Leerlingen van SGH tonen veel talent Eerste vlooienmarkt in sporthal Markelo Toch subsidie voor renovatie keuken van Diessenplas Actie voor Osijek doorslaand succes In Kerstvakantie zwemdrieluik in Deventer Sportcafé Radio Oost met bekende spelers uit betaald voetbal Wielervereniging CC'75 verzorgt nationale veldrit HOLTENS NIEUWSBLAD Moeilijke keuze jury talentenjacht IVN natuur werkweekend Promotie vierde team tafeltennis Gezellige Kerstpuzzel wandeltocht Roken aan banden bij O AD Holten Kerstrock in De Wippert U ontvangt een fraaie Parker-Jotter bailpoïnt als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Kerkepaden opnieuw ter discussie Gemeente in Club van 1000 Arie Leppink kwart eeuw bij Krekel Holten Kerstviering zondagsschool Kinderdag verblijf 1 februari van start W. Beijers tekent protest aan !»W,. h DONDERDAG 19 DECEMBER 1991 De jury van de talentenjacht van Scholengemeenschap Holten had het maar moeilijk maandagavond 16 december. Mevrouw V. Velt- kamp (docente), de heren L van Minderhout en G. Paalman en de leerlingen Martin Timan en Irene Golstein hadden zoveel goede ar- tiestn gezien en gehoord, dat ze nauwelijks een keuze konden maken. Het avondvullend programma was heel gevarieerd: playbakc-acts werden afgewisseld met solistsceh optredens. De SGH Brothers, be staande uit de 4VWOers Marcel Veldtkamp, Maarten-Jan Hoeve, Jacco Vaneman en Bas Knobben brachten zelfs een cabaretstuk waarin de hele schoolbevolking en niet te vergeten de leerkrachten, goed op de hak werd genomen. Zij noemden het toepasselijk Mega- revanche, omdat zij vorig jaar met hun act buiten de prijzen vielen. In de categorie live music solisten won Rutger Nijland (H3c) met een compilatie van oude 'Shadows- nummers. In deze categorie mogen Elvia van de Hartt en Joost Meyer niet onvermeld blijven, die een zelfgemaakt lied over het thema van de themaweek 'Kappen en kappen' ten gehore brachten. In de categorie playback werden Victor Stukker, Ivo Dijkerman, Si- mone de Geus en Danielle Pieket Weeserik (H3c) bekroond met hun uitvoering van de hit Let's talk about sex'. De grote prijs ging tenslotte naar Ric Brand en Mark van Wijck, twee talentvolle muzikanten, die al heel wat jaartjes meedingen naar de overwinning. Met piano en gitaar brachten rijn een zelf gecompo neerd en gearrangeerd lied. De talentenjacht is een onderdeel van de Themaweek, die deze week wordt afgesloten. Volgende week zullen wij berichten hoeveel SGH bijeen heeft gebracht voor de Ya- nomami-Indianen in het Brazili aanse regenwoud. HENGELO - Radio Oost zendt zaterdag tussen negen en tien uur een samenvatting uit van het sportcafé dat eerder deze week werd opgenomen in de kantine van de voetbalvereniging Losser. In het sportcafé zijn onder anderen de voetballers Jurry Koolhof (Vitesse), Hans Kraay jr. (De Graafschap), Clemens Zwijnenberg (FC Twente) en Alfred Nijhuis (MSV Duisburg) te gast. Daarnaast wordt een aantal regionale en lokale sporters geïnterviewd door Martin Steenbeeke, Gijs Eijsink en Jan Brunnekreef. Het gaat daarbij onder ande ren om trainer Henk Krüger en aanvoerder Jos Verhoeven van derdeklasser Losser, Eve lien Raven Van de Oldenzaalse eerst-divisievolleybalclub Pol lux, trainer Harry Wennink van de dames van de waterpolo- vereniging Losser en ijshoc- key-speler Marco Strijland uit Enschede, die tegenwoordig bij Lünenberg-Kamen in Duits land speelt. Daarnaast zullen bestuursleden van de Ensche- dese marathon een toelichting geven op de marathon 'nieu we stijl', die ontstaat nu er een samenwerking met de ge meente Hengelo is ontstaan. Voorafgaand aan het sportca fé zendt Radio Oost zaterdag tussen half negen en negen uur een 'special' uit rond Jo hanna van Buren. Vrijdag is het precies tien jaar geleden, dat deze bekende Hellen- doornse streekdichteres over leed. In de 'special' rond Jo hanna van Buren zullen door haarzelf voorgelezen gedich ten worden uitgezonden, die afkomstig zijn uit het archief van de regionale omroep. Het IVN, Vereniging voor milieue ducatie organiseert in de week van 27 tot en met 30 december een natuur-werk-weekend in de omge ving van Haaksbergen. Dit zal plaatsvinden in het natuurgebied Buurserzand en is bedoeld voor jongeren tussen vijftien en dertig jaar. Er zullen werkzaamheden op het aanwezige heideterrein worden verricht. Verder zal nader worden ingegaan op het thema Linten in het landschap. Belangstellenden kunnen infor matie aanvragen bij Sandra van de Hoef, tel 05700-30571 of bij het IVN hoofdkantoor te Amsterdam met ~*aul Bohre, tel 020-6228115. Zorgcentrum Diessenplas kan re kenen op een bijdrage van ruim 44.000 gulden als bijdrage voor de renovatie van de keuken. De ge meenteraad ging maandagavond accoord dit bedrag uit de pot socia le vernieuwing hiervoor te bestem men. Tevens werd besloten voor het komend jaar te 'zoeken' naar 36.000 gulden voor hetzelfde doel. Het voorstel was vooraf niet in de commissie financiën behandeld, omdat pas op het laatste moment men op het gemeentehuis tot de ontdekking was gekomen, dat de bijdrage sociale vernieuwing ook voor dergelijke verbouwingen ge bruikt mocht worden. Wilde men dit jaar hiervan nog gebruik maken, moest het voorstel op kor te termijn in de raad behandeld worden. In de keuken van Diessenplas worden de maaltijden voor Tafel tje Dekje bereid voor de gemeen ten Holten, Markelo en Diepen- heim. Beide laatste gemeenten dragen ook bij in de renovatiekos- ten van de inrichtingskeuken, maar kiezen voor de financiering voor een hogere bijdrage in de maaltijdprijs. Het vierde team van TTV Hol ten is kampioen geworden in de vijfde klasse IJsselstreek. Fred Kwintenberg, Rob van der Heij den en Anton Bulsink wisten hun woorden, uitgesproken voor het begin van de competi tie, glansrijk waar te maken. Traditioneel op tweede kerstdag (26 december) organiseert Jonge- rencafé De Schure de kerstpuzzel wandeltocht voor de gehele fami lie. Vrijwilligers van De Schure rijn er in geslaagd om een bijzonder boei ende tocht uit te zetten. De tocht is zo opgezet dat iedereen, jong en oud, zonder problemen kan deel nemen. Niet zozeer het winnen, maar de gezelligheid staat voorop. Onderweg wordt de inwendige mens niet vergeten en na afloop is er snert. De deelnemers kunnen tussen half twee en half drie sarten bij De Schure aan de Beuseberger- weg. De kosten bedragen drie gul den per persoon. In het Overdekt Zwembad Deven ter wordt voor de tiende keer het Zwemdrieluik gehouden. Op 30 en 31 december en 2 januari kunnen zwemmers tussen 09.00 en 11.00 uur hun baantjes trekken. Op maandag 30 december zwemmen de deelnemers schoolslag, op dins dag 31 december zwemt men de afstand gekleed en op donderdag 2 januari, de laatste dag van het drieluik zwemt men de afstand op de rug. Men kan kiezen tussen twee af standen, 150 meter of275 meter per dag. Alle deelnemers krijgen een mooi programmaboekje vooraf en De rokers OAD Holten gaat als eerste busonderneming in Neder land haar chauffeurs verplichten tijdens de ritten op de pendelbus sen niet te roken. Wordt dit rook verbod genegeerd, dan hangt de chauffeur een ontslag boven het hoofd, zo deelde OAD direteur ir. J.G.J. ter haar vorige week mee tijdens de presentatie van het nieuwe zomerprogramma. De CAO biedt de werknemers sinds kort de mogelijkheid een rookverbod op te nemen in het arbeidscontract. Niet alleen voor de chauffeurs gaat een rookverbod gelden, ook de passagiers mogen in de pendelbussen niet meer roken. De ANVR heeft onlangs voor alle aangesloten busbedrijven een rookverbod ingesteld voor de pen- delreizen, wellicht later gevolgd door een algeheel rookverbod. Vol gens directeur Ter Haar is er tij dens de pauzes onderweg voldoen de mogelijkheid om een cigaretje te roken. Voor het komende vakantiesei zoen mag tijdens de rondreizen slechts nog wel gerookt worden. De achterbank gereserveerd voor degenen die het rokertje onderweg niet kan missen. Daarnaast is in het nieuwe zomerprogramma van OAD een aantal speciale reizen op genomen voor rokers. na afloop, als men alle afstanden heeft afgelegd, een medaille. Daar naast worden er een aantal leuke randactiviteiten georganiseerd. Zo kan men deelnemen aan het Para- pluhangen. De dagwinnaars strij den donderdags in de finale om de titel Deventer Kampioen Paraplu- hangen. Op maandag, de startdag, krijgen alle deelnemers een oliebol en op dinsdag 31 december is er 'step 'm erin'. Wie haalt het snelst de overkant op de step en welke deelnemer is het leukst verkleed. Elke dag ligt het Monster van Loch Ness in het instructiebad. Daar naast organiseert zwemvereniging De IJssel alle dagen leuke spelle tjes, zoals sjoelen en tombola. Om de tiende aflevering van het zwemdrieluik een feestelijk tintje te geven is er een feestactie in sa menhang met de start van de Zwemfan-fittest winter. Alle deel nemer die tijdens het Zwemdrie luik jarig zijn krijgen een gratis deelnemerskaart voor de Zwem fan-fittest winter. Alle andere deel nemers krijgen korting. Deelname aan het zwemdrieluik bedraagt 6,-. Inlichtingen of in schrijven kan aan de kassa van het Ovderdekt Zwembad, Smymad- warsstraat 2 te Deventer, tel. 05700-21864. Vijf regionale bands presenteren zich tijdens de derde uitgave van Kerstrock in De Wippert op twee de kerstdag (26 december). De bedoeling van Kerstrock is om voor een lage toegangsprijs jo nen en nieuwe bands te presente ren, maar ook voor bands die een steuntje in de rug kunnen gebrui ken is dit een goede gelegenheid om de podiumervaring te vergro ten op dit elke jaar weer geod be zochte roek-festival. Om gesleep met geluidsapparatuur te voorko men, maken alle bands gebruik van de geluidsinstallatie van de band Destination. Tussen 16.00 uur en 22.00 uur tre den op: Wicked Sensation (16.15 tot 17.00 uur), The Kilkenny Cats (17.30-18.15 uur); Fles The Gang (18.45 -19.30 uur); Josje (20.00-20.45 uur) en Destination (21.15-22.00 uur). Ais lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 44,70. Het laatste woord over de omstre den kerkepaden Scheperspad en Dikkerspad zijn nog lang niet ge zegd. PvdA en CDA lieten er maan dagavond geen misverstand over bestaan, dat hun mening over het handhaven van deze paden nog steeds recht overeind staat. Voorlopig werd de discussie over het ja dan nee voorbestaan van de paden verschoven naar een later tijdstip. Eerst zal het college met de betrokken eigenaren om tafel gaan zitten om te kijken of er mo gelijkheden zijn de paden zonder overlast van de betrokkenen open te houden dan wel te verleggen. Een voorstel van de CDAer Nij- kamp om in de discussie ook de kerkepaden in het dorp te betrek ken werd uit praktische overwe gingen - de meeste paden in het dorp zijn in de loop der jaren ge woonweg verdwenen - niet overge nomen. De gemeenteraad van Holten heeft unaniem ingestemd met het voor stel, toe te treden tot de Club van 1000 van HMV met een bedrag van 10.000 gulden. Het bedrag is be doeld voor een bijdrage in de ver bouwing van het repetitielokaal van de vereniging. In eerdere instantie had het CDA in de commissie financiën zijn twijfels geuit over dit voorstel met als argument, dat HMV op andere wijze al veel subsidie ont vangt, maar na beraad in de fraktie ging het CDA toch door de bocht. Met de kerstdagen voor de deur had fraktievoorzitter Harrie Dul zijn argumentatie verpakt in een fraai 'sprookje', waarin het college vergeleken werd met een troïka en de raad met het paardevolk. De inzamelactie voor de bevolking van Osijek, die in Holten wordt gehouden loopt 'als een trein', zo dealde wethouder Wim Dalhuisen mee. Tijdens de eerste drie dagen van de actie werd in Cl000 en Al- bert Heijn al voor 5000 gulden aan kerstpaketten gekocht. In totaal is aan geld en goederen al voor 15.000 gulden binnengehaald. Er is nog het een en ander onderweg, want de bedrijven zijn afgelopen week nog met een aparte folder bena derd. De leerlingnen van de basis scholen leveren hun bijdrage in de bliksemactie, die door de zeven ba sisscholen gezamenlijk is opgezet en bij de gemeentewerf is al veel bijeengebracht. Krekel Holten bv vierde zaterdag 14 december het feit dat Arie Lep pink een kwart eeuw in dienst was bij de firma. Ter gelegenheid daar van werd de heer Leppink en zijn gezin een receptie aangeboden. De jubilaris werd toegesproken door directeur E.W. Vincent van Krekel Holten bv, die Arie Leppink dank bracht voor zijn inzet en toe wijding de afgelopen 25 jaar voor het bedrijf. Namens het bedrijf ont ving de heer Leppink het gebruike lijke geschenk voor 25 jaar trouwe dienst, een gouden polshorloge met inscriptie. Tevens werd hem via de directie van het bedrijf na mens de VAGWW (Vereniging van Annemers Grond- Weg- en Water bouw) de zilveren legpenning, de zilveren draagspeld en een ingelij ste oorkonde uitgereikt. Voor me vrouw Leppink waren er bloemen. Op 25 december (le Kerstdag) hou den de nevendiensten en zondags school Holten hun jaarlijkse kerst viering met de kinderen. Medewer king wordt verleend door leiding en kinderen van de nevendiensten en zondagsschool en leden van het jeugdorkest van HMV. De viering wordt gehouden in de Ned. Herv. kerk en begint om 15.30 uur. Nog deze week kan men hulpgoe deren schenken. Met uitzondering van heren- (winter)ondergoed en sokken, is er geen gebrek aan kle ding in Osijek, maar zit men te springen om levensmiddelen, ba byvoeding (papieren) luiers, was- poeder en gist. Vandaag (donder dag) en morgen (vrijdag) kan men bij de beide supermarkten nog le- venmiddelenpaketten kopen op vrijdag kan men tussen 10-12 en 14.-16 uur terecht bij de oude brandweergarage bij de gemeente- werf om goederen in te leveren. De hulpgoederen worden zaterdag in geladen in de vrachtwagen die vanuit Osijek onderweg is naar Ne derland. De leden van het folkloris tisch koor Pajo Kolaric dragen er persoonlijk zorg voor dat de goede ren op de juiste plaats terecht ko men. Een van de leden verblijft momenteel in Holten en reist mee terug met de hulpgoederen. Het kinderdagverblijf aan de Lage- weg zal op 1 februari officieel van start gaan. Het kinderdagverblijf, dat geëxploiteerd zal worden dor de Stichting Catalpa uit Hengelo, biedt opvang aan konderen in de leeftijd van 0-4 jaar. De kinderen kunnen hele of halve dagen terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. Bedrijven kunnen een kindplaats 'kopen' voor him personeel. Een speciaal voor dit doel belegde ver gadering leverde tot nu toe geen enkele respons op. Na de feestda gen zullen Holtense bedrijven meer gericht worden benaderd om hen te wijzen op de mogelijkheid van kinderopvang. De gemeente draagt per jaar per kindplaats 2000,- bij in de kosten van een be- drijfskindplaats. Vanuit de bevolking bestaat al wel veel interesse voor deze vorm van' kinderopvang. Wie zijn kind nu al vast wil aanmelden of nadere infor matie wenst kan zich in verbinding stellen met merv. M. Tegeler. Zij is bereikbaar op kinderdagverblijf de Schothorts, tel 074-777178. der anderen G. Kuipers uit Nij- verdal. Om 12.00 uur gaan de nieuwelingen en de dames er van door met onder meer Nijverdaller J. Hofstede. De junioren vertrek ken om 13.00 uur, terwijl de ama- teurs-A en -B om 14.00 uur van start gaan. Hierbij zullen uit deze regioz B. van Egmond, M. Hofs tede, M. Kok, R. Kuipers en M. Machielsen allen uit Nijverdal, W. Meijer uit Lemelerveld en G. Teunis uit Wierden aanwezig zijn. Deze categorie rijdt vijftig minuten plus één ronde. NIJVERDAL - Wielervereni ging CC'75 uit Nijverdal heeft zaterdag de organisatie in handen van de nationale veldrit in het Doktersbos aan de Duivecate- 'aan. Op het parcours met een lengte van 2200 meter worden natuurlijke hindemissen ge bouwd. De start en finish zijn bij het clubgebouw van de renafde- ling van CC'75 (naast de clubhui zen van Des en Nijverdal). De ve teranen en de amateurs-C komen om 11.00 uur aan de start met on- De heer W. Beijers heeft bij Gedep- tueerde Staten van Overijssel pro test aangetekend, over een aantal onderdelen van het voorontwerp Streekplan West Overijssel. Met betrekking tot de ouderen huisvesting wijst de heer Beijers op het grote aantal oudere woning zoekenden in Holten. Zonder een duidelijke uitspraak van de Gede puteerden, .zal dit manco nog in geen jaren worden opgelost. Ver der wordt volgens de heer Beijers te veel nadruk gelegd op de verzor gingsfunctie van Deventer, dat ten koste gaat van de kleine kernen in de regio. Vooral de neringdoende middenstand is daarvan de dupe. In Holten zijn in de afgelopen tien jaar veertien ondermeningen van het toneel verdwenen, enerzijds door gebrek aan opvolging, maar meer nog door de concurrentie van Rijssen en Deventer. Ook wijst hij er op, dat wil Holten niet de weg op gaan van de nooordelijke provin- ciesm waar bepeelde gebieden ont volkt raken, de vestiging van lichte industrie een onontoombare factor is. In het voorontwerp streekplan wordt gesproken over 'plaatsge bonden bedrijvigheid' maar dat is volgens Beijers voor Holten beslist niet voldoende. MARKELO - Maandag 23 de cember 1991, wordt er onder aus piciën van het bestuur van de sporthal De Haverkamp, de eer ste grote, overdekte en gezellige vlooienmarkt georganiseerd. Gezellig, omdat de sfeer tijdens de vlooienmarkt geheelin het teken van de kerst zal staan. Gezellig, omdat de schooljeugd en vele anderen van de kerstva kantie genieten en er dus een groot aanbod van zowel deelne mers als bezoekers verwacht mag worden. Vooral de jeugd en de verenigin gen zullen deze kans niet onbe tuigd laten. Als extra stimulans mogen, zo wel verenigingen als de jeugd tot en met 12 jaar, rekenen op reduk- tie bij deelname aan de vlooien markt. Maar, natuurlijk zijn de vriende lijke deelnemersprijzen ook zeer geschikt voor particulier en semi- handelaar, om munt te slaan uit hun overtollige spullen. De inschrijving voor deelname is vanaf heden. Een inschrijfformulier kunt u ha len bij de beheerder van de sport hal de Haverkamp, Stations plein 30 te Markelo. Of u belt: 053-32 80 62 en we sturen u er één toe. Tot ziens op 23 december aan staande.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 11