Europa-Kinderhulp zoekt gastgezinnen Gastvrije ontvangst voor nieuwe bewoners Uit buiten Holten Geen garages bij woningen de Haar Prijzen voor de Bergruitertjes Kindersoos van start Spaans voor op vakantie Schieten en sjoelen op Meermanskamp Kampioen Trentelman Meisjesclub in dorpshuis Gezellige sfeer op informatiebijeenkomst Volleybal voor 55+ers Crossloop Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Zaalteam tegen Pohon Tjenkeh DONDERDAG 23 JANUARI 1992- De sloppenkinderen verheugen zich op een paar weken onbezorgde vakantie bij een gastgezin. De Stichting Europa-Kinderhulp roept ook dit jaar weer de hulp in van gastgezinnen om een aantal Nederlandse en buitenlandse kin deren uit grote sloppenwijken een paar fijne vakantieweken te be zorgen. Jaarlijks probeert men elk jaar ruim 3000 kinderen voor en kele weken onder te brengen bij Nederlandse gastouders. In de dertig jaar van haar bestaan heeft de Stichting al ruim 50.000 kinde ren een een onbezorgde vakantie bezorgd. Ook in deze regio stellen tientallen gezinnen tijdens de zo mervakanties hun huis gastvrij voor een van deze kinderen open. Het gaat steeds om kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar, woonachtig in achterbuurten van grote steden als Amsterdam, Pa rijs, Londen, Wenen. Vervallen wij ken zonder speelruimte. Vaak heb ben ze te lijden van de problemen in hun buurt en in hun gezin. Zoals bijvoorbeeld dat zevenjarige meis je uit Parijs. Zij heeft dertien broer tjes en zusjes. Het gezin woont in twee piepkleine kamertjes, die zo Bewoners, die vorig jaar hun huur woningen in de wijk de Haar heb ben gekocht, zullen zich aan dezelf de regels moeten houden als hun buren die in een huurwoning wo nen. Bij de koop heeft men reeds getekend voor een uniforme kleur stelling van de woningen en is een onderhoudsovereenkomst gete kend. In algemene richtlijnen die maandag aan de commissie voor Ruimtelijke Ordening werden voorgelegd, wordt nu ook vastge legd, dat de bouw van garages niet zal worden toegestaan. Wel wordt toegestaan voor de woningen in de Churcillstraat, Canadastraat en Verzetstraat dat aan de achterzij de van de koopwoningen een bij keuken wordt aangebouwd. De kindersoos Kwiebus is in het dorpshuis weer begonnen met tweewekelijkse bijeenkomsten op de woensdagmiddag. De soos is bedoeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar en wordt eens in de verrtien dagen gehouden van 14.00 uur tot 15.30 uur. De kosten bedra gen f2,25 per keer. Het programma voor de komende weken vermeldt o.a. een bezoek (per trein) aan het Speelgoed- en Blikmuseum in De venter (5 februari, kosten f 3,50), een midag met oud-Hollandse spe len op 19 februari, de Disney-fUm De Reddertjes op 4 maart, een doe- middag op 18 maart, een play-back show op 1 april en een picknick in het bos op 15 april. Belangstellen den moeten zich vooraf even opge ven bij Socuwe, tel. 62755. Wie op vakantie naar Spanje gaat en zich niet alleen met handen en voeten wil redden, kan vanaf vrij dag 31 januari een cursus Spaans voor beginners volgen. De cursus is gericht op de vakantietij d en om vat tien wekelijkse bijeenkomsten van 09.30 uur tot 11.15 uur. Het lesgeld is (inclusief lesmateriaal) f 80 waarbij de cursisten dan wel zelf pen en papier moeten meenemen. Het accent van de lessen ligt op de spreektaal, speciaal gericht op praktische zaken als het bood schappen doen of een bezoek aan het restaurant of museum. De cur sus behandelt ook aspecten uit het dagelijks leven en er is ruimte voor vragen en suggesties. Nadere in lichtingen en opgave bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 62755. vol staan met bedden dat er geen plaats is voor een tafel en stoelen. Door het raam uitzicht op een door hoge muren omsloten binnen plaats vol rommel. Een ander voor beeld is Sandra uit Berlijn, die als sleutelkind na schooltijd in een leeg huis komt, zelf voor haar eten moet zorgen en moet helpen met schoonmaken. Europa-Kinderhulp zoekt gastge zinnen die bereid zijn een kind voor een periode van ongeveer drie we ken in hun huis op te nemen. Het gaat hierbij niet alleen om een slaapplaats, maar ook om begrip voor de achtergrond van deze kin deren, die thuis vaak zoveel te kort komen. Wie zich wil aanmelden als gastge zin, of eerst wat meer wil weten, kan contact opnemen met me vrouw E. Jannink in Holten, tel. 05483-62669 of mevrouw H. Alberts in Dalfsen, tel 05293-3252. Lochemse Schouwburg De voorstelling van Die Csardas- furstin op 23 januari is geheel uit verkocht. Vrijdag 24 januari: Hamlet, onder regie van Dirk Tanghe (de smaak maker van dit seizoen). De clowns Hli Olli geven op zon dag 25 januari een avondvullende show vol kleur en humor, waar jong en oud plezier aan zal beleven. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 29 januari: De Troef kaart door het Haarlems Toneel, met o.a. Anne-Wil Blankers en Eric van der Donk. Deventer Schouwburg Vrijdag 24 januari: Fruhling in Wien door Johann Strauss Orkest. Zaterdag 25 januari: Griftheater met beeldend bewegingstheater. Zondag 26 januari: 12.00 uur, Kof fieconcert door Ivo Janssen, piano met werken van Chopin; 14.30 uur, Workshop theater en mime voor jeugd van 8-10 jaar. Donderddag 30 januari: Stennis met Dennis, komedie met Hans Cornelissen, Kiki Classen, Johnny Kraaykamp jr en Liz Snoyink. Vrijdag 31 januari: De Nieuwe Snaar, absurdistisch muziekthea ter door Gert Vermeulen, Jan en Chris de Smet. Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 83500. Bergkerk Deventer Tot en met 27 januari wordt in de Bergkerk de tentoonstelling Paul Keizer Beelden gehouden. De Ten toonstelling vindt plaats ter gele genheid van de Monografie Beel dende Kunsten' 91 door de Cultu rele Raad Deventer. De tentoon stelling is gratis te bezichtigen van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Parkgebouw Rijssen Woensdag 29 januari: Forum Fil harmonisch, o.l.v. Waldemar Nels- son, solist Gerhard Oppitz, piano. Oudheidkamer Riessen Tot en met 27 februari exposeert amateur kunstenares Diny Schol- ten-Velten uit Enter onder de titel Aquamarijn, een selectie van door haar vervaardigde tekeningen en aquarellen. De openingstijden van het museum zijn maandag bm vrij dag 10-12 en 14-17 uur. Zaterdags en zondags gesloten. Evenementenhal Van woensdag 29 januari tot en met zaterdag 1 februari wordt de manifestatie Jongerentrend ge houden. De beurs richt zich op jon geren in de leeftijd van 13 t/m 25 jaar. Voorlichting over opleidingen en werk worden gecombineerd met de nieuwste trends op het gebied van mode, life-style en vrije tijds besteding. Zaterdag 1 februari is tevens de slotmanifestatie van de week van het Beroepsonderwijs en de thema-week Kies Techniek. Sport en Cultureel Cen trum Gorssel Vrijdag 7 en zaterdag 8 februari: 20.30 uur, BZN (vrijdag 7 februari uitverkocht). Morgenavond, vrijdag 24 januari vinden op Meermanskamp schiet en sjoelwedstrijden plaats. De leden van sv Holten komen in diverse teams van elftallen, afde ling en commissies in het geweer bij de schietwedstrijd, die onder leiding staat van de Schietvereni ging De Zaagmolen. Het twaalfde team verdedigt daarbij de wissel bokaal. Daarnaast wordt het Holtens kam pioenschap sjoelen afgewerkt, waarbij de deelnemers strijden om de vorig jaar door André Dekker gewonnen wisselbeker. Aan dit sjoelkampioenschap kan iedereen, jong en oud, geoefend en ongeoe fend, deelnemen. Er zijn geen kos ten aan deelname verbonden. Wel dient men zich voor acht uur 's avonds in te schrijven. In het verslag van de tafeltennis kampioenschappen Holten heb ben we per abuis de verkeerde spe ler als kampioen van vorig jaar ten tonele gevoerd. Stephan Trentel man is twee jaar achtereen kam pioen geweest van Holten. Dit jaar won Dick Hovingh. Aanvankelijk waren de commis sieleden het niet eens met de be perking van de bouwmogelijkhe den. Veel eigenaar/bewoners van met name hoekwoningen hebben vorig jaar de woning gekocht met in het achterhoofd het idee, naast de woning een garage te bouwen, daarbij gebruik makend van de 'tientjes'grond, de stukken open baar groen, die de gemeente vorig jaar aan de bewoners heeft ver kocht, echter op voorwaarde, dat de grond niet bebouwd zou wor den. Volgens burgemeester Van Rappard zou het wel toestaan van bebouwing rechtsongelijkheid in de hand werken, omdat men dan zou moeten toestaan, dat ook op andere plaatsen de 'tientjes'grond bebouwd zou mogen worden. De commissie kon dat argument billij ken en ging met de richtlijnen ac- coord in afwachting voor algemene richtlijnen die voor alle koopwo ningen in de haar gaan gelden. Voor de meisjesclub die woensdag middag 29 januari in het dorpshuis van start gaat, mogen de deelne mers zelf de naam bedenken. Het gaat om een activiteit voor meisjes van negen tot en met twaalf jaar die iedere veertien dagen tussen 13.30 uur en 15.00 uur bijeen komt in de kelder van het dorpshuis. Mogelijke activiteiten zijn het maken van sieraden, beschilderen van t-shirts, houtbewerking of het bezoek aan een schoonheidsspeci aliste. Andere suggesties zijn ook welkom. De kosten bedragen elke keer f 2,50. Opgave bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 62755. Vanavond (23 januari) speelt het eerste zaalteam van Blauw Wit weer een thuiswedstrijd. Tegen stander is Pohon Tjenkeh uit Al melo. De ploeg is een bekende te genstander die vanuit een verdedi gende stelling zeer snel naar voren speelt, waarbij regelmatig een combinatie te ver wordt doorge voerd. Deze Almelose ploeg pro moveerde een seizoen eerder dan Blauw Wit naar de eerste klasse, maar vorig seizoen troffen beide ploegen elkaar toch, in Markelo werd een bekerduel gelijkge speeld. Blauw Wit werd toen uitge schakeld door strafschoppen. De wedstrijd begint vanavond om 22.00 uur. De nieuwbakken Holtenaren konden het direct al goed vinden met elkaar. 'Heel gezellig en reuze informa tief was in een paar woorden samengevat de mening van de nieuwbakken Holtenaren over de bijeenkomst in het gemeentehuis, waar nieuwe bewoners op uitno diging van het gemeentebestuur vorige week woensdag bijeen kwamen. Voor de meesten onder hen een eerste kennismaking met gemeentebestuurders en hun col lega bewoners. Voor anderen bij toeval een weerzien met oud- plaatstgenoten. Dat de stemming er goed in zat, bleek wel uit het late tijdstip, waarop de laatste bezoekers node afscheid namen. Voor vrijwel alle nieuwkomers was Holten een nog onbeschreven blad, zodat met aandacht geluis terd werd naar de informatie die werd verstrekt. Burgemeester Van Rappard gaf in grote lijnen het ontstaan en de geschiedenis van Holten aan, waarbij hij kon conclu deren, dat de verkeersproblemen in Holten niet van vandaag of mor gen zijn, maar terug voeren tot in de middeleeuwen. Met nadruk wees hij zijn nieuwe onderdanen op de kleinschaligheid van Holten. „De lijnen zijn hier kort. Benut die ook. U mag natuurlijk een brief schrijven, maar pak gerust de tele foon om iets te weten te komen van een van ons". Voorts bracht de burgemeester de uitstekende voor zieningen in Holten onder de aan dacht, zowel qua winkelaanbod als op het gebied van maatschappelij ke voorzieningen, onderwijs en treinverbinding. Voorzitter Jan Schuchard gaf een omvangrijk overzicht over de werkzaamheden van de sportcom- missie en wees op het uitgebreide aanbod van sportactiviteiten in Holten. Wethouder Wim Dalhui- Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende kapvergunningen - H. J. Bosschers, Oude Stationsweg 10 (3 eiken, 2 essen en afzet ten hakhout); - H.J. Jansen-Agterkamp, Menumsweg 1 (2 eiken, 1 els en afzetten hakhout); - G. H. Jansen, Churchillstraat 74 (1 berk en 1 acacia); - J. H. Kreuwel, Nagelhoutstraat 1 (1 berk); - Mts. Meijerink, Bijvanksweg 1 (1 eik); - G. H. Mekenkamp, Verzetstraat 68 (1 acacia); - St. Vakantieverblijven PEB (3 eiken en 2 dennen bij Heideweg 26) - S. Tibben, Canadastraat 1 (3 eiken, 1 lijsterbes en rooien conife- renhaag); - A. Pasop, Haarstraat 17 (5 linden) Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeente secretarie. Commissie Welzijn De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Welzijn vindt plaats op woensdag 29 januari 1992 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staat o.m. een voorstel inzake concept Programma Sociaal-cultureel Werk 1992. Hinderwet Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 27 januari 1992 tot 27 februari 1992 op werkda gen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergun ning ingevolge de Hinderwet van: 1. Autobedrijf Dries Willems, Keizersweg 70 te Holten, tot het uitbrei den of wijzigen van het tankstation door invoering van een Credit Card Automaat 2. J. G. Tuitert, Weustenweg 1 te Holten, tot het oprichten en in wer king hebben van een autoschadeherstelbedrijf en spuitbedrijf. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 te Holten (kan toor beheerder). Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergun ning, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Schriftelijk kunnen tot 27 februari 1992 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burgemeester en wethouders van Hotten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwa ren inbrengen op verzoektot 20 februari 1992. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie (tel. 6 16 66). Wijziging Legesverordening De laatste wijziging van de legesverordening bevatte naast de aan passing van de legesbedragen tevens een wijziging van de wijze van heffing van de leges voor bouw- en hinderwetvergunningen. Tot nu toe werden de legeskosten voor genoemde vergunningen ge heven nadat de vergunningen verleend waren en aan de vergun ninghouders werden uitgereikt. Thans is in de legesverordening bepaald dat leges betaald moeten worden voor het in behandeling nemen van de aanvraag. In verband hiermede zal met ingang van 1 februari a.s. na het indienen van een aanvraag om een bouw- of hinderwetvergunning aanvrager ver zocht worden de verschuldigde legeskosten te voldoen. Na ont vangstvan de legeskosten zal de aanvraag in behandeling worden genomen. sen had als echte onderwijzer wei nig moeite zijn gehoor te boeien. Duidelijk en informatief was zijn informatie over alle mogelijkhe den op sociaal- en cultureel gebied in Holten. Ter afsluiting van het officiële ge deelte van de bijeenkomst kregen de nieuwe bewoners als eersten de nieuwe gemeente gids overhan digd. De nieuwe gids is tien pagi na's dunner dan voorheen, wegens het achterblijven van het aantal advertenties. Om toch dezelfde hoeveelheid informatie in de gids te kunnen opnemen, werd gekozen voor een kleiner lettertype en werd de plattegrond geschrapt. Een tip voor de nieuwkomers: bij de VW kan men een uitstekende platte grond van Holten kopen, met aan de ene kant een overzicht van de Sallandse heuvelrug en aan de an dere kant een stratenplan van Hol ten. Ponyclub De Bergruitertjes be haalde bij de kringwedstrijd van PC De Looreeruitertjes in Almelo de derde prijs. Er namen zeven verenigingen deel. Ook bij de vier- tallenwedstrijd van PC De Molen- ruiters in Bathmen waren De Berg- ruiterties succesvol In het verem- gingsklassement, waarvoor enkele leden moesten springen en dres suur rijden, eindigden de Holtena ren als derde. Individueel behaal de Cindy Vosselman met Apollo een eerste prijs in het springen, klasse B. In de dressuur klasse LI werd ze eerste. Erwin Rietberg werd met Bianca tweede in het springen, klasse M. In het kader van Meer Bewegen voor Ouderen start de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk vrijdag 31 januari in de gymnas tiekzaal aan de Tuinstraat met vol leybalmiddagen voor ouderen M/V vanaf 55 jaar. De middagen worden om de twee weken gehouden en staan onder leiding van Diny Breu- ker. De lesuren zijn van 15.15 tot 16.15 uur. Na afloop is er gelegen heid koffie te drinken in De Bosc hkamp. De kosten bedragen een rijksdaalder per keer. Ook ouderen die nog nooit volleybal hebben ge speeld kunnen meedoen. Nadere inlichtingen en opgave bij Socuwe, tel 62755. Bergruiters Marie-Elise Dollekamp van LRV De Bergruiters behaalde in Hellen- doom met Batrou een eerste prijs in de dressuur klasse Ml met 122 punten. In Heeten kwam ze ook aan de start en daar werd ze twee de in de M-dressuur met 128 pnt. Zwennie Vincent werd met Everest tweede in het Z-springen. Zaterdag 25 januari houdt de eve nementencommissie van Blauw Wit weer de jaarlijkse crossloop voor leden. Dit evenement geldt als een goede test voor de conditie voor de spelers die straks aan de tweede helft van de competitie gaan beginnen. De crossloop vindt voor de laatste keer plaats op de laatste zaterdag van januari. Vol gend jaar zal het evenement meer naar voren worden gehaald, waar schijnlijk naar de tweede zaterdag van deze maand. In de ochtend zullen de pupillen het spits afbij ten, waarna de junioren en dames starten. Vanaf 14.00 uur zullen de senioren aan de start verschijnen. Zij zullen strijden om de Gerrit Welink Bokaal. Deze beker werd vorig jaar door erelid Chris Knijff uitgereikt aan de doelman van het eerste elftal Hans Bekkernens. Dit jaar hoopt de voorzitter van de Federatie West Twenthe en oud voorzitter van Blauw Wit de beker weer zelf uit te reiken.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5