Oude trekkers doen het goed in Holten PLUS ca Eerste team BCH simpel op winst tegen Staphorst llHÊI stukke* LÜJ HARRY HAGEN Hobbyisten houden historie rijdend Resultaten Blauw Wit TOEKOMST STtMLm Dondertman B.V. B 1 Van der Knaap wint topper van Van Oyen Succes voor fietscrosser A. Enzerink Zaalteam verdedigt koppositie Jantje Beton Tienerfeest niet welkom in dorpshuis Jaaragenda Makelaar voor CBTB 6.50 15.50 75.00 royale tussenwoning OCCASIONS in AUTOBEDRIJF DONDERDAG 24 OKTOBER 1991 HO 9 Een echte club met statuten en een bestuur, zien ze niet zo zitten. Maar samen avonden sleutelen en oeverloos lang discussiëren over boutjes, moertjes, en nippeltjes om vervolgens op zondag met z'n allen een ritje te maken door Hol ten en omgeving, daar zijn de 'le den' van de Oude Trekkerclub Holten wel voor te porren. Afgelo pen zaterdag presenteerden zij zich voor de lokale en regionale pers. Om hun reputatie eer aan te doen, kwamen zij een Holtens kwartier tje te laat alle puffend en prutte lend met him oude trekkers naar café De Preuter, waar onder een kopje koffie uitleg werd gedaan van hun hobby. Om het verhaal compleet te maken, moet er wel bij verteld worden, dat er typisch Hol tens, twee groepen enthousiaste lingen zich t>ezig houden met het opkalefateren van oude tractoren. In Dfjkerhoek zijn enkele fraaie oude exemplaren te vinden, de oude trekkerclub heeft echter zijn basis in de omgeving van de Rijs- senseweg ('Holten oost') met als aanvoerders Gerben Wansink en Gerrit Wansink, zoals alle Wan- sinks in Holten 'ergens' familie van elkaar. In totaal telt de club elf leden, waaronder ook twee dames (Thea Hietbrink en Gusta Vincent) die op trekkergebied hun manne tje staan. Technisch wordt de club bijgestaan door Henk Beunk servi ce monteur van Meinders. Oale pruttel Gerrit Wansink was de eerste die de lol er van inzag. Hij kocht zijn eerste, trekker, via Stoevelaar in Lemele, een Lanz Buldogg 1940. Het beestje was bedekt met een dikke laag kippen en kalkoen- stront, maar toen dat eenmaal ver wijderd was, bleek het uiterlijk een fraai exemplaar, maar met kuren, zodat Wansink het beestje snel ver kocht en een Lanz Buldog 1953 op de kop wist te tikken. Daarnaast heeft hij nog een fraaie Hanomag bouwjaar 1955. Voor de broodnodi ge onderdelen heeft men goede contacten met trekkerdealer Ha- neberg in Erica "ok zo'n scharre laar in oale pruttel", zoals Gerrit Wansink weet te vertellen. Af en toe wordt er ook aardig in gehan deld, want de oude trekkers vinden niet alleen in Holten aftrek, ook in het westen van het land ontdekt men de chihne van de oude land bouwmachines. Er is zelfs een lan delijke vereniging die regelmatig een clubblad uitgeeft, waarin vraag en aanbod tot elkaar komt. Hoeveel nu zo'n Hanomag of Lanz Buldog moet opbrengen, kwamen we niet gewaar. „Daar laat ik me liever niet over uit" is het ontwij kende antwoord. Het blijkt dat bij trekker de leeftijd niet alles zegt. 'Het gaat veel meer om de exclusi viteit, waarbij de nummerplaats jes een belangrijke rol spelen. En daar wil nog wel eens mee gesjoe meld worden. Omdat alleen sleutelen maar de helft van het plezier is, worden de trekkers regelmatig uit de stal ge haald om samen een ritje te maken. Ook neemt wel deel aan toertochten, de meesten in de om geving, zoals Gorssel en Laren, maar eenmal ging het helemaal naar de Voorthuizen, waar deel werd genomen aan de Veluwe- tocht. Dat was een rit van vier en een half uur, zodat de nacht werd overgebleven en ergens op een wei land werd overnacht in de tent. „Machtig mooi, zo met z'n allen op de trekker", mijmert Gerben Wan sink. Dorsdag Hoewel over een samengaan met andere verenigingen, zoals bijvoor beeld de MAC nog voorzichtig wordt gedaan, zijn er wel plannen om volgend jaar wat meer op de voorgrond te treden. Zo wil de club in VWverband met oude materia len, zoals een dorskast en een graanmaaier volgend jaar op de Enk een dorsdag organiseren, het afgelopen jaar werd daar alvast een vorprofje op genomen door op de Holterberg een perceel rogge van Ter Horst op traditionele ma nier te maaien. Ook op de agrari sche dag profileerden de oude trek kers zich, terwijl onlangs werd deelgenomen aan de Motortoer tocht van de MAC. „Wellicht dat we volgend jaar zelf een rit uitzet ten. We hebben gemerkt dat er belangstelling genoeg voor is". Fleringen Cl - Blauw Wit Cl; Blauw Wit was opnieuw nog niet goed bij de les, want al na één minuut stond het 1-0. Hiema pak ten de Blauw Witters de wedstrijd pas op en ging het beter. Blauw Wit bleef het echter moeilijk houden tegen de gevaarlijke aanvallen van de thuisploeg. Halverwege de eer ste helft nam Blauw Wit meer en meer het initiatief en scoorde twee maal. Rust 1-2. De tweede helft begon spectaculair. Fleringen maakte direkt gelijk en Blauw Wit nam direkt weer een voorsprong 2- 3. In het laatste kwartier was er veel te genieten, want eerst maak te Fleringen gelijk 3-3, waarna Hans Stam op toeren kwam en na een solo twee maal scoorde. Via 3-5 werd het uiteindelijk nog 4-7. Blauw Wit MB1 - Vroomshoopse Boys MB1; Beide ploegen streden vanaf het begin fel voor een goed resultaat. De dames kregen rede lijk veel kansen, maar de keepsters hielden tot de rust de nul vast. Na rust kwam Vroomshoop op voor sprong, de Blauw Wit verdediging maakte ondanks de goede wed strijd één foutje 0-1. Blauw Wit ging er nog feller tegenaan en toen Hanneke vlak voor het doel werd neergehaald besloot de scheids rechter tot een strafschop die Yvonne resoluut in een doelpunt omzette. Blauw Wit ging goed door en na een goede aanval over rechts kWam de bal bij Hanneke die op de keepster schoot, maar in de re bound wel scoorde 2-1. Blauw Wit Dl - Holten Dl; Holten bleek in deze wedstrijd veel te sterk voor Blauw Wit. Holten kwam enkele malen gevaarlijk bij de Blauw Wit keeper in de buurt en scoorde voor rust drie maal. Na rust bleef Holten goed doorgaan en Blauw Wit bleef onder druk. Toch speelde de ploegen beter dan voor rust en het goede combinatiespel van eerdere wedstrijden kwam langzaam terug. Holten scoorde echter nog drie maal. Eindstand 0- 6. GFC D2 - Blauw Wit D2; Nadat de koeien van het veld in Goor waren verwijderd, mochten de gladiato ren het veld betreden. In een gelijk- opgaande strijd, waren de doel punten niet schaars. Beide ploe- 3 B BESS DE MOTORZAAG VAN DE CWBBJ! IS NU Nr.1 Wereldwijd LEVERBAAR Stoomdijk 13-15, Laren (Gld.). Telefoon 05738-12 73. Hollandse biefstuk 100 gr. 2.45 Cordon bleu 100 gr. 1.75 Borstribben 500 gr. 1.98 Berliner 100 gr. 1.55 Runderrookvlees 100 gr. 3.19 Gekookt spek 100 gr. 1.69 Gebr. frikando 100 gr. 2.19 Mini Saucijzebroodje P.« 0.98 Aanbiedingen gelden t/m woe. 30 nov. Zolang de voorraad strekt. HLH BTri djll Veel teams hebben er in de afgelo pen week niet gespeeld in verband met de herfstvakantie. Het eerste team ging naar de rode lantaarn-drager Staphorst. Harry Peters ging als eerste de baan op en wist ondanks de goede voorbe reiding zijn wedstrijd niet te win nen, wel was het een driesetter. Martin Bakarpessy, wat grieperig, won zijn enkel. Berlinda Broekma- te had weinig problemen met haar tegenstandster, maar Yvonne Beuker, die tegen een invalster moest spelen, had het knap moei lijk en verloor dan ook in drie sets haar partij. De rest ging eigenlijk vrij gemakkelijk en de ontmoeting eindigde dan ook in een 6 - 2 over winning voor BCH 1. Het vijfde team ontving Netwerk 5 uit Dalfsen. Jos Dorresteijn was de sterkere heer en bracht BCH 5 op Het topduel uit de interne schaak competitie van de SV Holten ging tussen Dick van der Knaap en Ton van Oyen. De eerste won en hield daarmee aansluiting met de koplo pers Cees Oly, Gerrit Luggenhorst en Gerrit Stevens. Ook de andere wedstrijden kenden een verwoede strijd waardoor er dan ook geen remises werden genoteerd. Uitslagen: Gerrit Luggenhorst- Cees Olij 1-0; Stevens-Dinant van Beek 1-0; Diane Aanstoot-Bertus van Beek 0-1; Erik Mondeel-Theo van Lindenberg 0-1; Dick van der Knaap-Ton van Oyen 1-0; Henk van Beek-Hendri van Zon 1-0; Jan van Calcar-Han Romp 1-0; Ab Moddejonge-Jaap Schipper 0-1. voorsprong. Edwin Roekevisch zag het niet zitten, net zo min als de dames Hetty Kruiswijk en Mar- loès van der Stouw. Pas de heren- dubbel bracht weer een opleving, winst voor Holten, maar helaas was dat het laatste lichtpuntje. Met een 6 - 2 overwinning trokken de tegenstanders weer naar Dalfs en. Arno Enzerink van FCC De Hol- tertrappers heeft zaterdag 19 ok tober het Brabants kampioen schap fietscross in de leeftijds klasse 16 jaar en ouder op zijn naam weten te brengen. In totaal waren er 238 deelnemers. Door de slechte weersomstandig heden was de crossbaan haast on- gegaanbaar. Toch wist Arno in een veld van 22 renners de drie man ches als eerste te eindigen. Ook de halve finale wist hij op zijn naam te brengen door als eerste te eindi gen. Imiddels was de crossbaan veran derd in een enorm zwaar parcours, maar Arno, die in zeer goede condi tie verkeert dankij de goede trai ning van trainer R. Pleket van FCC De Maten in Apeldoorn, was vrij wel de enige die de baan kon uitrij den zonder zijn fiets tegen de heu vels op te moeten duwen. Ook in de zware finale wist Anro alle concur rentie achter zich te laten. Afgelopen week zou Blauw Wit in Almelo aantreden tegen Pohon Tjenkeh. De wedstrijd mocht van de Twentse Voetbalbond echter geen doorgang vinden daar Pohon Tjenkeh wederom nog niet aan alle financiële verplichtingen had vol daan. De wedstrijd meetellende voor de eerste periode zal op een la ter tijdstip gespeeld worden. Blauw Wit dat op dit moment met vier uit twee de verrassende leider is voor SVZW, kan op maan dag 28 oktober a.s om 22.00 uur in Almelo tegen PH de koppostie ver dedigen. Deze ploeg speelde net als Blauw Wit twee wedstrijden die beiden verloren werden. De laatste ging tegen Rietvogels en werd met 6-3 verloren. Met veel inzet moet Blauw Wit tot een goed resultaat kunnen komen. In de week van 3 tot 9 november vindt de nationale jeugdcollecte van Jantje Beton plaats. Collec tanten uit het jeugd en jongeren werk komen huis-aan huis een bij drage vragen. De opbrengst komt ten goede aan de leef- en speel ruimte van het kind in Nederland. Met de helft van de opbrengst van de nationale jeugdcollecte onder steunt het Nationaal Jeugd Fonds ieder jaar enkele honderden pro jecten voor de jeugd. De andere helft van de opbrengst komt direct ten goede aan het jeugdwerk in Holten. gen scoorden twee maal. Na rust met enkele frisse spelers bleef de strijd gelijkopgaan. Beide ploegen wisten een maal het net te vinden, hoewel Blauw Wit meer verdiend had gezien de kansen en de niet goed gekeurde treffer. Eindstand 3-3. Enter E3 - Blauw Wit E2; Na de ne derlaag van vorige week ging Blauw Wit fanatiek van start. En ter wist echter de score te openen, ondanks het geweldige overwicht van Blauw Wit. Hoessiar maakte voor rust nog gelijk 1-1. Na rust ging Blauw Wit beter voetballen. Marijn maakte een schitterend doelpunt 1-2. Blauw Wit kreeg hier na nog veel kansen, maar scoorde niet zelf meer. Vlak voor tijd was het Wilbert die keihard voorzette, waarna de bal via een Enters been over de doellijn verdween 1-3. Blauw Wit F1 - Des Fl; Blauw Wit speelde tegen koploper Des een prima wedstrijd. Jurian scoorde het eerste doelpunt voor het ver rassend veel sterkere Blauw Wit. Blauw Wit bleef doorgaan en Juri an scoorde nog voor rust 2-0. Na rust bleef Blauw Wit de betere ploeg, maar verzuimde om meer afstand te nemen. Blauw Wit kreeg veel kansen, maar scoorde niet meer. Des had aan enkele uitvallen genoeg om één maal tot scoren te komen. 2-1. Blauw Wit F2 - Excelsior F4; Blauw Wit F2 had een makkelijke wedstrijd tegen Excelsior en scoor de met de regelmaat van de klok. Excelsior kwam niet verder dan verdedigen. De ongelijke strijd werd dan ook met een ruime 12-0 winst afgesloten. Tieners, die een veijaardagfeestje willen houden, kunnen in het ver volg niet meer gebruik maken van de kelder van het dorpshuis, zo heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. De tieners bleken het niet altijd even nauw te nemen met het opruimen achteraf, zodat de kosten van schoonmaak soms groter waren dan de op brengst van verhuur. In het vervolg mag de kelder uit sluitend gehuurd worden voor ver jaardagpartijtjes voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Dezelfde maatregel gold reeds voor de ver huur van de gemeentelijke gymlo kalen en de sporthal. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD OKTOBER: 24/25 oktober: Zaagmolentrofee. 26 oktober: Holterbergloop. 28 oktober: gemeenteraadsverga dering. 31 oktober: Zaagmolentrofee. NOVEMBER: 1 november: Zaagmolentrofee. 2 november: Najaarsconcert HMV; Moonchild in De Schure. 4/5/6/ november: Begrotingsverga deringen gemeentelijke commis sies. 8/9 november: COC met De avond van de 7e juli; revue DAT raakt wat. 10 november: Hiddink en Scheurs in Boschkamp. 11 november: Jubileumrecepte Supportersver sv Holten. 15 november: Najaarsconcert Hol tens Mannenkoor. 21 november: 40 jarig bestaan ber drijfsver.landbouwvoorlichting; Kulturele kring Holten. 25 november: gemeenteraadsver gadering (begroting). 27 november: prof B. Goudswaard over Gerechtigheid in Irene., DECEMBER: 7 december: Faslane Frolics in De Schure. 16 december: gemeenteraadsver gadering. 17 december: kerstviering NBvP Holten. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol tens Mannenkoor; Kerstconcert familie Karst in Boschkamp. 23 december: Kerstviering NBvP Espelo 29 december: Oliebollencross JANUARI: 6 januari: nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 10/11 januari: NachtvoetbalMos- sink. 18 januari: Holterbergcross. 20 januari: jaarvergadering NBvP Espelo. 28 januari: jaarvergadering NBvP Holten. FEBRUARI: 16 februari: De Zwoagers in Bosc hkamp. MAART: 7 maart: Poastzegelruilbeurs. APRIL: 4 april: Voorjaarsconcert HMV. MEI: 5 mei: Bevrijdgingsloop 23 mei: Straatvoetbal. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi JULI: 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. Op initiatief van de gewestelijke en landelijke CBTB-organisaties is opgericht de organisatie Platte-, land Vastgoed Makelaars en Taxa teurs, dat zetelt in het nieuwe hoofdkantoor van o.a. het Accou- tantskantoor CBTB en A S Part ners in Juridische Diensverlening in Wageningen. Platteland Vastgoed adviseert, be middelt en begeleidt agrariërs bij de aan- en verkoop van onroerend goed. Daanraast bemiddelt het bu reau in mest- en melkquota, zowel in combinatie met pacht als met ei gendom. Golfplaten 66 cm breed per plaat vanaf Golfplaten met glasvezel versterkt 83 cm breed per plaat vanaf, in lengtes 122,153,183,214,244, 275 en 305 cm Hang/legkasten, schuifkasten, VOUWkaSten Vraag vrijblijvend prijsopgave Buro's in wit en zwart vanaf Voor iedere kier een tochtstrip van Ellen. DOE HET ZElf MARKT DEH0UTBEURS Dorpsstraat 24a Holten Tel. 6 40 83 TE KOOP: HOLTEN - Köllingserf30 met vrijstaande berging en c.v. Indeling: hal met plavuizen, toilet, Z-kamer met trapkast, dichte keuken met plavuizen. 1e verdieping: overloop v.v. sierpleister, 3 ruime slaapkamers, ruime douche met 2e toilet, wastafel, aansl. wasmachine en mogelijkheid voor ligbad. Vaste trap naar 2e verdieping met 4e slaapkamer met diepe kast en bergzolder met combi-ketel en centrale afzuiging. Muren en dak geïsoleerd. Beneden isolerende beglazing. Mogelijkheid voor rookkanaal. Bouwjaar 1983. Overdraagbare premie-A subsidie. Spoedig te aanvaarden. Vraagprijs f 141.000.- k.k. makelaardij o.g. assurantiën l I Boomkamp 20 7461 AX Rijssen I Telefoon 05480-1 52 90 Opel Vectra 1.8 i 4-drs. aubergine1991 Opel Vectra 1.8 i veel acc. 4-drs. rood1991 Opel Kadett 1.6 i 4-drs. blauw met1990 Opel Kadett 1.8 S Club LPG 4-drs. blauw met. 1988 Opel Kadett 1.3 i 3-drs. grijs met1989 Opel Kadett 1.4 i Expression 5-drs. blauw met. 1991 Opel Kadett 1.2 S 3-drs. rood LPG1983 Opel Kadett 1.6 D 5-drs. grijs1985 Opel Kadett 1.6 D 3-drs. wit 1985 Opel Kadett 1.2 S LPG 4-drs. rood 1986 Opel Kadett 1.2 S 5-drs. goud met1984 Opel Kadett 1.6 D 5-drs. goud met1982 Opel Kadett 1.2 S LPG 5-drs. rood 1985 Opel Kadett 1.3 SR 5-drs. grijs1983 Opel Kadett 1.3 i 3-drs. antraciet1989 Opel Ascona 1.6 S LPG 4-drs. rood 1985 Opel Ascona LPG 5-drs. blauw met1985 Opel Corsa 1.2 S Luxus 3-drs. zilver1985 Suzuki Alto 3-drs. wit1985 Suzuki Alto 3-drs. rood1387 Suzuki Swift 1.3 GL 3-drs. rood1986 Ford Escort 1.4 Bravo 3-drs. blauw met1988 Ford Escort 1.3 L LPG 3-drs. wit 1985 Ford Escort 1.4i Bravo LPG 3-drs. wit 1989 Ford Escort 1.6 LPG 3-drs. blauw met1983 Ford Escort 1.6 automaat blauw met1983 Ford Fiesta 1.8 D nieuw type rood 1989 Ford Escort 1.3 L 3-drs. antraciet1985 Ford Escort 1.3 L 3-drs. zwart1985 Ford Escort 1.3 L 3-drs. antraciet1985 Daihatsu Charade 1.0 TS 3-drs. groen met. 1987 Toyota Corolla 1.3 DX 3-drs. zilver 1987 Skoda 105 S 4-drs. wit1986 Renault 21 TL 4-drs. groen met1987 Mazda 323 1.5 3-drs. rood met1983 Nissan Sunny 1.6 D 4-drs. rood met1987 Nissan Sunny 1.4i SL 4-drs. wit1989 Nieuw uit voorraad! OPEL ASTRA 1.6i 5-drs. blauw met. getint glas. Div. goede inruil Nieuw-Heeten, tel. 05725-1671

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9