1 sporty agenda Deelnemers Endurorit gedragen zich goed Teleurstellend handwerkend resultaat Holten Blauw Wit geeft de winst uit handen: 3-4 Tyfoon 2 te sterk voor handbalheren Tweede schaakteam op kampioenskoers Handbalinstuif was groot succes Derbywinst Holten El HOLTENS NIEUWSBLAD Jan Beunk op Complimenten voor MAC-organisatie Blauw Wit ontvangt DVO" wLMÊÊÊtik Periodetitel schrale troost A.s. zondag Holten-Manderveen DONDERDAG 12 MAART 1992 de kans gaf op een keurige 12-5 winst. In de thuiswedstrijd tegen koplo per Tyfoon 2 heeft Holten een te leurstellende 10-22 nederlaag gele den. De gasten die zowel fysiek als technisch iets meer te bieden had den, dicteerden in de beginfase het spel. Ze kwamen dan ook verdiend met 2-6 voor. Na ongeveer 15 minu ten kreeg Holten echter meer vat op het spel en kwam men tot 5-7 terug. Enkele fouten in de slotfase van de eerste helft brachten Ty foon op een veilige 5-10 voor sprong. De zwak leidende scheids rechters, die het spel qua tempo nauwelijks konden volgen, trok ken in het begin van de 2e helft rood voor 2 spelers van Holten, maar verzuimden dit ook aan de andere kant te doen. Holten was in deze periode duidelijk aangesla gen en werd simpel op een 5-19 achterstand gespeeld. In de slotfase speelde Holten met de nodige jeugd in het veld vrij uit en kon men via fraaie combinaties tussen Rob Vos en Johan Plantin- ga nog enkele keren scoren. Holten kon daardoor de eindstand nog een wat fleuriger aanzien geven. Scores: Meini v. Beek 4; Johan Planting 3; Vincent ten Zijthof, Freek Nijkamp, Nico Vorst 1. De dames verloren uit tegen LHC. De gastvrouwen, die beschikten over enkele nieuwe speelsters, wa ren duidelijk sterker. Via een 8-3 ruststand werd in de tweede helft, vooral via de break out, een 19-7 winst voor LHC een feit. Scores: Marieke Nijland 3, Marti Barvelink, Gerda Busschers 2. De dames junioren verloren uit van Dalfsen. In een matige wed strijd waarin Holten bij rust met 7- 5 achterstond, lieten de dames van - - Holten na rust de kopjes hangen. •alfsen te J Jeugd De jeugd presteerde afgelopen weekend goed! Al speelde met veel inzet tegen het op de 3e plaats staande Broekland en won zeer verdiend met 9-5. De jongens B wonnen in een spannende wed strijd van de nummer 2 CVO met 10-9. Meisjes B won uit tegen ABS met de ruime cijfers van 7-1, terwijl ook de welpen thuis een 7-1 winst boekten op Karei/Kwiek. De mini's speelden een toernooi met redelijk zware bezetting. Hol ten won 1 en verloor 2 wedstrijden. In de plaatselijke derby Blauw Wit El - Holten El werd het al snel duidelijk wie er dit keer met de zege aan de haal zou gaan. Na tien minuten viel de openingstreffer in het voordeel van Holten. De voor hoede van Blauw Wit liet zich ech ter niet onbetuigd en wist de ach terhoede van Holten El het vuur na aan de schemen te leggen. Het doelpunt viel voor rust echter nog maals aan de andere kant: 0-2 voor Holten El. Helaas raakte de doel man van Blauw Wit hierbij aan de hand geblesseerd. Het beter combinerende Holten wist na de rust de voorsprong tot 0- 4 uit te bouwen. Vlak voor tijd scoorde Blauw Wit de verdiende eretreffer: 1-4. SportBin Holten Het tweede team van de Holtense blijft op kampioenskoers. De thuiswedstrijd tegen het Nijver- dalse ENO Hl werd knap met 3Vfe- 2yh gewonnen. Karl Heinz Leis ten en Hans van Oyen kwamen al snel beter te staan en wonnen vlot. Ook de overige Holtense spelers kwa men beter uit de opening. Doordat Jaap Schipper echter torenwinst over het hoofd zag en daarna zijn paard in liet staan verloor hij ech ter. Ook Teun Scheurwater verloor nadat hij voordien een remiseaan bod afsloeg. Toen Philip Eijzinga Holten op een 3-2 voorsprong bracht leek het pleit beslecht. Theo van Lindenberg stond een kwaliteit voor, maar had nog maar enkele minuten op zijn klok. Toen Theo de kwaliteit terug moest ge ven begon het donker voor hem uit te zien. Acht seconden (8 secon den!!) voordat zjjn vlag zou zijn gevallen wist Theo echter een re misestelling te forceren. Door deze overwinning komt Holten op 14 uit 7. In de bekercompetitie werden en kele partijen voor de kwartfinales gespeeld. Ton van Oyen won van Cees Olij en Bertus van Beek won van Diane Aanstoot beiden overi gens met de grootste. In een voor- uitgespeelde partij voor het intern kampioenschap kwam Dick van der Knaap goed weg. In zijn partij tegen Gerrit Stevens kwam Dick verloren te staan, maar toen Gerrit in tijdnood begon te knoeien wist Dick ten slotte toch nog aan het langste eind te trekken. Veel balverlies gaven Dalfsen 1 veel kansen, die goed benut wer den. Eindstand 16-9. Scores: Annema- rie v.d. Maat 5, Margot ter Schure, Monique Plantinga 2. Junioren 2 boekte een prima zege uit in Zwolle op Tyfoon. In de eer ste helft kwam Holten regelmatig op een 2-5 voorsprong. Na de rust gooide Tyfoon de „beuk" erin. j i Door de nodige tijdstraffen en zelfs AjCVCHCIC pi<l3XS een rode kaart was het Tyfoon dat KortleVCf Powerlifter Jan Beunk start zon dag tijdens wedstrijden in Noord Scharwoude als favoriet in de 110 kilogram klasse. Deze Holtenaar was vorig jaar Nederlands kam pioen. De sterke voorbereiding voor het nieuwe seizoen geeft hem veel vertrouwen in het gestelde doel, de Nederlandse titel. De Holtense Enduro verliep zonder dit keer zondr enige wanklank. zichzelf de das omdeed en Holten Na de zo dramatisch verlopen thuiswedstrijd tegen Achilles staat voor Blauw Wit weer een thuiswedstrijd op het programma. Het Almelose DVO, dat de laatste weken heeft moeten afhaken in de strijd om de titel, komt op bezoek. De Almeloêrs, die evenals Blauw Wit al twee keer hebben deelgeno men aan de na-competitie - hebben zeer goede kansen op de tweede periodetitel. De wedstrijd van za terdag telt echter voor de derde periode. Het is voor Blauw Wit zaak de teleurstelling tegen Achil les van zich af te schudden en te knokken voor de nog aanwezige kleine kampioenskans. Met steun van hopelijk weer veel supporters zal de ploeg nu op jacht gaan naar de volle winst. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter F. van de Veen uit Bome. Alom tevreden gezichten vorige week zaterdag na afloop van de enduro-Voorjaarsrit van MAC De Holterberg. Vooral in de jurywa gen waar de bestuursleden Wan- sink en Oplaat glimmend van trots de vele complimenten van deelnemers in ontvangst namen. De Holtense motorsportvereni ging had er dan ook alles aan ge daan een goede beurt te maken bij bevolking en politie want na de vele klachten van vorig jaar hing de toekomst van deze traditionele rit even aan een heel dun draadje. De laatste wedstrijd in de Twente crosscompetitie had afgelopen zondag plaats. Kim Kortlever pak te een zevende plaats op de 1350 meter. In het totaal klassement voor het eerst was voor de start wist zij beslag te leggen op de zesde uitgeweken naar het clubhuis aan plaats. Bij de jongens pakte Erik de Beusebergerweg omdat start- Steenbergen een mooie tiende plaats camping De Holterberg in plaats in het totaal klassement. het verleden teveel klachten van gasten en omwonenden had opge leverd. Enig schoonheidsfoutje was dat ter plekke te weinig par keerruimte aanwezig was voor de meer dan tweehonderd rijders die uit het hele land naar Holten wa ren gekomen. Daarom parkeerde menigeen zijn bolide in de berm aan weerszijden van de Beuseber gerweg. Dat kon bij de plaatselijke politie, die zich voor het overig vol lof uitte over de organisatie, niet door de beugel waardoor menigeen na afloop met een bekeuring ge confronteerd werd. Teleurstelling was er ook bij veel off-the-road rijders want hoewel MAC De Holterberg vooraf na drukkelijk had gewezen op de strenge keuringseisen voor deze categorie, die na het eigenlijke De inhaalwedstrijd van onze Rood-Zwarten tegen het thuisspe- lende RSC heeft van onze plaats genoten een teleurstellend resul taat opgeleverd. Het waren twee hardwerkende ploegen, die echter geen beste wedstrijd speelden, doch de inzet vergoedde veel. Bei- De afdeling handbal van sv Holten zorgden weer voor een sportieve onderbreking van de Voorjaarsvakantie. Zo'n 180 kinderen maakten afgelo pen week kennis met de handbal sport. De jaarlijkse school-hand- balinstuif van de afdeling handbal van de SV Holten was daarvoor een ideale gelegenheid. Donder dag de hele dag en vrijdagmorgen was het een komen en gaan in de sporthal, waar de verschillende leeftijdsgroepen ieder op hun eigen manier werden opgevangen. Voor de allerkleinsten was er een spel- en balvaardigheidscircuit en een wedstrijdprogramma met mini-handbal. De leerlingen uit de gropen 5 tot en met 8 kregen een apart programma voorgeschoteld met een voorbereidende training en een echte wedstrijd. Met volle inzet, maar toch sportief werd daaraan meegedaan. De oudste leerlingen uit groep 7 en 8 kunnen de komende week ook nog kennis maken met handbal want dan komt de Heetense hand baltrainer Harry Nijboer naar Hol ten in het kader van het project Sportstimulering. Dat gebeurt op donderdagmiddag van 17.00 uur tot 18.00 uur. Wie verder nog be langstelling heeft, kan altijd te recht op de trainingen in de sports hal op donderdagen vanaf 16.15 uur. de teams hadden de puntjes bij zonder hard nodig, omdat RSC pe riodekampioen kon worden en Holten de laatste plaats wilde ver laten. De thuisclub trok echter aan het langste eind en bezet nu de koppositie. De eerste kansen in deze wedstrijd kreeg Holten, want binnen 10 mi nuten kregen zowel Brands als Nij land enige goede mogelijkheden om de score te openen. Vlak hierna kreeg Klaassens uit een mooie pass van Geert Brands een unieke scoringskans, doch alleen voor de keeper gekomen, miste hij het no dige zelfvertrouwen en schoot jam merlijk tegen de doelman op. Na een kwartier spelen kroop Hol ten door het oog van de bekende naald, toen eerst aanvoerder Mar cel Bosch tegen de lat schoot en de terugspringende bal wederom te gen de lat knalde en uit de rebound schoot de RSC rechtsbuiten naast het Holten-doel. Halverwege de eerste helft kreeg linksback Spekreijse van Holten een officiële waarschuwing wegens een te harde ingreep. Reutum speelde met 4 invallers wegens schorsingen en ziektes, terwijl Hol ten met 2 invallers speelde wegens schorsing van Haverslag en vakan tie van Van de Pleym. Het spel peil werd er niet beter op en voor de theepauze kreeg RSC nog een goede mogelijkheid, toen zij net buiten het strafschopgebied een vrie trap mocht nemen, die de goed keepende Stukker prachtig stopte. Na rust wisselde Holten haar voor stopper Hans Wissink voor aanval ler Daniël Samengun om zodoende meer druk uit te oefenen. De eerste aanval leek succes te hebben, doch de inzet van Mark Nijland beland de tegen de doellat. Na een kwartier had RSC een licht overwicht en haar opkomende aanvoerder Marcel Bosch kon on gehinderd met de bal oprukken en loste vanaf ca. 20 meter een keihar de schuiver af op het Holter doel. De bal belandde onhoudbaar voor goalie Stukker in de rechter krui sing 1-0. Vlak hierna, Holten was nog niet bekomen van de schrik, kon de RSC rechtsbuiten onbe kommerd op doelman Stukker af stormen. Het was echter de goed keepende Stukker, die uitstekend redding bracht en zodoende Hol ten voor een grotere achterstand behoedde. Het laatste half uur golf de het spel over en weer op beide speelhelften en bleef Holten ge spaard voor een grotere achter stand. Mark Nijland had nog een kansje om de gelijkmaker te scoren, doch de RSC doelman, die weinig werk te verrichten kreeg, wist de inzet tot hoekschop te verwerken. Het laatste kwartier wisselde Holten de moegespeelde Gert Schepema nog voor jeugdspeler Remco Wis sink, maar het resultaat bleef on gewijzigd. Holten zal in de komen de periode veel aandacht moeten besteden aan het afwerken van haar aanvallen wat een gemiddel de van ongeveer één gescoord doel punt per wedstrijd is te weinig om hoger op de competitieladder te stijgen! wedstrijdgedeelte het parcours af legde, bleken van de honderd deel nemers maar liefst 75 daaraan niet te voldoen. Met wat kunst- en vliegwerk kon menigeen alsnog de weg op. Proeven Het parcours voerde de deelne mers over 76 kilometer door de Borkeld, Neerdorp, Holterbroek en het Imhof-circuit terug naar het Stuurhuus in de Beuseberg waar bij meer dan andere jaren over ver harde wegen werd gereden. Toch viel er nog genoeg te beleven met name bij de klassementsproeven op het Zuurberg-circuit en in de Heihuizen. Over het algemeen wa ren de rijders dik tevreden over die proeven zodat de rit wat dat be treft niet in waarde bleek gedaald. Aangezien de MAC zelf voor zoge naamde 'marshals' had gezorgd en de politie per motor ook een oogje in het zeil hield, waren er verder ook geen wanklachten. In de uitslagen ontbraken de Hol tenaren in de bovenste regionen. MAC'er Dick Stam deed het nog het best in de klasse B-nationalen 125/250 cc waar hij vijfde werd. Eer ste in de klasse G senioren werd Gerard Jimmink uit Kolhom en Frank Lach uit Ulft legde beslag op de eerste plaats in de klasse H senioren viertakt. Programma: Zaterdag 14 maart: A1 uit tegen V. K. om 14.30. Vertrek 13.30. JB 1 vrij. MB 1 uit tegen V. K. om 13.45. Vertrek 12.45. Welpen uit te gen Dalfsen om 13.30. Vertrek 12.15. Mini's vrij. Zondag 15 maart: Heren thuis te gen L.H.C. om 13.05. Dames S uit tegen Wesepe om 10.45. Vertrek 9.45. Dames J 1 uit tegen Schalk haar om 13.25. Vertrek 12.40. Da mes J 2 thuis tegen Boerhof om 12.00. Programma senioren S.V. Holten op zondag 15 maart '92 Holten 1-Manderveen 1 aanvang 14.30 uur, Twenthe 2-Holten 2 aan vang 10.00 uur vertrek 8.45 uur, Holten 3-Heracles 2 aanvang 10.00 uur, P.H. 5-Holten 4 aanvang 11.00 uur, Holten 5-Luctor 6 aanvang 10.45 uur, Holten 6-SDOL 3 aan vang 10.00 uur, SOS 4-Holten 7 aanvang 9.30 uur vertrek 8.30 uur, La Première 6-Holten 8 aanvang 9.00 uur vertrek 8.00 uur, Holten 9- De Zweef 11 aanvang 9.00 uur, SOS 8-Holten 10 aanvang 10.00 uur ver trek 9.00 uur, Holten 11-Wierden 6 aanvang 9.30 uur, De Zweef 10-Hol- ten 12 aanvang 09.00 uur vertrek 08.00 uur, Holten 13-SOS 9 aanv. 09.00 uur. Programma pupillen S.V. Holten op zaterdag 14 maart '92 Holten Dl-De Zweef D2 aanvang 11.00 uur, De Zweef D3-Holten D2 aanvang 11.00 uur vertrek 10.15 uur, Holten El-Excelsior E2 aan vang 11.00 uur, Holten E2-Enter V. E2 aanvang 10.00 uur, DES E4-Hol- ten E3 aanvang 9.30 uur vertrek 8.45 uur, Holten F1-Blauw Wit F1 aanvang 10.00 uur, Excelsior F2- Holten F2 aanvang 11.00 uur ver trek 10.15 uur, SVVN F2-Holten F3 aanvang 10.00 uur vertrek 9.15 uur. Programma junioren S.V. Holten op zaterdag 14 maart '92 Den Ham Al-Holten Al aanvang 12.30 uur vertrek 11.30 uur, Excel sior A3-Holten A2 aanvang 11.00 uur vertrek 10.15 uur, Holten Bl- Sparta BI aanvang 14.30 uur, Hol ten B2-DES B2 aanvang 10.00 uur, Omhoog Cl-Holten Cl aanvang 13.00 uur vertrek 12.00 uur, Holten C2-NEO C4 aanvang 11.00 uur. Zaterdag 14 maart aanvang 14.30 uur: BI. Wit 1-D.V.O. 1, aanvang 12.30 u. BI. Wit 2-Juliana 4, aan vang 14.30 u. vertrek 13.15 u. Achil les E. 3-B1. Wit 3, aanvang 14.30 u. BI. Wit 4-Hulz. Boys 4, BI. Wit 5 vrij aanvang 14.30 u. vertrek 13.30 u. Vesos 7-B1. Wit 6, aanvang 14.30 u. BI. Wit 7-Enter V. 8, aanvang 14.30 u. vertrek 13.15 u. Buurse Al-Bl. Wit Al. aanvang 11.00 u. vertrek 10.00 u. Hulz. Boys Cl-Bl. Wit Cl, aanvang 11.00 u. BI. Wit M.B.- Vr.'Boys M.B., aanvang 11.00 u. BI. Wit Dl-Enter V. Dl, aanvang 11.45 u. vertrek 11.00 u. S.O.S. Dl-Bl. Wit D2, aanvang 11.00 u. BI. Wit El-De Zweef E2, aaanvang 10.00 u. BI. Wit E2-Haarle E3, aanvang 10.00 u. Holten Fl-Bl. Wit Fl, aanvang 11.00 u. vertrek 10.15 u. Enter F2- Bl. Wit F2, aanvang 10.00 u. BI. Wit F3-Eversberg F2. Zaalvoetbal: Donderdag 12 maart '92 21.00 u. vertrek 20.15 u. E.B.Z.V. 3-B1. Wit 3. Maandag 18 maart '92 21.00 u. 20.15 u. Pohon Tjengkeh 2-B1. Wit 3. Programma Sporthal 't Mossink Voor de week van 14 t/m 20 maart 1992 Zaterdag: 09.00-18.00 BCH, 19.00- 20.00 Saalmink, 20.00-21.00 Haan, 21.00-22.00 Nijenhuis. Zondag: 12.00-14.30 NHV, 21.00- 22.00 Hofstede. Maandag: 08.10-14.50 SGH, 19.00- 23.00 BCH. Dinsdag: 08.10-14.50 SGH, 16.30- 17.30 Mintonette (halve hal), 17.30- 22.30 Mintonette, 22.30-23.30 zw Blauw-Wit. Woensdag: 08.10-15.40 SGH, 19.00- 22.30 BCH, 22.30-23.30 J. Wegsta- pel. Onze Rood-Zwarten spelen a.s. zondag een bijzonder belangrijke thuiswedstrijd tegen de ploeg uit Manderveen, waar zij destijds te gen gelijk hebben gespeeld. De gasten uit Manderveen staan slechts twee puntjes voor op Hol ten, zodat dit een zogenaamde „vier-punten wedstrijd" is. Wij verwachten, dat vele Holtense supporters haar ploeg zullen steu nen in deze bijzondere wedstrijd om de rode lantaarn. Een succesje kan de ploeg van trai ner Riemers best gebruiken en wie weet begint a.s. zondag het lang verwachte herstel. Met nog tien minuten te spelen in de topper tegen Achilles uit En schede leek Blauw Wit met een 3-2 voorsprong belangrijke punten te gaan behalen in de race om het kampioenschap. Het pakte echter heel anders uit voor de Holtena ren. Toen de goed leidende scheidsrechter Jansen uit Almelo nl. het eindsignaal gaf vielen dol gelukkige Achilles-spelers elkaar om de hals en dropen zeer zwaar teleurgestelde Blauwwitters vol komen gedesillusioneerd af. Na in de tachtigste minuut de gelijkma ker te hebben moeten incasseren, voltrok zich in de allerlaatste mi nuut het noodlot over de Blauw Wit-ploeg: 3-4. Mogelijk de beslis sende minuut in de kampioensra ce dit seizoen. In de beginfase liet Achilles met een zien een belangrijke kandidaat voor de titel te zijn. Blauw Wit, dat in die beginfase een nerveuze in druk maakte, kon niet in haar spel komen tegen de veel agressiever spelende bezoekers. Er werd veel te snel balverlies geleden. Hans Bekkemens moest al in de eerste minuut naar de hoek om een vroe ge achterstand te voorkomen. De verdediging, waarin deze wedstrijd Leo Aanstoot (verdienstelijk) laat ste verdediger speelde - Hans Stam speelde op zijn 'oude' positie van centrale middenvelder - wist met kunst- en vliegwerk echter stand te houden. Na nog een grote kans van de bezoekers 'overleefd' te hebben, onttrokken de Blauwwitters zich geleidelijk aan wat aan de druk. Zowel Johan Bosschers als Wim Barvelink troffen echter snelle backs, zodat op enkele hoekschop pen na geen gevaar kon worden gesticht. Het was dan ook verras send dat Blauw Wit na een half uur aan de leiding kwam. Leo Aan stoot kwam met de bal aan de voet vanuit de verdediging snel naar voren, hij speelde op rechts Jan Vrugteveen aan die op het juiste moment af gaf aan Hans Stam. Zijn harde inzet werd van richting veranderd door de Achilles-verde- diging (1-0). Een meevaller voor de thuisclub, maar vanaf de aftrap kwamen de bezoekers al tot de gelijkmaker. Hun snelle spits De Jong profiteerde uitstekend van een misverstand in de Blauw Wit- verdediging: 1-1. In de veertigste minuut werd het nog erger toen eerst rechtsback Peter Spekreijse onder de bal door kopte, vervol gens Henri Thalen te laat ingreep en tot overmaat van ramp de an ders zo betrouwbare Hans Bekker- nens de bal na het zachte schot losliet, waarvan opnieuw de Jong profiteerde (1-2). Goede spoor Trainer van Noesel probeerde in de rust zijn manschappen weer op het goede spoor te krijgen en zowaar had dat in de vijftigste minuut al succes toen Jan Vrugteveen de ge lijkmaker scoorde na een fraaie voorzet van Gerald Jansen (2-2). Blauw Wit wilde nu meer en Achil les moest terug. Dat offensief lever de in de zestigste minuut succes op, toen de niet aflatende Johan Bosschers uit een comer van Wim Barvelink fraai en hard raak kopte (3-2). De Enschedeërs wankelden, de Holtenaren wilden de beslissende vierde treffer. Eerst schoot Hans Stam rakelings naast en even later zag hij na zijn harde lage schot, na een goede aanval over rechts via Wim Barvelink en Marcel Jager, de bal gestopt door de doelman. Ge leidelijk hervond Achilles zich ech ter, nam het initiatief over en Blauw Wit moest terug. Echter kansen ontstonden daaruit echter niet. Toch viel de gelijkmaker in de tachtigste minuut toen de Blauw Witters rechtermiddenvelder Groeneveld te ver lieten opkomen en deze, omdat hij geen afspeelmo- gelijkheden zag, een schot waagde dat dwars door een kluwen van spelers verrassend doel trof (3-3). Hierna leek de wedstrijd op een voor beide ploegen bevredigend gelijkspel af te stevenen tot de voor Blauw Wit fatale laatste minuut aanbrak. Het ondanks deze neder laag behaalde periodekampioen schap was daarbij een hele kleine schrale troost

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9