Kleur, kwaliteit en veel comtort Kindertelefoon tien jaar gesprekspartner voor veel jongeren V olleybal-heren overklassen Flash Mooie wimpers kroon op de gezichts verzorging Sterren kijken bij Volkssterrenwacht BEZORGERS/STERS Dixieland en swing in De Boschkamp DE RACE TEGEN AIDS HEEFT SPONSORS NODIG. Stegeman DAMES Uitslagen Eendracht DAGBLAD TUBANTIA ft. Schoenmode 1992: AIDS FONDS: GIRO 8957 WINKELEN BEGINT INDE ADVERTENTIE KOLOMMEN VAN UITBLAD. Je leukste foto zonder nega- drukt DONDERDAG 12 MAART 1992 HO 11 Zonder Herman Scholten en Rob van Zoelen werd behoorlijk tegen het lastige Flash aangekeken. Vooral Aard Borghuis, net hersteld van een lastige teenoperatie, was niet zo optimistisch, vooral niet nadat Flash een snelle 5-1 voor sprong had genomen. Wim Hart kamp draaide en draaide, maar de achterstand bleef 11-6. Een 2e time-out zorgde voor de omme keer. Onder leiding van een groots spelende Jos Kamphuis werd de achterstand langzaam maar zeker weggewerkt. Angst en onzekerheid bekroop het spel der tegenstan ders en na een goede opslagbeurt van Leo Thiele werd de stand 13-13 bereikt. Via een goed blok van Jan Voogt en Pim Gruiters werd de stand op 13-14 gebracht, waarna Jos Kamphuis het winnende punt binnensloeg. In de 2e set een ontketend heren 3 en een geslagen Flash. Met 5-15 werd de partij in feite al beslist. Het publiek hield het al voor gezien en bij 8-14 leek er niets meer aan de hand. Maar nonchalance en ietwat geluk van Flash zorgde voor een te rugkeer in de wedstrijd en een 14- 14, 15-15 en 16-16 stand. Heren 3 vocht, Flash vocht en wij wikten edoch de heer in het zwart beschik te en door een discutabele beslis sing werd de set in Holtens voor deel beslist. Met 16-17 werd weer een overwinning toegevoegd aan de lange reeks die dit jaar moet lei den naar het kampioenschap. Op uitnodiging van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk treedt zondagmiddag 29 maart The Fooi House Jazzband voor het voetlicht in dorpshuis De Bosc hkamp. Het 'middagje jazz' kost 8,50 per persoon. Daar het optre den samenvalt met de dag waarop de zomertijd zijn intrede doet, biedt Socuwe tegelijkertijd voor kinderen van de bezoekers de gele genheid om een fraai vooijaars- stukje te maken. Het bloemschik ken wordt begeleid door Jenni van Ulzen en de deelname hieraan is gratis. The Fooi House Jazzband is in Holten geen onbekende, maar ook ver daarbuiten heeft deze jazzband vele fans. Onder leiding van Martin Ackerman brengt de band vlotte dixieland en swingmuziek met een vleugje New Orleans. De band be staat uit zes enthousiaste musici die allen reeds een lange staat van dienst hebben in diverse orkesten. De samenstelling van de band is als volgt: Frank Tromop klarinet- /saxofoon, Alex Voordes trompet- /bugel, Gerrit Bosschloo trombo ne, Martin Ackerman banjo/gitaar, Anton Stukker contrabas en Han de Brie drums en zang. Liefhebbers van dixielandmuziek mogen dit niet missen. De aanvangstijd is half drie en duurt tot ongeveer half vijf. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij het kantoor van de stichting in het dorpshuis te Hol ten, waar tevens kan worden opge geven of er kinderen aan het bloemschikken wensen deel te ne- Om onze wimpers mooier te laten ogen, gebruiken velen van ons mascara. Mascara maakt de wimpers dikker aan de buitenkant. Revlon introduceert nu een mascara die de wimpers ook van binnen uit dikker maakt doordat het materiaal de wimpers van binnen uit aanzet de natuurlijke diameter te vergroten. De mascara is schilfer- en smeerproof, langhoudendheid, vrij van irriterende stoffen en gemakkelijk te verwijderen. Een nieuwgevormde borstel zorgt voor een verbeterde verde ling en dekking van de mascara op de wimpers. De mascara wordt in een eerste laag opgebracht op de bovenzijde van de wimpers. Dit zorgt voor een goede dekking en een zwaardere look. Daarna vanaf de basis aanzetten en naar de topjes strijken. Voor contactlens-draagsters, eerst de lenzen inzetten voor appli catie van de mascara. De innerlash mascara is beschikbaar in zwart, donkerbruin en navy. De moderne negentiger-jaren-consument ontwikkelt een kritisch bewustzijn en stelt steeds meer prijs op kwali teit en comfort. Daarom laat het voorjaar een trned zien naar mooiere materialen, luxe leren voeringen en aange name leestvormen. Dat laatste resulteert in een opbloei van klassiekers als de 'penny'-loafer en de elegante uni pump. Naast de nieuwe kleuren, met rood en zwart, kobaltblauw, fuchsia en wit-gradaties in de hoofdrol, hier en daar gecombi neerd in colourblocking, worden de pumps dit seizoen geken merkt door sierlijke, vaak asym metrische belijningen en talloze speels verwerkte wreef- en en kelbanden. Soms zijn ze voor zien van kleine plateauzolen. Daarbij komt dat de bijna verge ten slingback - de pump met open hielpartij - een grote come back beleeft! Wat verder opvalt zijn de nieu we leesten, zoals de vierkante carrévorm (van eigenzinnig 'af gekapt' tot sierlijk afgerond) en de ronde, diep uitgesneden balle rina- of babyleest. De schoenontwerpers blijven gefixeerd door de hak: ze be dachten opnieuw ontelbare va riaties. Naast veel elegante Fran se en diabolohakken doet ook de blokhak in 'sixties'-stijl op ver schillende hoogtes aan het mo- despel mee, vrijwel altijd leerbe- kleed. De meeste hakken zijn comfortabel hoog (35 tot 50 mm), maar er is een lichte neiging naar hogere hakken, in het bijzonder voor speciale momenten. De verschillende uitsnijdingen zoals carré, rond, v-vormig en asymmetrisch zijn eveneens ech te blikvangers dit voorjaar. De hoogfront belijning waarbij het bovenwerk tot ver op de voet doorloopt, blijft in beeld. Soms is deze op de voet geheel gesloten, met alleen opzij of achter een Supercomfortabel zijn de 'Ca- liforma'-gemaakte, uiterst soe pele pumps. Daarnaast zijn er speciale leesten voor de iets bre dere voet (maat Fl/2) en aange naam zachte voetbedden. Deze extra gemakkelijk zittende pumps zijn er in zwart en bruin tinten. PUMPS Voor wie graag vasthoudt aan platte schoenen is er keus ge- De pump met open hiel be leeft dit seizoen een comeback (foto: C&A). noeg in sober gestyleerde moliè res. Zeer comfortabel, jong en a la mode zijn soepele loafers met een fijn gouden bitje, verkrijg- baar in 8 kleuren suède. Een frivole doorkijk, soms ogen ze klassieker in een verjongde ei- zomers luchtig door geometri sche uitsnijdingen en leren of plastische bandjes. gentijdse versie! Naarmate het seizoen vordert worden de pumps steeds 'bloter'. Ze zijn frivool of mondain open gewerkt en ook de slingback -al dan niet op plateauzool- valt al lerwegen op' Modieuze details zijn verder: metalen of leerómtrokken ringe tjes, ton-sur-ton borduur op leer, linnen en fonkelnieuwe vlecht- vanaties. Volop keus is er ook in modieuze zomerpumps in uni of gebloemd textiel met shantung effekt. Hoogst actueel is de echte 'oer- 'gymp, de basic bij uitstek in wit, maar ook in andere kleuren. Na tuurlijk zijn er ook weer vele varianten: flower power prints in de voering of op de neus, uni gympen met knoopjes in allerlei kleuren erop genaaid en ruige hippiestijl gympen en gewassen denim met kanten veters en rafe lige applicaties. GYMPEN Vrolijke kleuren blijven favo-' riet in de schoenen voor peuters en kleuters. Grotere meisjes en jongens die door dik en dun sportschoenen dragen, houden het bij wit met kleurige accen ten. In de maatgroep 22-30 kun nen meisjes kiezen uit een groot aanbod in nubuck sandaaltjes in de vrolijkste kleuren. Ze hebben vaak een dieplig gend voetbed. Veterschoentjes in leer/nubuck vallen op door de gekleurde sportzool. Voor deze groep zijn er ook grappige sport schoenen met Mickey Mouse erop in linnen gympen in uni- kleuren en in exclusieve prints die terugkomen in de kleding! Voor grotere meisjes (maat 30- 39) zijn er modieuze loafers in lak, met een pittig carréneusje en een doorgestikt voorblad. Ook zijn er uni gympen in een waterval van kleuren. Daarnaast zijn er dessins die terugkomen in de kleding zoals BB-ruitjes, mul ticolour stripping en fruit prints. Superstoer is een model van ge wassen denim met leeraccenten. j Voor sportschoenen zijn wit en pastelkleuren favoriet. 'Eye catchers' zijn 2 verschillende ve ters in één schoen, grote strip verhaalmotieven, bloemborduur en gekleurde zolen. Jongens in de maatgroep 22-30 zijn tuk op 'echte' tennis-, jog ging- en basketballschoenen, soms versierd met race-auto- prints. Joggertjes in vrolijke kle- rucombi's zijn voorzien van een praktische klittebandsluiting en een fel gekleurde zool. Kenmer kend voor de sportschoenen in de grotere maten zijn de heel grote, zwaar gepolsterde tongen. Shockerend anders dan de vo rige seizoenen zijn de heren schoenen niet. Het accent ligt op Luxe materialen en een so bere afwerking bepalen de schoenmode voor de man anno 1992. comfort en kwaliteit door o.a. een leren voering en een luxe afwerking. Enkele jonge veter schoenen met een markante leest en een prikrandje vallen in de nieuwe collectie direct op De kleuren zijn bordeaux, naturel bruin en zwart. Door modieuze vlechtcombi- naties (van smal naar breed en in meerdere kleuren), Engelse bro- queperforaties en een leren voe ring zien de nieuwe molières en monks (met gespsluiting) er luxe uit. In maart bestaat de Kinder- en Jeugd telefoon voor de regio De venter en omstreken tien jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt een verhalenwedstrijd gehouden met prijsuitreiking in de jeugdbiblio theek in Deventer op 14 maart. De kinder- en jeugdboekenschrijver Rindert Kromhout zal de verhalen van de prijswinnaars voorlezen en de prijzen uitreiken. Tevens is er in de bibliotheek een tentoonstelling ingericht met jeugdboeken over onderwerpen waar jongeren veel over bellen, zoals sexualiteit, een zaamheid, pesten, verliefdheid, kindermishandeling, angsten. Op de Brink zal op 14 maart een voor lichtingsstand worden ingericht. De Kinder- en jeugdtelefoon begon in 1982 met een kleine groep vrij willigers en is inmiddels uitge groeid tot een volwassen hulpver leningsinstantie. Veel jongeren kennen inmiddels het telefoonum- mer 05700-11223 en bellen gemid deld 1500 keer per jaar. De hulpver lening is erop gericht de jongere door middel van een goede ge sprekstechniek te helpen zelf het probleem duidelijk te krijgen en wegen te ontdekken voor verdere hulp in eigen omgeving. Daarnaast wordt geprobeerd zoveel mogelijk jongeren door voorlichting op de hoogte te brengen van het bestaan en functioneren van de Kinder- en jeugdtelefoon. Dit gebeurt op scholen in de vorm van gastlessen en het verpreiden van voorlich tingsmateriaal op plaatsen waar veel jongeren komen. (Storten op bankrekeningnummer 70.70.70.228 kan ook.) Volkssterrenwacht Phoenix te Lo- chem geeft voor de maand maart de te verwachten zichtbaarheid aan de sterrenhemel. Het bekende sterrenbeeld Grote Beer zien we hoog in het noord oosten. Boven ons hoofd vallen de heldere sterren Castor en Pollux op in de Tweelingen. In het westen de Peliaden, ook wel genoemd het Zevengesternte. Vroeg op de avond is ook nog het sterrenbeeld Orion te zien. Als planeet zien we aan de hemel prijken Jupiter met zijn maantjes. Sterrenkijkdagen Op 13 en 14 maart wordt op Volks sterrenwacht Phoenix weer mee gedaan aan de nationale sterren kijkdagen. Vanaf 20.00 uur is voor iedere belangstellende de sterren wacht geopend. Ook bij minder goed weer is er toch veel informatie te verkrijgen en kan er gekeken worden naar live beelden van een weersatelliet, een diaserie over het Zonnestelsel of een videopresenta tie. Werkt het weer mee, dan wordt gekeken naar de kraters op de maan en naar Jupiter met zijn maantjes. Volkssterrewacht Phoenix, Vor- denseweg 10 te Lochem is elke zaterdagavond geopend. Aanvang programma 20.00 uur. Luchtgeweer Klasse A: 1. G. Koopman 169 pnt, 2. D. Jansen 162 pnt, 3. W. Paalman 160 pnt, 4. E. J. Grootentraast 151 pnt, 5. G. Schuppert 143 pnt. Klasse B: 1. B. Paalman 165 pnt, 2. A. Paalman 153 pnt, 3. G. J. v. Aefst 145 pnt, 4. J. Nijendijk 136 pnt. Klasse C: 1. J. A. Paalman 151 pnt, 2. B. Tromop 143 pnt, 3. G. Jansen 142 pnt, 4. E. Tro mop 121 pnt, 5. A. Pekkeriet 114 pnt, 6. N. Leeftink 111 pnt, 7. M. Aanstoot 101 pnt. Luchtpistool Open klasse: 1. G. A. Haverslag 167 pnt, 2. G. H. Paal man 166 pnt, 3. H. J. Nekkers 163 pnt, 4. A. Bieleman 153 pnt, 5. A. Schuppert 137 pnt. Installatie- materiaal voor de doe-het-zelver van een simpel kraanleertje tot een compleet cv-pakket KI. Velderman bv Kolweg 86 - Tel. 6 13 32 Presto Print Ongelooflijk qocd in kleur.- lllir, FOTOVIDEO-AUDiO foto Jan ten Velde service Autobedrijf Peugeot-Talbot dealer Leeuwekeur gebruikte auto's PEUGEOT 106 XR 1.1 Demo-auto 4.000 km 1991 205 GE 1.1 blauw1984 205 GR 1.3, rood met1985 205 Accent 1.1 wit 1987 205 Accent rood 1988 205 Junior wit 1987 309 GR 1.6, rood met., LPG 1986 309 GE 1.3 wit 1986 309 XL Profil 1.4 rood 1989 309 XL Magnum 1.3 d.grijs met1989 305 Select 1.6 I.blauw met1987 405 GL 1.6 rood LPG 1989 405 GL 1.6 wit LPG 1989 405 GL 1.6 d.grijs met. LPG 1988 405 GL wit1988 ANDERE MERKEN Opel Rekord 2.0 S d.grijs met. LPG 1986 Opel Kadett Caravan rood 1986 Renault 19 TR, d.grijs met1990 Volvo 240 DL l.grijs met. LPG1987 05704-12 62 Holterweg 128 - Bathmen 0 ALGEMEEN R 0NDERH0UDS- BEDRIJF ONDERHOUD/HORECA REKREATIE/BUNGALOWPARKEN HOGEDRUKREINIGING zoekt op korte termijn: voor schoonmaak/onderhoud van zwembad/project nabij Holten. Werktijden: 07.00 tot 09.00 uur. 7 dgn. per week, in afwisselende diensten. Inlichtingen: Tel. 05483-6 35 40, b.g.g. 6 33 67 Wij zoeken in Holten voor het bezorgen van Dagblad Tubantia enige flinke Voor meer informatie kunt u bellen tel. 05483-6 30 26 hr. Oosterveld, Pastoriestraat 23 Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 11