Keunedarp staan vier dolle dagen te wachten Sportstimulering slaat aan bij Holtense jeugd VOORTMAK: UW GARAHTfE VOOR HET BESTE Bevolkingsonderzoek naar borstkanker voortman keukens CHR. MAVO RIJSSEN 25 februari a.s. een 3 e informatie-avond Carnavalsweekeinde van 29 februari tot 3 maart Jaarfeest CJV op 6 en 7 maart Schaakwinst SV Holten 2 DIT BLAD STAAT IEDERE VOL MET INTERESSANTE AANBIEDINGEN Belangstelling voor vrijblijvende kennismaking korting op keukens SPECIALE AANBIEDING Blokkeuken Alleen de ware carnavalvierder zal de volle vier dagen meefees ten, maar ook Keunedarpers die een bewuste keuze maken uit het overvolle feestprogramma kun nen in het weekeinde van zater dag 29 februari tot en met dinsdag 3 maart hun lol wel op. CV De Fienpreuvers heeft weer een pret- pakket in de aanbieding dat me nigeen vOor even de zorg van alle dag zal doen vergeten. Nadat Prins Coen I met zijn gevolg in besloten kring vrijdags tijdens de Goddwill-avond al de nodige Holtenaren in het zonnetje heeft gezet, barst het feest voor het hele dorp op zaterdag pas goed los. Al lereerst met de optocht die naar verwachting een recordlengte zal bereiken. Na de sleuteloverdracht op het gemeentehuis is Holten voor vier dagen lang officieel Keu- nedarp en heeft Prins Coen de touwtjes in handen. Dat resulteert al meteen in tot nu toe ongekende Slinger-oamd waaraan maar liefst vijf dweilbands meedoen, zodat zo wel op straat als in elk van de vier deelnemende café's (Boer Biet, 't Klavier, Jan Maats en Gaststatte am Bahnhof Tonnie Brands) mu ziek te beluisteren is. Uit Holten nemen natuurlijk De Braandheul- tjes en de Mexicaantjes deel, ter wijl het gezelschap wordt aange vuld met de Deventer Deurdwei- lers, Miami en de Deventer Deur matten. Uiteraard is de toegang overal gratis en kan men betalen met de carnavals-eenheidsmunt, het Keuntje. Motto van de avond is: 'Slinger van hot naar her, want geen enkel café is ver'. Ook nog op zaterdag vindt bij zaal Vosman uur het Keuntjescamaval voor de jeugd plaats. Daarvoor kan men zich al vanaf 10.00 uur laten schminken door de Fienpreuverin- nen. De deuren bij Vosman gaan al om 14.30 uur open, maar het echte feest begint na de optocht om 15.00 uur met het optreden van Circus Franelly met o.a. de clowns Hup- pie en Moesjenel. Zondag Kielebal Nadat de Prinsenwagen samen met vele andere wagens uit Keune- darp in Raalte aan de optocht heeft meegedaan, begint 's avonds om 20.00 uur bij Vosman het Kiele bal. Een altijd uitbundig feest waar (de naam zegt het al) in boerenkiel gehost en gezongen wordt. Tijdens deze avond worden tevens de prij zen uitgereikt van de optocht. De muzikale omlijsting is in handen van het dansorkset Memory. Op maandag 2 maart hebben De Fienpreuvers een extra drukke dag. Om 14.00 uur beginnen bij discotheek De Waag de biertap wedstrijden. Teams van vier perso nen met een leider betwisten el kaar dan de Biertap Trofee van de Waag en hoewel het er dit jaar wat serieuzer aan toe zal gaan dan tij dens de grijp-hap-slok-slik bijeen komst van vorig jaar, belooft het toch weer een dolle boel te worden. Wat rustiger, maar daarom niet minder gezellig gaat het er vanaf 15.00 uur aan toe in hofbar Boer Biet tijdens het Senioren-carna val. Hier treden traditiegetrouw de rasartiesten van het Prinsenbal weer op met hun conferences en zijn het natje en het droogje weer in de vertrouwde handen van de hof- barhouders. Wil men gehaald en/of gebracht worden, dan even bellen met café Boer Biet (tel. 61574). De portemonnee kan thuis bliiven. De Slingeroamd op zaterdag 29 februari belooft dit jaar heel spe ciaal te worden met vijf deelne mende dweilbands. Uiteraard zijn ook de Holtense Mexicaantjes van de partij. Ook de optocht (inzet) belooft extra groot te worden. Rosenmontag Voor vele Keunedarpers is de Ro senmontag altijd weer een hoogte punt van het carnavalsweekeinde. Met live-muziek van het Sail and Combo zal café Jan Maats ook nu weer bomvol stromen, want elke rechtgeaarde Fienpreuver wil deze avond niet missen. De echte volhouders ontmoeten el kaar dinsdagmorgen weer tijdens het Frühschoppen bij Boer Biet. Dat kan vanaf 11.30 uur en ook nu weer krijgt deze bijeenkomst een heel bijzonder tintje. Vanuit Gro- nau komt immers de zustervereni- Voor iedereen die de vorige 2 voorlichtingsavonden niet heeft kunnen bezoeken, willen we houden voor ouders en leerlingen van groep 8 die belangstelling hebben voor het MAVO-onderwijs. De informatie zal gegeven worden in de kantine van onze school. Na afloop kunt u de diverse lokalen bekijken. We beginnen deze avond om 19.30 u. en hopen om 21.00 u. af te sluiten. CHRISTELUKE MAVO, KAREL DOORMANSTRAAT 3,7461 EN RIJSSEN TEL. 05480-1 30 65 DONDERDAG 20 FEBRUARI 1992 H0 9 ging op bezoek en aangezien na het succes van vorig jaar ook enkele regionale carnavalsverenigingen hun komtst alweer hebben aange kondigd, kan het wel weer eens heel erg gezelig worden. Wanneer om 15.00 uur het Früh schoppen afgelopen is, kunnen Prins en adjudant meteen door naar het gymlokaal aan de Vrij heidslaan want daar start dan de mini-playback show. Voor de ne- gend keer alweer presenteert zich hier het Keunedarps talent in de categorieën play-back of sound mix. Ook staat er een play-back optreden van een bekende Keune- darper op het programma. Opgave hiervoor bij Speelgoed Van de Maat of Foto Ten Velde. Kleintje Carnaval Aan alles komt (gelukkig) een eind. De 'vastenoamd' van De Fienpreu vers wordt door veel aanwezigen altijd met spanning tegemoet ge zien want op deze Kleintej Carna val-bijeenkomst in de hofbar wor den de Keunedarpers op hun woorden en daden tijdens het car navalsweekeinde beoordeeld. Tij dens het Geding wordt streng doch rechtvaardig geoordeeld, waarbij de nodige humor uiteraard niet ontbraakt. Tegen twaalf uur 's nachts komt burgemeester Van Rappard onverbiddelijk de sleutel van het dorp weer terughalen en neemt Prins Coen afscheid van zijn narrenvolk. Het jaarfeest van CJV De Vrien denschaar vindt dit jaar plaats op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart in gebouw Irene. Voor de pauze ver zorgen de jongere clubs het pro gramma, terwijl na de pauze het toneelstuk 'De onbetaalbare lood gieter' wordt opgevoerd. Beide avonden beginnen om 19.30 uur, terwijl de zaaldeuren om 19.00 uur open gaan. Bij voldoende belang stelling wordt het toneelstuk ook nog eens op zaterdagmiddag voor ouderen en andere belangstellen den worden opgevoerd. Hiervoor kan men zich voor 22 februari op geven bij Miny Stoevenbelt, tel. 64659. Ook atletiek staat op het programma van het project sportstimulering. Hiermee kan op dinsdag 12,19 en 26 mei kennis worden gemaakt. „Kinderen maken vaak geen be wuste keuze voor een bepaalde sport. Die wordt meestal ingege ven door wat vriendinnetjes of vriendjes al doen of door hetgeen ouders graag willen. Gevolg is dan dat ze er na een paar jaar op afknappen en dan misschien hele maal niets meer aan sport doen." Vakleerkracht gymnastiek bij het Holtense basisonderwijs Hendri Bronsvoort schetst de achterlig gende gedachte van het project Sportstimulering dat ook voor 1992 weer op de rails is gezet. Een project dat de leerlingen van de groepen 7 en 8 uit het basisonder wijs op een ongedwongen en vrij blijvende manier kennis Iaat maken met allerlei sporten. Met Ook hiervoor hebben zich 22 kin deren ingeschreven. Na de krokus vakantie gaat men verder met het handballen (op donderdag 12, 19 en 26 maart in de sporthal), hockey (woensdag 25 maart, 1 april en 8 april in het Sportdal), voetbal (ook voor meisjes op woensdag 15 en 29 april op Meermanskamp en woens dag 22 april en 6 mei op 't Vlet- goor), atletiek (op de dinsdagen 12, 19 en 26 mei) en tenslotte het ten nis op de woensdagen 10,17 en 24 juni op tennispark Meermans kamp). Binnen de gymnastieklessen op de basisscholen zal aandacht aan het project worden besteed. De deel name aan de kennismakin gswe- ken is gratis. De deelnemende ver enigingen zorgen voor de invulling en het benodigde kader, terwijl de sportcommissie de accommoda ties ter beschikking stelt. Wanneer er materiaal gehuurd moet wor den, draagt de sportcommissie ook in de kosten bij. Deze gemeentelij ke commissie suggereert de vereni gingen op eigen initiatief aan de kennismaking een gratis lidmaat schap voor bijvoorbeeld drie maanden koppelen. Het verhaal van initiatiefnemer Bronsvoort, die de coördinatie van het project verzorgt, wordt onder bouwd met cijfers uit een onder zoek dat de Holtense sportcom missie een aantal jaar geleden hield naar het verloop van jeugdle den bij de verschillende sportvere nigingen Dat verloop bleek in de leeftijdscategorie van 13, 14 jaar opvallend groot. Oorzaak: een des tijds ongemotiveerde sportkeuze die de jongeren na twee, drie jaar opbrak. In 1990 zette Bronsvoort voor het eerst het kennismakings programma op. Van maart tot en met november konden Holtense scholieren in verenigingsverband kennismaken met de sport van hun keuze. „Voor mij als leer kracht is het belangrijkste dat de jeugd er plezier in heeft" vertelt Hendri Bronsvoort. „Wanneer ze later nog eens uitgekeken zijn op de sport waarvoor ze het eerst ko zen, hebben ze nu ervaring kunnen opdoen met andere sporten waar door een overstap gemakkelijker is. Voor de deelnemende verenigin gen is het natuurlijk belangrijk dat hun ledental groeit. Ook dat is ge beurd zoals uit de evaluatie in 1990 bleek. Mintonette bijvoorbeeld kon hierdoor met een team mini's van start gaan." Belangstelling Dit jaar kan voor zeven sporten worden gekozen. Het badminton- programma waaraan 22 kinderen deelnamen, is inmiddels afgewerkt en momenteel loopt het ponyrij den op manege De Snorrewind. Op maandag 9 maart begint in Holten gedurende ongeveer drie en halve week een bevolkingsonder zoek naar de vroegtijdige opspo ring van borstkanker. Het landelij ke onderzoek wordt eens in de twee jaar uitgevoerd. Alle vrouwen in de leeftijd van 50 tot 70 jaar ontvangen een schrifte lijke uitnodiging voor een onder zoek, dat op vrijwillige basis en gratis wordt uitgevoerd. Het on derzoek zal plaatsvinden in een mobiele wagen die staat op de par keerplaats van sporthal 't Mos- sink. Tijdens het onderzoek worden een aantal borstfoto's gemaakt, die worden beoordeeld door medisch specialisten, die daarvoor speciaal zijn opgeleid. Binnen twee weken na het onderzoek ontvangt de vrouw de uitslag van het onder zoek. Vrouwen die nadere informatie willen hebben over het borstonder zoek kunnen op dinsdag 3 maart terecht bij de voorlichtingsbijeen komst over het bevolkingsonder zoek borstkanker, dat door de GGD Midden-IJssel van 14.00 tot 15.00 uur wordt gehouden in café rest. Vosman. Ook overige belang stellenden zijn welkom. De toe gang is gratis. Algemene informatie over het on derzoek kan dagelijks voor 12.00 uur verkregen worden via de infor matietelefoon van de Stichting Vroege Opsporing Borstkanker, tel 05700-46994. Met de 4-2 winst op WSG m uit Winterswijk blijft het tweede schaakteam van de SV Holten mede-koploper met tien punten uit vijf wedstrijden. Het team be gon goed met een snelle overwin ning van Hans van Oyen en een vlotte remise van de nog steeds ongeslagen Erik Mondeel. Toen daarna de nieuwste aanwinst Karl Heinz Leisten overtuigend won, leek Holten een simpele overwin ning te behalen. Jan van Calcar verloor echter en toen Jan ten Vel de een winnende combinatie over zag en remise speelde, hing het allemaal af van de partij van Theo van Lindenberg die gelukkig ijzer- sterk speelde en won. Uitslagen interne competitie: Cees Oly-Gerrit Luggenhorst remise; Ton van Oyen-Dinant van Beek 1- 0; Marlies van Haren-Diane Aan stoot 0-1; Jaap Schipper-Hendri van Zon 0-1. y SPECIALIST IN KEUKENS, BADKAMERS, TEGELS 270 cm, koeler, kookplaat, oven, afzuigkap, keukenblad excl. krans en lichtlijst, incl. tegels Dealer van- Rational Bulthaup Hacker Bruynzeel Schröder Ballerina o.a. Erbi-Form (keukéhbladeii) - Philips -Whirlpool ■'.(apparatuur) Rijssen: Nijverheidsstraat 40. Tel 05480-1 50 55. Industrieterrein „De Mors". Dagelijks geopend. Donderdags koopavond. Zaterdags tot 16.00 uur. Ook in: Steenwijk, Apeldoorn, Zeist, Heemstede. De beste weg naar uw droomkeuken of badkamer loopt via de showroom van Voortman. Voortman biedt u de ruime keus, de beste kwaliteitsmerken, scherpe prijzen en prima service. De aanschaf van een inbouwkeuken of badkamerinrichting dient goed overwogen te worden, want u wilt er jaren ple zier aan hebben. De prijs alleen maakt niet de keuken of de badkamerinrichting. De beste keus maakt u na goede voorlichting en na alles nog eens goed te hebben overdacht. Bij Voortman hoeft u niet over één nacht ijs te gaan. Misschien raakt u over rompelt door de bijna 150 modelkeukens die u al wandelend door onze showrooms tegenkomt, maar geen paniek. Onze verkopers staan u met raad en daad terzijde.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 9