Maatschap Dijkink tegen aanleg plan Lukensveld Kwaliteitspredikaat voor Holtens transportbedrijf Uit buiten Holten Uniek optreden Kabaal in Espelo Unieke prestatie van Transportgroep Müller Touwtrekken met Okia Nieuwjaar HVG Holten A. ten Dam kwart eeuw Brandweer bijna weer compleet Inschrijven PJ GO-cross Slaapgigant HOLTENS NIEUWSBLAD Puntdroad en Brekken Jan van de partij HINDERWET Openbare commissievergaderingen AKTIE TANKSLAG Grondwaterwet DONDERDAG 16 JANUARI 1992- De touwtrekvereniging Okia houdt op zondag 19 januari in het Bonte Paard het jaarlijkse gewichttouwtrektoernooi. Ook dit jaar zullen er weer ver schillende teams het tegen el kaar opnemen, zowel plaatselij ke als teams van buiten Holten. Tevens wordt dit jaar voor de vorig jaar ingestelde aanmoedi gingsprijs gestreden, die vorig jaar werd gewonnen door de jeugd van CJV Dijkerhoek. Er wordt getrokken in de vol gende klasen: Heren geriemd; heren onge- riemd; heren plaatselijk; da mes; jeugd tot en met 16 jaar; jeugd tot en met 19 jaar. Als er te weinig deelname is bij de jeugd, worden de jeugdklassen samen gevoegd. De wedstrijden begin nen om 11.00 uur. Teams kunnen zich nog aan melden bij Gerben Sluiter, tel 05483-63402. HVG Holten hield op 9 januari haar nieuwjaarsreceptie. Nadat al- ,len verwelkomd waren door presi dente mevrouw Muller-Nijen Twil- haar en de meditatie, bracht tradi tie getrouw mevrouw Paalman- Kromdijk een nieuwaarsoverzicht van de vereniging. Vervolgens be lichtte zij het boeren leven door de eeuwen heen, waarbij vooral de rol van de vrouw ter sprake kwam. Tenslotte werd onder leiding van mevrouw Broekmaat nog een spel gedaan. Met het zingen van De Heilige stad werd de avond beslo ten. iiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De moderne versie van Hamlet, onder regie van Dirk Tanghe, is dit seizoen de meest besproken toneelvoorstelling. De maatschap A en H. Dijkink heeft bezwaar aangetekend tegen het ontwerp uitbreidingsplan Lu kensveld. De maatschap, met een agrarisch bedrijf aan de Aalpos- weg, vreest door de aanleg van Lukensveld belemmerd te worden in de uitoefening van het bedrijf. Donderdagmiddag tijdens de com missie voor Ruimtelijke Ordening maakten vader en zoon gebruik Lochemse Schouwburg Voor de one-womanshow Tien maal Tien van Tineke Schouten op donderdag 16 januari zijn nog vol op plaatsen beschikbaar. Vrijdag 17 januari; 20.00 uur, inlei ding door Guus Rekers in foyer op voorstelling Hamlet van Dirk Tanghe die op vrijdag 24 januari speelt. Zaterdag 18 januari: Wierdense Revue met nieuw programma Foi, foi, wat is 't wat. Zondag 19 januari: Koffieconcert door Loeki Stardust Quartet. Ge varieerd klassiek programma, aan vang 12.00 uur. De voorstelling van Die Csérdas- fiirstin op 23 januari is geheel uit verkocht. Vrijdag 24 januari: Hamlet, onder regie van Dirk Tanghe (de smaak maker van dit seizoen). Deventer Schouwburg Zaterdag 18 januari: Rode Kruis feest m.m.v. Youp van 't Hek, Abraham Gezien, Lotus, Deventer Swing Kollekties en AJice-in-Di- xieland. Dinsdag 21 januari: Rian de Waal speelt pianowerken van Schubert en Chopin. De voorstelling van Indringers I van het theater van het Oosten op woensdag 22 januari komt te ver vallen. Vrijdag 24 januari: Fruhling in Wien door Johann Strauss Orkest. Zaterdag 25 januari: Beeldend be- weingstheater door het Griftthea- ter. Zondag 26 januari: 12.00 uur, Kof fieconcert door Ivo Janssen, piano met werken van Chopin. Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 83500. Bergkerk Deventer Tot en met 27 januari wordt in de Bergkerk de tentoonstelling Paul Keizer Beelden gehouden. De Ten toonstelling vindt plaats ter gele genheid van de Monografie Beel dende Kunsten' 91 door de Cultu rele Raad Deventer. De tentoon stelling is gratis te bezichtigen van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Ber Parkgebouw Rijssen Woensdag 29 januari: Forum Fil harmonisch, o.l.v. Waldemar Nels- son, solist Gerhard Oppitz, piano. Oudheidkamer Riessen Tot en met 27 februari exposeert amateur kunstenares Diny Schol- ten-Velten uit Enter onder de titel Aquamarijn, een selectie van door haar vervaardigde tekeningen en aquarellen. De openingstijden van het museum zijn maandag fm vrij dag 10-12 en 14-17 uur. Zaterdags en zondags gesloten. Evenementenhal Van woensdag 29 januari tot en met zaterdag 1 februari wordt de manifestatie Jongerentrend ge houden. De beurs richt zich op jon geren in de leeftijd van 13 fm 25 jaar. Voorlichting over opleidingen en werk worden gecombineerd met de nieuwste trends op het gebied van mode, life-style en vrije tijds besteding. Zaterdag 1 februari is tevens de slotmanifestatie van de week van het Beroepsonderwijs en de thema-week Kies Techniek. Het Nijenhuis Tot en met 28 februari zullen de bouwhuizen van het Nijenhuis ge sloten zijn in verband met werk zaamheden. Tuin en park blijven gedurende deze periode voor het publiek toegankelijk, evenals het kasteel. Tot 29 februari zijn naast de werkdagen ook in het weekend van 11.00 tot 17.00 uur rondleidin gen in het ka§teel mogelijk. De heer A. ten Dam uit Holten vierde donderdag 9 januari samen met genodigden en collega's het heugelijke feit dat hij 25 jaar gele den bij Enkco BV in dienst trad. Het jubileum werd met een feeste lijke receptie, aangeboden door het bedrijf, herdacht in de kantine. In zijn toespraak memoreerde al gemeen directeur F.W. Noordanm de veelzijdige loopbaan van de ju bilaris binnen het bedrijf. Namens de directe werd aan de jubilaris door de heer Noordam een gouden horloge met inscriptie en een enve loppe met inhoud overhandigd. Namens de personeelsvereniging overhandigde voorzitter Lotgerink de jubilaris een delicatessemand. van het spreekrecht om him be zwaren toe te lichten. Indien het plan ongewijzigd blijft, komen een aantal nieuw te bou wen woningen op minder dan 100 meter van het bedrijf te liggen. Daardoor zal in de toekomst het bedrijf door de strengere milieuei- sen geen Hindewetvergunning worden verleend en zal het toege stane bouwblok, dat aan de kant van Lukensveld is geprojecteerd niet gebruikt kunnen worden. Zon der de woningbouw denkt de maatschap, ondanks de kleinscha ligheid, goede toekomstmogelijk heden te hebben, door onder ander de bouw van een emissie-arme stal (minder stank) en de aankoop van melkquota. De heren Dijkink wezen tevens op de gevaarlijke situatie op de Aal- polsweg, die steeds vaker als sluip route fungeert voor de bewoners van de Beuseberg. Bij aanleg van Lukensveld zal dat volgens hen alleen maar erger worden. Volgens wethouder Westerik spe len in het geval Dijkink twee be stemmingplannen een rol, het uit breidingsplan Lukensveld en het bestemmingsplan buitengebied. In besloten zitting zal de commis sie een oordeel vellen over het be zwaarschrift en een advies opstel len voor de gemeenteraad, die het in de vergadering van januari nog zal behandelen. Het bezwaar schrift van de maatschap is het Al voor het vierde achtereenvol gende jaar organiseert een groepje 'oudere jongeren' een gezellige mu ziekavond in het Trefpunt in Espe lo. Dit keer geen hoempa, rap, dis co of house, maar gewoon stevige muziek oud de oude doos. Na In stead of the Stones en een imitatie van Creedence is het dit keer de beurt aan Kabaal. Deze Bathmen- se rockformatie geeft op 24 januari een eenmalig en uniek optreden met in de tweede set een speciaal optreden van oud-Normaal drum mer Brekken Jan en oud solo gita rist Fredrik Puntdroad. Ferdy Joly, alias Fredrik Punt droad was gedurende de eerste vijf jaren van Normaal (1975-'80) de drijvende kracht achter de rock groep; samen met Benny Jolink zorgde hij voor bijna alle composi ties. Brekken Jan (Jan Manschot) neemt nog af en toe de drumstok- ken ter hand om gewoon gezellig muziek te maken. Samen zorgen zij er voor dat de sfeer van weleer weer even te 'beleaven' valt. Kaarten voor dit min of meer be sloten optreden (toegang alleen via voorverkoop) zijn beperkt ver krijgbaar a 5,- bij G. Rensen (Hol ten), W. Steegink, H. Nijland, W. Toomeman (Espelo) en bij café 't Klavier. Het spektakel begint om 20.30 uur en is ouderwets vroeg afgelopen, zo rimd twaalf uur. enige tegen het plan Lukensveld. Een ander werd imiddels ingetrok ken. Vrijwel alle grond is inmiddels aangekocht, waarmee een bedrag van 923.500 gulden is gemoeid. De Holtense brandweer is bijna weer op organieke sterkte. In de afgelopen tijd zijn twee nieuwe brandweerlieden benoemd en, in afwachting van de geneeskundige keuring, hebben voor het eerst in de geschiedenis van de Holtense brandweer twee dames een voorlo pige aangesteld gekregen. Een brandweerman is onlangs eervol ontslagen. In totaal zijn er nu 31 brandweerlieden in dienst, een minder dan de organieke sterkte. De atletiekvereniging Holten is elk jaar met een groot aantal leden bij de PJGO crosslopen aanwezig. Ook niet leden kunnen deelnemen. Op 8 februari wordt gelopen in Bathmen, 22 februari in Enschede, 7 maart in Almelo, 21 maart in Delden, 4 april in Goor (Eisen) en 18 april in Diepenheim, waar te vens de prijsuitreiking is. Na af loop is er poffertjes eten in de kan tine op Meermanskamp. Wie aan de competitie wil deelnemen, moet minimaal aan vier crossen mee doen, waarvoor voorinschrijving noodzakelijk is. Men kan ook aan een enkele cross deelnemen. Dan is voorinschrijving niet noodzake lijk. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij Hanneke v.d. Spek, Kol- weg 39 en Dinie Pasman, Köllingfs- erföl. De inschrijving voor de com petitie sluit op 25 januari. De kos ten bedragen tot 16 jaar 10,- en voor senioren 15,-. De Slaapgigant met vestigingen ondermeer in Epe en Holten, wordt vrijwel zeker voortgezet onder an dere leiding. Dat verklaart mr. P.S.L. Peters, curator van de vori ge week failliet verklaarde eige naar van De Slaapgigant. Het bedrijf in slaapmeubelen was een van de eersten die zich twee jaar geleden vestigde in het pand Wonnink aan de Oranjestraat. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan G H. Meesterberends voor bouw foliemestbassin bij Broekweg 16; - aan N. Klein Nulent voor bouw carport bij Kenemansstraat 4; - aan W. L. ter Beest voor vernieuwen hobbybroeikas bij Bontenweg 1. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indien van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op maandag 20 januari 1992 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake vaststelling bestemmingsplan .Lukensveld"; - notitie inzake bouwmogelijkheden bij woningen in wijk De Haar (Churchillstraat, Canadastraat en Verzetstraat). Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Olie: een gevaar voor het milieu en de volksgezondheid Het grootste deel van de verwarmingsinstallaties in onze woningen is tegenwoordig aardgas-gestookt. Vroeger was dat anders. Toen lag het accent op kolen en olie. In onze gemeente liggen naar verwachting nog een groot aantal huisbrand-en stookolietanks van bedrijven en particulieren in de grond. De meesten worden niet meer gebruikt sinds de overgang op aard gas in het begin van de jaren '60. Halfvergeten, soms met vaak nog honderden liters olie erin. De levensduur van de tanks is ongeveer 20 jaar. Vandaar dat deze olietanks nu een gevaarlijk netwerk van vervuilingsbronnen beginnen te worden. Over niet te lange tijd komt die olie uit de doorgeroeste tanks en leidingen in de bodem terecht. Eén liter olie kan één miljoen liter water bederven en dus ongeschikt maken voor gebruik ervan door mens, plant en dier. Olie in de bodem en in het grondwater kan eveneens een gevaar voor de volksgezondheid betekenen omdat drinkwaterleidingen en gasleidingen door olie kunnen worden aangetast. Daardoor kun nen ongewenste stoffen in het drinkwater terecht komen of kan explosiegevaar ontstaan. Er moet dus worden voorkomen dat zoiets gebeurt! Voorkomen is beter... Om te voorkomen dat olie van een lekkende olietank de grond vervuilt, moeten er maatregelen worden getroffen. Het meest effectief is natuurlijk het verwijderen van de gehele tank met inhoud. Een goede alternatieve methode is het verwijderen van de olie uit de tank, waarna de tank aan de binnenzijde moet worden gereinigd en de tank met zand kan worden gevuld. Vullen met zand voorkomt dat er in de toekomst een grote verzakking ontstaat door dat de tank bezwijkt of dat er schade ontstaat doordat de tank naar boven drijft op het grondwater. Reeds in het verleden behandelde tanks Soms zijn tanks in het verleden reeds behandeld. Uit onderzoek is gebleken dat veelal werd volstaan met het verwijderen van de olie, zonder dat de tanks daarna werden schoongemaakt. De restanten olie uit deze tanks komen uiteindelijk ook in de bodem en het grondwater. Controle van deze tanks is daarom zeer belangrijk. De gemeente biedt aan: Omdat de gemeente de bescherming van bodem en grondwater erg belangrijk vindt, organiseert zij een aktie tankslag. Daarbij wor den de tanks door een gespecialiseerd bedrijf gecontroleerd en onschadelijk gemaakt. De kosten van deze maatregel komen voor rekening van de tank-eigenaren. Om de deelname aan deze aktie te stimuleren heeft de gemeenteraad een subsidieregeling vastge steld. Deze subsidie wordt na afloop van de werkzaamheden uitgekeerd. De hoogte van deze subsidie bedraagt f 100.- voor iedere tank die wordt gecontroleerd en onschadelijk gemaakt. Werkwijze Bij de uitvoering van de werkzaamheden wordt getracht hinder zo veel mogelijk te beperken. Globaal wordt de hierna geschetste werkwijze gevolgd: - in overleg met de eigenaar wordt bepaald waar de tank ligt; - aan weerszijden van de tank worden twee grondboringen ver richt; - bestrating, struiken of graszoden worden als dat althans nodig is zorgvuldig opzij gelegd zodat het mangat van de tank bereikbaar is; - de tank wordt leeggezogen, waarbij ook de olie-drab van de bo dem van de tank verwijderd wordt; - de tank wordt van binnen met bezem en wisser schoongemaakt; - de tank wordt met zand gevuld; - de vul- en peilputten worden verwijderd; - de plek rondom de tank wordt weer in oude staat terug gebracht. Verstandig besluit Het is verstandig om juist nu aan de aktie deel te nemen, omdat dit in een later stadium veel ellende en kosten kan besparen. Het nu op een verantwoorde wijze buiten gebruik stellen van een huisbrando lietank heeft tot gevolg dat deze zonder verdere maatregelen kan blijven liggen. In de verdere toekomst wordt het op grond van wettelijke eisen verplicht om tanks, die niet goed onschadelijk zijn gemaakt, geheel uit de bodem te laten verwijderen. Bovendien kan op grond van het „zorgplichtartikel" van de Wet bodembescher ming een eigenaar van een huisbrandolietank aansprakelijk wor den gesteld voor de gevolgen van een lekkage, indien hij of zij niet alle redelijkerwijs mogelijke maatregelen heeft getroffen om bo demverontreiniging te voorkomen. Het niet meedoen aan een gemeentelijke aktie tankslag is daarvan een voorbeeld. Aanmelden Teneinde tot de aktie tankslag over te gaan moet allereerst een inventarisatie plaatsvinden van alle ondergrondse en bovengrond se tanks in onze gemeente, ongeacht of deze wel of niet meer in gebruik zijn. Indien bij uw huis een olietank in de grond ligt, wilt u dan bellen of een briefje sturen naar: Gemeentewerken, t.a.v. de heer Kamphuis, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten, telefoon 6 16 66, toestel 323. En wilt u nog meer weten: dat kan bij hetzelfde adres. Burgemeester en wethouders van Holten. Bij de gemeente Holten, afd. Algemene Zaken, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten liggen vanaf 13 januari 1992 tot en met 13 februari 1992 de volgende stukken ter inzage: - de aanvraag om vergunning bijlagen volgens de Grondwater wet van de Waterleiding Maatschappij „Overijssel" N.V. voor de winning van 1 miljoen m3 grondwater per jaar op de nieuwe winplaats Holten 2. Het gaat hierbij om een winning ten behoeve van de openbare drinkwatervoorziening; - een concept-beschikking waaruit blijkt dat gedeputeerde staten van Overijssel van plan zijn de vergunning te weigeren. Iedere belanghebbende kan bezwaar maken tegen het weigeren van de vergunning. Dit kan op twee manieren: 1. schriftelijk: binnen de aangegeven periode, gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Hol ten; 2. mondeling: binnen de aangegeven periode, via een verzoek aan gedeputeerde staten (op telefoonnr. 038-25 15 32) N.B. De openbare zitting over de aanvraag, die is gepland op 20 fe bruari 1992 om 15.00 uur in het gemeentehuis van Holten, gaat alleen door als er bezwaren zijn ingediend. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer L. M. M. Jehee van de afdeling Water van de provincie Overijssel (telefoonnr. 038-2515 32). Transportgroep Müller Holten is niet weinig trots op het kwali teitscertificaat, dat haar is uitge reikt door Bureau Veritas Quality International. Vorige week woensdag werd in Hoog Holten het certificaat ISO 9002 door A J. van Velthuisen van het bureau overhandigd aan directeur P. Mül ler en kwaliteitsmanager J. W. van Brussel. Bijna uniek" zo noemde de heer Van Velthuisen het tempo, waarin bij Müller het werken met de vastgestelde kwa liteitseisen was ingevoerd. In am per tien maanden tijd was men met het internationaal erkend systeem vertrouwd. „Een teken, dat het altijd al goed zat met de kwaliteit bij Müller", stelde hij vast. De uitreiking van het certificaat betekent niet het einde van het kwaliteitsbewaking, echter het be gin. „Beschouw het als het behalen van het rijbewijs", hield Van Vel thuisen directie en personeel van de transportgroep voor. „Het is de kroon op het werk van maanden lang hard werken. U hebt nu het papiertje, nu moet u bewijzen, dat u ook kunt rijden". De wat schetsend uitgesproken woorden hadden een serieuze on dertoon, zo bleek uit het verdere betoog. Elk halfjaar wordt door de medewerkers van Veritas getoetst of het bedrijf nog wel aan de eisen voldoet en eenmaal in de drie jaar wordt het bedrijf bovendien nog een grondig doorgelicht. Voldoet een bedrijf niet aan de eisen, wordt de eerste keer een waarschuwing gegeven. De tweede keer wordt het V.l.n.r. Paul Müller, de heer Van Velhuisen en kwaliteitsmanager Van Brussel. kwaliteitpredikaat onverbiddelijk afgenomen. Het certificaat is slechts driejaar geldig. „We zullen jullie in de gaten houden', voegde Van Velthuisen er aan toe. Hoewel transportgroep Müller we reldwijd al sinds jaren een uitste kende naam heeft opgebouwd, heeft de directie op advies van 'huis' accountant H.G.W. Vis- schers gekozen voor het invoeren van het kwaliteitssysteem met als argument dat kwaliteit een stuk zekerheid geeft voor koper en ver koper. De heer Visschers vergeleek het met een gewaarmerkte ac countantscontrole. .Absolute ze kerheid is nooit te geven, wel een waarborg, dat kritisch de meet punten in de bedrijfsvoortgang zijn getoetst. De definitie van kwa liteit is georganiseerde zorgvuldig heid en geeft in hoge mate de ze kerheid dat men met een goed be drijf in zee is gegaan". Directeur N.G.J. van der Meer van de transportgroep toonde zich bij zonder trots op de toekenning van het certificaat en betrok in zijn dankwoord niet alleen kwaliteits manager Wim van Brussel, maar ook de chauffeurs, van wiens kun digheid de vervoerder in hoge mate afhankelijk is. „Onze chauf feurs zijn ook het visitekaartje van uw bedrijf', zo hij de aanwezige zakenrelaties voor.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5