GS mengt zich niet in de plaatselijke subsidieverordening 1 District Salland nieuwe regio van Holtense politie Foto-expositie in gemeentehuis Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Negatief rapport over zomerhuisjes camping Veneklaas HOLTENS NIEUWSBLAD Geen rietsubsidie woningen Enkweg Uit het politierapport «IK BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Hamac bij beste tien NBvP Espelo kiest nieuw bestuurslid Belangrijke wedstrijd handbal 1 Gevonden voorwerpen DONDERDAG 30 JANUARI 1992 Op 21 januari botsten in de Dorps straat ter hoogte van de Kolweg twee personenauto's op elkaar. Beide voertuigen reden richting Markelo. De eerste auto wilde linksaf slaan en moest stoppen voor een tegenligger. Dit werd te laat opgemerkt door de achterop komende auto. Enige blikschade was het gevolg. Woensdagavond 22 januari bot sten twee auto's op elkaar op de kruising S14-afslag AI. Een be stuurder van een personenauto, komende over de AI uit de richting Almelo verleende geen voorrang aan een autobestuurder komende vanaf Lochem. De auto's werden geheel vernield. Twee personen, konden na onderzoek in een zie kenhuis weer naar huis vervoerd worden. Hun verwondingen waren van zeer lichte aard. Ter plaatse gebeurde nog een tweede verkeersongeval, toen een automobilist afremde en een ach teropkomende auto dit te laat be merkte. Ook hier werd een auto zwaar beschadigd en moest wor den afgesleept, maar ook hier ge lukkig geen persoonlijk letsel. Op donderdag 23 januari werd een inwoonster van Holten voor f 300,- 'getild'. Bij haar aan de deur ver scheen een man die vertelde dat hij pech had met zijn auto en dat de zoon van de vrouw bij de auto was achter gebleven. Met dit verhaal wist de man enkele honderden gul dens bij de vrouw te ontfutselen. De dader is inmiddels bij de politie bekend. Vrijdag 24 januari kon een persoon zonder vaste woon- of verblijf plaats worden aangehouden, na dat de politie een melding had ont vangen dat deze man diverse in sluipingen had gepleegd in het dorp en kennelijk op zoek was naar geld. Aanvankelijk gaf de man een valse naam op aan de politie. Voor poging tot diefstal en het opgeven van een valse naam werd proces verbaal opgemaakt en de volgende dag werd hij op de trein gezet. In de nacht van vrijdag op zater dag werd een automobilist gecon troleerd op drankgebruik hetgeen inderdaad het geval bleek te zijn. Met een boete van 500,- op zak kon hij weer vertrekken; uiteraard niet als bestuurder van een auto. In dezelfde nacht werd een viertal knapen aangehouden die zich zeer luidruchtig ophielden in de buurt van de Gaardenstraat. Daarbij vernielden ze enig straatmeubilair. Tegen hen is proces-verbaal opge maakt terzake openlijke geweld pleging en draaien ze tevens voor de schade op. Op zondag 26 januari werd er weer eens getankt zonder te betalen langs de AI. De dader, een man uit Hoenderlo, kon door de politie van Deventer werd aangehouden. In de vroege ochtend van de 26-ste januari ontstond een schoorsteen brandje aan de Enkweg. De Hol- tense brandweer had de zaak snel onder controle, zodat de schade beperkt bleef. De met riet gedekte woning van de heer W. Beijers aan de Enkeweg komt, evenals de woning van zijn buurman W. ten Berge, niet in aanmerking voor rietsubsidie. Gedeputeerde Staten van Overijs sel hebben de eigenaren van de met riet gedekte woningen aan de Enkweg laten weten geen aanlei ding te zien de gemeente Holten te verplichten ook voor deze wonin gen rietsubsidie toe te kennen. De heren W. Beijers en W. ten Berge hadden GS hierom gevraagd. Naar hun mening komen zij ten onrechte niet in aanmerking voor subsidie voor herstel van het rie ten dak op hun huis. De gemeente Holten kent alleen subsidie toe aan met riet gedekte woningen en boerderijen in het buitengebied. De woningen op de Enkweg beho ren nog juist tot het dorpscen trum. De rietsubsidie maakt deel uit van het landschapsonderhoud. Uit gangspunt van de regeling is: „Het leveren van een wezenlijke bijdra ge aan het behoud van de waarde van het landschap, welke enerzijds wordt bepaald door de aanwezig heid van kleine landschapsele menten en anderzijds door de aan wezigheid van historische, karak teristieke of beeldbepalende be bouwing en als integrerend onderdeel daarvan het rieten dak". In brieven aan de gemeenteraad hebben de heren Beijers en Ten Berge er op gewezen, dat hun ka rakteristieke woningen, liggend op de flank van de Holterberg, mede beeldbepalend zijn voor het land schap van Holten. Zij voelden zich door de afwijzing gediscrimineerd. De raad hield vast aan het eerder ingenomen standpunt, mede op grond van de financiële situatie van de gemeente Holten. Beide briefschrijvers lieten het er niet bij zitten, zochten het hoger op en wendden zich tot GS, om een einde te maken aan de discrimina tie en rechtsongelijkheid in Hol ten. Gedeputeerde Staten hebben inmiddels laten weten, dat het vaststellen van de rietsubsidie van huishoudelijk belang van de ge meente is, waarvor het oordeel al lereerst toe komt aan de gemeente raad. Het ligt volgens GS dan ook niet op him weg gebruik te maken van de bevoegdheid op grond van artikel 120 van de Provinciewet om de regeling voor te dragen voor schorsing of vernietiging. Dat niet alle burgers dezelfde rechten krij gen is onontkoombaar, maar er zijn meerdere regelingen die niet voor alle burgers gelden, zo meent GS. Met ingang van 25 januari heeft de Holtense politie een nieuw sa menwerkingsverband aangegaan. Nadat de landelijke politiek had besloten dat Holten deel ging uit maken van het regiokorps West Overijssel (thans IJsselland ge naamd), was men gedwongen aan het samenwerkingsverband met Nijverdal, Wierden en Rijssen een einde te maken, hetgeen dan ook is gebeurd op 25 januari (en niet aan het eind van 1992, zoals in een re gionale krant stond vermeld). Bin nen de regio IJsselland vormt Hol ten samen met de gemeenten Die penveen, Raalte, Wijhe, Olst Heino PCOB Dinsdagmiddag 21 januari hield de PCOB haar eerste bijeenkomst in 1992. Na de opening door de voor zitter de heer Beldman, werd het woord gegeven aan de heer Netjes van het Israel comité uit Drieber gen. Aan de hand van twee films, Bron van geloof en Israël toen en nu genoten ook de aanwezigen zonder bijbelkennis van het zien van de vele bekende beelden en plaatsen die in de bijbel worden verwoord. Na afloop werden vele vragen door de heer Netjes beant woord. Instuif Zoals elke vrijdagmiddag wordt ook nu weer van 15.00 -17.00 uur in de grote zaal van het dorpshuis aan iedere oudere de gelegenheid geboden eens even langs te komen. Er kan een kopje thee, of koffie worden gedronken, wat worden ge praat, of een spelletje gespeeld. U hoeft nergens lid van te worden. Het is zo maar een gelegenheid om anderen te ontmoeten. Kantoor Het kantoor van de Stichting Wel zijn Ouderen is gevestigd in het Kruisgebouw aan de Gaarden straat 29. Het telefoonnummer is 64910. Helaas is de projectleidster maar een beperkt aantal uren per week aanwezig. Is zij er niet, dan vertelt de telefoonbeantwoorder wanneer het kantoor weer open is. U kunt op kantoor terecht met al uw vragen op het gebied van het ouderenwerk, de voorzieningen voor ouderen en het aanvragen van een personenalarm. Het kantoor is in principe geopend op maandag- en donderdagmor gen van 9.00 - 13.00 uur en op dins dagmiddag van 13.00 - 17.00 uur. Bej aardenwoningen Wilt u meer weten over de inschrij ving voor een bejaardenwoning, of dat er iets is veranderd aan uw inschrijving dan kunt u op ver schillende plaatsen in Holten te recht. U kunt naar de balie van Sociale Zaken op het gemeentehuis. Deze is 's morgens geopend van 8.30 - 12.30 uur. U kunt ook naar de balie van Dies- senplas. Deze is de gehele dag ge opend. Tenslotte kunt u ook informeren bij Onze Woning. De balie van het kantoor in Deventer is op kantoor uren geopend. Daarnaast is er het speciale spreekuur in Holten elke le dinsdag van de maand van 10.15 -12.15 uur en op de 3e dinsdag van de maand van 14.15 -16.15 uur. Alarm Denkt u erover een personenalarm aan te vragen dan kunt u terecht bij huisarts, wijkverpleegkundige, of de gezinsverzorging. Zij kunnen u in eerste instantie inlichtingen geven en uw aanvraag doorgeven aan de Stichting Welzijn Ouderen. Vanuit de Stichting wordt in over leg met gezinsverzorging en kruis werk bekeken of in uw situatie een personenalarm de beste oplossing is. Heeft u daadwerkelijk een alarm nodig, dan wordt dat aan u ver huurd. De kosten bedragen f 10,- per maand. De kans dat op kampeerterrein de Holterberg Willy Veneklaas van zomerhuisjes gebouwd mogen worden, is vrijwel verkeken. Dat bleek vorige week donderdag by de Raad van State, waar camping houder W. Veneklaas en het ge meentebestuur van Holten het be sluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel aanvochten geen toestemming te verlenen tot uit breiding van de camping. Een on afhankelijke milieu-adviseur van de Raad van State heeft een nega tief rapport uitgebracht. De bouw van 60 zomerhuisjes zou volgens de milieuadviseur bedreigend zijn voor de kwaliteit van het grondwa ter. Daarnaast woog hij in zijn ad vies mee, dat het overwegend agra rische en open enkgebied ver schoond moet blijven van bebou wing in welke vorm dan ook. De adviseur wil, evenals de provincie, op de camping ook geen nieuwe stacaravans toestaan. De nu reeds aanwezige stacaravans mogen blij ven staan. De milieu-adviseur vindt de camping op de Enk eigen lijk alleen geschikt voor toeristi sche kampeerders met een tent. De Raad van State neemt vrijwel in alle gevallen het advies van haar deskundige over. Op haar beurt adviseert de Raad van State de Kroon, die uiteindelijk de beslis sing neemt. De uitslag wordt over twee maanden verwacht. Onder de verzamelnaam IJssel- groep exposeren zes vrijetijdsfoto- grafen tot en met 3 maart in de hal van het gemeentehuis. Onder hen Holtenaar Hans Wissink. Eerder kreeg de groep gezamenlijke be kendheid dankzij o.a. de jaarlijkse dia- en fotowedstrijden van de Fo- tobond. Als enige Nederlandse fo toclub werd in alle categorieën de topgroep gehaald. De regionale fotogroep bestaat sinds 1989 en vindt in het fotografe ren van vrouwen een gezamenlijke interesse. Een door de leden vaak toegepaste techniek is het met de hand inkleuren van zwart-wit fo to's. De leden van de IJsselgroep (naast Hans Wissink zijn dat Ab van de Bree, Bert Hanekamp, Ton Jans, Bas Kok en Juul de Vries) sleepten bij fotowedstrijden (al dan niet in groepsverband) al flink wat prijzen en bekroningen in de wacht. Zo gingen bij de laatst ge houden rayonwedstrijd maar liefst tien van de vijftien prijzen naar leden van deze groep. De ongeveer 45 foto's kunnen wor den bezichtigd tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis: op maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. De Motorclub Hamac uit Harfsen is door de KNMV ingedeeld bij de tien beste organisatoren van mo- torcrosses in Nederland. Als ge volg van deze uitverkiezing mag de Hamac in de komende zes jaren telkens een NK motorcross, afwis selend zijspannen en solo's georga niseerd worden. Op 29 maart wordt de spits afgebeten met maar üefst een drievoudige NK voor zowel de zijspannen, quads als de Viertakt- klasse. Verder viert de motorclub dit jaar het 40 jarig bestaan met als hoog tepunt de officiële viering op 26 september. De uitwisselingswed strijd met Holten vindt plaats op 12 september. en Bathmen een district onder de naam Salland. De inzet van mens kracht en materieel is zodanig van opzet dat 24 uur per dag de politie binnen 10 minuten na de melding aanwezig kan c.q. moet zijn in acu te noodgevallen. In andere gevallen is het niet uitge sloten dat het even iets langer duurt. Door deze opzet is het moge- lijk dat de openingstijden van het politieburo te Holten gehandhaafd blijven op het huidige niveau, d.w.z. van 08.00 uur tot 18.00 uur, m.u.v. de zondag; dan zijn de ope ningstijden van 09.00 uur tot 18.00 uur. Daarnaast denkt de politie dat er meer projectmatig gewerkt kan worden, b.v. extra aandacht voor het milieu, woninginbraken en verkeer. Telefonisch is de Holtense poli tie dag en nacht bereikbaar onder het nummer 64444 en voor spoedei sende gevallen onder 06-11 (alarm nummer). De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Espelo heeft tijdens de jaarvergadering op maandag 20 januari, afscheid genomen van Joke Reilink-Temmink, die na zes jaar het bestuur verbet. Dika ter Stal-Baltes komt het bestuur ver sterken. Mevrouw Rensen-Rietbertg las haar eigen gemaakt gedicht over 100 jaar boerenleven. Na de pauze werd er gedanst door eigen leden van de volksdansgroep onder lei ding van M. landman. De dans groep kreeg als afsluiting een speldje in de kleuren van hun dans- kleding. De eerstvolgende bijeenkomst is 17 februari. Dan komt de heer Kuijk uit Diepenveen met Sal- lands dialect. De handbalheren spelen aanstaan de zondag 2 februari de belangrijke thuiswedstrijd tegen V K. In de tweede klasse is een spannende competitiestand ontstaan. Door het ongelijke aantal wedstrijden is er enige vertekening, maar wan neer Holten zijn twee achterstalli- ge wedstrijden zou weten te win nen bereikt het een tweede plaats met kans op promotie. Uit werd zeer verrassend van V K gewonnen met 11-9. Zondag mist Holten echter enkele basisspelers, waardoor het beslist geen gemak kelijke wedstrijd zal worden. De wedstrijd begint zondag in sport hal 't Mossink om 15.15 uur. De stand in de tweede klasse is momenteel: 1. Swift' 64,12-19; 2. V K, 13 -19; 3. Tyfoon 2, 12-18; 4. DSC, 11-16; 5. Holten, 10-14. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. ds. W. Von s, Rijs sen; nevendiensten. 19.00 uur: ds. E.H. v.d. Weijden, Nijverdal (Open Deurdienst) m.m.v. kinderkoor Mozaïek; UitgangscoUecte: Werelddiaco- naat. Oppasdienst: mw. Steunen- berg-Wegstapel en Mariska Oonk. Diessenplas: woensdag 5 febru ari: 19.00 uur, ds. Doornweerd. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. A.J. v.d. Schaft, Ommen. 19.00 uur: ds. E.H. v.d. Weide (Open Deurdienst in NH Kerk m.m.v kinderkeer Mozaïek) Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. Ciska van Engbrink; groep 7 en 8 o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor Werelddi- aconaat en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Hanneke Baerends, Henriëtte Saalmink, Wilma Aanstoot; 4-6 jaar: Dine- ke Manenschijn-Roelofs, Ina Oostervelt^Potman, Janneke Lubberdink-Oldenhuis. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Jonge renkoor. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd; UitgangscoUecte: Werelddiaco- naat.. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: Prof. dr. HA. Ober man, Holten (Heihge Doop). UitgangscoUecte: Prot. Interk. Thuisfront. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur H.Mlfl. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst ARTS: 1 eb 2 februari: mw J.H.a. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst beUen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 1 en 2 februari: W. Pot, Bilder- dijkstraat 3 Goor. Tel. 05470- 72279. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag trin vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevaben: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30 20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 30 januari: 20.00 uur, CPB-jaar- vergadering in De Kandelaar. 31 januari: 20.00 uur, OCH met Schoap'n op drift in gebouw Ire ne; klaverjassen sv Holten; 10.30-11.30 uur en 16.00-17.00 uur, uitzending kerktelefoon. 5 februari: 19.30 uur, vergade ring HHV en VW in zaal Vos man. 7 februari: 21.30 uur Höllenboer in jc De Schure; 19.00-21.30 uur, Open huis SG Holten. 8 februari: 20.00 uur, Prinsenbal in 't Bonte Paard. 10 februari: Ruilbeurs Postze gelclub in Boschkamp; Ver- keerskwis in zaal Vosman. 12 februari: NBvP Dijkerhoek in het Bonte Paard. 13 februari: Stichting Kunst en Cultuur Holten (Wandelen door Ravenna). 15 februari: 20.00 uur, Prinsen bal in De Poppe; 19.30 uur, con cert gezamenlijke koren met HMV in de Kandelaar. 18 februari: 14.30 uur, Bejaar densociëteit. 27 februari: 20.00 uur, CPB bij eenkomst in De Kandelaar. 28 februari: Klaverjassen sv Holten. Gevonden: dameshorloge met zwart bandje merk Palarma; sjaal licht en donker blauw; zil veren vriendschapsring; hout- klover. Verloren: wieldop BMW; schooletui met inhoud; rijbe wijs tnv Kemper; portemonnaie met inhoud; parelsnoer; maand-buskaart; hond- Duitse herder; kinderhandschoen paars/rose; briljantje uit ring; maandkaart O AD; bastaard hondje wit/zwart; gehoorappa raat; drie bankbiljetten.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3