Goedgeefsheid pakt soms verkeerd uit n Opnieuw fusieplannen voor emeens Verkeersstructuur op hoofdlijnen gereed Holtens Nieuwsblad WEEK Milieuraad tegen heuvelwachterplan DEZE TER STAL Jeugdkoor in oprichting Bejaarden sociëteit Lompenaktie van HMV Bezoek aan Klompjan gaat door Benoeming Rabobank Info PLUS voor ouderen HHV over verkeersplan Onderzoek naar samengaan met Thomas Ainsworth College Goor Raad neemt in april beslissing Uontvangt een fraaie BON Heineken bier 17,85 Amstel bier 16,50 „De Blester" Bierproevers naar De Raaf Deze week op pagina 8 Balancing,,DE WAAG" Holtens Nieuwsblad donderdag 26 maart 1992 - 44ste jaargang no.13 Abonnementsprijs 49.15 Losse nummers 1.- Gedrukte oplage 3075 Stunt Het barre weer van afgelo pen weekend zorgde ervoor, dat het merendeel van de voet balwedstrijden van de Holten- se voetbalclubs werd afgelast. Toch kwamen de liefhebbers van het 'bruine leder' afgelo pen week volop aan hun trek ken. Blauw Wit beschikt over een zaalvoetbalteam dat af en toe voor aardige stunts zorgt, zoals tegen koploper La Pre mière. Jongeren die graag willen zingen zijn vanavond om half acht wel kom in gebouw Irene bij de oprich tingsvergadering van een teener koor. Men hoeft daarvoor niet over bijzondere zangkwaliteiten te be schikken, maar men moet het leuk vinden om met leeftijdgenoten sa men te zingen. Het wordt een inter kerkelijk koor dat qua leeftijd in zit tussen het koor Mozaïek en Rejoi- ce/Campanella. Inmiddels is men er in geslaagd een dirigente voor het koor te vinden. Wie vanavond verhinderd is maar wel interesse heeft, kan zich aan melden bij jeugdouderling Tonny Heusinkveld, tel. 63388 of Rik Aan- geenbrug, tel 64739. De Holtense Handelsvereniging heeft voor de komende voorjaars vergadering die op maandagavond 6 april wordt gehouden in de kanti ne van bungalowpark De Linden- berg een omvangrijke agenda op gesteld. Naast de algemene en bestuurlijke zaken zoals de bestuursverkiezing, komen aan de orde de komende verkoopbevorderende activitei ten, het concept beleidsplan, het Reuve Heuvelwachter project en de feestverlichting. Daarnaast zal drs. J. Bouman, KNOV-adviseur Ruimtelijke Ordening een toelich ting geven op het standpunt van het college van B en W over het verkeersstructuurplan. De verga dering begint om 20.00 uur. De Bejaardensociëteit komt op dinsdag 31 maart weer bijeen, dit keer in gebouw Irene. Het belooft een gezellige middag te worden met een aantal spelletjes Bingo. Begonnen wordt om half drie. De Holtense Muziekvereniging (HMV) houdt op vrijdagavond 27 maart haar jaarlijkse lompenaktie. In samenwerking met haar sup porters zullen in het dorp de lom pen worden ingezameld. Men kan de ophalers helpen door vanaf 18.00 uur de lompen zichtbaar bui ten te zetten. In het buitengebied zal de inzame ling op 10 april geschieden. Mogen wij vandaag het Holtens Nieuwblad openen met een ver zoek, waar de meesten van u toch wel even vreemd van zullen opkij ken? Wilt u alstublieft geen hout meer brengen bij een van de vier in opbouw zijnde paasboakes die meedoen aan de paasboakewed- strijd? En wilt u ook niet meer opbellen naar een van de boake- bouwers met het verzoek om het snoeihout maar even te komen af halen? De bouwers zitten er eigenlijk een beetje mee in hun maag met deze verzoeken, maar na onderling overleg heeft men tijdens de jaar lijkse vergadering over het paas- vuurgebeuren toch besloten om dit verzoek door te spelen aan de Holtense bevolking. „Het publiek bedoelt het goed en denkt de boa- kebouwers een plezier te doen met een hoeveelheid afvalhout of snoei hout uit de tuin, maar eerlijk ge zegd zijn de boakebouwers er niet zo blij mee", vertolkt André Hoe ben van de paasvuurcommissie de gevoelens van de bouwers. „Om een goede boake op te bouwen, zijn vooral lange boomstammen ge schikt en daarvoor hebben de bou wers afspraken gemaakt met bij voorbeeld boseigenaren. Het klei ne tuinafval is voor de opbouw bepaald niet geschikt, zeker nu de* boakes in de laatste fase van de opbouw zijn. Sloophout komt al helemaal niet in aanmerking, om dat daar vaak kwalijke stoffen in zitten". De boakenbouwers hebben al vaker later weten, dat men geen belangstelling heeft voor het hout van particulieren, maar elk jaar opnieuw zijn er toch weer mensen die - soms zelfs zonder het te vra gen - hout storten op het terrein. Daarnaast komen er regelmatig te lefoontjes binnen met het verzoek het hout op te komen halen. Ook de vraag of men bereid is een boom te komen kappen is geen uitzonde ring. Niet zelden wordt dan boos gereageerd als aan dit verzoek niet wordt voldaan. Zaterdag 18 april worden de vier boakes officieel gekeurd. Om drie De wedstrijd om de mooiste en hoogste paasboake is een serieuze zaak, waar door de jury dan ook de nodige aandacht aan wordt besteed. uur vertrekt de keuringscommis sie bestaande uit Bert van Eik, Prins Coen 1, Pieter Baan Muller, Tineke Wolters, André Hoeben en de 'meetmeesters' Gerrit Mark voort, en Arjen Hakkert van café Kalfsterman naar de boakes in Holterbroek, Dijkerhoek, Espelo, en Beuseberg, om vervolgens de grootste en mooiste boake te kie zen. De prijsuitreiking volgt dan om kwart voor zeven in café Kalfs terman. Wie nog mee wil dingen naar een van de prijzen moet snel met de bouw van een boake begin nen. De deelname sluit op 1 april. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers b.v., in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique Rentenaar tel. 053-28 15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 47 Holten tel.05483-6 1981 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Amper Is de inkt van handte keningen onder het fusiepro tocol tussen de Scholenge meenschap Holten en de Scholengemeenschap De Marke opgedroogd, of een volgende fusie tussen twee scholen voor voortgezet on derwijs is reeds in aantocht. Vanavond beslist de Meden- zeggenschapsraad van de Scholengemeenschap Holten over een intentieverklaring voor de haalbaarheid van een fusie tussen de SGH en het Thomas Ainsworth College te Goor. Volgende week dinsdag zal het college van burge meester en wethouders van Holten samen met de directie van beide scholen de plannen rond de voorgenomen fusie nader toelichten aan de pers. Zoals ongetwijfeld bekend wer den vorig jaar ter versteviging van het onderwijsaanbod in Hol ten en het behoud van het voorbe reidend beroepsonderwijs de Scholengemeenschap Holten en Scholengemeenschap De Marke samengeklonken tot één nieuwe scholengemeenschap. De Marke, vroeger deeluitmakend van de on derwijsafdeling van de OLM, werd vooruitlopend op de fusie reeds eerder overgenomen door het gemeentelijk schoolbestuur. Tot rector werd benoemd L.G.M van Minderhout. De nieuw ge vormde school telde op de officië le teldatum 1651 leerlingen. Door de toenemende druk vanuit het Ministerie van onderwijs om te komen tot scholengemeenschap pen met een zo breed mogelijk vak- kenaanbod en in het kader van de m Scholengemeenschap Holten en het Thomas Ainsworth College mogelijk straks samen een mammoetschool met meer dan 2000 leerlingen. Het asielzoekerscentrum Klomp jan kan komende zaterdag in elk geval rekenen op de komst van een aantal belangstellenden uit Hol ten. Bij afsluiting van deze editie hadden zich 23 personen bij de telefoniste van het gemeentehuis aangemeld. Nog tot en met komen de vrijdag 27 april kan men zich nog aanmelden voor het bezoek aan Klompjan. Voor gratis vervoer is gezorgd. Om 10.00 uur vertrekt de bus vanaf het parkeerterrein van sporthal 't Mossink. De uitno diging gaat uit van het ministerie van WVO. Tot agrarisch relatiebeheerder bij de plaatselijke Rabobank is per 1 april a.s. benoemd de heer P.H.H Hutten te Raalte. De heer Hutten is 25 jaar en opge groeid in een agrarisch gezin in Nieuw Heeten. Hij heeft het diplo ma Hogere Agrarische School te Deventer behaald met als studie richting Nederlandse veehouderij. De heer Hutten is thans werkzaam als verkoper/voorlichter varkens houderij bij ABC te Lochem. invoering van de basisvorming, werden vorig jaar al de banden die reeds bestonden met het Thomas Ainsworth College te Goor nauwer aangehaald. De scholen vullen elkaar goed aan. Het Goorse college heeft een afde ling Meao, Leao, LHNO en LTO (de vroegere lts), terwijl Holten be schikt over een Mavo/Havo en Atheneum, een afdeling VBO en LHNO plus afdeling agrarisch on derwijs. In Goor ontbreekt een ha vo/atheneum. Daardoor behoort Goor tot het voedingsgebied van de SGH. Reeds jaren trekken leer lingen vanuit Goor naar Holten en bestond er al geruime tijd voor de fusiegedachte overleg tussen beide scholen over de doorstroming van leerlingen van het VBO naar de Havo. De school in Goor telt mo menteel 460 leerlingen In alle geledingen van beide scho len zijn in de afgelopen maanden gesprekken gevoerd over een sa mengaan tussen beide scholen, die van belang kan zijn voor het be houd van voortgezet onderwijs in de regio. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 49.15 De plannen voor de nieuwe ver keersstructuur van Holten zijn nu in zo'n vergevorderd stadium uit gewerkt, dat in de gemeenteraads vergadering van 27 april het voor stel van burgemeester en wethou ders op hoofdlijnen zal worden behandeld. De raad neemt dan het principebesluit over de toekom stige verkeersstructuur. Voorafgaand daaraan zal het plan in een gecombineerde commissie vergadering van de commissies Fi nanciën en Gemeentewerken en Ruimtelijke Ordening worden be sproken. Voor de burger bestaat in de commissies zoals bekend voor afgaande aan de vergadering spreekrecht. Op welke datum deze vergadering plaats zal vinden, was bij het ter perse gaan van deze editie nog niet bekend. De finan ciële consequenties van de ver keersplannen zullen vervolgens nader worden uitgewerkt in de voorjaarsnota. Het college van B en W toont zo'n haast, omdat men niet te lang wil wachten met de definitieve bestra ting van de Oranjestraat. Vanaf maandag 30 maart wordt begon nen met de vervanging van de rio lering in de Oranjestraat tussen de Noordenbergstraat en garage Rou- wenhorst en wordt gelijkertijd de riolering in de Burg v.d. Borch- straat aangepakt. Zonder tegen slagen hoopt men de klus voor de bouwvakvakantie geklaard te heb ben. Dat deel van de Oranjestrat zal dan, niet zoals bij de voorgaan de 'operaties' bestraat worden met klinkers, maar een tijdelijke puin- verharding krijgen in afwachting van een definitieve bèstrating. Door de Stichting Welzijn Ouderen is deze week het PLUS-informatie- boekje uitgebracht. Komende maandag 30 maart zal het huis- aan-huis worden verspreid in Hol ten dorp en in het buitengebied. Vorig jaar werd voor het eerst in Holten een speciaal voor ouderen gemaakt informatieboekje uitge bracht. In het PLUS-boekje staat over zichtelijk gerangschikt een schat aan gegevens over allerhande za ken die belangrijk kunnen zijn voor ouderen. Zo kunnen ouderen er informatie in vinden over huis vesting en wonen, hulp aan huis, hulp door het verzorgingshuis, warme maaltijd voorzieningen, alarmering, beroepsmatige en vrij willige hulpverlening, ouderen or ganisaties en recreatie voor oude ren. Het PLUS boekje zal ook te vinden zijn in de informatiestand van het gemeentehuis en in de wachtkamers van het medisch centrum en het Groente Kruisge- bouw. De Milieuraad voor de gemeente Hellendoorn maakt ernstig be zwaar tegen het feit dat de gemeen te Holten en Hellendoorn het deel rapport Aan de andere kant van de berg gebruiken als promotieplan voor het toerisme. De milieuraad vindt dat in strijd met de binnen de BIB-stuur groep gemaakte af spraak dat het deelplan inge bracht kan worden in de stuur groep zodat de verschillende be leidsvisies op elkaar afgestemd kunnen worden om zo te komen tot een integraal beleidsplan voor de Sallandse Heuvelrug. Voorts is men van mening dat het gebruik van het deelplan als pro motieplan aversie kweekt bij ande re deelgroepen binnen de BIB stuurgroep, waardoor het streven om samen tot een evenwichtig be sluit te komen bepaald niet wordt bevorderd. Het Holtense college heeft inmid dels in een brief laten weten niet onder de indruk te zijn van het protest. B en W zijn van mening dat de opzet van het rapport en met name het marketing-onder- deel zodanig is, dat een snelle aan pak daarvan geboden is. Boven dien, zo schrijft het college, heeft de eerste aanpak inzake de marke-, ting van de middenstand en de recreatieve sector geen enkele re latie met de fysieke maatregelen (bedoeld is onderxpeer het omlei den van de Toeristenweg) op het gebied dat onderwerp van discus sie is in o.a. de stuurgroep BIB. Stuurgroep Voor de voorgang van het Reuze Heuvelwachterproject is inmid dels een stuurgroep ingesteld waarin aan Holtense zijde zitting hebben wethouder Wim Dalhuisen namens de gemeente Holten, Jo- han Steunenberg namens de HHV en Erik Burgers namens de VW. Aan Hellendoornse zijde hebben zitting in het bestuur wethouder A. Marquart, de heer De Groot na mens de recreatieondernemers en André Odding namens de midden stand. Uit him midden zal in een volgende vergadering een voorzit ter worden gekozen. Het vorig jaar spontaan opgerichte Holtens Biergenootschap gaat op zaterdag 25 april voor het eerst op excursie. Reisdoel is brouwerij De Raaf in Heumen (bij Nijmegen), vooral bekend door het in Neder land steeds populairdere witbier. In de f 5,00 die de rondleiding kost, is dan ook een glas van dit tarwe- bier inbegrepen. Verdere (reiskos ten zijn afhankelijk van het aantal deelnemers aan de bierexcursie. Opgave is mogelijk bij Gall Gall- slijter Eric Spenkelink of bij Jos Kamphuis van 't Klavier. Zeergeschikt voor jullie leest.'

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1