Mmisteck Mijft een populair speelgoed bij jong en oud Fleischmann modelbanen bieden je perfectie tot in de kleinste details Black Box: de waarheid komt uit zwart doosje ODC - SINT 1991 - TP 820 Mg»; Nu je eigen portret maken met hulp van per computer'ontworpen steekmodel Bepaal zelf als machinist en conducteur wanneer je trein, rijdt en waar die naar toegaat Spel voor volwassenen met honderdvijftig vragen Mariah Carey bewijst met cd 'Emotions' dat ze vakvrouw is Heart to Heart CD zuil Future verhapstukt maar liefst 53 of 83 cd's The Sound of Levi's 501 Ministeck is al jaren te koop. Vele tienduizenden in Neder land, en daarbuiten, maakten er kennis mee. Ondanks het feit dat het speelgoed al zo lang te koop is, blijft het uitzon derlijk populair. Recent kreeg het nog een enorme verkoop-impuls dankzij Het succes van Ministeck zit 'm in het feit, datje er eigen lijk onbeperkt afbeeldingen mee kunt maken. Wie een maal over genoeg basis 'bouwsteentjes' in de ver schillende kleuren heeft plus grondplaten, hoeft al leen nog maar nieuw steek- voorbeelden aan te schaffen. Met behulp van die voor beelden weet men precies op welke plek ieder 'steentje' thuishoort. En het is een prettig gevoel als je een mo tief na urenlang puzzelen en tellen af hebt, en bewonde ring van mensen uitje direc te omgeving oogst. Bij Ministeck is het mogelijk om op een vrij simpele wijze in te haken op nieuwe ka rakters van tv-series, zoals de al genoemde Alfred J. Kwak, Bouli, maar ook op bijvoorbeeld de weer zeer de figuur van Alfred J. Kwak, en de verwachting is dat het huidige succes van de sneeuwman Bouli (van de teken filmserie van Veronica) er nog eens duizenden mensen toe aan zet dozen met deze tekenfilmfiguur aan te schaffen. populaire Flintstones. Met een goed steekvoorbeeld valt ieder figuur of motief uit te werken. Wie Ministeck nog niet kent, of zelf bezit, kan van tijd tot tijd door de aankoop van actiedozen, veelal gericht op een populair figuurtje, een interessante en redelijk ge prijsde start maken. Actie dozen zijn al te koop vanaf f 12,95. Nieuw van Ministeck is de mogelijkheid om van je ei gen pasfoto een steekvoor beeld te laten maken. De computer berekent precies welke kleuren nodig zijn, en wie, om welke reden dan ook, alsnog kleurtjes tekort komt, krijgt die alsnog toe gestuurd door importeur Otto Simon. Informatie hierover is verkrijgbaar bij de Ministeck-dealers. Ministeck is een nog steeds bijzonder populair speelgoed. De motieven zijn geschikt om gemaakt te worden door zowel jongeren als ouderen. fabricage van modelbaanhuis jes. Leverbaar zijn bijvoor beeld stationsgebouwen, wa tertorens, seinhuizen, viaduc ten, laadkranen, expeditie- loodsen, molens, rookgenerator-sets, huizen zo als te zien op het platteland en in de stad. Zowel Busch als Pola leveren accessoires die passen bij de banen gebouwd met de N- en HO-modellen. Importeur/leverancier van Fleischmann, Busch en Pola voor Nederland is Otto Simon te Almelo. Mariah Carey bracht on geveer een jaar geleden haar debuut-album uit, simpel- tjes Mariah Carey genaamd. De cd schoot hier, maar ook elders in de wereld, meteen door naar de betere posities in de hitlijsten. Er werd ge fluisterd dat het voor haar een zware opgave zou wor den een opvolger van dat debuut-album te maken, die het net zo goed zou gaan doen. Nu haar tweede al bum, getiteld Emotions, is uitgebracht door Sony, is één ding overduidelijk. Het succes van Mariah Carey is geen toevalstreffer. Ze weet heel duidelijk met welk re pertoire ze wil en kan sco ren. De tien liedjes op Emo tions zijn zonder enige uit zondering van een perfecte kwaliteit. Vanaf het titel nummer tot en met 'The Wind'. Kortom, de fans van Mariah kunnen voorlopig weer even uit de voeten met dit prima produkt. Sony CD 468851-2. Black Box is een intrigerend spel voor vier tot zes volwassenen met een grote mate van nieuwsgierigheid en zelfvertrouwen. Black Box vraagt naar meningen, meningen over je medespelers, meningen over je vrien den, meningen over jezelf. Black Box laat op een leuke, indirecte wijze zien wat er gedacht wordt, maar nooit door wie. Dat is het geheim van het zwarte doosje. Een spel met honderdvijftig vragen dat met wisselende medespelers telkens weer anders zal zijn. Te spelen door vier tot zes spelers in de leeftijd vanaf 18 jaar. Black Box kent een ver koopadviesprijs van f89,95. Een hobby waar menige zolderruimte aan opgeofferd wordt is het bouwen van modelspoorbanen. Vooral mannen houden zich er mee bezig, al moet men niet vreemd opkijken als er vandaag de dag ook menige dame lol in heeft om een eigen modelspoor baan op te bouwen. Wat de bouwers van dergelijke banen pro beren is om de werkelijkheid zo nauwkeurig mogelijk na te bootsen in miniatuurvorm. 0 Met treinen van Fleischmann en accessoires van Pola en Busch maakt iedereen een natuurge trouwe kopie van welk spoor dan ook. gen, klinkerstraten, zwemba den en camping-artikelen. MODELHUISJES Pola is gespecialiseerd in de 'Heart to Heart' heet de cd die een van de meest beroemde opera-zangeressen van deze eeuw, Kiri Te Kanawa, samen met de zanger Malcolm McNeill, in Nieuw Zeeland op nam. De cd staat vol met ro mantische liedjes. Zowel Kiri als Malcolm komen van oor sprong uit Nieuw Zeeland. Voor Kiri was het land te klein om er de carrière te kunnen maken zoals ze die tot nu toe gekend heeft. De glorie in de muziekindustrie begon voor Malcolm in Engeland, maar hij keerde later terug naar Nieuw Zeeland, om er dankzij zijn liedjes, en enorme populariteit te verwerven. Zowel Kiri als Malcolm hadden banden met Kiwi-Pacifïc Records. De lei ding van de platenmaatschap pij stuurde Kiri enkele albums van Malcolm, en het gevolg was dat de twee fans van el kaar werden. Uiteindelijk be sloten ze dat het er maar eens van komen moest dat ze samen een album gingen maken. Een eerste persoonlijke ontmoe ting deed zich voor in 1989, de proefopnames volgden in 1990, en nu anno 1991 ligt daar het schitterende, romantische al bum 'Heart to Heart'. Ge maakt door twee mensen die normaliter heel verschillende muzikale wegen bewandelen, maar die, zo blijkt uit dit al bum, het zowel op het persoon lijke vlak als op het muzikale zeer goed met elkaar kunnen vinden. 'Heart to Heart', een plaat gemaakt door twee to partiesten, die dat beslist va ker moeten doen. Wie eenmaal de schitterende vertolking van dit duo heeft gehoord van bij voorbeeld nummers als 'The Long And Winding Road' of 'With You I'm Born Again' zal dat standpunt beslist onder schrijven. EMI Classics CDC 7 54299 2. len aandacht besteed aan ele menten zoals binnenverlich- ting, koplampen en dergelijke. Wie een modelspoorbaan bouwt is amper beperkt in zijn mogelijkheden. De beschikba re ruimte is eigenlijk de enige faktor die bepalend is voor wat mogelijk is en wat niet. Men kan de baan naar eigen ontwerp opzetten, maar ook aan de hand van voorbeelden, die door Fleischmann geleverd worden. Wel beperkt deze fa brikant zich voornamelijk tot het leveren van treinen, wa gons, seinen, spöörwègover- gangen, transformatoren en dergelijke. Startsets zijn te koop voor be dragen die liggen tussen de f99,- en f149,-. ACCESSOIRES Wie accessoires nodig heeft dient daarvoor gebruik te maken van het enorme aanbod van bijvoorbeeld de merken Busch en Pola. Fabrikant Busch levert voornamelijk mo delauto's, modules die het ge luid van kerkklokken en die rengeluiden van de boerderij imiteren, verkeerslichten, zendmasten, lampensetjes die echte branden nabootsen, straatlantaarns, materialen om bergen mee te bouwen, gras en heide, boompjes, mos, kiezelsteentjes, bouwplaten met steenstructuur, stroken met de structuur van autowe- De fabrikant van spijker broeken, Levi's, gebruikte in de diverse tv-commercials behalve beelden ook mu ziek. Werken van befaamde artiesten zoals The Steve Miller Band (The Joker), Muddy Waters (Mannish Boy), Marvin Gaye (I Heard It Trough The Grapevine) en Percy Sledge (Vifiien A Man Loves A Woman). Door die liedjes in de spotjes te gebruiken herleefde bij ve len de interesse voor die mu ziek, en menig nummer werd opnieuw uitgebracht. Platenmaatschappij Mag num zette al die liedjes uit de spotjes voor spijkerbroek 501 van Levi's op een cd, en voegde er zelf een aantal aan toe om daarmee de 22 vol te maken. Het werd daarmee een verzamelaar, die enkel en alleen tophits bevat. En nu maar hopen dat het voor beeld van Levi's gevolgd wordt door bijvoorbeeld de fabrikanten van wasmidde len, want dan komt er ten minste eindelijk eens iets zinnigs voor jn die spotjes... The Sound of Levi's 501. Uit gebracht döor Magnum, productie Sony. CD 469 168-2. Fabrikant Fleischmann levert voor de modelbaan een toch wel enorme hoeveelheid onder delen. Van treinen in diverse uitvoeringen, wagons in al even zovele varianten, tot en met seinpalen, wissels, spoor banen, transformatoren, spoorwegovergangen (onbe waakte en bewaakte model len), draaischijven met loco- motiefloods en modelauto's 'passend bij de desbetreffende modelbaan. TWEE SCHALEN De fabrikant bedient tegelij kertijd twee groepen model baanbouwers. Een groep die zich richt op de modelbaan met de kleinste schaal, de N 'Piccolo' versie, en de andere groep, die zich bezighoudt met modelbanen van de HO-versie, met een iets grotere schaal. Voor beide versies geldt dat alle onderdelen getrouwe ko pietjes zijn van de in het echt werkende treinen en wagons. De bouwer van modelbanen heeft bij het inrichten van z'n baan de keuze uit stoomloco motieven, maar ook uit moder ne treinen zoals diesel-locomo tieven en electrische. Ook bij het aanschaffen van wagons is de keuze ruim. Men kan histo rische modellen kopen, maar daarnaast ook de modernste die vandaag de dag te zien zijn. VERLICHTING Uiteraard is bij het fabriceren van de natuurgetrouwe model- Om de doosjes waarin enke le of dubbel-cd's verpakt zijn op te bergen, zijn er 'onein dig' veel Systemen te koop. Wie daar een tikkie op uitge keken is, en een sierlijker systeem verkiest, hier een tip. Audio Video Accessoires Nederland te Hagestein le vert onder meer twee zuilen onder de naam CD Future. Afhankelijk van het model passen er 53 of 83 cd's in (zie foto). De zuilen zijn gemaakt van stevig metaal, uiige voerd in zwart. De Future 5'J is 90 centimeter hoog, de Fu ture 83 meet 145 cm. Wie een beetje creatief om gaat met opbergmaterialen voor cd's kan die op perfecte wijze bij de inrichting van de woonkamer aan laten slui ten. De adviesprijs voor de Futu re 53 komt neer opf 125,-, die voor de Future 83 opf 195,-.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 17