Markelo herovert titel in Nacht van Blauw Wit' Jeugdtoernooi weer 'n geslaagd evenement Henk van Beek nieuwe leider in schaakcompetitie DIT BLAD STAAT IEDERE WEEK VOL MET INTERESSANTE AANBIEDINSEW Schieten en sjoelen Open huis bij horeca Nieuwjaars receptie Blauw Wit Kerstcross te Losser Uitloting sv Bato Vijfde plaats G. Beldman Mintonette HOLTEN NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit - Jeugd IN DONDERDAG 2 JANUARI 1992 5 In een gezellige en spannende Nacht van Blauw Wit in sporthal 't Mossink heeft Sc. Markelo voor de tweede maal in drie jaar de titel naar zich toegetrokken. In een sterk gespeelde finale wees het de winnaar van vorig jaar (En ter Vooruit) met 3-1 terug. Nadat de overige selectie spelers van Blauw Wit en het eerste zaal team hun onderlinge tournooi had den beëindigd, beten Vesos en Hul- zense Boys de spits af in de 13e nacht van Blauw Wit. Beide ploe gen uit Hellendoorn gaven elkaar weinig toe, waardoor de wedstrijd in 0-0 eindigde. SV Holten had in de wedstrijd tegen Enter Vooruit de pech dat hun doelman al na enkele minuten na een te harde actie van een Enterse aanvaller moest uitvallen. Hierdoor verloor de beter zaalvoetballende ploeg het van de stevig spelende Enter naren 0-2. Blauw Wit verloor hier na in een leuke partij zaalvoetbal van het sterk spelende Sc. Rijssen. Nadat Blauw Wit verzuimde om In samenwerking met de schiet vereniging De Zaagmolen organi seert de Senioren-activiteitencom- missie van sv Holten op vrijdag 24 januari schietwedstrijden voor alle seniorleden, donateurs en overige sv Holten belangstellenden. Een en ander vindt plaats op Meer manskamp en begint om 19.30 uur. Individuele deelnemers kunnen zich opgeven door hun naam in te vullen op de intekenlijst in de hal van de kantine. Naderhand wor den zij in een team ingedeeld. Er zijn prijzen voor de deelnemende teams als voor het individuele klassement. Tegelijkertijd vindt het Holtens Sjoelkampioenschap plaats, waar iedere aanwezige aan kan deelne men. een goede kans na een schitteren de combinatie tussen Leo Aan stoot en Johan Bosschers goed af te rondden, was het de jonge Rijs- sense ploeg die met een schitteren de knal doelman Spijker kansloos liet. Door hierna veel aanvallender te spelen kreeg de Rijssense ploeg kansen en verhoogde de voor sprong in de slotfase tot 2-0. GFC uit Goor en Sc. Markelo maakten hierna de eerste serie wedstrijden vol. De Markeloèrs wonnen nipt, maar niet onverdiend met 2-1. De scheidsrechters B. Leushuis, H. Roverts en A. Leushuis leidden strak en hadden alle wedstrijden onder controle. Nadat alle poule wedstrijden waren gespeeld, bleek dat Holten en Blauw Wit elkaar om de zevende en achtste plaats moes ten beconcurreren. Holten won deze wedstrijd verdiend met 2-0. Om de vijfde en zesde plaats moes ten de ploegen GFC en Hulzen uitmaken wie vijfde werd. Hulzen was veel te sterk voor de ploeg uit Goor en won ruim met 1-5. Om de derde en vierde plaats streden Ve sos uit Hellendoorn en Sc. Rijssen. De stand bleef 0-0, waardoor straf schoppen de beslissing moesten brengen. Deze werden door Vesos beter genomen, waardoor deze ploeg toch wel verrassend de derde plaats voor zich opeiste. De finale tussen Sc. Markelo en Enter Voor uit was een ontmoeting die de win naars van de laatste twee jaar te genover elkaar bracht. Het tech nisch vaardiger Markelo wist de geconcentreerd spelende Entema ren die op inzet ver waren gekomen in deze wedstrijd op een 3-0 achter stand te spelen. Enter wist maar moeilijk gevaarlijk voor het doel van de Markeloërs te verschijnen, waarbij de gevaarlijkste speler van Enter, Bennie Nijland goed werd afgestopt. In de slotfase kwam de ploeg uit Enter toch nog aan de verdiende tegentreffer, maar de tijd was toen te kort om nog verder door te stoten. Markelo speelde de tijd vol en hiermee de titel weer over die het vorig jaar aan Enter had moeten laten. Voorzitter Ger hard Kolkman kon na afloop in de kantine van de sporthal de prijzen uitrijken, na weer een geslaagde Nacht van Blauw Wit, waarin de prestaties van Blauw Wit toch te genvielen. In de pauze was er voor de deelnemers het traditionele lunchpakket, aangeboden door één van sponsors. Overige uitsla gen: Vesos - Enter Vooruit, 0-4; Hulzen - Holten, 0-1GFC - Rijssen, 2-3; Blauw Wit - Markelo, 1-2; Hol ten - Vesos, 0-3; Enter Vooruit - Hulzen, 2-2; Markelo - Rijssen, 2-1; Blauw Wit - GFC, 1-4. Er werd stevig, maar sportief gespeeld in de nacht van Blauw Wit. Jongeren die zich een beeld willen vormen van werken in de horeca kunnen op zaterdag 11 januari te recht bij ongeveer 350 horecabe drijven in het hele land. Tijdens deze landelijke open horecadag Kijk in de Keuken, die wordt geho- duen van 11.00 tot 15.00 uur, kun nen zij informatie krigen over de canieèremogelijkheden in de be drijfstak. Ook decanen, ouders, vrienden en vriedinnen zijn tijdens In de negende ronde van de interne schaakcompetitie van sv Holten zijn enkele koppen gevallen. De op de tweede plaats staande Gerrit Stevens verloor na verwoede strijd tegen Theo van Lindenberg en Di- nant van Beek verloor van Dick van der Knaap, die bezig is zich te herstellen. Doordat Henk van Beek zelf niet in actie kwam, hij speelde vooruit tegen Max Euwe, heeft hij zijn positie aan kop gecon solideerd. Omdat volgende week het Holtense snelschaakkam pioenschap wordt gespeeld gaat Henk van Beek dus als leider het jaar 1992 in. Uitslagen 9e ronde: Gerrit Stevens - Theo van Linden- berg, 0-1; Jan van Calcar - Gerrit Luggenhorst, 0-1; Dick van der Knaap - Dinant van Beek, 1-0; Ber- tus van Beek - Teun Scheurwater, 0-1; Eric Mondeel - Geert Stevens, 0-1; Hendri van Zon -Diane Aan- W stoot, 1-0; Han Romp - Jaap Schip per, 1-0. Evenals voorgaande jaren houdt de ZW Blauw Wit' 66 voor alle leden supporters, sponsors, en do nateurs op zaterdag 4 januari 1992 vanaf 15.30 uur in het clubhuis op het Vletgoor de nieuwjaarsrecep tie. Vier jeugdige atleten trotseerden regen en wind bij de crossloop op zondag 22 december, georgani seerd door AV Iphitos te Losser. Er moest 1.000 meter gelopen worden en de cross telde mee voor de 'Twentse crosscompetitie. De uitslagen zijn: Renske Dikkers, pup. A, 1 le in 6.59 min; Kirsten Wennemers, jun D, 10e in 4 21 min; Erik Steenbergen, jun. D, 12e in 3.59 min. Kim Kortle ver, jun C, 5e in 3,48 min. Voor de externe competitie speel de Henk van Beek voor het eerste team zijn wedstrijd tegen het En- schedese Max Euwe vooruit. In de opening kwam Henk als spoedig een pion voor. Het vervolg behan delde hij echter minder zorgvuldig. Hij overzag een combinatie en ver loor daarbij een stuk. Daarna was het snel uit. Blauw Wit D2 - Rijssen Vooruit Dl; De laatste wedstrijd in de na jaarsreeks van de competitie heeft D2 niet in winst kunnen omzetten. De ploeg speelde tegen een te ster ke tegenstander. Ondanks het uit stekende keeperswerk van Frans Wiegers moest hij toch vijfmaal de bal uit het net halen. Na rust was D2 al met de winterstop bezig en moesten de meeste van de vijf tref fers worden geincasseerd. Na de winterstop moet de ploeg in een nieuwe reeks de vooruitgang die voor deze wedstrijd was ingezet voortzetten! 1-5. Blauw Wit El - Vesos El; Lang moesten de spelers van Blauw Wit El wachten op de alles beslissende wedstrijd tegen Vesos. Alleen bij winst was de ploeg zeker van het kampioenschap. In de eerste helft had de ploeg veel hinder van zenu wen en lukte het niet zo. Maarten Paalman moest enkele malen ge vaarlijke schoten onschadelijk maken. Met het geluk van een kampioen kwam Blauw Wit vlak voor de pauze op voorsprong en nam hierna meteen met wel een goed doelpunt afstand 2-0. Na rust bleef de ploeg aanvallen en werd het al snel 3-0. Deze voorsprong werd met veel overtuiging verde digd tegen het sterk aanvallende Vesos. Na het laatste fluitsignaal kon het kampioenschap gevierd worden. De groep werd in de bloe men gezet en diverse versnaperin gen waren hun deel. 3-0. Ruim honderd voetbalpupillen hebben zich in de kerstvakantie uitstekend vermaakt in sporthal 't Mossink met een aantal potjes' voetbal. De wedstrijden werden zoals gebruikelijk perfect georganiseerd door de jeugdcom missies van ZVV Blauw Wit en sv Holten en de deelnemers kwamen uit de gehele regio. Hoewel winnen gezien het enthousiasme van de jongens van D F van Blauw Wit die een beker mee naar huis mochten 'nemen natuurlijk het hoogtepunt betekent van de wedstrijddag, was het meedoen even zo belangrijk. Kijk in de Keuken welkom. Kijk in de keuken wordt georgani seerd door het Onderwijscentrum Horeca, het onderwijs- en perso neelsvoorzieningen instituut van de sociale partners in de horeca. Het is voor de derde keer dan deze open dag wordt georganiseerd. In Holten doet AC Holten mee aan deze dag. Voorts kan men onder andere terecht bij het Postiljon Holten Deventer en Almelo, het theaterhotel Almelo, het Memphis Holten en Dish Holten te Ensche de, hotel-café restaurant De Hoofdige Boer in Almen en verder bij Buitenhotel Alpha, buitencen trum Ruigenrode, Het Hof van Gelre en De Scheperskamp allen te Lochem. Onder toeziend oog van de heer G. Oberink, groepscommandant van de Rijkspolitie heeft zaterdag 28 december de uitloting plaats gevonden van sv Bato. De prijzen zijn op onderstaande lotnummers gevallen: 1.592; 2.109; 3.266; 4.661; 5.1371; 6. 1452; 7. 1734; 8. 1980; 9. 1465; 10. 1999; 11.1885; 12.1002; 13.1176; 14. 1529; 15. 365; 16. 150; 17. 322; 18. 1242; 19. 147; 20. 1171. Alle prijzen zijn inmiddels thuis bezorgd. Bij de Berkelloop in Almen behaal de Gerard Beldman een vijfde plaats op de halve marathon. Hij legde de 21,1 km lange ronde af in 1 uur 19.40 min. Chris Offringa fi nishte in 1 uur 24.25 min. Op de 10 km liep Rob van Zoelen naar een tijd van 45.40 min. Ger Koeslag liep de 5 km en deed dit in 21.30 min. Ton Dijkman liep in 22.56 min. en Joke Dijkman in 23.26 min. Voor Rietje Koeslag was er een eindtijd van 24.42 min. Het damesteam van Mintonette heeft met een 0-3 overwinning te gen Dynamiek uit Goor de volgen de ronde in de bekerstrijd bereikt. Mintonette was duidelijk veel ster ker dan Dynamiek. De setstanden waren 13-15,12-15 en 7-15. Helaas kon dit succes niet her haald worden in de competitie te gen Volley'68. Na een achterstand in de eerste set knokte Mintonette terug, maar dit mocht niet helpen. Mintonette verloor de eerste set met 12-15. De tweede set werd er goed begonnen, maar door per soonlijke fouten ging deze set ver loren met 6-15. Na wat aanmoedi gende woorden van de debuteren de trainster/coach Yvonne Wiel aard begon Mintonette een goede derde set. De goed aanvallende Sonja van 't Holt scoorde meerdere keren. Door veel inzet en strijd bij beide teams onstonden er lange railey's. Maar dit resulteerde niet in een winnende set voor Mintonet te, 11-15. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - gewijzigde uitvoering bouw kantoorruimte Waagweg 5; - gewijzigde uitvoering bouw 8 woningen aan De Visscher; - J. H. Engel voor bouw berging bij Markollenweg 8; - aan J. H. Engel voor verbouw woning Markollenweg 8; - aan R. Evers en H. G. ten Brinke voor plaatsen dubbele dakkapel op woningen Köllingserf 6 en 6a; - aan W. Mulder voor plaatsen dakramen in woning Helhuizerweg 2 - aan fa. W. Rietberg voor bouw ligboxenstal bij Schuppertsweg 4; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIE VERGADERINGEN De commissie voor ruimtelijke ordening en woning bouwzaken vergadert op donderdag 9 januari 1992 om 15.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - hoorzitting bezwaarschrift ontwerp-bestemmingsplan Lukensveld. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie voor woon ruimtezaken vindt plaats op maandag 6 januari 1992 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerk straat). ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „LOOK 1990" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening bekend, dat met ingang van 9 januari 1992 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan „Look 1990" vervat in toelichting, voorschriften en plankaart. Het bestemmingsplan heeft betrekking op een gebied, dat wordt begrensd door de Forthaarsweg, de Vossen- weg, de Valkenweg/Patrijzenweg en de Reebokken- weg. Het onderhavige bestemmingsplan is een inte grale herziening van het vigerend bestemmingsplan „Look waarbij, met behoud van de huidige opzet en structuur van het gebied, een mogelijkheid voor de bouw van een 9-tal woningen is opgenomen. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen genoemd ontwerp- bestemmingsplan indienen bij de Gemeenteraad van Holten Holten, 2 januari 1992 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard OPENBARE COMMISSIEVERGADERING De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Gemeentewerken wordt gehouden op maandag 6 januari 1992 om 15.30 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Opening 2. Besluitenlijst vergadering d.d. 4 november 1991 3. Mededelingen. 4. Ingekomen stukken 5. Verkoop perceel bosgrond aan de Helhuizerweg 6. Aankoop gronden ten behoeve van het bestemmingsplan „Lukensveld" 7. Sluitplan openbare basisscholen 8. Rondvraag De commissie financiën vergadert op dinsdag 7 januari 1992, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Besluitenlijst van de vergadering van 26 november 1991 2. Krediet voor het maken van een zgn. sluitplan voor de openbare basisscholen 3. Krediet voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de o.b.s. Haarschool 4. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Helhuizerweg. 5. Voorstel tot aankoop van gronden in het bestemmingsplan „Lukensveld" 6. Mededelingen a. aanpassing tarieven storten afval te Lochen; b. overzicht van nog uit te voeren investerinaen 1991; c. data opstellen begroting 1993 en gemeenterekening 1991; 7. Rondvraag Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de commissievergadering opgeven bij de se cretaris van de betreffende commissie.

Holtens Nieuwsblad | 1992 | | pagina 5