Veel belangstelling voor open huis SGH l Dia-presentatie oud Holten door Oudheidkamer Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD siSSfMs BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport jaarfeest CJV Bejaarden sociëteit Voorspeel avond MOC Vergadering OLM-district Bouwplannen? Daar draagt BouwFinish graag een steentje aan bij! BAG/Bouw+Finisi> Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen DONDERDAG 13 FEBRUARI 1992 De demonstraties tijdens het open huis van SGH trokken veel belangstelling. Ruim negenhonderd belangstel lenden trok het open huis van de Scholengemeenschap Holten, dat afgelopen vrijdag gehouden werd. Vorig jaar, toen het open huis nog op twee lokaties gehouden werd, kwamen er zo'n zes- tot zevenhon derd bezoekers. In een ongedwon gen sfeer, met name in de aula waar het schoolorkest speelde, maakten ouders en basisschool leerlingen kennis met het voortge zet onderwijs. Afgelopen vrijdagavond was het voor het eerst dat de Scholenge meenschap Holten zich presen teerde in één open huis. Vorig jaar werden er nog twee informatie avonden gehouden, de ene op de LBO-lokatie in de Oranjestraat en de andere in het hoofdgebouw aan de Haarstraat. Deze keer echter had elke afdeling een plaatsje ge vonden in het hoofdgebouw. Met name de agrarische afdeling, met de levende have en de grote tracto ren, trok veel bekijks. Veel ouders en kinderen schoven aan bij de demonstratielesjes, die van verschillende vakken gegeven werden. Daarnaast kon vanzelf sprekend materiaal en boeken van de verschillende vakgebieden be keken worden. Bijzonder druk was het in het informaticalokaal, en bij de praktica-demonstraties van de exacte vakken. Deze demonstra ties werden uitgevoerd door leer lingen. Ook de leden van de ouderraad waren aanwezig. „Het is belangrijk dat de ouders van de toekomstige leerlingen weten dat er een ouder raad is, waar ze met hun vragen te recht kunnen", aldus conrector mevrouw Versteegen. Tijdens de avond gaf rector L.G.M. van Min derhout algemene voorlichting over de Holtense scholengemeen schap. Diegene, die afgelopen vrijdag niet kon komen, maar toch graag meer informatie wil over deze Hol tense scholengemeenschap, kan contact opnemen met de school aan de Haarstraat 14, tel. 05483-6 28 05, en vragen naar de heer J. Kurz. Men kan bij hem terecht voor meer informatie, maar ook voor het maken van een afspraak om de school alsnog te bezoeken. De oudheidkamer Hoolt'n houdt op donderdag 27 februari de jaar lijkse bijeenkomst voor begunsti gers cn andere belangstellenden. Hoofdmoot van de avond is een diapresentatie, die verzorgd wordt door Herman Koopman. Aan de hand van dia's neemt hij de aanwe- zigen mee op een wandeling door Uitbreiding de Oudheidkamer in het afgelopen verslagjaar. De avond die om acht uur begint, is voor de begunstigers gratis, anderen betalen vijf gulden. Uiteraard bestaat de gelegenheid om zich ter plekke als begunstiger aan te melden. Holten. Daarbij wordt stilgestaan bij nog bestaande en reeds verdwe nen panden en hun (vroegere) be woners en weer daar op een boeien de manier veel over te vertellen. Verreweg de meeste dia's zijn sinds kort in het bezit van de oudheidka mer en zijn gemaakt uit ondermeer fotoalbums van particulieren. Zij bestrijken een periode van ca 1910 tot 1950. Met name voor mensen die van oudsher niet uit Holten een unieke gelegenheid om eens te zien hoe hun woonplaats er in vroeger jaren uitzag. De bijeenkomst begint met een verslag van het reilen en zeilen van ANBO De volgende ledenbijeenkomst zal worden gehouden op dinsdag 18 februari en/of donderdag 20 februa ri. Beide bijeenkomsten worden gehouden in het gebouw van de openbare bibliotheek, Rorikstraat 3 en beginnen om 14.30 uur. Karin Pennewaard, de bibliothecaresse in Holten, zal in samenwerking met een assistente, uitleg geven over haar werk. Zij zal vertellen hoe men een boek of tijdschrift kan opzoeken met de computer. Het is de bedoeling, dat men ook zelf met de computer oefent. Verder zullen zij die middag aandacht best den aan de hulpmiddelen, die er in de bibliotheek voor ouderen aanwe zig zijn. Omdat er maar plaats is voor maximaal 25 mensen per groep in de bibliotheek, zijn er twee bijeenkomsten georgani seerd. U kunt kiezen tussen dins dag 18 of donderdag 20 februari. Bent u geïnteresserd, wilt u dan i.v.m. de organisatie, een van on derstaande nummers bellen om door te geven op welke middag wij u mogen verwachten? Hebt u geen voorkeur, wilt u dan toch bellen? Dit is vanwege het aantal mensen, dat kan deelnemen. Wilt u vanwe ge de organisatie voor 16 februari bellen met telefoonnummer 61826 of 63904? Noteren Op woensdag 18 maart vindt weer het jaarlijkse provinciaal toneel festival door ouderen plaats in de Deventer Schouwburg. Een dag waar zeven groepen aan deelne men met stukken van geheel ver schillende aard.De dag begint om 10.00 uur en eindigt om 16.15 uur. Bestel nu vast uw toegangskaar ten. Bel 05700 - 83500, of 05700 - 19387. Toegangsprijs 5,-. Instuif Elke middag is er gelegenheid van af 15.00 uur om even te komen binnenlopen in het dorpshuis. De koffie en thee staan klaar. Zin in een babbeltje? Dat kan, onze gast vrouwen en -heren zijn aanwezig. Zin in een spelletje? Ook dat is mogelijk. Komt u eens kijken, het verplicht u tot niets. Momenteel is men binnen de Oud heidkamer druk doende met de uitbreiding van de expositieruim te. De keuken heeft plaats ge maakt voor extra ruimte en de diepe werkkast wordt omgebouwd tot een bedstee. Eind april gaat de Oudheidkamer weer open voor het publiek. C JV De Vriendenschaar houdt op 6 en 7 maart het jaarfeest in gebouw Irene. Voor de pauze zullen de kleine clubs het programma vullen, na de pauze wordt het toneelstuk De on betaalbare loodgieter opgevoerd. Beide avonden wordt om 19.30 uur begonnen. De zaal zal open zijn vanaf 19.00 uur. Bij voldoende belangstelling zal het toneelstuk De onbetaalbare loodgieter zaterdagmiddag 7 maart worden opgevoerd voor be jaarden en andere belangstellen den. Men kan zich hiervoor opge ven voor 22 februari bij Miny Stoe- venbelt, tel 64659. De Bejaardensociëteit Holten komt op dinsdag 18 februari weer bijeen. Dit keer in gebouw Irene, aanvang zoals gebruikelijk om half drie. De heer Tutert zal dan iets komen vertellen over zijn werk als fysio therapeut. Het Muziek Onderwijs Centrum Holten houdt op 20 en 21 februari zijn voorspeelavonden in dorps huis De Boschkamp. Op beide avonden wordt een doorsnee van het instrumentenaanbod ten geho re gebracht door leerlingen van het MOC. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Bij het MOC is inschrijven nog mogelijk voor diverse cursussen. De cursus gitaar is reeds volge boekt. Voor nadere informatie kan men 's maandags tussen 18.00 en 18.30 uur bellen met de algemeen secretaris, tel 61412. In samenwerking met de Veld en Milieupolitie werd op dinsdag 4 februari een vuurwapen uit een wo ning gehaald. Het wapen, een jachtgeweer, was onbevoegd voor handen. Tegen de eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Eveneens op 4 februari werd een bromfiets, een rode Honda, gesto len uit de stalling van het NS sta tion. Het slot van de bromfiets werd vernield. Een automobilist kreeg op de S14 ter hoogte van de Larenseweg een hond onder de auto, waardoor de auto werd beschadigd. De hond heeft vermoedelijk de klap over leefd, althans het dier werd ner gens aangetroffen. Ook de eige naar van de hond is niet bekend ge worden. Vanuit de kleedruimte van het sportpark het Vletgoor werd op die dinsdagavond een portemonnaie met inhoud ontvreemd. Weer is eens gebleken dat het niet verstan dig is veel geld mee te nemen als men gaat sporten en de portemon naie niet af te geven aan b.v. de kantinebeheerder. Op donderdag 6 februari ontstond een aanrijding op de parallelweg van de Rijssenseweg ter hoogte van de Sprokkelweg. Een bestuur der van een auto stak de parallel weg over en verleende geen voor rang aan en andere automobilist die over de parallelweg reed. Een auto werd geheel vernield, de an dere zwaar beschadigd. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. In de nacht van donderdag op vrij dag werd een Holtense jongeman achter het stuur van zijn auto weg gehaald, omdat hij te veel alcohol had genuttigd. Met een transactie van 600, op zak kon hij weer gaan. Voor dat bedrag kan men heel wat flesjes alcoholvrij bier kopen. Op 7 februari werd op de Rijssense weg een snelheidscontrole gehou den tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Van de 550 gepasseerde auto's 'werd 60 automobilisten bekeurd. De hoogste snelheid bedroeg 129 km per uur. Ter plaatse mag slechts 80 km per uur worden gere den. Een jongeman werd bij de Aldi betrapt op diefstal van enkele pak jes sigaretten. Hij werd aan de poli tie overgedragen. Bij een ondernemer aan de Oranje straat werd uit de winkel twee boormachines weggenomen. De ei genaar was in staat een kenteken op te nemen van hei voertuig van de verdachten. De politie heeft de zaak in onderzoek. In de nacht van vrijdag op zater dag werd op de Larenseweg ter hoogte van de S14 een personenau to aangetroffen. De bestuurder daarvan had een aanrijding ver oorzaakt door een verkeersgelei der op te rijden en enig straatmeu- bilair te vernielen. De kenteken platen waren van de auto verwij derd. Geen zuivere koffie dus. Bij nader onderzoek bleek de auto toe te behoren aan een inwoner uit Gorssel, die beweerde dat zijn auto was gestolen. Hij had daarvan ech ter nog geen aangifte gedaan bij de politie! Hij zou dit alsnog doen. Dezelfde nacht werd er ingebroken Bij de groentezaak van Altena in de Dorpsstraat, terwijl bij slagerij Brands en poging daartoe werd gedaan. Bij eerstgenoemde werd enig geld weggehaald. Men kwam binnen door een slot te verbreken. De politie is zeer nieuwschierig of iemand in de omgeving iets ver dachts heeft gezien, vooral wat be treft een personenauto, een groene Opel Kadet, oud model. In de nacht van zaterdag op zon dag kreeg een bejaarde bewoon ster op de Kolweg de schrik van haar leven, toen de ruit van haar voordeur plotseling in scherven ging. Achteraf bleek dat een groep je jongelui aldaar hadden gelopen en dat een knaap naar de voordeur was gegaan en moedwillig de ruit intrapte. Heeft deze knaap ook de moed om zijn fout gedeeltelijk goed te maken door zich bij de politie te melden? Andere getui gen zijn natuurlijk ook hier van harte welkom. De Fienpreuvers lieten zich van de goede kant zien, toen de politie constateerde dat bij de vele auto mobilisten die het prinsenbal had den bezocht, niemand werd aange troffen met een borrel op. De pen delbus is hier ook zeker debet aan geweest. Eveneens die nacht reed een auto mobilist in de Rietmolenstraat in een bocht pardoes rechtdoor en belandde in de tuin. De auto, ver moedelijk een Renault moet daar bij enige schade hebben opgelo pen. Ook de tuin werd vernield. Of hier geen drank in het spel is, be valt te betwijfelen. Een druk nachtje was het trou wens toch wel. Bij de O AD werden drie fietsen moedwillig vernield. Discogangers moeten hier haast wel meer van weten. In de kantine van de Hockeyclub werd eveneens ingebroken. Men nuttigde enkele goederen en nam wat snoepgoed weg. Tevens werd de openhaard aangestoken. Ook hier denkt de politie dat brood dronken jongelui debet aan zijn. De Paasvuurslepers worden nog maals attent gemaakt dat zij bij het aanslepen van materiaal hun voertuigen dienen te beladen vol gens de voorschriften van de We- genverkeerswetgeving, dus niet te breed, te hoog of te lang. Hierover komen namelijk klachten binnen, zodat de politie hier ook alert op blijft. De Overijsselsche Landbouw Maatschappij houdt de komende weken de jaarlijkse districtverga deringen waarbij het Dagelijks Be stuur van de OLM van gedachten wisselt met de leden over actuele landbouwzaken. Maandag 17 fe bruari is het district Raalte aan de beurt. Voor de bijeenkomst in café De Lindeboom te Schalhaar is als inleider uitgenodigd ir. J.N. Schou wenburg van het Productschap Vee en Vlees. Hij zal spreken over Integrale ketenbewaking in de veehouderij. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. \M/ w Beter wonen begint bij een betere keuze y BAG/Bouw Finish BV Emewraa! 198 Rissen Tel OM8CH7013 O km om tto Tslffl Ttsdes: snelweg Deventei-Almeio. aislag Rassen. ndmng Russen n afslag Enter Einde afm linJrs.na t 1 kir aan de linkerkant i: dsgel:;ks van9 00ro< :230uui er. van 1330tol 17 30uur n 1000 lol 16 00 uur Do koopavond tol 21 00 uui Geboren: Jaël Christian zv D.J. Schuppert en H.J. Westerik; Martijn zv G.J.A. Nfjland, en H. ten Hove. Overleden: J. Prins-Nellenstijn, oud 65 jaar; G.J. Weijers, oud 83 jaar. Ondertrouwd: D.J. Schuppert, oud 22 jaar en GA. Meijer, oud 2 jaar. /Z\ //Z\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Lee rink (jeugddienst); nevendiensten. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink, Mariana Schooien en Mariska Noordman. Diessenplas: woensdag 19 fe bruari: 19 00 uur, ds. Linde boom. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o-l.v. T. Overkempe-Locht; groep 7 en 8 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor Eigen jeugdwerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Broe- ze-Weusteman, Wilma Bolink- Meijerink; 4-6 jaar: Ria Bel- dman, Elsbeth Wind. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. R. Visser; uit- gangscollecte: plaatselijk jeugdwerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Heilig Avondmaal, lopend). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 15 en 16 februari: C.M. Piscaer ^en J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 15 en 16 februari: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a, Markelo. Tel. 05476-2992. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, teL 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag Vm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tei. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rorikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 13 februari: Stich ting Kunst en Cultuur Holten (Wandelen door Ravenna); ver- keersles MAC De Holterberg, 20.00 uur in het Stuurhuus. Zaterdag 15 februari: 10.00- 14.00 uur, Open dag kinderdag verblijf Kakelbont; 20.00 uur, Prinsenbal in De Poppe; 19.30 uur, concert gezamenlijke ko ren met HMV in de Kandelaar. Zondag 16 februari: 11.30 uur, Noabem in de Boschkamp met De Zwoagers. Maandag 17 februari: 20.00 uur, Jaarvergadering CBTB in de Kandelaar. Dinsdag 18 februari: 14.30 uur, Bejaardensociëteit. Donderdag 20 februari: 20.00 uur, afdelingsavond NBvP afd. Holten in zaal Vosman; 19.30 uur, Voorspeelavond Muziek Onderwijs Centrum in De Bosc hkamp. Vrijdag 21 februari: 19.30 uur, Voorspeelavond Muziek Onder wijs Centrum in De Bosc hkamp. Zaterdag 22 februari: minder- validen carnaval in manege Snorrewind, 14.30 uur. Maandag 24 februari: 19.30 uur, Raadsvergadering. Donderdag 27 februari: 20.00 uur, CPB bijeenkomst in De Kandelaar; 20.00 uur, Jaarlijkse bijeenkomst Oudheidkamer Hoolt'n in de Boschkamp. Vrijdag 28 februari: Klaverjas sen sv Holten. Zaterdag 29 februari: 13.45 uur: Carnavalsoptocht; 15.00 uur Keuntjes-camaval bij Vosman; dweilbands in de horeca. Zondag 1 maart: Kielenbal bij Vosman, 20.00 uur. Maandag 2 maart: Seniorencar naval bij Boer Biet, 15.00 uur: biertapwedstrijden in De Waag, 14.30 uur; Rosenmontag bij Jan Maats, 20.00 uur. Dinsdag 3 maart: Frühschop- pen bij Boer Biet vanaf 11.30 uur; Stuif-Es-In in de gymzaal Vrijheidslaan, 15.00 uur; Klein tje Carnaval en Geding in hof- bar Boer Biet, 20.00 uur. Vrijdag 6 maart: 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vrienden schaar in Irene. Zaterdag 7 maart: 10.00-17.00 uur, Postzegelruilbeurs in aula SGH; 19.30 uur, Jaarfeest CJV de Vriendenschaar in Irene. Gevonden: broche in de vorm van een trompet; plastic zak met gymspullen; hond, teef lijkt op Drente Patrijs; een bankbil jet. Verloren: Hond, Hollandse her der; klein bruin hondje 10 weken oud; vingerhandschoen rood- /wit; bankpasje NMB; fietssleu- tel aan O AD hanger; spijkerjas donker blauw.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3