Winkelen Zakendoen Kampioen BCH 1 naar eerste klasse Holten komt slecht Handballers zetten uit de winterstop Compost-actie van SV Holten Goede resultaten Holtense zwemmers Veel Holtenaren in PJGO-cross goede lijn voort Nierstichting was bij NBvP Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD Bergruitertj'es in de prij'zen Blauw Wit op bezoek bij Markvogels De Eendracht DONDERDAG 20 FEBRUARI 1992 7 r i- Bijna twee maanden nu zit Jolande del Prado met haar honden trimsalon aan het Zwarte Pad 10. Een verhuizing vanaf het vorige onderkomen aan de Dorpsstraat die niet onopgemerkt is gebleven. Het extra ruime nieuwe pand is modern en fris ingericht en biedt zowel de hondentrimsters zelf als de klanten extra mogelijkheden. Zo is er bijvoorbeeld een keukentje in opgenomen zodat men ondertussen van een kopje koffie kan genieten. De trimsalon is geopend op dinsdag, woensdag en donderdag. Wel moet men eerst een afspraak maken (tel. 63746) om lange wachttijden te voorkomen. Jolande del Prado en haar twee stagiaires behandelen alle honden, van de meest mooie ras hond tot een gekruisde bastaard. De grote klantenkring die ze tot nu toe in Holten en de regio heeft opgebouwd, bewijst dat dit met de uiterste zorg gebeurt. In zeer korte tijd wist eigenaar Jos Kamphuis het cafetaria 't Klavertje om te bouwen tot een waar smulparadijs. Vanaf zaterdag 15 februari ontvangt men de gasten in een luxe eetgelegenheid annex koffieshop. Een van de bezoekers ver richtte spontaan de officiële opening door zelf voor het lint en de schaar te zorgen. 'De uitbreiding bestaat voornamelijk uit de koffieshop, het assortiment broodjes en croissants, de broodjes gezond en diverse saladesoorten. Ook de afdeling schepijs is uitgebreid. Door de sterk vergrote verkoopbalie is het mogelijk de klanten sneller en ook beter van dienst te zijn. Nieuw in het cafetaria is ook de 'plate-service'. Jos Kamphuis dankt alle collega-midden- standers en klanten voor de cadeaus en bloemen die hij bij de opening kreeg. Vanaf maandag 24 februari gaan alle afdelingen van de SV Holten weer druk bezig met de jaarlijkse compost-actie. Vanaf die dag krij gen inwoners van Holten de folders in de bus waarop ze hun bestellin gen kunnen invullen. Die worden dan dezelfde week nog opgehaald. Evenals in het eerste jaar van de actie gaat het nu weer om Super Veen Compost voor een fraaie bloementuin en een gezond gazon. Een zak van 50 liter kost f 50,00. De Bij de zwemwedstrijden voor niet- startvergunninghouders in Wier den behaalden verschillende jeugdleden van ZPC Twenhaars- veld goede resultaten door bij de eerste drie te eindigen. Bij deze door de Aa uit Almelo georgani seerde wedstrijden werd de Hol tense estafetteploeg (meisjes/jon gens) onder de 13 jaar de derde plaats en werd de estafetteploeg onder de 14 jaar eerste. De uit»lagen: Meisjes 25 meter schoolslag onder 10 jaar: 1. Marjolein Aaftink (21.2 sec); 50 meter schoolslag onder 12 jaar: 1. Esmeralda Udink (48.3 sec); 50 meter schoolslag onder 14 jaar. 3. Berthien Mark voort (46.5 sec.); 50 meter schoolslag bo ven 14 jaar: 2. Pascale Udink (45.0 sec.), 3. Lianne Stam (47.1 sec.); 25 meter rugslag onder 10 jaar: 1. Marjolein Aaftink (23.9 sec.); 50 meter rugslag onder 12 jaar: 1. Esmeralda Udink (46.6 sec.); 50 meter rug slag onder 14 jaar: 3. Kim Kortlever (45.7 sec.); 50 meter rugslag boven 14 jaar: 1. Pascale Udink (39.3 sec.), 3. Lianne Stam (46.7 sec.). [Jongens: 25 meter schoolslag onder 10 I jaat1Freek Knapen (22.6 sec.), 3. Lars van Zon (23.6 sec.); 50 meter schoolslag onder 12 jaar: 1. Nico Bouwman (56.0 sec.); 50 meter schoolslag onder 14 jaar: 1. Michel do Vries (43.6 sec.); 50 meter schoolslag boven 14 jaar: 1. Martin Podt (36.4 sec.), 2. Vincent Doornink (45.6 sec.); 25 meter rug- tlag onder 10 jaar: 2. Lars van Zon (23.2 SportBin Holten De Holtense Badmintonclnb heeft weer een kampioen. Deze keer is het het eerste team, dat speelt in de tweede klasse. In de thuiswed strijd tegen ABS 3 uit Bathmen moest de beslissing vallen. Maar toen was het kampioenschap echt een feit. Met een voorsprong van maar liefst zeven punten en nog maar drie wedstrijden te gaan, kon het na afgelopen maandag avond niet meer misgaan. De pro motie naar de eerste klasse voor team 1 werd dan ook alvast uit bundig gevierd en Berlinda Broekmate, Yvonne Beuker, Har ry Peters en Martin Bakarbessy werden meteen in de bloemetjes gezet. Harry Peters, de eerste heer van Holten, speelde een moeizame par tij en zag dan ook de winst uit zijn vingers glippen. Tegelijkertijd stond Martin Bakarbessy op een andere baan in zijn enkel tegen over een heer uit Bathmen, die niet van ophouden wist. In een bijna eindeloze wedstrijd maakten deze twee heren het elkaar zeer lastig, maar de winst was na drie games toch voor Martin. De eerste dame, Berlinda Broekmate, zag de Bath- mense tegenstandster al snel een behoorlijke voorsprong nemen; waarschijnlijk te gespannen van wege de belangen die op het spel stonden zag Berlinda in het begin weinig mogelijkheden om echt te genstand te bieden. Totdat ze vat kreeg op het spel en eigenlijk on verwacht snel toch een eind aan de partij wist te maken. Ook Yvonne Beuker zag kans haar tegenstand ster te overtroeven, zodat na de enkelspelen de tussenstand al 3-1 in het voordeel van BCH 1 was. De eerste game in de heren dubbel liep als een trein: 15-1. Misschien iets te overmoedig geworden lieten de spelers van Holten toch wat kansen liggen. Het liep tenslotte toch goed af, evenals de dames dubbel. De gemengd dubbels wer den eveneens gewonnen door Hol ten, al maakten Martin en Yvonne er nog een zeer spannende aangele genheid van. In een zeer lange par tij, die onderbroken werd voor de huldiging van de nieuwbakken kampioenen, duurde het nog tot en met de verlenging in de derde game voor BCH met 18 -17 won. Een week eerder nam BCH 1 de punten mee uit Zwolle waar ZBC 7 de tegenstander was. Een moeilij ke wedstrijd die toch gewonnen moest worden om thuis kampioen ÏIIZÏIIC Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - aan J. Vasters voor vergroten ligboxenstal bij Fliermaten- weg 7a; - aan J W. Toorneman voor bouw serre aan woning Okken- broekseweg 6; - aan F. D. Lubbers voor vernieuwen/verbouwen woning Langstraat 3; - aan J. J D. van Bruggen voor verbouw woning/boerderij Deventerweg 65; - an H. Krieger voor bouw garage bij Beusebergerweg 15; - aan Waterleiding Maatschappij Overijssel NV voor bouw toegangsgebouwtje bij Holterbergweg 4; - aan B. en G. Nijland voor bouw zomerhuis Heideweg 37; - aan J. H. den Toom voor bouw zomerhuis Vianenweg 127; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - aan B. Westerveld voor 2 eiken bi] Molenbelterweg 36; - aan E. M. van Schooten voor 3 eiken bij Oude Deventer weg 45; - aan J. Oolbekkink voor 1 eik bij Geskesdijk 34; - aan C. A. Dissevelt voor 9 grove dennen bij Ericaweg 4; - aan maatschap Boode voor 3 eiken bij Jeurlinksweg 16; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene zaken ter ge meentesecretarie. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie wel zijn vindt plaats op woensdag 26 februari 1992 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m. voorstellen voor subsidiëring van het flankerend ouderenbeleid in 1992. Het kampioensteam van BCH met Martin Bakarbessy, Yvonne Beuker, Harry Peters en Berlinda Broekmate. te kunnen worden. In het nadeel van BCH werkte de merkwaardige shuttle, die bij ZBC gebruikt wordt: een raar stuiterding, dat heel anders reageert dan de shuttle waarmee de Holtenaren gewend zijn te spelen. Maar ondanks dat zagen de spelers van het Holtense team kans te winnen. Harry Peters en Martin Bakarbessy in hun en kels en in de heren dubbel en sa men met Berlinda Broekmate en Yvonne Beuker ook in de beide gemengd dubbels. Een 5 - 3 over winning en een bijna zekere eind overwinning in hun poule. BCH 3 BCH 3 aan een thuiswedstrijd te gen NOP 2. Deze bezoekers staan met hun tweede plaats in de poule net boven het Holtense team en elk punt telt dus mee. Het begin was voor BCH behoorlijk triest: Peter Daane en Theo Aarsen zagen in de enkel geen kans om te winnen. Ook Dinie Broekmate verloor, alleen Gea Stam haalde één puntje. De heren dubbel liep voor de heren Harrie Menkhorst en Peter slecht af. En wonder boven wonder, de rest, dus de dames dubbel en de beide gemengd dubbels, werd ge wonnen door Holten. De eind- standwerd dus 4 - 4. BCH 4 Het vierde team speelde thuis te gen Hardenberg 3. Ook hier een prettige, maar felle strijd, die he laas voor Holten in verlies eindig de, hoewel dat net zo goed anders om geweest had kunnen zijn. Maar liefst vijf keer was het nodig een derde game te spelen en daarbij kwam het ook nog een keer of zes tot een verlenging. Uiteindelijk hebben alleen Ria Groeneveld in haar enkel en de heren Harry Knui man en Jan Jacobs in hun dubbel gewonnen. Dat leverde een uitslag 2 - 6 in het nadeel van BCH 4 op. BCH 5 BCH 5 ging op bezoek bij Netwerk 5. Het vijfde team heeft zijn uiter ste best gedaan, maar helaas, ook hier was de winst voor de tegenpar tij. Alleen Jos Dorresteijn wist zijn enkel om te zetten in winst, maar Ronald Wissink, Annemieke Kleinherenbrink en Marloes van der Stouw zagen tegen de toch wel sterkere tegenstanders geen kan sen. Maar liefst 65 Holtenaren namen deel aan de eerste wedstrijd van de PJGO-crosscompetitie die in de bossen rondom manege De Ruiter kamp in Bathmen werd gelopen. Van dze competitie van zes wed strijden tellen de vier beste resul taten. De tweede wedstrijd staat komend weekeinde op het pro gramma rond recreatiepias Het Rutbeek bij Enschede. Uitslagen: 2,5 kilometer: Jetske Markvoort (16.03); Rianne Arfman (14.44); Elsbeth Wolters (15.03); Anne Markvoort (21.14); Leon Offringa (13.22); Merijn Offringa (14.58); Kirsten Offringa (17.40); Jan Ma neschijn; Esmeralda Udink (16.05); Gijs- brecht Beldman (14.35); Renske Dikkers (17.02); Jochem van der Spek ((19.35); Sanne van der SPek (14.04); Bas Meerman; Kim Teeseiink (16.56); Bernadette Ongena (15.37); Bart Dijkman (13.03); Marja Dijk man (15.25); Sanne Dijkman (16.04); Erik Steenbergen (12.26); Kim Kortlever (13.04); Kirsten Wennemers (14.40). 5 kilometer jeugd: Sandra Zweers (25.45); Maaike van der Spek (26.52); Esther Stege- man (29.10). 5 kilometer senioren: Rietje Koeslag; Ria Udink-Podt (38.03); Dini Arfman (27 01); Netty van Dijk (24.17); Hennie Markvoort (27.48); Johanna Stam-Koopman (28.14); Joke Dijkman; Willy Pasman (36.06); Han- nie Poeiert; Ans Valster (29.40); Francis Fluttert (28.48); Dinie Teeseiink (26.37); Monique Blankenstein (28.44); Jan Dijkink (20.55). 5 kilometer veteranen: Jan Udink (26.47); Ineke Bus (28.47); Jannie Wolters (26.03); Gerrit Markvoort (26.38); Ypie Sysling (27.10); Ria Heuvelmans (29.50); Willy Stam (28.46); Ap Koetsier (22.38); Herman Koetsier (28.12); Jannie Koetsier (30.10); Jacq de Wildt (27.38); Dinie Brinks (28.03); Bennie Opbof (24.30); Dinie Ophof (30.26); Hanneke van der Spek (27.12); Willy Wech- stapel (30.25); Klari Offringa. 10 kilometer veteranen: Hans Stam (47.11); Ep Beldman (41.17); Jan Willem Maneschijn (44.27); Harry Heuvelmans (42.17); Mannes Scholman (42.19); Wim Brinks (43.23); Jos van der Spek (40.12); Rob van Zoelen (42.04). 10 kilometer senioren: Marjet Marissink (47.59); Jetty Stam (46.31); Dinie Pasman (46.13); Anton Bronsvoort (45.50); Hans van Oyen (40.10); Jannie Vasters (45.13). 15 kilometer senioren: Chris Offringa (56.51). Bij springwedstrijden van PC De Hertruitertjes in Hellendoom kwa men leden van PC De Bergruiter- tjes goed voor de dag. Ervpn Riet berg behaalde met Bianca de twee de prijs in de klasse M, categorie D. Gerrie Jager werd met Major Tom vierde in de klasse L, categorie D en voor Ida Vincent was er met Not Quilty een derde prijs in de klasse B, categorie D. Voor Erwin Rietberg is zaterdag 22 maart een belangrijke dag. Dan komt hij in actie tijdens de Overijs selse kampioenschappen dressuur klasse M in Almelo. opbrengst van de actie komt ten goede aan de jeugd van de SV Hol ten. De compost wordt gratis thuisbe zorgd op donderdag 12 en vrijdag 13 maart, wanneer tal van voetbal lers, atleten, handballer en scha kers actief zijn met het vullen en bezorgen van de zakken. Holtena ren die grotere hoeveelheden (In gestort) willen, kunnen contact op nemen met Gerrit Jansen (GvE), tel. 63685. sec.); 50 meter rugslag onder 12 jaar: 2. Nico Bouwman (56.4 sec.); 50 meter rug slag boven 14 jaar: 1. Martin Podt (35.5 sec.), 2. Vincent Doornink (43.4 sec.). Zaterdag staat voor Blauw wit de derby tegen Markvogels in Marke- lo op het programma. De thuis wedstrijd eindigde in een enigszins geflatteerde 4-0 zege voor de Blauwwitters. Sindsdien hebben de Markeloërs zich echter behoor lijk hersteld en hebben zij zich ver rassend bij de kampioenskandida ten gevoegd. Naast Sportlust (19 uit 13) zijn dat Achilles Enschede en Blauw Wit (18 uit 12) en DVO en Markvogels (18 uit 13), Wil Blauw Wit serieus mee blijven doen om de titel dan kan het zich geen verlies permitteren. De wed strijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter de Jong uit Daarlerveen. Voor Holten kwam de winterstop eigenlijk op het verkeerde mo ment. De stijgende lijn zat er voor de stoplegging in met twee over winningen, maar zondag bleek dat de lange competitieloze periode de voetballers geen goed heeft ge daan. Met een nagenoeg fitte selec tie werd tegen de nummer drie, RSC uit Rossum, wel goed gestart met een eerste kans maar al in de zesde minuut kwamen de gasten door Wienk op 0-1 door teveel ruimte op het middenveld. Pas hierna werd Holten wakker, maar verder dan wat schoten naast of over kwam men voorlopig niet. RSC was gevaarlijker en kon na een half uur slechts ten koste van een overtreding van Ten Velde worden gestopt, maar de vrije trap leverde niets op. Aan de andere kant pareerde de RSC-doelman bekwaam een vrije trap van Broek- maat. Naarmate de wedstrijd vor derde werd het duel grimmiger, vooralsnog resulterend in twee boekingen. Na de rust was de eerste kans voor Holten dat in de figuur van Mark Nijland naast schoot. Holten miste het geluk om langszij te komen en kreeg na elf minuten opnieuw een domper te verwerken toen na op merkingen van doelman Stukker over al dan niet buitenspel de scheidsrechter een vrije trap gaf. In eerste instantie redde Stukker nog, maar in de herkansing was hij kansloos op de inzet van Ter Stege. Hoe hard er gespeeld werd bleek even later toen Spekreyse onderuit werd gehaald door RSC-er Weus- thof die vervolgens kon vertrek ken. Holten kreeg daardoor wat meer ruimte, maar moest (o.a. bij een kopbal van Van der Pluym en een inzet van Scheperman) steeds zijn meerdere erkennen in RSC- doelman Grote Punt. Toch viel na 21 minuten het tegendoelpunt na een combinatie tussen Wissink en Klaasses, waaruit de laatste scoor de. TEgen tien man bleef Holten druk ken en toen een kwartier voor tijd ook nog eens RSC-er Stege uit het veld werd gestuurd na een overtre ding op Broekmaat, dacht ieder een al aan de gelijkmaker. Nijland kreeg ook een goede kans, maar zag zijn inzet tot hoekschop ver werkt. De teleurstelling daarover werd nog groter toen ook Holte- naar Haverslag na een fikse over treding voortijdig kon douchen. Afgezien van enkele kleine kansjes wist Holten daarna niet meer te imponeren. Zondag staat de uitwedstrijd te gen Wierden op het programma, aanvang 14.30 uur. Woensdag 13 februari was mw. Ja- kobs van de Nierstichting te gast bij de afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (NBvP). In haar in leiding vertelde zij hoe nierziektes kunnen ontstaan en hoe ze behan deld kunnen worden door bijv. nierspoeling of eventueel een nier transplantatie. Dit alles werd ver duidelijkt met een serie dia's. Ten slotte vertelde mw. Egberink op imponerende wijze hoe zij leeft na een niertransplantatie. Haar 'ge leende leven' zoals ze het zelf noemt is mogelijk omdat iemand bereid was na zijn of haar dood een nier ter beschikking te stellen voor transplantatie. De NBvP Dijkerhoek doet ook mee aan de Provinciale Handwerkten- toonstelling die van 9 tot en met 12 april wordt gehouden in de Broe- renkerk in Zwolle. Werkstukken daarvoor tot 10 maart worden in geleverd bij Dini Arfman (tel. 63366). De afggelopen maand slaagden dertien leden van de NBvP Dijker hoek voor het reanimatie-certifi- caat van de Stichting Nederlandse Hartpatiënten. De volgende bij eenkomst is op woensdag 4 maart wanneer de Coberco te gast is. Thuis tegen Achilles 3 zetten de Holtense handbalheren de goede lijn voort met een 19-13 overwin ning. Hoewel de gasten in het eer ste kwartier goed voor de dag kwa men, nam Holten toch een 3-1 voor sprong. Achilles kwam echter te rug en nam een 4-5 voorsprong. Met geconcentreerd spel namen de gastheren vervolgens de touwtjes weer in handen en vier treffers op rij zorgden voor een 8-5 voorsprong bij de rust. Na de rust ging het gelijk op tot 9-7, waarna Holten een erg goede pe riode had met zowel vlotte aanval len als een uitstekende doelman Arno Stukker, die o.a. een straf- worp keerde. De thuisclub liep uit naar 15-7 en nam daarna wat gas terug waardoor ook de drie inge zette jeugdspelers wat extra speel tijd kregen. Die grepen ze dank baar aan door allemaal te scoren. De scores: Meino van Beek 8; Nico Vorst 3; Johan Plantinga 2; Mark Wander Drenth, Erwin Konijnen berg, Freek Nijkamp, Rik Dalhui- sen, Rob Vos en Andy de Jong 1. De dames verrasten thuis tegen Haarle 2 met een onverwacht rui me 20-4 overwinning. Tegen de op papier niet zwakke tegenstander nam Holten een snelle 5-0 voor sprong. Haarle kwam nog even te rug tot 5-2, maar toen was het met de tegenstand ook afgelopen. Bij de rust stond het al 12-2 en hoewel het daarna wat minder liep bleef Holten scoren. Scores: Annemarie van de Maat 6; Ineke Leeftink 5; Gerda Busschers 4; Marti Barvelink, Marieke Nij land 2; Joke Markvoort 1. Junioren Junioren 1 speelde thuis tegen de nummer drie van de ranglijst, Dalfsen. In een matige eerste helft nam Holten een lichte voorsprong: 7-4. Daarna werd er beter gespeeld met veel break outs. Met een goed keepende Jolanda Paalman bouw de Holten de voorsprong gestadig uit tot 16-8. Scores: Annemarie van de Maat 8; Monique van de Molen, Margot ter Schure 2, Monique Plantinga 3; Christel Louws 1. Junioren 2 bleek niet opgewassen tegen Karwei Kwiek. Na een 1-3 achterstand bij de rust, waren de gasten ook daarna sterker en won nen ze uiteindelijk met 2-9. Jonges B won uit tegen Apeldoorn '80. Bij de rust leidde Holten al met 5-7 en in de tweede helft werd die voorsprong goed vastgehouden: 10-13. Schietvereniging De Eendracht hield afgelopen week weer onder linge wedstrijden. In de Luchtge- weer, klasse A won G. Koopman met 177 pnt. gevolgd door G. Schuppert (167 pnt.), W. Paalman (162 pnt.), G.H. Paalman (152 pnt.) en E.J. Grootentroast (148 pnt.). D« overige uitslagen: klasse B. 1. D. Jan sen (166 pnt.), 2. B. Paalman (157 pnt.), 3. H Vincent (154 pnt.), 4. G.J. van Aefst (152 pnt.), 5. J. Nijendijk (149 pnt.); klasse C: 1. G. Jansen (133 pnt.), 2. J. Tuitert (131 pnt.), 3. B. Tromop (124 pnt 4. N. Leeftink (121 pnt.), 5. M. Aanstoot (110 pnt.). Luchtpistool open klasse: 1. H. Nekkers (168 pnt.), 2. A. Schuppert (164 pnt), H. Paalman (159 pnt), G. A. Haverslag (156 pnt), 5. A. Bieleman (148 pnt.).

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 7