Geen kampioenscross op circuit Zuurberg fi Tips om verlanglijstje mee vol te kunnen maken Uit buiten Holten Dorkas-actie weer een groot succes E 1 Staangeld kermis niet in grote pot Huisarts vertelt Atleten in Ganzeloop Filmavond ToDaBo in 't Trefpunt Bejaardensoos op reis naar Australië HOLTENS NIEUWSBLAD Notulen HVG The Young Puccini Veel romantiek op EVA-cd I Will Always Love You Time Of Space vol betere liedjes van Stevie Nicks Mistaken Identity nieuwste album van Donna Summer Tina Turner Symply The Best Nieuwe cd 'On Every Street' van Dire Straits een juweeltje Het bestuur van MAC de Holter berg heeft met verbazing kennis genomen van het feit, dat het cir cuit De Zuurberg niet meer is op genomen in de wedstrijdagenda van de KNMV, zo staat te lezen in het jongste uitgave van het club blad De Knalpiepe. Oorzaak van het aan de kant zetten van MAC de Holterberg is het gebrek aan ruimte voor accommodatie rond de crossbaan voor de financiële en bestuurlijke Bobo's, die tegen woordig ook bij de motocross de dienst uit maken. Vrijwel alle motocrossen voor het Nederlands kampioenschap tot aan 1997 zijn al verdeeld en op die lijst komt Holten niet voor. De meeste crossen zijn nu toebedeeld aan Grand Prix organisatoren, on der het mom dat de motorsport op een hoger niveau gebracht moet worden. Vorig jaar nog werd afgesproken, dat er in de loop van 1991 overleg zou komen met de clubs over de toekomst van de motocross en de accomodaties. MAC de Holterberg heeft daarop ingespeeld door afge- Ongelukken in en om de woning was het thema waarover huisarts mevrouw Piscaer-Witte sprak voor de Plattelandsvrouwen in Dijker- hoek. Op duidelijke en boeiende wijze liet mevrouw Piscaer aan de hand van dia's ziet wat er allemaal mis kan gaan in en om het huis. Mevrouw Piscaer had haar lezing in twee delen gesplitst. Voor de pauze gaf zij voorbeelden waar vooral gedacht moet worden als er (kleine) kinderen in huis zijn, na de pauze vertelde ze waar vooral bij ouderen goed om gedacht moet worden. De volgende bijeenkomst is op 18 november. De heer Kwakernaak uit Markelo zal dan een lezing hou den over Een reis door de eeuwen met kunst, over schilderijen, beel den en kerken. lopen winter het circuit aan te pas sen, Met name over de startplaats was men bij KNMV niet tevreden. Door een groot aantal bomen te kappen (en elders op het terrein weer nieuwe in te planten) en een nieuwe, verbrede startplaats aan te leggen, voldeed het circuit weer aan de eisen van de KNMV en mocht MAC de Holterberg afgelo pen jaar op 8 september een NK cross organiseren. De KNMV was toen vol lof over de organisatie. Nu blijkt echter, dat de bond bezwa ren maakt tegen de geringe ruimte bij start en finish voor het plaatsen van grote tenten. „Een goede ac commodatie (waaronder dan te verstaan een grote VIP-room, gro te sponsor-, pers-, TV- en ander boboruimten) schijnen belangrij ker te zijn dan een g oede en mooie crossbaan en een enthousiaste club die verder haar zaakjes goed voor elkaar heeft,. Ons inziensd is de KNMV hiermee op de verkeerde weg aldus voorzitter Schooien in De Knalpiepe. MAC de Holterberg heeft inmiddels protest aan gete kend bij de KNMV en hoopt in elk geval in aanmerking te komen voor een van de nog te verdelen wedstrijden na 1992. De motorclub gaat in elk geval door met de orga nisatie van nationale en regionale crosswedstrijden. HVG Dijkerhoek hield op dinsdag 5 november haar jaarvergadering. De notulen waren voor deze keer in dichtvorm opgesteld. Aftredend was penningmeesteres mevrouw B. Markvoort-Markvoort die zes jaar deel uit maakte van het be stuur. Haar plaats werd overge- noem door mevrouw M. Mark voort-Schoenaker. Mevrouw E. Bannink neemt binnen het be stuur het secretariaat waar. Haar telefoonnummer is 61673. Na het huishoudelijk gedeelde kon men oude foto's bekijken uit het verleden van de vereniging. Tot slot van de gezellige avond ver zorgde mervrouw Loorbach de me ditatie en werd de bijeenkomst be sloten met het gebed. De eerstvolgende bijeenkomst is op 19 november. Deze avond zal in het teken staan van Dorkas. Hervormde kerk Bath- men Het Twents Vrouwenkoor uit Hen gelo geeft op zondag 17 november om 15.00 uur een concert in de Ned. Hervormde kerk in Bathmen. Het koor brengt de Messe basse van G. Fauré, Geistliche Motette van F. Mendelssohn Bartholdy en Six Fa- bles de la Fonaine van M. Durufré- Chevalier. Evenementenhal Op zaterdag 16 en zondag 17 no vember wordt in de Evenementen hal in Borne de Twentse Vlooien markt gehouden, waar uitsluitend particulieren hun overtollige huis raad kunnen slijten. Voor de jong ste bezoekers is een kindercrèche met videofilms, speelgoed en de mogelijk om een ritje te maken. Zondag's mogen ze zich laten gri meren. De beurs is beide dagen geopend van 09.00 tot. 17 no uur. Oudheidkamer Riessen Van 20 november tot 18 december exposeert de Wierdense fotoclub in de wissel-expositie ruimte van het Rijssens Museum foto's met diver se onderwerpen als natuur, land schappen, portretten en abstracte werken. Lochemse Schouwburg Donderdag 14 november: Cabaret Verreck en Pleijsier met het avond vullend programma 'V&P in Con cert'. Donderdag 21 november: Joost mag het weten, een blijspel met o.a. Piet Bambergen en Rudi Fal- kenhagen. Vrijdag 22 november: Circus van de hartstochten, een Enschedse amateurproductie. Zondag 8 december: 14.30 uur: Pip- pi, een dansvoorstelling voor kin deren van 5 t/m 10 jaar. Maandag 23 december: Grote Kerk Lochem: VU orkest speelt Mahler (aanvang 20.00 uur). Deventer Schouwburg Vrijdag 15 november brengen De Berini's hun programma het Naad je van de Kous. Zaterdag 16 november: Boccaccio, operette van Franz von Suppé door de Deventer Opera en Operet tevereniging. De jazzformatie Vaalbeek Vokaal brengt op dinsdag 19 november spaans georiënteerde composities op teksten van de dichter Garcia Lorca. Mevrouw Melanie Klein is een psy- Voor de vijfde keer werd dit jaar ter gelegenheid van de Dankdag voor gewas en arbeid in Holten een actie gehouden ten bate van de Holten- se werkgroep Dorkas en opnieuw was het een reuze succes. Woens dagmiddag kon men in alle kerk gebouwen terecht om voedsel en kleding te brengen en ook voor aanvang van de dankdiensten in de kerken werden veel gulle gaven geschonken, die uiteindelijk hun bestemming zullen vinden in kin dertehuizen in Roemenië. In totaal werd zo'n 1500 kg voedsel geschon ken en voor de strip-bijbelactie, die eveneens ter gelegenheid van chologische thriller met in de hoofdrol Annet Nieuwenhuizen. Deze toneel topper is in Deventer op woensdag 20 november. Peerdespul een blijspel van Her man van der A wordt op vrijdag 22 en zaterdag 23 november gebracht door de Drentse vereniging Harm Smeenge. In echt herfstige omstandigheden werd in Gelselaar de 9e Ganzeloop gelopen. Jan Willem Manenschijn liep de 10.5 km in precies 48.00 min, goed voor een 29e plaats. Op de 16,1 km (10 Engelse mijlen) liepen 9 Holtense atleten temidden van 93 deelnemers. Gerard Beldman fi nishte als 9e in 1 uur en 34 sec., met dicht op de hielen Chris Offringa, 18e in 1 uur 2.55 min. Gerard Mark voort werd 29e in 1.04.22. Henri ten Brinke 42e in 1 uur 06.45 min., bleef net voor Marinus Baltus die 43e werd in 1 uur 7.02 min. Egbert Bel dman liep naar een 65e positie in 1 uur 12.10 min. Ap Koetsier werd 74e in 1 uur 14.55 min. Mannes Scholman en Harry Heuvelmans liepen dezelfde tijd 1 uur 17.24 min. Programma: zaterdag 16 novem ber: Randerodecross te Apel doorn, 3-6-9-12-16 km. Zondag 17 november: Beaufortloop te Raalte 2,5-6-12-17 km. Dankdag werd gehouden, kwam een bedrag goed voor 800 stripbij bels binnen, daarnaast werd nog een bedrag van 200 gulden ge schonken dat gebruikt zal worden voor transportkosten en aanvul lend voedsel. Naast deze speciale acties is kle ding, (houdbaar) voedsel en speel goed altijd welkom voor de projec ten van Dorkas Nederland in Oost Europa en Afrika. Men kan de goe deren inleveren bij het Dorkas kle dingdepot, Brug v.d. Borchstraat 19 bij de familie Van Doom. Is de familie niet thuis, dan kan men de goederen in de garage achter de woning neerzetten. DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991 Het is niet de bedoeling van het college van B en W om de staangelden van de kermis in de algemene gemeentepot te stoppen, maar men wil wel een vinger in de pap hebben bij de besteding van het geld. Tot nu toe heeft men geen inzicht om over hoevel geld het precies gaat en is het ook niet duidelijk zichtbaar, waaraan de geleden besteed worden. Dat deelde burgmeester Van Rappard mee tijdens de vergadering van de commissie Algemene Zaken. „Wij vinden het eigenlijk te gek, dat een algemeen aanvaardbare manier van geld binnen krijgen, geheel buiten de discussie blijft. Het isniet de bedoeling de algemene kas te spekken, het is pertinent niet voor onszelf. Maar ik kan me voorstellen dat de baten voor andere zaken van algemeen belang aangewend kunnen worden. De heeer Kevelam heeft al eens een suggestie voor een soort garantiefonds voor evenementen gedaan. Daar zou men eventueel aan kunnen denken Volgens burgemeester Van Rappard heeft er nog geen overleg plaats gevonden met de organisatoren. Eerst moet er een principe uitspraak van de raad plaats vinden, voordat men met de Dorpsfeestcommissie om de tafel gaat zitten. Het vol maken van verlanglijstjes voor de decern- deden tekstschrijvers, componisten, artiesten en bermaand moet met behulp van de cadeautips, die studio-technici er alles aan om de muziekliefhebbers hierop volgen, geen al te groot probleem meer te gerieven met nieuwe cd's. Een selectie uit het vormen voor onze lezers. De afgelopen maand(en) ruime aanbod leggen we hierbij aan de lezers voor... Onder leiding van Tom Parker nam het The New London Chora le opnieuw een album op, op een wijze, die al eerder tot grote suc cessen leidde. Nu is het de beurt aan de Italiaanse componist Gia- como Puccini (1858-1924), waar- van een roerige periode uit zijn le- I ven bezongen wordt. Een meisje uit de huishouding van de compo nist werd door de echtgenote van Puccini, Elvira, beschuldigd van een affaire met hem. Het leven van de vals beschuldigde Doria werd miserabel, zelfs zo erg, dat ze zelfmoord pleegde. De familie van Doria geloofde aanvankelijk de versie van Elvira, maar lieten naderhand een autopsie uitvoe ren. Daarbij bleek dat Doria als maagd gestorven was, en er werd een proces aangespannen, dat de I familie van Doria won. De kwes tie veroorzaakte een breuk tussen de Puccini's, die lange tijd duur- de. De affaire had zoveel invloed op Puccini, dat deze geruime tijd gestoord was in zijn creativiteit. The Young Puccini wordt door The New London Chorale uitge voerd met daarbij twee nieuwe leden, Tony Jackson en Marilyn David, die de recent overleden Vicky Brown vervangen. Wie de eerdere projecten van Tom Par ker met The New London Chora le kent weet dat ook dit project in de collectie thuis hoort. RCA/BMG PD 75174. Het is net alsof verzamel-cd's in houdelijk beter gaan worden naarmate de periode van het jaar kouder wordt. Dat slaat onder meer op de cd 'I Will Always Love You - 18 romantic country songs', uitgebracht door platen maatschappij EVA. Het schijfje bevat achttien rustige liedjes waar men bijvoorbeeld lekker een boek lezend naar kan luisteren. Dus geen storende toestanden van dan weer fel en dan weer rus tig klinkend repertoir. Het album opent met het schitterende 'Don't It Make My Brown Eyes Blue' van Chystal Gayle, gevolgd door onder anderen Glen Campbell met 'Rhinestone Cowboy', 'Feels So Right' van Alabama, 'I Belie ve In You' van Don Williams, 'Before The Next Teardrop Falls' van Freddy Fender en 'We Don't Wanna Go For It' van Bellamy Brothers. De liefhebbers van re pertoire als hiervoor beschreven hebben geen verdere aansporin gen meer nodig om op korte ter mijn de proef op de som te nemen bij de platenzaak. CD EVA (EMI) 7980292. Zangeres Stevie Nicks is in de wereld van de popmuziek zeker geen onbekende. Als solo-zange res draait ze al menig jaartje mee, en met veel succes. Haar typische stemgeluid is altijd duidelijk her kenbaar, en ook de muziek die haar nummers begeleiden. Wie eenmaal het genoegen mocht smaken haar werken te beluiste ren, en daarna positief oordeelde over de kwaliteiten, blijft een trouw aanhanger van Stevie's re pertoire. Van haar albums zette platenmaatschappij EMI de bete re werken op de cd getiteld 'The Best Of Stevie Nicks - Time Spa ce'. Het album bevat veertien nummers, waarmee Stevie de af gelopen jaren bekendheid en roem verwierf. Op de cd onder meer 'Sometimes It's A Bitch', 'Talk To Me', 'If Anyone Falls', 'I Can't Wait' en 'Desert Angel'. Gelukkig is bij de titel van het al bum nog niet de aanduiding 'The Very Best' gebruikt, zodat die mogelijkheid open blijft voor een veel later uit te brengen cd. En in tussen maar hopen dat Stevie de nodige albums uitbrengt, zodat met de beste nummers daarvan de compilatie onder de noemer 'The Very Best Of...' vervaardigd kan worden. CDP 7976232. Het is even wennen bij het zien van het album Donna Summer 'Mistaken Identity', maar de dame met het blonde haar is in derdaad Donna Summer. Gerui me tijd geleden leverde ze de ene na de andere hit af, en zo goed als Tina Turner, moeder, groot moeder, zangeres, dwingt aan alle kanten respect af. On danks haar toch al redelijk ge vorderde leeftijd presteert ze het nog steeds muziek af te leveren, die helemaal van deze tijd is. Een zeer grote schare fans over de gehele wereld zou het betreuren wanneer ze echt helemaal met haar werkzaam heden als zangeres zou stop pen. Wie wil weten waarom ze dan treuren doet er goed aan eens naar de cd Tina Turner - Simply The Best te luisteren. Daarop staan maar liefst acht tien schitterende liedjes van haar. Toppers ook zoals 'What's Love Got To Do With It', 'Nutbush City Limits', 'Pri vate Dancer', 'River Deep - Mountain High', 'It Takes Two' (duet met Rod Stewart), 'Way Of The World' en 'Love Thing'. Wie eenmaal verslin gerd geraakt is aan de muziek van Tina kan uren achtereen Tina Turner blijft Sym ply The Best- van haar vocale kwaliteiten ge nieten. Vlot werk dat de stevi ge concurrentie van andere to partiesten moeiteloos aan kan. Capitol Records/EMI cdp 79 6630 2. iedere disco had haar repertoire menigmaal op de draaitafels lig gen. Op haar nieuwste album wijkt ze toch wel een beetje af van de koers zoals ze die in het verle den uitzette. Zc kiest nu iets meer voor hedendaagse trends als hip hop en ook house. Op zich niet onaardig, maar of de fans, die haar vroegere repertoire juist om die kwaliteiten wisten te waarde ren, die ommezwaai zonder meer waarderen, is nog even afwach ten. Wie echter puur afgaat op de kwaliteit geleverd op dit album moet beamen dat de ingeslagen weg nog niet eens zo gek is. Op vallende nummers op deze cd zijn 'Body Talk', 'Cry Of A Waking Heart' en 'Let There Be Peace'. Een album dat het naar verwach ting toch wel redelijk zal gaan doen. Warner 9031-75159-2. Leraar Mark Knop fier (gi- taarlvocals), z'n broer David gitaaren student-sociologie John Illsley (basgitaar) deel den in 1977 een flat in Zuid- -Londen. Ze repeteerden en kele van Mark's liedjes en wer den spoedig versterkt met Piek Withers (drums). Onder de naam 'Cafe Racers' deden ze mee aan een punkfestival. Een vriend van de drummer zag hoe slecht het viertal er finan cieel voorstond en suggereerde dat ze zich beter Dire Straits konden noemen... Het viertal deed dat en trad onder die naam bij een tweede gelegen heid op. Met pijn en moeite schraapte de groep 120 pond bij elkaar om een demo te maken. BBC Radio Londen dj Charlie Gillet draaide de band in zijn Honky Tonk Show, en het nummer werd gehoord door John Stainze van Phonogram, die Dire Straits contracteerde voor het Vertigo-label. In 1978 ver scheen de eerste lp van Dire Straits, met daarop onder meer 'Sultans of Swing'. On danks lovende kritieken vielen de single 'Sultans Of Swing' en het album 'Dire Straits' al (te) snel buiten de hitlijsten. Later, in 1979, gooide 'Sultans Of Swing' hoge ogen in Noord- - Amerika, en de single werd opnieuw uitgebracht in Groot- -Britannië. Een succesnote ring volgde (nummer 8 op de hitlijst) en het album Dire Straits bleef 130 weken in de hitlijst staan, met als hoogste notering plaats 5. De daarop volgende jaren bleef het succes voor D:re Straits overeind. Zes aibums volgden, met als laatste 'Money For Nothing'. Het nieuwste album van Dire Straits is getiteld 'On Every Street'. En men zou haast zeg gen dat dit album simpelweg in iedere straat te horen moet zijn. Het is in een woord een klasse-album. Meteen al bij het beluisteren van het sublie me openingsnummer 'Calling Elvis' wordt de luisteraar ge grepen door de muziek. En de kwaliteit van dat nummer zet zich op het gehele album door. Of men nu 'On Every Street', 'The Bug', 'Iron Hand' of welk ander nummer ook beluistert, het gehele al bum klinkt schitterend. En wie On Every Street' aan schaft maakt ook nog eens kans (tot 31 december 1991) op een van de 1.000 Dire Straits cd's of een van de 50 Philips Soundmachines, door mee. te doen aan de Dire Straits-wedstrijd, waarover meer te lezen valt in het bij de cd behorende boekje. Maar de echte Muziekliefhebber schaft zich het album uiteraard aan vanwege de kwaliteit van deze cd. Niet omwille van de even tueel te winnen prijzen. CD 510 500 2. Phonogram/Verti go. Als vervolg op het initiatief van vorig jaar met film en een optreden van de Boerendansers verzorgt To DaBo opnieuw in 't Trefpunt in Espelo een middag/avondpro gramma voor ouderen, waarop jon geren ook welkom zijn. Begonnen wordt om 14.00 uur met een filmpje, gemaakt door eigen leden van ToDaBo, gevolgd door een optreden van het duo Schreurs en Hiddink uit Diepenheim. Zij zingen liedjes in het dialect. Daar na volgt weer een filmvertoningen met aansluitend weer een optre den van het duo. 's Avonds om 20.30 uur wordt het middagprogramma herhaald, maar nu met een optreden van De Hölleboer uit Luttenberg. Hij zingt in het dialect en schrijft onder an dere teksten voor de groep Nor maal. Dankzij het gratis beschik baar stellen van 't Trefunt door het bestuur en mede door de gift van de Normaalcommissie wordt ook dit keer geen entree geheven. De Bejaardensociëteit heeft vorige week dinsdag volop genoten van de reis door de familie Span ge maakt deze zomer naar Australië. Doormiddel van dia's werd verslag gedaan van de reis die begon op Schiphol en de familie Span bracht naar Melbourne. De reis werd on derbroken door een vierdaags be zoek aan Singapore. Australië heeft evenveel inwoners als Nederland maar is 187 maal groter. De groene grazige weiden ontbreken en de schapen en koeien moeten hun gras zoeken tussen de opgedroogde sprieten hoog gras. Maar de boer leeft er wel vrijer. Er zijn minder regels en men heeft geen last van mestoverschotten. Door de enorme afstanden woont men wel veraf van de supermarkt en voor een bezoek aan de zondag se kerkdienst is de afstand zeer groot. Met belangstelling werd gekeken naar de mooie beelden van het leven in Australië, die door de fa milie Span ondersteund werden met een gezellig praatje.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9