'Een eeuw verenigd' geeft beeld van 100 jaar landbouw Opnieuw volle winst zaalteam Blauw Wit Uit buiten Holten Na gespannen start toch winst BCH2 Open dag bij De Lathmer in Wilp jchaatsles Bokbier in De Schure Fotografen exposeren in dorpshuis 'Dochter van je moeder' Jaaragenda Nieuw record Jan Beunk Dorpshuis op zelfde voet verder HOLÏENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten - Jeugd Resultaten Blauw Wit - Senioren Dienstenbond CNV bespreekt WAO-plannen Schaaktoernooi Gemeentebelang zet raadslid Van jchooten in het zonnetje DONDERDAG 17 OKTOBER 1991- De afdeling Holten van de Overijs- selsche Landbouwmaatschappij ïeeft vandaag ter gelegenheid van iet 100 jarig bestaan van de afde ling een boekwerkje gepresen teerd onder de titel Een eeuw ver- :nigd. Tijdens de receptie die van- niddag plaats vond in zaal Vos- nan werd fraai met oude foto's [eïllusteerde boekje overhandigd lan leden en genodigden, ie samenstelling was in handen 'an Ep Kfikkink, die samen met Dika Rensen-Podt en Wim Reij- ink zorgde voor de tekst en het bij- lenbrengen van de foto's. Vooral iiiiiiiiiniiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin het uitzoeken en ontcijferen van de oude notulen kostte meer tijd dan gedacht. Ook waren niet alle na men te achterhalen van de perso nen op de foto's, al zijn de meesten wel bekend. Bewust hebben de samenstellers zich beperkt tot de geschiedenis van de OLM Holten en de agrari sche ontwikkeling van deze streek in de afgelopen 100 jaar. Slechts af en toe wordt een uitstapje ge maakt naar het gemeentebestuur van Holten, dat bij de oprichting van de plaatselijke landbouwvere- niging een belangrijke rol heeft ge speeld. Onder voorzitterschap van burgemeester J. Vincent werd pre cies vandaag 100 jaar geleden, op 17 oktober 1891 de landbouwvere- niging opgericht. Aan de hand van de oude notulen wordt in chronologische en over zichtelijke wijze de ontwikkeling van de landbouw op de voet ge volgd. In 1893 werd toegetreden tot de Twentsche Maatschasppij van Landbouw, die in 1897 werd omge zet in de Overijsselsche Landbouw Maatschappij (OLM), wiens huidi ge voorzitter Henk Slijkhuis voort komt uit de Hol tense afdeling. Niet Teunis Pinkert was een van de eersten in Holten met een trekker. Zijn foto prijkt in het jubileumboek van OLM Holten. alleen over het bestuurlijke wel en wee van de afdeling valt te lezen in Een eeuw verenigd, ook de veran- dere opvattingen over de waterbe heersing, de opkomst van de me chanisatie in de landbouw, de mestproblematiek, OLM en het landbouwonderwijs en de ruilver kaveling worden op gedegen wijze belicht, zodat het boekje ook voor niet agrariërs beslist lezenswaar dig is. Hoofdredacteur Ep Krik- kink heeft naar ons oordeel onge lijk, door te beweren, dat het boek je slechts aftrek zal vinden in eigen kring en nauwelijks enige 'eeuwig- heidwaarde' heeft. Daarmee heeft hij de belangstelling voor en de plaats van de OLM binnen de Hol- tense gemeenschap ons inziens te laag ingeschat. Holten Al - DOS'37 Al; Holten was de betere ploeg maar kwam niet tot scoren door onzekerheden van de scheidsrechter en het vlaggen van de tegenpartij. Hierdoor werd de wedstrijd steeds harder, wat eidde tot een paar boekingen voor ipelers van DOS. Na het missen van enkele goede kansen in de 2e lelft, bleef het tot het einde span nend, maar doelpuntloos. DETO BI - Holten BI; Een door nlessures en vakanties geplaagd Holten trad zonder al te veel zelf vertrouwen binnen de lijnen. Kon ie schade in de le helft nog be- jerkt worden tot een 2-1 achter- itand, in de 2e helft bleek dat al het eruit verschoten was. DETO ken de geen genade en kwam gemak- :elijk voetballend tot een 5 -1 eind- tand. lolten Dl - VESOS Dl; Na een noeizaam .begin kwam Holten in le loop van de le helft beter op ;ang. Vesos, waarvan Holten vori- ;e week nog met 6-0 had gewon- ïen, verdedigde prima en zo werd le rust met 2-0 bereikt. Na rust een >eter combinerend Holten. Via de 'leugels werd het doel van VESOS >estookt en zodoende werd de sco- e regelmatig uitgebouwd tot het elfde resutlaat als vorige week, 6- lolten E2 - Enter E3; Na de over winning van vorig week tegen En er, gingen de jongens vol goede noed van start. Zij kregen veel :ansen maar benutten ze niet. tust 0-2 voor Enter. Na rust een doelpunt voor Holten. Doch in de slotfase maakte Enter nog twee doelpunten, zodat de eindstand 1-4 werd. Holten F1 - Blauw Wit Fl; Blauw Wit wilde het verlies van vorige week goed maken en zette aanvan kelijk Holten op de eigen helft vast. Toen kreeg Henk Jan de kans raak te schieten. Na rust ging Holten beter voetballen en via Henk Jan en Athuro werd het binnen enkele minuten 3-0. Holten verslapte daarna. Blauw Wit van profiteerde van de'situatie en bracht door goals van Maarten de stand op 3-2. Athuro besliste de wedstrijd door 4-2 te scoren. DES F2 - Holten F2; In een gelijk opgaande wedstrijd was het we derom DES dat met één doelpunt verschil met de eer ging strijken. Eindstand 4-3. SWN F2 - Holten F3; Holten was tegen SWN niet bij de les. Door Paul de Rooy werd het al snel 0-1, maar SWN werd sterker en kwam gelijk. De rust werd bereikt met een stand van 3-3. In de tweede helft gaf Holten de wedstrijd uit handen en werd het al snel 5-3 voor SWN. In de laatste minuut van de wedstrijd kwam Holten nog even terug en bracht de eindstand op 5- 4. Andere uitslagen: SOS A2 - Holten A2,8-1Holten B2 - VESOS B2,8-0; Holten Cl - Twen- the Cl, 2-0; De Zweef C3 - Holten C2,7-1VESOS D2 - Holten D2,5-2; Holten El - Excelsior E2, 3-1. llauw Wit 3 - Des 4; Blauw Wit be- aalde vanaf het begin de wed- trijd, maar door verzorgd, maar raag opbouwend spel kon het Des iet verrassen. Ook Des was de erste helft niet gevaarlijk, rust- tand 0-0. In de tweede helft een fel- t Blauw Wit, maar enkele goede ansen werden onbenut gelaten. )es kreeg één goede kans, maar oelman Erik Jansen redde be- waam. Na een zware aanval op lenk Aanstoot werd de boosdoe- er van Des genoteerd, uit de vrije rap maakte dezelfde speler op- lieuw een overtreding binnen de 6 meter op opnieuw Henk Aan- toot. Richard Beldman wist vanaf lf meter raak te schieten 1-0. Jlauw Wit bleef de sterkere ploeg, naar Des wist toch enkele corners e forceren die echter een prooi /aren voor de Blauw Wit doelman, fa een snelle en goed uitgevoerde ounter kwam de bal bij Robert Pruimelaar die Erik Jan Stam in taat stelde 2-0 in te koppen. In de aatste minuut scoorde Des nog !gen, na een foutje van de verder rima spelende Blauw Wit doel- ïan. Eindstand 2-1. e afdeling kunstrijden van de De enter IJsclub organiseert al jaren, ierbij gesteund door het IJssel- ladion, op de woensdagmiddagen an 12.45 tot 13.45 uur een schaat- lur voor beginners tot 13 jaar. ijdens dat uur, waar de beginners e baan uitsluitend voor zich al en hebben, is er voldoende hulp an ouderen en zijn er hulpmidde- n (de zogenaamde bokjes) aan- ezig om de kinderen het schaat- :n aan te leren. De kinderen mo- in alle soorten schaatsen gebrui- en. De schaatslessen gaan in de akanties gewoon door. e kosten bedragen 35,- voor het ;hele seizoen. De kinderen krij- in daarvoor een kaart, welke icht van toegang geeft op de oensdag van 12.45 tot 13.34 uur. anmelden aan de kassa van het Isselstadion tijdens het schaat- lur. Telefonische inlichtingen jn verkreegbaar op de telefoon- ummers 05700-44485 of 05700- >480 In het weekend van 18/19/20 okto ber wordt in JC De Schure een bokbierfestival gehouden. Elk najaar is voor de ware bierlief hebber een tijd waar naar uit wordt gezien. Het is de tijd van het bok bier, het eerste bier dat van de nieuwe gerstoogst wordt gebrou wen. In De Schure worden niet alleen de overbekende bokbieren van de grote brouwerijen gepresenteerd, maar ook de bieren van kleinere brouwerijen. De organisatoren denken dat zij er in geslaagd zijn om een goed overzicht te geven van het in Nederland gebrouwen bokbier. Men kan in De Schure kiezen uit zo'n vijftien verschillen de bokbieren. Tijdens het bokbierfestival is de Schure 's avonds geopend vanaf 20.00 uur. De entree is gratis. Vesos 4 - Blauw Wit 5; Blauw Wit 5 begon de wedstrijd sterk tegen Ve sos 4. Zonder vaste doelman Andre Aanstoot begon de ploeg met aan vallend voetbal wat drie doelpun ten opleverde van Kasper Hane- winkel, Henk Potman en Hans Bel dman. Blauw Wit had duidelijk meer afstand moeten nemen, want er deden zich vele kansen voor. Rust 0-3. In de tweede helft had Blauw Wit van doelman gewisseld en met een aandringend Vesos bleek dit niet zonder gevaar. De thuisploeg kwam door drie fouten van de doelman terug tot een voor hen onverwacht punt. 3-3. Ook in de tweede wedstrijd in de eerste klasse heeft Blauw Wit de volle winst gepakt. Met ook Jan Harbers weer in de gelederen, pro fiteerde de ploeg vakkundig van de minimale bezetting bij Nijver- dal. De in de eerste helft opge bouwde voorsprong werd in de tweede helft uitgebouwd tot 3-0. De gasten waren vrijdag maar met vijf spelers gekomen, zodat er geen wissels ingezet konden wor den. De ploeg opereerde deson danks zeer sterk en Blauw Wit had net als tegen Enter geen enkele kans op een normale aanval. De eerste vijftien minuten bleef Nij- verdal domineren. Met goede aan vallen en perfecte combinaties werd Blauw Wit ver terug gedron gen. Doelman Jan Aanstoot moest enkele malen handelend optreden om schade te voorkomen. Na vijf tien minuten begon het hoge tem po van Nijverdal zijn tol te eisen. Blauw Wit nam langzamerhand het initiatief en kwam enkele ma len gevaarlijk uit de verdediging. In de 17e minuut werd Andre Schuppert keurig in de voet aange speeld. Hij nam de bal in de draai hoog mee en knalde direkt op doel. De keeper van Nijverdal was zo verrast over dit hoogstandje, dat elke reactie uitbleef 1-0. Blauw Wit bleef hierna de betere ploeg en na een onschuldige aanval van de thuisploeg kreeg de hardwerkende Gerrit Stam de bal en na een korte solo tikte hij de bal opnieuw achter de kansloze doelman van Nijver dal. Nijverdal probeerde hierna van alles om de aansluiting te vin den, maar de verdediging van Tot en met 1 november is in de ont moetingsruimte van doprshuis De Boschkamp een foto-expositie te zien van de Profoto-leden Paulien Abrahams, Wim Stobbe en Hans Wissink. Paulien Abrahmans fotografeert vooral het landschap. Wim Stobbe woont evenals Pauline in Goor en exposeerde samen met haar in de bibliotheek in Goor. Hij kiest be wust voor zwart/wit fotografie. Bei den zijn sinds een jaar lid van Pro foto. Hans Wissink is sedert 1985 een actief vrijetijdsfotograaf. Hij is sedert 1987 lid van Pro foto. Zijn specialisatie is modelfotografie, waarvoor hij enkele cursussen volgde aan de Academie voor Fo tografie te Haarlem. Hans expo seerde eerder in Deventer, Brum- men, Velp en Hellendoorn. Blauw Wit met aan het hoofd de technisch zeer sterk spelende Jan Harbers gaf nauwelijks kansen weg. Toch was het Nijverdal nog bijna gelukt om tot scoren te ko men, toen na opnieuw een prachti ge combinatie de afronding op de paal uiteenspatte. Rust 2-0. Na rust een minder goede wedstrijd. Nijverdal kon nauwelijks een vuist maken, maar speelde verdedigend wel sterk. Blauw Wit dat op de counter loerde, kwam in de eerste vijftien minuten maar zelden ge vaarlijk voor het doel van Nijver dal. De strijd speelde zich dan ook op het middenveld af. Uit de spaar zame uitbraken kwamen voor Blauw Wit toch enkele goede mo menten voort. Zo belandde een goede aanval op het houtwerk en moest de doelman van Nijverdal enkele malen ingrijpen om een gro tere achterstand te voorkomen. Aan de andere kant moest doel man Jan Aanstoot steeds attent blijven, maar veel werk kreeg hij niet, omdat de verdedigers voor hem steeds correct en effectief in grepen. In de 17e minuut besliste Blauw Wit de strijd toen een snelle counter door Harrie Sjoers goed werd afgerond 3-0, Voor de komen de twee weken staan twee uitwed strijden op het programma. Eerst tegen Pohon Tjenkeh uit Almelo en een week later opnieuw in Alme lo tegen PH. BCH 2 speelde thuis tegen Allotria uit Hasselt. Het tweede team was bang een sterke tegenstander te treffen, zodat toch weer behoorlijk gespannen gestart werd. En het leek inderdaad moeilijk te worden: Eddie Willemink ging slecht van start en verloor zijn 'eerste set. Maar toen hij helemaal goed warm was gaf hij zijn tegenstander wei nig kansen meer en won in drie sets. Ook Hermanna Krikkink had drie sets nodig na de eerste al te ge makkelijk gewonnen te hebben. Pieter Aarsen en Ina Peters onder vonden weinig problemen: evenals Eddie en Hermanna wonnen zij. In de dubbels en de gemengd dubbels ging het al niet veel anders, BCH 2 speelde goed en ging met een 8 - 0 overwinning naar huis. De Dienstenbond CNV in Overijs sel houdt op woensdag 30 oktober in de Leeren Lampe te Raalte haar jaarlijkse ledenvergadering. De avond zal staat in het teken van de op Prinsjesdag gepresenteerde ka binetsvoorstelling. Het accent zal liggen op de plannen inzake de Ziektewet en WAO. Algemeen secretaris van de Diens tenbond CNV, Roel Rotshuizen, zal de visie van de bond geven. Ook worden vragen van dc aanwezigen beantwoord. De bijeenkomst begint om 19.45 uur; ook niet-leden zijn welkom. Wie wel eens wat meer wil weten over de zorg voor verstandelijk gehandicapten, zelf familie of be kenden heeft die bij De Lathmer wonen of werken of erover denkt in deze sector (betaald of onbe taald) werk te gaan doen, kan za terdag 26 oktober een kijkje ne men bij het hoofdgebouw van De Lathmer in Wilp. Van 10.00 uur tot 16.00 uur wordt dan een open dag gehouden. Om 10.00 uur vertrekt vanaf het hoofdgebouw aan de Molenallee 50 in Wilp een groep voor een rondlei ding over het terrein. Achtereen volgens zullen het bezigheidscen trum, de school, het kasteel en 't Vierhuis worden bezocht. In 't Vlierhuis zijn voor bezoekers en bewoners wat activiteiten georga niseerd en kan iets worden gedron ken. De route tot en met het kas teel wordt begeleid door gidsen die in het algemeen iets vertellen over De Lathmer en eventuele vragen beantwoorden. Op enkele plaatsen is bovendien specifieke informatie verkrijgbaar, bijv. over vrijwilli gerswerk. De laatste rondleiding start om 15.00 uur. De open dag staat in het teken van de actie 'Maak werk van zorg/Wie leeft die zorgt'. Anders verging het BC Holten 3. Juventa 1 uit Kampen was inder daad sterk, te sterk voor Peter Daane en Harrie Menkhorst. De damesenkels van Dinie Broekma- te en Gea Stam werden gewonnen, maar helaas bleef het daarbij, al waren er wel enkele spannende partijen bij. Het eerste verlies voor BCH 3, 6 - 2. BCH 4 speelde uit tegen Trefzeker in Dalfsen. Harry Knuiman en Hans Paalman wisten beiden hun enkel zonder al te veel problemen in winst om te zetten. Bij de dames Ria Groeneveld en Ans Jacobs was de vorm echter ver te zoeken en zij moesten hun partijen dan ook ge wonnen geven. Ook de dubbel was voor de Holtense dames te zwaar, hoewel drie sets met twee keer een verlenging wel aangeven dat het krachtsverschil maar minimaal was. De rest eindigde in overwin ningen voor Holten. De eindstand was dus 5 - 3 in het voordeel van BCH 4. Bezinningscentrum De Zwanen hof in Ambt Delden houdt op 23 oktober en 6 november ontmoe tingsavonden voor vrouwen in de leeftijd van ongeveer 40 tot 50 jaar. Gediscussieerd wordt over het the ma: Je blijft'dochter van je moeder. Aan de orde komen onderwerpen als: wat wil ik zelf nu eigenlijk? Wat vind ik goed en wil ik aan mijn kinderen doorgeven? Wat is niet goed. En lukt me dit? Aanmelding of nadere informatie bij het secretariaat van De Zwa nenhof, Retraiteweg 6, Ambt Del den, tel. 0-74-661904, maandag tot vrijdag van 09.00-12.45 en 13.30- 16.30 uur. RIJSSEN - De Schaakclub Rijssen organiseert komend sei zoen het Open Rijssens Schaak beker Toernooi '91-'92. De eerste ronde wordt gehouden op dins dagavond 22 oktober. Er wordt gespeeld in de Blauwe Reiger aan de Veemarkt. Het toernooi staat open voor clubleden en niet-clu- bleden, alle huisschakers worden dan ook uitgenodigd mee te doen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij wedstrijdleider J. Brinkman, telefoon 05480 - 1 51 60. Evenementenhal Borne De jaarlijkse Huishoud Hobby Beurs, die van 18 tot en met 27 oktober wordt gehouden is een beurs voor het hele gezin, waarbij de jeugd niet wordt vegeten. De beurs is dagelijks geopend van 14.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. 65 plussers en minder-validen heb ben vrijdag 18, maandag 21 en dinsdag 22 oktober tussen 14.00 en 18.00 uur gratis toegang. Rijssens Museum Miniatuur stijlkamers en inte rieurs, in perspectief vervaardigd, zijn van 16 oktober tot en met 8 no vember te bewonderen in het Rijs sens Museum. Maker van deze ruimtelijke miniatuur interieurs is Loek Lensink uit Zaandijk. Zijn miniaturen, van onder andere stlij- kamers, kerken, ouderwetse win keltjes in de sfeer van de 18e en 19e eeuw zijn tot in alle details handge maakt. De openingstijdens zijn: maandag tot en met vrijdag 10-12 en 14-17 uur. zaterdags en zondags gesloten. Lochemse Schouwburg In de week van 18 t'm 25 oktober staat Mozart twee maal in de be langstelling. Vrijdagavond 18 ok tober een voorstelling van Studio Peer. Poppenspeler en acteur Fred Delfgaauw belicht de verhouding Mozart-Salieri. De voorstelling is ook geschikt voor kinderen. Vrijdag 25 oktober een Mozart- avond in de Garve, waaraan mee werken Martien Nuis, toelichting en piano, Margreet Versluis, viool en Martin Versluis, tenor. De cabaretvoorstelling Mrs Ein stein op 24 oktober is verplaatst naar vrijdag 14 februari. Deventer Schouwburg Vrijdag 18 oktober: Orient Ex press, folkmuziek uit de Balkan. aanvang 21.00 uur. Zaterdag 19 oktober: Jaarlijkse uitvoering van de Deventer PTT fanfare. Zondag 20 oktober: 14.00 uur: Ma nifestatie Turkije cultureel. Figurentheater Triangel komt met zijn marionetten, maskers, stok en handpoppen op dinsdag 22 ok- 'tober met de voorstelling Meta morfosen. Uit de stad Tsjeljabinsk in Rus land komt de Uralsky Dixieland Jazzband, die op woensdag 23 ok tober zal optreden Zondag 27 oktober om 14.30 uur is er een voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar door Huis aan de Am- stel en Danstheater Arena. Parkgebouw Rijssen Donderdag 31 oktober: Robert Paul met een nieuwe theatershow. Vrijdag 1 november: Jubileum voorstelling Kulturele Raad Rijs sen met Ivan Rebroff. Kasteel Het Nijenhuis Tot en met 20 oktober wordt door de Hannema-de Stuers Fundatie in Kasteel Het Nijenhuis te Heino een tentoonstelling georganiseerd van tekeningen en andere reisim pressies reis die de Nederlandse kunstenaar Marius Bauer in 1897- '98 maakte door India en de Oriënt. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. Museum De Waag In museum de Waag is tot en met 20 oktober de tentoonstelling 'Boe ken getekend', het boek in 75 jaar Nederlandse spotprent, te zien. De expositie maakt deel uit van de manifestatie Boek Kunst ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van de openbare Bibliotheek te Deventer. Ter gelegenheid van het jubileum zijn op negen plaatsen in Deventer exposities te zien rond het thema 'Het boek in de kunst'. OKTOBER: 17 oktober: receptie 100-jarig be staan OLM Holten. 17/18 oktober: Zaagmolentrofee. 18 oktober: Jubilemconcert HGK. 21 oktober: Bloeddonoravond. 24/25 oktober: Zaagmolentrofee. 26 oktober: Holterbergloop. 28 oktober: gemeenteraadsverga dering. 31 oktober: Zaagmolentrofee. NOVEMBER: 1 november: Zaagmolentrofee. 2 november: Najaarsconcert HMV; Moonchild in De Schure. 4/5/6/ november: Begrotingsverga deringen gemeentelijke commis sies. 8/9 november: COC met De avond van de 7e juli; revue DAT raakt wat. 10 november: Hiddink en Scheurs in Boschkamp. 11 november: Jubileumrecepte Supportersver sv Holten. 15 november: Najaarsconcert Hol- tens Mannenkoor. 21 november: 40 jarig bestaan landbouw-bedrijfsvoorlichting; Kulturele kring Holten. 25 november: gemeenteraadsver gadering (begroting). 27 november: prof. B. Goudswaard over Gerechtigheid in Irene., DECEMBER: 7 december: Faslane Frolics in De Schure. 16 december: gemeenteraadsver gadering. 17 december: kerstviering NBvP Holten. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol- tens Mannenkoor; Kerstconcert familie Karst in Boschkamp, 23 december: Kerstviering NBvP Espelo 29 december: Oliebollencross JANUARI: 6 januari: nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 10/11 januari: NachtvoetbalMos- sink. 18 januari: Holterbergcross. 28 januari: jaarvergadering NBvP Holten. FEBRUARI: 16 februari: De Zwoagers in Bosc hkamp. Het is powerlifter Jan Beunk ge lukt, amper een week na het beha len van het nederlands kampioen schap en het bereiken van de A-li- miet, het eigen record weer aan te scherpen. In Lelystad, tijdens de eerste com petitiewedstrijd, behaalde Jan een nieuw totaalrecord van 725 kg. Bij het onderdeel kniebuigen, met een gewicht in de nek, verbeterde Jan ook zijn persoonlijk record. De to taalscore van de diverse onderde len werd via een ingewikkeld omre- kensysteem bepaald op 725 kg. MAART: 7 maart: Poastzegelruilbeurs. APRIL: 4 april: Voorjaarsconcert HMV. MEI: 5 mei: Bevrijdgingsloop 23 mei: Straatvoetbal. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi JULI: 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. De kiesvereniging Gemeentebe lang heeft op haar naj aarsvergade- ring, die op maandag 14 oktober gehouden werd in de kantine van camping De Holterberg, het raads lid E. van Schooten in het zonnetje gezet. Van Schooten, die 25 deel uit maakt van de gemeenteraad, werd toegesproken door voorzitter Fen ny van Wijk, ontving een boek om de weinige vrije uren door te ko men. Voor mevrouw Van Schooten waren er bloemen. Na het huishoudelijk gedeelte, waarin onder andere het nieuwe huishoudelijke reglement werd vastgesteld, kregen de vier raads leden van Gemeentebelang de ge legenheid enkele onderwerpen uit hun commissies nader toe te lich ten. Aan de orde kwamen o.a. de kinderopvang, het plan Lukens- veld en het verkeersplan. Voorts werden er enkele vragen gesteld over het toekomstige industrieter rein. Ook de voorlopige gemeente begroting werd behandeld, die door Gemeentebelang in de alge mene beschouwingen van de nodi ge kanttekeningen zal worden voorzien. De tweejarige proef met vrijwilli gers, die zorg dragen voor de koffie en thee in dorpshuis De Bosc hkamp is wederzijds zo goed beval len, dat het contract wordt omge zet in een definitieve regeling. Onlangs zijn gebruikersraad sa men met de vrijwilligers van SoCu- We en wethouder voor welzijn Wim Dalhuisen in een evaluatie gesprek tot de conclusie gekomen, dat de consumptieverstrekking in het dorpshuis aan alle verwachtingen voldoet, zodat men op dezelfde voet wil doorgaan. Of de vrijwill- gers nu ook de beschikking krijgen over een betere keukenaccommo datie, is nog niet bekend. De keu ken wordt 'meegenomen' in het verdere overleg over de bouwkun dige zaken van het dorphuis. Ook de ventilatie laat in sommige loka len nogal wat te wensen over.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9