Holten verder zonder eigen schilderbedrijf I Winkelen Zakendoen Bestemmingsplan bepalend voor Holtense landbouw B& Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag NBvP Dijker hoek groeit nog steeds HOLTENS NIEUWSBLAD Laatste gemeenteschilder met Vut Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN De Wippert Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand - - - DONDERDAG 16 JANUARI 1992 Directeur ing. S.J. de Jong overhandigt de aanstaande Vutter een met bloemen getoode bokkepoot. De laatste schilder in gemeentelij ke dienst heeft, na een dienstver band van meer dan 33 jaar, defini tief de kwasten opgeborgen. In een bomvolle kantine in het ge meentehuis werd vrijdagmiddag afscheid genomen van Jannes Schuppert. 'Jans van Jans van Snies' maakt gebruik van de Vut regeling. Zijn functie zal niet wor- den opgevuld. In verband met be zuinigingsmaatregelen zal het ge meentelijk schilderwerk in het vervolg worden uitbesteed. „Het' einde van een bekend schildersbe drijf', schreef hij dan ook met zijn eigen gevoel voor humor op zijn laatste weekstaat. Volgens loco-burgemeester Henk Westerik, die de uitstedige burgemeester Van Rappard ver ving, had het aan een zijden draad je gehangen of Schuppert wel met 59 1/2 jaar met de Vut kon gaan. Het ministerie heeft de Vut-leeftijd verhoogd tot 61, waardoor een be slissing van de gemeenteraad no dig was om Schuppert (en nog en kele collega's) in de gelegenheid te stellen gebruik te maken van de oude, vervroegde regeling. Jannes Schuppert werd door de locoburgemeester gekenschets als een uitstekend vakman en een graag geziene gast bij gemeentelij ke objecten. „Als jij kwam, voegde je er altijd iets aan toe. Het werd altijd mooier dan het was." Dat daarbij een overvloed aan koffie gedronken werd in al die jaren, was niet verwonderlijk. De wethouder roemde de kunstminnende instel- wet en regelgeving voor de land- ling van de familie Schuppert die bouw, hoe kan de gemeente Holten zich ondermeer uit in fotografie en deze beïnvloeden. Dit was het the- liefde voor toneelspel, terwijl op ma van een bijeenkomst van het het maatschappelijk vlak de fami- AJK en het JAVK. Ruim 40 jonge lie zeer actief is. agrariërs en jonge agrarische vrou- Namens het gemeentebestuur kreeg de heer Schuppert de beken de gemeentetegel, een geschenk bon en een enveloppe met inhoud. Voor mevrouw schuppert waren er bloemen. Directeur ing. S.J. de Jong van gemeentewerken stelde dat Schuppert zijn werk steeds 'met verve' heeft gedaan. Hij roemde zijn kwaliteit als vakman, collega en medewerker en prees zijn flexi bele instelling, toen uit bezuini gingsoverwegingen verschillende werkzaamheden, zoals het onder houd van de lichtmasten en het handmatig schilderen van de ge meentewapens overboord werd ge zet. Uitvoerig stond hij stil bij het laat ste werkstuk van Jannes Schup pert, het vergulden van de haan van de kerktoren, waarvoor hij met veel geduld en uiterste precisie het flinterdunne bladgoud opbracht en daarvoor bij nacht en ontij in de weer was om het juiste moment van vergulden niet te missen. Bin nenkort zal de haan een plaatsje krijgen in het gemeentehuis. Na mens gemeentewerken overhan digde de heer De Jong een met bloemen aangeklede Bokkepoot. Tot 1985 werkte de scheidende ge meenteschilder samen met zijn collega Willem van Diepen, die bij het afscheid aanwezig was. Hij had voor zijn oud-collega een fraai handgeschilderd gemeentewapen ontworpen, dat naar zijn zeggen er heel wat beter uitzag dan de 'plak kers' die tegenwoordig gebruikt worden op de gemeentelijke eigen dommen. De Landelijke Bond van Oudschil ders zorgde voor een vrolijk slot van het afscheidfeest. De Bond, bestaande uit de beide dochters van de familie Schuppert, ver klaarde, dat voor Schuppert wel licht enig bestuurswerk was weg gelegd, mits hij zich aan de door de Bond opgestelde regels hield, zoals het doen van vrijwilligerswerk en het helpen van familieleden. Op dinsdag 7 januari ontstond een aanrijding op de kruising Rietmo lenstraat-Oranjestraat. Een be stelauto komende uit de Rietmo lenstraat sloeg linksaf en verleen de daarbij geen voorrang aan een bromfietster die uit de richting Markelo kwam gereden. Laatstge noemde kwam daarbij te val. De veroorzaker reed door zonder dat de identiteit van de bestuurder kon worden vastgesteld. Niet uit gesloten moet worden dat hij de aanrijding niet heeft bemerkt, om dat de bromfietster tegen de rech ter achterzijde van de auto reed. De bromfietster klaagde wat over pijn op diverse plaatsen aan haar lichaam, maar kwam er toch nog redelijk goed af. Op de AI nabij de afslag Markelo, sloeg een vrachtwagen over de kop. Het voertuig was eerst in de rechter berm van de weg gekomen, waarna de bestuurder zijn voertuig niet meer kon corrigeren. Na eerst vervolgens in de ünker berm te zijn geraakt, schoot de combinatie weer naar rechts en vervolgens op de zijkant in de rechter berm tot stilstand te komen. De bestuurder werd uit het voertuig geslingerd en kwam met zijn voet bekneld te zitten onder het voertuig. Politie mensen van de Algemene Ver keersdienst, die in de omgeving een snelheidscontrole hielden, wis ten de bestuurder uit zijn benarde positie te bevrijden. De enkel van de man bleek te zijn gebroken. De vrachtwagen werd behoorlijk be schadigd. Het duurde enkele uren voordat de combinatie kon worden afgesleept. De rijbaan is niet ge blokkeerd geweest. Op ongeveer hetzelfde tijdstip, donderdagmorgen 9 januari 10.00 uur, geraakte een personenauto op de Toeristenweg van de rijbaan ter hoogte van de grens Holten-Nijver- dal. De auto werd bestuurd door een instructeur van de verkeers school van de politie. Dat zelfs deze mensen een foutje kunnen maken was wel duidelijk. In een bocht naar rechts verloor de bestuurder de macht over het stuur, schoot naar links, ramde daar enkele boompjes, om vervolgens weer naar rechts te gaan, daarna 180 graden draaide en tot stilstand kwam in de richting vanwaar hij was gekomen. De bestuurder en twee passagiers kwamen met de schrik vrij. De auto was total loss. Een Bulgaarse automobilist werd van de weg geplukt. Zijn uit te voeren auto bleek niet verzekerd te zijn. Na een boete van f 400,- te hebben betaald en nadat de auto was verzekerd kon de man zijn weg vervolgens. Een bromfietser kwam op de krui sing Oranjestraat-Rijssenseweg in aanraking met een personenauto. Aanvankelijk sorteerde eerstge noemde naar links voor om af te slaan, doch ging weer naar rechts toen een tegenligger naderde. Daarbij werd hij aangereden door een achteropkomende auto. Het bleef hier bij materiële schade. Vanuit de fietsenstalling van de NS werd een bromfiets en een bromfietshelm gestolen. Bij de be treffende bromfiets behoorde ook een helm, doch deze was kennelijk niet goed genoeg voor de dader; deze helm bleef namelijk achter, terwijl van een andere bromfiets een helm werd ontvreemd, die met een slot aan de bromfiets was ge koppeld. Op donderdagavond 9 januari ver voegde zich een vrouw bij de gel dautomaat van de Rabobank. Een onbekende man die bij deze auto maat stond, maakte zich toen ij lings uit de voeten, waarbij hij een linnen tas van de SV Bato, met daarin tumkleding van een meisje, achterliet. De eigenaresse van deze tas heeft zich echter nog niet ge meld. De politie zou graag willen dat dit alsnog gebeurde, omdat de betreffende man deze tas vermoe delijk ergens heeft gestolen. In de nacht van 10 op 11 januari werd een krantenautomaat ver nield bij het NS station. Schade enkele honderden guldens. Op 12 januari werd er ingebroken in een zomerhuisje op de Borkeld. Ontvreemd werden enkele foto toestellen ter waarde van ongeveer f 1600,-. Hoe men binnen kwam is de politie nog niet geheel duidelijk; er waren geen sporen van braak. Op maandag 13 januari botsten twee auto's voor de spoorwegover gang op de Rijssenseweg op el kaar. Deze kop/staart botsing ont stond nadat een auto afremde om dat de knipperbollen voor de over gang in werking traden en de achterlij dende bestuurder te laat reageerde. Beide voertuigen liepen enige schade op. wen waren hiervoor maandag avond naar zaal Vosman gekomen. Na de opening door voorzitter Velt- kamp, hield de heer Heller een in leiding over hoe de regelgeving be treffende milieu en ruimtelijke or dening tot stand komen. Hierbij werd duidelijk dat de invloed van de gemeente hierop tot uiting komt in het bestemmingsplan bui tengebied, dat veel invloed heeft op de agrarische ontwikkeling. Milieuambtenaar Kamphuis hield een inleiding over het miliebeleid van de gemeente Holten. Dit komt vooral tot uiting in de Hinderwet, maar ook in het op 1 juli van kracht gaande Lozingsbesluit afvalstof fen. Met dit besluit krijgen veel melkveebedrijven te maken, om dat lozing van het spoelwater wordt verboden. De aanleg van rio lering naar de agrarische bedrijven laat evenwel uit geldgebrek nog op zich wachten. Na afloop kon worden gesteld dat de gemeente, ondanks al deze re gels, de landbouw wel degelijk in stand wil houden. PCOB Op dinsdagmiddag 21 januari houdt de PCOB haar eerste bijeen komst in 1992. Zoals gebruikelijk wordt de bijeenkomst gehouden in de Kandelaar en begint ze om half drie. Op deze bijeenkomst komen twee medewerkers van het Israël Comi té. Deze mensen zullen twee film pjes van elk ongeveer een half uur vertonen. De eerste is getiteld 'Bron van geloof en de tweede 'Is raël toen en nu'. Deze films laten niet de bekende toeristische beel den zien, die u waarschijnlijk al meer hebt gezien. De bijeenkom sten van de PCOB zijn voor ieder een toegankelijk, zodat behalve le den ook belangstellenden welkom zijn. ANBO 9 Januari jl. hield de ANBO haar Nieuwjaarsbijeenkomst. In haar openingswoord stond mevr. J. Kie- boom - Akkerman (voorzitter) stil bij de vele gebeurtenissen die het afgelopen jaar hebben plaats ge vonden. De ANBO telt momenteel 190.000 leden, de afdeling Holten 230. Lan delijk en plaatselijk komt de ANBO op voor de onrechtvaardig heden, die ouderen worden aange daan en komt op voor de belangen van ouderen. Hoe groter de bond is, des te sterker ze staat. Dhr. Oostindie van de vereniging Het Overijssels Landschap vertel de over het ontstaan en de werk wijze van deze vereniging. Aan de hand van dia's liet hij beelden zien van parken die eigendom zijn van de vereniging. De volgende bijeenkomst zal op 20 februari plaats vinden. In die bij eenkomst wordt het bibliotheek wezen aan de orde gesteld. Instuif Op vrijdagmiddag van 15.00 -17.00 uur, na de gymnastiek, is er weer gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie of thee, een praat je, een spelletje, of zo maar wat uitrusten na het boodschappen doen. Komt u eens kijken, iedereen is van harte welkom. De Amsterdamse band Whroumm speelt op vrijdag 17 januari in café De Wippert. het optreden maakt deel uit van de CD-tour Dark Side of Town. Vanaf 21.00 uur speelt het Holtense Total Disaster in het voorprogramma. Whroumm heeft de afgelopen jaren een uitstekende live reputatie op gebouwd en kwam in het voorjaar van 1991 met de debuut DC, die in de pers met positieve reacties is ontvangen. De stijl van de groep is niet onder één noemer te vangen. Elementen van hardrock, rhythm blues rock roll en postpunk zijn in het repertoire terug te vinden. Voor het stevige werk zorgt in het voorprogramma Total Disaster, bestaande uit Joke Vruggink (zang), Marjan Rensen (bas), Ri chard Aaltink (gitaar), Richard Reinders (gitaar), Erik Pinkert (drums). De avond wordt omlijst door de Wippert-drive-in-show. Het Holtense winkelaanbod is sinds kort uitgebreid met een Hakkenbar, de eerste in Holten. Op 7 januari opende de heer Maatman aan de Oranjestraat 4 zijn nieuwe bedrijf. Na twaalf jaar zakendoen in Neede gaat hij zich volledig richten op de Holtense markt met een schoenmakerij annex hakkenbar. Klanten kunnen tevens terecht voor: lederreparaties, sleutels, kentekenplaten, scharen/schaatsenslijpen, kleine lederwaren (tasjes, portemonnee's) en schoenonderhoudsartikelen. Een apart onderdeel van de zaak vormt de 'stomerij', waar men terecht kan voor alle vormen van reiniging van textielwaren. Naast dit alles is de heer Maatman verbonden als vakleerkracht schoenmakersopleiding aan een LTS. De winkel is 's maandags gesloten, voor de overige dagen gel den de normale openingstijden. De afdeling Di jkerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen groeit nog steeds. Dat bleek maandagavond tijdens de gecombineerde jaarvergadering en Nieuwjaarsvisite in het Bonte Paard. Was het ledental in het af gelopen jaar al gegroeid tot 119, tijdens de avond kon het 120ste lid, mevrouw Karin Rietberg- Zweers worden begroet. Overigens sprak presidente Dikie Stevens in haar openingswoord niet alleen blijde woorden, maar was er ook bezorgdheid over de subsidieverlaging van het ministe rie waardoor het werk van de plat telandsvrouwen niet aan bezuini gingen ontkomt. Dikie Stevens werd tijdens de vergadering voor driejaar herbenoemd, terwijl Miep Sluiter de vrijkomende bestuurs zetel van Bea Nijland overnam. Uit het jaarverslag bleek dat tien leden het afgelopen jaar alle bij eenkomsten hadden bijgewoond. Met de vaststelling dat een record aantal leden was bereikt, kon na het huishoudelijk gedeelte een spelencircuit worden afgelegd om het geheugen over de historie van de NBvP Dijkerhoek weer wat op te frissen. De volgende bijeenkomst is op 12 februari wanneer mevrouw Jacobs iets zal vertellen over het ontstaan van nierziektes en hoe deze te be handelen zijn. NED.HERV. KERK 10.00 uur: Pastoor Rademaker en ds. A. J. Leerink, oecumeni sche dienst; bediening H, Doop; Nevendiensten; uitgangscollec te: Gebouw Irene. 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Oppasdienst: mw. Tuitert-Ko- perberg en Marloes Wolters. Diessenplas: woensdag 22 janu ari: 19.00 uur, Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. J.G. H. Schout, Lo- chem. 15.00 uur: ds. P W. Dekker, Vor- den. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. Margreet Meijerink; groep 7 en 8 o.l.v. A. Beldman- Staman. De eerste collecte is voor Evangelisatie en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: José Klein Nagelvoort-Beldman, In- grid Stam-Jansen, Jenny Dijk- ink-Aanstoot; 4-6 jaar: Ria Har- bers-Potman, Aly Beldman- Staman, Gerdien Tromop-Nij- kamp. R.K KERK 10.00 uur: geen dienst, oecume nische gebedsdienst in N.H. kerk. DIJKERHOEK 09.00 uur: geen dienst. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10 00 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Bevestiging ambtsdragers). Uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 18 en 19 januari: W.R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 18 en 19 januari: T. van Noort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel 05470-75317. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diètiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 16 januari: 15.30 uur, voorlich ting kinderopvang bedrijven in gemeentehuis; 20.00 uur, Stich ting Kunst en Cultuur Holten, literaire avond met Henk van Ulsen in De Boschkamp. 18 januari: Holterbergcross. 19 januari: 11.00 uur, Gewicht touwtrekken Okia in Bonte Paard 24 januari: 19.30 uur, Holtens Sjoelkampioenschap in kantine Meermanskamp; Kabaal in Trefpunt. 28 januari: 14.30 uur, Bejaar densociëteit. 31 januari: 20.00 uur, OCH met Schoap'n op drift in gebouw Ire ne; klaverjassen sv Holten. 12 februari: NBvP Dijkerhoek in het Bonte Paard. Gevonden: Porsche-sleutel; 'Drum'portemonnaie met Rabo tienerpas; witte stoffentas van de SV Bato (Zie politiejoumaal) sleutel aan sleutelhanger ka potte sleutelhanger; bruine vin gerhandschoen; 4 losse sleutels. Verlorenr kanarie (geel-zalm- kleurig); sleutels in étui; bank pas AMRO; 4 sleutels in Honda- étui; instap voor paardenwa- gen; glazen schaal in plat hou ten kistje (is op een verkeerd adres bezorgd); blauwe porte- monnaie met foto's; gouden broche. Geboren: Danny, zv J.W. Paal man en G.J. ter Beest. Overleden: J. Jansen-Haver- slag, oud 57 jaar; J. Aaftink, oud 81 jaar. Ondertrouwd: H. Beldman, oud 24 jaar en H. Meijerink, oud 23 jaar; R. L. Schoolkate, oud 27 jaar en S. Mekelenkamp, oud 31 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 3