Zorgsector in regio zet deur wijd open HGK overtuigt met uitstekend concert uit buiten Holten „Landbouw houdt lokaal steeds vinger aan de pols Erkenning voor Vlogtman Polen Huismuziek houdt meespeelmiddag Boeldag in Bathmen Controle verlichting en banden Succes voor Ida Vincent Feestelijk besluit van OLM- jubileum Chiropractor bij CPB HOLTENS NIEUWSBLAD Periodiek overleg gemeente dankbaar aanvaard 55 DONDERDAG 24 OKTOBER 1991 - w 7; ,7 „W ,,>U~ De Twentezangers oogsten veel bijval op het jubileumconcert van HGK. Het Holtens Gemengd Koor kan terug kijken op een uitstekend verlopen uitvoering ter gelegen heid van het 60 jarig bestaan, dat afgelopen vrijdag plaats vond in De Kandelaar. De zaal was rede lijk goed gevuld en het publiek toonde met na elk nummer een warm applaus zijn waardering voor het gebodene. Het koor had voor deze gelegenheid de sopraan Nettie Bos, al tien jaar wonend in Holten, uitgenodigd en de Twen tezangers uit Rijssen. Die laatste groep dreigde met z'n bijna professionele stemgebruik van de zestien zangers de inbreng van het koor te overvleugelen. De Twentezangers kiezen uitsluitend geoefende zangstemmen om het strikte aantal van zestien zangers te completeren. Onder leiding van dirigent Frans Hagen hebben de Twentezangers nationaal, maar ook internationaal naam gemaakt. Zij worden regelmatig uitgenodigd voor deelname aan zangconcour sen, waar zij, net als in Holten, veel applaus oogsten voor hun in per fecte harmonie a capella gezongen negro spirituals, volksliedjes uit verschillende landen en geestelij ke liederen. Het Holtens Gemengd Koor on der leiding van Folgert Zwaving kon de 'competitie' voor zover daar al sprake van was, met gemak aan. Zoals bij vrijwel elk gemengd koor, hebben de vrouwenstemmen de overhand, maar niet overheersend, zodat het koor homogeen en kom pleet overkomt op de toehoorders. Het HGK beoefent het zingen als een fijne hobby, maar er wordt op de wekelijkse repetities hard ge- De jaarlijkse Boeldag van de PJGO-Bathmen wordt dit jaar op zaterdag 2 november gehouden in manege 't Ruiterkamp in Bath men. De opbengst is dit jaar be stemd voor de Stichting Vrienden van de Bibliotheek, kinderkoor Do-Re-Mi's. Dijhuis, BBKK (orga nisatie kunstmarkt) en James Lo- vell Groep. De boeldag begint 's morgens om 10.00 uur met de rommelmarkt en kijkmorgen van de veilingstukken. Leden van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen afd. Bathmen bakken en verkopen oliebollen. Kinderen kunnen een ritje maken op de pony's van ponyclub De Mo- lenruiters. De goklustigen kunnen meespelen op het Rad van Avon tuur. 's Middags om 13.00 uur begint de traditionele veiling, die verzorgd wordt door het notariskantoor Smalbraak/Kostering Prinsen uit Deventer. werkt voor een zo goed mogelijk re sultaat. Met name aan dictie wordt zo te horen veel aandacht besteed. Toch maakte het koor bij dit open baar optreden een wat voorzichti ge indruk. Wellicht dat de akoes tiek in de Kandelaar hier debet aan was. Daardoor liep - voor de luisteraars achter in de zaal al thans - de begeleiding van orgel en piano door Henk Oosterveen niet altijd synchroon. Het geluid van de piano blijft een probleem. Het koor sloot voor de pauze af met drie speciaal voor deze gelegenehd ingestudeerde werken van Mozart, waarbij met name het ingehouden gezongen Ave Verum Corpus en het lang niet eenvoudige Alma Dei Creatoris veel indruk maakte. Zangeres Nettie Bos vertelde in de pauze veel last te te hebben van de droge lucht en de stoffen vloerbe dekking. Haar optreden kwam, ze ker voor de pauze, dan ook niet helemaal uit de verf. Samebn met het koor had haar stem te weinig kracht om ook de achterste rijen te bereiken, en bij het solo-optreden was haar plaats, zo vlak naast het orgel, niet gelukkig. In haar optre den na de pauze was ze wat meer gewend aan de situatie en klonken het Ave Maria van C. Franck en vooral Pie Jesu van G. Faure, heel wat overtuigender. In het gehele land houden Gezond- heidsinstellingen open dag op 26 oktober, zo ook in onze regio. In de Geertruidenlokatie van het Deventer Ziekenhuis kan men van 12.00 tot 16.00 uur op de bega ne grond in informatiestands en door middel van video's kennis ne men van het werk van de veertig ziekenhuisafdelingen. Tevens wor den op diverse afdelingen een rondleiding verzorgd. In het PW Jansen Verleeghuis is men van 10.00-16.00 uur welkom aan de Smedenstraat 201. Mede werkers geven een beeld van de functie van het verpleeghuis. Voort kan men informatie krijgen over de nieuwbouw in Colmschate. Kinderopvang is gratis aanwezig. In het St. Jozef Verpleeghuis is men welkom aan de Van Swieten- straat 15. Daar kan men zien hoe men leeft in een verpleeghuis. In formatie wordt onder andere gege ven over dementie en de plaat singsprocedure in een verpleeg huis. Bezoekers voor De Lathmer zijn welkom in de lounge van het hoofdgebouw aan de Molenallee 50 te Wilp. Van daaruit is er een rond leiding over het terrein. De eerste rondleiding begint om 10.00 uur, de laatste om 15.00 uur. Na de rondlei ding is in 't Vierhuis de gelegen heid meer informatie van mede werkers te krijgen en contacten te leggen met bewoners. In het Psychiatrisch Ziekenhus Brinkgreven kunnen van 12.00- 16.00 uur belangstellenden terecht via de Brinkgreverweg 248 bij het patiëntentrefcentrum De Steeme. Er zijn diverse informatiestand, een fotowand over de psychiatrie op het Griekse eiland Leros, het museum is open en er kan over het terrein worden gewandeld. De Stichting Dagverblijven Noord-West Twente in Almelo laat men zaterdag 26 oktober zien hoe leuk het is om met mensen met een verstandelijke handicapt te wer ken. Van 10.00-14.00 uur kan men terecht in Dagverblijf de lemen- korf, Volkerinksstraat 34, Dagver blijf De Leemhorst, Leemhorst 14, Dagverblijf De Schalm, Biester- weg 4 en in Dagverblijf De Burg, Wolterskampweg 29 in Nij verdal. De afdeling Holten van Veilig Ver keer Nederland houdt op zaterdag 2 november de jaarlijkse gratis ver- lichtings- en bandencontrole. In Lonneker was Ida Vincent met Mark meteen al succesvol bij de eerste wedstrijd om de Twente Cup. Zij haalde een eerste prijs bij het jachtspringen en werd derde in het klassiek klass Z, categorie D. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. W. Nijland voor bouw tuinhuisje bij Erve Broekhuis 30; - aan mts. Rietberg voorvergroten melkkamer/berging bij Broekweg 26; - aan A. Nijland voor bouw dakkapel op woning Canadastraat 8; - aan H. J. A. Brands voor bouw afscheidingsmuurtje bij Oranjestraat 38; - aan NV Energiebedrijf IJsselmij voor bouw transformatorstation - aan de Beusebergerweg; - aan J. W. Lubbersen voor veranderen woning Okkenbroekseweg 19; - aan mts. H. J. en G. J. Nijland voor bouw mestkelder bij Broekweg 22. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. RAADSVERGADERING De raadsvergadering van 28 oktober a.s. zal niet zoals gebruikelijk om 19.30 uur maar om 17.30 uur aanvangen. Hinderwet - Terinzagelegging ontwerpbeschikkingen Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 28 oktober 1991 tot en met 11 november 1991 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerpbeschikkingen ingevolge -de Hinderwet van: 1. 2. .E. J. en A. J. B. Keuterman, Dorperdijk 6 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-, fok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. Maatschap Groteboer, Russendijk 4 te Holten tot het uitbreiden van het rundveemelk- en varkensfokbedrijf met een ligboxenstal. 3. Maatschap G. J. Teeselink, Dijkerhoekseweg 10 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveemelk- en jongveebedrijf en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 4. M. M. Veneklaas en Zn.,Geskesdijk 28 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het melkrundvee-, jongvee- en meststierenbedrijf. 5. Maatschap Van den Brink, Oude Stationsweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok- en melkbedrijf en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend v^ts-r 11 november 1991 bij Burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6,7451 BL Holten. Evenementenhal Borne De jaarlijkse Huishoud Hobby Beurs, die nog tot en met 27 okto ber wordt gehouden is een beurs voor het hele gezin, waarbij de jeugd niet wordt vergeten. De beurs is dagelijks geopend van 14.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Veen op 30 en 31 oktober zijn ge heel uitverkocht. Zaterdag 2 november: Tartuffe, to neelstuk van Molière door het RO Theater. Rijssens Museum Miniatuur stijlkamers en inte rieurs, in perspectief vervaardigd, zijn tot en met 8 november te be wonderen in het Rijssens Museum. Maker van deze ruimtelijke minia tuur interieurs is Loek Lensink uit - Zaandijk. Zijn miniaturen, van on der andere stijlkamers, kerken, ou derwetse winkeltjes in de sfeer van de 18e en 19e eeuw zijn tot in alle details handgemaakt. De ope ningstijdens zijn: maandag tot en met vrijdag 10-12 en 14-17 uur. za terdags en zondags gesloten. Lochemse Schouwburg Vrijdag 25 oktober een Mozart- avond in de Garve, waaraan mee werken Martien Nuis, toelichting en piano, Margreet Versluis, viool en Martin Versluis, tenor. Mevrouw Melanie Klein, een span nende psychologische thriller met fantastich toneelspel van Annet Nieuwenhuijzen en Marjon Brandsma, staat zaterdag 26 okto ber op het programma. Zondag 27 oktober: koffieconcert met het Silezisch Strijk Kwartet, aanvang 12.00 uur. Deventer Schouwburg Zondag 27 oktober om 14.30 uur is er een voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar door Huis aan de Am- stel en Danstheater Arena. De voorstellingen van Herman van Parkgebouw Rijssen Donderdag 31 oktober: Robert Paul met een nieuwe theatershow. Vrijdag 1 november: Jubileum voorstelling Kulturele Raad Rijs sen met Ivan Rebroff. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Voor het landbouwmechanisatie- bedrijf Vlogtman Polen is de be gin deze maand gehouden interna tionale beurs Pool Agrar bijzon der succesvol verlopen. Op deze beurs voor landbouwmachines en •produkten behaalde de Poolse tak van het Holtense Vlogtman twee van de zeven uitgereikte gouden medailles en werden in Poznan bovendien goede zaken ge daan. Het sinds 1 januari opgestarte be drijf was met een stand vertegen woordigd en kreeg de erkenning voor twee produkten. Enerzijds werd de Asa-Lift wortelrooier be kroond met een medaille, terwijl ook de Monosen-maïszaaimachine in de prijzen viel. Tijdens de beurs werd meteen al een wortelrooier (a raison van f 50.000) aan de man gebracht. Het Nijenhuis Zaterdag 26 oktober gaat een nieu we expositie van start in de twee bouwhuizen. De Hannema-de Stuers Fundatie toont in een ge heel nieuwe opstellig haar collectie moderne kunst. De expositie is da gelijks te bezichtigen tussen 11.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Ter afsluiting van het 100-jarig ju bileum genoten ruim tweehonderd leden van een bonte jubileuma vond. Na toespraakjes van W.F. Reijlink en H. J. Slijkhuis kon cere moniemeester Jan Ulfinan zijn offi ciële hoed inruilen voor een feest- pet. Het Agrarisch (vrouwen) Jon- gerenkontakt bracht vervolgens op ludieke wijze een oplossing ten tonele voor het veel besproken mestprobleem. Dika Rensen-Podt declameerde op fraaie wijze een speciaal voor de avond geschreven gedichten van mevrouw. H.H. Ren- sen-Rietberg waarin zij weergaf hoe agrarisch Holten in honderd jaar is veranderd. Ook Johan Nik- kels was van de partij, dit keer als Ridder van de Waardenborg. Evenals het gelegenhéidsduo Bets Veneklaas en Gait Rensen (die de zieke Derk Jansen verving) kreeg hij de lachers op zijn hand vooral wanneer op luchtige wijze een aan tal bekende leden op de korrel werd genomen. Met de muziek van J an en Zwaan eindigde de avond in een grandioos feest waarmee de OLM Holten terug kan zien op een druk, maar zeer geslaagd activitei tenjaar. „De boer heeft in het verleden de natuur vorm gegeven, maar steeds meer komen de belangen van de boer in de knel, door het behoud van diezelfde natuur. Van wie is die natuur nu eigenlijk" vroeg voorzit ter Wim Reijlink zich af in zijn openingsspeech die hij donderdag middag uitsprak ter opening van de receptie van 100 jaar OLM Hol ten. „De stem van de burger wordt steeds groter. Dat geeft de nodige wrijving. Een eeuw geleden was de kunstmest een zege voor onze schrale zandgronden, nu 100 jaar later is het voor de boeren de be perkende factor". Reijlink ging in een kort historisch overzicht in op de teruggang van het aantal agra rische bedrijven, wat voor de in standhouding van de natuur grote consequenties heeft, maar ook voor de landbouworganisaties. Hij sloot een samengaan met andere landbouworganisaties als CBTB en ABTB dan ook niet uit. Voorzit ter T. Kroes van de OLM Raalte sloot zich later bij deze oproep aan. „We moeten de krachten bundelen om het politiek geweld dat op ons af komt te overlegen. Letterlijk en figuurlijk dreigen de boeren in het moeras van regelgeving en heffin gen te verdwijnen". Algemeen voorzitter van de OLM H.J. Slijkhuis wees op de uitste kende organisatiegraad van de boerenstand in Nederland. Dat ook op lokaal vlak de OLM be stuurlijk de vinger aan de pols houdt, blijkt volgens hem aan het feit een deel van de gemeenteraad van Holten uit OLMers-bestaat. „Wees daar zuinig op", aldus Slijk huis. „De belangenbehartiging blijft ook in de toekomst op alle ni- veau's noodzakelijk waar beslis singen genomen worden. De land bouw is onderdeel geworden van het ingewikkeld maatschappelijk gebeuren. Ook de OLM Holten is daar intensief mee bezig, denk maar aan de agrarische dag, waar op wij wij breed hebben laten zien wie zijn. De boer en boerin zijn nog steeds troef. Ga zo door". Overleg Burgemeester Van Rappard had niet alleen een fraai geschenk mee genomen voor de jubilaris - een eik, die geplant zal worden bij de nieu we wegomlegging bij het Bonte Paard en een gemeentestropdas voor voorzitter Reijlink - maar ook een immaterieel geschenk, waar voor hij de handen van de agrariërs op elkaar kreeg. Burgemeester Van Rappard riep op, om in een periodiek overleg de belangen tussen gemeente en Voorzitter Wim Reijlink overhandigt aan de twee algemene voorzitter, HJ. Slijkhuis van de OLM en burgemeester mr. WL.F.C. ridder van Rappard het jubileumboekje. landbouwers nader vorm te geven. „De gemeente is vaak de pleitbe zorger van de boeren, dat was zo in het verleden en ook nu lopen de be langen van de gemeente en de standsorganisaties meestal niet zover uiteen", aldus Van Rappard, die verder de OLM Holten compli menteerde met de uitstekende pre sentatie van de landbouw op de Agrarische dag en zegde steun toe voor een herhaling. De receptie in zaal Vosman werd zeer druk bezocht. Niet alleen col lega bestuurderen, leden en raads leden, een afvaardiging van de Plattelandsvrouwen, maar ook vrijwel het gehele hoofdbestuur was aanwezig. „Het lijkt wel of de OLM in Holten is gevestigd"grap te Slijkhuis. Een speciaal woord van welkom was er van wan voor zitter Wim Reijlink voor oud-bur gemeester mr. Enklaar, erelid van de OLM Holten, die een van de initiatiefnemers was voor het agra risch onderwijs in Holten. Tot slot gaf met een groene OLM- pet stoer op het hoofd Ep Krikkink uitleg over het ontstaan van het jubileumboekje Een eeuw vere nigd. Huismuziek afdeling Deventer houdt op 3 november van 12.00 tot 17.00 uur een open meespeelmid dag in buurthuis De Fermerie, Muggenplein 9 te Deventer. De middag is bedoeld voor iedereen die graag gezellig samen muziek willen maken. De leiding berust bij Coert Bremmers en Anne Lamers. Huismuziek is een vereniging voor en van anameurmusici die het fijn vinden muziek te maken maar niet streven naar een perfecte uitvoe ring. Fouten maken mag, lachen hierom ook. Alle soorten instrumenten, met uitzondering van toetsinstrumen ten zijn welkom. Iedereen neemt ook zijn eigen standaard mee. Ook een lunchpakket dient men zelf mee te nemen. Koffie, thee en soep zijn in de Fermerie verkrijgbaar. De toegang is 5,- per persoon. Voor luisteraars is de toegang gra tis. Belangstellenden worden verzocht zich van te voren aan te melden bij Marian Berendsen, tel 05704-33423, die tevens de aanvullende informa tie kan verstrekken. De Fermerie vindt men dichtbij het Deventer Politiebureau, par keren kan op de Nieuwe Markt of op het Grote Kerkhof. Vanavond om 20.00 uur komen de leden van de Chr. Plattelandsvrou wen Bond (CPB) bijeen in De Kan delaar. De heer E. Vermeer D.C. uit Rijs sen komt vertellen over zijn werk als chiropractor. Nieuwe leden en belangstellen zijn van harte wel kom.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5