Paas-tradities zorgen weer voor veel drukte 'Jonge honden' 30 april in De Schure Acht geslaagden bij Bergspeurders Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Filerijden naar de Holtense paaboakes BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Winnaars paasboakes Staking bij Nido afgeblazen Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 23 APRIL 1992 In Espelo trok de lampionoptocht weer veel belangstelling van ouders met kinderen. Ongekende drukte eerste Paasdag in en Tond Holten. Waar in de week slechts de rust verstoord wordt door een trekker of melkrij der, reden nu stapvoets duizenden 'zondagsrijders' door het buiten gebied om een kijkje te nemen bij de vier grote paasvuren en de bij behorende activiteiten. De meeste belangstelling kreeg het liaan slingeren in Holterbroek, al viel het aanal deelnemers een beetje tegen. Eigenlijk was de bak met modder niet breed genoeg, zodat vrijwel iedereen, een aantal kin deren uitgezonderd, met slechts een paar modderige voeten er van af kwam, maar het plezier was er niet minder om. Edwin Beldman werd uitgeroepen tot Tarzan, Roos Vonk mocht zich Jane noe men en Harold ten Veen, werd Boy. In Espelo kon, ondanks de harde wind, de demonstratie van PCOB Op 14 april jl. hield de PCOB in De Kandelaar haar jaarvergadering. De leden keurden het inhoudelijk en financieel verslag over 1991 van het bestuur goed. In het bestuur traden drie leden af. Dhr. B. Zee handelaar werd met algemene stemmen herkozen. De aftredende dames J. Rietberg en F. de Pagter (riiet herkiesbaar) werden voor him werk in de bloemetjes gezet. Him b£stuufsp}aatsen zijn momenteel nog vacant. In het gezellig samen zijn na_ de pauze werd een bingo gespeeld; „waarbij leuke prijzen konden "worden gewonnen. De mjddag werd besloten door mevr. C. de Wltr, Jiie het gedicht Pasen van fntfVan Walsum voordroeg. AMBO De ANBO organiseert haar jaar lijks uitstapje op woensdag 20 mei. Dit wordt een ontdekkingstocht door de Biesbosch. Om 8.00 uur 's morgens wordt uit Holten vertrok ken^ waarna in Utrecht koffie wordt gedronken met gebak. Via Vianen en Gorinchem wordt door de Bommelerwaard naar het land van Heusden en Altena gereden. Het stadje Heusden is prachtig ge- - restaureerd en kan worden bezich tigd. Hierna wordt via Waalwijk en Geertruidehberg verder zuid waarts gereden naar Made, waar het diner wordt geserveerd. Verder wordt gereden naar Drimmelen waar aan boord wordt gestapt van een rondvaartboot voor een twee uur durende tocht door de Bies bosch. De thuiskomst in Holten wordt verwacht rond 19.30 uur. De totale-kosten van dit uitstapje ko- mep-op f 57,= p.p. inclusief de kos ten Van -bus en boot, koffie met gebak en diner. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Ook niet le den kunnen zich aanmelden. Mocht u als lid een bekende willen meenemen, dan is dat dus moge lijk. Bij opgave dient u het ver schuldigd bedrag te voldoen. U kunt het ook overmaken op girore kening 68 69 15 t.n.v. de ANBO - Holten. Bent u plotseling verhin derd en kan er voor u geen vervan ger worden gevonden, dan moet u f 10,= reserveringskosten in reke ning worden gebracht. Tot 1 mei kunt u zich aanmelden op een van de onderstaande adressen: A.S. van den Berg, Boschkampstraat 23, H.J. Fransen, Sparrenweg 8 en D. van Maurik, Boerrichterstraat 4. APOTHEEK De komende tijd wil de apotheek u informeren over de verschillende functies die ze heeft. Ze is namelyk veel meer dan alleen maar een punt waar medicijnen worden af gehaald. De apotheek is een informatiecen trum. Hier kunt u terecht met al uw vragen over medicijnen, de bij werking ervan, het eventueel met elkaar samen kunnen gebruiken van medicijnen en de keuze van de niet op recept verkrijgbare medi cijnen. De apotheek heeft van iedere pa tient een overzicht van de medicij nen die worden gebruikt. Zo kan men u heel gericht wijzen op be paalde problemen, mogelijk ande re wijzen om uw probleem op te lossen en het bijvoorbeeld veel te lang gebruiken van bepaalde me dicijnen. De apotheek geeft ook voedings adviezen. Men is beslist geen dië tiste, maar kan u wel wijzen op de keuze van bepaalde voedingsmid delen in plaats van het gaan slik ken van bepaalde medicijnen. Wilt u er meer van weten? Binnen kort liggen er folders voor u klaar bij de apotheek. Volksdansgroep naar Slagharen De volksdansgroep voor ouderen uit Holten zal op woensdag 29 april meedoen aan de dansdagen voor ouderen, die gehouden worden in het Ponypark Slagharen. Al meerdere jaren achtereen is het Ponypark Slagharen in de maan den april tot en met juni het cen trum voor volksdansgroepen. Hon deren 'oudere jongeren afkom stig uit geheel Nederland, komen in die maanden naar Slagharen om er met elkaar in een van de grote rekreatiezalen een fijne dansmid- dag te houden. Woensdag 29 april komen er acht groepen met in totaal zo'n 200 danslustigen naar het ponypark. Naast de groep uit Holten komen twee groepen uit Dongen (les Pieds Leste). Verder komt er een groep uit Joure (Us Fertier). Uit Heech komen de Heechspringers en uit Dedemsvaart de bejaardenvereni ging 't Centrum. Voorts wordt nog een groep uit Heerenveen ver wacht. de modelvliegtuigclub uit Hulzen, doorgang vinden. Ook hier was het een gezellige drukte. 's Avonds opnieuw filevormig op ondermeer de Doorlopendedijk en de Espelodijk, nu voor de paasvu ren. Ondanks het groot aantal au to's, dat zich op de smalle wegge tjes voortbewoog, bleven ongeluk ken en aanrijdingen uit. Burgemeester Van Rappard ont stak traditiegetrouw het grootste paasvuur. Espelo had met een in houd van 3388 kubieke meter de grootste boake opgebouwd, al was het dit keer, gezien het model, dui delijk een haastklus geweest. Voor de kinderen was er voorafgaand een lampionoptocht, terwijl de Braandheultjes voor een carnava leske sfeer zorgde. In de Beuse- berg, winnaar van de tweede prijs zowel in grootte als in schoonheid, prijkte een boakemans boven op de bult, meestal een bekend figuur voorstellend. Dit keer werd dat 'MacDonalds', die zaterdagmid dag tijdens de keuring bezwaar maakte tegen het verbranden van wat klein afval. Gelukkig was de voorzitter van de paasvuurcom missie Bert van Eijk ter plekke om de zaak te sussen. De boakenbou- wers in Dijkerhoek zorgden zater dagmiddag bij de keuring voor het nodige rumoer, door met een grote veewagen achter de jurywagen aan te rijden naar de volgende keuring. Het mooiste paasvuur was dat in Holterbroek. Fraai van vorm, een fraai versierde entree en een uitste kende ontvangst van de jury, wa ren redenen voldoende voor de jury om de Holterbroekers de Van Rappard-bokaal toe te kennen. De paasboakes in Holten kregen dit jaar wetenschappelijke belang stelling. Drs. Ton Dekker, weten schappelijk medewerker van het P. J. Meerstens-instituut voor Dia lectologie, Volkskunde en Naam kunde van de Koninklijke Acade mie voor Wetenschappen, is bezig over het fenomeen paasvuren een wetenschappelijk artikel te schrij ven, dat volgend jaar in het tijd schrift over Volkskunde zal ver schijnen. Ton Dekker was reeds twee keer eerder in Holten ge weest, toen good old Jan Wiggers nog de scepter zwaaide over de paasvuurcommissie. Veel van zijn informatie bleek hij uit het Hol tens Nieuwsblad te hebben gehaald. Om zijn wetenschappelijke ver handeling af te ronden, koos hij, mede door de impuls die gemeente en VW aan het behoud van deze volkstradtie hebben gegeven, nog maals voor een bezoek aan Holten. Op dinsdag 14 april werd er open bare schennis der eerbaarheid ge pleegd op de Dorperdijk te om streeks 15.10 uur. De man deed dit ten aanzien van een jongedame, die daar langs fietste. Achter dit meisje reed op enig afstand een groep fietsers, die misschien nade re inlichtingen kan geven. De man reed weg in een donker rode Golf. Op woensdag 15 april verleende een autobestuurder komende van af de Koninginnelaan geen voor rang waardoor een aanrijding ont stond met een andere personenau to die over de Burg. v.d. Borch- straat reed. Beide voertuigen werden beschadigd. De afgelopen week kwam de poli tie de dader op het spoor die 14 dagen geleden een winkelruit bij boekhandel Heusinkveld had inge trapt. De jongeman behoorde bij een groepje jongelui, die dezelfde avond ook een mishandeling had gepleegd in de Verzetstraat. De po litie kon de dader achterhalen dank zij een tip uit de bevolking. De schade, een bedrag van f 1400,- zal worden verhaald op de veroor zaker. Tevens krijgt hij een proces verbaal aan de broek. In de nacht van donderdag op vrij dag werd een inwoner uit Enter bekeurd met te veel drank op ach ter het stuur. Een transactie van f 600,- was het gevolg. In de vroege ochtend van de 17de april werd in een woning aan de Vianenweg een bejaarde dode man aangetroffen door de buurman. De gewaarschuwde arts constateerde Winnaar van de jaarlijkse wed strijd om het grootste paasvuur werd opnieuw Espelo met een hoogte van 11.74 meter en 97 meter omtrek (225 gulden en de wisselbeker). Tweede werd Beu- seberg: hoogte 9.56 meter, om trek 72 meter (150 gulden). Dijk erhoek behaalde de derde prijs met 9.45 meter hoogte en 52 me ter omtrek (75 gulden) en Hol terbroek werd vierde met een hoogte van 8.86 meter en 44. 89 meter omtrek (50 gulden). De prijs voor de mooie boake ging voor de tweede maal in succes sie naar Holterbroek. (honderd gulden en de Van Rapard bo kaal). dat de man was overleden aan een hartaanval. Vermoedelijk was de man op 15 of 16 april overleden. Op de AI sloeg door onbekende oorzaak een personenauto over de kop. De twee inzittenden konden, dankzij de autogordel, de auto on gedeerd verlaten. De auto werd vernield. Op vrijdag 17 april tussen 15.00 uur en 16.00 uur werd een personenau to die stond geparkeerd in de Gaardenstraat aangereden door een andere personenauto. Eerstge noemd voertuig werd behoorlijk beschadigd. De veroorzaker is van af de parkeerplaats van het PTT kantoor achteruit gereden. Het be treft hier vermoedelijk een donker kleurige auto. De dader heeft zijn identiteit niet bekend gemaakt. Getuigen worden verzocht zich te melden bij de Holtense politie. Op vrijdag 17 april ging nogmaals een auto over de kop op de AI. De oorzaak is niet bekend. De inzit tenden kwamen met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. In de nacht van zondag op maan dag werd een wiel van een kunst meststrooier ontvreemd. Deze strooier stond langs de AI. Ge tracht werd ook het andere wiel te demonteren, doch dat lukte niet. Op paasmaandagmiddag botsten twee auto's op elkaar op de krui sing Oude Stationsweg-Dorper- dijk. Er werd geen voorrang ver leend. Een gewaarschuwde arts constateerde slechts lichte ver wondingen. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten wor den weggesleept. De Larense Kilkenny Cats treden op Koninginnedag op in De Schure. Op Koninginnedag, donderdag 30 april, wordt het podium van Jonge- rencafé De Schure bevolkt door 'jonge honden' uit de popmuziek, zijnde de beginnende bands Chel sea Girls en Kiikenny Cats. Het gratis toegankelijk dubbelop tre den begint om 21.00 uur, zaal open om 20.00 uur. De avond wordt muzikaal geopend door de Chelsea Girls, een formatie die haar naam ontleent aan een nummer van The Velvet Under ground. Het repertoire bestaat uit muziek in de stijl van REM en de Pixies, maar ook uit ruiger werk. De Larense Kilkenny Cats, die la ter op de avond optreden, bouw den in korte tijd een goede naam op. Tijdens de Bulldag van vorig jaar in De Schure was deze band een van de verrassingen van de dag. Garage-rock is hier het tref woord en daar vallen eigen num mers onder alsook covers van o.a. The Ramones, The Stooges en The Dead Boys. Aijan Langeler (zang), Bert Nijenhuis (gitaat zang), Den nis Fokkink (gitaar), Iwan Bos (basgitaar) en André Beuzel (drums) traden eerder op in het programma 'Hard en Vierkant' van Radio Oost en bij de Almelose lokale radio. Bij het VH-examen van de VDH kringgroep Bergspeurders slaag den alle acht kandidaten die aan dit eerste examen van het jaar deelnamen. Als keurmeester was de heer Ekhart uit Beerta aanwe zig en examenleider was G.J. Vin cent. Van de acht deelnemers hadden zich er drie voor VHI, één voor VH II en vier voor VH in aangemeld. Daarbij waren drie kandidaten van een andere kringgroep die alle maal opgingen voor VH I. 's Mor gens werd er gespeurd in Espelo, waarbij de omstandigheden door de lichte regeval zeer gunstig wa ren. De sporen die door D. Oolbek- kink waren uitgelopen, werden vooral door de VH III-honden zeer goed uitgewerkt maar ook de an dere honden slaagden op dit on derdeel. Na een korte pauze werd op het kringgroepterrein begonnen met de gehoorzaamheidsoefeningen, waarvoor ook alle deelnemers goe de resultaten behaalden. Na de middagpauze werden de verdedi gingsoefeningen afgewerkt op de pakwerkers D. Oolbekkink en H. van Zon die voor het eerst pakwerk deed op een examen. Ook op dit onderdeel slaagde iedereen, zodat uiteindelijk alle deelnemers met goede punten geslaagd waren. Aangezien bij een gelijk aantal punten afdeling C beslist wie als eerste eindigt, werd G. Rensen dagwinnaar voor A. Wansink. Bei den behaalden zfj 275 punten. De geslaagden zijn: VHI: H. Bults met Collin-Arco v.h. Asterloo (261 pnt.); A. ten Barge met Cay v.h. Asterloo (270 pnt.); H. Bolink met Esko v.d. Katerstede (270 pnt.). VH n: B. Tuitert met Angie v.d. Weus- tenhoeve (261 pnt.). VH III: A. ten Dam met Enzo v.d. Katerstede (270 pnt.); A. Wansink met Fencha oet de Poeterië (275 pnt.); G. Ren sen met Gaico oet de Poeterië (275 pnt.); W. Coenen met Zandosz v.d. Schilbree (270 pnt.). Nido Universal heeft een eigen be drijfsregeling getroffen met het personeel om het ziekteverzuim te rug te dringen. Daardoor ging de aangekondigde staking op donder dag 16 april niet door. De meerderheid van het productie personeel had ingestemd met een actie van de vakbonden om door middel van een staking te protes teren tegen de aangekondigde maatregel van de werkgevers om bij ziekte vakantiedagen in te leve ren. De directie van Nido, besloot daarom tot 1994 geen 'financiële prikkels' door te voeren. Bij Nido ligt het ziekteverzuim op 4,6 pro cent, wat ruim onder het landelijke gemiddelde is. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds.A. J. Leerink; ne vendiensten. 19.00 uur: ds. H.W. Doornweerd. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Tuitert-Ko- perberg en Marloes Wolters. Diessenplas: woensdag 29 april 19.00 uur: ds. R. Visser. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. M. Berg. Kindernevendienst: groep 3, 4 o.l.v. Margreet Meijerink; groep 5 en 6 o.l.v. T. Bannink. De eer ste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Gery de Bie-Bolink, Evelien Hulsman- v.d. Meulen, Ans Valster-Paal- man; 4-6 jaar: Janny Lande- weerd-Dijkink, Joke Beldman- Nijkamp, Ina Lubberdink-As- sink. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: Plaastselijk jeugdwerk. ESPELO 10.45 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. D P. Rijpma, Arn hem; uitgangscollecte: Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 25 en 26 april: Huisartsenmaat schap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uitslui tend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 25 en 26 april: R. Brouwer, Boomkamp 10a Rijssen. Tel. 05480-13194. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVATCABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 24 april: 10.30-11.30 uur en 16.00-17.00 uur, Uitzending kerktelefoon; 20.00 uur, Klaver jassen sv Holten. Zondag 26 april: 13.30 uur, Hol- tens kampioenschap darten in Het Klavier. Maandag 27 april: 19.30 uur, raadsvergadering. Dinsdag 28 april: 20.00 uur, Stichting Kunst en Cultuur Holten, lezing mw Elvira van Evl. Donderdag 30 april: Koningin nedag (zie programma); 14.00 uur Open kampioenschap Dob belen bij café Maats; 21.00 uur, Koninginnedag bij jc De Schu re.. Vrijdag 1 mei: 19.00-21.00 uur, bloedplasma avond in sporthal 't Mossink. Zaterdag 2 mei: 09.30 uur, ver trek excursie St. Kunst en Cul tuur bij O AD station; Holter- bergtoer. Maandag 4 mei: 11.00 uur, her denking gevallenen op Can. be graafplaats; 19.00 uur, herden kingsdienst in hervormde kerk, aansluitend Stille Tocht. Dinsdag 5 mei: 18.45 uur, Bevrij dingsloop (19.45 uur start 10 km. wedstrijdloop). Dinsdag 12 mei: Reisje Bejaar densociëteit; reisje NBvP, afd. Holten. Zaterdag 16 mei: Bloemen markt. Zondag 17 mei: 13.30 uur, Open dart-kampioenschap Holten in Het Klavier. Klassieker-motor- toertocht. Maandag 18 mei: 20.00 uur, Ruilavond Postzegelclub. Bij eenkomst NBvP in zaal Vos man. Zaterdag 23 mei: Straatvoet bal. Donderdag 28 mei: Concours hippique Bergruitertjes. Gevonden: schimmel pony; ta baksbuidel; twee oorbellen zil verkleurig; hond Golden retrie ver; sleutel met zwarte label; winter handschoen meerder- kleurig; doublé dameshorloge rond. Verloren: trekhaak; OV studen tenkaart; enkele sleutels in zwart hoesje; sleutelbos aan geel musketonhaak; blauwe Ford speelgoedtrekker en een driewieler; bruine dwergpoedel; blauw meisjesportemonnaie met o.a. pasfoto's.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3