J aaragenda Uit buiten Holten -r\T«\ Radio Oost brengt special rond centrum Zwanenhof Zenderen Monster van Loch Ness in duikt op in Deventer Inzamelen landbouw plastic aan banden wjssen \90fc Resultaten sv Holten - Jeugd <^/d75ie "l DONDERDAG 27 FEBRUARI 1992 HO 11 Blauw Wit Al - Unisson Al Door een vroege fout van de Blauw Wit-doelman keek de ploeg al snel tegen een achterstand aan. Blauw Wit werkte echter hard om dit re sultaat teniet te doen. Eerst knal de Erik Bemer hard tegen de paal, na een goede solo. Blauw Wit bleef aandringen en kreeg vele kansen. Dirk Jan Beldman zag zijn inzet ook al tegen de paal belanden. Het zat de ploeg niet mee. Toen even later de buitenspelval niet goed sloot, kon Unisson tegen de ver houding in opnieuw scoren 0-2. Even later scoorde Dirk Jan 1-2, maar in het laatste kwartier kwam de ploeg niet meer tot scoren, waar een gelijkspel zeer verdiend was geweest. 1-2. Blauw Wit MB1 - RKSV MB1 In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op. RKSV had veel goede kansen, maar de Blauw Wit-keep- ster stond steeds op de juiste plaats. Blauw Wit kreeg naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer kansen, maar ook zij konden de bal niet achter de keepster in het doel werken. Rust 0-0. Direct na de pau ze scoorde RKSV 0-1. Blauw Wit kwam echter sterk terug en via Marita Withaar werd het 1-1. Inge Aanstoot was voor Blauw Wit de beste speelster, want zij was het als keepster steeds opnieuw die Blauw Wit in de race hield. De eindstand werd dan ook 1-1. Kloosterhaar Cl - Blauw Wit Cl Een bezoek aan de ongeslagen koploper Kloosterhaar was de zware klus die voor Blauw Wit Cl op het programma stond. Met het zelfde elftal, waarmee vorige week La Première werd bedwongen nam Blauw Wit van meet af aan het initiatief. Toch waren het de gast heren die de score openden, nadat Blauw Wit al een paar kansen had laten liggen. Nog voor rust kwa men de Holtenaren op voorsprong door een kopbal van Hans Stam en een schitterend afstandsschot van Gerben Beldman. Na de pauze bleef Blauw Wit aandringen en we derom Hans Stam scoorde al snel 1-3. Toen even later Arno Jager en Maarten Beldman voor 1-4 en 1-5 zorgden was de winst binnen. Kloosterhaar kwam via twee tref fers terug tot 3-5, maar toen vijf minuten voor tijd Gerben Bel dman zijn tweede goal liet aante kenen, was de eerste nederlaag van de koploper een feit: 3-6. Blauw Wit Dl - Hulzense Boys Dl In de tweede wedstrijd van deze competitie bleek Hulzense Boys een gelijkwaardige tegenstander die alleen beter met de kansen om ging. Een 0-2 voorsprong was dan ook snel bereikt. Met veel inzet wist de Blauw Wit-ploeg toch niet de verdiende tegentreffer te maken. Ook in de tweede helft een gelijkwaardige wedstrijd, waarbij Blauw Wit wel moest aanvallen. De gasten hadden in de slotfase nog de meesten adem over en kon den de derde treffer laten aanteke nen 0-3. SOS E2 - Blauw Wit E2 De Blauw Witters hadden duide lijk de minste hinder van het kou de weer. Via Wilco werd de score geopend, maar SOS kwam sterk terug en maakte gelijk. Blauw Wit pakte de draad hierna sterk op en scoorde via Wilbert en Hussiar 1-3. Na rust scoorde de thuisploeg nog twee maal, maar via drie maal Hus siar werd het uiteindelijk 3-6 voor Blauw Wit. Blauw Wit F1 - Hulzense Boys F1 Blauw Wit begon na de winterstop heel gretig. Al snel scoorden Jurri- an en Arnoud 1-0 en 2-0. De Blauw Wit-verdediging had de zaak goed onder controle en liet geen steken vallen. Gerrit scoorde voor Blauw Wit 3-0. Vlak voor rust werd het door de gevaarlijkste Hulzen-aan valler 3-1. Na rust begon Blauw Wit opnieuw goed en scoorde via Ar noud 4-1. De jongens dachten toen de wedstrijd op zak te hebben, maar Hulzen kwam sterk terug 4-3. Blauw Wit was net op tijd weer goed bezig, want via Jurrian, Ger rit en Niek werd het 7-3. Blauw Wit F3 - Des F3 Na de wedstrijd tegen SDOL nog met twee invallers te hebben afge werkt, moest de ploeg nu met de eigen groep tegen Des F3 aantre den. Door twee doelpunten van Je roen werd het 2-0 bij rust. In de tweede helft scoorde Frank nog twee maal, waardoor de wedstrijd beslist was. Des kwam nog een maal terug en scoorde via de bin nenkant van de paal, waarbij kee per Jasper kansloos was. 4-1. Holten BI - Vosta B 1: Deze wed strijd werd een duidelijke revan che voor de nederlaag die de Holty- ense ploeg in het begin van de competitie leed in Enschede. Met de harde wind in de rug kwam in de 17e minuut de doelpuntenmachine op gang en werd door het rustsig- naal bij een stand van 6-0 onder broken. Na rust weer een eenrich tingsverkeer naar het Vostadoel. Helaas werden zeer vele kansen niet benut en moest er bijna tot het eindsignaal worden gewacht alvo rens de begeerde 10e goal werd gescoord. Topscorer was Jan Wil lem die vijf goals voor zijn rekening nam. ON E6 - Holten E2: Na een span nende eerste helft, waarin het ge lijk opging, was het 2-2. Na rust ging Holten goed door en wist de kansen goed te benutten. Bij het eindsignaal was een eindstand van 2-5 bereikt. Holten E3 - Rietvogels: Ondanks dat men dacht dat het een oefen wedstrijd was, kwamen de jongens toch gemotiveerd op het veld. Na enkele minuten wist Henk-Jan door te breken en zorgde voor 1-0. Toch bleven de jongens onder druk staan. In de tweede helf wist Erjan na een snelle uitval een prachtig doelpunt te maken. Henk-Jan wist op het eind nog te scoren. 3-0. Enter Vooruit F1 - Holten Fl: Door ziekte moest een speler van F3 geleend worden en stond Fl dus een zware klus te wachten. Doch Holten opende al snel de score en vanaf dat moment werd het een spannende gelijk opgaande strijd. Rust 1-1. Na rust kwam Enter V. al snel op voorsprong en scoorde zelfs 3-1. Door een zeer goede inzet en vechtlust kwam Holten terug tot een eindstand van 3-3. De overige uitslagen: Rood Zwart Al - Holten Al, 0-4; SWN A2 - Holten A2, 1-1; Holten B2 - TVC B2, 1-3; Rietvogels Cl - Holten Cl, 5-2; WW C2 - Holten C2, 0-7; Holten Dl - Excelsior D2, 4-2; SVZW D2 - Holten D2, 2-4; De Zweef E2 - Holten El, 5-1; Holten F2 - De Zweef F2, 2-0; Holten F3 - Enter Vooruit F2, 5-2. Holten 5 - MW 7; In de eerste helft ging Holten voortvarend van start en de overwintering scheen goed gelukt te zijn. Legio kansen wer den gecreeerd maar de afwerking liet te wensen over en de brilstand bleef tot vlak voor rust op het bord. Het was H.Knapen die de ban brak en kort voor rust de eerste goal liet aantekenen. Na de rust een geheel andere wedstrijd, nu was MW veel gevaarlijker en kreeg de kansen. Zij wisten er duidelijk beter mee om te gaan en scoorden drie keer. Eindstand 1-3 SOS 6 - Holten 12; In deze wed strijd kwam de ware voetballief hebber volledig aan zijn trekken. Van meet afaan gingen de Rood Zwarten in de aanval. Dit resul teerde in het begin in een doelpunt van Vlogtman. Holten bleef ster ker en had veel balbezit, SOS heeft echter een taaie ploeg die een ge vaarlijke voorhoede heeft en voor rust namen zij, tegen de verhou ding in een voorsprong. Na de thee zette de strijd zich in alle hevigheid voort en Holten kwam door goals van Hofman en Vlogtman zelfs op een 2-4 voorsprong. Weer kwam SOS terug en maakte twee kansen koel af dus weer gelijk. Hierna nam Holten weer het initiatief en Hof man scoorde zijn tweede treffer zo dat de Lubbersenboys weer op voorsprong kwamen. Vlak voor het eindsignaal was het Vlogtman die zijn vierde en Holtens zesde in het net duwde. Eindstand 4-6. Lochemse Schouwburg André Manuel en Hester Macran- der zorgen op zaterdag 29 februari voor de invulling van de Cabare testafette. Manuel, die in 1990 de juryprijs van het Leids Cabaret Festival won, brengt het program ma 'Ik wil een beest in mijn bed' terwijl Macrander haar 'Divastoer nr. 1' op de planken zet m.m.v. Geert Bremer op piano. Woensdag 4 maart geeft Paul de Leeuw een try-out van zijn nieuw ste produkt 'Wie plukt mij', de op volger van zijn Beste Maatjes show waarmee hij de Schevingen Cabaretprijs won. 'Brutale winterbekentenissen' is een door Paul Haenen geschreven komedie waarmee Ton Lutz, Ann Hasekamp, Ingeborg Elzevier, Frank Houtappels en Tessa du Meé op donderdag 5 maart in Lo- chem optreden. Kaartverkoop: tel. 05730-51081. Deventer Schouwburg Forum Filharmonisch op donder dag 27 februari met werken van Haydn, Schnittke en Tsjaikofski. Solist David Geringas, cello. Vrijdag 28 februari: Dinner for two, een Engelstalige slapstick-come dy, die ook met geringe kennis van de Engelse taal goed is te volgen. Zondag 1 maart: 14.30 uur, Vliezen of vleugels, een voorstelling voor de jeugd van 8-12 jaar. Vrijdag 6 maart brengt Cabaret Purper het programma '...En dat is negen' m.m.v. Erik Breij, Frans Mulder, Alfred van den Heuvel en Hans van der Woude. In het kader van Deventer Dans Internationaal zijn er zaterdag 7 maart vanaf 11.00 uur 14 dans- workshops en wordt 's avonds van af 22.00 uur een Krioro Netie (Creoolse avond) gehouden m.m.v. Paul Middellijn, de Surinaams- Tijdens de komende voorjaarsva kantie van 2 tot en met 6 maart worden in het Overdekte Zwem bad in Deventer weer veel leuke vakantiespelen voor kinderen ge houden. Maandag 2 maart komt tijdens het vrijzwemmen van 13.00 tot 14.30 uur het monster van Loch Ness boven in het diepe bad. Op dit grote beest kunnen de kinderen naar hartelust ravotten. Dinsdag 3 maaret tijdens het vrijzwemmen van 13.00 tot 15.30 uur kan de jeugd zich uitleven op de nieuwste aan winst van het zwembad, de drijf- loopbrug. In het ondiepe bad wor den met de jongere kinderen drijfs- pelletjes gedaan. Woensdag 4 maart is er van 13.00 tot 15.30 uur een zwemdisco. Donderdag zwemt het monster van Loch Ness van 13.00 tot 14.30 uur rond in het on diepe bad. In het diepe bad worden diverse wedstrijdjes gehouden. Vrijdagmiddag ten slotte wordt er van 13.00 tot 14.30 uur een balon- nenrace gehouden in het ondiepe en is er een 'ballendans' in het diepe bad. FEBRUARI: 29 februari t/m 3 maart: Carna valsweekend MAART: 1 maart: Omloop van Holten. 6 maart: Wereld gebedsdag 6/7 maart: Jaarfeest CJV de Vrien denschaar. 7 maart: Postzegelruilbeurs; En- duro MAC De Holterberg. 16 maart: Jaarvergadering Sport- commissie. 18 maart: St. Kunst en Kuituur Holten. 23 maart: Raadsvergadering APRIL: 4 april: Voorjaarsconcert HMV; Trekkersiep Espelo. 10 april: Normaal 12 april: Erwin Autocross 27 april: Raadsvergadering 28 april: St. Kunst en Kuituur Hol ten. MEI: 2 mei: Holterbergtoer. 5 mei: Bevrijdingsloop 9 mei: Landelijke fietsdag. 16 mei: Bloemenmarkt. 17 mei: Klassieker-motortoer- tocht. 23 mei: Straatvoetbal; opening zwembad. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi 25 mei: Raadsvergadering 28 mei: aankomst Pieterpad-loop. 29 mei: vertrek Pieterpad-loop. 31 mei: Klassieker motortoertocht JUNI: 14 juni: Koetsenrit Bergrijders 16/18/22/24/26 juni: Fietsvierdaag se. 22 juni: Raadsvergadering 26/27 juni: School- en volksfeest DJjkerhoek 29 juni t/m 4 juli: Zwemvierdaagse JULI: 4 juli: Koningsschieten 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. 21/22/23/24 juli: Dorpsfeest. 25 juli: Schuredag met Rowwen Hèze. AUGUSTUS: 6 augustus: Dag de Boer op. 9 augustus: Motortoertocht, Hol- terbergrit. 15 augustus: Triathlon Holten. 21/22 augustus: School-en volks feest Espelo 24 augustus: Raadsvergadering 29/30 augustus: Sportuitwisseling Winterberg SEPTEMBER: 6 september: sluiting zwembad. 10 september: Wijnmarkt 11 september: Keunefeest. 12 september: Keunefeest. 13 september: Keunefeest; Finale cross jeugd op Zuurberg 19 september: Erwin-autocross 20 september: Trekkersiep. 26 september: Holterbergherfst- toer. 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 3/4 oktober: Nacht om Holten. 16 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis.' 17 oktober: COC speelt 'Gasten in eigen huis'. 26 oktober: Raadsvergadering (be groting) NOVEMBER: 21 november: Intocht Sinterklaas. 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER 21 december: Raadsvergadering. André Manuel verzorgt samen met Hester Macrander op zaterdag 29 februari een Cabaretestafette in de Lochemse Schouwburg. Radio Oost zendt zaterdagmorgen tussen negen en tien uur een reportage uit met gesprekken met bewoners, bestuursleden en medewerkers van het bezinningscentrum De Zwanenhof in Zenderen. Het programma werd gemaakt in samenwerking met de reactie van De Inslag, een periodiek waarin mensen uit de streek aan het woord komen. De Zwanenhof bestaat dit jaar 65 jaar. In dit huis van de paters Redemptoristen komen jaarlijks meer dan 10.000 bezoekers voor studie en bezinning over zaken als kerk en maatschappij. ochtends worden doorgebeld naar Radio Oost: 074 - 456 456. Door loting wordt 's middags bepaald welke luisteraars uit eindelijk rechtstreeks in de uit zending zullen meedingen naar de CD. Creoolse formatie Krioro en de Ka- winaband Tai-Hori. Zondag 8 maart treedt vanaf 14.30 uur Sinar Bul an op met Balinese dansen voor de jeugd van 4-8 jaar. Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 83500 (nieuw nummer). Deventer danst Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 maart vindt in Deventer het festi val 'Deventer danst internatio naal' plaats. Als onderdeel van het festival vinden op zaterdag 7 maart veertien dansworkshops in de Deventer Schouwburg plaats. Dansliefhebbers kunnen zich in schrijven o.a. voor Tapdansen, Jazzdans.en Rock Roll, Turkse dans, Salsa, Stijldansen, Senioren- dans, Tango, Koerdische dans en showballet. Inschrijven tot 2 maart bij de kassa van de Deventer Schouwburg, tel 05700-11500. Speelgoed en blikmu seum Tot 15 maart is de tentoonstelling te zien Bonte Blikken, topografi sche koekblikjes uit Nederland. Zaterdag 22 februari is er van 13.00- 16.30 uur een informatiedag waar op iedreen zijn blikken kan laten zien; waar mogelijk wordt een prijsindicatie gegeven. Het Nijenhuis Op zes zaterdagen van 29 februari tot en met 4 april van 11.30 tot 13.00 uur zal in Kasteel Het Nijen huis een inleiding gehouden wor den in de kunst door Ton van Kem pen. Aan de orde komen: Bruiden des doods. Blauw, High and Low Culture, Stoelen, Dada, De zuil. Nadere inlichtingen, tel 05729-1434 (Petra Arends). Op vier bijeenkomsten, 11 en 25 april; 2 en 9 mei, wordt aandacht besteed aan de Belgische verzame ling van het echtpaar De Graaf- Bachienne. Nadere inlichtingen 030-340413 (Bureau Bremmer). Grafisch museum Dren the In het Grafisch Musem Drenthe in Meppel wordt van 29 februar t/m 7 maart de Steendrukweek gehou den. Tevens is tot 28 maart litho grafisch werk te zien van Jan Men- Daarmee is De Zwanenhof een belangrijk instituut voor de re gionale kerk in Twente. In to taal werken er momenteel 34 mensen, van wie er 17 theolo gisch zijn geschoold. In de re portage van zaterdag komt on der anderen pater Karei Schuurman aan het woord, die al sinds 1976 op De Zwanen hof woont en een kroniek heeft geschreven over het bezin ningscentrum. CD Woensdag 4 maart zendt Ra dio Oost tussen half vier en vier uur weer het programma 'Veilig op weg' uit, dat in het teken staat van de verkeersvei ligheid. Luisteraars kunnen een CD-speler winnen doo; deel te nemen aan een ver- keersquiz, die om kwart voor vier wordt uitgezonden. Om deel te kunnen nemen aan de verkeersquiz zal men eerst de volgende vraag goed moeten beantwoorden: 'Wat wordt in Overijssel vaste gewoonte bij het instappen in de auto?'. Om de lezers van dit blad vast een voorsprong te geven op andere deelnememers aan de quiz, volgt hier het ant woord: Het dragen van auto gordels op de achterbank. Het goede antwoord kan woens dag 4 maart vanaf negen uur 's Het inzamelen van landbouwplas tic zal na de inzamelingsactie dit voorjaar aan banden worden ge legd, zo deelde wethouder H. J. Westerik mee. Na de inzamelings actie zal het niet meer mogelijk zijn tussentijds landbouwplastic aan te bieden bij de gemeentewerf. Evenals bij het oud papier, kost het de gemeente steeds meer moei te om een afnemer te vinden voor de verwerking van het plastic. In overleg met het Gewest Midden IJssel wordt nu naar een oplossing gezocht. Geldig t/m294ebruaria- SSel bankstel *jk°nten met TOatïndJeer- °°k seinen! li I r~J Rijssen, &8T2!?03S29(Ind^^Mo,s, Sflssen Sa«*i Koopavond: donderdag ™nsdag gesloten

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 11