Amnesty Holten vooral druk met voorlichting PT". Zakendoen Foto Ten Velde nieuw ingericht Zuiver water uit Dijkerhoek JfcfefeC iL Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Kadavèrbak speelt in JC de Schure BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Cursus hart- reanimatie nog niet volgeboekt Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HOITENS NIEUWSBLAD HHIIhH DONDERDAG 27 FEBRUARI 1992 Op donderdag 20 februari werd een jongeman bij AH betrapt, die enig snoepgoed wegnam zonder te be talen. Hij werd overgedragen aan de plaatselijke politie. Aan de S14 werd in een afvalem mer slachtafval van een ree gevon den. De politie acht het niet uitge sloten dat een autobestuurder het dier heeft doodgereden en ter plaatse heeft geslacht. In de Verzetstraat sloeg letterlijk de vlam in de pan, toen een jonge man tijdens het bereiden van een maaltijd in slaap viel. De brand weer had de zaak snel onder con trole, doch er ontstond nogal wat waterschade en roetschade. de nacht van vrijdag op zater dag werd een vrouw achter het stuur van een auto aangetroffen die te veel aan Bacchus had geof ferd. Met een transactie van f 400,- op zak en met een rijverbod kon ze weer huiswaarts gaan. Bij een tankstation aan de AI werd getracht in te breken. Ook forceer de men de betaalautomaat. Zon der buit moesten de daders weer vertrekken. De eigenaar bleef met de schade zitten. Tijdens de jaarlijkse fakkelwacht vroeg Amnesty Holten aandacht voor de rechten van de mens. Met name voorlichting is een be langrijke taak van de plaatselijke afdeling van Amensty Internatio nal. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Holtense werkgroep van de mensenrechtenorganisatie. Het afgelopen jaar was w^t dat betreft erg druk. Voor een kleine groep als AI Holten stonden er flink wat activiteiten op het programma. Een belangrijke doelgroep in de voorlichting zijn elk jaar weer de kinderen van de Holtense basis scholen. In 1991 werden daarvoor de Haarschool, de Kolschool en de Dorpsschool bezocht. Ook zijn er contacten met de SG Holten ge legd om ook deze leeftijdsgroep voor te lichten over het werk van Amnesty. Hier is begin januari van dit jaar mee begonnen. Verder werd in 1991 een voorlichtings avond met een groep rooms-katho- lieke jongeren belegd en wer in aansluiting op de internationale vrouwendag voorlichting gegeven aan een groep 'Actieve Vrouwen' in Holten. Ook in het dorp zelf timmerde AI Holten aan de weg, o.a. op Konin ginnedag met een eigen stand op de Smidsbelt en bij een interkerke lijke kerkdienst in de recreatietent op de Borkeld. Tijdens de Wijn markt werd 'klare wijn' geschon ken over het lot van politieke vluchtelingen waar ook ter wereld en samen met oud-lid van de werk groep Paul Akkerman werd een avond over ontwikkelingswerk in Guinee-Bissau belegd. Gezichts bepalend voor AI is ook altijd weer de fakkelwacht die voorafgaande aan de Dag van de Mensenrechten werd gehouden. Belangrijk bestanddeel van het werk van Amensty is altijd weer het schrijven van brieven aan poli tiek gevangenen. Ook in 1991 ge beurde dat volop, o.a. bij de Marok- ko-actie die vanuit de bibliotheek werd opgestart en na afloop van de kerkdiensten op 15 december. Dat deze schrijfacties daadwerkelijk succes hebben, bewijzen de 24 ge vangenen die van de in totaal 44 verstrekte adressen vorig jaar zijn vrijgekomen. Dat de formatie Kadavèrbak zich presenteert als Kadavèrbak zal wel te maken hebben met de Friese afkomst. Feit is dat deze groep vrijdag 6 maart het publiek in Jon- gerencafé De Schure bestookt met rauwe Luctor Et Emergo-trash. Humor en meligheid ontbreken daarbij niet. De Friese geluidsor kaan wordt veroorzaakt door drie bandleden (Skunk, Aaszoo en Ber- tje) die in september 1988 tijdens het Lituanika-festival in Litouwen al ruimschoots aandacht kregen PCOB Borstonderzoek In de maand maart zullen alle vrouwen tussen 50 en 70 jaar een persoonlijke uitnodiging krijgen om op vrijwillige basis mee te doen aan het onderzoek naar borstkan ker. Wellicht hebben veel vrouwen vragen over het onderzoek. De Ge westelijke Gezondheidsdienst (GGD) Midden IJssel organiseert een voorlichtingsbijeenkomst. Op deze bijeenkomst wordt achter grondinformatie over het onder zoek gegeven. Ook wordt de prak tische gang van zaken tijdens het onderzoek toegelicht. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van dia's. Men kan folders meenemen en er is gelegenheid om vragen te stellen. De voorlichtingsbijeenkomst vindt plaats in café-restaurant Vosman in de Oranjestraat 38. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Deze voorlichting is bestemd voor vrouwen tussen de 50 en 70 jaar uit de gemeente Holten. Ook overige belangstellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Met vragen kan men ook terecht bij de informatietelefoon 05700 - 46994. Instuif Gezellig op vrijdagmiddag even binnen wippen in het dorpshuis. Er is daar gelegenheid voor een praat je, het drinken van een kopje koffie of thee en een spelletje. Gezien de grote belangstelling wordt er weer voor gezorgd, dat de koersbalmat er ligt. Iedereen, die het eens wil proberen, kan zijn gang gaan. Het is immers een gezellig spel, waar tevens een stukje behendigheid bij komt kijken. Geen idee wat koersbal eigenlijk is? Loopt u vrijdagmiddag het dorpshuis eens binnen en ontdek het zelf. Instuif voor ouderen, iede re vrijdagmiddag vanaf 15.00 - 17.00 uur in het dorpshuis. De toe gang is geheel gratis. Kadavèrbak: slechts drie bandle den, maar wel een orkaan aan geluid. van de toen nog Sovjet-radio en - televisie. Een jaar later maakte de band een toernee door Polen, waarvan in eigen beheer een LP werd uitgebracht. Onlangs werd in het Bolwerk in Sneek een live-CD opgenomen. JC De Schure is geopend vanaf 20.00 uur. Het optreden beging om 21.30 uur. De toegangsprijs is f5,00. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kon bij het maandelijke bijeen komst een groot aantal leden, waaronder drie nieuwe leden, donderdagavond in zaal Vosman verwelkomen. Achter de bestuur stafel veel nieuwe gezichten. Voor de cursus Uw gezin, het be drijf en de toekomst, georgani seerd door de agrarische commis sie konden zich nog enkele leden opgeven. De cursus Hartreanima- tie is nog niet volgeboekt. Er moe ten tien deelnemers zijn. Graag nog opgave, want als de cursus niet door kan gaan kunnen ook de da mes die de cursus als herhaling volgen, hun bevoegdheid niet ver lengen. De presidente was, met alle aanwe zigen, zeer verheugd over de vijfde plaats van het team van de afde ling bij de verkeersquiz. Ook deel de zij mee dat er op 7 april een doe- middag wordt georganiseerd. On der leiding van Jennie van Ulzen zullen er dan paasstukjes gemaakt worden. Verder vroeg zij nog aan dacht voor de leestafel met folders en de nieuwe ideeënbus. Mevrouw A.W.M. Lenselijnk-van Luyk uit Maartensdijk vertelde vervolgens over haar hobby bordu ren. De werkstukken die uitgroei den tot naaldsculptures, waren te bezichtigen. Haar echtgenoot ver telde bij ieder srtuk over het ont staan ervan of een aardige geschie denis die eraan verboden was. Op vrijdag 21 februari werd gecon stateerd dat een auto de bocht was uitgevlogen in de Rietmolen straat. Een tuinafscheiding werd vernield. De bestuurder van de auto, vermoedelijk een Renault, heeft zijn identiteit niet bekend gemaakt. Eveneens op vrijdagmiddag werd door een getuige geconstateerd dat een autobestuurder een hond uit de auto zette en vervolgens wegreed. Dit gebeurde op de krui sing Larenseweg-S14. Het betreft hier een klein hondje kleur zwart bruin/wit. De politie was niet in staat het beestje te vangen en werd voor het laatst gezien nabij de La- renseweg-Langstraat. Zaterdagavond, 22 februari ont stond een schoorsteenbrand in een woning aan de Looikolkstraat. Ook hier moest de brandweer op treden. De schade bleef zeer be perkt. Bij een tankstation aan de AI ont stond een gaslek, doordat een te rugslagklep defect bleek te zijn. Het tankstation werd enige tijd gesloten totdat het defect door deskundigen van de benzinemaat- schappij was verholpen. Voor 1992 heeft AI Holten weer een druk programma met o.a. een Peru- en een India-actie en activi teiten op Bevrijdingsdag. Contact persoon van de Holtense werk groep is Anja Potkamp, Het Lan- deweerd 75. Tel. 64111. Donderdag 20 februari werd de openingsreceptie gehouden ter gelegenheid van de geslaagde verbouwing van Foto Ten Velde. Binnen één week is het de heren Ten Velde gelukt hun foto winkel om te toveren tot een volwaardige Foto-Video-Audio- winkel. Nagenoeg alle producten hebben hun eigen hoekje gekregen. De foto-apparatuur is overzichtelijk uitgestald in vitrinekasten, waarbij er keuze is uit ruim honderdtwintig verschillende modellen. Binnenkort volgt nog een apart hoekje voor de kijkers. Verder is er een video-hoek in demonstratiekla- re opstelling, met een permanente video-show. Nieuw is het assortiment 'geluidsdragers', CD's en MC's. Foto Ten Velde is sinds enkele weken aangesloten bij de MusicShop-keten. De entourage van deze afdeling heeft een geheel eigen karakter en staat borg voor het nieuwste op muzikaal gebied. Topper is de nieuwe audio-hoek. Hierin worden TV';s draagbare audio- producten, Discman's, Walkman's en complete audio-systemen getoond van merken als JVC, Pioneer, Sony en Akai. Maar uiteraard kan de klant ook terecht voor het aloude fotowerk. De firma Broekhuis in Dijkerhoek is sinds kort regionaal dealer van Ecowater Systems, een door de fima Watrex geïmporteerd water ontkaikings- en ontijzeringsinstallatie. Dit in diverse uitvoeringen leverbare systeem (voor particulier en industrieel gebruik) is zowel op het waterleidingsnet als op 'eigen' water installaties te koppelen. Het is gebaseerd op een vernuftig filtersysteem, waarbij gebruik gemaakt wordt van marmer. Door deze techniek ontstaat 'zacht water'. De voordelen zijn aanzienlijk: tot 50 besparing op reinigings middelen; wasverzachters kunnen achterwege blijven; zouto- plossers/ontkalkers bij vaatwassers zijn overbodig; zelfs bij de 'normale' vaat is afdrogen van bijv. glaswerk niet meer nodig. Het systeem is in open- of gesloten uitvoering leverbaar. Nadelige invloeden door bacteriën zijn nagenoeg uitgesloten. Het filtratiesysteem hoeft slechts één keer per vijftien jaar te worden vervangen, terwijl de gehele installatie ca. twee keer opnieuw gevuld kan worden. Financieel gezien is de installatie al bij afnames van 2000 kub water rendabel, milieutechnisch kan de installatie al eerder verantwoord aangeschaft worden. Op 5, 6 en 7 maart organiseert de firma Broekhuis een show, waarbij deze installatie uitvoerig gedemonstreerd zal worden. Gevonden: gouden schakel armband (gevonden in het St.Geertruidenziekenhuis te Deventer), kleine bruine heren- portemonnaie met inhoud; sleutel merk YMS; een want. Verloren: zwarte turntas met gymspullen; OV studenten kaart; bruine leren dameshand schoen; grijze kater met witte pootjes. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. R. Visser; neven diensten. 19.00 uur: prof.dr. A. v/d Meijden van Amersfoort (Open Deur- dienst in het dialect) in de Kan delaar. Uitgangscollecte: Vooijaars- zendingswerk. Oppasdienst: mw. Stegeman en Maaike van der Spek. Diessenplas: woensdag 4 maart 19.00 uur: ds. Leerink. GEREF.KERK 10.15 uur: ds. J.J. de Jonge van Zwolle (dienst voor doven en horenden, tv-opname). 19.00 uur: prof.dr. A. v/d Meij den van Amersfoort (Open Deur-dienst in het dialect). Kindernevendienst: geen. De' eerste collecte is voor het do- venpastoraat (morgendienst) en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Wilma van Doorn-Jansen, Petra Dijk- ink-Koning en Ans Kolkman; 4- 6 jaar: Irma Jansen en Herma Stam. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink; uit gangscollecte: Voorjaarszen dingswerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitgangscollecte: Voorjaars zendingswerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 29 februari en 1 maart: W.R. van Couwelaar. Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 29 februari en 1 maart: T.I. Lafe- ber, Henri Dunantstraat 1 Rijs- sen. Tel. 05480-18383. Behande ling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 27 februari: 20.00 uur, CPB bijeenkomst in De Kandelaar; 20.00 uur, Jaarlijkse bijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in de Boschkamp. Vrijdag 28 februari: 10.30-11.30 uur en 16.00-17.00 uur, Uitzen ding kerktelefoon; Klaveijas- sen sv Holten. Zaterdag 29 februari: 13.45 uur: Carnavalsoptocht; 15.00 uur Keuntjes-carnaval bij Vosman; dweilbands in de horeca. Zondag 1 maart: 10.00-11.30 uur, vertrek Omloop van Hol ten; Kielenbal bij Vosman, 20.00 uur; puzzelrit MAC De Holter- berg, 14.00 uur vanaf 't Stuur- huus, Beusebergerweg 27a.. Maandag 2 maart: Seniorencar naval bij Boer Biet, 15.00 uur: biertapwedstrijden in De Waag, 14.30 uur; Rosenmontag bij Jan Maats, 20.00 uur; Vergadering Straatvoetbal op 't Vletgoor, 20.00 uur;. Dinsdag 3 maart: 14.00-15.00 uur, voorlichtingsbijeenkomst borstkanker-onderzoek in zaal Vosman; Frühschoppen bij Boer Biet vanaf 11.30 uur; Stuif- Es-In in de-gymzaal Vrijheids laan, 15.00 uur; Kleintje Carna val en Geding in hofbar Boer Biet, 20.00 uur; HVG Dijker hoek met 'De Trientjes'; HVG Holten bezoekt Dijkerhoek. Vertrek 19.30 uur bij Irene (5 maart gaat niet door). Vrijdag 6 maart: 19.30 uur ge bouw Irene, Wereldsgebedsdag; 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar in Irene; Kada vèrbak in JC De Schure, 21.30 uur. Zaterdag 7 maart: 10.00-17.00 uur, Postzegelruilbeurs in aula SGH; Enduro-MaC Holterberg; 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar in Irene. Maandag 9 maart: ruilavond Holtense Postzegel Club, 20.00 uur dorpshuis. Dinsdag 10 maart: Bejaarden sociëteit, 14.30 uur in de Kande laar. Maandag 16 maart: NBvP Espe- lo met als gast dokter Piscaer. Dinsdag 17 maart: HVG Dijker hoek (onderwerp: Philadel phia). Donderdag 26 maart: 20.00 uur, Bingo-avond Nierstichting in zaal Vosman. Niet ontvangen

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3