Familie Bronnekreet acteert alsof het gewoonste zaak is Boomfeestdag in Holten uitgesteld Meer bewegen bij bej aardensociëteit Eervolle winst voor schaakteam J aaragenda Avro tv ploeg vol lof over prestatie Jan en Ineke Vergadering -f-i *1 "O 1 jf gemeenteraad Uitslagen Eendracht Lanz Bulldog Laatste kans insturen mineralen boekhouding Collecte Samavi Prijs voor Henk-Jan Landbouw protesteert Vrouwen uit derde wereld HOLTENS NIEUWSBLAD Zaalteam Blauw Wit ontvangt de koploper Voorlichting varkenshouders DONDERDAG 19 MAART 1992 Hollandser kon het bijna niet vorige week donderdag. Ter wijl buiten natte sneeuwbui en het leven onaangenaam maakte, liet Jan Bronnekreef in de warme stal zijn keuren de blik gaan over zijn rood bonten. Een parmantige haan scharrelt door de stal. Er heerst een serene rust. Plot seling tilt een van de 'dames' haar staart een beetje op en ja hoor, met een klaterend ge luid wordt een groot formaat koeievlaai geproduceerd. Weg rust. Bronnekreef grijnst breed en ook de crew van de Avro-televisie die het tafe reeltje net met de camera hebben opgenomen, kunnen de humor van dit geurige in termezzo er wel van inzien. Het betekent echter wel, dat Jan opnieuw zijn act tussen de koeien moet opvoeren. Als een volleerd acteur voldoet hij aan zijn plicht. „Best leuk om het eens een keertje mee te maken, maar asjeblieft niet elke dag" zegt hij later. Zoals we vorige week reeds be richtten, was de Avro televisie een dag lang te gast bij de familie Bron nekreef aan de Pasmanweg met als doel opnamen te maken voor het avondvullend programma ter gele genheid van de opening van de Floriade op 9 april. Die avond zul len drie minuten gewijd zijn aan de filmopnamen in Esplelo. Later in het seizoen worden dan nog eens een reeks beelden gebruikt voor een 25 minuten durende documen taire over landbouw en natuurbe heer. De opnamen beginnen in alle vroegte om kwart voor zes met het melken. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat Bennie Jolink met Normaal het themalied zou opne men tijdens het melken, maar Ben nie had laten weten dat Normaal in een creatieve rustpauze verkeert en niet van de partij zal zijn. Wel licht dat het matineuse tijdstip er ook iets mee te maken had. Goede raad was duur en een vervanger niet zo een twee drie te vinden, zodat besloten werd -ook al gezien de aanstaande bevalling van Ineke Bronnenkreef - dit onderdeel el ders op te nemen. Uiteindelijk zal countryzanger Ben Steneker het themalied zingen. De opnamen van het melken hebben de nodige voeten in aarde. De koeien, ge wend aan aan baas die 's morgens niet veel zegt, zijn onrustig door het bezoek en het felle lamplicht, zodat het melken drie keer zo lang duurt als normaal. Jan blijft er opmerkelijk rustig onder. Buiten blijft de regen gestaag vallen, zo dat van de buitenopnamen met de mestinjector tot een later tijdstip moeten worden uitgesteld. Binnen verloopt verder alles naar wens, niet in de laatste plaats door het natuurlijke acteertalent van Jan en Ineke. Slechts een keer moeten de opnamen over als Jan zich even in de tekst verslikt, maar Jan Bronnekreef (l) kijkt met spanning toe hoe de tvploeg zijn werk doet in de kleine ruimte van de melkopslag. verder gaat het van een leien dak je. „Probeer maar te denken, datje het verhaal over de mineralen- boekhouding uitlegt aan je neefje van twaalf', adviseert Avro inter viewer Jelte Maarten Bol. Jan knikt en zonder zelfs maar een mo ment te hoeven nadenken, weet hij de werking van de mineralenboek- houding duidelijk te maken. Goed keurend wordt hij toegeknikt door de voorlichter van de OLM Willem Dijkema, die de tv opnamen de hele dag heeft bijgewoond. „We hebben bij de voorbespreking Jan geadviseerd tijdens het melken het verhaal over de mineralenboek- houding regelmatig maar te vertel len tegen zfjn koeien. Dat heeft zo te zien uitstekend geholpen. Op zo'n boer mogen we trots zijn". Bronnekreef zelf maakt er niet zo veel ophef over. ,,'t Ging aardig goed, dacht ik zo", is zijn nuchtere conclusie. Ook het interview met het echt paar, nadat zij gezeten aan de eet tafel in hun moderne boerderij 'net echt' de boekhouding van de dag hebben bijgewerkt, verloopt per fect. Al moppert Ineke wel nog even over de hitte van de lampen. „Phoe, het lijkt hier wel Hawai, zo warm". Eenvoudig en zonder veel omhaal van woorden vertelt het jonge Splose paar waarom zij mee werken aan de mineralenboekhou- ding. Even is het stil. Dan klinkt het verlossende woord van de vra gensteller: „In één woord perfect, jullie zijn uitstekende vertellers. Het staat er in een keer goed op". Donderdagavond 9 april op Ned 1 tussen half negen en tien uur kunnen we het resultaat zien en horen. De jaarlijkse Boomfeestdag die landelijk gehouden wordt op woensdag 25 maart, zal voor wat Holten betreft, voorlopig worden uitgesteld tot half april. En dan is nog maar de vraag of er inderdeed iets gedaan wordt aan dit jaarlijk se gebeuren. Reden voor dit uitstel is, dat er op dit moment geen plekken in de gemeente Holten voorhanden zijn waar een flink aantal bomen en struiken geplant kunnen worden. De Beuseberg is volgeplant en Lu- kensveld is nog niet verder dan de tekentafel. Hoewel men dit toch reeds geruime tijd wist, is niet tij dig gezocht naar een goed alterna tief, zodat op de officiële datum er in Holten geen activiteiten worden ontplooid. In overleg met de hoof den van scholen wordt nu nog ge keken of er rond de scholen nog Meer bewegen voor ouderen. Dat was het thema van de bijeenkomst van de Bejaardensocieteit in de Kandelaar. Te gast was mevrouw Breuker uit Markelo die met een gedeelte van de groep waaraan ze in dorpshuis De Boschkamp gym nastiek geeft in het kader van Meer bewegen voor ouderen, uitleg gaf. In die lessen wordt vooral aan dacht besteed aan bewegings- en spelvormen die staand of zittend waarbij allereerst aandacht werd besteed aan de handen, armen en schouders. De oefeningen werden op muziek gedaan waarbij ook de leden van de bejaardensociëteit meededen. De 83 jarige heer Jan sen wilde zelfs een dansje maken op een walsmuziekje waaraan prompt gehoor werd gegeven. Zo werd het een spontane middag. Mevrouw Langenbarg dankte kunnen worden uitgevoerd. Ter DinyBrueker hartelijk voor de leu- plekke gaf zij een demonstratie ke presentatie. Licht en soepel materiaal, zoals op de foto de isolatiébuizen, worden gebruikt bij Meer Bewegen voor ouderen. mogelijkheden zijn voor groenon derhoud dat in het kader van Boomfeestdag door de school jeugd onderhanden genomen kan worden. Zo niet, dan gaat het feest niet door en wordt Boomfeestdag in Holten een jaartje overgeslagen. In andere gemeenten worden wel bomen geplant. Zo zijn er een aan tal partnergemeenten die samen Boomfeestdag vieren. De nationa le viering vindt plaats in Schinveld (Zuid Limburg) waar de staatsse cretaris van Landbouw, natuurbe heer en Visserij, drs. J.D. Gabor ssamen met 300 kinderen uit vijf Europese landen een boom plant. Donderdagavond om 22.00 uur speelt het eerste zaalteam van Blauw Wit de belangrijke wed strijd tegen kampioenskandidaat La Première uit Almelo. De ploeg uit Almelo maakt een zeer con stante indruk, maar laat ook ste ken vallen. Wel wist de Almelose ploeg de eerste periodetitel te win nen, maar dit werd bereikt door een beter doelsaldo dan Excelsior uit Rijssen. In de strijd om de twee de periode is de Almelose ploeg ook lijstaanvoerder. Blauw Wit wacht derhalve een zware wed strijd, maar kan in 'eigen' sporthal bijna alle ploegen goed partij bie den. Een spannende partij wordt dan ook verwacht! De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv De Een dracht zijn: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman, 171 pnt.; 2. W. Paalman, 157 pnt.; 3. G. Schuppert, 152 pnt.; 4. H. Paalman, 144 pnt. Klasse B: 1. B. Paalman, 156 pnt.; 2. H. Vincent, 154pnt.; 3. A. Paalman, 138 pnt.; 4. G.J. van Aefst, 136 pnt.; 5. J. Nijen- dijk, 126 pnt. KlasseC: 1. J.Tuitert, 147 pnt.; 2. J.A. Paalman, 141 pnt.; 3. J. Deijk, 128 pnt.; 4. M. Aanstoot, 120 pnt.; 5. N. Leeftink, 115 pnt.; 6. F. Hase, 102 pnt.; 7. E. Struik, 81 pnt. Luchtpistool Open Klasse: 1. H.J. Nekkers, 172 pnt.; 2. H. Paalman, 171 pnt.; 3. G.A. Haverslag, 170 pnt.; 4. A. J. Bieleman, 153 pnt.; 5. A. Schuppert, 141 pnt. Het VW-theaterbespreekbu- reau Holten kan kaarten ver zorgen voor de volgende evene menten: Aardschokdag, Arnhem, 12 april; Emmelou Harris, Goes, 28 juni; Roxette, Den Bosch, 28 juni; Matthaus Passion, Leiden, 16/17 april; Prince, Rotterdam, 26/27 mei; Day of the Sixties, Delft, 13 juni; Cher, Rotterdam. 18 april; Eric Clapton/Elton John en Bonny Riatt, Rotter- dag, 19 juni; Les Miserbables, Den Haag tfm 24 mei; De Dfjk, Arnhem, 9 april; Herman Brood, Arnhem, 19 april. De voorverkoop is telkens vanaf heden, tenzij in de tekst anders wordt aangegeven. Na dere gegevens over toegangs prijzen etc. zijn verkrijgbaar bij het VW-Theaterbespreek- bureau, Dorpsstraat 27 Holten. De kaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar aan de balie tegen contante betaling. Telefonisch bespreken is niet mogelijk. De gemeenteraad komt maandag 23 maart bijeen. Op de agenda staat onder meer de vervanging van de riolering in de Oranjestraat tussen de Noordenbergstraat en de parallelweg naar Rijssen en de Burg v.d. Borchstraat, de vaststel ling afvalstoffenverordening, de nieuwe tarieven voor gebruik van de bedrijfsafvalcontainers en de subsidiëring voor de Stichting Maaltijdvoorziening, het flanke rend ouderenbeleid en een aanvul lende subsidie voor schietvereni ging De Eendracht. De vergade ring begint om 19.30 uur. De Markelose/Holtense rockfor matie Lanz Bulldog verzorgt zon dagmiddag 29 maart in café De Brink in Bathmen een 'spetterend' optreden. De band, die onlangs haar eerste single uitbracht, heeft zich de laatste maanden toegelegd op het schrijven van nieuw reper toire, waarvan zondag het één en ander ten gehore zal worden ge bracht. Het optreden begint 's mid dags om half drie. Tot het einde van deze maand be staat nog steeds de mogelijkheid om de vereenvoudigde mineralen- boekhouding van de Commissie Landbouw §n Milieu van het Land bouwschap Overijssel in te sturen. Wie het nog niet heeft gedaan, kan alsnog van de mogelijkheid ge bruik maken en de invullijst opstu ren. De commissie wil zo spoedig mogelijk met de verwerking begin nen, zodat de deelnemers zo moge lijk binnen een maand een uitge werkte balans teruggestuurd krij gen, zodat de deelnemers al dit j aar de mogelijkheid hebben om hun voordeel te doen met de uitgwerk- te gegevens. Veehouders die de vereenvoudigde boekhouding zijn kwijtgeraakt, kunnen bij het secretariaat van de Commissie Landbouw en Milieu, tel 038-21 27 25 een nieuw exem plaar opvragen. In de week van 22 tot en met 28 maart houdt Simavi haar jaarlijk se collecte. De opbrengst zal on dermeer besteed worden aan het aanleggen en verbeteren van drinkwatervoorzieningen in India. In de zuidelijke staten van India heerst al geruime tijd grote droog te die gecombineerd met extreme hitte het leven hier erg moeilijk maakt. Een aantal lokale vrijwilli gersorganisaties wil met behulp van de bewoners handpompen plaatsen in 233 dorpen, zodat 600.000 families van drinkwater worden voorzien. Tijdens een dressuurwedstrijd van pc Luttenberg behaalde Henk-Jan Markvoort met Monika een derde prijs in de klasse B Cat B met 124 pnt. Op uitnodiging van NHS ging Ida Vincent met Mark naar Belgié. Zij kwamen daar in actie bij de selec tiewedstrijden voor het EK Sprin gen in Frankrijk. volgde spoedig met remises van Cees Oiy en Henk van Beek terwijl Karl Heinz Leisten, Teun Scheur water, Dick van der Knaap en Ton van Oyen met hun overwinningen de eindstand op 5-2 brachten. Op 6 april speelt Holten de laatste wed- Hoewel degradatie niet meer is af te wenden, neemt het eerste schaakteam van de SV Holten toch eervol afscheid van de promo tieklasse. In de voorlaatste wed strijd, thuis tegen ESGOO II uit Enschede, werd met 5-3 gewonnen. Door dit resultaat kan Holten de stryd teSen Hardenberg II. laatste plaats op de ranglijst nog overdoen aan Hardenberg waarte gen in de laatste competitiewed strijd moet worden gespeeld. De overwinning tegen ESGOO II had nog hoger kunnen uitvallen wanneer Gerrit Luggenhorst niet door zijn vlag was gegaan. Door een onregelmatige zet van zijn te genstander verloor Gerrit juist zo veel tijd dat hij zijn tegenstander niet meer te pakken kon nemen. Nog perplex door dit incident ver zuimde hij te protesteren en zo extra tijd te kunnen claimen waar door hij verloor. De wedstrijd was op dat moment echter al beslist hoewel het met een snelle nederlaag van Dinant vanBeek slecht begon. Het herstel De drie landbouworganisaties OLM. CBTB en ABTB beleggen donderdag 26 maart in De Leeren Lampe in Raalte een protestbij eenkomst. Zij sluiten zich daarmee aan bij de stroom van protesten tegen de landelijke en provinciale regelgeving. Op het programma staat een dis cussie met de gedeputeerden A. Hertog (ruimtelijke ordening) en H. Kemperman (milieu en land bouw). DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. A. ter Stal-Baltes voor uitbreiden varkensschuur bij Vijfhuizenweg 12; - aan F. W. Dollekamp voor vervangen kippenstal bij Veenweg 3; - aan v. Braunius voor verbouw en uitbreiding woning Jeurlinksweg 6; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan Mts. W. en J. Aaltink, Broensweg 2 (1 eik); - aan H. van Leeuwen, Bergmanstraat 33 (1 goudenregenboom) - aan A. Wansink, Rijssenseweg 34 (1 eik en 1 lindeboom); - aan J. A. Aaftink, Canadastraat 46 (2 grove dennen); 3. OVERIGE VERLEENDE VERGUNNINGEN/ONTHEFFINGEN: - aan Boakenbouwers Espelo voor het houden van een modelvliegtuigenshow op 19 april 1992. - aan T C. „De Volharding" te Nunspeet een verklaring van geen bezwaar t.b.v. een wielerwedstrijd op 20 juni 1992; - aan Cycle Club '75 Nijverdal een verklaring van geen bezwaar t.b.v. een wielerwedstrijd op 29 augustus 1992; - aan PV Hellendoorn-Oversticht een verklaring van geen bezwaar t.b.v. een wielerwedstrijd op 20 mei 1992. - Stichting Triathlon Holten voor het houden van de 8e Holtense triathlon op 15 augustus 1992. - aan Cie Schuredag ontheffing verleend t.b.v. Schuredag op 25 juli 1992. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. HINDERWET Ter inzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te voorkomen op 10 maart 1992 vergunning ingevolge de Hin derwet verleend aan: 1de heer J. G. Tuitert, Weustenweg 1 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een autoschade herstelbedrijf en spuitbedrijf. 2. Autobedrijf Dries Willems, Keizersweg 70 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van het tankstation door invoering van een Credit Card Automaat. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van tennzagelegging (vanaf 19 maart 1992) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt. 23 maart: Raadsvergadering APRIL: 4 april: Vooijaarsconcert HMV; Trekkersiep Espelo. 10 april: Normaal 12 april: Erwin Autocross 19 april: Modelvliegtuigenshow in Espelo 20 april: Rug-ei-toernooi de Schu- re 27 april: Raadsvergadering 28 april: St. Kunst en Kuituur Hol ten. MEI: 2 mei: Holterbergtoer. 5 mei: Bevrijdingsloop 9 mei: Landelijke fietsdag. 16 mei: Bloemenmarkt. 17 mei: Klassieker-motortoer- tocht. 23 mei: Straatvoetbal; opening zwembad. 24 mei: All ar d van Bruggentoer- nooi 25 mei: Raadsvergadering 28 mei: aankomst Pieterpad-loop. 29 mei: vertrek Pieterpad-loop. 31 mei: Klassieker motortoertocht JUNI: 14 juni: Koetsenrit Bergrijders 16/18/22/24/26 juni: Fietsvierdaag se. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek 29 juni tJm 4 juli: Zwemvierdaagse JULI: 4 juli: Koningsschieten 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag AUGUSTUS: 6 augustus; Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 15 augustus: Triathlon Holten. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in j eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 21 november: Intocht Sinterklaas, j 23 november Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. Vanavond, donderdag 19 maart, wordt in Café De Pot in Markelo een voorlichtingsavond gehouden door de Begeleidingscommisie Varkenshouderij voorlichting. Uit genodigd is als spreker de heer Tuininga, bedrijfsleider van het proefbedrijf varkenshouderij in Raalte. Hij zal spreken over de nieuwste ontwikkelingen en resul taten van het proefbedrijf. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond afdeling Holten komt donderdag 26 maart om 20.00 uur bijeen in De Kandelaar. Het thema van deze avond is Vrouwen uit de derde wereld, waarbij de leden het een en ander zullen horen over de leefomstandigheden en ontwikke lingssamenwerking in Bolivia, Mali en Indonesië. Medewerking wordt verleend door Dieneke Salo mons uit Bergentheim en enkele leden. Ook niet-leden zijn van har te welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5