„Ruilverkaveling nu pas in alle opzichten afgesloten" 1 Holten leren kennen samen met SoCuWe en oudheidkamer Hoolt'n ^NT.ïi T' 'm Plattelandsvrouwen showen nieuwe mode Oliebollen verkoop gospelgroep Rejoice m Verlies van poloheren HOLTENS NIEUWSBLAD Eindoplevering watervoorzieningsplan Espelose Broek: Resultaten sv Holten - Senioren Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. HINDERWET DONDERDAG 17 OKTOBER 1991. „Met het gereedkomen van de ren teberekening in 1987 van de ruil verkaveling Holten-Markelo werd deze ruilverkaveling for meel afgesloten, Nu vier jaar la ter, bij de eindoplevering van het integraal watervoorzieningsplan Espelose Broek is de ruilverkave ling in alle opzichten afgesloten. Toch doe ik het watervoorzie ningsplan Espelose Broek onrecht aan, als ik alleen dit aan zou grij pen als reden om aanwezig te zijn bij de eindoplevering. Het plan is namelijk een heel bijzonder wa tervoorzieningsplan. Het bijzon dere zit hem in het woord 'inte graal', aldus drs. P. Slot, directeur landinrichtingsdienst, vorige week vrijdag in het Waterschaps huis in Kaalte. Door het wateraanvoerplan, dat de afsluiting vormde van het water voorzieningsplan, wordt de WMO in staat gesteld jaarlijks 4,5 mil joen kubieke meter water te win nen, terwijl zowel 's zomers als 's winters de grondwaterstanden overeenstemmen met de land bouwkundige wensen. Met de laat ste fase van het wateraanvoerpro- ject was een investering gemoeid van bijna 1,4 miljoen gulden. In totaal heeft het watervoorzie ningsplan 7,2 miljoen gulden ge kost. Voor het watervoorzieningsplan Espelose Broek werden 23 km be staande watergangen verruimd en Het gemaal Haverslag bij Manenschijn is een van de zeven gemalen in het Espelose Broek. 5 km nieuwe watergangen gegra ven. Voor het oppompen vanuit het Overijssels kanaal naar een peil van NAP 10.50 bij Mane schijn zijn er zeven gemalen ge bouwd en werden ten behoeve van verdere regeling van heoveelheden en peilen van het water 21 stuwen bijgebouwd en acht afsluitbare duikers. Het plan voor de verbeterde water huishouding in het te natte Espelo se Broek werd in de beginjaren zeventig 'geboren' onder de dou che. De toenmalige onderzoeksin genieur Patyi kwam na een partij tje volleyballen met de heer Uneke van de WMO tot de ontdekking dat bij hem het water uit de douche overvloedig stroomde, maar bij zijn collega minder bedeeld was. Een sterke overeenkomst met de werksituatie diende zich aan en de basis voor het watervoorzienings plan Espelose Broek was gelegd. Directeur Slot was er echter op, dat een dergelijke douche partij in 1991 tot andere conclusie geleid zou hebben. „De tijd is voorbij, dat de waterhuishoudingsplannen in landinrichtingsprojecten a priori gericht zijn op verbetering van de ontwateringssituatie ten behoeve van de landbouw. Landinrichting blijkt thans een geëigend instru ment om verdroging, een van de thema's uit het huidige milieube leid, te bestrijden. In het waterbe heer is de aandacht sterk verscho ven van waterkwantiteit naar - kwaliteit; bij landinrichting wordt het mulitifunctionele karakter meer en meer benadrukt, hetgeen betekent, dat in afnemende inten siteit inrichtingsmaatregelen ten behoeve van de landbouw worden uitgevoerd ten voordele van de na tuur. Ook het belang van bevoor deeld landschap, cultuurhistorie en recreatie dient in een multifunc- tieel landinrichtingsproject naar waarde worden afgewogen. Inte graal waterbeheer gaat dus verder dan wat er er in het nu opgeleverde project onder is verstaan". Holten 4 - De Zweef 5,0-1; Er werd meteen goed aangepakt en De Zweef kwam in de verdrukking, doch dit resulteerde helaas niet in doelpunten, ondanks een goede kopbal van Marcel vlak voor rust. Ook in de tweede helft werd er goed gevoetbald, waarbij voldoen de kansen werden gecreëerd, doch geen van deze werd benut. Na ver loop van tijd kwam De Zweef steeds meer in de wedstrijd en zij scoorde uiteindelijk wel. Ondanks dat de keeper op het eind van de wedstrijd meeging in de aanval, kwam de score niet verder dan de 0-1. Bomebroek 2- Holten 5,3-3; Hol ten kwam door een misverstand in de achterhoede op een 1-0 achter stand, doch men wist dit goed te maken door een prachtige aanval, die door E. Boomkamp goed werd afgemaakt met het hoofd. Door we derom een foutje in de achterhoede kwam Holten weer op achterstand. Ditmaal werd de schade ingehaald door H. Jansen, die een fout in andermans achterhoede afstrafte. Voor rust kwam Bomebroek als nog op voorsprong door wederom een misverstand in de verdediging. Holten liet zich in de tweede helft niet op de kop zitten en trok stevig van leer. Dit leidde eerst tot een pe nalty voor Holten, doch deze werd helaas gemist. Het leed werd nog groter doordat H.S. met een knie blessure het veld moest verlaten. Holten moest daardoor wel met tien man verder, doch wist on danks dat toch goed te voetballen en zelfs nog te scoren. 3-3. Holten 6 - Rietvogels 4,3-5; Hol ten 6 begon op zeer slechte wijze in de nieuwe tenue's, die aangevuld waren door Bert 'Nissan' Baltus. Na 15 minuten en 3 schoten op doel was de stand al 0-3. Na deze stand probeerde Holten in de eerste helft nog wat terug te doen, doch dit resulteerde niet in doelpunten. Na rust kreeg Snoek de smaak te pak ken. Hij scoorde eerst twee keer, liet vervolgens de tegenstander nog twee keer scoren en maakte vervolgens zelf het laatste doel punt van de wedstrijd. De Zweef 9 - Holten 8,1-2; Holten begon als koploper van de compe titie aan deze wedstrijd, doch De Zweef was in eerste instantie de sterkste van de twee. De verdedi ging van Holten bleef echter fier overeind. Een snelle Holtense counter werd knap afgemaakt door T. Leurink. Holten vergat daarna het heft in handen te ne men en liet De Zweef het spel maken. Een prima uitgespeelde aanval leidde tot 1-1. Na rust een zelfde spelbeeld. Een gestopte strafschop door W. Oosterkamp bracht de ommekeer. Een corner van J. Veneklaas kon de Nijverdal- se defensie niet verwerken, waarna de stand 1-2 werd. Doordat de Hol tense verdediging ook nu strak bleef spelen bleef de stand gunstig voor Holten. Holten 9 - Omhoog 7, 3-4; Een flitsende start van de rood-zwarten bracht Omhoog al direct in de pro blemen, doch dit duurde slechts een kwartier. Na een misverstand in de verdediging scoorde Omhoog 0-1. Net voor rust passeerde Krijn zijn eigen Mac Mans, waardoor de stand op 0-2 kwam. Na de rust (en donderspeech) kwam Holten in de tweede helft sterk terug, doch het was wederom Omhoog dat de stand opschroefde. Ap bracht de stand terug tot 1-3 door de bal in te knikken na een corner van Johnny, doch even later was het toch weer Omhoog dat de stand op 1-4 bracht. Ap bracht echter binnen enkele seconden de stand weer te rug op 2-4 en even later zelfs tot 3-4. Hierbij bleef het echter. Na de wedstrijd was er nog een huldiging voor Klaas ten Veen, die inmiddels 25 jaar lid is van de ver eniging. Hij ontving hiervoor de erespeld en een goed woord van voorzitter Brinks. Holten 11 - SDOL 6, 3-1; Holten 11 kwam sterk uit de startblokken en had na 10 seconden al een uitste kende kans. De ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen in een pittige wedstrijd. SDOL nam voor rust een voorsprong door een benutte strafschop. Na rust duur de het tot de 25e minuut voor dat E. Nije Bijvank de gelijkmaker scoorde. Kort hierop maakte SDOL hands binnen de beruchte lijnen. Uit de toegekende straf schop scoorde Wissink beheerst. Toen daarna Paul Wansink van de 20 meter raak poeierde was de strijd gestreden. Wierden 6 - Holten 12,11-2; Binnen een minuut keek Holten al tegen een 1-0 achterstand, doch binnen enkele minuten was de stand ook weer gelijk. Na weer een enkele minuut was de stand 2-1. Ook deze stand werd na enkele minuten weer gelijk getrokken en als het spel zo was doorgegaan, was het 10-10 geworden, riet werd echter 11-2. De waterpoloheren van ZPC Twenhaarsveld hebben het niet kunnen bolwerken tegen WZC uit Wijhe. Vooral de ervaring van de Wijhenaren speelde de Holtense ploeg parten. Nadat Twenhaars veld snel op voorsprong was geko men, reageerde WZC meteen en boog de stand om naar 1-3. Dankzij uitstekend werk van de Holtense doelman en goed benutte aanval len kwamen de Holtenaren in het tweede kwart terug tot 3-3. In het derde kwart gaf de ervaring van WZC de doorslag. Hierin liepen de Wijhenaren uit naar 4-7 en aange zien Twenhaarsveld in het laatste deel van de wedstrijd ook nog eens twee 4-meter worpen miste, had WZC weinig moeite steeds twee doelpunten verschil te handhaven. Uiteindelijk werd het in zwembad De Koerbelt in Rijssen 8-10 voor WZC. Op initiatief van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk en de Oudheidkamer Hoolt'n wordt een serie bijeenkomsten gehouden on der de naam Leer me Holten ken nen. De bijeenkomsten worden ge houden in dorpshuis De Bosc hkamp, terwijl de laatste avond in de oudheidkamer wordt gehou den. De eerste bijeenkomst is op 7 no vember. Het eerste gedeelte van de avond wordt gevuld door amateur geoloog Rein Kok. Hij zal het heb ben over Holten in de afgelopen zes miljoen jaar, vanaf dat het leven begon. Hij brengt geologisch mate riaal mee en vertoont dia's. Arche oloog Bert Groenewoudt zal na de pauze aan de hand van vondstma teriaal en dia's laten zien dat er zo'n 10.000 jaar geleden al mensen op Holtens grondgebied verble ven. Op 14 november zal Herman Koop man aan de hand van oude kadas terkaar ten etc. uitleg geven over de ontwikkeling van het dorp Hol ten. In het eerste gedeelte van de avond besteedt hij aandacht aan de buurtschap- en streekbenamin- gen en daarna maakt Koopen een 'dia-wandeling' door het dorp van ongeveer 40 tot 80 jaar geleden. Indien de tijd dat toelaat zal hij ook dia's vertonen van de opgra vingen van De Waardenborgh. De schrijver Broos Seeman zal op 21 november in ingaan op het dia lect, de verschillen, het verdwijnen van het dialect en daar tegenover de weer toenemende belangstel ling. Voorts zal hij verhalen voorle zen, niet alleen van vroeger, maar ook actuele. Broos Seemaan schrijft voor diverse kranten, schreef een achttal boeken en ver zorgt veel spreekbeurten. Elke zondag is hij te beluisteren op ra dio Gelderland. Tenslotte worden de deelnemers aan Leer me Holten kennen op 28 november ontvangen door Diek Stegemen en Henk Koopman in de Oudheidkamer-Hoolt'n. Zij zullen iets vertellen over het werk van de oudheidkamer. Verder wordt aan dacht besteed aan de tetoonste- ling over kraam- en doopgebrui- ken onder de titel Dokter het is zover. Aan de hand van deze ten toonstelling wordt ook ingegaan op plaatselijke feesten als het Paasfeest en Oud en Nieuw. De 'cursus' zal hoogstwaarschijn lijk 35,- per persoon gaan kosten, uitgaande van minimaal twaalf deelnemers. Opgave kan geschie den op het kantoor van de Stich ting SoCuWe, tel. 62755. Zeven leden van de NBvP afdeling Holten hebben woensdag 9 okto ber in zaal Vosman hun eerste schreden gezet op het pad van de modepresentatie. Als volleerde mannequins traden zij op in een modeshow welke werd aangebo den door Schuppert-mode, Hans Steunenberg-schoenen, Juwelier Kempkes en kapsalson Drent. De bloemen waren verzorgd door Mar- jo-bloemen. Juist doordat de dames bekend waren, werd de sfeer ongedwongen en vrolijk. Vooral het 'optreden' van de 81 jarige mevrouw Pasop oogste veel bewonderen. Ook de drie heren voelden zich wonderwel op hun gemak. Lady-speakster mevrouw Pacal had een groot aan deel in het succes door haar des kundige uitleg. De kleine 200 leden kregen een goede indruk van de mode voor De interkerkelijke gospelgroep Rejoice Holten timmert aan de weg om in de verre omgeving een koor van naam tw worden. Zo heeft Rejoice in Holten een succes vol concert gegeven en treedt het op in vele kerken en andere instel lingen. Een gospelgroep als Rejoice, waar het bezit van een goed instrumen tarium een onmisbaar is, kost veel geld. Geld dat veelal door de leden zelf moet en wordt worden opge bracht. Om de financiële basis wat breder te maken wordt op woensdag 23 oktober in Holten een oliebolle nactie gehouden. Vele vrijwilligers komen dan aan de deur met vers gebakken oliebollen waarvan de opbrengst ten goede komt aan het koor. Deze actie is mede mogelijk gemaakt door de bereidwillige me dewerking van de heer Dikkers van C-1000, die personeel en appa ratuur beschikbaar stelt om deze actie tot succes te laten worden. De bekenheid van de bakkerij van dit bedrijf staat borg voor een olie bol van uitstekende kwaliteit. deze winter. De kleding is deze winter fleurig van kleur en zeer draagbaar. Gebreide mode in trui en en vesten werd gedragen op rechte rokjes, pantalons en bermu da's en de nog altijd populaire broekrok werd gecombineerd met blazers en sportieve jacks. In het meer geklede genre overheersten combinaties in kleuren van zacht rood en lila tot paarse tinten. De scheoenen van Hans Steunenberg waren bijzonder goed afgestemd op de kleding. De platte hak is in maar ook een elegant hakje doet het goed. De bijbehorende tassen maakten het geheel compleet. Een extra accent werd aan de kleding gegeven door moderne en romanti sche sieraden uit de collectie van juwelier Kempkes. Voor de heren waren er sierspelden en - terug van weggeweest - het zakhorloge aan een sierlijke ketting. Enkele mede werkers van kapsalon Drent gaven een demonstratie modelkappen. Namens de NBvP werden de deel nemers aan de modeshow door voorzitter mevrouw A. Dikkers- Wegstapel verrast met een bloeme tje. Voor elk van de organiserende modezaken was er een krenteweg- ge. Mevrouw Dikkers riep kandidaten op zich te melden voor een be stuurstaak. Op 30 oktober is een reisje naar Bauknecht voor een de- monstratiemiddeg. Opgave bij mevr. Jansen-Bosschers. De jaar lijkse Boerinnendag wordt op 5 no vember gehouden in Raai te. Opga ve bij mev. Aalpol-Stevens. Op 13 november komt H. Verbeek, lid van het Europees Parlement naar het Bonte Paard op uitnodiging van de agrarische commissie. Hij spreekt over: de boerderij kan niet zonder boerin. Verleende bouwvergunningen: - aan G. J. Vorkink voor bouw mestkelder en maisopslag bij Maneschijnsweg 11; - aan A. Kolkman voor het vergroten woning Fliermatenweg 3; - aan mts. A. J. H. en G. J. A. Tuitertvoorvergroten varkensschuur bij Beumersteeg 17; - aan W. Geesing voor bouw zomerhuis Vianenweg 254; - aan mevr. W. Rincks voor plaatsen afdak bij Van Holtenserf 12a. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie. Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte Noordelijke Parallelweg Rijksweg 844. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij Ko ninklijk Besluit d.d. 17 juli 1991, nr. 91.006559, aan het openbaar verkeer is onttrokken: een gedeelte van de Noordelijke Parallelweg van Rijksweg 844, tussen km 14.000 en km 14.300, ter hoogte van het restaurant „Het Bonte Paard" in de gemeente Holten. Dit Koninklijk Besluit ligt gedurende 14 dagen - vanaf 18 oktober 1991 tot en met 1 november 1991 - voor een ieder ter gemeentese cretarie (leeskamer) ter inzage. Holten, 17 oktober 1991. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de om geving te voorkomen op 16 september 1991 vergunning ingevolqe de Hinderwet verleend aan: 1J. H. Klein Teeselink, Vonderschottenweg 5 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbe- drijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. J. G. Tuitert, Oude Stationsweg 8a te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (melkrundvee-, meststieren en mestvarkens- bedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. J. Bolink, Landmansweg 3 te Holten tot het oprichten en in wer king hebben van een melkrundvee- en mestkalverenbedrijf annex opslag van dieselolie en propaan. 4. B. H. Arfman, Helhuizerweg 32 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (meststierenbedrijf annex opslag van dieselo lie) omvattende vergunning. 5. Maatschap Veneklaas, Doorlopendedijk 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, mestvarkens-en fokvarkenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende ver gunning. 6. H. Rietberg, Schuppertsweg 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, fok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van de dieselolie) omvattende vergunning. 7. H. Overmeen, Dorperdijk 11 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 8. Jhr. J. H. A. van Coeverden, Beusebergerweg 37 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvar kensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende verqun- ning. 9. Maatschap Bekkernens, Tolweg 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 10. Maatschap Wegstapel, Dijkerhoekseweg 1 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 11. G. Keizer, Aaitinksweg 5 te Holten tot het oprichten en in wer king hebben van een melkrundvee-, meststieren- en mestvar kensbedrijf annex opslag van dieselolie. 12. J. Teeselink, Aalpolsweg 11 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 13. A. B. Herder, Helhuizerweg 13 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestvarkensbedrijf annex opslaa van dieselolie. 14- G. van den Berg, Stevenssteeg 7 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een melkrundvee-, jongvee- en mest varkensbedrijf annex opslag van dieselolie. 15. G.Bolink,Postweg 124teHoltentothetoprichteneninwerking hebben van een melkrundvee-, mestvarkens- en legkippenbe- drijf annex opslag van dieselolie. 16. W. Aalpol, Beusebergerweg 44 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkensbe drijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 17. H. Kemper, Helhuizerweg 26 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (rundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 18. E. A. Luggenhorst, Oosterveldsweg 1 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en mestvarkens: bedrijf, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 19. G. H. Oosterveld, Vonderschottenweg 6 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensfok- en mestvarkensbe drijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 20. Maatschap Bosschers, Oude Stationsweg 10 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee- en meststierenbe drijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 21. Maatschap Schutte, Brenderweg 2 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (rundveemelk- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 22. J. G. Meijerink, Helhuizerweg 22 te Holten tot het oprichten en in werking houden van een mestvarkensbedrijf en geitenmelk- bedrijf annex opslag van dieseioiie. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 17 oktober 1991) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, daqe- lijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor be heerder) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdiq bezwaren hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het beroepschrift is beschikt.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5