weinig interesse kinderopvang in Nog voor het kinderdagverblijf Uitwisseling Lions bevordert onderling begrip tussen jeugd I Beroepsonderwijs houdt open huis Samenzang koren in De Kandelaar Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Bedrijfsleven laat het nog afweten Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Knutselclub voor kinderen Vriendenschaar druk bezig met het jaarfeest DONDERDAG 23 JANUARI 1992_ Voorlopig is er ruimte voldoende in het kinderdagverblijf. Het Holtense bedrijfsleven heeft het ook op de tweede voorlich tingsbijeenkomst over kinderop vang laten afweten. Hoewel de be langstelling meer dan verdubbeld was in vergelijking met de eerste voorlichtingsbijeenkomst, was de opkomst toch teleurstellend. Slechts twee bedrijven en één school (Enkco en AC restaurant en het Kompas) gaven gehoor aan de oproep. Drie andere bedrijven lie ten weten op de bijeenkomst niet aanwezig te kunnen zijn. Bij de eerste bijeenkomst kwam er nie mand opdagen. Beide mogelijkheden voor kinder opvang waren op de voorlichtings bijeenkomst vertegenwoordigd, zowel het Kinderdagverblijf als het Gastouderproject. Vooral de pre sentatie van het Gastouderproject was uitstekend verzorgd. Aan de voorlichting over het Kinderdag verblijf haperde het nodige. Zo werd het voor de bedrijven niet helemaal duidelijk welke kosten er precies mee gemoeid zijn om een kindplaats te kopen. Ook de aanmelding voor het kin derdagverblijf dat rond de maand- wisseling januari/februari in het gebouw aan de Lageweg van start zal gaan, loopt nog niet voorspoe dig. Drie kinderen zijn voor een of meer dagdelen definitief aange meld. Daarnaast zijn er nog een aantal kinderen aangemeld, die evenwel nog geboren moeten wor den. Het geringe aantal is voor de Stichting Catalpa, die de opvang verzorgt, geen reden om de ope ning uit te stellen. Volgens project coördinator Margot Tegeler ver loopt de start van een nieuw kin derdagverblijf altijd moeizaam. Al leen in plaatsen waar al een soort gelijke kinderopvang mogelijk is, stromen de aanvragen binnen. Veel verwacht zij van de Open dag die omstreeks de openingsdatum gepland is. Dan kunnen de ouders met eigen ogen zien hoe het toe gaat op een Kinderdagverblijf. Wie zijn of haar kind wil aanmelden, kan telefonisch cotact opnemen met Margot Tegeler, tel. 074- 777178. Op dinsdagmorgen, 14 januari, werd de politie geconfronteerd met een autobestuurder die meer alco hol dan bloed in zijn lichaam had zitten. Bij nadere controle bleek de alcoholpercentage maar liefst 3.07 promille te bedragen. Menigeen zou bij een dergelijke percentage bewusteloos zijn geraakt. De man moest onmiddellijk zijn rijbewijs inleveren en zijn auto werd tijde lijk uit het verkeer genomen. Woensdagmorgen, 15 januari vond een verkeersongeval plaats in de Oranjestraat bij fietsenmaker Stam voor de deur. Een aanhang wagen schoot los van een perso nenauto en reed in volle vaart par does bij Stam het trottoir op. Ge lukkig bevonden zich op dat mo ment geen personen in de omgeving, daar anders de gevol gen niet te overzien zouden zijn geweest. Nu boorde de aanhang wagen zich in een stel splinternieu we fietsen, nadat daarvoor reeds enkele fietsen van klanten waren meegenomen. Een jerrycan die op de aanhangwagen had gelegen vloog tevens door de ruit van de werkplaats. De schade was derhal ve aanzienlijk, maar daar bleef het dan gelukkig bij. Op donderdag 16 januari werd een damesbromfiets, merk Puch Maxi, ontvreemd uit de stalling van de scholengemeenschap. De brom fiets was niet afgesloten. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. Eveneens op donderdag 16 januari verloor een vrachtauto een houten plaat op de AI, waardoor een ach- terrijdende personenauto werd be schadigd. De chauffeur van de vrachtwagen reed door, omdat hij het voorval vermoedelijk niet heeft bemerkt. Aan de hand van het ken teken kon de dader achterhaald worden, zodat de schade aan de auto geregeld kon worden. Op vrijdag 17 januari werd door personeel van de Marke geconsta teerd dat een verdachte man bin nen het schoolgebouw was, die spoorslags maakte dat hij weg kwam. Men ontdekte dat een geld kistje was verdwenen. Aan de hand van het signalement kreeg de poli tie de indruk dat het een bekende van de politie was. De man kon worden aangehouden te Zutphen. De man bekende het feit en beken de tevens dat hij onlangs had inge broken in een zomerhuisje te Hol ten, alwaar hij enkele fototoestel len wegnam. Eén fototoestel werd bij de man aangetroffen. De andere twee waren reeds verdwenen in het helerscircuit. In de nacht van zondag op maan dag trof de politie bij een pompsta tion aan de AI een 'oude bekende' aan. Bij het natrekken van het ken teken van het voertuig bleek de auto te zijn gestolen te Apeldoorn. De bestuurder en de drie inzitten den werden ter plaatse aangehou den en overgedragen aan de politie van Apeldoorn, die het onderzoek verder voortzetten. Op zaterdagmiddag werd vermoe delijk door voetballende jeugd een ruit vernield van de school de Schakel. Het schoolhoofd zou graag willen weten wie dit onge lukje heeft veroorzaakt, zodat toch in alle redelijkheid de schade kan worden vergoed Op donderdagmiddag 30 januari start de stichting Sociaal Cultu reel Werk een knutselclub voor kinderen van zes tot en met acht jaar. Deze activiteit in het dorps huis omvat vijf wekeleijke bijeen komsten van 16.00 uur tot 17.00 ur waarop de kinderen kunnen klei en, knippen en plakken. De kosten bedragen f 20,00. Wie zeker wil zijn van een plaatsje, kan zich het best op tijd opgeven want er is maar plaats voor acht kinderen. Opgave is mogelijk tot en met woensdag 29 januari bij Socuwe in het dorps huis, tel. 62755. yv Bejaardenwoning Wat te doen, wanneer u zich wilt la ten inschrijven voor een bejaar denwoning? U dient zich dan in te schrijven als woningzoekende bij woon- en zorgcentrum Diessen- plas. U kunt daarvoor tussen 14.00 en 16.00 uur aan de balie terecht. Wilt u eerst wat meer inlichtingen over de verschillende bejaarden- woningen in Holten, dan kunt u daar een afspraak maken voor na der overleg met een van de mede werkers van Diessenplas. Dit be treft dus alle bejaardenwoningen in Holten! Om ingeschreven te staan, dient u bovendien de voor verhuizing noodzakelijke leges van f 11,= te voldoen. Voor de inschrijving voor een bejaardenwoning dient dat niet aan de gemeente te worden voldaan, maar aan Diessenplas. U kunt deze f 11,= overmaken op de RABO rekening van Diessenplas 32.85.00.224. Heeft u zelf een girore kening dan kunt u het geld storten op de girorekening van de bank, namelijk 875587 en bij de medede lingen het banknummer van Dies senplas noemen. De gemeente werkt bij de verhui zing naar bejaardenwoningen nauw samen met Diessenplas, want al uw gegevens worden bij de gemeente bewaard. Deze gegevens worden regelmatig op hun juist heid gecontroleerd. Kloppen de ge gevens niet meer, wordt betreffen de persoon van de lijst van woning zoekende gehaald. Veranderen er dus na uw inschrijving bij Diessen plas gegevens van u, meldt dat dan bij Diessenplas. Deze nieuwe wijze van inschrijven voor een bejaarden woning geldt alleen de mensen die zich nieuw voor een woning inschrijven. De mensen, die reeds ingeschreven stonden, blijven ingeschreven, maar moeten eventuele wijzigin gen wel doorgeven aan Diessen plas. Instuif Zoals op elke vrijdag is er ook ko mende vrijdag weer gelegenheid om na 15.00 uur eens binnen te wippen in het dorpshuis. Een kopje thee of koffie, een praatje, een spel letje, kortom volop gezelligheid. Er is geen entree, of lidmaatschap aan verbonden. Gewoon voor iedere oudere, die daar zin in heeft, de mogelijkheid voor kontakt. Kantoor Het kantoor van de Stichting Wel zijn Ouderen is gevestigd aan de Gaardenstraat29, in het zgn. Groe ne Kruisgebouw. Helaas kan het kantoor maar zeer beperkt ge opend zijn, namelijk op maandag en donderdagmorgen van 9.00 - 13.00 uur en op dinsdagmiddag van 13.00 -17.00 uur. Het is verstan dig om eerst even te bellen als u langs wilt komen. De projectleid ster kan namelijk vanwege een ver gadering of bespreking afwezig zijn. De Lions-clubs in Nederland orga niseren al sinds enige jaren samen met andere Lions-clubs over de hele wereld in de zomervakantie jeugduitwisselingen naar het bui tenland. Zo werd via de Lions- club Hellendoorn in 1990 een stu dent uit Bangladesh in een gastge zin in Nijverdal opgenomen, ter wijl vorig jaar twee Japanse jongeren enkele weken te gasten waren in de gemeente Hellen doorn. Vanuit deze regio werden de afgelopen jaren jongeren uitge zonden naar Canada, Japan en Hongarije. Doel van deze uitwisseling is het bevorderen van een klimaat van onderling begrip tussen volken van de wereld. Respekt voor de gewoonten en normen van ande ren staat voorop. Het spreken (en schrijven) van een buitenlandse taal (Engels) is een vereiste. De Lions-club Hellendoorn wil aan deze jeugduitwisseling meer be kendheid geven in de direkte om geving, zodat ook gezinnen uit Hel lendoorn, Holten, Nijverdal en Rijssen zich kunnen opgeven als gastgezin en scholieren en studen ten zich kunnen aanmelden voor een beperkt aantal plaatsen in het buitenland. Van de jongere - in de leeftijd van 17 tot 21 jaar - die uitgezonden wil worden, wordt verwacht dat hij of zij zich open opstelt en belangstel ling heeft voor het land van keuze. De jongeren worden individueel opgenomen in één of meerdere ge zinnen voor een periode van vier tot zeven weken, terwijl een deel van de periode wordt gebruikt om deel te nemen aan een internatio naal jeugdkamp. De reiskosten en zakgeld worden betaald door hun ouders. De kosten voor een verblijf in Europa bedragen tussen 400 en 800, voor Amerika rekent men op plm 1500,- en voor Australië en Japan plm. 2500,-. Van de gastgezinnen in Hellen doorn en omgeving wordt ge vraagd gastvrijheid in ruime zin. Gezinnen met grote kinderen, die als begeleiding kunnen optreden hebben de voorkeur. Ook kan een jongere buiten het gezin helpen door als 'gids' op te treden. De verblijfkosten zijn voor rekening van het gastgezin. Het aantal uit te zenden jongeren moet gelijk zijn aan het aantal be zoekende jongeren uit het buiten land. De plaatsingsmogelijkheid in het buitenalnd per jaar is be perkt, waardoor selectie nodig is. Vooral aan gastgezinnen is vaak een tekort. Belangstellenden kun nen informatie inwinnen of zich aanmelden via de jeugdofficier van de Lions-club Hellendoorn, J.W.A. Valeton, Morgenster 4,7443 LA Nij verdal, tel 05486-18000. Aanmel dingen voor uitzending in 1992 moeten voor 1 februari 1992 binnen zijn. Gastgezinnen kunnen zich ook nog later aanmelden. Bij afwe zigheid van de heer Valeton zijn formulieren aan te vragen by G. Broekman, secretaris, tel. 05486- 55860. Van 27 januari tot en met 2 februari vindt de Week van het Beroepson derwijs plaats. In het hele land vinden activiteiten plaats, ook in deze regio. Veel MBO- VBO- en streekscho len houden in die week open huis. Zo kan men ondermeer op woens dag 29 januari van 15.00-21.00 urn- terecht bij het OverGelder college, afdeling Deeltijdopleidingen aan de Middelweg te Deventer. Het open huis is interessant voor jongeren die willen gaan werken en leren in een dagopleiding Leerling wezen; volwassenen die naast hun werk een avondstudie willen vol gen; werkloze jongeren en volwas senen, waavoor speciale gesubsi dieerde cursussen worden gegeven Zaterdag 15 februari vindt in De Kandelaar een grootse samenzang plaats van maar liefst elf koren onder begeleiding van HMV. De toegang voor deze culturele avond is gratis. De organisatie van de avond is in handen van de concertcommissie van het Hervormd Kerkkoor Hol ten die op deze manier de Holtense bevolking een avondvullende zangvoorstelling bieden. Aan de avond, die om 19.30 uur begint, werken de volgende koren mee die allemaal spontaan hun medewer king hebben toegezegd: Holtens Gemengd Koor, Holtens Mannen koor, Hervormd Kerkkoor, Cam panula, Octopus, Mozaïek, RK Jongerenkoor, RK Koor, Rejoice, Lititae Vera en het Bejaardenkoor. HMV zorgt voor de begeleiding. en werkgevers die zich willen laten informeren over opleidingsmoge lijkheden waaronder contract-ac tiviteiten. Op deze dag zijn ook aanwezig het Gewestelijk Arbeids bureau en het Informatiecentrun Opleiding en Beroep Midden IJs- sel (IOB). Het IOB heeft onder an dere geautomatiseerd voorlich tingsmateriaal over alle soorten opleidingen in Nederland en cur sussen in de.regio. De Week van het Beroepsonder wijs wordt afgesloten met een ma nifestatie in de Evenementenhal in Bome, waar van 29 januari tot en met 1 februari de beurs Jongeren- trend '92 wordt gehouden, waarop eveneens veel informatie is te ver krijgen over opleidingen en beroe pen. CJV de Vriendenschaar is al weer druk bezig met de voorbereidingen van het Jaarfeest, dat op 6 en 7 maart wordt gehouden. Eind november werd een dropping gehouden voor leden en introdu- cees in de buurt van Hooge hexel. Maandag 16 december werden kerstbakjes gemaakt voor de 70+ donateurs en woensdag 18 decem ber werd het kerstfeest gevierd. Het nieuwe jaar werd op 8 januari ingeluid met een boerenkoolfuif by camping De Holterberg. /Z\ /A>y NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A. J. Leerink; ne vendiens ten. 19.00 uur: ds. R. Visser (H.A.) Oppasdienst: mw. De Koning en Karin Leurink. Diessenplas: woensdag 29 janu ari: 19.00 uur, ds. Israël. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. M. Berg. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man; groep 5 en 6 o.l.v. J. Wiel- draayer-Nijen Twilhaar. De eer ste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jolanda Withaar, Ema Hulsman, Lianne Meijerink-v.d. Zwaag; 4-6 jaar: Jetty Tromop-Imhof, Karin Tromop, Janny v.d. Meulen-Im- hof. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Jonge renkoor. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. R. Visser (Gezins- dienst, H.A.) ESPELO 10.45 uur: ds. R. Visser (Gezins- dienst, H.A.) EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: Ivo de Jong, Bath- men. Uitgangscollecte: Ned. Bijbelgenootschap. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 25 en 26 januari: mw C.M. Pis- caer/J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 25 en 26 januari: J. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25 Markelo. Tel. 05476-2200. Be handeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktyk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag tm vrij dagvan 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagehjks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktyk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 24 januari: 19.30 uur, Holtens Sjoelkampioenschap in kantine Meermanskamp; Kabaal in Trefpunt. 25 januari: Crossloop Blauw Wit. 27 januari: 19.30 uur, Raadsver gadering. 28 januari: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in De Kandelaar; 20.00 uur, Jaarvergadering NBvP Holten in zaal Vosman. 30 januari: 20.00 uur, CPB-jaar- vergadering in De Kandelaar. 31 januari: 20.00 uur, OCH met Schoap'n op drift in gebouw Ire ne; klaverjassen sv Holten. 5 februari: 19.30 uur, gezamen lijke vergadering HHV en VW in zaal Vosman. 8 februari: 20.00 uur, Prinsenbal in 't Bonte Paard. 10 febrauri: Ruilbeurs Postze gelclub in Boschkamp; Ver- keerskwis in zaal Vosman. 12 februari: NBvP Dijkerhoek in het Bonte Paard. 13 februari: Stichting Kunst en Cultuur Holten (Wandelen door Ravenna). 15 februari: 20.00 uur, Prinsen bal in De Poppe; 19.30 uur, con cert gezamenlijke koren met HMV in de Kandelaar. 18 februari: 14.30 uur, Bejaar densociëteit. 27 februari: 20.00 uur, CPB by- eenkomst in De kandelaar. Gevonden: drie sleutels met rode sleutelhanger; groen ge blokte sjaal; Lips sleutel met ingegraveerde R; oranje/zwarte muts; witte babyschoen. Verloren: zwarte linnen tas met gymspullen; ring met vier sleu tels; bruine agenda; gouden ballpen merk Cross; zwarte por- temonnaie met autopapieren; zilveren schakelarmband(her- enmodel). Geboren: Janneke, dv J.G. Paalman en F. G. Sluiter; Feike, dv G.H. Huisman en J.W. Boode. Overleden: H.R. van Beek- Temmink, oud 31 jaar. Gehuwd: G.J. Brinks, oud 32 jaar en R. M. Stegeman, oud 30 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3