Bomenmars goed voor 'n leuk mini-concert R.M. Hegeman levert beste melk van 1991 J aaragenda Dierplezier voor jong en oud bij 6e Hanzebeurs Dick van der Knaap op weg naar titel HOLTENS NIEUWSBLAD Excursie en lezing Insel Hombroich Nipte overwinning kwaliteitsstrijd Andere routes wielerkoersen Expositie in Diessenplas Friezenberg weer een kuitenbijter DONDERDAG 16 APRIL 1992 - Ook zonder tv scherm lukte het HMV prima om deel te nemen aan de Nationale Bomenmars Letterlijk en figuurlijk om klok slag vier uur zette HMV op de Smidsbelt in voor de Nationale Bomen Mars. Als enige muziek vereniging in de regio deed HMV mee aan de nationale actie van de Postcodeloterij, waarvan de op brengst ten goede kwam van de Vereniging tot behoud van Na tuurmonumenten. Tevens werd met de muziekuitvoering een po ging gedaan om in het Guinness Book of Records te komen. Veel muziekverenigingen haakten af omdat de actie wel op erg korte termijn was georganiseerd. Zo kwam de bladmuziek van de Na tionale Bomen Mars pas anderhal ve week voor de uitvoering in Hol ten binnen. Veel tijd om te repete ren was er dus niet. HMV liet zich evenwel niet kennen en trok toch met de majorettes zaterdagmid dag naar de Smidsbelt om deel te nemen aan de recordpoging. Het beloofde grote tv scherm, waar vanaf het concert centraal gediri geerd zou worden, ontbrak even eens, zodat de tambourmaitre maar op de juistheid van de klok van de hervormde kerk rekende. Gadegeslagen door slechts een handjevol belangstellenden klonk de op muziek van Toon Hermans gearrangeerde Nationale Bomen mars. En omdat men het publiek niet voor slechts één inderhaast ingestudeerd muziekstuk wilde la ten komen, maakte HMV er een mini-concert van dat op de zonnige zaterdagmiddag goed in de smaak viel. Veel belangstelling om deelname formulieren in te leveren voor de Nationale Postcodeloterij kon ook niet ontdekt worden. In Holten bleef dat beperkt tot een veertigtal kaarten. Van elke nieuwe deelne mer van de loterij werd 60 gulden beschikbaar gesteld voor een na tuurproject in een van de provin cies. In totaal, zo liet de persdienst van RTL4 weten, is 3,7 miljoen gulden opgehaald. Aan de aktie deden 842 muziekverenigingen sa men 34.000 muzikanten mee, zodat de recordpoging zeker in het Guin ness Book of Records vermeld zal worden. APRIL: 19 april: Modelvliegtuigenshow in Espelo 20 april: Rug-ei-toemooi de Schu- re 27 april: Raadsvergadering 28 april: St. Kunst en Kuituur Hol ten. MEI: 1 mei: Bloedplasma-avond in sporthal 2 mei: Holterbergtoer. 5 mei: Bevrijdingsloop 9 mei: Landelijke fietsdag. 16 mei: Bloemenmarkt. 17 mei: Klassieker-motortoer- tocht. 23 mei: Straatvoetbal; opening zwembad. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi 25 mei: Raadsvergadering 28 mei: aankomst Pieterpad-loop; concours Hippique Bergruiter- tjes.. 29 mei: vertrek Pieterpad-loop. 31 mei: Klassieker motortoertocht JUNI: 14 juni: Koetsenrit Bergrijders 16/18/22/24/26 juni: Fietsvierdaag se. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest Dijker hoek 29 juni t/m 4 juli: Zwemvierdaaese JULI: 4 juli: Koningsschieten 7 juli: Hoolter Oamde 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 13 t/m 16 juli: Kindervakantie week SoCuWe 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag 28 juli: Hoolter Oamde. AUGUSTUS: 4 augustus: Hoolter Oamde. 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 11 augustus: Hoolter Oamde. 15 augustus: Triathlon Holten. 18 augustus: Hoolter Oamde. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 4 september: Open huis De Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 24 oktober: Speelgoedbeurs peu terspeelzaal. 31 oktober: Diepe Hel/Holterber- gloop. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. 1993 MAART 20 maart: SV BATO show. 27 maart: Voorjaarsconcert HMV. De Stichting Kunst en Cultuur Holten sluit het seizoen 1991-'92 af met een excursie naar Insel Hom broich in Neuss in Duitsland. Het museum Insel Hombroich ligt een prachtig landschapspark, waar in mei de natuur op z'n mooist is. In dit park liggen een aantal paviljoens, waarin kunst uit diverse continenten schitterend tentoongesteld wordt. Bij de en treeprijs van het musuem is de lunch in een van de paviljoens in begrepen. Mevrouw Elviar van Eyl zal als gids de groep begeleiden. Vooraf aan het bezoek zal zij op 28 april in Holten in het dorpshuis de Bosc hkamp een lezing verzorgen over de kunst in Insel Hombroich. De kosten van de excursie bedraag 60,- all in. Het vertrek vanaf het OAD-station is om 09.30 uur. Thuiskomst omstreeks 18.30 uur. Deelnemers aan de excursie kun nen zich aanmelden voor 25 april bij een van de bestuursleden, tel. 63661,62301 of 62629. Talloze soorten dieren, waaronder katten, zijn te bewonderen bij Dier plezier. Apen, bruikikkers, maar ook vo gels, paarden, schapen, ezels, hon den en katten zijn vertegenwoor digd op Dierplezier, de nieuwe at- traktie tijdens de 6e Hanzebeurs in Deventer/Colmschate op 2 en 3 mei. Er zijn veel attrakties voor kinde ren. Zij kunnen bijvoorbeeld zich laten schminken als hun lieve lingsdier en er is een kinderboerde rij. Veel verenigingen en instellin gen, waaronder Zeehondencrèche Pieterburen en de Dierenbescher ming zijn present, evenals vereni gingen die zich inzetten voor een beter milieu. De Kynologenclub Deventer e.o. en hondensportvereniging De Vriendschap zullen op gezette tij den demonstraties verzorgen. Ge zinnen met honden kunnen hun huisdier meenemen naar de spel ling, waar zij kennis kunnen me- ken met deze behendigheidssport. De Vogelvereniging DSW toont vele soorten vogels en dierenarts H. J. Aa is aanwezig met een dieren ambulance en geeft informatie over de direnapotheek. Dierplezier is geopend op zaterdag 2 mei en zondag 3 mei van 11.00 tot 18.00 uur. De openingstijden van de andere beursdagen zijn dinsdag 28 april tot en met vrijdag 1 mei van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. In de zeventiende ronde van de interne titelstrijd van de Schaak club Holten heeft Dick van der Knaap zijn leidende positie gecon solideerd door een erg gelukkige overwinning op Cees Olij. De laat ste kreeg een gewonnen stelling op zijn bord na enkele misgrepen van Van der Knaap maar deze wist zich vakkundig te verdedigen. Cees Olij gebruikte in zijn poging om de winst te forceren zoveel tijd dat hij in ernstige tijdnood kwam. Op het moment dat hij een remise kon forceren, koos hij ervoor om op winst te spelen en dit werd hem fataal doordat hij door zijn vlag ging. Ton van Oyen bleef door een overwinning op Bertus van Beek enigszins in het spoor van Van der Knaap. Uitslagen zeventiende ronde: Dick van der Knaap-Cees Olij 1-0: Bertus van Beek-Ton van Oyen 0- 1; Teun Scheurwater-Theo van Lindenberg 1-0; Gerrit Luggen- horst-Gerrit Stevens 1-0; Jaap Schipper-Ab Moddejonge 1-0; Hendri van Zon-Han Romp 1-0. De Holterberg is ook dit jaar weer opgenomen in de routes van de verschillende wielerevenementen zoals de Ronde van Overijssel, de Profronde van Nederland en Olym- pia's Tour door Nederland, resp op 2, 20 en 21 mei en 19 augustus. In verband met de wegwerkzaam heden in het dorp zal de rennersca- ravaan via een andere route door Holten worden geleid. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - H. Veneklaas voor bouw kelder onder zomerhuis Vianenweg 39; - M. A. Bekkernens voor bouw carport bij De Visscher 1 - Fa. H. Müller en zn. voor verbouw bedrijfshal Keizersweg 41 - H. Dikkers voor verbouw/veranderen supermarkt Dorpsstraat 20. 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN: - D. Bekkernens-Boode, Vijfhuizenweg 3 (3 eiken); - Encko B.V. Waagweg 5 (1 esdoorn); - F. Godeke, Verzetstraat 36 (1 berkeboom); - J. Muizebelt, Fazantenweg 18 (5 dennen); - H. Stam, Valkenweg 8 (1 eik); - M. A. Wille, Enkweg 2 (1 berk, 1 conifeer, 2 dennen en 5 eiken). 3. VOORTS VERGUNNING/ONTHEFFING VERLEEND AAN: - mevr. R. Grave-van Vemden voor verkoop gedragen kinder en tienerkleding op 7 april en 6 oktoer 1992; - Espelose Boakenbouwers voor ontsteken paasvuur hoek Vijfhuizenweg-Weustenweg; - H. Markvoort voor ontsteken paasvuur aan Evertjesweg; - E. Beldman voor ontsteken paasvuur nabij Doorlopendedijk 2; - Ponyclub De Bergruitertjes t.b.v. concours hippique loterij op 28 mei 1992. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. HUISVUILINZAMELDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. op vrijdag 17 april a.s. (Goede Vrijdag) wordt op de gebruikelijke wijze het huisvuil ingezameld op vrijdag 17 april a.s. (Goede Vrijdag) is de gemeentewerf gesloten op zaterdag 18 april a.s. is de gemeentewerf geopend op de gebruikelijke tijden het huisvuil van de maandagroute (grijs) op 20 april a.s. (2e Paasdag) wordt opgehaald op dinsdag 21 april a.s. hetbedrijfsvuil (mini grijs met bruin deksel) op 21 april a.s. wordt opgehaald op woensdag 22 april a.s. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op vrijdag 17 april a.s. (Goede Vrijdag) zijn de gemeente secretarie en de gemeentewerf gesloten voor het publiek. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 21 april 1992 tot 21 mei 1992 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. J. A. Aanstoot, Evertjesweg 3, te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jong vee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie), omvattende vergunning. 2. J. A. Paalman, Evertjesweg 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 3. J. Klein Teeselink, Kosmansweg 2 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 4. G. H. Paalman, Jeurlinksweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestvar kensbedrijf op het perceel Oude Deventerweg 6 te Holten 5. Maatschap W. M. Nijland, Schapendijk 11 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundveemelk- en fokbedrijf. 6. H. Maatkamp, Oudestraat 72a te Neede tot het oprichten en in werking hebben van een schoenherstellersbedrijf. 7. Landbouw Mechanisatie Bedrijf Veneklaas, Vijfhuizenweg 5 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een constructie/ landbouwmechanisatiebedrijf 8. E. J. Broekhuis, Deventerweg 79 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (landbouw mechanisatie-, installatie- en constructiebedrijf, annex winkel, kantoren en onderdelenmagazijn) omvattende vergunning. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kantoor beheerder). Schriftelijk kunnen tot 21 mei 1992 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 14 mei 1992. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). De winnaars van Coberco poseerden met hun prijzen en bloemen voor de fotograaf. Met een vrijwel allerkleinste ver schil in het gemiddelde kiemgetal is R.M. Hegeman, Haarlersweg 4, eerste geworden in de kwaliteits wedstrijd van Coberco. Vorige week donderdag werd hem door voorzitter J. Veneklaas de beken de tegel overhandigd. Voor me vrouw Hegeman waren er bloe men. „Een grote prestatie. Het lijkt zo langzamerhand wel top sport", zo verklaarde voorzitter Veneklaas. Hegeman had een ge middeld kiemgetal van 2.65, zijn naaste concurrent, B.J.H. Brons- voort, Pasopweg 3, had 2.68; De maatschap Brinksman, Broeks- weg 14, kwam op de derde plaats met 3.12. Tien leveranciers met vijf jaar achtereen nul punten kre gen het Coberco schildje en bloe men, evenals de leverancier met tien jaar achtereen nul punten. De ledenvergadering van de Co berco werd met 70 personen ruim bezocht. Op de agenda stond on der andere de jaarcijfers 1991. De melkprijs was in 1991 0,79 per kg, een cent minder per kg. dan in 1990. De daling is volledig toe te schrijven aan de reorganisatiekos ten alsmede door ten gevolge van de fusies in 1991 incidentele wijzi ging van de precentuele melkbe- stemming naar produkten. De heer Wesseldijk, hoofdbesturslid van de Coberco gaf vervolgens een nadere toelichting op een eventue le fusie met Friesland Frico Domo. In vijftien werkgroepen wordt de fusie onderzocht. In het najaar van 1992 zal hierover een besluit wor den genomen. Bij de verkiezingen werd voorzitter H.J. Slijkhuis, die niet meer her kiesbaar was, opgevolgd door J. Veneklaas, Tromopsweg 9. Venen klaas was reeds 2e voorzitter. Ver der werd gekozen als bestuurslid H. Schorfhaar, Ligtenbergerweg 3 te Rijssen. Herkozen als leden raadslid werd J. Brinkman, Broek- weg 14. Voorzitter Veneklaas is au tomatisch ledenraadslid. De prijswinnaars: Vijfjaar nul pun- ten:A. Jurjens; B.J.J. Markvoort, mevr. G. Jansen, G.J. Meilink; Mts J.W en H.J. Stevens; M. en J.L. Rietberg; G.D.W. en A. en H. Brinks; E. en M. Stam; Mts van den Brink; mts. Meijerman. Tien jaar nul punten: H.G. Jansen. Veertien jaar eerste kwaliteit: J en G.J. Veneklaas en W. AalpoL In bejaardencentrum Diessenplas wordt tot en met 20 april een ten toonstelling gehouden van gele genheidsobjecten, vervaardigd door Margroot Hajee en Elisabeth Koetsier. De tentoonstelling die uitgaat van de tentoonstellings dienst Overijs sel van de Culturele Raad Overijs sel, is opgebouwd uit vier kerami sche objecten van Margreet Hajee die zich kenmerken door eigenzin nige organische vormen en felle kleuren; vier markante objecten van papiermaché en textiel van Elisabeth Koetsier en uit vijf ob jecten die door beide kunstanres- sen voor de gelegenheid zijn sa mengesteld. Het afzonderlijke werk lijkt in eer ste instantie niet bij elkaar te pas sen. Maar de kunstenaressen zijn tot vrolijke en spannende combi- natie-ojecten gekomen. De tentoonstelling is te bezichti gen van 09.00 tot 11.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Veel Holtense atleten hebben afge lopen weekend meegedaan aan de vijfde wedstrijd van de PGJO cross-competitie in Goor. Evenals voorgaande jaren bleek de beklim ming van de Friezenberg een be hoorlijke kuitenbijter. Komende zaterdag is de laatste wedstrijd van de PGJO-crosscom- petitie in Diepenheim.Na afloop is er de traditionele poffertjesmaal tijd in de kantine op Meermans kamp.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7