Weer een volle bak bij De Vriendenschaar I Dialect centraal op Schuredag dit jaar Positieve reacties op enquête Gewest Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Gevonden voorwerpen HOLTEIYS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Burgerlijke stand BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Expositie Paasmaaltijd HVD Zuid Inschrijving Triathlon Women's Agl ow DONDERDAG 12 MAART 1992 Jong en oud vermaakte zich opperbest bij het vier en veertigste jaarfeest van CJV de Vriendenschaar. Lang van duur, zeker; langdradig was het beslist niet, het jaarfeest van CJV de Vriendenschaar. Al vier en veertig jaar wordt dit jaar lijkse feest op vrijwel dezelfde wijze ingevuld. Voor de pauze pre senteren de individuele jaarclubs zich en na de pauze wordt het programma ingevuld door leiding en bestuur. Gezien de grote be langstelling voor beide voorstel lingen, vrijdag en zaterdagavond in gebouw Irene een wijze die nog steeds aan de verwachtingen van ouders en donateurs voldoet. Door de vrijwel ongewijzigde opzet van de jaarfeesten, ontkomt men niet aan herhalingen. Zo hebben we het toneelstukje De loze rech ter, waarmee de jongensclub van 8 tot 14 jaar het programma opende, behoort tot de vaste voorraad to neelstukjes, waarmee de jongsten- successen oogsten. Afgezien van een aantal kleine versprekinkjes werd het stukje weer met veel vaart en verve ten tonele gebracht. Waarom meisjes toch altijd in een slappe lach uitbarsten, zal in de eeuwigheid wel nooit veranderen. Ook de meisjesclub van veertien tot achttien jaar leed er in hevige mate aan in hun optreden van De familie Bale en de Pin-Up Club. Het deerde het publiek beslist niet, want het plezier op het toneel en in de zaal was even groot. Jongens van die leeftijd kennen dit feno meen niet en daardoor kwam Ko's Info show voor de niet direct be trokken toeschouwer heel wat be ter over. De meisjesclub van 8 tot 14 jaar zorgde voor een aardige afsluitging met een nagespeelde mini-play backshow. Bestuur en leiding had voor hun aandeel in het jaarfeest gekozen voor drieacter uit de grote hoeveel heid kluchten met regionale in slag. Onder de bekwame regie van ANBO Op donderdagmiddag 19 maart houdt de ANBO in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp haar jaarvergadering. Deze vergadering begint om 14.30 uur. Voor de pauze worden het in houdelijk en financieel jaarverslag over 1991 besproken. De begroting voor het jaar 1993 zal worden voor gelegd en afscheid zal worden ge nomen van de heer U. Mendes, lid van het bestuur. Het jaarverslag en de concept-begroting liggen in de vergaderzaal ter inzage. Na de pauze is er gelegenheid voor een bingo-spel onder leiding van dhr. K. Reitsma. Heeft u proble men met vervoer naar de Bosc hkamp? Belt u dan even met num mer 61719, dan wordt vervoer gere geld. Wilt u zichzelf kandidaat stel len voor de openstaande bestuursfunctie, of wilt u mogelij ke kandidaten aanmelden? Dit kan tot voor het begin van de ver gadering bij het bestuur. PCOB Het Gewestbestuur van de PCOB houdt op 18 maart een bijeen komst, waarop iedereen hartelijk welkom is. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Zuidparallelweg in Wier den. Dit ligt naast de Gereformeer de Kerk en tegenover het station. Tussen 09.30 en 10.00 uur wordt men met een kopje koffie ontvan gen. Het thema van deze bijeen komst is de gezondheidszorg, waarover door de heer J.W. Wolven een inleiding zal worden gehou den. Heeft u belangstelling hier voor? Wij vertrekken gezamenlijk om 9 uur vanaf de parkeerplaats achter de Kandelaar. Wanneer u zelf geen vervoer heeft, zal u beslist met iemand anders kunnen meerij den. Thuis sterven Wie dek is en gaat sterven heeft Johan Stukker werd door de jonge amateurs op vlotte wijze de Onbe taalbare loodgierr neegezet met daarin een dubbelrol van Pim Westra als een directeur in de mid- life-crises en 'hulpvaardige' lood gieter. Marion Spenkelink zette vaardig zijn vrouw Ria, belust de erfenis van oom Dirk uit Australië (Herman Ulfman) neer. Jolanda Aanstoot en Freddy Haan zorgden voor het regionale accent als 'zuni- ge' broer en zus. Freddy Groteboer in het souffleurshokje hoefde, an ders dan voor de pauze, weinig hulp te bieden.' In het gemeentehuis is tot en met 24 maart een tentoonstelling ingericht met als thema Milieu een wereldzaak. Op dinsdag 3 maart werd er aangif te gedaan van diefstal van radioap paratuur uit een woning op 't Lan- deweerd. Ook een behoorlijk aan tal CD's werd weggenomen. Men kwam binnen door een raam te forceren. Op de kruising Postweg-Winkel bergweg ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's. Eén van de auto's stopte niet voor de kruising om voorrang te verlenen, doch midden op de kruising. De tegenpartij dacht dat hij geen voorrang kreeg, remde krachtig af en botste vervolgens tegen de an dere auto. Enige schade was het gevolg. Op woensdag 4 maart werd er aan gifte gedaan van diefstal van ben zine uit een geparkeerde auto aan de Keizersweg. Men had de benzi neleiding doorgeknipt en op deze wijze de benzine afgetapt. Ondanks de waarschuwing die on langs in het politiejoumaal stond om de wagens beladen met bosaf- val (takken en bomen) voor het paasvuur op de juiste wijze te bela den, ging er toch iets fout, toen een tractor met aanhangwagen op de Kwintenweg enige fietsers inhaal de. Door de uitstekende lading werden deze fietsers van de weg gedrukt en kwamen ze te vallen. Een 60-jarige vrouw brak hierbij een heup, terwijl aan de fietsen schade werd toegebracht. Tegen de bestuurder van de tractor wordt proces-verbaal opgemaakt. Wie niet luisteren wil moet dan maar voelen Eveneens op woensdag 4 maart werd aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwagen met daar op een aggregaat. Het voertuig was gekoppeld achter een auto en toen de inzittenden een kop koffie gin gen drinken bij het wegrestaurant langs de AI, werd de aanhangwa gen weggenomen. Op de AI ontstond op donderdag 5 maart een aanrijding toen een in halende automobilist plotseling werd geconfronteerd toen de be stuurder rechts naast hem naar links uitweek. Eerstgenoemde bot ste daarop tegen de vangrail, waar door zijn auto zwaar werd bescha digd. De veroorzaker kon niet ach terhaald worden. Toen een jongeman even zjjn bromfiets parkeerde achter de Ver- ze tstraat en tevens zijn helm onbe heerd achterliet, kwam hij tot de ■ontdekking dat zijn helm was ver dwenen. Dit gebeurde donderdag 5 maart omstreeks 13.00 uur. Het be treft hier een intregaal helm merk THP, kleur zwart, met enkele stic kers daarop. Getuigen worden ver zocht contact op te nemen met de politie. Een plaatselijke veearts kwam aan het politiebureau met gedeelten van een vleermuis. Deze vleermuis had een kat aangevallen, waarna de kat het dier opvrat en vervol gens weer uitspuugde. De restan ten van het dier zullen nader wor den onderzocht om te zien of het diertje was besmet met hondsdol heid. Zaterdagmiddag 7 maart kon de politie enkele knapen aanhouden, die even te voren vanaf een viaduct in de Dorperdijk kluiten aarde naar beneden gooiden op de rij baan van de S14. Hierbij werd een auto geraakt, waardoor een voor ruit sneuvelde. Ook kon de politie een vijftal kna pen van omstreeks 15 jaar aanhou den, die in de nacht van zaterdag op zondag het nodig vonden om over daken te lopen van een vijftal auto's. Dankzij oplettendheid van een getuige konden de knapen in de kraag gevat worden. De schade bedraagt enkele duizenden gul dens. De politie is er wel gelukkig mee dat de daders van deze zinloze ver nielingen opgespoord konden wor den, omdat nog erger kon worden voorkomen. De politie heeft dit jaar geen klach ten ontvangen over het rijgedrag tijdens de endurorit. De politie had o.a. zelf een crossmotor ingezet en mede door de goede voorlichting en toezicht van de MAC-leden, werd overlast voorkomen. Twee auto's die achter elkaar re den over de AI botsten tegen el kaar. De achterste bestuurder ver klaarde dat hij in slaap was geval len en daardoor pardoes tegen de voorligger botste. Beide voertui gen hepen schade op. Op 7 maart 's-avonds werd er inge broken in een woning aan de Gaar- denstraat, waarvan op 9 maart aangifte werd gedaan. Ontvreemd werd een geldkistje met weinig waardevolle spullen. Men kwam binnen door een deur te verbreken. veel verzorging nodig. Veel men sen zouden de laatste weken van hun leven thuis willen blijven, om in hun vertrouwde omgeving af scheid van het leven te kunnen nemen. De verzorging kan te zwaar zijn voor de mensen in de directe omgeving, zelfs met inschakeling van hulpverlenende instanties. De Stichting Thuis Sterven kan hier bij hulp verlenen. De hulpverleners van de Stichting Thuis Sterven zijn vrijwilligers, die onder deskundige begeleiding van twee coördinatoren de helpende hand bieden om de taak van de partner of andere huisgenoten in deze vaak moeilijke tijd te helpen verlichten. De verzorging, die wordt gegeven, bestaat uit die han delingen welke anders door de huisgenoten worden verricht. In overleg met de familie kan 's nachts worden gewaakt. De hulp van huisarts, wijkverpleegkundige e.d. gaan gewoon door. Wilt u een beroep doen op deze vorm van hulp dan kan dat via uw huisarts, wijkverpleegkundige, ge zinshulp, of maatschappelijk wer kende. U kunt het ook rechtstreeks bij de Stichting zelf aanvragen. Na de aanvraag volgt een bezoekje van een van onze coördinatoren, die met u afspraken maakt over de aard van de hulp. De Stichting Thuis Sterven is tij dens kantooruren bereikbaar op het kantoor van de Kruisvereni ging Zuid-West Overijssel in De venter. U kunt bellen met 05700 - 15297. Voor de hulp, die wordt ge boden vraagt de Stichting een een malige bijdrage van f 25,=. De Stichting werkt met vrijwillige medewerkers/sters. Wilt u dit werk ook gaan doen, dan kunt u op het zelfde adres informatie inwinnen over de werkwijze en begeleiding van de vrijwilligers. De Stichting werkt in heel Zuidwest-Overijssel en kan nog vele vrijwilligers ge bruiken. Het dialect staat dit jaar centraal op de Schuredag. Zaterdag 25 juli treedt naast de band Rowwen Hèze, de inmiddels tot regionale topper uitgegroeide formatie Lanz Bulldog op. Het festival wordt weer gehouden op het terrein van het jongerencafé aan de Beuseber- gerweg. De inmiddels bekende band Row wen Heze van het nummer Bestel mar trad al voor radio en televisie op, maar dat ondertussen ook ge zegd worden van Lanz Bulldog, die door de ledenactie van de VPRO aan de weg timmerde. Dit optre den verraste zelfs de doorgewinter de VPRO-crew. Lanz Buldogg ('verschrikkelijk slecht spelend, maar o zo goed klinkend') trad on der meer op in het voorprogramma van Normaal in Espelo en heeft een vaste kern van fans rond zich heen verzameld. Dit tot schrik van de ouders, want hun jarenlange op voedingspogingen worden bij een optreden ineens tenier gedaan met nummers als "Wi'j wilt sex' (de eer ste single van de groep waarop verder de nummers 'Lanz B' en 'Waarheen, waarvoor). De groep bestaat uit zanger Erik ('Witte") Roessink, Jan Willem ("Sjapp'n bek") Dollekamp op gitaat, Ri chard ("Gonzo") Jansen (gitaar), diens broer Alexander "Kale" Jan sen (bas) en Arjan "Vissekop" Oos- terik op drums. De medewerkersbijeenkomst van HVD Zuid heeft plaats op 23 maart om 13.30 uur in Gebouw Irene. Deze bijeenkomst duurt tot onge veer 15.00 uur en er zullen de nodi ge voorbereidingen worden getrof fen voor de Paasmaaltijd op 16 april. De inschrijving voor de Holtense Triathlon die op zaterdag 15 au gustus wordt gehouden, loopt 'als een trein'. Inmiddels zijn al 550 inschrijvingen binnen, waaronder 60 Holtenaren. Onder hen tal van bekende dorpsgenoten. De enquête, die het Gewest Mid- den-IJssel houdt over de gezond heid van zijn inwoners, blijkt goed aan te slaan. Van de aangeschre ven personen heeft inmiddels 60 het vragenformulier ingevuld en teruggestuurd naar de Gewestelij ke Gezondheidsdienst (GGD). Meer dan 2000 inwoners van het Gewest Midden-I Jssel kregen vori ge maand een vragenlijst voorge legd over de gezondheid, hun leef gewoonten, het gebruikmaken van gezondheidszorgvoorzieningen en hun leefsituatie. De GGD heeft nu zo'n 1200 vragenlijsten ingevuld re tour gekregen. Mensen die nog niet gereageerd hebben krijgen binnen kort alsnog een aanschrijving. Uit de retour ontvangen formulie ren blijkt, dat over de privacy van de gegevens nog al wat vragen be staan. Op de antwoordenveloppe staat namelijk een nummer. Deze dient echter uitsluitend om na te gaan wie de enquête heeft terugge stuurd. De equête wordt echter zo danig verwerkt, dat niet bekend is wie hem heeft ingevuld. De anoni miteit is dan ook gewaarborgd. Mensen die nadere inlichtingen willen hebben over vragen op het formulier kunnen contact opne men met de onderzoekster van de GGD mevr. ir. H.B. Mulder, tel. 05700-25084. De interkerkelijke vrouwenorgani satie Women's Aglow houdt op dinsdag 10 maart haar maandelijk se bijeenkomst in het Parkgebouw te Rijssen. Als spreekster is uitge nodigd Fieke Goedhart. Haar on derwerp is: Groei van een christen. Fieke Goedhart is spreekster en trainster in het landelijke werk van Aglow. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is graits toegankelijk. Wel zal er een collecte worden gehou den. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd, bediening Heilige Doop m.m.v. Mozaïek; nevendiensten 19.00 uur: ds. A. van den Brink, Harfsen. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: mw. Teeselink- Scheperboer en Bertine Muel ler. Diessenplas: woensdag 18 maart 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. A. van Asselt, Er- melo. 19.15 uur: ds. Th. P van Belzen, Genemuiden. Kindemevendienst: groep 3, 4 en 5 o.l.v. T. Bannink; groep 6,7 en 8 o.l.v. G. Wolters-Mark- voort. De eerste collecte is voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ester Tromop en Ria Tromop-Prins; 4-6 jaar: Herma Aanstoot-Pluy- mers en Ria Aanstoot-Stam. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. L. Flier, Nijverdal; uitgangscollecte: Orgelfonds. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. G.j. krol, Wijhe. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 14 en 15 maart: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 14 en 15 maart: N.A. Bakx, Reg- gestraat 14, Enter. Tel 05478- 2774. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 12 maart: 20.00 uur, Ledenvergadering OLM in zaal Vosman. Maandag 16 maart: 20.00 uur, Uitreiking sportprijzen in kanti ne Vletgoor; NBvP Espelo met als gast dokter Piscaer. Dinsdag 17 maart: informatie avond over asielzoekerscen trum in gebouw Irene, 20.00 uur; HVG Dijkerhoek (onderwerp: Philadelphia). Woensdag 18 maart: St. Kunst en Cultuur Holten (ontstaan van Engelse landschapstuin); 20.00 uur, afdelingsavond NBvP in zaal Vosman. Woensdag 25 maart: 20.00 uur, alg ledenvergadering VW in Barbarossa. Donderdag 26 maart: 20.00 uur, Bingo-avond Nierstichting in zaal Vosman; 19.00 uur, belas tingszitting CNV in zaal Vos man. Vrijdag 27 maart: 10.30-11.30 en 16.00-17.00 uur, Uitzending kerktelefoon; 20.00 uur, Klaver jassen sv Holten. Zondag 29 maart: 14.30 uur, op treden Fooi House Jazz Band in de Boschkamp. Dinsdag 31 maart: 14.30 uur, Bejaardensociëteit. Zaterdag 4 april: Trekkersiep; voorj aarsconcert HMV. Maandag 6 april: Alg. ledenver gadering HHV bij De Linden- berg. Gevonden: autolamp; sleutel (ORO). Verloren: rose portemonnaie met inhoud; rode boodschap pentas; een spade met rood handvat; ronde horloge met zwarte band; portemonnaie met be taaipas en 65+ kaart; hond, bruin lang haar; zilveren armband met opschrift Carin; plastic tas met sjaal; fototoestel merk Rico. Geboren: Marloes Denise Joan ne, dochter van H. Nijland en A.M. Nijland; Isis Babette An- nerie Marie, dochter van A.A. Morsink en N.B. Overbeeke; Use, dochter van M. J. Koopman en G.F. Ophof; Karin, dochter van J.HJL van Coeverden en J.M. Wiggers. Ondertrouwd: R.R. van den Berg (30) en H. Oolbekkink (30); J.G. Bruggeman (31) en E.J.G. Smits (27). Gehuwd: D. J. Schuppert (22) en G.A. Meijer (23).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3