gemotiveerd aan d rvr 0 uw e start 'De Sallandse Heuvelrug, daar moet je geweest zijn' n (i Esther Koershuis eerste vrouw bij i brandweerkorps 11U1LCII5C UI dllüWCw HÖLTENS NIEUWSBLAD HMV eert jubilarissen Telefoon kaarten CDA~blijft tegen steun kinderopvang Monument Reuze Heuvelwachter moet wervend imago uistralen Voorrang jeugd bij MOC Holten DONDERDAG 30 JANUARI 1992 - Wie verwacht, dat de eerste Holtense brandweervrouw een potige tante met spierballen is, komt bedrogen uit. Met haar maatje zes en dertig voldoet Esther Koershuis (20) bepaald niet aan het beeld van een vrouw die alle mannen de baas is, maar wie haar nader leert kennen, ontdekt dat Esther weet wat ze wil en allesbehalve bang is uitgevallen. Op die eigenschappen was brandweercommandant J. Heller al eens opmerk zaam gemaakt en dat was dan ook de reden, dat toen Esther vorig jaar op de Voorjaarsbeurs van de Holtense Handelsvereniging een kijkje kwam nemen bij de stand van de brandweer, hij haar porde zich aan te melden als vrouwelijke brandweer. Terugkijkend op die eerste stap zegt Esther: „Zelf was het nooit bij me opgekomen om bij de brand weer te gaan. Je staat er niet bij stil dat vrouwen ook bij de brandweer kunnen tegenwoordig, maar me neer Heller was zo enthousiast, dat ik me heb aangemeld. Hij vertelde erbij dat in de nieuwe brandweer kazerne er speciaal rekening ge houden was met vrouwen bij de brandweer en dat het helemaal niet nodig is, dat je groot en buiten gewoon sterk bent". Na het eerste contact op de beurs bleef het een tijdlang stil, totdat Esther een uitnodiging kreeg de opening van de nieuwe brandweer- Tijdens de traditionele nieuw jaarsbijeenkomst van HMV zijn drie jubilarissen in de bloemetjes gezet. Berdien Pinkert werd gehul digd wegens 8 V2 jaar majorette lidmaatschap. Henk Kappert maakt als muzikant al 25 jaar deel uit van HMV en Simon Vuuregge 12 jaar. De receptie werd georganiseerd door de supporters van de Holten se Muziekvereniging en werd ge houden in zaal Vosman. Suppor ters-voorzitter Gerrit Jansen sprak in zijn openingswoord de wens uit dat deze avond zou bijdra gen aan het verstevigen van de onderlinge band. HMV-voorzitter Gerhard Voordes bedankte de supporters voor hun inzet in het achterliggende jaar en memoreerde als hoogtepunten van 1991 het prachtige resultaat dat de drumband behaalde tijdens een concours in Winschoten en de start van de verbouwing van het repeti tielokaal die nu gestaag vordert. garage bij te wonen. Uitgebreid werd ze rondgeleid en kreeg ze ant woord op alle mogelijke vragen. Wederzijds verliep die tweede ont moeting positief, en werd Esther voor de medische keuring uitgeno digd. Die heeft inmiddels plaats gevonden, maar zal over een half jaar herhaald worden. Esther is kern gezond, maar heeft evenals haar aanstaande collega's te wei nig conditie. „Zelf vond ik het niet tegen vallen, maar de dokter vond, dat ik meer aan sport moest gaan doen. Daarom ga ik nu alle dagen op de fiets naar mijn werk, dat helpt ook goed". Dat inmiddels de brandweer opge schrikt was door de brand bij de Enkco was voor Esther geen reden om af te haken. „In" tegendeel zelfs. Ik werd er juist door gemotiveerd. Ik ken veel jongens bij de brand weer, en vond het hardstikke rot, dat zoiets gebeurd was. Zelf heb ik nog bij de brand staan kijken en dan hoor je achteraf dat het eigen mensen zijn geweest. Het is een hele dreun geweest, voor iedereen. Maar dan moet je juist tonen dat het een incident is geweest". Ook de grappen en grollen die er over gemaakt werden, kwamen hard aan, maar op dat gebied is Esther niet snel van haar stuk te brengen. Dat zij met haar twintig lentes ook Esther Koershuis: Jk raak niet zo gauw in paniek" De VW Holten gaat zich meer en meer als een servicekantoor op stellen. Zo heeft men nu ook in het pakket opgenomen de telefoon kaarten, die gébruikt kunnen wor den in de nieuwe telefooncellen in Holten. De kaarten, met een eigen logo van de VW, zijn er in waarden van 5-, 10- en 25 gulden. de benjamin van de brandweer is, brengt haar ook niet van haar stuk. Vuurdoop De geboortige Eindhovense woont sinds vijf jaar in Holten. Na een afgebroken opleiding in de horeca werkte zij enige tijd in de Raeds- kelder en nu in het bedieningsres taurant en de Truckshop van het AC restaurant. Vooral in de Truckshop is het een komen en gaan van 'stevige' kerels die het niet zo nauw nemen met de fijnge voeligheden van het personeel, maar met een raak antwoord weet ze de mannen altijd weer op z'n plaats te zetten. Haar chef, maar ook haar collega's hebben enthousiast gereageerd op haar aankondiging bij de brand weer te gaan en zij kan dan ook re kenen op collegiale steun als ze plotseling wordt opgeroepen. Haar eerste vuurdoop heeft ze al gehad toen ze met vaste hand een brandje hielp blussen bij het brunchbuffet in het restaurant waar een tafel kleed in de fik raakte. „Iedereen holde maar heen en weer, maar ik raak niet zo gauw in paniek". Wat haar bij de brandweer te wach ten staat, is nog een gesloten boek. „Daar hebben we het eigenlijk nog niet over gehad. In augustus be gint de cursus, maar voor die tijd doe ik gewoon mee met de oefenin gen". Dan hoopt zij ook haar vrou welijke collega, mevrouw Paalman te mogen begroeten, die nog in afwachting is van een herkeuring. Esther hoopt niet dat het bij deze twee blijft. „Ik hoop dat er meer vrouwen zich aanmelden. Dat lijkt me niet alleen reuze gezellig, maar ook heel goed". Het CDA blijft erbij, dat kinderop vang geen taak is van de gemeente. De fraktie, stemde dan ook tegen het raadsvoorstel het Gastouder project Holten de komende twee jaar een subsidie te verlenen van in totaal 7000 gulden. CDA-wethou- der H. Westerik stemde wel in met het voorstel. Fraktievoorzitter H. Dul beargumenteerde de afwijzing dat vorig jaar de raad besloten had het subsidiegeld dat via het rijk voor de kinderopvang beschikbaar was gesteld geheel ter beschikking te stellen van het kinderdagver blijf dat door de Stichting Catalpa wordt opgezet en zag de extra sub sidie voor het GOP meer als een kiezersgunst. „Het is maar goed dat er door de verhoging van de on roerend goed belasting wat extra geld in de onvoorziene uitgaven zit. Ik vraag me af wat we eigenlijk subsidiëren. Moeten we belangen groeperingen tevreden stemmen, kiezers winnen of ons geweten sus sen". Op korte termijn zal er gestudeerd worden op de instelling van een gemeentelijke monumentencom missie. De raad nam eerder al eens een principe uitspraak, maar daar bleef het bij. Door het niet opne men van de Nederlands Hervorm de kerk op de rijksmonumenten lijst, vindt de gemeenteraad het nu zaak om een plaatselijke lijst op te stellen van waardvolle gebouwen in Holten. „De Sallandse Heuvelrug moet een status krijgen. Geen status in die zin dat alleen toeristen met een dikke portemonnaie het gebied kunnen bezoeken, maar een status dat de Heuvelrug een bijzondere natuur waarde heeft. De 'spin-off daarvan is dat mensen het aan kennisen gaan vertellen. De Sallandse Heuvelrug, daar moet je geweest zijn". Voorlo pig is het nog toekomstmuziek, maar het ambitieuse plan voor de Reuze Heuvelwachter moet de indrogende tocristenstroom richting Holten en Hellendoorn nieuw leven in blazen. Opsteller van het rapport Aan de andere kant van de berg, drs. P.H. Kersten, directeur van Planrcsultan- cy BV zal volgende week woensdagavond in een gezamenlijke vergade ring van de Holtense Handelsvereniging en de VW in de eerste plaats benadrukken, dat het Reuze Heuvelwachter-project uitsluitend kans van slagen heeft als het gedragen wordt door alle geledingen die daar bij betrokken zijn. Elke ondernemer in Hellendoorn en Holten, zowel binnen als buiten de toeristisch-recreatieve sector moet op het verhaal met zijn eigen producten en'of dienstverlening kunnen inhaken. Het verhaal van de Reuze Heuvelwachter moet een zo wervend imago uit gaan stralen welke in de loop der tijd tot de verbeelding van de bezoe kers moet gaan spreken. Veel van het succes zal afhangen van het actieplan, waarvoor vol gens Planresultancy een nieuwe koepel-stichting in het leven ge roepen moet worden. Deze stich ting dient los te staan van de huidi ge werkorganisaties en de beschik king krijgen over een eigen budget en eén .projectaanjager'. Aan dit schaap met vijf poten worden nog al wat eisen gesteld. De persoon moet beschikken over capacitei ten als coördineren, delegeren en presenteren. Hij of zij moet het verhaal van de Reuze Heuvelwach ter verder uitwerken en richting de samenleving overdragen. De per soon moet uit de regio afkomstig zijn. Geen buitenstaander. Veel marketing instrumenten zijn in het rapport van stal gehaald, zoals de 5 P's (product, prijs, pro motie, personeel en plaats). Daar aan zijn toegevoegd de 3 R's, Ruil- routine, Relatiebehartiging en Re putatie. Tesamen moet dat een 'knuffelmuur' gaan vormen rond het kernaabod De Sallandse Heu velrug. Stappenplan Het blijft in het rapport Aan de andere kant van de berg niet bij marketing modellen. Via een stap penplan moet het concept nader worden uitgewerkt. Stap één is de vaststelling van de ideevorming van marketingaanpak. Het bezoek aan de Sallandse Heuvelrug zal voor de toerist meer inhoud krij gen. Daartoe moet er een basisver- haal komen. Vervolgens met de Reuze Heuvelwachter vorm wor den gegeven. Stap drie moet de versterking van de relatie Reuze Heuvelwachter en midden- en kleinbedrijf en gemeenten worden. In stap vier moet ingehaakt wor den op het nieuwe logo/thema van de Reuze Heuvelwachter. Stap vijf DeToertstenweg moet door het aanbrengen van meer bochtenwerk worden waarvoor hij in eerste instantie l aangelegd: een natuurpad voor automobilisten. behelst een uitbreiding bestaande en nieuwe projecten. In stap zes wordt uitgegaan van een verbete ring van de infrastructuur en stap zeven is uiteindelijk de ruimtelijke invulling. De plannenbedenker is daarbij zeer ambitieus. Zo ziet hij moge lijkheden voor uitbreiding van campings en hotels en is ook de golfbaan op de Holterberg weer terug in beeld, compleet met 'na tuurlijke holes'. Voor de Toeristen- weg heeft hij een nieuwe bestem ming in gedachte. De weg moet meer de functie krijgen van een natuurpad voor automobilisten en moet door middel van veel haakse bochten en een omleiding onaan trekkelijk gemaakt worden voor het sluipverkeer. Te denken valt ook aan een gedeelteijk andere be strating. Bij de uitwerking van het stappen plan is volgens de heer Kerstens haast geboden, want stilstand is achteruitgaan, zo is zijn redene ring. En voor je het weet, zijn ande ren met het idee aan de haal ge gaan. Hij rekent dan ook voor dat een en ander binnen drie jaar z'n beslag moet krijgen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen - aan H. van Coeverden voor veranderen rundveestal bij Beusebergerweg 37; - aan Chris Hogeslag B.V. voor plaatsen loopgang bij Slachthuisstraat 2; - aan G. D. Muller voor vergroten berging/stalling bij Haarstraat 1 2. Gewijzigde uitvoering bouwplannen - bouw 8 woningen aan De Visscher; - bouw kantoorruimte Waagweg 5, - bouw luifel bij Larenseweg 78. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. Vaststelling bestemmingsplan „Lukensveld" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 3 februari 1992 gedurende één maand ter gemeentese cretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan „Lukensveld", bestaande uit plankaart, toe lichting en voorschriften, zoals dat plan door de raad van die ge meente bij zijn besluit van 27 januari 1992, nr. 9/IJm is vastgesteld. Bij de vaststelling zijn geen wijzigingen in het plan aangebracht, zodat alleen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend gedurende bovengenoemde termijn van terinzage- leggina bij Gedeputeerde Staten van Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle, bezwaren tegen het bestemmingsplan kunnen in dienen. Holten, 30 januari 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Ontwerp-bestemmingsplan „Buitengebied" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 3 februari 1992 gedurende één maand ter gemeentese cretarie, kamer 4, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan „Buitengebied", vervat in toelichting, voorschrif ten en plankaart. Het bestemmingsplan betreft een algehele herziening van het vige rend bestemmingsplan „Buitengebied" van 1970 en beslaat het gehele buitengebied van de gemeente Holten, met uitzondering van het dorp Holten, de kem Dijkerhoek, het nieuwe woongebied Lu kensveld, het gebied waarvoor het bestemmingsplan „Holterberg" geldt en de recreatieterreinen de Holterberg, Twenhaarsveld, de Prins, de Borkeld en de Haspel. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen genoemd ontwerp-bestemmingsplan indienen bij de ge meenteraad van Holten. Holten, 30 januari 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 3 februan 1992 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Gemeentegids De nieuwe Gemeentegids, uitgave 1992, is op donderdag 23 januari jl. huis-aan-huis verspreid door een verspreidingsbureau. In het geval geen gemeentegids is thuisbezorgd wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan de Afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie (tel. 6 16 66). Wijziging gegevens paspoortverstrekking De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op het volgen de. In de Gemeentegids 1992 zijn gegevens vermeld over de verstrek king van paspoorten. Daarin is onder meer vermeld dat, wanneer de geldigheidsduur van een paspoort is verstreken, men nog op een paspoort kan reizen naar bepaalde landen, mits het paspoort nog geen 5 jaar is verlopen. Deze informatie Is niet juist. Eind 1991 is een persbericht verschenen over de invoering van de Paspoortwet. De gegevens uit dit persbericht zijn niet overgenomen in de Ge meentegids 1992, omdat de gids ten tijde van het verschijnen van het persbericht reeds in druk was. Hieronder volgen de belangrijkste afwijkingen: - reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd. - reizen op een verlopen reisdocument kan nog tot 1 april 1992. Na die datum moet een ongeldig geworden reisdocument worden ingeleverd. - bijschrijving van kinderen in reisdocumenten van beide ouders is mogelijk. - de bijschrijvingsleeftijd is verhoogd tot 16 jaar (was 12 jaar). Na het bereiken van de 16-jarige leeftijd kunnen kinderen niet meer meereizen op een paspoort van een ouder. Openbare commissievergadering De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Ge meentewerken wordt gehouden op maandag 3 februari 1992 om 15.30 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Opening. 2. Besluitenlijst vergadering d.d. 6 januari 1992. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel inzake verkoop percelen bouwterrein in bestemmings plan „de Beuseberg" en „de Haar". 6. Voorstel inzake vernieuwen ballenvangers sportcomplex Meermanskamp, 3e fase. 7. Voorstel inzake aankoop rookgenerators. 8. Voorstel inzake beschikbaarstellen krediet bouwrijpmakén bouwterreinen aan de Kon. Wilhelminastraat. 9. Voorstel inzake verkoop strook grond in „de Beuseberg". 10. Voorstel inzake aankoop grond t.b.v. bestemmingsplan „Lu kensveld". De commissie financiën vergadert op dinsdag 4 februari 1992 aan vang 16.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan de volqen- de onderwerpen: 7 januari 1992. fi ballenvangers sportcomplex Meer- 1Besluitenlijst vergadering 7 2. Voorstel inzake vernieuwen manskamp, 3e fase. 3 Voorstel inzake aankoop rookgenerator. 4. Voorstel inzake krediet t.b.v. bouwrijpmakén bouwterreinen aan de Kon. Wilhelminastraat. 5. Voorstel inzake aankoop strook grond t.b.v. bestemminqsplan Lukensveld. 6. Voorstel inzake aanschaf leer- en hulpmiddelen t.b.v de 0 s b Dijkerhoek. 7. Voorstel inzake garantstelling van f 25.000.- voor de oprichtinq van een koepelorganisatie voor recreatie en toerisme 8' Dien^M 99oak0 voorlopi9e vaststell,n9 jaarrekening Algemene 9. Voorstel inzake sociaal cultureel programma 1992. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de commissievergadering opgeven bij de secretaris van de betreffende commissie Om het aantal jeugdjgen op de wachtlijst te verminderen, zal het Muziek Onderwijscentrum Hol ten de subsidie aan ouderen ver sneld moeten afhouwen. Dat is de mening van het college van B en W. De gemeente subsidieert jaar lijks f 38.000 in deze vorm van muziekonderwijs. De maatregel past in eerder ge maakte afspraken tussen college en de maatschap MOC over de hoogte en wijze van subsidiëring. Aangezien het aantal jeugdigen op de wachtlijst nog niet afneemt, moet de geldelijke steun aan oude ren versneld worden terugge draaid ten gunste van jongeren.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5