sport M agenda WWW Sv Holten rekent op duizend deelnemers 4e Holterbergloop Goed debuut Van der Pluym bij SV Holten Blauw Wit in pas zeker van tweede helft overwinning Zaalhandballers goed van start Eervol verlies van Blauw Wit Holtense schakers KHijth Sterke start jeugdteam tafeltennis Vergadering Nachtvoetbal naar Rietvogels Vis bijt slecht HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit ïef DONDERDAG 17 OKTOBER 1991^ De start van de zaalcompetitie is voor de handballers van de SV Hol ten goed verlopen. Zo wonnen de heren thuis tegen Heeten 2 met 12- 4. Na een 0-1 achterstand was Hol ten goed wakker en nam het initia tief over. Hoewel de combinaties nog niet erg vlot liepen, werd er wel gescoord ondanks een bekwame Heetense sluitpost. Bij de rust leid de Holten met 6-3, een voorsprong die tot 10-4 werd uitgebouwd. Des ondanks moest doelman Arno Stukker in de slotfase al zijn kun nen vertonen om Heeten van doel punten af te houden. Met een snel le uitval bepaalde Nico Vorst de eindstand op 12-4. Doelpuntenma kers: Nico Vorst (4x); Meino van Beek (3x); Freek Nijkamp (2x); Rob Vos; Erwin Konijnenberg, Tom Muller. De dames speelden thuis tegen een gemotiveerd Schalkhaar 2 en lie ten het er in de beginfase behoor lijk bü zitten. Bij de rust was het dan ook 1-6. Daarna bewees Holten minstens even sterk te zijn, maar de opgelopen achterstand kon niet meer worden weggewerkt: 6-12. Doelpuntenmakers: Marieke Nij- land (2x); Joke Markvoort (2x); Margot ter Schure en Gerda Bus- schers. Dames junioren Trots van de handbalafdeling is dit jaar dames junioren 1 dat uitkomt in de eerste klasse. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Zwolle bood de nieuwe sponsor Installa tiebedrijf Lammers nieuwe shirts aan. Met goed combinatiespel werd de Holtense verdediging met een op de proef gesteld, maar die bleek goed georganiseerd. Aange zien de Holtense aanvalsters snel en trefzeker waren, werd bij rust een 10-6 voorsprong genomen. In de tweede helft gaf de Holtense nieuwkomer helemaal een visite kaartje af door Zwolle helemaal weg te spelen en met 21-11 te win nen. Doelpuntenmakers: Monique Plantinga (llx!); Annemarie van de Maat (4x); Margot ter Schure (3x); Patty Schoemaker (2x). Het dames junioren 2-team maak te zijn debuut in de derde klasse. Thuis tegen HHZD 2 was er weinig krachtsverschil. Na de eerste helft leidde Holten met 6-5, maar uitein delijk moest met een 11-11 gelijk spel genoegen worden genomen. SV Holten SENIOREN Holten 1 - Heracles 1, 14.30 uur; WW 2 - Holten 2,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 3 - TVC 2, 10.45 uur; Almelo 3 - Holten 4,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 5 - Almelo 5,10.45 uur; Holten 6 - SOS 3,10.00 uur; SDOL 4 - Holten 7, 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; Luctor 5 - Holten 8,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Hol ten 9 - SDOL 5,09.00 uur; Omhoog 7 - Holten 10, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 11 - SOS 7, 09.30 uur; SDOL 6 - Holten 12,11.15 uur, vertrek 10.15 uur; Holten 13 - SDOL 7, 09.00 uur. JEUGD Enter V Al - Holten Al, 12,45 uur, vertrek 11.45 uur; SOS A2 - Holten A2, 12.45 uur, vertrek 12.00 uur; Holten BI - Losser BI, 14.30 uur; Holten B2 - Dos'37 B2, 12.30 uur; Enter V Cl - Holten Cl, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; GFC C2 - Holten C2,12.00 uur, vertrek 11.15 uur. Blauw Wit Dl - Holten Dl, 11.00 uur, aanwezig op Vletgoor 10.30 uur; Holten D2 - Sp. Rijssen D2, 10.00 uur; Haarle E2 - Holten E2, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten F1 - Enter V. Fl, 10.00 uur; Holten F2 - Excelsior F211.00 uur; Holten F3 - De Zweef F3,10 00 uur. Blauw Wit SENIOREN Rietvogels 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.00 uur; Blauw Wit 2 - Sp. Russen 2, 12.30 uur; ON 5 - Blauw Wit 3, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit 4 - DOS'37 5, 14.30 uur; Blauw Wit 5 - SWN 9, 12.30 uur; DES 7 - Blauw Wit 6, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit 7 - Deto 10,14.30 uur, JEUGD Blauw Wit Al - Hector Al, 14.30 uur; Fleringen Cl - Blauw Wit Cl, 10.00 uur, vertrek 08.45 uur; Blauw Wit MB - Vr. Boys MB, 11.00 uur. Blauw Wit Dl - Holten Dl 11.00 uur; GFC D2 - Blauw Wit D2,10.00 SportB'm Molten uur, vertrek 09.15 uur; Vesos El - Blauw Wit El, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Enter E3 - Blauw Wit E2, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Blauw WitFl - DES Flm 11.00 uur; Blauw Wit F2 - Excelsior F4,10.00 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 17 oktober: Pohon Tjengkeh 1 - Blauw Wit 1,19.00 uur; Blauw Wit 3- La Première 3, 22.00 uur. Handbal Zaterdag 19 oktober: Al thuis te gen Karwei/Kwik, 11.30 uur; BI thuis tegen Overwetering, 10.45 uur; JB 1 thuis tegen Apel- doom'80, 12.15 uur; Welpen: toer nooi in Haarle van 11.30-12.30 uur, vertrek 11.00 uur. Zondag 20 oktober: heren uit tegen V K, 14.45 uur, vertrek 13.45 uur; dames Suit tegen DSC 2,16.10 uur; dames J uit tegen Voorwaarts, 15.50 uur, vertrek 14.50 uur. dames J 2 uit tegen Tyfoon, 11.05, vertrek 10.00 uur. Vertrek bij alle uitwed strijden vanaf sporthal 't Mossink. Badminton 23 oktober: BCH 2 - Heino 1. Sinds enige tijd neemt een jeugd team van de tafeltennisvereniging Holten weer deel aan aan de com petitie. En Hoe! Met tien punten uit vijf wedstrijden, steken de jon gens met kop en schouders er bo ven uit. Omdat dit team al enige er varing heeft en getraind wordt door Niko Valk, kan er weinig meer gebeuren om het kampioenschap uit handen te geven. Ht achtervol gende team, De Brug uit Apel doorn, werd afgelopen zaterdag met maar liefst 10-0 verslagen. Egbert Veneklaas, hier met borstnummer 40 aan de start van de 3e Holterbergloop, behoort tot de grote kanshebbers op de titel. Indien het weer een beetje mee werkt, verwachten de organisato ren van de Diepe Hel/Holterber- gloop, die zaterdag 26 oktober wordt gehouden de magische grens van duizend deelnemers te kunnen passeren. Het is voor de vierde keer dat deze wedstrijd wordt gehouden. Vorig jaar waren er 960 deelnemers en de belang stelling neemt nog steeds toe. Zoals bekend is de organisatie in handen van de afdeling atletiek van sv Holten en de AV Atletics uit Nijverdal. Beurtelings wordt ge start aan de voet van de Holter- berg. Dit jaar zijn start en finish aan de Holtense kant en wel nabij hotel rest. De Holterberg. Het keer punt van de tien Engelse mijlen is bij bezoekerscentrum De Noetse- lerberg. Maar het begin van het evene ment vindt plaats op sportpark Meermanskamp. Daar dienen de atelten zich in te schrijven of het startnummer af te halen. Zij kun nen gebruik maken van de klee- daccomodatie van sv Holten, waarna zij lopend of fietsend de 1500 meter moeten afleggen naar start en finish. De auto/motor mag niet gebruikt worden om van het sportpark naar de start te rijden. De deelnemers uit Holten en direc te omgeving wordt aangeraden op de fiets naar Meermanskamp te komen. Dit geldt ook voor de toe schouwers. De wegen op de Holter berg worden gedurende de wed strijd voor het autoverkeer afgeslo ten en er komt een stopverbod bij de startplaats. Afgesloten worden: Molenbelterweg, Motieweg, Toe- ristenweg, Forthaarsweg, Oude Hellendoornsweg, Beukenlaan, Enkweg. Ook in de omgeving van Meermanskamp geldt een stopver bod voor Dikkesteensweg en Zil verzandweg. De Valkenweg wordt éénrichtingsverkeer, terwijl de Reebokkenweg, de Patrijzenweg en de Forthaarsweg grotendeels afgesloten worden voor het gemo toriseerde verkeer. De hotels/res taurants op de Holterberg, het na tuurmuseum Bos Dierenwereld en de Canadese begraafplaats blivjen de gehele dag bereikbaar. Bezoe kers dienen de verwijsborden te volgen en zullen dan op het par cours doorgesluisd worden. Het programma op zaterdag 26 ok tober is als volgt: 13.00 uur, 5 En gelse mijlen (8,045 kwm) prestatie loop; 14.30 uur, 10 Engelse mijlen (16,090 km) KNAU wedstrijd en prestatieloop; 14.35 uur 2 Engelse mijlen (3,218 km) prestatieloop. De eerste lopers/loopsters zullen wor den weggeschoten door wethouder H.J. Westerik. De prijsuitreiking van de 2 en 5 mijl direct na afloop gebeuren bij de vinisch. De prijsuitreiking van de 10 mijl en de afsluiting van het gehele evenement vindt plaats in de kantine van sv Holten. De voor elke deelnember beschikbare her innering kan na elke loop worden afgehaald in de tent bij De Holter berg tegen inlevering van het start- mummer met spelden. Welke atleten kans maken op de overwinning, hangt af van de in schrijving, die op 23 oktober sluit. Plaatselijk favoriet is Egbert Ve- nèklaas, die vorig jaar op een vier de plaats eindigde. Voorts ver wacht men de inschrijving van Geert Visser uit Zevenaar, de win naar van twee jaar geleden en vete raan Theo Bloemberg, die onlangs derde werd op de Nederlandse kampioenschappen 15 km. Vanuit Nijverdal wordt veel verwacht van de plaatselijke favoriet Leo Jan sen. Barbaros Al - Blauw Wit Al; Blauw Wit Al heeft zich geweldig laten verrassen door Barbaros Al. Vanaf het begin liep de ploeg ach ter de feiten aan te hollen. Eerst een foutje van de doelman en even later van de gehele defensie en bin nen drie! minuten was het 2-0. Het vervolg was een dramatisch slech te eerste helft met enorm veel bal verlies. Rust 5-0. Na rust leek het even wat beter te gaan, maar na een fraai tegendoelpunt van Gert Jan zakte het peil voor Blauw Wit tot een bedenkelijk niveau. Barba ros profiteerde met doelpunten tot 11-1. Blauw Wit MB 1 - RKSV MB 1; De Blauw Wit dames junioren hadden een moeilijke tegenstander in RKSV. Hoewel er goed gestreden werd, was RKSV iets slagvaardi ger en scoorde 0-1. Nog voor rust scoorden ze 0-2 en was het aan keepster Inge te danken dat het voor rust bij deze score bleef. Na rust met Yvonne, Marita en Laura in de verdediging kon RKSV eerst nog 0-3 scoren voordat Blauw Wit echt sterker werd. Uiteindelijk le verde dit nog een fraai doelpunt op van Hanneke die na een combina tie tussen Simone en Jolanda en een voorzet van Yvonne hard in schoot. 1-3 SDOL Cl - Blauw Wit Cl; Een zonder inzet spelend Blauw Wit kwam tegen SDOL al snel tegen een achterstand aan te kijken. Nog voor rust verhoogde de wel aktieve thuisploeg de score tot 2-0. Na wat pittige tekst in de rust, pakte Blauw Wit de zaken beter aan. Al spoedig werd het 2-1. SDOL kwam uit een strafschop op 3-1, maar Blauw Wit gaf zich nog niet gewon nen. Direkt vanaf de aftrap werd het 3-2. SDOL verslapte duidelijk en Blauw Wit kreeg steeds meer overwicht en scoorde de verdiende gelijkmaker. Iedereen leek tevre den met dit gelijke spel, echter drie minuten voor tijd wist Jorden Boer nog voor de volle winst te zorgen 3- 4. Blauw Wit Dl - Sp. Rijssen Dl; Tegen het sterke Sp. Rijssen wist Blauw Wit via Alexander ter Stal al spoedig een voorsprong te ne men. Hierna nam Rijssen het heft in handen en Blauw Wit moest nog voor rust de gelijkmaker toestaan. In de tweede helft bleef de druk op het Blauw Wit doel alsmaar toene men en Rijssen scoorde verdiend 1- 2. Blauw Wit liep hierdoor tegen de eerste nederlaag van het seizoen op. 1-2. Enter Vooruit D3 - Blauw Wit D2; Net als vorige week moest Blauw Wit het opnemen tegen het sterke Enter Vooruit en ondanks het goe de werk van Bertram en keeper Ferdi in verdedigend opzicht kon niet voorkomen worden dat Enter Vooruit bij rust twee maal ge scoord had. Ook in de tweede helft was Enter Vooruit sterker, maar veel spelers van Blauw Wit werk ten voor een goed resultaat. Enter kon dan ook maar één keer scoren en won verdiend met 3-0. Blauw Wit El - Excelsior E3; De eerste nederlaag is een feit. Tegen het technisch betere Excelsior was Blauw Wit niet agressief genoeg om beide punten te kunnen beha len. Bij rust was de stand nog 0-0, maar na rust werd een verkeerde wissel fataal. Excelsior profiteerde direct en scoorde via twee leuke aanvallen ook twee treffers. 0-2. Blauw Wit E2 - Excelsior E7; De vorige wedstrijd eindigde in 7-7. Tegen koploper Excelsior had Blauw Wit vorige week al een goed resultaat neer gezet en ook nu vie len de doelpunten als rijpe appelen van de bekende boom. Na een snel le openingsgoal van Wilbert nam Excelsior met drie doelpunten ruim de leiding. Voor rust kwam Blauw Wit sterk terug en scoorde gelijk 3-3 via Hoessiar. Na rust scoorde Wilco 4-3, maar Excelsior liep hierna uit tot 4-6. Blauw Wit bleef vechten en scoorde 5-6 via Wilbert, maar verder kwam de ploeg niet Enter Vooruit F3 - Blauw Wit F2; Al gelijk vanaf de aftrap scoorde Bennie zijn eerste doelpunt. Hier na ging de strijd tien minuten ge lijk op, maar toen begon F2 te scoren, via Mark, Bennie en Her- bert en een eigen doelpunt liep Blauw Wit uit tot 0-5. In de tweede helft ging het duidelijk minder bij Blauw Wit. Met veel inzet wist En ter de schade beperkt te houden tot twee doelpunten van Bennie. 0- Het nachtvoetbaltoernooi in sporthal 't Mossink zal gehouden worden op 10 januari 1992, aan vang 22.30 uur. Alle leiders van straat- en buurtverenigingen en teams die denken dat zij voor dit toernooi in aanmerking komen worden uit genodigd voor de ver gadering op maandag 28 oktober om 20.00 uur in de kantine van de sporthal. Er zal niet zoals in voorgaande jaren worden gespeeld met voor wedstrijden. Nu worden er op twee zaterdagavond: 23 november en 30 november in poules van vier deel nemers gestreden wie er uiteinde lijk deel mogen nemen aan het nachtvoetbaltoernooi. Het inaschrijfgeld zal ongeveer 40- 45 bedragen, afhankelijk van het aantal clubs dat mee zal doen. Het inschrijfgeld moet op de eerste vergaderavond worden voldaan, daarna is de loting wie er op de eer ste of tweede avond speelt. Na de tegenvallende resultaten in de eerste competitiewedstrijden lijkt Holten zich enigszins te her stellen. Thuis tegen Borne werd een verdienstelijk 1-1 gelijkspel behaald. Opvallend was het de buut van A-junior Wilfred van der Pluym die het enige doelpunt voor zijn rekening nam. Na in de oefenwedstrijd tegen Mar- kelo te zijn uitgetest mocht de jeugdige Wilfred van der Pluym tegen Borne zijn aanvallende ca paciteiten bewijzen. Die ingreep van trainer Riemersen pakte goed uit want al na vijf minuten lanceer de Jan Traanman de snelle Van der Pluym die alleen voor de Bornse doelman deze geen kans gaf: 1-0. Holten liet het er daarna even bij zitten, waardoor Borne (vooral over links) erg gevaarlijk was. In de tiende minuut had dat gevolgen toen Van Engelen uit een loepzui vere voorzet van Swierink raak kopte: 1-1. Pas daama pikte Holten het spel uit de beginfase weer op en maakte het de verdediging van Borne erg lastig. Eerst zette Erik Broekmaat de doelman van de gasten tot twee keer toe aan het werk, terwijl even later de bal uit een hoekschop ra kelings naast het doel ging. Na de rust ging het gelijk op waar bij Marcel de Jager voor Holten een kans verprutste en doelman Erwin Stukker maar net een Born se treffer kon voorkomen. Ook Van der Pluym kwam nog een keer vrij voor de keepre, maar dit keer kwam de Bome-doelman als over winnaar uit de strijd. Gaandeweg werd Bome sterker en kroop Hol ten (mede door het goede werk van Erwin Stukker) door het oog van de naald. Ook Jan Traanman haal de in de slotfase nog een bal van de lijn, zodat het thuispubliek bij het laatste fluitsignaal opgelucht ademhaalde. Zondag kan Holten thuis tegen de mededegradant van vorig jaar He racles bewijzen inderdaad uit het dal te zijn gekropen. Blauw Wit heeft zich zaterdag niet laten verrassen door Sp. Daarle. Het was immers Daarle dat con current Achilles E. een nederlaag wist toe te brengen. Na een 1-1 ruststand kregen de Holtenaren de zeer hardwerkende gasten in de tweede helft op de knieën (4-1). De beginfase was voor de thuis club. Dat leverde in de zevende minuut al een voorsprong op toen Hans Stam een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied fraai ineens langs de verkeerd op1 gestelde keeper schoot (1-0). Blauw Wit ging echter niet door. Daarle nam het initiatief over en probeer de vooral via hun gevaarlijke spit sen Herman Kleinjan en Gerrit Koppelman tot succes te komen. Henri Thalen en Henri Tijhuis - die de geblesseerde Peter Spekreijse verving - hadden in de eerste helft hun handen meer dan vol aan deze beweeglijke spelers. In de 15e mi nuut kwamen de gasten al op gelij ke hoogte toen na een vrije trap van rechts de Blauw Wit-verdedi- ging aarzelde met het wegwerken van de bal, waarvan Koppelman handig profiteerde (1-1). Daarna ontspon zich een gelijk opgaande wedstrijd waarin Blauw Wit tech nisch het betere van het spel had, doch Daarle daar een enorme inzet tegenover stelde en af en toe harde middelen niet schuwde. Echte kansen wisten beide ploegen zich voor de rust niet te creëren, zodat met een 1-1 stand de rust aanbrak. In de tweede helft trok Blauw Wit vanaf de aftrap het initiatief naar zich toe. De gasten moesten terug en kregen in de 52e minuut een gevoelige tik toen Johan Bos- schers - na goed doorzetten van Jacco Schuppert - op wat gelukki ge wijze de bal achter de Daarle- doelman wist te werken (2-1). Blauw Wit maakte nu niet de fout van de eerste helft en hield het initiatief in handen, vooral ook door goed middenveldspel van Gerwin de Velde Harsenhorst, Leo Aanstoot en Jacco Schuppert. Daarle probeerde wel met coun ters tot de gelijkmaker te komen, doch de Blauw Wit-verdedigers hadden nu duidelijk meer grip op hun tegenspelers, zodat doelman Hans Bekkemens een vrij rustige tweede helft had. Door het hoge tempo van Blauw Wit kwamen de gasten steeds meer in conditionele problemen. Met snelle aanvallen over de vleugels probeerde de thuisclub de beslissing te forceren. In de 24e minuut leverde dat de derde treffer op toen na een vloei ende aanval over rechts via Jacco Schuppert en Marcel Jager, Johan Bosschers op het juiste moment achter zijn tegenstander weg kwam en de afgemeten voorzet van Marcel onhoudbaar inschoot (3-1). Daarle ging daama achterin één op één spelen in een laatste poging nog tot succes te komen. Trainer van Noesel reageerde daarop door een extra-middenvelder - Gerald Jansen - in te zetten voor de moe gestreden centrumspits Marcel Ja ger. Door de risicovolle speelwijze van Daarle ontstond er meer ruim te voor de snelle Blauw Wit-voor- waartsen. Dit leverde twee enorme kansen op voor rechterspits Wim Barvelink. Hij was echter niet ge lukkig in de afwerking. Wim scoor de zelf niet, maar één van zijn ac ties leverde de vierde treffer op toen hij goed reageerde op een lan ge pass van Hans Stam en vervol gens Jacco op het juiste moment aanspeelde die geen moeite had zijn eerste competitietreffer te sco ren (4-1). Even later kreeg Leo - na een vlotte combinatie met Johan Bosschers - nog een goede kans, doch hij schoot hard naast. Zo ein digde de wedstrijd - vooral op basis van een prima gespeelde tweede helft, waarin het weer talrijk opge komen publiek volop meeleefde - in een verdiende 4-1 zege voor Blauw Wit en blijft het ook na 5 wedstrijden nog zonder verlies- punten. Rest nog te vermelden dat scheidsrechter Damkat deze fel ge speelde wedstrijd goed leidde. Blauw Wit moet a.s. zaterdag op bezoek bij Rietvogels uit Almelo. Deze ploeg had zich van dit seizoen heel wat voorgesteld, maar staat na 5 wedstrijden puntloos onder aan. Op papier geen moeilijke klus, doch in een kat in het nauw kan rare sprongen maken. Ongetwij feld zullen de Almeloërs alles in het werk stellen juist tegen de nog on geslagen koploper tot een goed re sultaat te komen en de hatelijke nul weg te werken. De Blauwwit ters dienen terdege op te passen voor onderschatting van deze te genstander, die beslist niet op de laatste plaats thuis hoort. De wed strijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Jansen uit Almelo. Ook de tweede wedstrijd van de Holtense schaakclub in de promo tieklasse SBO ging verloren, maar dit keer ging het om een eervolle 4V2-3V2 nederlaag tegen het op pa pier veel sterkere WSG I uit Win terswijk. Holten kwam door nederlagen van Gerrit Luggenhorst en Henk van Beek op een 2-0 achterstand. Door een gelijkspel van Gerrit Stevens en Dinant van Beek en prachtige overwinningen van Ton van Oyen en Dick van clër Knaap kwam Hol ten sterk terug. De beslissing viel in de laatste twee partijen waarbij Joep Middelink een betere stelling niet in winst kon omzetten. Cees Oly ging helaas door zijn vlag waardoor het pleit beslecht was. Uitslagen: Dick van der Knaap- Abbink 1-0, Ton van Oyen-Aalbers 1-0, Joep Middelink-Meyer remise, Dinant van Beek-Te Sligte remise, Henk van Beek-Kroosenbrink 0-1, Gerrit Luggenhorst-Trompert 0-1, Gerrit Stevens-Hoens remise, Cees Oly-Van Wamelen 0-1. In de interne competitie werd één partij gespeeld tussen Diane Aan stoot en Philip Eyzinga die door Diane werd gewonnen. Het resultaat van de eerste compe- titiewedstrij van hengelsportvere niging De Rietvoorn welke gehou den werd samen met Enter in de Schipbeek bij de TVtoren, is bij zonder slecht geweest. Slechts vijf van de 40 deelnemers wisten een visje te verschalken. De uitslag; 1. H. Homan, Enter, 90 gr.; 2. J. Ve- neklaas-Slots, Holten, 80 gr.; 3/4. A. Ongena, Holten en J. Boddeman Enter, 70 gr.; 5/6/ J. Achterkamp, enter en Bemer, Hotlen 50 gr.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7