Guur herfstweer houdt bezoekers bazar thuis Ontvolking een sluipend proces Wervelende mode bij NBvP Espelo Zonnebloernactie brengt zon in het leven van eenzamen Kerkdiensten van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Togaclub bouwt feest Benoemingen Rabobank SEE HOLTENS NIEUWSBLAD Opbrengst verheugdend groot Uit het politierapport EVONDEN •Toru'ia DONDERDAG 24 OKTOBER 1991- Het fraaie handwerk ging grif van de hand. De eerste herfststorm van dit jaar hield veel belangstellenden thuis, desondanks kijkt de hervormde vrouwengroep Ora et Labora met tevredenheid terug op een ge slaagde bazar, die vorige week donderdag gehouden werd ter ge legenheid van het 40 jarig bestaan van de groep. Niet minder dan 2700 gulden werd vorige week donderdag in gebouw Irene bij eengebracht ondermeer door de verkoop van zelfgemaakte pop pen, kleden, stoffen doosjes, ge borduurde wenskaarten en zelfge bakken oliebollen en cake, terwijl via het rad van avontuur ook het nodige geld bijeen werd gezwen geld. De opbrengst komt ten goede aan het weeshuis Bal Anand in Bombay (India). Vijfjaar geleden, bij het 35 jarig be staan, werd voor het eerst geld bijeengebracht voor het Indiaase weeshuis. Toen kon 750 gulden worden overgemaakt. Voor dat be drag werd witte kleding gekocht voor de weeskinderen, enerzijds om hun povere kledingvoorraad aan te vullen, anderzijds om hen middels schone witte kleren hen een beter begrip voor hygiëne bij te brengen. Door de speciale banden die ds. Israël en zijn familie heeft met het weeshuis, bleef het contact behou den en werd twee jaar geleden spe ciaal voor het weeshuis een bazar gehouden. In twee uur tijd werd toen 2000 gulden opgehaald en ge zien het succes werd besloten te gaan werken voor volgende bazar ter gelegenheid van het jubileum. Hoewel deze keer de bazar ge opend ook tijdens de koopavond geopend was, bleek de belangstel ling 's avonds gering, al was er door middel van aanplakbiljetten - ook bij de bungalowparken - voldoen de aandacht aan gegeven, maar desondanks viel de opbrengst reu ze mee. „Degene die wel zijn ge weest, hebben het goed gemaakt voor degenen die niet zijn ge weest", verklaart mevrouw Israël. Deze week nog hoopt mevrouw Is raël via de vertegenwoordigster van de Stichting Wereldkinderen te vernemen, welke bestemming er (Ingezonden) In een 'open brief van 3 november 1989 hebben we de gemeenteraad van Holten gewaarschuwd, dat er voor de Hol tense middenstand iets moet gebeuren, willen we niet dat er in het jaar 2000 e.v. slechts een paar middenstandszaken over zijn. Als voorbeeld haalden we aan de leegloop op de Friese en Gronin ger klei, waar de jonge mensen uit PCOB Op dinsdagmiddag 29 October ver gadert de PCOB om 14.30 uur in de Kandelaar. Deze vergadering heeft het karakter van een vragenmid- dag. Vragen over alles wat met ons ouderen te maken heeft, komen dan aan de orde. Gehoopt wordt op een levendige discussie. Door met elkaar te praten, leren wij elkaar beter kennen en horen wij van an deren hoe zij het ouderenbeleid er varen. Uiteraard zal het kopje kof fie, of thee niet ontbreken. Zoals altijd zijn onze bijeenkom sten voor iedereen toegankelijk. Komt u eens luisteren. U hoort dan wat ons beweegt om lid van de PCOB te zijn. Tafeltje Dekje Door de aanmelding van enkele nieuwe vrijwilligers is het mogelijk nu dagelijks de warme maaltijden met 3 auto's naar de afnemers te brengen. De betreffende ouderen krijgen daardoor hun maaltijd nu eerder en warmer. De Stichting Maaltijdvoorziening is erg blij met deze verbetering in de bezorging, die mogelijk is dank zij de nieuwe vrijwilligers. Wilt u meer weten over de maaltij den? Belt u dan naar de balie van Diessenplas, telefoon 62505. De maaltijden worden 7 dagen in de week bezorgd, bij ouderen die zelf niet in staat zijn hun warme maaltijd te verzorgen. De kosten per maaltijd bedragen 8,-. Pas 65 Iedereen die 65 jaar of ouder is kan een PAS 65 krijgen. Ook mensen tussen de 60 en 65 jaar, die gehuwd zijn of duurzaam samen wonen met een 65 - plusser kunnen een dergelijk document krijgen. Deze PAS geeft verschillende kor tingen. De belangrijkste daarvan zijn wel de bus, het lidmaatschap van de openbare bibliotheek en op toegangskaartjes van veel musea en sommige bioscopen. Nieuws over wat men met PAS 65 kan dan kap men lezen in de PAS 65 - krant. Deze is elke 2 maanden gratis ver krijgbaar bij de VW en gemeente, afdeling Bevolking. De PAS hoeft slechts éénmaal te worden aangeschaft. Dat kan op het gemeentehuis, afdeling Bevol king tussen 8.30 - 12.30 uur. Men dient een goed gelijkende pasfoto mee te nemen. Nadat u uw handte kening heeft geplaatst, wordt de PAS geplastificeerd. De kosten be dragen 8,75. gegeven wordt aan het geld. Het weeshuis vangt in India weeskin deren op, maar ook kinderen die ter adpotie worden afgestaan. Via het Interkerkelijk Adoptiebureau wordt via de legale en officiële weg bemiddeld tussen het weeshuis en mogelijke adoptieouders. De hervormde vrouwengroep sluit aanstaande vrijdag de feestelijk heden rond het jubileum af met een gezellige avond in Irene, waar aan zal medewerken de voordacht- skunstenares Marga Kool. Eerder \tferd reeds in besloten kring het jubileum herdacht terwijl ook tij dens de kerkdienst in de hervorm de kerk aandacht aan het 40 jarig bestaan werd besteed. Op 16 oktober werd aangifte ge daan van doorrijden van een auto mobilist nadat hij schade had ver oorzaakt aan een geparkeerde auto op de parkeerplaats van het bungalowpark Twenhaarsveld. De dader ligt op het kerkhof. Eveneens op 16 oktober werd aan gifte gedaan van diefstal van een autowiel. Een achterwiel was gede monteerd, waarna een slechter wiel weer was gemonteerd, of schoon monteren hier niet geheel op zijn plaats is. De velg zat name lijk maar met één moer vast, het geen vervelende consequenties ge had zou kunnen hebben. Gelukkig bemerkte de bestuurster bij het wegrijden dat er iets niet in orde was. De politie heeft voor dit feit enkele verdachten op het oog, die in de gemeente Wierden ook een dergelijk feit hebben gepleegd en aldaar drie wielen demonteerden van een zelfde type auto. De daders werden vorige week door de politie van Holten te Holten aangehou den. Toen droeg men echter van het vorenstaande nog geen kennis. Op donderdag 17 oktober werd een 17 jarige jongeman uit Deventer aangehouden die in de tunnel aan de Dorpsstraat met graffiti aan het spuiten was. Bij nader onderzoek bleek de jongeman in het bezit te zijn van een fiets, die hij even te vo ren had gestolen bij het NS station. Op de koopavond werd uit een textielzaak een spijkerbroek ge stolen. De dader pakte de broek van het rek en rende daarmee de winkel uit. Door getuigen werd een kenteken van een auto genoteerd. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. Op 19 oktober werd geconstateerd dat een ruit van de Marke aan de Vrijheidslaan door een steen was vernield. Het feit werd vermoede lijk de nacht daarvoor door balda dige jeugd gepleegd. Op zondag 20 oktober geraakte een personenauto op de S14 van de weg om vervolgens in een droge sloot tot stilstand te komen. De bestuurder verklaarde geschrok ken te zijn door een haas. Toen even daama een andere automobi list de auto door middel van een sleepkabel op de rijbaan wilde trekken, ontstonden opnieuw pro blemen. Een derde automobilist komende uit de richting Holten, bemerkte te laat dat beide voertui gen aan elkaar waren gekoppeld. Het eerste voertuig wist men nog te ontwijken, doch de tweede auto niet meer. Gevolg: Twee auto's to tal loss en één auto behoorlijk be schadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Op 21 oktober werd een inwoon ster uit onze gemeente bekeurd voor het kappen van enkele bomen op een houtwal zonder vergun ning. De vrouw had wel een ver gunning op deze houtwal te dun nen met de uitdrukkelijke mede deling dat de zes bomen op deze wal zouden blijven staan. Na de dunning bleken drie bomen te zijn verdwenen. De afdeling Espelo van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen genoot maandag 14 oktober van een wervelende modeshow. Daaraan werd meegewerkt door Modehuis Schuppert, Schoenen zaak Hans Steunenberg, Juwelier Kempkes, Bloemist Marjo en Kap salon Drent. De mode werd ge showd door tien dames (eigen le den), twee heren en twee kinderen terwijl lady-speaker Pascal de modellen op een ludieke manier aankondigde. Zowel voor jong als oud viel er volop te zien voor het najaar en de komende winter. Ook voor heren waarbij de dress-men Reilink en Lubbersen enkele prachtige com binaties toonden.Aij an en Ever- lien presenteerden de kleurrijke kinderkleding. In de pauze werd door drie kap sters een demonstratie gegeven die samen met hun modellen de haarmode voor de winter lieten zien. Ze kregen een dankbaar ap plaus en (net als de andere deelne mers en de modellen) een bloeme tje voor de medewerking. Voor dinsdag 5 november staat in Espelo een thema-ochtend in 't Trefpunt op het programma. Van af half tien spreekt mevrouw Van Duffelen over 'de plattelands vrouw van nu'. De volgende bijeen komst is op 25 november wanneer de Keuringsdienst van Waren uit Zutphen te gast is. de dorpen wegtrokken, omdat er geen emplooi voor hen was en men tenslote blij was als daar nog een bakker en kruidenier overbleef. Overdreven? Misschien toch niet zo overdreven als het wel lijkt. Ook in Holten neemt de bevolking af en dat proces zal zich, als er niets gebeurt, voortzetten. Een beter inzicht breekt door. Bij de ingebruikneming van een wo ning van een complex van vier (Holtens Nieuwsblad 17-10-91) heeft burgemeester Ridder van Rappard gezegd, dat üit het ont- werp-streekplan voor westelijk Overijssel valt te vrezen dat de ontvolking van de landelijke ge meenten in Overijssel uiteindelijk tot eenzelfde situatie zal leiden als in de Friese dorpjes "waar de laat ste kruidenier en het laatste schooltje verdwijnen". Burge meester Van Rappard heeft na het doornemen van het ontwerp- streekplan de conclusie getrokken dat Holten in de komende jaren minder woningen kan laten bou wen. Dat zal volgens hem onver mijdelijk leiden tot daling van het inwonertal, aldus het bericht. Woningbouw is een belangrijke factor in dit proces, maar niet de enige. De voortschrijdende vergrij zing, het ontbreken van industrie terrein, het wegvallen van agrari sche bedrijven, het wegtrekken van studenten voortgezet onder wijs, zijn even zovele factoren. Daarbij komt nog dat de Rijkso verheid de trek naar de stad niet al leen signaleert, maar ook stimu leert. Het geheel is een sluipend proces. Wij zullen het gemeentebestuur moeten helpen in zijn verzet tegen het ontwerp-streekplan westelijk Overijssel. W. Beijers. De Togaclub (Jalve, Tox en de Bakkenist) zal zaterdag in dancing De Waag een feestje bouwen rond het vertrek van Rene Bannink naar New York. Bannink zal daar deelnemen aan de marathon. De Holtense band Monte-Carlo, be staande uit o.a. Remy Jager en Remco Gazan zorgt voor life-mu- ziek (onder voorbehoud). Daar naast heeft Tox nog een speciale 'act' weten te contracteren. Het belooft weer een ouderwets feest te gaan worden en de avond begint om 21.00 uur. De Zonnebloem roept mensen op om een Sinterklaassurprise te maken voor een zieke, gehandicap te of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van de aktie 'Zon in de Schoorsteen'. De vereniging wil langdurig zieken, lichamelijk ge handicapten en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenza men, met deze aktie uit hun isole ment halen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest iede re jaar ongemerkt voorbij. Bedoe ling van 'Zon in de Schoorsteen' is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet verge ten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de "bedoeling. Het gaat om aardige, nuttige attenties, feestelijk ver pakt en zo mogelijk met een rijmp je, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een Sin terklaaspakje willen maken. Ieder- Tot hoofd afdeling Bedrijven/- plaatsvervangend directeur van de Rabobank Holten is per 1 janua ri aanstaande benoemd H. Kolk man te Haaksbergen. De heer Kolkman (33 jaar) is thans relatie beheerder Bedrijven bij de Rabo bank Haaksbergen; hij wordt de opvolger van D.J. Dijkman die per 1 maart j.l. werd benoemd tot hoofd afdeling Bedrijven van de Rabobank Enschede. Per 1 december is benoemd tot hoofd afdeling Bedrijfsvoering J. Godthelp (29) te Eemnes; hij is momenteel chef Financiële Admi nistratie bij de Rabobank Soest. Binnenkort hoopt de Rabobank een speciale relatiebeheerder voor de agrarische sector te benoemen; tenslotte resteert de vacature hoofd afdeling Particulieren, in verband met het aanstaande ver trek van W.J. Th. Raanhuis. De heer Raanhuis is benoemd tot hoofd afdeling particulieren van de Rabobank Lochem/Borculo. een, ongeacht zijn of haar levens beschouwing, kan aan de aktie deelnemen. Wie een zieke of gehandicapte wil verrassen met een pakje vol 'zon en vriendelijkheid' kan contact opne men met T. Aarsen, Ab Jansen- straat 26, Holten, tel. 62192. Geboren: Robbert Gerard, zv P.H. van Riel en C.M.J. Kok huis; Renske Gerritje Mieke, dv E.M. Meester en G.W. Baan; Jo- han Mark Herman, zv. J.J. Bal- tes en G.M. Hoek. Overleden: G.J.J. Scheperman, oud 81 jaar; H. Oplaat-Wibbe- link, oud 75 jaar; J. Boks-Scho- ten, oud 86 jaar; J. Vruggink, oud 86 jaar; E. Klein Onstenk, oud 89 jaar; D. Sluijk, oud 63 jaar; G.J. Huisman, oud 71 jaar. Ondertrouwd: G.H. Spenke- link, oud 25 jaar en jonkvr. A.H. van Coeverden, oud 25 jaar. J.H. Scholman, oud 27 jaar en J. Dunnewind, oud 23 jaar. C.W.M. Willemse, oud 26 jaar en K.F.M. Twijnstra, oud 27 jaar. Gehuwd: H. J. Bekkemens, oud 23 jaar en I.A. M. van der Sluis, oud 21 jaar. E. Boersma, oud 27 jaar en L.L. Rozenberg, oud 23 jaar. Gevonden: twee sleutels aan ring; een kortharige beige kees hond; fietssleutel met ring; één sleutel Nemef; adressenboekje; wieldop Toyota. Verloren: zwarte sleuteletui met ongeveer 10 sleutels; zwart- /witte Gorden Colüe,reu; zwarte kater met witte poten en bef; giromaatpas t.n.v. Waanders; gouden schakelarmband. ARTS: 26 en 27 oktober: W.R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 26 en 27 oktober: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel, 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). /XS\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd; Uitgangscollecte: Ned. Bijbel genootschap. Oppasdienst: mw Jacobs-Nij- kamp en Janneke Roeterdink. 19.15 uur: (Kandelaar) ds A.J. Leerink (Herdenking reforma tie). Diessenplas: 30 oktober: ds. Doornweerd. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M Berg. 19.15 uur: ds. A. J. Leerink, her denking kerkhervorming. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o-l.v. Margreet Meijerink, groep 5 en 6 o.l.v. C. Offringa. De eerste collecte is voor kerk de tweede voor rente en aflos sing. Avondcollecte: Ned. Bij belgenootschap. Oppasdienst: 0-3 jaar: Nicole Aanstoot, Lydia Heemskerk, Ema Hulsman. 4-6 jaar: Truus Beldman-Aanstoot, Alida Ban- nink-Ehrens, Willy Brinks. R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Irene (Wereldmissiedag). DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A. J. Leerink; uit gangscollecte: Ned. Bijbelge nootschap. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. D. Zinkstok, De venter; uitgangscollecte: Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 24 oktober: Gezellige avond Hervormde Vrouwengroep in Irene; 20.00 uur CPB bijeen komst in Kandelaar (Chiroprac tor E. Vermeer). 25 oktober: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur uitzending kerktele foon; 20.00 uur, Klaverjassen sv Holten; 16.00-21.00 uur, inleve ren speelgoed speelgoedbeurs in Boschkamp. 26 oktober: 10.00-14.00 uur, Speelgoedbeurs in de Bosc hkamp. 13.00 uur, Diepe Hel- /Holterbergloop; 14.00 uur-16.00 uur Open dag Diessenplas. 27 oktober: 13.30-14.00 uur in schrijven Puzzelrit MAC bij 't Stuurhuus. 28 oktober: 17.30 uur, Raadsver gadering; 20.00 uur, najaarsle denvergadering HHV in De Biester; 20.00 uur, vergadering nachtvoetbal in kantine Sport hal.. 30 oktober: 20.00 uur, Lezing Jos van Manen-Pieters in de Boschkamp. 2 november: 09.30-11.45 uur WNcontrole verlichting en banden, gemeentewerf, Waag- weg. 5 november: 14.30 uur, Bejaar densociëteit; 20,00 uur, Jaarver gadering HVG Dijkerhoek; the ma-ochtend NBvP Espelo in het Trefpunt, aanvang 09.30 uur. 7 november: 20.00 uur, bloem schikken door de eeuwen heen in dorpshuis; CPB-rayonverga- dering in Wierden. 8 november: 20.00 uur, DAT raakt wat in Bonte Paard; 20.00 uur, COC in De Kandelaar. 9 november: 20.00 uur, DAT raakt wat in Bonte Paard; 20.00 uur COC in De Kandelaar; Ipo- examen VDH kringgroep Berg- speurders, terrein Lambooys- weg. 11 november: 20.00 uur, ruila- vond Postzegelclub. 12 november: Boerinnendag CBTB en CPB in Ommen met thema: Is alles geregeld? 13 november: Agrarische com missie NBvP in Bonte Paard. 16 november: 20.00 uur. Prin senbal in De Poppe. 21 november: 20.00 uur, CPB in De Kandelaar (Twente-toen met G.J. Kraa, Bornebroek); 20.00 uur, receptie bedrijfsver. landbouwvoorlichting in Bonte Paard. 23 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal. 25 november: bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt, 19.45 uur. 30 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3