VW-Holten had een uitstekend jaar 1991 i Paasstukken maken in De Boschkamp Balante-koetjes in Afrika-Museum Kerkdiensten Medisdie diensten Belgische maaltijd mini playback-ers Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Forse stijging van alle activiteiten BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Toneelavond Schoolkring Dijkerhoek Kwart eeuw bij Enkco Pannekoeken bakken voor goed doel DONDERDAG 19 MAART 1992 Woensdag jl verdween een brom fiets, Puch Maxi, uit de stalling van het NS station. De brommer was afgesloten met een beugelslot door de spaken. De spaken werden doorgeknipt. Woensdagmiddag reed op de Kei- zersweg een auto achteruit weg uit een parkeervak. De chauffeur had niet gezien dat inmiddels achter hem een andere wagen was ge stopt. Enkele deuken waren de ge volgen. Bij 4 middenstanders werden in braken danwel pogingen daartoe gepleegd. Donderdagmorgen ont dekten de eigenaars van het Chi nees restaurant aan de Dorps straat en de fotograaf aan de Oran jestraat dat de toegangsdeuren waren beschadigd. Men is niet bin nen geweest. Wel is dat gelukt bij een bloemist aan de Oranjestraat. Daar verdween het wisselgeld uit de kassa. Vrijdagmorgen werd bij de vishan del aan de Larenseweg een inbraak ontdekt. Aan de achterzijde is een raam opengebroken. Een afgeslo ten binnendeur is daarna inge trapt. Uit de woning boven de zaak verdween een groot bedrag aan geld. De bewoners waren niet thuis. Vrijdagmiddag ontstond een aan rijding bij McDonalds aan de A 1. Een mevrouw reed via de afrit te rug naar parkeerplaats. Bij het res taurant kwam ze in botsing met een auto die vanaf de parkeer plaats kwam. De vrouw was be hoorlijk in de war en bleek al enke le dagen gezocht te worden door de familie. De sneeuw van zaterdagmorgen heeft heel wat automobilisten ver rast. In Holten werden drie botsin gen gemeld, met alleen schade als gevolg. Twee daarvan op de Al: bij de eerste raakte een inhalende auto in een slip en botste tegen de voor hem rijdende wagen. Bij de tweede raakte een ook op de lin kerrijstrook rijdende auto in een slip en kwam tegen de vangrail in de middenberm. Het slippen kwam door de halfbevroren sneeu- wresten op de linkerrijstrook. Om 09.00 uur slipte een auto op de Dorpsstraat. Een naderende auto remde daarvoor, maar deze werd toen aan de achterkant aangere den door iemand die niet op tijd kon stoppen. Tenslotte werd zondagavond in de Stationsstraat een bruine Gazelle herenfiets gestolen. Het jaar 1991 is een uitstekend jaar geweest voor de VW Holten. Zo staat te lezen in het jaarverslag dat woensdag 25 maart tijdens de Al gemene Ledenvergadering, die ge houden wordt in Kegelcentrum Barbarossa, zal worden bespro ken. Aan de balie werden in 1991 13.000 inlichtingen verstrekt. Tele fonisch vroegen zo'n 10.000 men sen informatie aan de medewer kers van de VW. In vergelijking met 1990 een stijging van 10.000. Naar aanleiding van telefonische aanvragen heeft de VW in 1991 circa 1000 informatiepakketten verzonden. De VW verstrekte aan de balie meer als directe informatie. Ook werden tal van andere producten en diensten aangeboden. Zo blijkt de VW-geschenkbon voor veel mensen nog steeds een uitstekend cadeau. De totale omzet was in 1991 55.000-. De concurrentie van de Boncadeau die verkrijgbaar is op het Postkantoor is beperkt, om dat deze bon slechts bij een gering aantal winkels ingeleverd kan wor den. Vooruitlopend op het eigen thea terbespreekbureau dat nu opera tioneel is, werd via de VW-Raalte geboekt voor een bedrag van 4.427,-. Er werden voor de VW der tien Museum Jaarkaarten ver kocht en elf CJP's. Ook de diverse kaarten en folders vonden gretig aftrek. Wintersport Eindelijk kon er in 1991 dan ge- langlaufd worden op de Holter- Regelen voor later Men denkt er zelf liever niet aan. Dingen regelen voor na je overlij den. Toch kan het voor de nabe staanden heel plezierig zijn wan neer de voornaamste zaken gere geld zijn. Heeft u uw zaken zo gere geld, dat wanneer u iets overkomt uw nabestaanden weten wat er al lemaal gedaan moet worden en waar alles gevonden kan worden? Het is van groot belang, dat op een voor de hand liggende plaats in huis een brief of papieren liggen, waarop alles staat vermeld, wat rond uw overlijden gedaan moet worden. Bij een echtpaar is het bijna altijd zo, dat de overblijvende partner degene wordt op wie de hele orga nisatie neer komt. Bent u beide al wat op leeftijd, dan is het mis schien te overwegen met een kind, familielid of goede vriend af te spreken dit allemaal op zich te nemen. Overlegt u dan wel met dat kind, dat familielid, of die vriend of deze daarmee instemt. Na het overlijden moet iemand worden begraven, of gecremeerd. Heeft u dit geregeld? Bent u er voor verzekerd, of heeft u er zelf geld voor opzij gelegd? Meteen begrafe nis of crematie zijn toch gauw 3.000,- a 5.000,- gemoeid. Kijkt u eens wat uw polis uitkeert. Is dat een bedrag ineens, of verzorgen zij de begrafenis of crematie? Kijkt u eens goed naar het bedrag, dat wordt uitgekeerd. Soms bij een oude polis, gaat dat nog maar om een gering bedrag. Die polissen zijn nog wel geldig. Informeert u eens bij uw verzekeringsadviseur hierover. De betreffende maat schappijen zijn namelijk soms op geheven, of met anderen samenge gaan. Van een overlijden moet aangifte worden gedaan bij de gemeente. U moet worden uitgeschreven uit het bevolkingsregister. Voor een ge huwde moet daar het trouwboekje overlegd worden. Wordt uw uit vaart geheel verzorgd, dan regelt de maatschappij dit meestal voor u. Mededeling van het overlijden moet echter aan een groot aantal andere instanties worden doorge geven. Denkt u maar eens aan de verzekeringsmaatschappijen, de belastingdienst, gemeentelijke in stanties en uitkeringsorganen (AOW, pensioen e.d.), ziekenfonds, bank-, of girodienst, lidmaat schappen en abonnementen. Zo zijn er vaak nog heel wat meer instanties die gewaarschuwd moe ten worden. Heel verstandig is het bij leven reeds te regelen hoe de uitvaart eruit moet zijn. Stelt u vast een lijst op met de namen en adressen an diegenen, die u uitgenodigd wil zien. Er moet een bewijs van erfrecht komen om te kunnen beschikken over de bank- of girorekening, die na uw overlijden werd geblok keerd. Daaruit moet blijken wie de eigenaar is. Dat geldt niet voor rekeningen die op meerdere na men staan. Hoewel, ook voor grote transactie is ook hier een verkla ring van erfrecht nodig. Zo'n ver klaring kan men krijgen bij de no taris. Daar moet men duidelijk maken wie men is en in welke rela tie men ten opzichte van de overle dene heeft gestaan. Bij de notaris kunt u een testa ment op laten stellen. U kunt zelf echter ook in een schriftelijke ver klaring laten weten hoe u uw nala tenschap verdeeld wil zien. Echter, wettelijke bepalingen gaan voor de wensen in zo'n schriftelijke verkla ring. De notaris kan u hierover inlichtingen geven. Heel plezierig is het wanneer u reeds regelt, wat er moet gebeuren met eigendommen waar men geen raad mee weet. Dat betreft vaak de kleding, schoeisel, beddegoed en dergelijke. berg. De VW werd suf gebeld met allerlei vragen: Kunnen we al lang laufen?, waar kunnen we ski's hu ren? hoe lopen de loipe's. De spe ciale sneeuw-telefoonlijn heeft tij dens de crocusvakantie goede diensten bewezen. De samenwer king tussen de hotels op de berg was uitstekend, 's Morgens in alle vroegte werden een drietal loipes op de Holterberg uitgezet. Een ho tel schafte ski's aan en van een ander hotel vertrok een heuse ar restee. De Tubantentocht, een vierdaagse wandeltocht die in samenwerking met een aantal collega's en hote liers is opgezet leverde een 55 tal boekingen op, samen goed voor 110 deelnemers. Voor de landelijke fietsdag/molendag werden in 1991 85 routebeschrijvingen verkocht. Heuvelwachter Tijdens de vergadering zal gerui me tijd uitgetrokken worden voor de bespreking van het rapport Aan de andere kant van de Berg (De Reuze Heuvelwachter) en de her structurering van de VW. Daar naast staat op de agenda de be stuursverkiezing. Aftredend zijn W. ten Berge en B. J. Steen. De heer Steen is niet herkiesbaar, het be stuur stelt de heer Mulders van 't Losse Hoes kandidaat. In de pauze zal Kees Bos een film vertonen over de Holterberg. De Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt op zaterdag 28 maart in samenwerking met DAT een toneelavond. Voor deze gele genheid heeft DAT de klucht Opoe's wil is wet ingestudeerd. In dit stuk draait het om Hendrik, boer, weduwnaar en vader van twee dochters. Samen met beide dochters, opoe en broer Marinus woont hij op de boerderij. Hendrik heeft via contactadvertenties een vrouw teren kennen met wie hij wil trouwen. Als deze vrouw, Magda, naar de boerderij komt om nader kennis te maken, is dat een hele schok voor de overige bewoners, die dit nieuws pas op het allerlaat ste moment te horen krijgen. Zij maken zich direct al zorgen: moe ten de meisjes weer naar kost school, gaat Marinus weer naar zee, moet opoe naar het bejaarden tehuis? Of dit allemaal daadwerkelijk gaat gebeuren is de 28e te zien in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Aan vang 20.00 uur. Na afloop is er gele genheid om te dansen. Bij Enkco bv werd donderdag 12 maart het feit herdacht dat de heer J.G. Poliste uit Goor een kwart eeuw geleden in dienst trad. Sa men met zijn echtgenote, collega's en oud-collega's werd dit jubileum herdacht met een feestelijke recep tie in de kantine. In zijn toespraak memoreerde algemeen direceur F.W. Noordam de loopbaan van de jubilaris en overhgadigde hij de jubilaris een gouden horloge en een enveloppe met inhoud. Voor mevrouw Poliste waren er bloemen. Namens de per soneelsvereniging overhandigde mevrouw Aal een delicatessen- mand. Met het oog op de komende paasdagen biedt de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk belang stellenden traditiegetrouw de gele genheid om paasstukken te maken in het dorpshuis. Onder leiding van Jenni van Ulzen kan zaterdag 4 april naar keuze een paasboomp- je, een paasmandje of een deur- krans worden gemaakt. Voorbeel den ervan zijn vanaf dinsdag 31 maart te bezichtigen in het dorps huis. Wie de voorkeur geeft aan één van de twee eerst genoemde moge lijkheden is 's ochtends tussen half elf en half één welkom. Degenen die uitsluitend een deurkrans wil len maken worden 's middags tus sen één en drie met raad en daad terzijde gestaan. De deelnamekos ten bedragen tien gulden per per soon. Opgave is mogelijk bij het Socuwe-kantoor in het dorpshuis, tel. 62755. De makers van een paasboompje wordt geadviseerd de volgende on derdelen mee te nemen: pot met stok in gips, half blok oasis (nat), zak spagnum, mos, kleine chrysan ten of trosanjers gecombineerd met wax, veel buskusgroen aange vuld met klimop of coniferengroen, eventueel bloeiende takken, aller hande paasmateriaal (zoals eitjes, paasfiguren. lint) en bloemisten draad (0,6 en 0,9). Voor een paas mandje zijn nodig een mand met oasis (nat), circa vier soorten klein blad en groen, circa drie soorten kleine bloemen, bloeiende takjes, eieren, paasfiguurtjes, lint en bloe mistendraad (0,6 en 0,9). Wie een deurkrans maken wil wordt ver zocht een flinke bos twijgen of brem mee te nemen met buxus of vossebessen groen, bloesemtakjes, vooijaarsbloemetjes van zijde, paasfiguurtjes, waterbestendige (hang)eieren, lint en bloemisten draad (0,6 en 0,8). Een Belgische maaltijd stond afge lopen zaterdag op het menu voor 51 van de 54 kinderen die onlangs meededen aan het mini playback- festival van carnavalsvereniging De Fienpreuvers. In het AC-res- taurant waren zij samen met Prins Coen I en zijn adjudant Hennie te gast bij bedrijfsleider Burgers. Ui teraard gingen patat, kroketten en appelmoes er razendsnel in bij de jeugdige artiesten. Hoewel de ge plande videofilm van hun optre den niet doorging omdat de video- graaf verhinderd was, werd het toch een gezellige maaltijd. Op een later tijdstip zal de film alsnog ver toond worden, waarvoor alle kin deren dan een uitnodiging krijgen. Wel was er voor iedere deelnemer de door Gerrit Markvoort foto van hun optreden. Aan het eind van de bijeenkomst werden de vertolkers van de winnende groep (Badesalz) nog eens extra in het zonnetje ge zet. Maar liefst 51 van de 54 jeugdige talenten van de onlangs gehouden mini playback-show werden bij het AC-restaurant getracteerd op een Belgi sche maaltijd. In het Afrika Museum in Berg en Dal wordt momenteel een exposi tie ingericht onder de titel Speel goed van Balante Jongens. Het 'speelgoed' bestaat uit de van klei gebakken koetjes die gemaakt zijn door de jongens uit de Balante- stam in Guinee-Bissau. Zij zijn bij eengebracht door de Holtenaar Paul Akkerman. Zoals bekend werkte Akkerman geruime tijd bij de Balante in het kader van de ontwikkelingssamenwerking. Van de opbrengst van de koetjes werd voor de jongens schoolgerei en fiet sen gekocht. Op de tentoonstelling zijn de mooiste exemplaren bijeenge bracht. Daarnaast zijn er gebruiks voorwerpen, een film en foto's te zien over de Balante samenleving. Op vrijdag 25 maart om half vier wordt de tentoonstelling geopend. Paul Akkerman zal een inleiding houden op de tentoonstelling. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A. Schellevis, Aal ten; nevendiensten. 19.00 uur: ds. M. Berg (gezamen lijke jeugddienst) Uitgangscollecte: ZWO Oppasdienst: mw. Stoeven- beld-Schreurs en Karin Piek. Diessenplas: woensdag 25 maart 19.00 uur: ds Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.00 uur: ds. M. Berg (Jeugd dienst in Herv. Kerk). Kindemevendienst: groep 3, 4 en 5 o.l.v. H. Hulsman-Zwiers; groep 6,7 en 8 o.l.v. J. Wieldraay- er-Nijen Twilhaar. De eerste col lecte is voor de kerk en de twee de voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Truus Hulsman-Aal tink, Ema Nij- kamp-ter Avest, Edith Bos- schers; 4-6 jaar: Joke Scheurwa- ter-Potkamp, Anneke Scheur water, Wendy Rietman. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: ZWO. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th Vollebregt. Uitgangscollecte: Zondags schoolwerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19 00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 21 en 22 maart: W.R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur eri 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 21 en 22 maart: E.R.M. Bijlsma, Grotestraat 86, Diepenheim. Tel 05475-2010. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij- nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Woensdag 25 maart: 20.00 uur, alg ledenvergadering VW in Barbarossa. Donderdag 26 maart: 20.00 uur, Bingo-avond Nierstichting in zaal Vosman; 19.00 uur, belas tingszitting CNV in zaal Vos man; 20.00 uur, CPB Holten in De Kandelaar. Vrijdag 27 maart: 10.30-11.30 en 16.00-17.00 uur, Uitzending kerktelefoon; 20.00 uur, Klaver jassen sv Holten. Zaterdag 28 maart: 20.00 uur Bonte Paard: DAT met Opoe'w wil is wet. Zondag 29 maart: 14.30 uur, op treden Fooi House Jazz Band in de Boschkamp. Dinsdag 31 maart: 14.30 uur, Bej aardensocièteit. Zaterdag 4 april: Trekkerslep; vooij aarsconcert HMV. Maandag 6 april: Alg. ledenver gadering HHV bij De Linden- berg. Vrijdag 10 april: Normaal in Es- pelo. Gevonden: zilverkl. herenhorlo ge, rode nylontas, rood hoedje met blauwe voering, gele brom fietshelm, bruine Tomos heren fiets. Verloren: sleutelhanger met 2 sleutels en foto, do.bruine por temonnee met rits, grijze hout je-touwtje jas, bankbiljet f.50,-, chroom dameshorloge, bruine damesportemonnee, blauw re genpak in blauw zalfje, hanger met 2 sleutels, etui met 2 sleu tels en 2 x f.10,--, rood etui met 4 sleutels, teren bandje met 6 sleutels, rood teren portemon nee met pasjes en geld, bruine gebreide wanten. Het bruidspaar Ineke en Erik Spenkelink zal morgen, vrijdag 20 maart op de warenmarkt het aan hun opgedragen huwelijkscon tract ten uitvoer brengen. Van drie tot vijf uur zullen zij vanuit een marktkraam pannekoeken gaan verkopen die ter plaatse door hen zelf gebakken worden. De markt kraam zal te vinden zijn naast Al- bert Heijn. De opbrengst van de pannekoekenverkoop zal door het bruidspaar beschikbaar wordt ge steld aan een goed doel in de ge meente Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3