'Oer-supporters' zijn onmisbaar voor de SV Eerste nederlaag voor zaalteam Blauw Wit Holten nog vaster op laatste plaats Laatste examen van De Bergspeurders Eervol verlies waterpoloheren Klus snel geklaard voor teams BCH Mintonet^e-heren versterkt positie Succes Ida Vincent Indoor Maastricht Topper voor Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Veel waardering Supportersvereniging Volleybal om Holtense titel DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991" Ook. uit tegen Zenderen Vooruit slaagde Holten er niet in het juiste ritme te pakken te krijgen. Door een 4-1 nederlaag belandde de ploeg van trainer Cees Riemers nog vaster op de laatste plaats. Toch hadden de rood-zwarten een goede start. Al na vijf minuten kreeg Van de Pluym een goede kans op aangeven van Jager, maar zijn kopbal werd tot hoekschop verwerkt. Jager raakte bij deze aanval geblesseerd en werd ver vangen door Meilink. Na het ope ningsoffensief van Holten nam ZV het initiatief over met agressief spel. Holten kwam een paar keer goed weg, maar kwam in de 22e mi nuut op achterstand toen de laat ste man van de thuisclub weer eens inschoof en Mossel 1-0 scoorde. Het bleef daarna éénrichtingsverkeer naar het Holtense doel waarbij Mossel vlak voor rust doelman Stukker opnieuw passeerde. 2-0. Ook in de tweede helft werd Holten op basis van agressie onder druk gezet. Daarbij maakten de gasten veel overtredingen en raakten ze zichtbaar geïrriteerd en onzeker der. Broekmaat kreeg een boeking toen hij zich met de leiding be moeide bij een buitenspelgeval waarin de scheidsrechter door liet spelen. ZV maakte koel gebruik van de verwarring bij Holten en opnieuw Mossel zette zijn ploeg op 3-0. Pas toen kwam Holten wat meer aan voetballen toe kon de in de diepte aangespeelde Van der Pluym de ZV-doelman omspelen en voor een tegentreffer zorgen. Voor een ommekeer was het echter te laat. ZV sloeg meteen terug en bepaalde door Platenkamp de eindstand op 4-1. Voor Holten staat zondag 17 no vember de inhaalwedstrijd tegen SOS op het programma. Wellicht kan de ploeg tegen deze oude be kende eindelijk weer eens de volle winst in de wacht slepen. SV Holten SENIOREN Holten 1 - SOS 1,14.30 uur; Holten 2 - Bome 2, 10.45 uur, Luctor 2 - Holten 3, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 4 - Luctor 3,10.45 uur; De Zweef 7 - Holten 5, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 6 - Haarle 4.10.00 uur; PH 11 - Holten 7,11.45 uur, vertrek 10.45 uur; Vroomsh 3 - Holten 8, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 9 - Enter 9, 09.00 uur; SDOL 5 - Holten 10,09.30 uur, ver trek 08.30 uur; Holten 11 - RKSV 3, 09.30 uur; SOS 7 - Holten 12,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 13 - Wierden 5, 09.00 uur. JEUGD Holten Al - Haarle Al, 14.30 uur; Holten A2 vrij; Tubanters BI - Hol ten BI, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Sp. Vr.hoop BI - Holten B2, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Holten Cl - Juliana Cl, 14.30 uur; Holten C2 - BWOC3, 11.00 uur. Holten Dl - Blauw Wit Dl, 11.00 uur; sp. Rljssen D2 - Holten D2, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten El -HaarleEl, 11.00uur; HoltenE2 - Haarle E3,10.00 uur; Enter V F1 - Holten Fl, 10.00 uur. vertrek 09.15 uur; Excelsior F2 - Holten F2,11.00 uur, vertrek 10.15 uur; De Zweef F3 -Holten F3,11.00 uur, vertrek 10.15 uur. Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit 1 - Achilles E. 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Vrh. Boys 3, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Excelsior 8; Voorwaarts 3 - Blauw Wit 4, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Exelsior 11 - Blauw Wit 5, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; SWN 10 - Blauw Wit 6, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; DES 8 - Blauw Wit 7. 12.45 uur. JEUGD Hoeve V Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Blauw Wit Cl - Sp. rijssen Cl, 11.00 uur; Vrh. Boys MB - Blauw Wit MB, 12.00 uur, vertrek 11.00 uur. Holten Dl - Blauw Wit Dl. 11.00 uur; Blauw Wit D2 - GFC D2,10.00 uur; Blauw Wit El -Vesos El, 11.00 uur; Blauw Wit E2 - Enter E3,10.00 uur; DES Fl - Blauw Wit Fl, 10.30 uur, vertrek 09.30 uur; Excelsior F4 - Blauw Wit F2, 11.45 uur, vertrek 11.00 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 14 november: Blauw Wit 1 - Exelsior 1,22.00 uur; Pohon Tjengkeh 2 - Blauw Wit 3,22.00 uur, vertrek 21.00 uur. Handbal Zaterdag 16 november; Al uit te gen Broekland om 13.00 uur. Ver- VDH kringgroep Bergspeurders Holten hield zaterdag 9 november zijn laatste examen van dit jaar, een IPO-examen. Keurmeester was de heer Lensen uit Haarlem, J Vincent was examenleider. Er had den zien zes deelnemers gemeld voor dit examen, waaronder een deelnemers van een andere vereni ging- De gespeurd werd 's morgens in Espelo waar de omstandigheden gunstig waren. De sporen werden door D. Oolbekkink uitgelopen. Een IPO 111-hond behaalde de maximum score van 100 punten, en andere IPO 111-hond werd echter afgewezen. De overige deelnemers behaalden allen wel voldoende punten. Op het kringgroepterrein werden vervolgens de gehoorzaamheid soefeningen afgewerkt, waar ieder een voor slaagde met als hoogste een IPO 11-hond met 96 punten. Na de middagpauze werden de ver dedigingsoefeningen afgewerkt op de pakwerkers A. ten Barge en D. Oolbekkink. Op dit onderdeel wer den twee deelnemers afgewezen, waaronder de gast, omdat hun honden de pakwerker slecht wil den loslaten en/of nabeten. De geslaagden zijn: B. Tuitert met Angie v.d. Weusten- hoeve, IPO 1, 262 pnt.; A. ten Dam met Enzo v.d Katerstede. IPO 11. 264 pnt.; A. Wansink met Fencha oet de Poeterië, IPO 111,260 pnt.W. Coenen met Zandosz v.d. Schil- bree, IPO 111, 270 pnt SportBin Holte» De waterpoloheren van ZPC Twenhaarsveld verloren in Rijssen eervol tegen koploper Zignea, waarbij bovendien als excuus gold dat de doelman niet aanwezig was en er duas een speler in het doel moest. Die voorkwam meteen een vroege achterstand toen Zignea fel van start ging. Na het openings doelpunt van Twenhaarsveld kwam de koploper toch op voor sprong. In het tweede kwart hiel den de Holtenaren goed stand tot 3-4 voor Zignea dat daarna toch liet zien niet voor niets lijstaan voerder te zijn. Zowel fysiek als speltechnisch moest Holten toege ven. waardoor uiteindelijk een toch wel eervolle 7-11 nederlaag resteerde. De dames van ^PC Twenhaars veld moesten tegen de dames van Heidelberg, waarbij na een snelle Holtense voorsprong verschillen de dames naar de kant moesten. De schotkracht van Heidelberg re sulteerde halverwege in een 1-3 voorsprong, waarna Twenhaars veld in het derde kwart goed terug kwam en in het laatste kwart de 3-3 eindstand veilig werd gesteld. trek 12.00 uur; BI thuis tegen Voor waarts om 12.45 uur; JB 1 uit tegen V K om 15.00 uur. Vertrek 14.00 uur; Welpen en mini's vrij. Zondag 17 november: Heren thuis Zwolle 2 om 13.05 uur; Dames S uit tegen Haarle om 13.10 uur. Vertrek 12.25 uur. Dames J 1 uit tegen LHC om 10.00 uur. Vertrek 09.00 uur; Dames J 2 thus tegen Karwei/K wiek om 12.00 uur. Badminton Zaterdag 16 november: BCH jeugd - Wijhe 2 (09.00-12.00 uur); maan dag 18 november: BCH 3 - Gene- muiden 4; BCH 1 - Trefzeker 2. Talloze gelukwensen mocht het bestuur van de Supportersvereniging in ontvangst nemen. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 16 november t/m 22 november 1991 Zaterdag: 12.00-12.45 NHV 14.00-18.00 Mintonette 18.00-19.00 L. Keulen 19.00-20.00 Aanstoot 20.00-21.00 Haan 21.00-22.00 Nijland 09.00-12.00 BCH (halve hal) Zondag: 12.00-14.45 NHV Maandag: 08.10-14.50 SGH 19.00-23.00 BCH Dinsdag: 08.10-14.50 SGH 16.30-17.30 Mintonette (halve hal) 17.30-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.40 SGH 19.00-22.30 BCH 22.30-23.30 J. Wegstapel Donderdag: 08,10-15.40 SGH 16.00-22.00 sv Holten •22.00-23.30 sv Holten All Stars Vrijdag: 08.10-14.50 SGH 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22,00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Het duurt nog tot zaterdag, voor dat het carnavalsfeest weer los barst, maar maandagavond op de elfde van de elfde was het in de kantine van Meermanskamp overduidelijk, dat de Fienpreu- vers een volle dochter zijn van de supportersvereniging van sv Hol ten. Wat begon als een druk be zochte receptie ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan met veel toespraken, eindigde dan ook een uitbundig feest. „Een zwarte broek en een rode trui, dat zijn de Holterlui", was het lied dat uit volle borst werd mee gezongen met de Braandheultjes. Freek ter Hoeven klom er zelfs voor op tafel, driftig zwaaiend met de rood zwarte paraplu, die hij zojuist had gekregen van het jeugdbestuur van de afdeling voetbal. 'Oer-supporters', zo werden ze in veel toespraken genoemd, de leden van de supportersvereniging die de club in goede, maar ook in slech te tijden door dik en dun steunen, maar die naast de ondersteuning van de eigen omnivereniging ook oog hebben voor het groter maat schappelijk belang. Het resultaat daarvan, bijeengelopen tijdens de in september gehouden sponsor loop, was een bedrag van 13.500. Na aftrek van de kosten betekende dat een gift van ieder 6500 gulden voor de EHBO afdeling Holten en de Stichting Paardrijden Gehandi capten. De eigen afdelingen wer den niet vergeten in de feestvreug de. De afdeling schaken ontving 100,-, handbal 300,-, atletiek 450 en de afdeling voetbal 750,-. Voorzitter Gait van Eertjes (Gerrit Jansen) benadrukte in zijn speech, dat training en scholing van de jeugd het voornaamste doel was en is van de Supportersvereniging. In de toekomst wil de Supportersver eniging zich nog duidelijker profi leren. „Wij moeten ons toekomst gericht afvragen, hoe we de ko mendejaren gaan en moeten invul len. Daarbij denk ik vooral aan de invulling die de diverse afdelingen in de komende jaren aan hunvver- eniging gaan geven. Hiermee doel ik op de verhouding recreatief- /prestatief. Binnen de afdeling voetbal hoor je ai'jaren geluiden in de trend van: we moeten de kant van het prestatiegerichte voetbal op, waarbij de één nog verder wenst te gaan dan de ander! Ook binnen de afdeling atletiek wordt deze discussie aan de orde gesteld. Recentelijke verslagen in de plaat selijke en regionale kranten over de Holterbergloop wijzen in die richting. Springlevend Nadat Freek ter Hoeven uitput tend had terug had gekeken in de historie van de vereniging, om schreef nieuwbakken algemeen voorzitter Albert Boode de omni vereniging als een sportief gezin met vier springlevende kinderen: Victor Voetbal, Hannie Handbal, Adje Atleet, benjamin Sjaak Schaak, en suikertante Sanne Supporter die steeds druk is met de kinderen en hen telkens wat toegestopt. Als waardering voor de financiële en morele ondersteu ning kreeg de Supportersvereni ging een steekwagen. De kleur blauw kon in de juiste kleuren overgespoten worden, zo werd er bij verteld. Namens de afdeling voetbal felici teerde Wim Brinks de Supporters vereniging. Een speciaal woord van dank was er voor G van E, die in moeilijke tijden de kans zag de vereniging weer op het juiste spoor te zetten. Marinus van Avezaath, de man met de 50 ideeën en sup porter in al zijn vezels, mocht een fotolijst in ontvangst nemen. De paraplu's in de clubkleuren rood zwart die oud-prins Anne Jansen namens de voetbal jeugdafdeling overhandigde, bleken een schot in de roos. De bestellingen stroom den bij ceremoniemeester Wim Klein Velderman binnen. De aan bieding van meerkleurige para plu's ('Er zijn meer kleuren dan alleen rood-zwart') door Jan Krooshof namens de afdelingen handbal, schaken en atletiek, viel daardoor in het water. Overleg is nooit het sterkste punt binnen de SV. Voorzitter Gerrit Boers van de TVB, die normaal nooit jubilea van suportersverenigingen bijwoont, doorbrak de traditie om twee trou we Lotto/Toto ophalers, Marinus van Avezaath en Henk Tuller, in het zonnetje te kunnen zetten. Als blijk van waardering ontvingen zij een stropdas en een speld van de KNVB. Jan de Ontvanger, president van de Fienpreuvers feliciteerde zijn 'geachte ouders'. Naar zijn zeggen is de carnavalsvereniging ontspro ten uit de schoot van Gerritje den Heijer, de moeder van de Suppor tersvereniging. Het oorverdoven de lawaai van de Braandheultjes onderstreepten zijn felicitaties. De EHBO en de Stichting Paard rijden gehandicapten hadden hun felicitatie op rijm gezet, wat werd voorgedragen voor Marietje Eg- gink en Henk Markvoort. Het was al laat toen Gait van Eer tjes zijn dankwoord richtte tot de sprekers, maar de supporters hiel den moedig stand tot in de kleine uurtjes. Niemand had anders ver wacht. Het derde team van de BCH had weinig moeite met Boertjes 1 uit Dedemsvaart. De tegenstander was verzwakt door blessures: er werd met twee invallers gespeeld. Voor het Holtense team, bestaan de uit Peter Daane, Theo Aarsen. Gea Stam en Marijke Offenberg, was het dan ook niet zo'n zware klus om al vrij vroeg op de avond met een 8 - 0 overwinning naar de kantine te gaan. In de wedstrijd van BCH 1 tegen SVS 1 uit Schalkhaar ging ook alles voor de wind, zozeer zelfs, dat de spelers van het eerste team al voor team 3 in de kantine zaten met als uitslag 8 - 0 in het voordeel van Holten. Voor Harry Peters, Martin Bakarbessy, Berlinda Broekmate en Yvonne Beuker lij ken zulke overwinningen een heel gewone zaak te worden. Heel anders verging het BCH 5 in Deventer tegen SAS 4. De tegen standers bleken te sterk voor de Holtenaren, vooral de eerste heer speelde zeer sterk. Het enige winst puntje werd gescoord door Anne- miek Kleinherenbrink in de enkel. De rest van het team, Jos Dorres- teijn en Ronald Wissink konden evenmin als invalster Betty van de Velde voorkomen, dat het vijfde met 7 - 1 verloor. BCH 4 ontmoette NOP 3 uit Em- meloord. Voor de dames Carola van der Vreede en Ria Groeneveld en voor de heren Hans Paalman en Harry Knuiman kostte het niet al te veel moeite om de stand tegen een matig spelend NOP op 8 - 0 te brengen, al leek het er tegen slui tingstijd op dat Carola en Hans in hun mix nog een punt zouden moe ten afstaan. De licht geblesseerde Ans Jacobs haalde in de dames- dubbel met Ria ook haar punt bin nen. BCH 2 trad in Zwolle aan tegen ZBC 8. Gewoonlijk een geduchte tegenstander, maar ook deze partij verliep bijna naar volle tevreden heid van de Holtenaren. Wel had Eddie Willemink 3 sets nodig om zijn enkel te winnen. Ina Peters was wat te gespannen en verloor, maar Pieter Aarsen en invalster Gea Stam wonnen zonder proble men hun enkel. Alle dubbels wer den beslist in het voordeel van Hol ten. Eindstand 7 - 1 voor BCH 2. Zaterdag 0 november was voor Ida Vincent van de Bergruiters een belangrijke dag. Met Mark nam zij op uitnodiging van de Ne derlandse Hippische Sportbond deel aan Indoor Maastricht. Zij behaalde daar een eervolle eerste prijs in het klassiek springen klas se Z en werd bovendien samen met de beroemde Britse spring ruiter David Broome zesde bij het relais springen, waarbij ze na Broome het parcours moest afma- In een wedstrijd waarin twee ge lijkwaardige ploegen fel streden om de winst, liep Blauw Wit van meet af aan achter de feiten aan. In de laatste vijf zinderende minu ten had SVZW het geluk wat Blauw Wit in de eerste wedstrijd tegen Enter had. Hierdoor leed Blauw Wit een nipte maar niet onverdiende nederlaag met 3-4. In tegenstelling tot de eerste twee thuiswedstrijden streed de ploeg van Gerrit Paalman van meet af aan voor een goed resultaat. De ploeg miste in deze wedstrijd Jan Harbers. Wim Aanstoot verving hem zeer verdienstelijk. Al in de derde minuut kwam SVZW uit Wierden op een voorsprong. Op een ver afstandschot verkeek doel man Jan Aanstoot zich en de gas ten leiden met 0-1. Blauw Wit nam het initiatief, maar de rustig spe lende gasten hadden geen moeite met het weerstaan van de eerste aanvalsgolven van Blauw Wit. Langzamerhand werd Blauw Wit gevaarlijker en vooral André Schuppert kreeg enkele goede kansen op de gelijkmaker. Aan de andere kant was het Harrie Kolk man die zijn eigen doelman even een benauwd moment te verwer ken gaf. In de achtste minuut kwam de gelijkmaker toen een goed uitgevoerde aanval op rechts bij Wim Aanstoot kwam die de bal panklaar voor André Schuppert deponeerde en die maakte geen fout 1-1. De wedstrijd ging op en neer, maar Blauw Wit speelde ner veus en onrustig. SVZW had duide lijk meer in zijn mars. Met gecon troleerd spel wachtte de ploeg op foutjes bij Blauw Wit. In de 15e minuut scoorden zij een prachtig doelpunt, waarbij Blauw Wit in de verdediging werd uitgetikt 1-2. De thuisploeg moest opnieuw aanval len en kreeg goede kansen via An dre Schuppert, Harrie Sjoers en Gerrit Stam, maar vlak voor rust liep SVZW uit tot 1-3, na opnieuw een goed opgezette tegenaanval. Na de korte pauze begon Blauw Wit fel met de achtervolging. De veel te tolerante scheidsrechter kreeg het door eigen toedoen moei lijk en de wedstrijd had een veel te harde periode. Echter na tien mi nuten werd er weer meer gezaal- voetbald en Blauw Wit kwam met nog tien minuten te gaan op 2-3. Het publiek ging er nog eens goed voor zitten, want de spanning nam met de minuut toe. SVZW trok zich massaal terug voor eigen doel en Blauw Wit mocht aanvallen. Met nog ruim drie minuten te gaan werd doelman Jan Aanstoot gewis seld voor een extra veldspelen Met een man meer werd getracht gelijk te maken. Harrie Kolkman kreeg hiertoe vanaf de linkerkant de bes te mogelijkheid maar zijn inzet ging naast. Blauw Wit had geluk dat een verre inzet van SVZW net over het verlaten doel ging. De Wierdense ploeg kwam toch onver wacht gemakkelijk op een veilige 2-4 voorsprong toen een misver stand tussen twee Blauw Witters met en treffer werd afgestraft door de geroutineerde gasten. Dat Har rie Kolkman vanaf de aftrap nog voor 3-4 wist te zorgen deed niet meer ter zake, want met nog elf seconden kon de Wierdense ploeg de zege niet meer ontgaan en heeft Blauw Wit de eerste nederlaag te pakken. De tijden zijn veranderd; vroeger met het zweet in de handen naar Oni, nu een zeer eenvoudige over winning op de middenmoter. Zon der de gekwetste Rob van Zoelen. die nog enkele weken uigescha- keld zal zijn, werd door heren 3 in de eerste set met hoog tempo ge speeld. Met 2-15 werd weergegeven waaron de heren Mintonette kop lopers zijn. Coach Leo Thiele ver- andere het team niet en via een toch wat moeizame 13-15 en een 5- 15 in de laatste setk werd de kop positie weer verder versterkt. Al leen Markel-up kan de herenvol leyballers nog volgen. MTSM - Mintonette 1 (dames) Het zit er niet in. Spelvreugde en inzet missen, waardoor de dames steeds achter de fieten aan blijven hollen. Onftodige fouten typeren de situatie. Voor de vijfde keer bleef Mintonette met lege handen staan. En dit maal tegen een ploeg waar zeker punten te halen waren. Er zal spoedig iets moeten gebeu ren wil de ploeg niet voor een twee de achtereenvolghende maal de graderen. ken. Komend weekeinde neemt Vincent deel aan het Concours van Hannover in Duitsland. Ook andere leden van De Bergrui ters kwamen in actie. Ineke Brons- voort haalde met Debuut de ne gende prijs bij het B-springen in Hellendoom en voor Ema Brons- voort met Fayco S was er een derde prijs in het springen klasse L bij het concours in Wezep. Zwennie Vincent werd met Everest derde bij het M-springen in Luttenberg. Bergruitertjes Erwin Rietberg van PC De Berg ruitertjes ging met Bianca naar het concours van PC de Hertruitertjes in Hellendoom en behaalde daar in de dressuur klasse Ml, categorie D de eerste prijs met 129 punten. In Heeten werd Gerrie Jager met Major Tom tweede in het springen klasse B, categorie D. Voor Brenda Kappert met Beautiful Tiffany was daar een eerste prijs in het sprin gen klasse Z, categorie C. Zaterdag 16 november staat voor Blauw Wit op sportprak 't Vletgoor de topper tegen concurrent Achil les Enschede op het programma. De Enschedeërs hebben een punt minder. Naast de koppositie staat ook de eerste periodetitel op het spel want de destijds wegens de droogte afgelaste wedstrijd telt hiervoor mee. Wat dat laatste be treft kan Blauw Wit zich zelfs een nederlaag met één doelpunt ver schil veroorloven om toch periode kampioen te worden. De wedstrijd begint om 14.30 uur onder leiding van scheidsrechter Jansen uit Al melo. Het jaarlijks Hol tens volleybal kampioenschap voor recreanten vindt plaats op vrijdagavond 13 december in sporthal 't Mossink. Het toernooi van volleybalvereni ging Mintonette staat open voor teams van bedrijven, verenigin gen, straten, vriendenclubs enz. Het gaat om gemengde teams met een minimum leeftijd van zestien jaar. Mochten er meer dan vijftien teams zijn, dan krijgt het kam pioenschap een vervolg op vrijdag 10 januari waarbij de wedstrijden op 13 december dan als voorronde gelden. Inschrijving is mogelijk tot 8 december bij H. Scholten, Ab Jansenstraat 6, tel. 62420.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7