Winkelen Zakendoen Voedsel-bijbel actie van werkgroep Dorkas Het is prettig werken in zorgsector Holten Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Fienpreuvers gaan weer kegelen Oogstdienst (TönMniïiiHa HOLTINS NIEUWSBLAD Uit het politierapport bij Mestbeleid ter discussie j de OLM Open dag Diessenplas een succes DONDERDAG 31 OKTOBER 1991. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leertak, ge- ztas/oogstdienst; bediening Heilige doop. Uitgangscollecte: Najaarszen dingswerk. Oppasdienst: mw Moed-Snoek en Karin Leunk. 19.00 uur: ds H.W. Doomweerd (Heilig Avondmaal). Woensdag 6 november (Dank dag): 19.00 uur: ds. M. Berg; uit gangscollecte: Dorkas. Diessenplas: 6 november: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 9.30 uur: dr R. Femhout, Alpen a/d Rijn. 15.00 uur: dr. R. Femhout. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht. De eerste collecte is voor kerk de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Hanneke Baerends, Henriëtte Saalmink, Wilma Aanstoot. 4-6 jaar: Mar jan Schuttert en Ester Schut tert. Woensdag 6 november: 19.00 uur, ds. Berg, Dankstond voor gewas en arbeid in Hervormde kerk R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Irene (Allerheiligen). DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. R. Visser, gezins- /oogstdienst; uitgangscollecte: Najaarszendingswerk. ESPELO 10.45 uur: ds. R. Visser, gezins- /oogstdienst; uitgangscollecte Najaarszendingswerk. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Zondags schoolwerk. Woensdag 6 november: (Dank dag) ds. H. Th. Vollebregt; uit- gangscollete: SOH. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.iyiis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 2 en 3 november: C.M. Piscaer- Witte/J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 2 en 3 november: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen. Tel. 05480-71350. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag XJm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk. gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t'm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 2 november: 09.30-11.45 uur WN-controle verlichting en banden, gemeentewerf, Waag- weg; 20.00 uur, Najaarsconcert HMV in sporthal; Moonchild Rock-band in De Schure.. 3 november: 16.30 uur Kegel middag Fienpreuvers bij Bar- barossa. 5 november: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in de Kandelaar; 20.00 uur, Jaarvergadering HVG Dijkerhoek; 'thema-och tend NBvP Espelo in het Tref punt, aanvang 09.30 uur. 6 november: inzamelingsactie Werkgroep Dorkas voor Roe menië in verschillende kerken en gebouwen. 7 november: 20.00 uur, bloem schikken door de eeuwen heen in dorpshuis; CPB-rayonverga- dering in Wierden; 20.00 uur dis cussiebijeenkomst OLM over mestbeleid in zaal De Poppe. 8 november: 20.00 uur, DAT raakt wat in Bonte Paard; 20.00 uur, COC in De Kandelaar. 9 november: 20.00 uur, DAT raakt wat in Bonte Paard; 20.00 uur COC in De Kandelaar; Ipo- examen VDH kringgroep Berg- speurders, terrein Lambooys- weg. 11 november: 20.00 uur, ruila- vond Postzegelclub. 12 november: Boerinnendag CBTB en CPB in Ommen met thema: Is alles geregeld? 13 november: 20.00 uur, Agrari sche commissie NBvP in Bonte Paard, (Europarlementariër Verbeek; 20.00 uur, alg. leden- verg. Fienpreuvers in hofbar Brands. 16 november: 20.00 uur, 'Elfde van de Elfde' in De Poppe. 21 november: 20.00 uur, CPB in De Kandelaar (Twente-toen met G.J. Kraa, Bomebroek); 20.00 uur, receptie bedrijfsver. landbouwvoorlichting in Bonte Paard. 23 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal. 25 november: bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt, 19.45 uur. 26 november: 14.30 uur, Bejaar densociëteit. 29 november: Uitzending kerk telefoon: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00. 30 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal. HANEVt!.|> Op dinsdag 22 oktober vond een aanrijding plaats op de Lichten- bergerweg tussen twee personen auto's. Beide auto's reden achter elkaar. Toen de achterste auto aan het inhalen was, sloeg de voorste auto linksaf. Enige blikschade was het gevolg. De strijdvraag in derge lijke gevallen is vaak of er richting werd aangegeven. Ook in dit geval werden er tegenstrijdige verklarin gen afgelegd. Aangereden worden door je eigen auto gebeurt ook niet elke dag. Dit overkwam op donderdag 24 okto ber wel een bejaarde dame op de Larenseweg. Zij stapte uit een auto en bleef achter de auto even wach ten voordat ze wilde oversteken. De auto rolde daama langzaam achteruit, waardoor ze kwam te vallen en wat ongelukkig op haar heup terecht kwam. Voor nader onderzoek werd ze per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Op de kruising Deventerweg- Doorlopendedijk-Maneschijnsweg botsten twee auto's op elkaar door dat er geen voorrang werd ver leend aan de automobilist die op de Deventerweg reed. Zware scha de aan beide auto's was het gevolg. Op vrijdag 25 oktober kwamen twee automobilisten op de Pasto riestraat in de problemen. Een be stuurder passeerde enkele gepar keerde auto's en kwam zodoende op de linker rijstrook terwijl uit de tegenovergestelde richting een an dere auto naderde. Laatstge noemd voertuig moest naar rechts uitwijken om een botsing te voor komen en kwam daarbij met de stoeprand in conflict, waardoor enige schade aan deze auto ont stond. In de nacht van 24 op 25 oktober werd van een geparkeerde auto in de Weverstraat de ruitenwissers vernield. Aangenomen mag wor den dat dit met handkracht ge beurd is door jongelui die geen enkel respect hebben voor ander mans eigendommen. In de nacht van 25 op 26 oktober werd van een geparkeerde auto op de Vrijheidslaan twee ruiten ver nield. Een linker ruit werd geheel vernield, terwijl de voorruit ook aan vervanging toe was omdat men met en hard voorwerp hierte- genaan had geslagen. Er werd niets vermist. Vorenstaande op merking is ook hierop van toepas- De carnavalsvereniging De Fien preuvers houdt op zondag 3 no vember de jaarlijkse kegelmiddag bij kegelcentrum Barbarossa. Van af 16.30 uur strijden verenigingen en clubs om de wisseltrofee, deze trofee werd vorig jaar gewon nen door de familie Vredegoor en zij is dit jaar vanzelfsprekend uit genodigd om de wisseltrofee te ver dedigen. Zij neemt het op tegen MAC De Holterberg, Togaclub, het bestuur van sv Holten, spelers van het eerste elftal van Holten, de versierders, café 't Klavier en een team van de Fienpreuvers. Naast de teamwedstrijden zijn er ook nog individuele kampioen schappen. Tevens is er een spelle tjes circuit aangelegd en wordt er een kegelbaan vrij gehouden voor de jeugd. Hierbij zijn leuke prijsjes te winnen. Voorafgaand aan de kegelinstuif voetballen de teams van sv Holten en CV de Fienpreuvers tegen el kaar op Meermanskamp vooraf gaand aan de wedstrijd sv Holten - DSVD. De wedstrijdbal zal door de Fienpreuvers beschikbaar worden gesteld. sing. Getuigen zijn van harte wel kom bij de politie. Op zondag 27 oktober werd een snelheidscontrole gehouden op de Toeristenweg. 766 motorvoertui gen werden gecontroleerd. Veer tien bestuurders werden bekeurd. De hoogst gemeten snelheid be droeg 95 km per uur door een mo torrijder gepleegd. De maximum snelheid bedraagt ter plaatse 50 km per uur. Het aantal overtreders viel achteraf nogal mee, hetgeen werd veroorzaakt door de vrij grote drukte, zodat er niet zo hard kon worden gereden. Het opmaken van een witboek met de maatregelen die de landbouw al heeft genomen aangaande het mi lieu, het inventariseren van de knelpunten die ontstaan wanneer de aangekondigde maatregelen doorgaan en het beleggen van dis cussies met verantwoordelijke po litici en leden van de OLM in dis- trictsverband. Dat zijn de activi teiten die de OLM onderneemt als reactie op de voorgestelde aan scherping van het mestbeleid. In dat kader wordt op dinderdag 7 november in restaurant De Poppe voor de districten Raalte en Mar- kelo een bijeenkomst gehouden waarop Tweede Kamerlid P.M. Blauw van de WD zal spreken. Hij is de landbouwwoordvoerder voor zijn fractie. De aanvang is 20.00 uur. Zondag 3 november is er om 10.00 uur een gezins-en oogstdienst in de Ned. Hervormde kerk in Holten. Het thema is Goed bewaren en voorganger is ds. Leertak. Muzika le medewerking wordt verleend door het kinderkoor Mozaïek. Te vens wordt in deze dienst de Heili ge Doop bediend. In Dijkerhoek wordt zondag een oogstdienst gehouden in Bethanië, aanvang 09.30 uur. Thema van de dienst is: danken, denken en doen. De kerkgangers wordt verzocht naast collectegeld voor deze gele genheid ook wat fuit mee te me nen, dat verdeeld kan worden op de mooie bakjes, die de kinderen van de zondagsschool hebben ge maakt. Na afloop van de dienst worden de bakjes uitgedeeld aan alle alleen staanden en zieken in Dijkerhoek. Gevonden: bankbiljet; rechter blauwe kinderhandschoen; sleutelbos met 8 sleutels; blau we bodywarmer; groen trai ningsjack. Verloren: rose/paars portemon- naie; blauw regenpak; spade; kunststof voetenplank van bromfiets; gouden slavenarm- band; bril, zilverkleurig mon tuur; Toyota sleutel in étui; zwarte lappentas inhoudende een joggingpak. Ondertrouwd: A.A. Morsink, oud 28 jaar en N.B. Overbeke, oud 23 jaar. Gehuwd: H.J. Stevens, oud 28 jaar en J.H. Ulfrnan, oud 25 jaar. twintigtal projecten op plaatsen waar christenen binnen een kerk of gemeente de zorg voor de meest getroffenen op zich nemen. Om voor de komende winter een groot voedseltekort te voorkomen is de hulp van mensen in rijkere landen nodig. Het ligt in de bedoeling de komende maanden weer tientallen vrachtwagens met voedsel rich ting Roemenië te sturen. Daarbij gaat het concreet om de volgende produkten: meel, thee, margarine in blik, macaroni, melkpoeder, bouillon in een pot, tandpaste, bat terijen, suiker, cacao, babyvoe ding, gedroogde groente, zonne bloemolie, waspoeder, vitamines, koffie, rijst, soep, vlees in blik, kaarsen, zeep en aspirine. Om aan het benodigde geld voor de transporten te komen, houdt Dorkas ook een bijbel-actie waar bij men voor vijf gulden een Roe meense bijbel in stripvorm kan ko pen. Desgewenst kan naam en adres van de gever voorin de bijbel worden geplakt waama de bijbels naar Roemenië worden gestuurd en samen met het voedsel overhan digd. Voorbeelden van die bijbel liggen bij de Holtense kerken en (op 6 november) ook bij de inzame lingsadressen ter inzage. Die inzamelingsadressen (met de openingstijden) zijn: gebouw Bet hanië in Dijkerhoek van 14.00 uur tot 16.00 uur; gebouw 't Trefpunt in Espelo van 14.00 uur tot 16.00 uur; de Hervormde Kerk in Okken- broek van 14.00 uur tot 16.00 uur; De Diessenplas (voor bewoners); De Schakel en 't Kompas (voor leerlingen); gebouw Irene van 14.00 uur tot 16.00 uur; De Kandelaar van 14.00 uur tot 16.00 uur en de Hervormde Kerk vanaf 18.30 uur. Voor meer informatie over de actie kan men bellen met mw. Bosschers (tel. 05483-61064). Woensdag 6 november (Dankdag) houdt de Holtense werkgroep van Dorkas een inzamelingsactie van voedsel en bijbels. Door dit initia tief, dat in 1987 voor het eerst werd genomen, worden elk jaar de zwaksten in de Roemeense samen leving geholpen. Alle kerken en andere centrale gebouwen staan die dag open voor giften. Hoewel de situatie in Roemenië, sinds twee jaar geleden het regime Ceausescu werd verdreven, een wending heeft genomen, is het voedseltekort nog steeds schrikba rend, is alles weer op de bon en staan er lange rijen voor bijna lege winkels. De koeriers van Dorkas die de laatste tijd Roemenië be zochten melden een angstvallig te kort aan eerste levensbehoeften en drastische prijsverhogingen zodat vooral de allerarmsten in het ge drang komen. Dorkas verzorgt in Roemenië een Heropening Haneveld Op feestelijke wijze werd op 11 en 12 oktober de herope ning van Tuincentrum/bloemisterij Haneveld gevierd. De firma Haneveld, gevestigd aan de Holterweg 56 te Laren, is ruim 35 jaar geleden opgericht en heeft veel van haar klan ten in Holten en omgeving. Drie jaar geleden is het bedrijf overgenomen door Henk Marsman en zijn vrouw. Mars man heeft de zaak flink gemoderniseerd en de winkelruim te en het uiterlijk van de zaak aangepast aan de eisen van deze tijd. Zo werd de winkelruimte fors uit gebreid. Hierdoor krijgen de producten meer ruimte en aandacht en kon ook de potterieafdeling (vooral de sector handge maakt) flink groeien. Uiteraard heeft men naast de winkel veel ruimte voor de grotere tuinplanen zoals heesters, bo men en struiken en tuinirichtinsartikelen. Voorts kan men bij de fa. Haneveld terecht voor tuinarchitectuur- aanleg en -onderhoud. 't Spinnewiel heeft een gevarieerd, aanbod van fraai antiek. Sedert een paar weken is Holten een heuse antiekwinkel rijker, aan de Kerkstraat 4. Bij 't Spinnewiel is een keur aan antiek te vinden. Het aanbod omvat o.a. meubilair, gebruiksartikelen zoals glasserviezen, kachels en verlich tingsartikelen. Specialitieten zijn de etsen (kopergravu res) en vooral de nostalgische verlichtingsartikelen, waar van het assortiment behoorlijk breeds is en de prijzen na genoeg gelijk liggen met die van de moderne, hedendaagse verlichting. Binnenkort kan men bij 't Spinnewiel ook te recht voor ambachtelijke restauraties van antiek. Hier voor heeft men een expert in de arm genomen, 't Spinne wiel hecht erg veel belang aan de vrije in- en uitloop voor het publiek omdat met name in deze branche 'vertrouwen' een belangrijke rol speelt. De openingstijden zijn: donderdags 13.30-20.30 uur; vrij dag 13.30-17.30 uur; zaterdags 10.00-16.00 uur. Tuincentrum Haneveld werd flink gemoderniseerd. Inmiddels zat in de grote zaal het vrijwilligerswerk, zoals Rode Kruis en Zonnebloem klaar om de - voor een mooie zaterdag redelijk aantal - bezoekers ook op die kant van de zorgsector te wijzen. Verder kon men bij de Kruisvereniging kennisnemen met alle hulpmidde len, die men kan lenen bij, zoals bij voorbeeld aangepast bestek. Mid dels een videofilm werd het wonen en werken in het bejaardencen trum getoond. Dankbaar werd ook gebruik gemaakt van de mogelijk heid, deel te nemen aan de rondlei ding door het huis, zodat men een goed overzicht kreeg van alle facet ten van de zorgverlening in Dies senplas. Niet alleen Diessenplas, maar ook de bewoners zetten hun deuren gastvrij open voor de belangstellenden op de open dag. de regio. Dat verschil is ook tot de samenwerkende zorginstellingen doorgedrongen, zodat directeur E.A. Postma vorige week in het Hervormd Rusthuis in Enschede mocht komen uitleggen waarom het nu juist in Holten zo prettig werken is. „Al die verhalen van kommer en kwel in de gezond heidszorg die we telkens weer in de krant lezen, zijn niet altijd even betrouwbaar. Natuurlijk, ook de werkdruk is bij ons behoorlijk hoog, maar als de stemming goed is, kan er veel werk verzet worden. Die positieve houding trachten wij nu tijdens dit open huis aan de bezoekers te tonen. We hebben nu nog geen problemen met het vin den van nieuw personeel, maar het aantal leerlingen loopt - mede door die verhalen - terug. Wellicht dat we door dit open huis een aantal jonge mensen op andere gedach ten kunnen brengen", aldus direc teur Postma. Om die reden had Diessenplas voorafgaande aan het open huis een werklunch georganiseerd, waarbij naast het stafpersoneel waren uitgenodigd de staf van de Scholengemeenschap Holten en stafleden van de Kruisvereniging en burgemeester Van Rappard. Tussen de broodjes en kroketten door, werd er in informele sfeer van gedachten gewisseld over werken in de gezondheidszorg. Burge meester Van Rappard zegde ge meentelijke steun toe bij eventuele projecten in die sfeer en door de schoolleiding van SGH werd toe gezegd, bij de vervolgkeuze van de leerlingen te wijzen de mogelijk heid van werk in de zorgsector. Met een ziekteverzuim van maar 3,9 in 1990 steekt bejaardencen trum Diessenplas zeer gunstig af bij veertien procent en meer in andere soortgelijke instellingen in

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3