COC trekt volle zaal Resultaten sv Holten met vrolijk blijspel m Diploma Stal De Eik voor NPC-geslaagden Bouw brandweergarage op een oor na gevild is Nipte overwinning voor handbaldames Slachtofferhulp wil uitbreiden Leefbaarheid platteland HOLTENS NIEUWSBLAD mm MAC stopt met vakantiecross Voorwedstrijd Nachtvoetbal Lanz Bulldog in De Waag mi ftllgii Door burgemeester en wet houders verleende vergunnin gen, ontheffingen e.d. .DONDERDAG 14 NOVEMBER 1991- m &31 Een scene uit de klucht Op de avond van de zevende juli met Gerard Stam en Anja Paalman. Wat gebeurt er als men om een deftige vriendin te imponeren een huisknecht inhuurt, die gelijker tijd ten huize van zijn werkgeef ster arriveert als een goede vriend van de echtgenoot? In werkelijk heid een onmogelijke situatie, maar in een klucht, zoals De avond van de zevende juli, is het lachen geblazen. Twee avonden lang genoot een tot de allerlaatste plaats bezette kleine zaal van De Kandelaar uitbundig van het met veel vaart en verve gespeelde blij spel. De Christelijke Onspannings Club COC legde er eer mee in. Onder regie van Erik Zandvliet wa ren de amateur toneelspelers zoals gebruikelijk weer bijzonder rol vast. Slechts een enkeling had in het begin wat moeite de draad van het verhaal, maar naar mate de avond vorderde kwam men steeds beter in het spel. Moeilijk is het, om in een amateurproductie de uit blinkers te noemen, want vaak is dat afhankelijk van de rol die men toebedeeld krijgt. Maar toch moe ten we een paar uitzonderingen maken. Zonder het fraaie typetje, dat Jan Willem Maneschijn neer zette van de stijve huisknecht En- gelbert Angevare, zou het stuk veel van zijn waarde inboeten. Ook Me- lie, de notarisvrouw met kapsones, vertolkt door Eline Paalman-Lam, stak boven het gemiddelde uit. Heel natuurlijk kwamen Anja Paalman over in haar rol als doch ter Ankie en Hanna, de huishoud ster, gestalte gegeven door Annie Rensen. Wat meer moeite hadden we met notaris Martin van Wijn gaarden, gespeeld door Diederik Kruimelaar en advocaat Harry de Glint, vertolkt door Johan Abbink. Bij hen ontbrak net dat stukje van zelfsprekendheid. Ria Tromop- Prins voldeed als Henriëtte van Terwinselen, de deftige maar be rooide freule en Emmy Aanstoot- Kluyt als het charmante meisje Joke van Anraad. Gerard Stam speelde Jan, de zoon des huizes. Dat in het verhaal uiteindelijk al les op z'n pootjes terecht kwam, en alle liefdes werden beantwoord, spreekt haast vanzelf. Wellicht te vanzelf. COC zou ook met een wat minder voorspelbaar toneelstuk volle zalen kunnen trekken. Afgelopen zaterdag werden bij Stal De Eik de diploma's uitge reikt aan de leden van de ponyclub De Eik die hun A- en B-diploma's van de Nederlandse Ponyclub (NPC) hadden gehaald. Dit werd voorafgegaan door een les in het klaarmaken van de pony voor een concours. Alle aanwezige kinderen mochten vervolgens zelf proberen de manen van hun pony te vlech ten, de staart te wassen enz. Geslaagd voor diploma A zijn: Eli ne Bak, Renske de Groot, Martijn Knol, Maijorie de Bruin, Francis Zomer en Chantal Sluiter. Voor diploma B: Mirjam van de Noord, Marlienke Spakman, Marije Spak- man, Hendrike Fonteine, Laura Protzman, Carolien Protzman, Mi- chiel Knol, Silke Hesse, Daniëlle van de Kaap, Francis Zomer, Da niël Sluiter, Marleen de Roos, Sa bine de Roos, Lotte van Riessen, Christa Mulder, Beatrijs Linde- naar en Rebekka Lindenaar. Zondag was het de beurt aan de se nioren die aantraden voor de jaar lijkse viertallenwedstrijd. Iedere deelnemer aan zo'n viertal reed daarbij èn een individuele dres- suurproef èn een carrousselproef met vier tegelijk. De uitslag van de dressuur: 1. Aimée van de Plas met Avion (135 pnt.), 2. Mieke Vlam met Rocco (129 pnt.), 3. Gea Sluiter met Rocco (128 pnt.), 4. Annet Wolters met Sonate (122 pnt.), Eggie Lam ping met Sonate (121 pnt.). Uitslag viertallen: 1. Pieter de Boer, Mieke Vlam, Saskia Philips en Agnes Lo- huis (996 pnt.); 2. Eggie Lamping, Elly sloet, Rebekka Lindenaar, Ai- mee van de Plas (993 pnt.); 3. Gea Sluiter, Karin van Surksum, Ja- queline Bodde, Jenny van de Kaap (948 pnt.). De twee hooggeplaatste viertallen strijden op 24 november mee om de regionale viertallenwedstrijd voor recreantenclubs om de fraaie wis- selprijs. Deze is momenteel in bezit van de recreantenclub Raalte. Holten 2-Neo 4 Al snel was duidelijk dat de Hol- tense ploeg in goede doen was en NEO werd op alle fronten over troefd. In de eerste helft werd dit nog niet in cijfers uitgedrukt en kwamen de reserves maar aan één doelpunt toe. Nadat de strijd tien minuten was onderbroken door een geweldige stortbui brak het Holtense geweld pas goed door. Door goed opgezette aanvallen en koelbloedig afwerken werd de stand regelmatig opgeschroefd. Uiteindelijk werd een meer dan verdiende eindstand bereikt van 5- 0. Holten 4-La Première 4 Na een voorspoedige start van Hol ten was het Spikker die met een goede actie de eerste treffer liet aantekenen. Ook hierna bleef de ploeg van G.v.E. goed doorgaan en scoorde de Nolle weer eens. Vlak voor rust was het weer raak door de goed spelende Onstenk die doel trof. Na een hevige stortbui werd na rust op een doorweekt veld de lijn doorgetrokken en weer On stenk die de voorsprong uitbouw de. Toen Holten daarna even gas terug nam konden de gasten weer meevoetballen en dit kwam tot ui ting in een tegendoelpunt.Met het Op de maandelijkse bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Holten sprak burgemeester Van Rappard maandagavond in zaal Vosman over de leefbaarheid op het platte land. De bijeenkomst was georga niseerd door de agrarische com missie en werd bijgewoond door ongeveer 85 leden. De burgemeester gaf aan, dat leef baarheid een niet precies te om schrijven begrip is omdat dit door ieder anders beleefd wordt. Hoewel dus een beperkt begrip, wilde hij toch uitgaan van het voorzienin- gennivo die een gemeente wil waarborgen en uitbreiden. Dit houdt in plannen maken voor de toekosmt, afgestemd op de ont- wikkélingen op landelijk, provinci aal en regionaal gebied, waarbij het raamwerk wordt aangegeven door Rijksnota's en Streekplan nen. De gemeente, zo vertelde de burgemeester heeft binnen deze grenzen alleen nog de mogelijk heid ze verder aan te passen aan de plaatselijke situatie. De vele schriftelijke vragen die burgemeester Van Rappard voor gelegd kreeg waren zeer divers, van toestemming voor de kleur van je huis tot de procedures over wijzigingen van bestemmings plannen. De spreker ging op iedere vraag zorgvuldig in, zodat het ge heel een goede aanvulling was op het verhaal voor de pauze. einde in zicht werd de druk weer opgevoerd en Spikker tekende zijn tweede treffer aan kort voor het einde: 5-1. Holten 11 - Holten 12 Onder slechte weersomstandighe den moesten de Holter elftallen hun onderlinge competitieduel af werken. Het elfde had de wind mee en kreeg daardoor een licht over wicht. De ploeg van Freek liet ech ter een paar goede kansen liggen door paal en lat te raken. Toen aan de andere kant Van Heun een bal goed teruglegde was het Kaayk die onhoudbaar scoorde. Na de rust en de eerder genoemde stortbui was het Holten 11 dat meer greep kreeg op het middenveld en ook meer kansen. Na een goed opgezette aanval over rechts was het Bulsink die de strijd besliste in het voor deel van het elfde. Eindstand 2-0. Overige uitslagen: Haarle 2-Hol- ten 3 3-3; La Première 5-Holten 5 2- 2; Holten 6-Wierden 3 0-2; GFC 5- Holten7 6-1; Holten 9-RKSV 5 0-1; PH 14-Holten 10 1-1; Holten 13- RKSV 4 3-1. De traditionele vakantie-auto cross, die MAC de Holterberg elk jaar organiseert op de woensdag avond tijdens het Dorpsfeest komt te vervallen. Nadat vorig jaar de autocross letterlijk en figuurlijk in het water viel, vinden de organisa toren het tijd worden om aan dat evenement een andere invulling te geven. Binnen het bestuur van de MAC wordt nog nagedacht over een nieuw origineel idee. De loting voor voorwedstrijden voor het nachtvoetbaltoernooi op 23 november is als volgt: 19.00 uur, Borkeld - Blikboys; 19.16 uur, Houthakkers - de Zaagmolen; 19.33 uur, Klavier 1 - Klavier 2; 19.49 uur, Raedtskelder - Beuse- berg; 20.06 uur, Comb Wegstapel - Eertjes; 20.22 uur, Holterbroek - J en A; 20.39 uur, Borkeld - Houtkak kers; 20.55 uur, Blikboys - de Zaag molen; 21.12 uur, Klavier 1 - Re- adtskelder; 21.28 uur, Klavier 2 - Beuseberg; 21.45 uur. Comb. Weg stapel - Holterbroek; 22.01, Eertjes - J en A; 22.18 uur, Borkeld - de Zaagmolen; 22.34 uur, Blikboys - Houthakkers; 22.51 uur, Klavier 1 - Beuseberg; 23.07 uur; Klavier 2 - Raedstkelder; 23.24 uur. Comb. Wegstapel - J en A; 23.40 uur, Eer tjes - Holterbroek. Afgelopen weekend stonden de da mes van Holten voor de lastige thuiswedstrijd tegen LHC. De gas ten namen al in de eerste minuut een voorsprong, maar Hotlen nam daama de wedstrijd in handen. Met vooral aanvallend goed spel konden de dames goed bijblijven en hield Holten voortdurend een minimale voorsprong. Na een 6-6 ruststand sloot in de tweede helft ook de verdediging goed. LHC kreeg steeds minder mogelijkhe den, terwijl Holten de kansen goed bleef benutten. Via 8-6 liep Holten uit naar de verdiende 13-9 overwin ning. Scores: Ineke Leeftink 4; An- nemarie v.d. Maat 3; Marieke Nij- land, Joke Markvoort 2; Gerda Busschers, Marti Barvelink 1. Dames junioren 1 leed haar eerste nederlaag. Haarle bleek een lastige tegenstander die het Holtense aan- I valsspel goed wist te ontregelen. Tot de rust, 6-6, ging het gelijk op. Daama kreeg Haarle meer over- j wicht en wist de wedstrijd met 9-14 naar zich toe te trekken. Jeugd Meisje A speelde thuis tegen SDOL 2. Na een wat ongelukkige eerste helft, waarin Holten met 1-6 achter kwam, werd er in de tweede helf met veel inzet aan een inhaal race begonnen. Holten kwam heel ver, maar moest de winst toch met 8-12 aan de gasten uit Luttenberg laten. Jongens B kon met slechts 6 spe lers aantreden tegen Achilles. Toch leverde dat een leuke wed strijd op, waarin Holten net wat schotkracht te kort kwam. Via een 3-6 ruststand werd hét uiteindelijk 4-12. Lanz Bulldog zal op zaterdag 23 november weer een van de beruch te, beestachtige optredens verzor gen in dancing De Waag. De band zal naast covers van onder andere AC/DC en Normaal, natuurlijk aangepast aan de lokale omstan digheden en voorzien van eigen teksten, veel decibellen de zaal in sturen. Natuurlijk zullen ook de nummers van de nieuwste single die waarschijnlijk in december wordt uitgebracht, met daarop Wi'j wilt sex, Lanz Bulldog en een enigszins aangepaste versie van 'Waarheen, waarvoor', de liefheb bers naar De Waag lokken.' V-fosc, De nieuwe brandweergarage is vrijwel klaar voor gebruik. De onlangs gehouden wervingsac tie voor nieuwe vrijwilligers voor de Holtense brandweer heeft nog niet geleid tot een enorme toeloop. Uit de (weinige) kandidaten die zich hadden gemeld, bleef er één over die komende maandag zal worden geïnstalleerd. Omdat er nog steeds dringend behoefte be staat uit versterking zal er op nieuw een wervingsactie worden gehouden bij de opening van de nieuwe brandweergarage. De offi ciële handelingen daarvoor wor den op vrijdag 6 december ver richt. Tijdens het open huis, dat zaterdagmiddag? december wordt gehouden, hoopt men mogelijke kandidaten, en als het even kan liefst ook een aantal vrouwelijke brandweerlieden in spé te kunnen strikken. Naast de bezichtiging van de nieu we accommodatie kan die middag ook een aantal demonstraties door het Holtense korps worden beke ken. De werkzaamheden aan de nieuwe brandweergarage zijn op een oor na gevild en eind volgende week vindt dan ook de verhuizing plaats van de oude naar de nieuwe gara ge. De nieuwe behuizing wordt een hele verbetering in vergelijking bij de oude. Zo is er niet alleen een handewasplaats geïnstalleerd om het ergste vuil alvast van de han den te krijgen, maar krijgen de brandweermannen ook de be schikking over een doucheruimte. De brandweerdames hoeven niet bang te zijn, zich na de brandklus te moeten douchen tussen de man nelijke collega's. Voor hen is een speciale doucheruimte en toilet ge bouwd. Samen kunnen zij dan na gedane arbeid genieten van een kopje koffie uit eigen keuken. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. Traanman voor plaatsen broeikasje bij Pastories traat 29; - aan W. J. de Bruyn voor bouw garage bij Erve Joost 17; - aan J. Kors voor bouw garage bij Erve Joost 19; - aan P, M. S. Visser voor bouw serre bij Markollenweg 18; - aan E. D. K. Wardenaar voor bouw berging bij Postweg 32; - aan H. Dikkers voor bouw bakkerij bij Dorpsstraat 20. 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan B. J. Kurz, Houtweg 17, voor 1 berk; - aan C. M. van de Woude, Vianenweg 49, voor 7 dennen. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 18 november a.s. spreekuur te houden. HINDERWET Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 18 november 1991 tot 18 december 1991 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage de ver zoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van 1. D. J. Rechterschot, Deventerweg 91 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en mestvar- kensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning. 2. Maatschap J. W. en G. H. Hulsman, Langstraat 26 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie, omvat tende vergunning). 3. G. J. Volkerink, Liezenweg 7 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, meststieren- en mestvar kensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning. 4. H. J. Deten, Stevenssteeg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie in 2 tanks) omvattende ver gunning. 5. B. J. H. Bronsvoort, Pasopsweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 6. H. H. Kappert, Postweg 128 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvar kensbedrijf annex opslag van dieselolie en huisbrandolie) omvattende vergunning. 7. H. J. Rensen, Schutteweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, meststieren- en fokvar- kensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning. 8. L. Nijland, Pasmansweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, legkippen- en opfokkip- penbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning 9. J. W. Vruggink, Pasmansweg 6 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensfok- en varkensmestbedrijf annex mestopslag) omvattende vergunning 10. A J. Ulfman, Tromopsweg 5 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveefok-, rundveemelk-, meststieren en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvat tende vergunning. 11. E. Haverslag, Maneschijnsweg 22 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en meststie- renbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning. De aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende ge noemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizers- weg 22 te Holten (kantoor beheerder) Schriftelijk kunnen tot 18 december 1991 gemotiveerde bezwa ren worden ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De per soonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 11 december 1991Men gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Alge mene Zaken ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). Het medewerkersteam van buro Slachtofferhulp Deventer en om streken wil zich graag uitbreiden. Het is op zoek naar vrijwillige medewerk(st)ers die slachtoffers met raad en daad kunnen bij staan. Voor belangstellenden wordt daarom een informatiebij eenkomst gehouden op maandag morgen 9 december van 10.00 tot 11.45 uur. Voor deze bijeenkomst kan men zich telefonisch aanmel den op tel 05700-40571 op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 11.00 uur. Buro Slachtofferhulp stelt zich ten doel, hulp te bieden aan slachtof fers van een misdrijf of een ver keersongeval. Het buro is werk zaam in de Regio Deventer, die de gemeenten Holten, Olst, Raalte, Diepenveen, Bathmen en Deven ter omvat. De hulpcontacten zijn zowel prak tisch als emotioneel ondersteu nend en vinden veelal bij de slacht offers thuis plaats. Vandaar dat mensen worden gezocht die goed kunnen luisteren, enige levenser varing hebben, praktische zaken kunnen regelen en over tijd en ver voer beschikken. Vanuit het buro Slachtofferhulp wordt de vrijwilli ge medewerk(st)er training en be geleiding geboden. Naast oefening in gespreksvoering is er aandacht voor juridische zaken, andere hulpverleningsinstanties en scha- devergoedings-mogelijkheden.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 13