'Met Hemelvaart sloeg vonk plotseling over' n Eerste spade in grond voor nieuwbouw HM V Maïté Du val: zo ontstaat een beeld Kerkdiensten Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Astma Fonds organiseert cara- zwemmen Puzzelrit Welkomst- dienst [DsEgzaHiHi EEG r- DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991- Zij kenden elkaar al meerdere ja ren, maar op Hemelvaartsdag 1941 sloeg de vonk over. „Plotse ling wist ik dat het goed was. En zo is het altijd gebleven". Het jon ge stel had maar kort verkering en trouwde nog in hetzelfde jaar. Maandag 18 november is het een halve eeuw geleden dat J.W. Dene kamp (76) en G.A. Tukkers (71) elkaar het jawoord gaven. Een echte bruiloft werd er niet gevierd in dat eerste oorlogsjaar. De nich ten en tantes kookten een feest maal, maar daar bleef het bij. „Er was nog geen druppel jenever te krijgen", weet de heer Denekamp zich te herinneren. Maar dat feest w.ordt de achttiende met de vier kinderen en negen kleinkinderen ruimschoots ingehaald. Aanvankelijk woonden de jonge- trouwden samen met een onge trouwde broer van de heer Dene kamp in de ouderlijke boerderijtje in het buitengebied tussen Nijver dal en Rijssen om vervolgens in te trekken bij de ouders van me vrouw in de Kerkstraat, op de plaats waar nu de Korhoender staat. Inmiddels was de oudste zoon geboren. Zeven jaar lang werd daar lief en leed gedeeld, tot dat het paar een noodwoning kreeg toegewezen in het Sikken- straatje, compleet met een 'stille tje'. „Je was zo vlak na de oorlog al lang blij dat je een eigen woning toegwezen kreeg. De straat was dan misschien niet zo mooi, we hebben er met erg veel plezier ge woond, maar dan moest je wel eerst 'buren' hebben gemaakt. Wie dat niet deed, hoorde er eigenlijk niet bij. In 1955 werd het Sikken- straatje afgebroken. Het echtpaar Denekamp kreeg een woning aan de nieuwe Schoolstraat en ook daar voelde men zich direct thuis. Met vier opgroeiende kinderen, een zoon en drie dochters, was het vlak na de oorlog soms moeilijk de eindjes aan elkaar te knopen. Naast zijn werk als chauffeur bij de firma Schipper en later als kraan machinist bij Eternit in Goor, ver diende de heer Denekamp er wat bij door het innen van contributie voor sv Bato en ledenwerven voor de Industriebond FNV. Daarnaast legde hij zich toe op het plaatsen van televisiemasten. Rugklachten zorgden er uiteindelijk voor dat hij het rustiger aan moest gaan doen, maar het innen van de Bato-contri- butie houdt hij nog in ere. „Als het mooi weer is, ga ik 's middags op pad, zo blijf je tenminste onder de mensen". Mevrouw Denekamp werkte van 1960 tot 1972 als school- schoonmaakster op de Dorps school, totdat zij om gezondheids- ANBO Op donderdagmiddag om 14.30 uur houdt de ANBO afdeling Hol ten in dorpshuis De Boschkamp een themamiddag, die in het teken staat van 'het wel en wee rondom de ouder wordende mens', of wat wetenschappelijker uitgedrukt 'de geriatrische aspecten van de ouder wordende mens'. Geriatrie is een nog jonge wetenschap, die uitge breide kennis bezit van zowel het lichamelijke als het geestelijke functioneren van de oudere mens. Dr. A. Fuldauer komt de leden van de ouderenbond vertellen over zijn specialiteit 'de geriatrie'. Natuur lijk wordt er ruim tijd genomen om vragen uwerzijds te beantwoor den. Zijn er in uw familie- of kennis senkring mensen, die ook belang stelling hebben voor dit onder werp, neemt u ze dan mee. Heeft u problemen met het gaan naar het dorpshuis? Belt u telefoon 61719 en u wordt gehaald en gebracht. PCOB De PCOB afdeling Holten kwam op 29 oktober jl. onder voorzitter schap van J. Beldman bijeen. Deze vergadering had een apart karak ter. De leden konden zelf onder werpen aandragen en daar vragen over stellen. De onderwerpen, die besproken werden waren: huisves ting voor ouderen in Holten, ver keersproblemen en propaganda en ledenwerving. Het werd door de ouderen op prijs gesteld, dat zij allen de kans kre gen over deze onderwerpen van gedachte te wisselen. De bijeen- redenen moest stoppen. „Fijn wer ken was het daar" zegt mevrouw Denekamp. Al weer tien jaar woont het echt paar in de Gaardenstraat („de rijk ste straat van Holten") in een van de bejaardenwoningen, met uit zicht op het komen en gaan bij bank en Postkantoor. Op vakantie gaat het echtpaar niet meer, maar als het mooi weer is maken ze graag een ritje door de mooie na tuur rond Holten, en als de heer Denekamp nog eens zijn zin krijgt, maakt hij van het grasveld naast de bejaardenwoningen een herten- parkje. Dinsdag 5 november botsten een bromfiets en een auto tegen elkaar op de kruising Larenseweg - Dorps straat. De auto stak over naar het station en verleende geen voor rang aan de brommer. De gevol gen: lichte schade en een schaaf wond. Dinsdagavond is op sportpark Meermanskamp een fiets bescha digd. Er is tegenaan getrapt en enkele onderdelen zijn verbogen. Woensdag bemerkten drie mensen in de wijk de Beuseberg dat er in de voorafgaande nacht bij hen was ingebroken. Vermist wordt in to taal f. 400,- en een aantal girobe taalkaarten plus pas. In alle gevallen was de achterdeur de zwakke plek. Die was alleen afgesloten met de grendels en niet met het slot. De grendels kunnen met een schroevedraaier heel ge makkelijk worden teruggewrikt. Het laat nauwelijks sporen achter en ze functioneren daarna ook nog gewoon. Het lijkt erop dat deze heren (of dames) gauwdieven zich hebben gespecialiseerd op deze manier van binnenkomen. Aan de buitenzijde is ook te zien of het slot al dan niet gebruikt is. Advies: een goed slot gebruiken en/of de gren dels vervangen door afsluitbare. Hiermee wordt bereikt dat er meer geweld gebruikt moet worden, het geen samengaat met meer lawaai. Folders over inbraakpreventie zijn aanwezig aan het politiebureau. Voorts is de dader aangehouden van een in september gepleegde diefstal van een spijkerbroek uit een rek voor een kledingzaak. Vrijdagmorgen bleek er een deur te liggen op de A 1. Diverse auto's waren er al over gereden. Er zijn geen meldingen van schade. Vrijdagavond werd ook bij het dorpshuis een fiets in elkaar ge trapt, Schade f.200,-. Zondagmorgen vroeg raakte een 16-jarige jongen uit Rijssen het spoor bijster op de Veenweg. Hij rolde met de auto van zijn vader het talud af en kwam naast de rails te liggen. Hij had de auto onge vraagd meegenomen en bleek bo vendien te veel alcohol gedronken te hebben. De spoorwegen hebben geen hinder ondervonden. Maandagmiddag kwam een inwo ner van Apeldoorn op de A 1 in de problemen. Hij werd duizelig en reed met zijn auto de rechterberm in. Hij belandde in de sloot. Hij is naar het Geertruiden gebracht en voor observatie opgenomen. Sinds kort is er in Deventer en omstreken een werkgroep van het Astma Fonds actief. Naast het or ganiseren van voorlichtingsactivi teiten wil de werkgroep ook sport activiteiten voor cara-patienten op zetten. In dat kader start op 18 november in samenwerking met de Deventer Zwembaden in het Overdekt Zwembad in Deventer het c ara-zwemmen. Doel is door middel van speciale oefeningen de conditie en de long functie van cara-patienten te ver beteren en op die manier eventueel het medicijngebruik terug te drin gen. Elders in het land zijn hiermee al opvallende resultaten geboekt. Het cara-zwemmen staat onder lei ding van een fysiotherapeut en een zweminstructrice en wordt gehou den iedere maandagochtend van 11.00 tot 12.00 uur. Deelnemers moeten een medische intakeproce dure doorlopen. Geïnteresseerden kunnen conc- tact opnemen met mevr. Laning, correspondent van het Astma Fonds tel. 05700-37216 of mevr. Sa- tink, zwe.instructrice van het Overdekt Zwembad, tel 05700- 21864. komst werd dan ook als zeer ge slaagd beschouwd. Voeding Donderdagmiddag 24 oktober or ganiseerde de ANBO afdeling Hol ten een bijeenkomst rond het the ma 'voeding'. Nadat de vice - voor zitter H. Fransen in zijn opening de pas gestarte ledenwerfactie memo reerde met het oog op overheids maatregelen, zoals bezuinigingen op subsidies, kreeg mevr. J. Prin sen het woord. Zij is diëtiste bij de Kruisvereniging Zuid - West Over ijssel. Als belangrijkste problemen bij het ouder worden noemde zij de hart- en vaatziekten, botontkal- king en de slechte stoelgang. Aan de hand van de maaltijdschijf, die tegenwoordig geen 5 maar 4 vak ken omvat, behandelde zij de goe de keuze voor het dagelijks voed sel. Zij wees erop bovendien veel te drinken, minstens 1 1/2 liter per dag, veel fruit te eten, geen ontbijt over te slaan en veel te bewegen. Voor het samenstellen van een goede maaltijd, gaf zij enkele re gels, namelijk: eet gevarieerd, wees matig met vet, beperk de cholesterol, eet volop zetmeel en voedingsvezels, wees matig met suiker, wees zuinig met zout en voor wat het alcohol ge bruik betreft geldt ook hier, dat overdaad schaadt. In de pauze waren folders van o.a. het Voorlichtingsbureau voor de Voedingen de Hartstichting, waar in deze adviezen ook staan ver meld, verkrijgbaar. Tevens lagen er goede recepten en een kookboek ter inzage. Het snoeihout van de krenteboom uit de tuin van de familie Voordes leverde zaterdag de fraaie buiten model steel op voor de schop waar mee wethouder Wim Dalhuisen met ferme hand de eerste schep pen grond verzette als start van de (ver)nieuwbouw van het repetitie lokaal van de Holtense Muziekver eniging. „We hebben ons in allerlei bochten moeten wringen om het startkapitaal bij elkaar moeten brengen, vandaar", legde voorzit ter Gerhard Voordes met een grote grijns op zijn gezicht uit. Wethou der Dalhuisen haakte daar onmid- delijk bij in. „Ik hoop dat het ge meentebestuur zich ook in allerlei bochten kan wringen om nog een steentje bij te dragen. De muziek vereniging vervult een belangrijke rol in de samenleving. Daarom is de jaarlijkse gemeentelijke bijdra ge van tienduizend gulden dan ook volledig op zijn plaats". Voorzitter Voordes legde uit, dat de nu bijeengebrachte 60.000 gul den voldoende waarborg gaven voor een solide begin van de bouw- klus. In totaal worden de kosten MAC de Holterberg heeft voor zon dag 17 november de laatste puzzel- rit van dit seizoen op het program ma staan. Ook dit keer zorgen de uitzetters weer voor een goed uit gezette rit. De start is om 14.00 urn- bij clubhuis-'t Stuurhuus aan de Beusebergerweg 27 a. De inschrij ving is vanaf 13.30 uur. De steel van de schop wrong zich in alle bochten, maar wethouder Dal huisen schepte alsof hij het zijn dagelijks werk was. geraamd op 250.000 gulden. Veel wordt daarvan bijeen gebracht door zelfwerkzaamheid. Onmiddellijk na de officiële ge beurtenis gingen de echte werkers aan de slag en werd de overtollige muur met fundering uitgegraven en afgevoerd, waarna de rest van de week het werk stil heeft gelegen. Via het nodige klim en klauter- werk moeten de zangers van Hol- tens Gemengd Koor zich maan dagavond een weg banen naar het repetitielokaal, maar dat is slechts tijdelijk. „We moeten het doen met vrijwilligers, dus het komt neer op werken in de avond en in het week end. Daarbij komt dat HMV niet gezegend'is met veel bouwvakkers, maar als het weer niet al te veel te gen zit, is het pand nog voor het in vallen van de winter glasdicht". Zondag 17 november is er in de Ned. Herv. kerk om 10.00 uur een welkomstdienst voor de bewoners van de sociowoningen van De Lathmer. Voorganger in deze dienst, die uitgaat van de drie plaatselijke kerken, is ds. R. Vis ser. De Stichting Kunst en Cultuur Holten ontvangt donderdag 21 no vember in dorpshuis De Bosc hkamp Maïté Duval, beeldhouw ster, Fran^aise van geboorte, maar al 20 jaar woonachtig in Ne derland. Ze is in het hele land bekend, dankzij talrijke exposi ties. Aan de hand van dia's zal Maïté over haar beroep vertellen en in wijden in de geheimen van een beeldhouwwerk in wording. Het ontstaan van eeri beeld begint bij het aanvaarden van een op dracht. Vervolgens moet een pas send idee gezocht worden, de ma quette moet uitgewerkt worden en dan pas kan het beeld geboetseerd worden. Dit wordt vervolgens in gips afgevormd en tenslotte in brons gegoten, waarna de plaat sing en het onthullen van het beeld de kroon op het werk zijn. Na het verhaal over het ontstaan van een beeld neemt Maïté haar gehoor mee op een 'beeldenroute' langs verschillende van haar wer ken. De lezing begint om 20.00 uur en is •voor iedereen toegankelijk; ook in- troducees en niet-leden zijn wel kom. De entree bedraagt 5,- voor donateurs. Niet-leden betalen 8,50. Gevonden: gladharig hondje- reu,met vlooienband. Verloren: gouden trouwring met inscriptie Gerard, bruine portemonnee met wit hals- koord, gouden ketting met munt van 20 Francs, sleutelbos met koperen hanger en 5 sleu tels. Geboren: Joris Hendrikus zv H. Nijzink en H. ten Broeke; Mart zv R. Hoogeveen en E.A.B. Rite- co. Overleden: J.P. van Duijker-Snijder, oud 88 jaar; H. Krikkink-Marsman. oud 95 jaar. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. R. Visser, m.m.v. Campanella. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: Wilma Meijer en Jose Slotman. 19.00 uur: ds W. Vons (Open Deurdienst), m.m.v. Octopus. Diessenplas: woensdag 20 no vember: 19.00 uur, Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. F. J. v.d. Wal, Nijver- dal. 19.00 uur: ds. W. Vons (Open Deurdienst) Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. A. Beldman-Staman; groep 7 en 8 o.l.v. T. Bannink. De eerste collecte is voor de kerk de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Broe- ze-Weustman, Wilma Bolink- Meijerink, Jeanette Tromop- v.d. Meulen. 4-6 jaar: Ria Har- bers-Potman, Ali Beldman-Sta man, Gerdien Tromop- Nijkamp. R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur: Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Nijenboer, Hel- lendoom; uitgangscollecte: Plaatselijke Diaconie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 16 en 17 november: W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 16 en 17 november: E.R.M. Bijl- sma, Grotestraat 86 Diepen- heim. Tel. 05475-2010. Behande ling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERLISSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 15 november: 20.00 uur, jubi leumconcert Holtens Mannen koor m.m.v. The Shepherds in de Kandelaar. 16 november: 20.00 uur, 'Elfde van de Elfde' in De Poppe; 14.00 uur, off. opening schietbanen De Eendracht. 17 november; 13,30 uur, in schrijven puzzelrit MAC de Hol terberg. 18 november: 20.00 uur CDA happening in kandelaar met staatssecr. Heerma; Bijeen komst Plattelandsvrouwen Dijkerhoek; 20.00 uur, CBTB, praatavond in de Kandelaar. 19 november: 20.00 uur, HVG in Bethanië, hr v. Doom over Dor- kas 21 november: 20.00 uur, CPB in De Kandelaar (Twente-toen met G.J. Kraa, Bomebroek); 19.30 uur, receptie bedrijfsver. landbouwvoorlichting in Bonte Paard; 20.00 uur Stichting Kunst en Kuituur Holten in de Boschkamp (Maïté Duval: zo ontstaat een beeld); 20.00 uur Paui Akkerman voor Amnesty in gebouw Irene; 20.30 uur, prijs uitreiking schietwedstrijden Zaagmolen; 19.00-22.00 uur Open huis De Eendracht. 22 november: 19.00 uur Drop ping cJV de Vriendenschaar bij Irene; 14.00-17.00 uur, Open huis De Eendracht. 23 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal; 14.00 uur Intocht Sinterklaas; 14.00 uur, duo Hid- dink en Scheurs in Trefpunt; 20.30 uur, de Hölleboer in Tref punt; Lanz Bulldog in de Waag. 25 november: bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt, 19.45 uur; 14.00 uur raadsverga dering (begroting); prijsuitrei king Rietvoorn in zaal Vosman. 26 november: 14.30 uur, Bejaar- densocièteit. 27 november: Concillar proces (prof. B. Goudswaard) 29 november: Uitzending kerk telefoon: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00; 20.00 uur, Klaverjassen sv Holten. 30 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal; 20.00 uur, feesta vond MAC de Holterberg in Bonte Paard; Daily News the commercials in De Waag. 3 december: 20.00 uur, HVG Dijkerhoek in Bethaniè, Sinter klaasavond. 6 december: off. opening brand weergarage. 7 december: open huis brand weergarage. 9 december: 20.00 uur, Ruila- vond Postzegelclub in De Bosc hkamp. 11 december: 14.30-16.30 uur, Adventsbijeenkomst HVD Wijk West. 12 december 14.30-16.30 uur, Adventsbijeenkomst HVD Wijk Zuid.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3