Wantrouwen verminderd, maar niet weggenomen Leden VW stemmen in met de A-status „Waar blijven onze Holtense politici?" II J aaragenda HOLTENS NIEUWSBLAD Weinig belangstelling voor bezoek aan Klompjan Radio Oost in Kandelaar DONDERDAG 2 APRIL 1992 5 Het eerste dat de Holtenaren op viel zaterdagmorgen bij asielzoe kerscentrum Klompjan was het hek, de slagboom en de 'receptio- nist', die met een walky talky in de hand de in- en uitgang in de gaten hield. Zo vrijblijvend als tijdens de hoorzitting het reilen en zeilen in het AZC werd voorgesteld, was het dus blijkbaar niet. En dat gevoel van wantrouwen werd tijdens de zeer uitgebreide uiteenzetting van directeur J.P. Eijpe van Klompjan wel wat verminderd, maar toch niet helemaal weggenomen. „U doet het allemaal nu wel zo mooi voorkomen, maar is dat ook wel zo? vroeg een van de 34 Holtena ren die in waren gegaan op de uit nodiging van M.H. Legierse na mens het ministerie van WVC. Eij pe kon alleen maar bevestigen, dat er ondanks een verscheidenheid aan nationaliteiten, nauwelijks problemen zijn. In de anderhalf jaar dat het AZC nu in markelo gevestig is, heeft slechts eenmaal de politie hoeven ingrijpen toen een Roemeen wat te diep in het glaasje had gekeken. Andere ver halen over overlast behoorden vol gens hem thuis in het 'van horen zeggen' circuit. Wel gaf hij toe, dat er voor twee dames uit het cen trum die buiten de hekken het oud ste beroep van de wereld uitoefen den, een andere huisvesting was gezocht. Door een regelmatig con tact tussen leiding en buurtbewo ners worden eventuele problemen direct aangepakt en opgelost. Het aantal belangstellenden van uit Holten viel duidelijk tegen, men had op meer gerekend. Na de inleiding in de kantine werd de groep in tweeën gesplitst voor een rondgang over het terrein, waar men tevens een kijkje kon nemen in een van de wooncaravans, de centrale keuken en de wasserette. Waar de meeste Holtenaren zich over verwonderde was de gebrek aan daginvulling voor de asielzoe kers. Nergens was iets te vinden van een hobbyruimte. Directeur De interkerkelijke werkgroep Kerk en Radio Oost organiseert op 8 april in de Kandelaar een avond conferentie over Kerk en Commu nicatie. Spreker is prof. Anne van der Meide. De conferentie, die om 19.30 uur begint, staat open voor allen die belangstelling hebben voor het onderwerp. Hoogtij, de kerkrubriek van Radio Oost, is iedere dinsdag van 15.00 tot 15.30 uur en op christelijke feestdagen te beluisteren. Het WV-theaterbespreekbu- reau Holten kan kaarten ver zorgen voor de volgende evene menten: Utrecht: The Chippendales, 4,5, en 6 okt; The Troggs, 23 april; Les Negresses Vertes, 24 april; Wisky Priest, 29 april (voorver koop vanaf 6 april); Herman Brood (voorverkoop vanaf 6 april). De Meern: Paasrock, vrij 17 april: The Jack of Harts, za 18 april: Rytm Ryme, hiphopa vond, zo 19 april: Golden Ea- rings en Trockener kecks, ma 20 april: De Dijk en The Scene. Geleen: Van Morrison, 9 april. Groningen: Les Negresses Ver tes, 26 april; Defunkt, 2 mei; Blues Night, 9 mei. Rotterdam: Simply Red, 19 april; Gary Moore, 14 juni; Gipsy Kings, 11 juni; Pre-Olymp. volleybaltoer nooi, 10 t/m 17 mei; Eric Clap ton, Elton John en Bony Rait, 19 juni. Carré Amsterdam: Freek de Jonge, 20 t/m 30 mei. De voorverkoop is telkens vanaf heden, tenzij in de tekst anders wordt aangegeven. Na dere gegevens over toegangs prijzen etc. zijn verkrijgbaar bij het WV-Theaterbespreek- bureau, Dorpsstraat 27 Holten. De kaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar aan de balie tegen contante betaling. Telefonisch bespreken is niet mogelijk. De bezoekers uit Holten luisterden aandachtig naar de uitleg van directeur Eype van Klompjan over de gang van zaken in het asielzoekerscentrum. Eype zag dat niet als een bezwaar, verklaarde hij later tijdens het 'vragenuurtje". „Ze wandelen veel en zijn druk met fietsen. Verder kijken ze in de stacaravans veel naar de televisie". En op vrijwillige basis mee te helpen om het terrein schoon te houden of kleine klusjes zoals schilderwerk te verrichten wordt niet aangemoedigd, omdat daardoor er verwachtingen gewekt kunnen worden eerder voor een eigen woning in aanmerking te ko men. „Je moet er niet aan denken, datje daarmee een half jaar lang (de meeste asielzoekers verblijven zo'n periode in het AZC) daarmee de dagen door moet komen", was het commentaar van een Holte- naar. „Zelf eten koken mag ook niet, dus die mensen vervelen zich te pletter, dat kan haast niet an ders". De leden van de Holtense VW hebben het bestuur groen licht ge geven om voor het kantoor de A- status te verwerven. Dit jaar wordt een nieuwe classifi cering van alle VW kantoren in Nederland doorgevoerd. De Hol tense VW streeft er naar inge deeld te worden in de klasse met het meest uitgebreide diensten pakket. In totaal komen er in Ne derland 80 A kantoren, de overige 440 VWkantoren worden inge deeld in de S categorie met een beperkte service. Om in aanmer king te komen voor de A status moet aan 24 van een 28 tal eisen worden voldaan. Volgens be stuurslid Jos Kamphuis voldoet de Holtense VW al aan 20 eisen. Zo is onlangs het theaterbespreekbu reau geopend, waarvoor in korte tijd al voor 5000 gulden aan kaart jes is geboekt. Het struikelblok vormen eigenlijk alleen nog de openingstijden. Een A-kantoor dient in de week doorlopend ge opend te zijn van 's morgens negen uur tot 's middags half zes en op vrijdag tot zes uur. Op zaterdag dient het kantoor geopend te zijn van negen tot vier uur en in de winterperiode tussen kerstmis en pasen in elk geval van negen tot twaalf uur. De extra openingstij den brengen 15.000 extra kosten op jaarbasis met zich mee, waar van 5000 aan loonkosten. Een contributieverhoging is vrijwel on vermijdelijk. Het bestuur ziet dat niet als een bezwaar, omdat in de afgelopen jaren de contributie niet is verhoogd. Ook voor de leden was dit geen aanleiding om tegen te stemmen. Wel hadden enkelen be zwaar tegen de reisbureauactivi teiten die verplicht worden gesteld bij het hebben van de A- status. Het bestuur zal nagaan of dit in derdaad verplicht is. De gemeente Holten steunt de aanvraag, zo verklaarde wethou der Dalhuisen. „Het toerisme is nog steeds een belangrijke econo mische pijler voor Holten. Wij moe ten dan ook alles in huis hebben willen we straks de boot niet mis sen". Het idee van de Reuze Heuvel wachter sprak niet alle onderne mers even goed aan, maar men ging zonder tegenstemmen ac- coord met het uitwerken van de verdere plannen. Op initiatief van Willy Veneklaas zullen alle betrok ken ondernemers aan weerszijden van de berg een of tweemaal per jaar bijeen om te vergaderen over de Reuze Heuvelwachter. Verder komt er in beide gemeenten een postbus met een zelfde nummer waar men z'n ideeën en post naar toe kan sturen. Wethouder Dalhui sen wees de WV leden er op, dat in het eerste jaar geen grootse reve nuen van de Reuze Heüvelwachter verwacht kunnen worden, maar dat het idee nog in alle geledingen gestalte moet krijgen. De angst, dat de slogan Holten met de Hol- terberg door de Reuze Heuvel- wachter wordt verdrongen is niet terecht „De Reuze Heuvelwachter is het cadeaupapier waarin we de Holterberg gaan verpakken", zo legde Johan Steunenberg uit. Minder gelukkig zijn de leden van de VW met de komst van een asielzoekerscentrum. Daarom is een gesprek aangevraagd met het college van burgemeester en we- thoduers en de vier fractieleiders in de gemeenteraad. Het gesprek zal op korte termijn plaats vinden, zo werd meegedeeld. (Ingezonden) Waar blijven onze poltici, gemeen tebestuurders en politieke partij en? De herziening van het regio naal bestuur waarmede we in de naaste toekomst te maken krijgen, is een ontwikkeling waar we als burgers van een kleine gemeente als Holten terdege grote aandacht aan zullen moeten schenken. De stedendriehoek Apeldoorn, De venter, Zutphen, tot welk achter land Holten behoort, vormt daar bij een ruime schaal om in regio naal verband oplossingen te zoe ken op het terrein van de ruimtelijke ordening met onder meer de aspecten van wonen, wer ken, vervoer, milieu en toerisme. De PvdA-fracties van de drie ste den hebben dat begrepen en zijn onlangs bij elkaar gekomen om over de belangrijke vraagstukken te spreken. Hadden ze ook hun zusterfracties in de bijbehorende gemeenten niet uit kunnen nodi gen? Ook de CDA-politici lieten zich niet onbetuigd en kwamen in gro ten getale samen in het Deventer stadhuis. Waarbij niet alleen de bestuurlijke herindeling van Ne derland aan de orde kwam, maar ook werd gesproken over de reor ganisatie van de politie. In Twente wordt druk gesproken en geschre ven oyer de dubbelstad Enschede- Hengelo en waar de regiovorming al vaste vorm heeft gekregen. Van daar onze vraag: Waar blijven de Holtense politici om de bevolking vast voor te bereiden op de binnen afzienbare tijd te verwachten be- stuursherzieningen. Onder de kop plattelandsgemeenten slechts stiefkinderen? hebben we in het Holtens Nieuwsblad van 27 februa ri reeds een voorzet gegeven over wat ons ongeveer te wachten staat. En hebben wij onze bezorgdheid uitgesproken over de vraag hoe het in de ommelanden van de grote steden zal gaan met de platte landsgemeenten en de kleine ker nen. Zullen zij de stiefkinderen worden van de alom te verwachten stadsgewesten en regiobesturen? We voegen er nu aan toe: zou het ook niet verstandig zijn om, ter voorkoming van doublures, de her ziening van het streekplan West- Overijssel voorlopig maar in de ijs kast te zetten? De Wet op de gemeenschappelijke regelingen, die in vele gevallen de band vormt met de steden, zal aan gescherpt worden en er komt een Kaderwet, die de bestuurlijke her zieningen zal begeleiden. Het is van eminente betekenis dat onze bestuurders waakzaam zijn en blij ven en ons tijdig inlichten over de bestuurlijke veranderingen. We horen er graag in het openbaar iets over. W. Beijers. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - J. Vincent voor vergroten keuken en aanbouwen bijkeuken/berging bij Boerrichterstraat 3; - Roosdom-Tijhuis voor bouw woning aan De Visscher; - H. Dikkers voor bouw berging op dak verkoopruimte Dorpsstraat 20; - J. E. Vorkink voor bouw woning aan H. J. Wansinkstraat; - A. S. Arriëns voor uitbreiding woning Molenbelterweg 12; - T. E. Koopman voor plaatsen dakkapel op woning Mossinkserf 28; - W. van Alst voor bouw berging bij Erve Joost 24; - A. J. Hagedoorn voor uitbreiding zomerhuis Pannenweg 2. 2. KAPVERGUNNING VERLEEND AAN: - W. Boer, Oude Deventerweg 59 (3 eiken); - J. H. Dekker-Arends, Houtweg 3 (1 berk); - A. R. Hazemeijer, Raalterweg 27 (dunnen bosperceel) - G. Keizer, Aaltinksweg 5 (1 eik); - H. Stevens, Beusebergerweg 38 (3 eiken en 3 groepen berken); - J. Traanman, Canadastraat 37 (2 esdoorns); - F. J. Vorkink, Langstraat 18 (10 eiken); 3. VOORTS VERGUNNING/ONTHEFFING VERLEEND AAN: - Commissie school- en volksfeesten Espelo t.b.v. trekkerslepwedstrijden op 4 april 1992; - H.M.V. t.b.v. voorjaarsconcert op 4 april 1992. - J. Boode voor het ontsteken van een paasvuur aan de Geskesdijk; - W. Paalman voor het ontsteken van een paasvuur aan de Dijkerhoekseweg. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op woensdag 8 april 1992 om 16 15 uur in het gemeentehuis, kamer 9. De agenda vermeldt o.a - concept-raadsvoorstel inzake vaststelling bestemmingsplan „Look 1990"; - concept-raadsvoorstel inzake gewestelijk budgethouderschap op basis van Besluit Woninggebonden Subsidies. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 6 april a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9, boven). Op de agenda staan voorstellen inzake: - subsidie in de kosten van kadervorming; - jeugdsportsubsidies 1992; - warmwatervoorziening kleedlokalen sportcomplex Meermanskamp. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergdering opgeven bij de secretaris van de commissie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERING VERKEERSSTRUCTUURPLAN Op dinsdag 7 april a.s. zal 's avonds om 19.30 uur in het gemeentehuis een gecombineerde vergadering worden gehouden van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Woning bouwzaken, Gemeentewerken en Financiën. Enig agendapunt is het ontwerp-voorstel over de verkeersstructuur voor Holten, waarover het standpunt van het college van burgemeester en wethouders is gepubliceerd in het Holtens Nieuwsblad van 27 februari j.l. Degenen, die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dit tot vier uur voor de aanvang van de vergadering doorgeven aan de heer H. de Blaauw. In verband met de keuze van een vergaderzaal, en de te ven/vachten drukte, wordt men evenwel verzocht om dit zo snel mogelijk te doen. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 april 1992 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). RIJBEWIJZEN Op 1 oktober a.s. kunnen oude rijbewijzen, afgegeven voor 1 oktober 1986, niet meer ingewisseld worden voor een nieuw rijbewijs. Dit rijbewijs is dan geen verklaring van rijvaardigheid meer en voor het verkrijgen van een nieuw rijbewijs moet dan opnieuw rij-examen worden gedaan. De aanvraag van een nieuw rijbewijs kan ingediend worden bij de afdeling Bevolking. Hiervoor moet u het oude rijbewijs en twee recente gelijke pasfoto's inleveren. De kosten zijn f 32.50. PASPOORTEN Met ingang van 1 april mag er niet meer gereisd worden met een verlopen paspoort. Voor elk land is dan een geldig paspoort nodig. De aanvraag van een nieuw paspoort kan ingediend worden bij de afdeling Bevolking. Hiervoor moet u het oude reisdocument en twee recente, gelijke, zwart-wit pasfoto's inleveren. De kosten zijn f85.-. Indien u het oude reisdocument niet kunt inleveren moet u een boete van f 86.- betalen. Het oude reisdocument wordt alleen ongeldig retour gegeven als er een geldig visum in staat. AANPASSING WEGEN In het kader van het afwikkelen van de rioleringsplannen zullen de Burg. v.d. Borchstraat en Oranjestraat van een ander wegprofiel worden voorzien, waarover op woensdag 8 april a.s. 's avonds in het gemeentehuis gelegenheid wordt geboden aan de aanwonenden om hiervan ken nis te nemen en eventueel suggesties te doen. OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Op maandag 6 april 1992 vergadert de commissie Gemeentewerken. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, aanvang 16.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening. 2. Besluitenlijst vergadering d.d. 2 maart 1992. 3. Mededelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel inzake herinrichting Oranjestraat en Burg. v/d Borchstraat. 6. Verkoop grond in bestemmingsplan „de Beuseberg". 7. Krediet verbetering woonomgeving De Haar. 8. Diverse aanvragen rietsubsidie 1992. 9. Rondvraag. Op dinsdag 7 april 1992 vergadert de commissie financiën. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, kamer 9, aanvang 16.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1Besluitenlijst van de vergadering van 3 maart 1992. 2. Vaststelling subsidie St. Sociaal Cultureel Werk 1992. 3. Wijziging verordening Sport- en Cultureelfonds. 4. Vaststelling subsidie Stichting Openbare Bibliotheek Holten voor 1992. 5. Krediet voor de herinrichting van de Oranjestraat (ged.) en de Burg. v/d Borchstraat (ged.). 6. Krediet verbetering woonomgeving De Haar. 7. Mededelingen: deelname project Stichting Ondernemerscentrum Midden IJssel te Deventer. 8. Rondvraag. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de commissievergadering opgeven bij de secretaris van de betreffende commissie APRIL: 4 april: Voorjaarsconcert HMV; Trekkersiep Espelo. 10 april: Normaal 12 april: Erwin Autocross 19 april: Modelvliegtuigenshow in Espelo 20 april: Rug-ei-toernooi de Schu- re 27 april: Raadsvergadering 28 april: St. Kunst en Kuituur Hol ten. MEI: 2 mei: Holterbergtoer. 5 mei: Bevrijdingsloop 9 mei: Landelijke fietsdag. 16 mei: Bloemenmarkt. 17 mei: Klassieker-motortoer- tocht. 23 mei: Straatvoetbal; opening zwembad. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi 25 mei: Raadsvergadering 28 mei: aankomst Pieterpad-loop; concours Hippique Bergruiter- tjes.. 29 mei: vertrek Pieterpad-loop. 31 mei: Klassieker motortoertocht JUNI: 14 juni: Koetsenrit Bergrijders 16/18/22/24/26 juni: Fietsvierdaag se. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek 29 juni t/m 4 juli: Zwemvierdaagse JULI: 4 juli: Koningsschieten 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 13 t/m 16 juli: Kindervakantie week SoCuWe 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag AUGUSTUS: 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 15 augustus: Triathlon Holten. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 4 september: Open huis De Bosc hkamp 5 september: Vrije markt. 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest 13 september. Keunefeest; Finale- cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. 1993 MAART 20 maart: SV BATO show. 27 maart: Vooij aarsconcert HMV.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5