Leerling-bouwvakkers leveren perfect werk I Speelgoedbeurs in De Boschkamp Zuivere thee voor eerlijke prijs bij de Wereldwinkel Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTEftlS NIEUWSBLAD Laatste 'Hofstede-villa' opgeleverd PSgig eldwinkel! Gevonden voorwerpen i'-M BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Bloemschikken door de eeuwen heen HOLTEN Heropvoering revue DAT DONDERDAG 17 OKTOBER 1991- Burgemeester Van Rappard overhandigde de familie De Rooy de sleutel van hun nieuwe woning, de laatste van de vier Hofstede villa's. Op de achtergrond de leerlingbouwvakkers, die de woningen hebben gebouwd. Met de overhandiging van de wo ningsleutel aan de laatste van de vier nieuwe bewoners van de vier 'Hofstede villa's aan Erve Broek huis in de Beuseberg, werd vorige week door bouwbedrijf Roosdom Tijhuis een bouwproject afgeslo ten, waarbij gebruik werd gemaakt van leerling bouwvakkers. Onder leiding van een leermeester tim meren en een leermeester metse len hébben in vijf maanden tijd jonge bouwvakkers van de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf de kans gekregen het geleerde in de praktijk te brengen. Roosdom Tij huis heeft al tien jaar ervaring met deze praktijkopleiding. De eerste bouwplaats was in 1979. In 1983, met het teruglopen van de bouw, werd de samenwerking gestaakt om drie jaar geleden opnieuw met bouwplaatsen te beginnen. Inmid dels zijn er zo'n 86 woningen gerea liseerd in dit project en staan in Rijssen vijf nieuwe op de planning. Aanvankelijk hadden de bewoners wel enige bedenkingen tegen het feit, dat hun huizen door leerlingen gebouwd zouden worden, maar achteraf zijn ze reuze tevreden. „Je kan niet beter hebben. Al het werk van de leerlingen wordt grondig nagekeken, en als het niet goed genoeg is. gewoon weer afgebroken en opnieuw gebouwd. Daardoor wordt perfect werk afgeleverd", vertelde T. van Rooy, die samen met zijn aanstaande echtgenote de laatste villa zal betrekken. Directeur G. Tijhuis van het bouw bedrijf deed burgemeester Van Rappard de suggestie in navolging van de gemeente Rijssen ook in de toekomst een aantal woningen via de leerling-bouwplaatsen te reali seren, waardoor de jonge bouw vakkers een kans krijgen via het leerlingenstelsel door te stromen naar de bouwondememeningen. Burgemeester Van Rappard op zijn beurt keek met instemming naar de kinderen van de families Wessels, De Rooy, Bakker en Strooi, die mede zorgdragen voor de verjonging van de bevolkings opbouw. Daarnaast prees hij het initiatief van de bouwonderne ming jonge mensen een kans te geven, ondanks dat het meer kos ten met zich meebrengt en kon hij concluderen, dat de Beuseberg een aantrekkelijke wijk is geworden met veel diversiteit en niet, zoals in veel andere nieuwbouwwijken is te zien „veel van alles hetzelfde". Namens de bewoners bracht de heer Wessels aan de hand van de termijnbetalingen „een ode aan Grolsch en Stender", waarbij voor al de leermeesters van de bouw vakkers in het zonnetje werden ge zet. Om straks Sinterklaas een handje te kunnen helpen, organiseren peuterspeelzaal Dribbel en de speelgroep Kruimeltje op zater dag 26 oktober tussen 10.00 en 14.00 uur een grote speelgoed beurs in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Het is voor het eerst dat in het dorpshuis een speelgoedbeurs wordt gehouden. De organisatoren rekenen op een groot aanbod van overcompleet speelgoed, zoals Lego, Play Mo biel, blokkendozen, poppen en kin derboeken, maar ook voor kinder bedjes, boxen, kindertafeltjes en Vorige week dinsdag deed een au tobestuurder aangifte van bescha diging van zijn voorruit door afval lend grind van een voor hem rij dende vrachtauto. Dit gebeurde op de Markeloseweg. De transporteur geeft de schade op aan zijn verze keraar. In het weekend is een ruit gesneu veld van de basisschool De Scha kel, waarschijnlijk is er een knik ker tegenaan gegooid. Op de Forthaarsweg was een jonge zwaan neergestreken. Langsrij dende auto's maakten weinig in druk op het beest. De zwaan is door een jachtopziener gevangen en los gelaten in het Vletgoor. Donderdag vond een botsing plaats bij het tunneltje van de Dorpsstraat naar de Deventerweg. Een mevrouw op een snorfiets was het fietspad opgereden vanaf de verboden zijde. In een bocht botste ze tegen een wielrenner. Bij de val liep ze zelf een gekneusde arm op. De fietser had geen schade. Donderdag tegen 18.00 uur botste een motorfiets tegen een auto op de kruising Landuwerweg - Bor- keldsweg. De mmotorrijder is voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. Daar bleken beide voeten gekneusd te zijn. Oorzaak: de auto mobilist verleende geen voorrang. In een supermarkt werd een scho lier betrapt op het stelen van snoepgoed en overgedragen aan de politie. Vrijdagmiddag botsten twee au to's tegen elkaar op de Rfjssense- weg bij de Geskesdijk. Een auto ging vanaf de hoofdrijbaan de pa rallelweg op en verleende geen voorrang aan een auto die op de parallelweg reed. Alleen schade was het gevolg. Vrijdagavond zijn van een auto twee banden lekgestoken bij het station. Dader en reden niet be kend. Zaterdagmorgen bleek dat uit een stuk bos langs de Sprengenweg (Zuurberg) een jeneverbes was ont vreemd. Deze zeer langzaam groei ende plant is als beschermd aange wezen in de Natuurbeschermings wet. De politie houdt zich aanbe volen voor informatie over deze diefstal. Vrijdagavond kwam een automo biliste bij het wegrijden tot de nare ontdekking dat een achterwiel van haar auto een vreemd geluid maakte. Bij controle zag ze dat het wiel beschadigd was en helemaal loszat. De wielmoeren en wieldop lagen ergens in de struiken. Waar schijnlijk heeft iemand zijn be schadigde wiel verwisseld voor een goede en de benadeelde ook nog eens het risico laten lopen op een ongeval. De auto was een VW Golf en stond op een parkeerplaats aan de Dorpsstraat. Van vrijdag op zaterdag is er onge wenst bezoek geweest in de land bouwschool De Marke. Er is voor zover bekend niets weg. Er is een ruit vernield om binnen te kunnen komen. Bij een controle vrijdagnacht op de Stationsstraat zei een autobe stuurder geen rijbewijs bij zich te hebben. Hij gaf zijn naam op en maakte gebruik van de kans om zijn rijbewijs later te laten zien aan het bureau. De volgende dag kwam inderdaad iemand een rijbe wijs tonen met de naam die 's- nachts werd opgegeven. Hij had echter de pech dezelfde politieman te treffen die de auto had gecontro leerd. Die had in zijn herinnering iemand met een heel ander uiter lijk dan degene die hij nu voor zich had. Na enig aandringen kwam de aap uit de mouw: de bestuurder had geen rijbewijs en had een valse naam -van een kennis die wel een rijbewijs had- opgegeven in een po ging onder de bekeuring uit te ko men. De kennis wilde aanvankelijk wel meewerken maar viel door de mand. Zondagmiddag zagen politiemen sen van de AVD Driebergen op de A 1 achter elkaar twee auto's, een BMW en een Porsche, rijden met dezelfde kentekenplaat. Bleek dat de kentekenplaten op de BMW hoorden, en met die auto was niets aan de hand. De Porsche was geïm porteerd uit Duitsland, was niet verzekerd en had geen Nederlands kenteken. Een viertal jongeren uit Holten werd zaterdagnacht betrapt op het gooien met een bierglas naar het politiebureau. Dit was al enkele keren meer voorgekomen. Ze ver klaarden dit gedaan te hebben uit onvrede over het uitgaansleven te Holten en de rol van de politie. Na aanhouding zagen ze wel in dat op deze manier geen verbetering te verwachten was. Tot slot nog een aanrijding met lichte schade op de Molenbelter- weg maandagmorgen. Een auto mobilist reed bergafwaarts recht door het eenrichtingsgedeelte op in de verboden richting. Onderaan verraste hij een andere automobi list met de botsing als gevolg. ANBO Op donderdagmiddag 24 oktober om 14.30 uur organiseert de ANBO een bijeenkomst in de ontmoe tingsruimte van het dorpshuis. Het thema, dat deze middag cen traal staat is 'voeding'. Mevr. J. Prinsen, diëtiste verbonden aan de Kruisvereniging Zuid - West Over ijssel, zal iets vertellen over de in vloed van de voeding op kwalen als botontkalking, hart- en vaatziek ten, verstopping enz. Zij zal probe ren tips en aanwijzingen te geven om door goede voedingsgewoon ten zo gezond mogelijk te blijven. Die middag zal er veel informatie materiaal aanwezig zijn en tot uw beschikking staan. Natuurlijk wordt er ruim tijd genomen om vragen van uw kant te beantwoor den. Zij er in uw familie-, of kennissen kring mensen die weliswaar geen lid zijn van de ANBO, maar wel be langstelling voor dit onderwerp hebben, neemt u ze dan mee. Heeft u problemen met het gaan naar het dorpshuis? Belt u dan telefoonnummer 61826, of 61502 en u wordt gehaald en gebracht. Ouderen instuif In samenwerking met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk wordt in dorpshuis De Boschkamp dit seizoen een ouderen instuif ge organiseerd. Vanaf 25 oktober is het dorpshuis van 15.00-17.00 uur voor deze gelegenheid opgege- steld. De eerste keer krijgt men een kopje koffie aangeboden. Verder kan men gezellig een praatje maken, of bijvoorbeeld een spelle tje doen. Koersbal Op donderdagmiddag 24 oktober gaat het Koersbal van start. De eerste paar keren zullen enkele le den van de koersbalclub uit Bath- men de Holtense deelnemers het spel uitleggen en demonstreren. Het koersbal is wekelijks op don derdagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur in de kelder van het dorpshuis. De kosten bedragen 2,- per keer. stoeltjes kan men er terecht. Voor waarde is, dat het speelgoed, schoon, compleet en heel is en bij kleinere zaken zoals lego, gebun deld wordt ingeleverd. Men kan het speelgoed inleveren op vrijdag 25 oktober in de Bosc hkamp. Aanvankelijk stond als tijd van 19.00 tot 21.00 uur in de agenda vermeld, maar na informa tie te hebben ingewonnen bij de speelgoedbeurs in Bathmen, heeft men besloten de aanlevertijd te verruimen, zodat men nu tussen 16.00 en 21.00 uur terecht kan. In overleg wordt dan de prijs vastge steld. Van de verkoopprijs gaat 80 procent naar de eigenaar. Twintig procent is voor de peuterspeelzaal. Voor elk ingebracht stuk/bundel wordt voor de bestrijding van de onkosten 0,20 gerekend. Na afloop van de beurs kan men za terdag 26 oktober tussen 16.00 en 17.00 uur het niet verkochte speel goed weer afhalen en vindt tevens de afrekening plaats. Speelgoed dat niet wordt afgehaald, gaat naar de Stichting Vluchtelingen werk Holten, die het speelgoed uit stekend kan gebruiken. Bloemschikdocente Jenny van Ul- zen zal op donderdagavond 7 no vember in dorpshuis De Bosc hkamp belangstellende aan de hand van de bloemschikkunst meenemen op een reis door de eeu wen heen. Zij zal verschillende bloemstuk ken maken, waarbij zij begint met een tafelversiering uit de Egypti sche tijd en eindigt met een heel modem eigentijd stuk een zg. flo wer object. Verder komen aan de orde onder andere een krans, een guirlande, en een biedemeier. Zij zal werken met materialen die ho ren bij de tijd waaruit het bloem stuk komt. Tijdens het bloem schikken geeft Jenny informatie over de materialen, waarvoor de stukken destijd gemaakt werden en de symbolische betekenis van de bloemen. Het geheel zal worden omlijst door passende muziek uit de verschillende periodes. De avond wordt gehouden in de ontmoetingsruimte van het dorps huis van 20.00 tot plm 22.30 uur. De entree bedraagt 5,-. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar het kan toor van SoCuWe, Tuinstraat 2. J De Wereldwinkel heeft na een jaar al een vaste plaats gekregen in Hol ten. Dit najaar brengt Wereldwinkel Holten huis aan huis een brochure uit met een greep uit haar nieuwste najaar-assortiment. De brochure toont een keur aan producten die voor een eerlijke prijs zijn inge kocht bij produdenten in de Derde Wereld. Speelgoed, sieraden, kado- artikelen maar ook dagelijkse pro- dukten zoals zuivere koffie (met het Max Havelaar keurmerk), ho ning, rietsuiker, of huishoudtex- tiel. Kopen in de Wereldwinkel is een concrete manier van ontwik kelingssamenwerking: geen hulp, maar rechtvaardige handel. Dit najaar besteedt de Wereldwin kel extra aandacht aan thee. Biolo gische thee, vruchtenthee (met na tuurlijk aroma), pure Ceylonthee, thee uit Tanzania, in een doosjes of in een kado-verpakking. De mees te theesoorten worden in de landen van herkomst verpakt. Dat is heel bijzonder. Meestal verlaat de thee landen als Sri Lanka en Inaia in grote kisten. Nu komen de inkom sten van het verwerken en verpak ken van de thee ten goede aan de mensen in de landen zelf. Importeur van de thee en van de andere producten die in de na jaarsbrochure van de Werelwinkel staan, is SOS Wereldhandel. Deze organisatie, gevestigd in Culem- borg, onderhoudt directe contac ten met de producenten, onder an der door er op bezoek te gaan. De informatie die zij zo over de produ centen verzamelt is te vinden op bijvoorbeeld de theepakjes en in de handelswijzer, een krant die gratis in de Wereldwinkel te krij gen is. De Wereldwinkel Holten is elke vrijdag van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur te vinden in het pand van Wansink/Albert Hein. Het Dijkerhoeks Amateur Toneel (DAT) geeft op vrijdag 8 en zater dag 9 november een heropvoering van de revue 'DAT raakt wat' in zaal het Bonte Paard in Dijker- hoek. De uitvoering begint om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om te dansen. Kaarten a 7,50 zijn vanaf 21 oktober in de voorverkoop te verkrijgen bij Hans Steunenberg Schoenen, Dorpsstraat 31, Holten. /X\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. Flier, Nijverdal; nevendiensten: niet ontvangen. Uitgangscollecte: Diaconaal doel. Oppasdienst: mw Vlogtman- Meyer en Renate Jansen. 19.00 uur: ds R. Visser. Diessenplas: 23 oktober: ds. Berg. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. Th. P van Belzen, Genemuiden. 19.15 uur: ds. H. Lenters. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. J. Wieldraayer-Nijen Twilhaar, groep 7 en 8 o.l.v. T. Bannink. De eerste collecte is voor kerk de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jolanda Withaar, Lianne Meijerink-v.d. Zwaag, Jans Slotboom en Karin Stam. 4-6 jaar: Rian Beldman en Elsbeth Wind. R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Irene (Wereldmissiedag). DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. R. Visser; uit gangscollecte: diaconaal doel. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Heilig Avodmaal, lopend). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 19 en 20 oktober: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 19 en 20 oktober: T.I. Lafeber, Henri Dunantstraat 1 Rijssen. Tel 05480-18383. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 2u 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten. S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05780-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 61436. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag tJrti vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 17 oktober: 14.00-16.30 uur, re ceptie 100 jarig bestaan OLM in Vosman; 15.00-21.00 uur, ver koop t.b.t. kindertehuis Bal Anand door HVG Ora et Labora in gebouw Irene. 18 oktober: Jubileumconcert Holtens Gemengd Koor in de Kandelaar; Bokbierfeest in De Schure. 19/20 oktober: Bokbierfeest in de Schure. 21 oktober: Bloeddonoravond Rode Kruis, vergadering Nacht voetbal 22 oktober: 20.00 uur, HVG Dijkerhoek in Bethanië,(dr. Minnema). 23 oktober: Oliebollenactie gos pelgroep Rejoice. 24 oktober: Gezellige avond Hervormde Vrouwengroep in Irene, 25 oktober: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur uitzending kerktele foon; 20.00 uur, Klaverjassen sv Holten; 16.00-21.00 uur, inleve ren speelgoed speelgoedbeurs in Boschkamp. 26 oktober: 10.00-14.00 uur, Speelgoedbeurs in de Bosc hkamp. 13.00 uur, Diepe Hel- /Holterbergloop. 28 oktober: 17.30 uur, Raadsver gadering; 20.00 uur, najaarsle denvergadering HHV in De Biester; 20.00 uur, vergadering nachtvoetbal in kantine Sport hal.. 30 oktober: 20.00 uur, Lezing Jos van Manen-Pieters in de Boschkamp. 5 november: 14.30 uur, Bejaar densociëteit; 20.00 uur, Jaarver gadering HVG Dijkerhoek. 7 november: 20.00 uur, bloem schikken door de eeuen heen in dorpshuis. 8 november: 20.00 uur, DAT raakt wat in Bonte Paard; 20.00 uur, COC in De Kandelaar. 9 november: 20.00 uur, DAT raakt wat in Bonte Paard; 20.00 uur COC in De Kandelaar; Ipo- examen VDH kringgroep Berg- speurders, terrein Lambooys- weg. 11 november: 20.00 uur, ruila- vond Postzegelclub. 16 november: 20.00 uur, Prin senbal in De Poppe. 23 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal. 30 november: Voorwedstrijden Nachtvoetbal. Gevonden: witte plastic kap van buitenlamp, blauw/zwart etui met rekenmachine, VW sleutel, groene dubbele fietstas, skate board. Verloren: bruine leren tas met lange riem inh ƒ.600,--, witte poes met donkergrijze rug, bos met drie sleutels, verz.plaat WBG183, schakelarmband van munten uit Peru, bruine schou dertas met inhoud, blauwe rug zak met inhoud, rood zakmes.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3