Belangstelling jeugd voor Postzegelbeurs li Zakendoen Jaaragenda Re-styling Schuppert-Mode l;TT' Paul's Lekkernijenhuis NBvP test op dagvers Succes voor Rietberg Sundrive in De Wippert HOLTENS NIEUWSBLAD PUBLICATIE DONDERDAG 12 MAART 1992 - De Postzegelbeurs trok, ondanks het mooie weer van afgelopen zaterdag, weer veel belangstelling van de postzegelliefhebbers uit de regio. De eerste zaterdag in maart is tra ditiegetrouw 'de' zaterdag voor de Holtense Postzegelclub. Direct al bij de opening om tien uur vult de aula van de Scholengemeenschap Holten zich met filatelisten uit de regio. Nooit luiddruchtig, maar een gezellig geroezemoes alom, zo ook afgelopen zaterdag. Ondanks het fraaie lentenweer, hebben de postzegelaars zich weer naar Hol ten gespoed om met hun collega's de nieuwste aanwinsten uit te wisselen. De afgelopen twee maanden is Schuppert-Mode druk in de weer geweest om de zaak te verbouwen. Vanaf de nieuwbouw, elf jaar gele den, was het ook niet zo groot scheeps gebeurd. Maandagavond 9 maart jl. werd de officiële opening gevierd met een groot aantal geno digden. Schuppert-Mode heeft een volledige re-styling ondergaan en ook de winkelvoering is volledig bijgesteld. De mensen gaan niet al leen „veur'ne bokse noar Schup- pert" ze gaan „uit winkelen" dus de klant wordt bediend met een se rieuze kijk op de zaak en is echt ko ning. Net als de Holtenaren zullen klanten van buitenaf zich hier thuis moeten voelen. Er kan dus in alle rust een keuze gemaakt wor den. Een onderzoek van een inte rieurspecialist heeft het nieuwe imago van de.nieuwe winkel" gro tendeels bepaald. Met de verbou- Vrijdag 6 maart jl. heeft Paul van Harm zijn specialiteitenhuis aan de Larenseweg 14 heropend. Door dat zijn speciaalzaak moest wijken voor de aanstaande Rabo-nieuw- bouw moest hij twee goedlopende winkels in één pand integreren. Hiervoor heeft hij precies één week nodig gehad. Het resultaat mag er zijn, allereerst werd een wand ge- sloopten kreeg de vloer een nieuwe afwerking. De snoep- en lekkemij- enwinkel hebben een aparte afde ling gekregen, daarnaast is de spe cialiteitenafdeling ingericht. Door de nieuwe opstelling is een eficiën- te inrichting ontstaan, waarin alles erg overzichtelijk ondergebracht is. Paul's assortiment bestaat o.a. uit: 75 soorten noten (elke dag vers gebrand), brood in diverse soorten, alle mogelijke soorten kleinbrood (zelf gebakken), 24 soorten bon bons, 60 verschillende kaassoorten en een erg ruim assortiment snoep zowel „los" als ook in luxe verpak king. Kortom, Pauls Lekkemijenhuis is weer volop aktief én weer verder gespecialiseerd. De klanten wor den als vanouds weer met zorg be diend in Paul's Lekkemijenhuis. De belangstelling is volgens voorzitter Ten Zende uit Markelo vrijwel gelijk aan vorig jaar, met dien verstande, dat in de ochtend uren er een grote belangstelling was van de jeugd. Speciaal voor hen was er een grote tafel met ze gels uit alle landen uitgestald, waarin naar hartelust gezocht en geruild kon worden. Daarnaast kon er gesjoeld worden en was er voor de jeugdige filatelisten een gratis glaasje fris. Volgens Ten Zende is de belang stelling van de jeugd vooral te dan ken aan de postzegelruilbeurzen die voor de jeugd zijn georgani seerd in de Boschkamp. „De eerste ruillbeurs viel een beetje in het water door een wat gebrekkige pu bliciteitscampagne (de kranten werden te laat ingeseind), maar de volgenden waren een groot succes. Vooral het werken met een spe ciaal thema viel bij de jeugd goed in de smaak. Zo was de belangstel ling over postzegelbeurs met als thema de Olympische spelen bo ven verwachting groot. In mei hou den we nogmaals een beurs. Na tuurlijk hopen wij als postzegel club dat we uiteindelijk een aantal jonge leden aan dit initiatief over houden. Na afloop van de laatste beurs zullen we het geheel evolue ren en zullen we eens kijken of er genoeg animo is om een jeugdafde ling op te richten.". wing heeft men niet op de herin richting van het dorp willen wach ten. De herenafdeling is helemaal nieuw opgezet met afgeronde hoe ken en een speciale daglichtkon- struktie alsmede aangepaste ver lichting. De damesafdeling is ook volledig onder handen genomen met nieuwe plafonds, stellingen en verlichting. De kindermode is uit de collectie genomen, hierdoor is extra ruimte ontstaan voor .jonge mode" met merken als Dito-Dito en Naf-Naf. Door aansluiting bij de Linchery-inkoopcombinatie is een zeer uitgebreide lingerieafdeling opgezet. De zaak is verder heel luchtig opgezet waarbij het nieuwe vloersysteem voor de nodige ac centuering zorgt. Kortom, het loont de moeite eens echt „uit win kelen" te gaan bij Schuppert- Mode. De Plattelandsvrouwen van de af deling Dijkerhoek hielden op 4 maart een avond georganiseerd door de Agrarische Commissie. Voor deze avond waren enkele af gevaardigden van Coberco uitge nodigd. Allereerst werd er een prijsvraag onder de dames gehou den. Met name de dames Paalman, Rensen en Jansen Maneschijn kwamen hierbij goed uit de bus. Daarna werd de geschiedenis van de zuivel uit de doeken gedaan. Vooral de spectaculaire verande ringen van de laatste jaren vielen hierbij op. Na de pauze werd er geproefd, veel van de 120 dagverse produkten van Coberco kwamen hierbij op tafel. Tevens kregen de Plattelandsvrouwen alvast een voorproefje van wat er aan cursus sen is te verwachten. De excursie naar de Politieschool in Lochem en het jaarlijkse reisje op 6 mei wer den nog even gememoreerd. De volgende bijeenkomst is op 24 maart 's ochtend. De Oudheidska mer Holten en het Openlucht Mu seum Arnhem staan dan centraal. Erwin Rietberg ging zaterdag met Bianca naar de Overijsselse Kam pioenschappen Springen, dat werd gehouden in manege de Hofmeijer te Ambt Delden. Erwin behaalde met Bianca een succesvolle 4e prijs in de klasse M cat. D.E. Erwin mag als afgevaardigde van Overijssel meedoen aan de Neder landse Kampioenschappen te Er- melo, dat wordt gehouden op 28 maart. Ida Vincent behaalde met Not Quilty in Mariënheem een mooie 6e prijs in de Klasse L cat. D. Ook Zwennie Vincent met Everest nam deel aan de Overijsselse kam pioenschappen in het Z springen in Ambt-Delden. Ze plaatste zich als vijfde en mag deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo op 28 maart. Deto 3 - Blauw Wit 2 Blauw Wit 2 blijft zeer matig pres teren in wedstrijden, waarin de punten zo hard nodig zijn. Ook in Vriezenveen, was de ploeg alleen in het eerste kwartier gelijkwaardig aan zijn tegenstander, hierna liep Blauw Wit duidelijk achter de te genstander aan, waar gezien de kwaliteit van elftal duidelijk meer verwacht mag worden. De fysieke kracht van de thuisploeg kon door Blauw Wit niet gebroken worden. Blauw Wit moest vier treffers in casseren, veel te veel tegen een ploeg die ook geen hoogvlieger blijkt. 4-0. Markvogels 2 Blauw Wit 3 Na een rustige openingsfase waar in beide ploegen niet of nauwelijks voor enig gevaar zorgden, vond de opvallend leidende scheidsrechter Vogel van de 'Vogels' het nodig om de wedstrijd naar zijn hand te zet ten, door een Blauw Witter om on duidelijke redenen naar de kleed kamer te sturen. De wedstrijd werd hierna duidelijk harder, maar ge lukkig bleven de spelers verder correct spelen, waardoor een 0-0 resultaat de eindstand werd: 0-0. Blauw Wit 4 - ASV 2 Tegen het tweede elftal van ASV leek Blauw Wit in eerste instantie niet opgewassen. De opening ging nog wel gelijk op, maar hierna nam ASV het initiatief. De gasten kwa men op voorsprong nadat de bui- tenspelval bij Blauw Wit niet goed sloot. Voor rust liep de voorsprong van de gasten nog uit naar 0-2. Na rust bleek dat Blauw Wit zich had hervonden. Met veel meer inzet dan voor rust werd de ploeg uit Aadorp terug gedreven. Blauw Wit wist dan ook van de verkregen kansen er maar liefst drie te benut ten. Geert Harbers twee maal en Jan Stam een maal scoorden na goede aanvallen. Scheidsrechter van de Voet floot een prima wed strijd. 2-3. Blauw Wit 5 - Des 9 Tegen koploper Des had Blauw Wit lange tijd uitzicht op een goede score. De ploeg van André Aan stoot en Henk-Jan Meyerink speel de goed en kreeg kansen op een doelpunt. Het was dan ook niet onverdiend dat Blauw Wit de lei ding nam. Toch kwam Des terug en de verdiende 1-1 was het gevolg. In de allerlaatste minuut nam een Des-speler de bal met de hand mee wat de goed leidende scheidsrech ter ontging, waarna die speler 2-1 scoorde. Blauw Wit 6 - Hulzense Boys 7 Om op te-kjimmen naar de subtop moest Blauw Wit winnen van Hul zen. Echter verscheidene Blauw Witters liepen met het 'krokusvi rus' rond. Het voetbalspel was niet aan hen besteéd deze middag. Toen Richard Verveda ook nog eens het veld moest verlaten met een knieblessure, was het gedaan met de rust in de verdediging bij Blauw Wit. Rust 0-2. Na een bul- derspeech in de pauze zou het be ter moeten gaan, maar ook bij Hul zen had men kennelijk 'gebulderd' want zij vielen verwoed aan en scoorden snel 0-3. Blauw Wit gaf zich nog niet gewonnen en kwam terug tot 1-3. Met veel karakter ging de ploeg aanvallend door, waarvan de geroutineerde gasten gebruik: 1-5. Blauw Wit Al - TVO Al Zonder Dirk-Jan Beldman, besloot Blauw Wit toch alles op de aanval te zetten. De ploeg kreeg echter al direct een domper te verwerker toen Erik Bemer in de vierde mi nuut met een scheenbeen breuk moest uitvallen. Hans Stam ver- - ving Erik prima en gaf meteen een prima voorzet op Gert-Jan Ulfrnan die over de TV O-doelman doel trof: 1-0. Blauw Wit kreeg hierna de bes te kansen op meer doelpunten, maar pech en de TVO-doelman voorkwamen dit. Uit een spaarza me counter scoor TVO de onver wachte gelijkmaker nog voor de pauze. Blauw Wit bleef in de tweede helft aanvallen en kreeg kans na kans, maar doelpunten leverde dit niet op. Ook een toegekende strafschop wegens het onderuit halen van Hans Stam leverde niet het gewen ste resultaat op. De paal stond nu in de weg. Na zoveel missers kwam TVO terug in de wedstrijd en scoorde 1-2. Pas in de slotfase kwam Blauw Wit via Adriaan Heemskerk op gelijke hoogte: 2-2. Blauw Wit Cl - Daarlerveen Cl Ook na de wedstrijd tegen Daarler veen blijft Blauw Wit meedoen om het kampioenschap. Na vijf minu ten stond het al 2-0 door Marco Schuiterd en Arno Jager. Daarler veen zag geen kans om terug te komen en Blauw Wit voerde de score op. Ronnie Schoemaker (te rug na een blessureperiode) en Hans Stam scoorden nog voor de rust 5-0. Na de hervatting werd het scoren moeilijker. Uit een af standsschot zorgde Jan Hessel voor 6-0. De gasten kregen tegen de soüde Blauw Wit verdediging met een uitblinkende Martijn Arfinan geen kans, zodat 6-0 de eindstand werd. Blauw Wit El - Holten El Tegen Holten kwam Blauw Wit al snel op een 0-1 achterstand. De ploeg kreeg het nog moeilijker toen keeper Maarten werd aange tikt en behoorlijk geblesseeerd raakte. Holten wist voor rust nog een keer te scoren. 0-2. Ook na rust was Holten de sterkere ploeg, maar de Blauw Wit-jongens bleven goed doorgaan en via Jurrian werd toch de verdiende tegentreffer behaald. Holten scoorde ook in de tweede helft nog twee maal. Blauw Wit E2 - Excelsior E6 Blauw Wit begon zeer goed tegen deze sterke tegenstander. Na een goede combinatie tussen Wilco en Wilbert stelde Wilbert Jamo in staat om te scoren. Hierna kwam Blauw Wit onder druk, maar Ma- rijn en Mamix hielden hun hoofd koel, waardoor het bij rust 1-0 bleef. Na de rust werd de druk nog groter en bezweek de verdediging twee maal. Hiema was het Blauw Wit dat de aanval zoch en gevaar lijk werd, maar steeds de goede Rijssense doelman op de weg vond: 1-2. Blauw Wit F1 - Des F1 Tegen het sterke Des had Blauw Wit het moeilijk. Met de verdedi gers Martijn en Nick in de hoofdrol wist Blauw Wit zich goed staande te houden. Toch wist de Nijverdal- se ploeg voor rust te scoren: 0-1. Ook in de tweede helft een op en neer gaande wedstrijd met kleine kansen voor beide partijen. Het bleef echter bij 0-1. Holten F2 - Blauw Wit F2 Blauw Wit nam al snel een voor sprong tegen Holten via Harmen en Herbert. De ploeg was duidelijk sterker en scoorde voor rust nog drie keer: 0-5. In de tweede helft kreeg Holten meer greep op de wedstrijd en ondanks tal van kan sen werd er maar een doelpunt gescoord door Herbert: 0-6. GFC Cl-Holten Cl: in een goed ge speelde eerste helft, werd de tegen stander overklast. Dit resulteerde in de eerste 15 min. al in een stand van 0-3. Hiema ging Holten iets rustiger door en scoorde voor rust nog tot een 0-5 stand. Het ene doel punt nog mooier dan het ander. De tweede helft was echter om maar snel te vergeten. Holten scoorde nog wel 0-6, maar daarna lieten ze het afweten, waardoor GFC de eindstand bepaalde op 1-6, Blauw Wit El-Holten El: Holten El ging goed gemotiveerd door hun leiders van start. Toch hadden ze de eerste minuten moeite om hun ritme te vinden. Hiema was het dan ook Holten wat het initia tief nam en tot twee keer toe scoor de. In de tweede helft had Blauw Wit een andere keeper, omdat de echte in de eerste helft geblesseerd raakte. Maar ook in de tweede helft- kwam Blauw Wit niet door de ver dediging van Holten en was het weer Holten wat na enkele mooi gemiste kansen, twee keer raak schoot. Toen in de laatste 5 min. had BI. Wit toch een gaatje gevon den en redde hun eer door de 0 van het scorebord te veranderen in een eindstand van 1-4. Enter E3-Holten E2: De jongens begonnen de wedstrijd goed. Met rust stond het 2-2. Na rust konden de jongens Enter niet meer bijhou den, twee jongens kwamen lucht te kort en konden niet meer vooruit. De rest had het toen ook gauw be keken en de doelpunten van Enter volgden elkaar snel op. Eindstand 7-2. Holten Fl-Hulz. Boys Fl: Afgelo pen zaterdag werd de stijgende lijn in de prestatie voortgezet. Na ver lies en gelijkspel, werd er nu met 4- 2 gewonnen. Gelijk na aanvang werd al gescoord. Vlak voor rust wisten beide partijen te scoren. 2-1. Na rust werd de voorsprong door Holten vergroot tot 4-1, maar vlak voor tijd scoorde Hulz. Boys. Eind stand dus 4-2. Komende zaterdag wordt een derby tegen BI. Wit. Zo als er nu gespeeld wordt moeten er beslist mogelijkheden zijn voor een overwinning. Andere uitslagen: Holten Al- Colmschate Al 1-5, Holten Bl- DOS'37 BI 6-1, Sp. Rijssen Dl-Hol- tenDl 3-1, Holten D2-VesosD21-4, SDOL E5-Holten E3 15-3, Holten F2-Blauw Wit F2 0-6, Holten F3- Enter F311-0. De band Sundrive zal op vrijdag 13 maart vanaf negen uur 's avonds optreden in zaal De Wippert. Sundrive is opgericht in 1991 en komt uit de omgeving Deventer/A peldoorn. De ervaren bandleden hebben allemaal al in diverse bands gespeeld zoals Still Living, It's a deal en Desert Walk. Deze ervaringen en ideeën werden sa mengesmolten tot de formule die Sundrive heeft voortgebracht. Het repertoire bestaat uit de betere nummers uit de Top 100 Aller tij den en de Top-40. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Roosdom-Tijhuis BV voor bouw 2 woningen met gara ges aan Erve Joost; - aan J. M. Jansen en H. J. Temmink voor bouw 2 woningen met garages aan Erve Joost; - aan F. P. Colée voor bouw carport bij Kenemansstraat 15; - aan J. Hut voor bouw carport bij Kenemansstraat 12; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 16 maart a.s. spreekuur te houden. Onderstaande publikatie vindt plaats in verband met een ge maakte procedurefout, die consequenties kan hebben voor de goedkeuring van het plan. Verzuimd is namelijk de terin- zagelegging van het ontwerp-plan (19 september 1991) te publiceren in de Nederlandse Staatscourant. Daarom wordt de procedure overgedaan en het ontwerp-plan opnieuw ter inzage gelegd. Ontwerp-bestemmingsplan „Lukensveld" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 16 maart 1992 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal- /bibliotheek), voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- betemmingsplan „Lukensveld", vervat in toelichting, voor schriften en plankaart. Het bestemmingsplan heeft betrek king op een gebied, wat globaal wordt begrensd door de Pastoriestraat aan de noordzijde, de Beusebergerweg aan de westzijde, een zandpad aan de zuidzijde en de 14,5 meter hoogtelijn aan de oostzijde. Het onderhavige bestemmingsplan is, voor wat betreft het toekomstige woongebied, grotendeels opgesteld als een globaal bestemmingsplan. De bestaande in het plangebied gelegen woningen, welke gehandhaafd zullen worden c.q. worden ingepast in de planopzet, zijn gedetailleerd gere geld. Het toekomstige woongebied (bestemming „woondoelein- den") dient door ons college nader uitgewerkt te worden ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In het ont werp-plan zijn ingevolge artikel 13, 1e lid, van genoemde wet, deze gronden aangewezen als gronden, ten aanzien waarvan de verwerkelijking van het plan in de naaste toe komst nodig wordt geacht. Gedurende bovenvermelde ter mijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen genoemd ontwerp-bestemmingsplan indienen bij de gemeenteraad van Holten. Holten, 12 maart 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Aanleggen en ontsteken van een paasvuur Burgemeester en Wethouders van Holten wijzen belangheb benden er op, dat voor dat met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, de plaats van dat paasvuur moet worden goedgekeurd door de commandant van de brandweer. Het is daarom van belang zo spoedig mogelijk een verzoek tot het aanleggen en ontsteken van een paasvuur in te dienen bij: Burgemeester en Wethouders van Holten Smidsbelt 6 7451 BL Holten. Het verzoek moet uiterlijk op 20 maart 1992 zijn ingediend, wil men in aanmerking komen voor een ontheffing voor het ontsteken van een paasvuur. In het verzoek moet de plaats van het aan te leggen paasvuur duidelijk zijn omschreven. Bovendien moet in de aanvraag worden aangegeven onder wiens verantwoordelijkheid het paasvuur wordt gebouwd c.q. welke persoon aanspreekbaar is namens de paasvuur bouwers, indien overleg e.d. noodzakelijk of gewenst is. Wedstrijd om het grootste paasvuur van Holten De jury van de „Paasvuurwedstrijd" roept alle paasvuur- bouwgroepen, die willen deelnemen aan de wedstrijd om het grootste paasvuur van Holten, om zich schriftelijk aan te melden bij de VW-Holten. Aanmeldingen dienen bij de WV binnen te zijn voor vrijdag 1 april 1992. 16 maart: Jaarvergadering Sport- commissie. 18 maart: St. Kunst en Kuituur Holten. 23 maart: Raadsvergadering APRIL: 4 april: Voorjaarsconcert HMV; Trekkersiep Espelo. 10 april: Normaal 12 april: Erwin Autocross 27 april: Raadsvergadering 28 april: St. Kunst en Kuituur Hol ten. MEI: 2 mei: Holterbergtoer. 5 mei: Bevrijdingsloop 9 mei: Landelijke fietsdag. 16 mei: Bloemenmarkt. 17 mei: Klassieker-motortoer- tocht. 23 mei: Straatvoetbal; opening zwembad. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi 25 mei: Raadsvergadering 28 mei: aankomst Pieterpad-loop. 29 mei: vertrek Pieterpad-loop. 31 mei: Klassieker motortoertocht JUNI: 14 juni: Koetsenrit Bergrijders 16/18/22/24/26 juni: Fietsvierdaag se. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest Dijkerhoek 29 juni t/m 4 juli: Zwemvierdaagse JULI: 4 juli: Koningsschieten 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag met Rowwen Hèze. AUGUSTUS: 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 15 augustus: Triathlon Holten. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting)

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5