Holtense koren doen van zich spreken Sportieve ruilbeurs in teken van fiets Lü EHBO Holten tweede bij regiowedstrijd Kunstverloting gaat gewoon door Mintonette kan toch nog winnen Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Unieke presentatie in de Kandelaar Burgerlijke stand D3NDERDAG 20 FEBRUARI 1992 Op 13 februari werd er ingebroken in een woning aan de Dorperdijk. Men kwam binnen door een ruitje in te slaan. Uit de woning werd een draadloze telefoon weggenomen. In de vroege avond werd er op dezelfde dag ingebroken in een wo ning aan de Vixseboxsestraat. Men kwam aan de achterzijde bin nen door een ruit te vernielen. De daders doorzochten de hele wo ning. Vermist worden een aantal sieraden, eurocheques en paspoor ten. De inbraak moet zijn gepleegd tussen 17.15 uur en 20.15 uur. In dien er personen zijn die tussen genoemd tijdstip iets verdachts op de Kol hebben bemerkt, dan zou de politie deze informatie graag willen hebben. In de nacht van vrijdag op zater dag vond een aanrijding plaats op de AI. Een bestuurder van een per sonenauto haalde een andere per sonen via de vluchtstrook rechts in, waarbij beide voertuigen elkaar raakten. De veroorzaker reed ge woon door, doch kon door politie van Hengelo worden aangehou den. Aldaar bleek dat deze be stuurder zoveel alcohol had genut tigd - een promillage van boven de 1.3 -dat zijn rijbewijs onmiddellijk werd ingevorderd. De nieuwste voorschriften van jus titie bepalen namelijk dat een rij bewijs onmiddellijk moet worden ingevorderd indien het alcoholper centage 1.3 promille of hoger ligt. Tussen 10 en 15 februari werd er ingebroken in een woning aan de Flisweg. Men kwam binnen door middel van de zogenaamde 'kap- stoktruc'. Dat wil zeggen dat men de deur via de brievenbus opent met behulp van een stevig ijzer- draad. Ontvreemd werd een kleine kluis met enkele waardepapieren en enig geld. Ook de motorclub MAC De Holter- berg werd geconfronteerd met een inbraak en wel in het onderkomen aan de Imhofsweg. Enkele deuren werden beschadigd. Hier werd ech ter niets vermist. Met de presentatie van tien plaat selijke koren heeft Holten zater dag van zich doen spreken. Het door de concertcommissie van het Hervormd Kerkkoor georgani seerde evenement in de Kande laar trok tegen de achthonderd bezoekers en maakte duidelijk dat Holten wat koren betreft heel wat noten op haar zang heeft. Van jong tot oud, iedereen zong mee. De organiserende concertcommis sie (W. Drent, D. Aanstoot en J.A. Slotman) nodigde in het verleden al regelmatig koren van buiten Holten uit om hier hun zangkun sten ten gehore te brengen. Dit keer besloot men echter een staal tje van eigen bodem te laten horen en werden alle twaalf Holtense ko ren uitgenodigd. Maar liefst tien daarvan waren zaterdagavond ook daadwerkelijk aanwezig om er on der begeleiding van HMV een ware zanghappening van te maken. Want hoewel de organisatie het voor de tijd over een 'probeersel' had, bleek al Snel dat de deelne mende koren zich met hart en ziel op hun optredens hadden gegooid. Geen wonder ook want een derge lijk massaal gehoor was de meeste koren nog niet eerder deelgevallen. Na het inleidende 'Song of Free dom' en 'Introduction and Modern Beat' van HMV o.l.v. Bert Fransen was het allereerst de beurt aan de jongste generatie, de kinderen van het Interkerkelijk Kinderkoor Mo- zaïk die zich met dirigente Paal man aan het hoofd niet lieten im poneren door de grootse entoura ge. Dat gold ook voor het Rooms Katholiek J eugdkoor (met dirigen te Hofstede-Van Oyen) en het on dertussen al wat meer ervaren gos pelkoor Rejoice met dirigent Glas. Met name voor de pauze kwam het generatieverschil tussen de ver schillende koren goed tot uiting want met achtereenvolgens het Diessenplaskoor (met dirigente J. Evers-Hogereyl), het jongerenkoor Campanella (met dirigente M. La- huis) en het dubbelkwartet Octo pus (ook met dirigente Lahuis) werd maar weer eens bewezen dat zingen geen leeftijdsgrenzen kent. Het wat lichtere programma van voor de pauze (dat met een decla matie door mevrouw J. Roelofs werd afgesloten) kreeg later op de avond een wat zwaarder karakter met de inbreng van het dameskoor Laetitia Vera (o.l.v. N. Rosebeke), het Holtens Mannenkoor (onder de nieuwe dirigent W.J. van Asselt), het Holtens Gemengd Koor (met dirigent F. Zwaving) en het gast vrije Hervormd Kerkkoor met diri gent J. op den Dries. Dat het hier echt om een plaatse lijk initiatief ging met alleen maar Holtense zangers en zangeressen werd aan het eind van de avond nog eens overduidelijk beklem toond met een massaal meegezon gen Sail andlied, dat dankzij de tekst in het programmaboekje ook door de vele bezoekers uit luider kelen werd meegegalmd. Iedereen was het er na afloop over eens dat zoiets vaker zou moeten gebeuren, maar of het dan om een jaarlijks evenement moet gaan, daar is men er nog niet over uit. De EHBO ploeg van Markelo/Die- penhem heeft vorige week dinsdag met 128 punten de jaarlijkse onder linge wedstrijd gewonnen. Holten werd tweede met 119 punten en de ploeg van Goor derde met 109 pun ten. In de theorie-ronde was het team uit Holten de beste met 38 punten, gevolgd door Markelo/Die- penheim en Goor, ieder met 29 punten. De onderlinge wedstrijd werd ge houden in zaal Vosman en diende als oefening voor de kringwedstrij den van de Kon. Ned. Ver. EHBO, die binnenkort worden gehouden. Voor de pauze werd de theoreti sche kennis van de ploegen getest, daarna kwam het feitelijke EHBO- werk aan de beurt. Door de Lotus- ploeg uit Holten werd een 'kleine verbouwing' in de zaal uitgevoerd. Zoals zo vaak ging daarbij van al les mis. Resultaat: een slachtoffer met wervelbreuk; één met een beenbreuk en één met een snij- wond aan de onderarm. Aan de ploegen was het de taak dit zo goed mogelijk te verzorgen. Na afloop gaf dokter Jansen toelichting op de behandeling van de wonden. ■$y>, 'f mssH: Een vorig jaar door de prijswinnende familie Timmer uit Amsterdam aangeschaft acryil-schilderij van kunstenares Keni van Gils. Hoewel de Olympische Winter spelen in Albertville als directe aanleiding voor de derde ruil beurs van de Holtense Postzegel club en de stichting Socuwe fun geerde, was het toch de wieler sport die er met kop en schouders boven uitstak. Dat was vooral te danken aan ploegleider Theo de Rooy van de Panasonic/Sportlife- wielerploeg, maar ook aan fiets- crossclub De Holtertrappers die (buiten) een paar flitsende demon straties verzorgde. Vooral Theo de Rooy (sinds twee jaar Holtenaar) trok veel bekijks van de jeugd die al vroeg het dorps huis bevolkte. Gelukkig is de be voorrading bij de mannen van Post altijd uitstekend in orde zodat er volop foto's van renners, posters en kauwgum van de subsponsor kon worden uitgedeeld. De Rooy had er dan ook wat moois van gemaakt met als pronkstuk de wereldbeker die kopman Maurizio Fondriest vorig seizoen in de wacht sleepte. Maar ook de wereldkampioen- schastrui van Rudy Dhaenens en de gele trui van oud-Postrijder Eric Vanderaerden trokken veel be kijks. Ook de witte trui die De Rooy zelf ooit in de Tour de France mocht dragen en het professionele karretje van de ex-prof oogstten bewonderende blikken van de jeugdige Holtenaren, die aanvan kelijk maar niet wilden geloven dat 'meneer De Rooy' al die ren ners persoonlijk kende. Op een meer actieve wijze deed De Holtertrappers aan promotie voor de fietscross-sport. Zoon Arno ver richtte buiten enige kunststukjes terwijl vader en trainer Dirk be langstellenden binnen van infor matie voorzag. Ook de kraam van de Holtense Postzegelclub stond dit keer voor al in het teken van de sport, waar bij vooral een fraaie serie Olympi sche zegeld opviel. Aan de hand daarvan had HPC-er Ronald Rus- tebiel een prijsvraag opgesteld waarmee de kinderen weer andere postzegels konden winnen. Na een eerste aarzelende start is initiatief nemer HPC dik tevreden over de formule zoals die nu samen met het sociaal-cultureel werk in het dorpshuis is gevonden. Met name door het steeds wisselende thema van de ruilbeurzen kan er steeds weer een verrassende invulling aan worden gegeven. Bovendien heeft de HPC nu een lijst van geïnteres seerde jeugdige verzamelaars die eventueel kan leiden tot het op richten van een jeugdafdeling. Op 13 mei wordt de serie van vier ruilbeurzen besloten met het on derwerp Treinen en Techniek'. Ook na het overlijden vorig jaar mei van de stuwende kracht achter de Holtense stichting 'Verloting Opdrachten Kunstwerk' mevrouw J.W. Nagelhout-Klijzing, gaat dit ooit door het echtpaar Nagelhout opgezette initiatief gewoon door. Intussen is de organisatie overge nomen door mw. R.M. van Couwe- laar-Van de Ven en mw. R. Houck- Romkes en vond in november vo rig jaar de eerste trekking onder hun hoede plaats. Daarbij trok no taris Westmaas uit Markelo weer 33 prijswinnaars uit het hele land (en natuurlijk ook uit Holten) die voor bedragen variërend van f 400 tot f 1000 aan kunst mogen beste den. In totaal werden afgelopen jaar 7442 loten f 2,50 verkocht hetgeen (inclusief rente en na af trek van kosten) resulteerde in een aan kunst te besteden bedrag van f 17.686,50. De jaarlijkse kunstverloting heeft als achterliggende gedachte de winnaars zelf een opdracht aan kunstenaars naar eigen keuze te laten geven. Ook mogen van het geld kunstwerken op tentoonstel lingen of een erkende galerie wor den gekocht. Inmiddels is de verkoop van loten voor de trekking van november 1992 weer gestart. De minimale af name is zes loten loten. Voor alle informatie over de verloting kan men contact opnemen met mw. Van Couwelaar, Korhoenderweg 16, 7451 HB Holten. Tel. 05483- 62735 of met mevrouw Houck, Pas toriestraat 42, 7451 ES Holten. Tel. 05483-64514. Dat de dames van Mintonette nog wel degelijk kunnen winnen, bewe zen ze afgelopen zaterdag in En schede bij Spirif Actief waar met 1- 3 de eerste competitiewinst werd binnengesleept. In de eerste set kwamen de Holtenaren nog niet in het juiste ritme (15-10), maar daar na ging het stukken beter. Dankzij een goede opslagserie van Renske van Keulen kwam Mintonette op een 2-6 voorsprong. SpirifActief kwam weliswaar nog terug tot 6-6, maar Mintonette bewees nog wel degelijk te kunnen knokken. Tot 15-15 ging het gelijk op waarna de Holtense vrouwen de set met 15-17 naar zich toe trokken. Mede dankzij de goede passes en set-ups van invalster Inge Riet man won Mintonette met 6-15. Eenmaal de smaak te pakken heb bend, sleepte Mintonette ook de vierde set uit het vuur (9-15) waar na de trouwe supporters eindelijk wat te vieren hadden. NED.HERV. KERK 10.00 uur ds. H.W. Doornweerd, m.m.v. Kerkkoor; nevendien sten. 19.00 uur: ds. H.W. Doornweerd. Uitgangscollecte: Vooij aars zendingswerk. Oppasdienst: mw. Slijkhuis- Lammers en Rebecca Door nweerd. Diessenplas: woensdag 26 fe bruari: 19.00 uur, ds. Israel. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. J. Scheurwater-Pot- kamp; groep 5 en 6 o.l.v. H. Paal man. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annie Kolkman-Hofenk, Trijnet Over- kepe-Locht, Erna Kolkman- Hallink; 4-6 jaar: Truus Bel- dman-Aanstoot, Alida Ban- nink-Ehrens, Wilma Brinks. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DUKERHOEK 09.30 uur: ds. H. Th. Vollebregt, Okkenbroek; uitgangscollecte: Vooij aarszendingswerk. ESPELO 10.45 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Voorjaarszen dingswerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink, Hol ten; Uitgangscollecte: Voor- j aarszendingswerk. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 22 en 23 februari: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 22 en 23 februari: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6 Rijssen. Tel. 05480-14569. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspohtiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Geboren: Timo Sybren, zoon van P. A. de Vrijer en F. Ebrecht; Aimee, dochter van J. ten Hoe ve en H.F.M. Groothuis. Overleden: HA Schutte (92), Dijkerhoekseweg 3. Ondertrouwd: A.G.W. Hoeben (26) en Y.E.M. Hulshof; M.P.N. Schunck (25) en S.H. van 'tHolt (23). Donderdag 20 februari: 20.00 uur, afdelingsavond NBvP afd. Holten in zaal Vosman; 19.30 uur. Voorspeelavond Muziek Onderwijs Centrum in De Bosc hkamp. Vrijdag 21 februari: 19.30 uur, Voorspeelavond Muziek Onder wijs Centrum in De Bosc hkamp. Zaterdag 22 februari: minder- validen carnaval in manege Snorrewind, 14.30 uur. Maandag 24 februari: 19.30 uur, Raadsvergadering. Dinsdag 25 februari: openbare vergadering CDA Holten over verkeersstructuur, 20.30 uur in Irene. Donderdag 27 februari: 20.00 uur, CPB bijeenkomst in De .Kandelaar; 20.00 uur, Jaarlijkse bijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in de Boschkamp. Vrijdag 28 februari: 10.30-11.30 uur en 16.00-17.00 uur. Uitzen ding kerktelefoon; Klaverjas sen sv Holten. Zaterdag 29 februari: 13.45 uur: Carnavalsoptocht; 15.00 uur Keuntjes-carnaval bij Vosman; dweilbands in de horeca. Zondag 1 maart: Kielenbal bij Vosman, 20.00 uur. Maandag 2 maart: Seniorencar naval bij Boer Biet, 15.00 uur: biertapwedstrijden in De Waag, 14.30 uur; Rosenmontag bij Jan Maats, 20.00 uur; Vergadering Straatvoetbal op 't Vletgoor, 20.00 uur:. Gevonden: Ford sleutel in étui; losse sleutel; sleutel aan een geel koord; Lips sleutel No.55; semafoon; Renault- en huis sleutel in étui. Verloren: rose/paarse porte- monnaie; mapje met tankpasje.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5