Muzikale geschenken doen 't goed in feestmaand december Themaweek SGHvoor behoud regenwouden 'De Biester i G. GRAVE Holten op de bres benadeelde kleine voor dorpen mmmm Kritische reactie op voorontwerp streekplan KERSTBOMEN The Best Of Spandau Ballet Tour of Duty 3 Jon en Vangelis: 'Page of Life' Oïo - Anima Canadese zanger Bryan Adams: I Do It For You (Waking Up The Neighbours) Album Two Rooms eerbetoon aan het duo Elton John enBernie Taupin Van Morrison: Hymns To The Silence Jethro Tuil: Catfish Rising Roch Voisine: On The Dutside j TOT 100 FEESTEN i pcDcnuFN RECEPTIES 1PERS0NEN ROOSTEREN STEENGRILLEN Vanaf heden grote sortering in kerststukjes, kerstbakjes en kerstkransen S.v.p. tijdig bestellen. Grote keuze in: groene en bloeiende planten tiUiMUüKUAÜ 12 DbChMBER 1991 Wie er moeite mee heeft om het beruchte 'verlanglijstje' (sommigen moeten er zelfs twee vervaardigen) voor de maand december vol te maken, reiken we hierbij de helpende hand. Een selectie uit het enorme aanbod cd's dat recent op de markt kwam leggen we onze lezers voor. Met hier en daar enkele kanttekeningen, die wellicht sommigen onder u over de befaamde drempel kunnen helpen. Uiteraard kunnen we niet volledig zijn, daarvoor is er de platenzaak annex cd-shop bij u in de buurt. De groep Spandau Ballet bracht in de loop der jaren een redelijk aantal albums uit, dat internatio naal goed scoorde. Daaronder de albums 'Journey's To Glory', 'True', Trough The Barricades', 'Parade', 'Diamond', 'The 12 Inch Mixes' en 'Heart Like A Sky'. Uit het totale repertoire van de band zijn achttien nummers gekozen voor de compilatie The Best Of Spandau Ballet. De cd werd geproduceerd door Chrysa lis Records en op de markt ge bracht door platenmaatschappij EVA. Op het schijfje staan onder meer het onvergetelijke 'True', 'To Cut A Long Story Short', 'The Freeze', 'Paint Me Down', 'Lifeline', 'Gold', 'How Many Lies' en 'Be Free With Your Love'. Allemaal nummers die, in de tijd dat ze doordrongen in de hitlijsten, daar pas na lange tijd uit verdreven konden worden. Anders gezegd, de verkopen toen waren zo enorm, dat concurren ten er behoorlijk moeite mee had den Spandau Ballet te passeren. De echte liefhebbers van de groep zullen deze verzamelaar beslist niet aan zich voorbij laten gaan. En de iets minder hechte aanhan gers, die krijgen de toppers op één handig 'presenteerblaadje' aangereikt. Chrysalis/EVA CDP 3218942. Het vertrouwen in de inhoud van de cd's die uitgebracht worden in de reeks Tour of Duty van platen maatschappij Magnum is in korte tijd zo groot geworden en zo sterk dat nog voordat het album uit is, er vele duizenden voorintekenin gen op binnen zijn. Zo verging het ook Tour of Duty 3 - The Pla tinum edition. Het vertrouwen in de reeks is ook dit keer niet be schaamd, want het schijfje bevat 22 sterke nummers, allen hits in de jaren zestig. Een greep uit het repertoire: Sonny Cher met The Beat Goes On, in Nederland indertijd goed voor een achtste plaats in de Nederlandse hitlijs ten, Van Morrsion met Brown Eyed Girl, 16 in Nederland en 10 in Amerika, The Troggs met With A Girl Like You in Neder land een eerste en in Amerika een 29e plaats, The Fortunes met Here It Comes Again, in Neder land op nummer 2 en in de VS op plaats 27, en Roy Orbison met Only The Lonely, hier goed voor positie 15, in Amerika plek 2 in de hitlijsten. Samengevat, een prima album met hits van toen, die ver dere loftuitingen echt niet meer nodig heeft. Magnum (Phono gram) cd 845 922-2. Jon en Vangelis slaagden er in om een cd te maken, waarin nu eens niet het super synthesizer-geluid de overhand heeft gekregen. Dit maal een album met een goede balans tussen Vangelis op synthe sizer en Jon Anderson als zanger. De cd getiteld 'Page of Life' be vat twaalf composities die zonder meer prettig in het gehoor liggen. Na het optreden van Vangelis in Rotterdam, en uitgezonden door Veronica, nam de belangstelling voor het werk van Vangelis be hoorlijk toe. Het is bijna zeker dat dit album dankzij dat optre den in Nederland in ieder geval een behoorlijke interesse zal on dervinden bij degenen die geno ten hebben van de Rotterdamse act. Toppers van 'Page of Life': Wisdom Chain, Page Of Life, Anyone Can Lighf A Candle en Little Guitar. De moeite van het beluisteren zeker waard. BMG/Arista 261373. Platenmaatschappij BMG/Ariola heeft toch maar het lef om temid den van vele grootheden op mu- Bryan Adams boekte een enorm succes met zijn hit (Everything I Do) I Do It For You. Het nummer komt van het album Waking Up The Neighbours, dat werd uitgebracht op het A&M-label (Polydor). Behalve de eerdergenoemde hitsingle komt op deze cd ook de tweede hit voor, namelijk Can't Stop This Thing We Started. I Do It for You stond overigens op het moment van schrijven van dit stukje al twaalf weken op de eerste plaats in de Top 40, en het ziet er naar uit dat daar nog een fors aantal weken bij komt. Wie'het album, dat in totaal vijftien nummers bevat, beluistert, merkt al vlot dat de kwaliteit die I Do It For You in zich heeft, over de gehele cd terug te vinden is. De produktie van het album was in handen van Robert John 'Mutt' Lange cn Bryan Adams zelf. Een excellente cd, die het naar verwachting ver brengt in de album hitlijsten. Polydor CD 397 164-2. ziekgebied plotseling de nieuwko mer Oio te lanceren. De Spaanse formatie brengt een opmerkelijke soort van muziek. Daarbij ge bruikt ze moderne electronische en authentieke instrumenten. Welk sfeertje de muziek van Oio oproept valt moeilijk in woorden aan te geven, maar apart is het wel. De muziek, te vinden op de cd Anima, dient men simpelweg eens rustig te beluisteren, zonder storende elementen op de achter grond. Wie dat doet komt beslist tot de conclusie dat Oio verras send werk levert, je moet er even aan wennen, maar het heeft toch heel iets aparts. Gewoon de proef op de som nemen. BMG/Ariola 261 462. Two Rooms is de naam van de cd. waarmee min of meer het jubi leum van het duo Elton John en Bernie Taupin gevierd wordt. Als duo schrijven ze al 25 jaar onafge broken de liedjes die Elton John vervolgens zingt. Om die unieke band binnen de muziekwereld niet onopgemerkt voorbij te laten gaan is dit speciale album ge maakt. Zestien collega's van El- ton John, sterren met wereld faam, kozen een van Eltons hits uit, om die zelf te vertolken voor dit album. Waarom? „Vanaf dat ik elf jaar was, verzamelde ik alle lp's van hem. Eens hoopte ik net piano te spelen als Elton. Toen ze me vroegen of ik Rocket Man wilde zijn, zei ik uiteraard ja op die vraag", aldus Kate Bush, die het al genoemde Rocket Man vertolkt. Ook George Michael verging het zo. „Elton's lied To night herinner ik me nog zeer goed. Zoals altijd kocht ik met een het nieuwste album van hem. Op de dag dat de lp 'Blue Moves' uit kwam heb ik dat de hele avond gedraaid. Ook al was ik nog maar De stem van Van Morrison moet zo ongeveer een ieder die ooit naar de radio luisterde wel bekend zijn. Het kan ook haast niet anders, want hij leverde de afgelopen jaren een respectabel aantal albums af, met telkenmale van die albums ook nog eens de nodige hitsingles. Zijn stem herkent men uit duizenden, en num mer na nummer blijft het genieten van zijn stem en de liedjes die hij, veelal begeleid door topmusici, vertolkt. Het meest recente album van Van Morrison is de dubbelaar Hymns To The Silence. Daarop bracht hij 21 composities bij elkaar, die gewoon puik werk zijn. Schitterend zijn bijvoorbeeld 'Some Peace Of Mind', 'Why Must I Always Explain', 'Take Me Back', 'Be Thou My Vision' en 'Quality Street'. Het zijn zomaar enkele nummers die na het beluisteren van de dubbelaar in het geheugen blijven hangen. Wat niet wil zeggen dat de overige liedjes in kwaliteit achterblijven. Aardigheidje om te weten is dat Candy Dulfer op een aantal werken te horen is op de saxofoon. Toch een prima opsteker voor Candy, die voor deze gelegenheid van haar eigen platenmaatschappij daar toestemming voor kreeg. Hymns To The Silence biedt met bijna 100 minuten muziek beslist waar voor z'n geld. Polydor 849 026-2. dertien jaar. Tonight sprak me het meest aan. Nu ik de kans krijg dat zelfde nummer vijftien jaar later te vertolken, maar nu met het besef van een volwassene wat de inhoud van het lied is, is dat voor mij een waar voorrecht, ze ker ook als je daarbij rekent dat ik dat doe als vriend van de twee mannen die het schreven". Ook de overige artiesten die op Two Rooms werken van Elton John- /Bernie Taupin zingen kozen voor een nummer, dat op de een of an dere wijze tijdens hun eigen car rière iets speciaals voor hen bete kende. Tina Turner koos bijvoor beeld voor 'The Bitch is Back', het nummer waarmee ze haar shows begon op het moment dat zij solo ging. Kortom, Two Rooms is een bijzondere uitgave, opgedragen aan een duo dat mil joenen mensen over de gehele wereld weet en wist te verrijken met teksten voor liedjes, die dankzij de vertolking door Elton John een niet meer weg te denken plaats hebben veroverd in de his torie van de popmuziek. En niet te vergeten, ze resulteerden bijna vanzelf in vele schitterende video- -clips. Voor de liefhebbers: Eric Clapton (Border Song), Sting (Come Down In Time), The Who (Saturday Night's Alright For Fighting), The Beach Boys (Cro codile Rock), Wilson Phillips (Daniel), Joe Cocker (Sorry Seems To Be The Hardest Word), John Bon Jovi (Levon), Daryl Hall John Oates (Phila delphia Freedom), Rod Stewart (Your Song), Oleta Adams (Don't Let The Sun Go Down On Me), Bruce Hornsby (Madman Across The Water), Sinead O'Connor (Sacrifice) en Phil Col lins (Burn Down The Mission) dragen met de tussen haakjes ge noemde liedjes hun steentje aan dit bijzondere album bij. Mercu- De groep Jethro Tuil komt men al zo'n twintig jaar en meer tegen in de historie van de popmuziek. Recent bracht platenmaatschap pij Chrysalis de cd 'Catfish Ri sing' op de markt. De schijf bevat dertien nummers. Op dit album maakt Jethro Tuil duidelijk dat het nog niet verleerd is goede nummers te leveren. Bewijzen daarvan zijn onder meer de lied jes 'Still Loving You Tonight' en 'White Innocence', naast num mers zoals 'This Is Not Love', 'Roll Yer Own' en 'Sleeping With The Dog'. Al met al een prima album van deze groep, die met deze cd bewijst voorlopig nog stevig mee te kunnen in de pop- business. Chrysalis CDP 32118862. De zanger Roch Voisine is geze gend met een schitterende stem en kan perfect de snaren van z'n gitaar roeren. Doe je daar nog een aantal sterke teksten bij dan heb je vanzelf een album, dat zich in alle rust uitermate prettig laat beluisteren. 'On the outside' heet z'n nieuwste cd, die elf nummers bevat. De composities gaan onder meer over de vissers die uitvaren en uiteraard worden liefdesverha len bezongen. Nummers die er bij het beluisteren opvallend uit springen zijn 'A Fishing Day', 'She Had A Dream', 'Pretty Face' en 'Helene'. Echt een album dat je ook na langere tijd nog eens tevoorschijn haalt om van a tot z af te draaien. Ariola/BMG 261222. De themaweek die leerlingen en personeel van de Scholengemeen schap aan het eind van elk jaar houden, staat deze keer in het te ken van het Novib-project 'Kap pen met kappen'. De keuze voor ondersteuning van de Yanoma- mi's in het regenwoud van Brazi lië is door de leerlingen zelf ge maakt. In de komende week staan er tal van activiteiten op het pro gramma die zoveel mogelijk geld moeten opleveren. De Yanomami-indianen zijn er tot nu toe in geslaagd hun traditionele bestaanswijze in stand te houden,- maar worden ernstig bedreigd door de houtkap in de tropische regenwouden van het Amazone gebied, waardoor hun woongebie den worden vernietigd. Bovendien vormt dat gebied een uniek ecolo gisch systeem, waarvan er op de wereld geen andere bestaan. Met name popmuzikant Sting heeft zich de afgelopen jaren ingezet voor het lot van de Braziliaanse indianen. Het hele verhaal van de Yano- mammi's kunnen de leerlingen van de Scholengemeenschap lezen in de speciale Themaweek-krant, waarin ook uitgebreid wordt inge gaan op de gevaren van massale boskap in de regenwouden. Dat informatie-aspect wordt in de les sen nog eens versterkt de komst van gastsprekers en door speciale lessen met video- en diamateriaal. Programma De themaweekcommissie begon meteen in september met de voor bereidingen voor de week van 16- 20 december waarin verschillende niet-lesgebonden activiteiten op het programma staan. Op maan dag 16 december wordt om 19.00 uur begonnen met de traditionele talentenjacht die voor iedereen toegankelijk is (toegang: f2,00). Op dinsdag wordt de fancy-fair gehou den van 14.00 uur tot 17.00 uur erl van 19.00 uur tot 21.00 uur. Boven dien verzorgt een Equadoriaans muziekgroep een Zuidamerikaans optreden van 13.00 uur tot 16.00 uur. Woensdag vechten leerlingen en docenten 's middags van 14.00 uur tot 15.00 uur een sportief robbertje uit, waarna 's avonds (van 19.00 uur tot 23.00 uur) het feest voor de onderbouw op het programma staat. Tijdens dit alleen voor de betreffende leerlingen toeganke lijk 'bal' zal dansschool Reiners uit Goor demonstraties geven van La tijns-Amerikaanse dansen als de Lambada en de Samba. Donderdag 19 december wordt even afgeweken van het centrale thema wanneer de op brengst uit de verkoop van oliebollen besteed is voor het door de SGH geadop teerde Foster Parents-kind Kadia- tu Kanja uit Sierra Leone, 's Avonds wordt de week afgesloten met het feest voor de bovenbouw- leerlinge waarop de groep 'Nothing Serious' van 20.00 uur tot 24.00 uur de muziek verzorgt. SPELCIRCUIT AANWEZIG! Stationsstraat 10, Holten. Tel. 05483-6 13 75. p o.a. kerststerren, azalea's, cyclamen, primula's, I begonia's, Kaaps viooltjes enz. Verder volop verse snijbloemen, bloemstukken en li plantenbakken in onze 400 m2 verkoopkas. Kom eens een kijkje nemen. KW.-iKERU BLOEMEN cn PLANTEN MET OF ZONDER KLUIT, 1 TOT 21/2 MTR. KWEKERIJ-BLOEMISTERIJ DEVENTERWEG 50 BATHMEN TEL. 05704-13 70 Je kunt niet èn de leefbaarheid op het platteland vergroten èn tegelijk de kwaliteit van de steden Deventer en Zwolle verhogen. Dat is de on derliggende boodschap die het Holtens college van B en W haar collega's van Gedeputeerde Staten in Zwolle wil overbrengen mid dels een uitgreide en kritische reactie op het voorontwerp-streekplan West-Overijssel. De gemeente Holten wil daarmee een gezonde ontwikkeling van het eigen dorp veiligstellen en draagt daarom het voorstel aan om met het provinciaal bestuur in Zwolle een bestuur sakkoord te sluiten. Gebeurt dat niet en wordt het voorontwerp- streekplan ongwijzigd doorgevoerd, dan voorziet men in Holten 'een verschraling van het platteland en een verlies aan functies'. B en W van Holten is niet alleen be zorgd over de stagnerende (en na 2000 zelfs teruglopende bevol kingscijfers), maar vreest vooral dat het voorzieningenniveau ter plaatse zal worden aangetast. Zo wel voor de leefbaarheid van Hol ten als voor de economische ont wikkeling ziet men serieuze bedrei gingen. Wat dat laatste betreft, lijkt vooral de landbouw aan ban den te worden gelegd aangezien Holten extra gevoelig is voor aan gescherpte eisen op het gebied van natuur- en milieu. Als concrete aanbevelingen wordt in de reactie gewezen op de nood zaak het criterium sociaal en/of economisch gebondenen voor klei nere steden en dorpen ruimter te interpreteren, het beleid t.a.v. vrij komende agrarische bedrijfsge bouwen te verruimen en het streekplan te verduidelijken waar het gaat om kwaliteitseisen aan bodem en water. Volgens B en W is er in Zwolle te weinig rekening gehouden met de samenloop van beperkende maatregelen en om standigheden waardoor op een plaats als Holten een onevenredig zware wissel wordt getrokken. Hol ten heeft immers twee grote water wingebieden binnen de grenzen en ook nog eens een groot deel van de Sallandse Heuvelrug. Overigens kwam burgemeester W.L.F.C. van Rappard in de com missie Ruimtelijke Ordening nog met een interessante mondelinge aanvulling. Berekeningen van het stedebouwkundig bureau Wit paard wijzen uit dat wanneer over de totale planperiode (1995-2010) er 'slechts' tweeduizend woningen van de aan Zwolle en Deventer toebedeeld woningen richting platteland zou gaan, dit de uit gangspunten vnn de provinciale overheid overeind zou houden, ter wijl tevens het voorzieningenni veau in de kleine dorpen gehand haafd zou blijven. Overigen konden de commissiele den grotendeels meegaan in de vi sie van het college, zij het dat met name PvdA-er J. Metsemakers op verschillende punten detailkritiek uitte. Metsemakers deed ook nog goede suggesties om het betoog van B en W te versterken. Zo wees hij op het belang van instandhou ding van voorzieningen in Holten om zo de ook door de provincie ongewenste mobiliteit te vermin deren. Een afwijkende mening had hij waar het ging om een stukje grond tussen de Holterberg en Nieuw-Heeten richting Snatergat dat GS met het oog op de water winning een zone 2-stempel op wil drukken ('agrarische ontwikkeling met behoud van natuur'). Het Hol tens college vindt die argumenten voor opwaardering niet steekhou dend en wil aan dat stuk grond landbouwprioriteit geven, maar i.v.m. de ecologische infrastruc tuur aldaar stelde Metsemakers zich principieel op en wenst ook hij een opwaardering. Over het algemeen kon de commis sie RO zich echter vinden in het stuk, zodat na wat kosmetische aanpassingen de raad het op 16 december kan doorsturen naar Zwolle.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 11