„Geen voet tussen de deur maar open vizier O AD-reizen verwacht goed vakantieseizoen Uit buiten Holten m Mmwè Nieuwe cursussen MOC van start Voorganger Joop Heusinkveld Evangelie Gemeente: BSTUKKER HOLTENS NIEUWSBLAD 55 Groot aantal nieuwe bestemmingen in 92 Stal de Eik STUKKER Voor een gedegen hypotheek-advies Voor aantrekkelijke rente op uw spaargeld... DONDERDAG 19 DECEMBER 1991 5 „Ik ben de laatste die zal natrappen, maar als er in het dorp al gepraat wordt over een sekte is het zaak om naar buiten te tre den. Tenslotte hebben wij niets te verbergen. Onze boodschap mag gehoord worden en die is dat hoe meer je in jezelf afsterft, hoe meer God voor je doen kan." Begin dit jaar traden Joop en Anneke Heusinkveld uit de gereformeerde kerk en stichtten met een aantal volgelingen in Holten een Evangelie Gemeen te. Na een half jaar van samenkomsten in een pand aan de Oranjestraat heeft de jonge gemeente nu een onderkomen aan de Geskesdijk 2. Daar, op de grens van Holten met Rijssen, worden elke zondag in De Loofhut een bijeenkomst en een bidstond gehouden. En hoewel hij zich nog steeds geen geestelijk leider voelt, is Joop Heusinkveld toch geroepen om het Evangelie uit te dragen. „Niet met de voet tussen de deur, maar wel met een open vizier." Joop Heusinkveld heeft de rust in zichzelf gevonden. Een jarenlange rusteloze zoektocht naar een des tijds ongrijpbare God bracht hem elke zondag weer ergens anders in kerkelijk Nederland. Van Pink stergemeente tot de heel zware hoek, hij zag vele kerken van bin nen alvorens hem de juiste weg naar innerlijke vrede werd gewe zen. „Ik ben kerkelijk opgevoed binnen de gereformeerde kerk, geloofde ook wel maar wilde ook weten wat ik met dat geloof tussen twee zon dagen in kon doen. Zit ik wel op de juiste plek, vroeg ik me af. Een geestelijke zaak dus, want het ging mij er niet om of een kansel nu wel of niet te hoog of een deur breed ge noeg was. En ook niet om de vraag of er op zondag wel of niet gefietst mag worden of dat iemand in de kerk een hoedje op moet. Begrijp me goed, ik veroordeel niemand daarom. Integendeel, iedereen be leeft zijn geloof anders en als ie mand ergens voor staat, dan vind ik dat prachtig. Tenslotte zijn we hier niet om te wegen. Bovendien ben ik niet bevoegd om in andere mensen hun hart te kijken en pas ik ervoor om etiketten'op te plak ken. Maar op mijn soms ook wel baldadige zoektocht naar een ant woord op de essentiële vragen naar waarom je geboren bent en waar je naar toe gaat, kreeg ik binnen die kerken toch geen bevredigend ant woord." Gospelgroep Voor dat antwoord moest Heu sinkveld diep in zichzelf afdalen. Uiteindelijk bleken de twee jaar waarin hij als drummer in een gos pelgroep het land doorkruiste be slissend voor zijn roeping. „Ik ben altijd een enorme muziek liefhebber geweest, ook van we reldse muziek hoor. Nog steeds luister ik graag naar Genesis en Phil Collins. Door middel van die gospelgroep wilde ik alles voor de Heer doen en toen de bandleden mij vroegen zanger te worden, heb ik dat dan ook gedaan hoewel ik het aanvankelijk wel jammer vond het drummen op te moeten geven en ik dacht niet te kunnen zingen. Maar dat is puur egoïstisch ge dacht. Die trots moetje kwijtraken om zo mee te werken aan het ver kondigen van de boodschap. In het begin zag ik er best tegenop, maar gaandeweg ben je toch blij dat ze jou daarvoor vragen. Ik ben dus gaan zingen en werd geestelijk lei der van de band. Kijk, een functie, roeping of bediening bepalen ker ken vaak zelf, maar in de gemeente van Christus gaat dat vanzelf om dat je je geroepen voelt. Als dat de weg voor mij is dacht ik, dan wil ik Jeugdcircus Santelli met een Circus zonder grenzen. Parkgebouw Rijssen Nog tot en met 21 december zijn in het Parkgebouw veertien Ikonen te bewonderen, afkomstig uit Wit- Rusland. De kunstmanifestaite wordt opgeluisterd met optredens van de muziek- en dansgroep Kru- pitskiye Musiki. Lochemse Schouwburg In de Grote kerk te Lochem speelt op maandag 23 december het grootste amateursymfonieorkest van Nederland, het VU-orkest Am sterdam de derde symfonie van Gustav Mahler. De tweehonderd vijftig uitvoerenden zijn groten deels studenten van de VU. Naast de 125 orkestleden verlenen een jongenskoor van 50 jongens en een vrouwenkoor van 60 leden hun me dewerking. Het geheel staat onder leiding van Daan Admiraal. Voor de puze wordt de Hymne an der Nacht van Alphons Diepenbrock uitgevoerd met als soliste Marga- reth Beunders, alt. Na de pauze volgt dan zonder onderbreking (plm. l'/2 uur) de derde symfonie van Mahler. Dit concert zal verder alleen in Utrecth en Amsterdam uitgevoerd worden. Zondag 29 december: Opus One, jazzdans, een familievoorstelling die begint om 1-* 30 uur. Donderdag 2 januari: Jeugdcircus Santelli voor kinderen van 4 t'm 12 jaar, aanvang 14.30 uur. Deventer Schouwburg Donderdag 19 december wordt de 'slapstick-draak van formaat' De Joop en Anneke Heusinkveld voor De Loofhut, de plaats van samenkomst van de Evangelie Gemeente aan de Geskesdijk. zo het Evangelie uitdragen en mijn leven aan de Here Jezus geven. En toen ik dat eenmaal besloten had, vond ik eindelijk de innerlijke rust. Ik ben dankbaar voor deze bedie ning, hoewel het ook een grote ver antwoordelijkheid is." Moeilijke keuze Joop Heusinkveld trok de conse quenties uit zijn roeping. In maart gingen brieven de deur uit naar de Holtense kerken en de gemeente met het nieuws over de oprichting van de Evangelie Gemeente De Loofhut. Toch wel een moeilijke keuze herinnert hij zich. „Het is natuurlijk altijd makkelij ker je ergens bij aan te sluiten dan je af te scheiden, maar je voelt in je binnenste dat dit de goede weg is. Nee, een scheuring vind ik een te zwaar woord. Tenslotte is er niets kapot gemaakt. Waarin we ons on derscheiden? Wij gaan er van uit dat liefde de enige sleutel is. Ook liefde voor de drugsverslaafde waarvan je immers de achtergron den niet kent. Je moet iedereen accepteren zoals hij of zij is. De wereld smacht immers naar erken ning. Maar om liefde te kunnen geven, moet je jezelf wegcijferen en dat is niet makkelijk. Daarvoor is het woord van God nodig en steun van de andere gemeenteleden. Je moet elkaar daartoe oproepen en bemoedigen. Dat kan door hardop te bidden. De Bijbel is daar rijk genoeg voor. Bekeringsdrift? Een tijd lang moest ik zonodig iedereen overtui gen van mijn gelijk, maar zo werkt dat niet. Ik kan geen mensen beke ren. De Here Jezus bouwt zijn ei gen gemeente en als hij vindt dat onze gemeente moet groeien, dan gebeurt dat. Het is nu nog allemaal heel pril, maar er zal in Holten vanzelf een plek voor onze gemeen te komen." Automaat van Jules Deelder op de planken gebracht. Introdans brengt op vrijdag 20 de cember haar jubileumprogramma, bestaande uit een collage van de meest succesvolle producties; om 21.00 uur Crackershas, Nederland se folkmuziek, georganisewrd door Folkstichting De Strijkstok Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 11500. Op de grens van 1992 Voor de derde keer vindt aan het eind van het jaar in Deventer het culturele festival Op de grens van 1992 plaats. Ook dit jaar zijn er van 20 december tot en met 4 januari een vijftigtal voorstellingen op het gebied van jeugdtheater, jazz, pop, theater, cabaret, film, klassieke muziek en beeldende kunst. Met op vrijdag 27 december: 13.30 uur Wieteke van Dort (6-9 jaar); 15.30 uur De Bende van zes (vanaf 6 jaar)' 15.30 uur: Workshop boeke- nillustraties (4-6 jaar); 21.00 uur: folkmuziek de Stoopkes (al). Levende kerststal De hallen van de Methoeve in Weerselo worden op 25 en 26 de cember omgeschapen tot het Bethlehem van de kerstnacht, compleet met een levende kerst stal, waarin een echte os en ezel, Josef en Maria en het Kerstkind. Verder is er een herder met z'n kudde, cn kunnen kinderen zeolf meespelen in het kerstverhaal als herder op engeltje. De Methoeve is op eerste kerstdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en op tweede kerstdag van 11.00 tot 17.00 uur. OAD-reizen Holten verwacht dat ondanks een aantal ongunstige factoren, zoals de situatie in Rus land en Joegoslavië, de vakantie- markt in 1992 zal groeien. Voor het komende zomervakantieseizoen zijn 48 nieuwe busreizen in het pro gramma opgenomen. Inspelend op de groeimarkt van korte vakanties heeft OAD de stedenvakanties ver der uitgebreid met o.a. de nieuwe bestemmingen Dresden en Wro claw (Breslau). Het autoreizen pro gramma, dat vorig jaar met succes werd geïntroduceerd, is verder uit gebreid en biedt de consument de garantie dat nooit meer betaalt wordt voor de accommodatie dan wanneer hij dat rechtstreeks zelf zou boeken. Ook het aantal vlieg- bestemmingen is uitgebreid en biedt naast de vlieg/bus rondreizen de mogelijkheid per lijndienst te reizen. Op het gebied van rivierva kanties heeft OAD reizen inmid dels een marktaandeel van 25 veroverd. Reizen naar Joegoslavië worden dit jaar niet aangeboden. Veel wordt verwacht van Euro Dis ney. OAD reizgn heeft de exclusie ve rechten vervorven voor reizen met overnachting naar Euro Dis ney. Hoewel de advertentiecam pagne nog moet beginnen en on danks de vrij pittige prijzen loopt de aanmelding al gesmeerd. Op vallend is het grote aantal boekin gen voor de duurste accommoda tie, het Disneyhotel, waar een ka mer met ontbijt zo'n 800 per nacht gaat kosten. Bij manege Stal de Eik ging zater dag de eerste wedstrijd van de dressuurwinter competitie voor ju nioren van start. Uitslagen: Klasse A, 1. Jeanet Markvoort met Polly, 2. Maroesja van der Hulst, 3. Joanna Spakman met Japie. Klasse A minder gevor derd, 1. Willem Jan Overink met Sonate, 2. Josine Pieket Weserik met Polly. Klasse Bl/2, 1. Mirjam van de Noord met Sonate, 2. Silke Hesse met Pretty. Klasse eigen po- nys in handicap,1 1. Marlienke Spakman met Urban, 2. Danielle van der Knaap met Blacky en 3. Daniel Sluiter met Blue Thunder. Met de Europese kampioenschap pen voetbal in het vooruitzicht heeft OAD het sponsorcontract met de KNVB voor een jaar ver lengd. De OAD bus zal weer exclu sief rijden voor het Nederlands elf tal. Voor hen die uitsluitend de wedstrijden van het Nederlands elftal willen bijwonen organiseert OAD Reizen korte trips. Daar naast zijn er meerdaagse trips mo gelijk. Het Nederlands elftal speelt in Göteborg op 12, 15 en 18 juni. Mocht de halve finale worden be reikt, speelt Nederland op 21 en 22 juni in Göteborg of Stockholm. De finale is op 26 juni in Göteborg. Tevreden Tijdens de perspresentatie, vorige week in Slot Zeist, kon een tevre den directeur Ter Haar meedelen, dat ondanks de Golfoorlog, waar door voor OAD de toeristenmarkt in Turkije geheel wegviel en later de situatie in de Sovjet Unie en Joegoslavië, de omzet vorig jaar gehandhaafd kon worden op 340 miljoen gulden. Becijferd werd dat op een verlies van in totaal vijftien busjaren, wat neer komt op 10% van het jaarbudget. Door een bete re bezetting per bus, een hogere gemiddelde reissom en een groter aantal rezien naar andere landen kon de omzet behandhaafd wor den. Bezuinigd werd op het inhu ren van bussen van derden en door het gezamenlijk exploiteren van aan- en afvoer servicelijnen met De Jong Intra tours en Arke, een sa menwerking die ook in de toe komst behandhaafd zal blijven. Door de onzekere situatie in Afrika is de safarievakantie per camper bus voorlopig uit het programma behaald. Wel wil OAD zich nu gaan oriënteren op exclusieve reizen naar onder andere Zuid Afrika. In januari beginnen de nieuwe cursussen van het Muziek Onder wijs Centrum Holten. Het MOC is een onderwijs instelling waar door bevoegde docenten les gege ven wordt in accordeon, blokfluit, cello, dwarsfluit, gitaar, orgel, piano en viool. Men kan zich ook aanmelden als men les wil hebben op een instru ment, dat nog niet in het cursu saanbod is opgenomen. Bij vol doende aanmelding kan bekeken worden op het mogelijk is een nieu we sectie op te richten. Naast deze instrumentale lessen wordt er ook zang, koorscholing en VIO, voorbereidend instrumentaal onderwijs, gegeven. De VIO cursus voor basisschoolleerlingen uit de groepen 4,5, en 6 sluit naadloos aan op de AMV lessen die door de vak leerkracht muziek wordt gegeven aan de groepen 3 en 4 van de Hol tense basisscholen. Men kan informatie inwinnen of zich aanmelden op vrijdag 3 janua ri van 09.00-12.00 uur en op het wekelijkse spreekuur van de alge meen secretaris van het MOC, 's maandags van 18.00 tot 18.25 uur (niet op 23 en 30 december). Alle muzieklessen van het MOC worden gehouden in de lokalen 3 tot en met 7 van dorpshuis De Boschkamp, Tuinstraat 2, 7451 EX, tel. 05483-61412. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - aan Roosdom Tijhuis b.v. voor bouw 2 woningen aan De Visscher; - aan A. Tang voor vernieuwen berging bij Winkelbergweg 24. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Sluiting gemeentehuis/gemeentewerf Het gemeentehuis en de gemeentewerf zijn op 27, 30 en 31 december gesloten. De gemeentewerf is op 28 december normaal geopend van 13.00-15.00 uur. Op 30 december is de secretarie van 11.00-12.00 uur uitsluitend geopend voor bevolking- en burgerlijke stand aangelegenheden. Op 23 en 24 december zullen de secretarie-afdelingen minimaal bezet zijn zodat rekening gehouden moet worden met een niet optimale dienstverlening. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende vergadering van de Sportcommlssle wordt gehouden op donderdag 19 december a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9, boven). Op de agenda staan voorstellen inzake: - vernieuwing ballenvangers Meermanskamp (3e fase); - aanvullende subsidie schietvereniging De Eendracht; - vergaderschema 1992. Huisvuilinzameldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. het bedrijfsvuil van de dinsdagroute (grijs met bruin deksel) op 23 december wordt opgehaald op maandag 23 december. het huisvuil van de woensdagroute (grijs) op 25 december wordt opgehaald op dinsdag 24 december. het huisvuil van de donderdagroute (groen) op 26 december wordt opgehaald op vrijdag 27 december. het huisvuil van de vrijdagroute (grijs) op 27 december wordt opgehaald op vrijdag 27 december en zonodig op zaterdagmorgen 28 december. het bedrijfsvuil van de dinsdagroute (grijs met bruin deksel) op 31 december wordt opgehaald op maandag 30 december. het huisvuil van de woensdagroute (groen) op 1 januari wordt opgehaald op dinsdag 31 december. Voor sluiting gemeentewerf: zie hierboven. Voorkom vastvriezen groente-, fruit- en tuinafval in uw groene mini-container. Nu de kans op (nacht-)vorst groter wordt, bestaat de kans dat gft-afval vastvriest. Dat is vervelend voor u, want u blijft 14 dagen met uw gft-afval zitten. Maar het is ook vervelend voor de reinigingsdienst, want het ledigen van „bevroren" containers kost veel meer tijd. Een buitenkraan moet afgetapt worden, om bevriezing van de waterleiding te voorkomen. In het water van de auto moet anti-vries. Zo kunt u er zelf ook wat aan doen, om vastvriezen van het gft-afval zoveel mogelijk te voorkomen. Wintertips voor goed gebruik van de groene mini-container: - Gebruik nooit zout om bevriezen te voorkomen!!! Zout verstoort het composteringsproces. - Gooi In de tijd van (nacht-)vorst zo min mogelijk blad-en tuinafval In de container. Vooral natte bladeren vriezen gemakkelijk aan elkaar vast. - Laat uw natte gft-afval nu extra goed uitlekken. - Leg tenminste een stuk krantenpapier onderin de container, of nog beter, gebruik de speciale papleren gft-zakken In de container. De speciale papieren zakken blijken in de praktijk het vastvriezen langer tegen te gaan. Het gft-afval gaat bij het ledigen makkelijker uit de container. Het kan wel voorkomen dat de papieren zak in de container blijft zitten, maar dit is 's winters ook minder erg. Krantenpapier onderin de bak voorkomt nog niet het vastvriezen aan de zijkant. - Plaats de container uit de wind, of zo mogelijk '8 avonds In een schuurtje. Als u daar de ruimte voor heeft, is het verstandig om de container uit de koude vrieswind te zetten. Of zo vorstvrij mogeiijk in een schuurtje of garage. Dit hoeft niet permanent, maar bijvoorbeeld gedurende de nacht voor de lediging. - Stamp uw gft-afval niet aan. Zo voorkomt u dat er één bonk ijs in de container ontstaat. Ondanks al uw medewerking kan het voorkomen dat de inhoud vastvriest. De reinigingsdienst zal extra moeite doen om de containers te legen door automatisch schudden. Toch kan het ook dan nog voorkomen dat uw container dan niet geheel geleegd kan worden; meestal laat wel het bovenste deel los. De reinigingsdienst kan onmogelijk op een later tijdstip terugkomen om alle bevroren containers alsnog leeg te maken. Meestal zal dit in de wintermaanden geen problemen opleveren, omdat er dan minder groente-, fruit- en tuinafval is. Het tuinafval ontbreekt immers grotendeels gedurende de wintermaanden. Wij vragen begrip van u voor deze situatie. Nieuwjaarsbijeenkomst Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst, die gehouden zal worden op donderdag 2 januari 1992 van 19.30 uur tot 21.00 uur in het gemeentehuis van Holten. Burgemeester en wethouders van Holten. J. P. Stegeman, secretaris W. L F. C. van Rappard, burgemeester iHypottjeek - Adviescentrum Boomkamp 18-20, 7461 AX Rijssen Telefoon 05480-1 52 90 makelaardij o.g. assurantiën 3 HYPOTHEKEN Boomkamp 18-20.7461 AX Rijssen Telefoon 05480-1 52 90.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5