X.N BAGBouw+Finssi> ervaren elektromonteurs TOT BEERS sj®® t-p Koopmah b.v. Aannemersbedrijf Standpunt college van Burgemeester en wethouders inzake VERKEERSSTRUCTUURPLAK FEBRUARI 1992 I. Inleiding II. Analyse van de inspraakreacties V. Vervolgprocedure VI. Technische informatie Openbare commissievergadering lil. Definitief standpunt college van B&W IV. Gevolgen van definitieve B W-keuze HO 6 ZA 4 Wegens gestage groei in de provincie Overijssel vragen wij voor spoedige indienst treding Enige jaren ervaring met het installeren van elektrotechnische installaties op utiliteits- en of industriële projekten is vereist. voor het installeren van gevariëerde elektrotechnische installaties op utiliteits- en industriële projekten. Een opleiding LTS-E is noodzakelijk, een of meer VEV diploma's strekt tot aanbeveling. Wij bieden voor genoemde funktie een goede salariëring en prima secundaire voor zieningen zoals reistijd- en reiskostenvergoeding, kollektieve ongevallen verzekering, studiekostenregeling enz. Sollicitaties te richten aan ons hoofdkantoor, TOT BEERS installatiebedrijf b.v., t.a v de personeelsdienst. Grote Tocht 100,1507 CE Zaandam. Telefonische informatie kunt u inwinnen bij de heer E. de Jong onder tel. 075-517532. TOT BEERS is gespecialiseerd in het ontwerpen en uitvoeren van gevarieerde elektrotechnische en meet- en regeltechnische installaties voor de sectoren utiliteits bouw, industrie, petrochemie en offshore industrie. Door de grote variatie in activiteiten en het projectmachtige karakter hiervan, worden de meeste funkties gekenmerkt door grote afwisseling in werkzaamheden en weinig routine werk. Bovendien wordt door het management voortdurend gestreefd naar een optimale afstemming van economische haalbaarheid en sociale wenselijkheid. Het gevolg hier van is een plezierig werkklimaat, waarin alle ruimte gelaten voor eigen initiatief en creativiteit. Installatiebedrijf b.v. ELEKTROTECHNIEK/MEET- en REGELTECHNIEK TELEMATICA/BEVEILIGING Vestigingen: Zaandam, Nieuwegein, Groningen, Den Helder, Deventer, Hoogeveen, Velsen (on/offshore) Zoetermeer. VLOE°BE DEKKING Offiftg \u u/ Beter wonen begint bij een betere keuze W BAG/Bouw Finish BV Enterstraat 198 Rijssen Tel 05480-17013 kut om «to Tolgt ▼inden: snelweg Deventer-Almelo, afslag Rijssen, nchüng Rijssen aanhouden tot aan afslag Enter. Einde afrit links,na 1 km aan de Imkerkant. getijden: dagelijks van 9 00 tot 12 30 uur en van 13 30 tot 17 30 uur. Za. van 10 00 tot 16.00 uur. Do. koopavond tot 21 00 uur. wnUVJPaU„,n urt9e?Le\roa^ Hollen, Kerkhofsweg 6. 7451 BG Tel (05483) - 6 12 59 Telefax (05483) - 6 47 08 VEELZIJDIG IN KWALITEITSBOUW In 1990 heeft het college van burgemeester en wethouders ten aanzien van de ver keersproblematiek een standpunt ingenomen, waarop inspraak is gegeven. De schriftelijke reacties riepen een aantal vragen op, die alleen met behulp van extra onderzoek konden worden beantwoord. Na dit onderzoek is in 1991 een bijgesteld standpunt ingenomen, waarop schriftelijk en mondeling inspraak kon worden ge geven. Dit standpunt omvatte; a. aanleg van een nieuwe oost-west route ten zuiden van de Pastoriestraat, tussen Larenseweg en Oranjestraat/Noordenbergstraat („Maïsweg"); b. aanleg van een nieuwe oost-west route aan de Noordkant van het dorp, i.e. een doortrekking van de Deventerweg ten noorden van de spoorlijn tot aan de spoorwegovergang Beukenlaantje/Waagweg. Verder gebruik maken van de Waagweg/Drostenstraat en een nieuwe verbinding richting Rijssenseweg; c. uitvoering verkeersmaatregelen in de rest van het dorp om een logische en vei lige verkeerscirculatie te bevorderen voor langzaam en gemotoriseerd verkeer. Zonder de individuele reacties te kort te doen, kan de inspraak als volgt in grote lijnen worden gekarakteriseerd; - instemming met de geconstateerde noodzaak om in het centrale deel van de Dorpsstraat maatregelen te treffen; - bezwaren tegen met name de twee -gedeeltelijk nieuwe - oost-west routes; - beperkte aandacht voor de daarmee samenhangende, alsmede zelfstandig te treffen aanvullende verkeers(circulatie)-maatregelen - aandacht vragend voor met name de veiligheid van het langzame verkeer Gelet op het zware accent, dat in de inspraak gegeven is aan de noordelijke-en zui delijke oost-west routes, ligt het voor de hand om in reactie daarop het zwaarte punt te kiezen. Daaromtrent trekken wij de volgende conclusies: a. Zuidelijke route: bedoeld wordt de nieuwe weg ten zuiden van de Pastoriestraat tussen Laren seweg en Oranjestraat/Noordenbergstraat („Maïsweg") Uit de inspraakreacties komt naar voren dat, behalve van de zeer direct be trokkenen, de aanleg van een zodanige weg een acceptabele bijdrage kan bieden aan het verminderen van de verkeersdruk in de kom van het dorp en in de Pastoriestraat zelf. b. Noordelijke route: bedoeld wordt de doorgetrokken Deventerweg tot het Beukenlaantje/Waag weg - Drostenstraat, nieuwe weg naar de Rijssenseweg Deze variant ontmoette weinig instemming en leidde tot voorstellen voor alter natieve tracees. Met name de ondernemers op de Kol en de bewoners van die wijk bepleitten een nieuwe route geheel ten noorden van de spoorlijn tot aan de spoorwegovergang Dikkesteensweg. Anderen daarentegen wensten geen enkele nieuwe route ten noorden van de sporlijn, ook niet het onderdeel dat B&W in hun voorlopige standpunt opgenomen hadden. c. Financieel-, doelmatigheidsaspect: Vrij algemeen was men van mening dat de financiële gevolgen van de beide oost-west routes zeer groot waren zonder dat de zekerheid bestond dat die nieuwe routes echt een goede oplossing zouden betekenen. Een (financieel) voorzichtiger aanpak werd bepleit saanbod in 2005). De nu voorgestane gefaseerde werkwijze heeft als voordeel: a. er wordt een beter gebruik gemaakt van de bestaande „logische" af- err aan- voerroutes, als Aaltinksweg/Kolweg-oost en Wilhelminastraat; b. het aandeel van de Maisweg is groter in de verkeersafwikkeling; c. het verkeer in de woonstraten van de Kol wordt tot acceptabele proporties te ruggebracht; d. de verkeersdruk in Larenseweg neemt nauwelijks toe. Een gevolg van deze werkwijze is, dat uit de berekeningen volgt, met welke ver keersintensiteiten rekening gehouden moet worden bij het herinrichten van de Dorpsstraat, Larenseweg en Stationsstraat als gevolg van aanleg van de riolering. Een nadelig gevolg van deze gefaseerde aanpak is uiteraard, dat de verkeersdruk op de Stationsstraat en het westelijk deel van de Waagweg aanmerkelijk toe neemt. Dat is ook logisch omdat de definitieve keuze voor een oost-west route in het noordelijke deel van het dorp afhankelijk wordt gesteld van de effecten van andere maatregelen. Met het openbaar maken van dit collegestandpunt is de richting aangegeven van de definitieve oplossing van de verkeersproblematiek. Bij de Begrotingsbehandeling voor 1992 heeft het college een „voorjaars-nota" toegezegd waarin de gevolgen van de te treffen verkeersmaatregelen, financieel vertaald worden in een meerjarenperspectief. In dit meerjarenperspectief zullen dus de financiële gevolgen van dit college standpunt verwerkt worden. Dat betekent inclusief de aanpassingen/maatregelen in het dorpt.b.v. de verkeerscirculatie en de aanleg van „de Maïsweg". Buiten het meerjarenperspectief wordt gehouden de oost-west route aan de noordzijde van het dorp. In april/mei moet de voorjaarsnota gereed zijn en wordt deze openbaar gemaakt en aan de gemeenteraad aangeboden ter besluitvorming. Met het uitbrengen van deze definitieve keuze meent het college van B W een be nadering gekozen te hebben die een breed gedragen oplossing van de verkeer sproblematiek mogelijk maakt. Voor belangstellenden is een informatiesetje beschikbaar bestaande uit een aantal verkeersstroom-schema's bij diverse maatregelen en in diverse jaren, en een overzicht van de te treffen aanvullende maatregelen, met een globale indicatie van de daarmee samenhangende kosten. Tevens is in de leeskamer van het ge meentehuis ter kennisneming neergelegd het verslag van de inspraakronde. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Gemeentewerken wordt gehouden op maandag 2 maart 1992 om 15.30 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Opening. 2. Besluitenlijst vergadering d.d. 3 februari 1992. 3. Mededelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Jaarverslag 1991 in het kader van het bijdragebesluit openbare lichamen WABM. 6. Voorstel inzake glasinzameling. 7. Voorstel inzake aanpassen tarieven gebruik bedrijfscontainers per 1 april 1992. DrostensU®81 Deventarwcg yjaag"®8 De Kol De Haar" Pastoriestraat lukensveld" HOLTEN Bcuseberg doorgaand verkeer bestemmingsverkeer •(•iaat* verblijfsverkeer stationsstraat Kcrkliofswcg Industricslraal l.J. Wansinkstraat 6 Maisweg Op basis van de inspraak en ervan uitgaande dat het niet verantwoord is om geen maatregelen te nemen, komt het college tot de conclusie dat het op dit moment niet mogelijk is een definitieve keuze te maken voor de oost-west route aan de noordzijde van het dorp. Ten aanzien van de andere onderdelen van het verkeers- structuurplan is het nu wel mogelijk tot een definitieve keuze te komen. Na deze constatering is onderzocht of het verantwoord is op een later tijdstip een keuze voor een noordelijke oost-west route te maken en wat de gevolgen daan/oor in de tussentijd zijn voor de verkeerscirculatie als de overige maatregelen wel uit gevoerd worden. Het college heeft op basis van die gegevens geconcludeerd dat een dergelijke gefaseerde aanpak alleszins verantwoord is. Dat betekent dat op korte termijn besloten moet worden tot de volgende maat regelen: a. principe-besluit tot aanleg van de zuidelijke oost-west route; „de Maïsweg" b. verder uitwerken en uitvoeren van het verkeersstructuurplan op basis van de volgende uitgangspunten: - uitgaan van het berekende verkeersaanbod; - in het centrale deel Dorpsstraat max. 2500 m.v.t. - tegengaan doorgaand (vracht-)verkeer, inclusief bewegwijzering; - logische verkeerscirculatie met hoofdroutes in de kom van het dorp, door het treffen van een groot aantal ondersteunende maatregelen; - extra aandacht voor vorming van veilige langzaamverkeersroutes. c. regelmatige effectmeting van de getroffen maatregelen Te zijner tijd kan dan besloten worden welke oost-west route aan de noordkant van het dorp wordt aangelegd. N.B Het definitief herinrichten van het centrale deel van de Dorpsstraat tot max. 2500 motorvoertuigen kan pas gebeuren als „de Maïsweg" aangelegd is. Er is doorgerekend wat de gevolgen zijn van de definitieve keuze van B W, in ver gelijking met de eerdere voorlopige keuze (cijfers op basis van het verkeer- MARKELO/A1 8. Voorstel inzake verkoop bouwterrein in het bestemmingsplan „Dijkerhoek". 9. Aanvraag subsidie landschapsonderhoud t.b.v. E. M. van Schooten. 10. Voorstel inzake vervanging van een gedeelte van de riolering in de Oran jestraat en een gedeelte in de Burg. v.d. Borchstraat. 11. Rondvraag. De commissie financiën vergadert op dinsdag 3 maart 1992, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende onderwerpen 1. Besluitenlijst van de vergadering van 4 februari 1992. 2. Voorstel inzake verlenging contract glasinzameling. 3. Aanvullende subsidie schietvereniging De Eendracht. 4. Aanpassing tarieven gebruik bedrijfscontainers, per 1 april 1992. 5. Subsidie richting maaltijdvoorziening „Tafeltje Dekje" 1992. 6. Subsidie st. bej. centrum Diessenplas inzake flankerend ouderenbeleid 1992. 7. Krediet voor vervanging van een ged. riolering in de Oranjestraat en een ged. in de Burg. v.d. Borchstraat. 8. Jaarvrslag 1991 in het kader van het Bijdragebesluit openbare lichamen WABM. 9. Mededelingen: a. afrekening rijksvergoeding Londo over de periode augustus 1985 tot en met 31-12-1987; b. diverse gegevens met betrekking tot de wijziging Wet Uitkering Wegen (WUW) per 1-1-1993. 10. Rondvraag. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de commissevergadering opgeven bij de secretaris van de betreffende commissie. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 6