MAC sluit succesvol jaar af met huldiging Tit buiten Holten Oad krijgt nieuwe telefooncentrale Wel BTW op de bouwgrondkavels liessenplas regelt oningtoe wij zing stijl in De Wippert Oxx Band nieuwe fedstrijd [verijssels indschap Fakkelwacht Nog plaats op cursus houtsnijden Jaaragenda Muziek en postzegels in dorpshuis PTT gul met kaartcellen in Holten Topman Reudink van Nijverdal-Ten Cate in 'Memphis' Radio Oost heperspad en Dikkerspad otitis openbare iden biedt houvast HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Geologische excursie in Kerstvakantie Nieuws waar muziek in zit mmmxw ONDERDAG 5 DECEMBER 1991 commissie Ruimtelijke Or- g de Notitie Openbare Paden iet college heeft goedge- hebben B en W in ieder een houvast in de al jaren sukkelende discussie over iag of met name het Scheper- •n het Dikkerspad al dan niet bare paden zijn, die niet zo- mogen verdwijnen. Overi- toonde de commissie zich ir enthousiast over het colle- irstel om het Scheperspad op van de notitie definitief van genlegger af te voeren. Voor ikkerspad wordt een alter tracé voorgesteld. Scheperspad (tussen Enkweg olenbelterweg) vervult in de van B en W geen recreatieve ristische rol meer en is in feite e jaren verdwenen. En al zou nog helemaal zijn, dan zou inuit het dorp naar de Holter- ïog geen logische verbinding ;n. Argumenten voor het col lege om tot afvoeren van dit pad te besluiten. Aangezien daar in een recent verleden heel wat stellingen over in zijn genomen, kan in de decemberraad nog een pittige dis cussie worden verwacht. Meer kans maakt het voorstel om het Dikkerspad (tussen Ericaweg en Motieweg) weliswaar te hand haven als openbaar wandelpad, maar er een ander tracé voor te zoeken. Daarvoor zal de gemeente in de slag moeten met de grondei genaren ter plaatse, waarbij een aantal voorwaarden worden ge steld om het aantrekkelijke karak ter van het pad niet te verliezen. Zo moet overal een minimale breedte van 1,5 meter zijn waarbij tot op 1,5 meter van het pad geen erfafschei- dingen mogen worden geplaatst. Op die manier toch een 4,5 meter brede wandelstrook. Kosten voor aanleg van nieuwe gedeeltes in het pad zijn voor rekening van de grondeigenaren. ieer het bestuur van De Dies- las ermee instemt, zal de toe- ig van woningen aan oudere enaren per 1 januari door de jjzingscommissie vandit ver- ingshuis gebeuren. Daarmee lt de gemeente Holten een ad- van de Stichting Welzijn Ou- o Holten over. Of die stich- ook in de toewijzingscommis- an de Diessenplas vertegen- idgd moet zijn, is volgens ouder W. Dalhuisen een de. de verantwoordelijkheid de woningtoewijzing over te ;n erkent de gemeentelijke jzingscommissie dat dit een alistisch werk is. „Bij de Dies senplas is de know how aanwezig om deskundig de urgentie van ie mand te bepalen. Daarin zit im mers de eigen arts, iemand van de maatschappelijke dienstverlening en van de gezinszorg. Bovendien bereik je hiermee dat alle wonin gen voor ouderen door één instan tie worden toegewezen. Het door ons gehanteerde puntenstelsel bleek niet te werken voor ouderen. Mensen die al heel lang op de wachtlijst staan hebben op een ge geven moment genoeg punten, maar nog helemaal geen zin om te verhuizen. Andersom zijn er nood gevallen waarin direct een oplos sing moet worden gezocht. Iheidkamer Riessen ot 18 december exposeert de iense fotoclub in de wissel- iitie ruimte van het Rijssens um foto's met diverse onder in als natuur, landschappen, etten en abstracte werken. '91 londerdag 5 tot en met zon- december wordt in de Evene- enhal Borne de woonbeurs '91 gehouden. Aannemers, [laars, architecten en hypo- iverstrekkers, maar ook pro- -ptwikkelaars en woning- jcorporaties zijn aanwezig om ubliek te informeren het ko- jan een eigen huis of het huren !en woning. hemse Schouwburg lag 8 december verzorgt Intro- jEducatief vanaf 14.30 uur een Voorstelling voor kinderen f t/m 10 jaar. In deze voorstel- jstaat Pippi Langkous cen- De muziek waarop gedanst t, is onder andere van Spike (ones en Herman van Veen. tenter Schouwburg lag 6 december: 20.00 uur, De lone slaapster, kindermusical jcht door leerkrachten van isis onderwijs. [dag 7 december: Stef Bos i zijn programma Is dit nu jt kader van haar zestig jarig in 1992 organiseert de [ting Het Overijssels Land- een foto- en schilderwed- met als onderwerp 'Het Ljssels Landschap' in de |t ruimte zin, maar met uizon- l van het stedelijk milieu. fotowedstrijd zijn drie cate- jën: zwartwit, kleur en dia met [elke categorie drie geldprij- iVoor de schilderwedstrijd zijn eens drie prijzen beschikbaar tel voor olieverfschilderijen, [rellen en houtskooltekenin gen selectie van ingezonden pn zal tentoongesteld worden pember 1992. fclname staat open voor ama- ptografen en anmateurschil- i Werkstukken dienen voor 15 j 1992 bij de stichting ingele- |te worden. De wedstrijdvoor- |den staan vermeld in een (tal folders, die verkrijgbaar bij de Stichting Het Overfjs- (Landschap, Huis De Horte, jienallee 39, 7722 KW Dalfsen, 5290-1731. HL& .Aa» In opdracht van Oad Holten zal PTT Telecomdistrict Hengelo bij het hoofdkantoor van Oad aan de Burg. v.d. Borchstraat een ultra moderne telefooncentrale aanleg gen. Onlangs tekenden directeur ir. J.GJ. ter Haar van OAD en ir. W.C.H.A. Botter van het PTT Tele comdistrict Hengelo het koopcon tract. De zeer geavanceerde digitale communicatie-centrale, de VOX 5620, wordt uitgerust met Automa tic Call Distributions. ACD zorgt voor een optimale verdeling van de binnenkomende gesprekken over Voor MAC De Holterbcrg kan 1991 al niet meer stuk. De altijd actieve motorsportvereniging hield za terdag de jaarlijkse feestavond bij zaal Het Bonte Paard, waar voor zitter Derk Schooien kon meede len dat het ledental in het afgelo pen jaar steeg tot maar liefst 525 leden. Uiteraard werden ook de MAC-clubkampioenen in het zon netje gezet. Naast de vele takken van motor sport die MAC De Holterberg al onder haar hoede heeft, kwam er dit jaar nog eentje bij in de vorm van een afdeling bromfietscross. Duidelijk is dat de jeugd deze disci pline, die vaak meer sleutelen dan rijden betekent, weer ontdekt heeft want bij de MAC werd en thousiast om de clubeer gestreden. Uiteraard werd ook de bromfiets kampioen gehuldigd. Evenals al zijn mede-clubkampioenen kreeg Wilco Stegeman een fraaie beker en een bos bloemen. Wat betreft de motocrossers kwam de 80 cc-klas- se op naam van Bart Willems, de 125 cc werd gewonnen door Arwald Nijland, Erwin Sanderman eiste de eer in de 250 cc-klasse voor zich op en Jan Kampman werd clubkam pioen in de 500 cc-klasse. Van de endurorijders was Herman Veen- stra de beste. Ook voor de auto crossers waren er clubtitels. Kam pioen bij de vrouwen werd Ria Spoolder en bij de mannen Eric Honcoop. De hoogste eer in de ve- teranenklasse was voor Mans Bouwhuis. De bekende puzzelritten van de MAC kenden in Jan Paalman de winnaar van de A-klasse, terwijl v Henk Boode de B-klasse won. Bij de motortoertochten werd Berend van Surksum kampioen en Jan Willem Plekkenpol werd tot bester visser van MAC De Holterberg uit geroepen. Op de foto alle kam pioen met helemaal links MAC- voorzitter Derk Schooien. Schooi en maakte ook nog bekend dat MAC De Holterberg van de KNMV volgend jaar de organisatie van een nationale kampioenscross voor de jeugd toegewezen heeft ge kregen en daar erg blij mee is. Aan vankelijk wilde de Holtense motor club weer eens een kampioens- croos voor senioren op het circuit De Zuurberg, maar daarmee is een investering van maar lieft 50 dui zend gulden gemoeid en dat gaat de MAC een beetje te ver. Vrijdag 13 december brengt Thea ter van het Oosten 'De Stem van Water', een tragedie van Gerrit Komrij over Nederlandse deugden en ondeugden. Voorafgaand leidt Agaath Witteman om 19.00 uur de voorstelling in. Zaterdag 14 december staat een dubbeloptreden op het program ma van Reindert van der Naait en Jeroen van Merwijk, twee aanstor mende cabaretiers die elk hun ei gen programma brengen. Kaartverkoop: kassa tel. 05700- 11500. Festival Voor de derde keer vindt aan het eind van het jaar in Deventer het culturele festival Op de grens van 1992 plaats. Ook dit jaar zijn er van 20 december tot en met 4 januari een 50 tal voorstellingen op het gebied van jeugdtheater, jazz, pop, theater, cabaret, film, klassieke muziek en beeldende kunst. Maandag 9 december houdt de werkgroep Holten van Amnesty International haar jaarlijkse fak kelwacht van 19.00 uur tot 20.00 uur voor gebouw Irene. Dit keer wordt aandacht gevraagd voor de Dag van de Rechten van de Mens op 10 december en speciaal voor de Birmese oppositieleidster Aung San Suu Kyi. Amnesty voert actie voor de vrijla ting van Aung San Kuu Kyi die sinds juli 1989 onder huisarrest staat omdat de autoriteiten van Myanmar (het voormalige Birma) haar als een politieke bedreiging zien. Op 10 december publiceert AI ook een nieuw rapport over de mensenrechtensituatie aldaar. Nu de cursus houtsnijden van Ben Plomp verplaatst is van de donder dagavond naar de woensdag avond, hebben enkele deelnemers moeten afhaken. Daardoor is er ruimte voor nieuwe cursisten. De cursus start op woensdag 5 februa ri 1992 (van 19.30 uur tot 21.30 uur) en kost f 105,00 voor tien lessen. Ook het koersbal voör ouderen kan nog enkele deelnemers gebrui ken. Dit spel voor binnenshuis wordt elke donderdagmiddag van 14.30 uur tot 15.30 uur in het dorps huis aan de Tuinstraat gespeeld. De kosten bedragen f2,00 per keer. Voor informatie en opgave: Stich ting sociaal Cultureel Werk, Tuin straat 2, tel. 62755. De Achterhoekse formate Oxx Band "heeft het pré-historische imago van berenvellen en viking helmen afgelegd, maar blijft wel trouw aan de rockmuziek. Dat valt vrijdag 6 december te beluisteren in zaal De Wippert, waar de La- rens-Harfsense formatie Evil Po wer vanaf 21.00 uur het voorpro gramma verzorgt. De vijfpersoons Oxx Band brengt vooral bekende en minder bekende covers van groep als ZZ-Top, Allanah Myles, Tina Turner en Scorpions en be staat uit dr. John from Oxx (bas en zang), 'The Beast' op gitaar, de zangeressen Sabine Elfersen Char lotte de Jong en Johnny Balldruc- ker (drums). Het repertoire van support act Evil Power (Gerrit Beltman, Dinant Stegeman, Arian Reurslag en Her- ni Goorman) loopt uiteen van Ne derlandstalig werk tot en met hardrock. De toegangsprijs is f 5,00. Des 4 - Blauw Wit 3 Na een onwennig begin nam Blauw Wit het initiatief. Dit had al in de elfde minuut succes toen Erik Aan stoot scoorde. Blauw Wit bleef sterk aandringen en kwam via Jaap Kruk op 0-2. Na rust liep het even iets minder bij Blauw Wit, maar Des kon niet profiteren. Na enkele missers was het weer Jaap Kruk die de wedstrijd met 0-3 defi nitief besliste. Richard Beldman kon het zich veroorloven om een strafschop te missen, maar in de laatste minuten was het Erik Aan stoot die na goed voorbereidend werk van Gerben Meyerink zijn tweede en Blauw Wits vierde tref fer aantekende. 0-4. Blauw Wit 5 - Vesos 4 Het vijfde was goed op de hoogte van de sterke punten van Vesos. Door hierop maatregelen te ne men, was de ploeg in feite al uitge schakeld. Blauw Wit kon hierdoor de aanvallen allemaal makkelijk opvangen en snel counteren met lange ballen op de spitsen. Voor rust werd hieruit twee maal ge scoord door Geert Harbers. Na rust was het opnieuw Geert Harbers die voor de derde treffer tekende. Ve sos kwam hierna nog even terug en scoorde uit een vrije trap tegen: 3- 1. Blauw Wit 6 - Excelsior 14 In een leuke en sportieve wedstrijd ging het spel op en neer. Excelsior opende de score. Hierna was Blauw Wit sterker en kreeg veel kansen, maar het duurde lang voor Martin Kerkdijk gelijk maakte. Excelsior bepaalde met een uitval de ruststand op 1-2. Na de rust ging het spel op en neer met een Blauw Wit dat steeds meer risico's moest nemen. Scheidsrechter Aaftink had het geheel goed in handen en hierdoor bleef het een sportief duel. Keeper Gerhard Meyerink was deze middag bijzonder goed op dreef en behoedde zijn ploeg regelmatig voor een grotere ach terstand. In de laatste minuut was ook hij kansloos bij een goed uitge voerde counter van Excelsior: 1-3. Blauw Wit Cl - Wierden Cl Tegen het nieuw ingedeelde Wier den Cl begon Blauw Wit met over tuiging. Door een kopbal van Maarten Beldman nam het de lei ding. Blauw Wit ging goed door, maar wist twee strafschoppen niet te benutten. Bij rust was de stand echter al flink opgelopen en de blauw-witten leidden met 4-0. Na rust was er veel minder sprake van een wedstrijd. Wierden scoorde te gen, maar direct nam Ronnie Schoemaker de vijfde treffer van Blauw Wit voor zfjn rekening. De achterhoede onder leiding van Jor- den Boer gaf geen kansen meer weg en doelman Gert-Jan Bril had een rustige middag. Hans Stam bepaalde de eindstand op 6-1. de toestellen van de reserverings medewerkers. Er komen vier ACD- groepen: voor de afdelingen vlieg reizen, busreizen, autoreizen en Euro Disney. Het communicatiesysteem wordt 16 december opgeleverd en kan onmiddellijk worden ingezet voor het boeken van de Oad-zomerva- kanties 1992. De bestaande telefooncentrale in Holten zal overgeplaatst worden naar de OAD-vestiging in Goor en wordt gebruikt voor het telefoon verkeer van Oad-streekvervoer en het toeringcarbedrijf van Oad. Al die huiseigenaren die op basis van kranteberichten bij de ge meente Holten om teruggave van BTW op koopsommen voor (wo- ning)-bouwkavels hadden ge vraagd, moeten worden teleurge steld. Zij kunnen met rekenen op een onverwachte meevaller, want die BTW is volkomen terecht gehe ven/ De BTW werd in rekening ge bracht op grond van een voor schrift van het ministerie van Fi nanciën dat begin dit jaar is inge trokken. Een uitspraak van de Hoge Raad wees namelijk uit dat dit in strijd is met de wet 'voor die gevallen waarin de verkoper hele maal niets heeft gedaan om het betreffende kavel beter bebouw baar te maken. In Holten is dat niet het geval. Wanneer de ge meente kavels in een bestem mingsplan verkoopt, is er bij elke individuele kavel sprake van werk zaamheden. Bijvoorbeeld door het egaliseren van de grond of het maken van een huisaansluiting op de riolering. Op basis daarvan is de gemeente Holten verplicht voor ie dere kavel BTW af te dragen. Bij voldoende belangstelling houdt de VW Holten op dinsdag 24 december nog een laatste geolo gische excursie. Die begint dan om 13.30 uur bij café-restaurant Vos man aan de Oranjestraat. Wie mee wil moet zich voor maandag 23 december om 17.00 uur aanmelden bij de VW. De kosten zijn f 2,50 voor kinderen en f 3,50 voor vol wassenen (incl. een kop koffie). Het vervoer gebeurt met eigen auto's. DECEMBER: 7 december: Faslane Frolics in De Schure. 12 december: St. Kunst en Kuituur Holten. 16 december: gemeenteraadsver gadering. 17 december: kerstviering NBvP Holten. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol- tens Mannenkoor; Kerstconcert familie Karst in Boschkamp; Kerstklaverj assen. 23 december: Kerstviering NBvP Espelo 27 december: Nacht van Blauw Wit. 29 december: Oliebollencross 30 december: Keunestatjes-Oamd in café Maats. JANUARI: 6 januari: nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 10/11 januari: NachtvoetbalMos- sink. 16 januari: St. Kunst en Kuituur Holten. 18 januari: Holterbergcross. 20 januari: jaarvergadering NBvP Espelo. 28 januari: jaarvergadering NBvP Holten. FEBRUARI: 8 februari: Prinsenbal in Bonte Paard. 13 februari: St. Kunst en Kuituur Holten. 15 februari: Prinsenbal in De Pop- pe. 16 februari: De Zwoagers in Bosc hkamp. 22 februari: Mindervalidencama- val. 29 februari t/m 3 maart: Carna valsweekend MAART: 7 maart: Postzegelruilbeurs. 18 maart: St. Kunst en Kuituur Holten. APRIL: 4 april: Vooijaarsconcert HMV. 28 april: St. Kunst en Kuituur Hol ten. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk in Holten houdt op woensdagmiddag 11 december in Dorpshuis De Boschkamp een ruil beurs voor kinderen. Dit keer staat de ruilmiddag in het teken van de muziek. Er kunnen plaatjes, pos ters, stickers of postzegels en aller lei andere dingen worden geruild. De Holtense Bibliotheek is aanwe zig met tal van muziekboeken en een video. De Holtense Postzegel club zal dia's laten zien over post zegels en muziek, via een quiz kun nen de kinderen fraaie postzegels winnen. Ook de Holtense Muziek school zal muzikaal aanwezig zijn. De toegang is gratis en het duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Het is wel eens anders geweest, maar in Hölten prijkt momenteel een overvloed aan telefooncellen. De klantvriendelijkheid straalt van PTT Telecom af want de laat ste weken werden liefst zeven nieu we cellen geplaatst. Of ze allemaal op een ideaal plekje staan is een tweede, want met name de familie Van Dijk is niet bijster gelukkig met een cel pal voor de voordeur in him woning naast het station. De overige nieuwe cellen staan op de Smidsbelt (de tweede aldaar), btf serviceflat De Molenbelt, bij zwem bad Twenha ars veld, op de hoek van de Pannenweg en de Vianen- weg en aan de Keizersweg bij de sporthal. Het gaat hierbij om kaartcellen, waarin men niet met munten terecht kan, maar alleen met telefonische 'strippen'kaar- ten. HENGELO -Radio Oost zendt zaterdag tussen negen en tien uur het maandelijkse sociaal-economische programma Memphis uit, dat eerder deze week werd opgenomen in het gelijknamige Enschedese hotel. Te gast in Memphis is onder anderen topman G. Reudink van Nijverdal-Ten Cate. Deze Twentse multinational overschrijdt dit jaar de magische grens van een miljard gulden omzet. De heer Reudink zal onder meer ingaan op de toekomst van Nijverdal-Ten Cate. Na enkele jaren van winststabilisatie moeten nieuwe acquisities een verdere groei bewerkstelligen. Daarnaast is de heer G. Sege- rink, directeur van leasemaat schappij Runoto uit Oldenzaal te gast in Memphis. Runoto is met een omzet van 85 miljoen gulden en een wagenpark met een gekapitaliseerde waarde van 250 miljoen uitgegroied tot één van de grootste lease maatschappijen van Neder land. Door de explosieve groei vertoont de leasemarkt hier en daar groeistuipen. De heer Th. Ankoné, directeur bij de En schedese vestiging van Van Lanschot Bankiers, zal in Memphis traditiegetrouw de ontwikkelingen op de beurs- vloer analyseren. Maywood Zondagochtend tussen elf en twaalf uur zendt Radio Oost vanuit café-theatre Podium in de Nieuwe Buitensociëteit in Zwolle rechtstreeks het pro gramma 'Bakje Troost uit'. De zusters Maywood zullen in dit familieprogramma enkele nummers zingen van hun nieuwe cd. Op de plaat staan covers van hits uit de jaren '70. Het duo Maywood zal onder meer het nummer 'Stupid Cu pid' vertolken, dat als single van de cd is getrokken. Daar naast praat presentatrice Ria Boelens in Bakje Troost onder anderen met Henk Smit van de Zwolse koffiebranderij Algra. Smit is mélangeur van profes sie, hij ontwikkelt nieuwe kof- fiesmaken. Publiek is van harte welkom bij de opnamen van Bakje Troost. De toegang is gratis. 89.4 fm I 95.6 FM I 99.4 FM Twente I Deventer I Zwolle

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 11