A Nachtpuzzelrit vol grappen en truukjes Blauw Wit na stevig op kop royale zege ranglijst Holten behaalt eerste punt in dit seizoen Gemakkelijke winst badmintonteam Pony Danny winnaar wisselbeker Kompas Voorinschrijving Holterbergloop is reeds geopend Mintonette-heren slaan hard toe Klootschieten Blauw Wit thuis tegen Sp. Daarle Zaalteam thuis tegen Nijverdal HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 OKTOBER 1991 Het eerste team wist de uitwed strijd tegen Allotria uit Hasselt vrij gemakkelijk met een 6 - 2 overwin ning op zijn naam te brengen. Het tweede team van BC Holten begon in Bathmen aan een wed strijd tegen ABS 3 met een gebles seerde Ina Peters en met Sytze Meinsma als invaller. Ondanks een pijnlijke voet wist Ina alles te win nen. Ook Hermanna Krikkink won. In de heren enkels werd al leen de wedstrijd van Pieter Aar- sen verloren, Sytze speelde sterk en won, De herendubbel tenslotte eindigde in een overwinning voor ABS, zodat de uitslag 6 - 2 werd in het voordeel van BCH 2. Moeilijker beloofde het te worden voor BCH 3. Een wedstrijd tegen Kwiek uit Raai te is altijd een zwa re kluif. Ook nu bleken de Kwieke heren behoorlijk sterk, zodat Peter Daane en Theo Aarsen weinig kan sen kregen. De dames Diny Broek- mate en Marijke Offenberg wisten gemakkelijk te winnen. In de dub bels hetzelfde beeld: de heren ver loren, de dames wonnen. En in de gemengd dubbels werden de pun ten eerlijk gedeeld, zodat 4 - 4 de eindstand werd. Het vierde team ging naar SAS in Deventer. Een wedstrijd waar nog al tegen op werd gezien. En te recht, want al snel merkten Jan Jacobs en Hans Paalman dat er tegen deze SAS-spelers geen kruit gewassen was. Ria Groeneveld wist een punt te pakken in haar en kel, maar Carola van der Vreede moest het punt afstaan aan haar opponente. In de dubbels en mixen werden, ondanks vele technische hoogstandjes, geen punten meer verdiend door de Holtenaren. Een treurig 7 -1 verlies; toch moet BCH 4 tot meer in staat worden geacht. SV Holten SENIOREN Holten 1 - Borne 1, 14.30 uur; Hol ten 2 - Haaksbergen 3, 10.00 uur; PH 4 - Holtne 3, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 4 - De Zweef 5, 10.45 uur; Bomebroek 2 - Holten 5, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; YHol- ten 6 - Rietvogels 4, 10.00 uur; Haarle 3 - Holten 7,10.45 uur, ver trek 09.45 uur; De Zweef 9 - Holten 8,09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Hol ten 9 - Omhoog 7, 09.00 uur; De Zweef 11 - Holten 10, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 11SDOL 6,10.45 uur; Wierden 6 - Holten 12, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 13 - De Zweef 12, 09.00 uur. JEUGD Holten Al - DOS'37 Al, 14.30 uur; SOS A2 - Holten A2, 12.45 uur, vertrek 12.00 uur; DETO BI - Hol- tenBl, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Holten B2 - Vesos B2, 12.30 uur; Holten Cl - Twenthe Cl, 14.30 uur; De Zweef C3 - Holten C2,11.00 uur, vertrek 10.15 uur. HoltenDl - VesosDl, ll.OOuur; Ve sos D2 - Holten D2; Holten El- Excelsior E2,11.00 uur; Holten E2 - Enter E3, 10.00 uur; Holten Fl- Blauw Wit Fl, 10.00 uur; DES F2 - Holten F2,10.30 uur, vertrek 09.45 uur; SWN F2 - Holten F3, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur. Woensdag 16 oktobert: Frits Paule Cup voor alle pupillen en junioren: aanvang 11.00 uur, aanwezig 10.30 uur. Woensdag 16 oktober voor alle ju nioren C1/C2/B1/B2/A1 en A2: voet baltraining onder leiding van FC Twentespelers. Aanvang 14.00 uur, aanwezig 13.30 uur. Blauw Wit SENIOREN Blauw Wit 1 - Sp. Daarle 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - BZSV 2, 12.30 uur; Blauw Wit 3 - DES 4,12.30 uur; DES 5 - Blauw Wit 4,14.30 uur, ver trek 13.30 uur; Vesos 4 - Blauw Wit 5,12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Ex celsior 14 - Blauw Wit 6,12.45 uur, vertrek 11.45 uur; SWN 8 - Blauw Wit 7, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur. JEUGD Barbaros Al - Blauw Wit Al, 12.30 uur, vertrek 11.15 uur; SDOL Cl - Blauw Wit Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Blauw Wit MB - RKSV MB, 11.00 uur. Blauw Wit Dl - Sp. Rijssen Dl, 11.00 uur; Enter V D3 - Blauw Wit D2, 09.15 uur, vertrek 08.30 uur; Blauw Wit El - Excelsior E3,11.00 uur; Blauw Wit E2 - Excelsior E7, 10.00 uur; Holten Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur; Enter V. F3- Blauw Wit F2,10.00 uur, vertrek 09.15 uur. ZAALVOETBAL Vrijdag 11 oktober: Blauw Wit 1 - MACHT OM HOLTEN 1991 Traditiegetrouw werd door de Christelijke basisschool Het Kompas weer uitgebreid aan dacht besteed aan Dierendag. Zo werd er weer een uitgebreide die- rententoonstelling opgezet, waar op de leerlingen hun huisdieren mochten showen. Verdeeld in verschillende catego rieën, konijnen, vogels, vissen en diversen, werden de inzendingen boordeeld door een publieksjury, bestaande uit ouders en buurtbe woners, die elk jaar ook veel be langstelling tonen voor dit aardige initiatief. Er werd niet gekeken naar het 'mooiste' dier, maar wel naar de algemene verzorging en niet te vergeten de verblijfsaccom- modatie van de dieren. In de school stonden hok aan hok ondermeer een wandelende tak, Arie de hamster, de konijnen Knabbel en Babbbel, cavia's (een tje deelde zelfs broederlijk een hok met een dwergkonijntje) een duif en twee kippen. Buiten stond een lange rij kinderen geduldig in het zonnetje op het speelplein te wach ten tot zij aan de beurt waren om een ritje te maken op Danny, een van de twee pony's van Willeke Aaltink. En omdat het zo leuk was sloten ze onmiddellijk weer aan voor nog een ritje, tot dat Danny te kennen gaf er genoeg van te heb ben. Het was dan ook eigenlijk niet verwonderlijk, dat Danny de mees te punten behaalde, waardoor Wil leke Aaltink de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. Tot slot van de dag werd nog een mooie dierenfilm vertoond. De uitslag was: Konijnen: 1. Marian, Jeroen en Ri- neke Assink; 2. Kim en Ellen Tee- selink; 3. Mirjam v.d. Meulen. Vo gels: 1. Erik Roelofs; 2.. Reinder Vruggink; 3. Pieter Withaar. Vis sen: 1. Maarten en Jochem Koop man; 2. Gayle Lot; 2. Maarten en Yvonne Paalman. Diversen: 1. Mo nique Stam; 2. Willeke Aaltink; 3. Merijn Offringa. Wisselbeker: Wil leke Aaltink met pony. Nijverdal 1,19.30 uur; Blauw Wit 2 - Blauw Wit 3, 20.30 uur. Handbal Badminton Maandag 14 oktober: BCH 1 - ZBC 7; BCH 5 - Netwerk 5. Sportagenda Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 12 oktober t/m 18 oktober 1991 Zaterdag 10.00-13.00 NHV 19.00-20.00 Aanstoot 20.00-21.00 Haan 21.00-22.00 Nijenhuis Zondag 12.00-16.30 NHV 16.30-18.30 Wieling Maandag Herfstvakantie SGH 19,00-23,00 BCH Dinsdag herfstvakantie SGH 16.30-17.30 Mintonette (halve hal) 17.30-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit Woensdag herfstvakantie SGH 19.00-22.30 BCH 22.30-23.30 J. Wegstapel Donderdag herfstvakantie SGH 16.00-22.00 SV Holten 22.00-23.00 Blauw-Wit 23.00-24.00 All Stars Vrijdag herfstvakantie SGH Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Zondagmiddag 6 oktober hield de buurtvereniging 'Schoolkring Dijkerhoek' haar jaarlijkse kloot- schietmiddag. De start was dit keer bij de familie Luggenhorst aan de Oosterveldsweg, waar ook de finish was getrokken. Pakweg 90 deelnemers liepen zo'n 3 kilome ter. Bij het Bonte Paard werd kof fie gedronken en tevens de uitslag bekend gemaakt. Uitslag jeugd: 1. groep van Bertine Meijerman; Volwassenen: 1. groep van L. Bronsvoort; 2. groep van J. ten Wolthuis. Met een rallybord voorop de wagen, leek het nog echter dan echt. Helemaal begrijpen doen we ze niet, de zestig automobilisten en hun bijrijders, die de zaterdagavond met een aantal uurtjes verlengden om zich in het stikkedonker, nog eens aangevuld met dikke mistflarden, het Holtense buitengebied te laten insturen om vervolgens tot de ontdekking te komen dat zij zich weer ééns bij de neus hebben laten nemen. Maar dat ligt niet zozeer aan de rijders, als wel aan de journalist, die 's avonds door nachtblindheid geplaagd, slechts via de gebaande wegen - graag voorzien van de nodige witte hulpstrepen links en rechts - de wèg naar huis kan vinden. Aan haar is een nachtpuzzelrit van MAC De Holtterberg niet besteed. Wel aan de enthousiastelingen, die zich zaterdagavond meldden bij 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg. Voor sommigen was het de eer ste keer, voor de meesten echter een jaarlijks weerkerend uitje. Ga ragehouder Pots is vermoedelijk recordhouder door aan alle 22 nachtpuzzelritten deel te nemen. Maar ook anderen, zoals Jan Paal man, en Jan Schuchard behoren tot de oude getrouwen, die al zo'n achttien keer van de partij zijn geweest. Ook zaterdag waren zij er weer bij. Paalman die traditiege trouw met startnummer 1 vertrekt had als copiloot zijn nichtje meege nomen, Jan Schuchard ging van start met de Holtenaar Bekker- nens. Het 'koningskoppel' werd ge vormd door Wim Klein Velderman, net als Paalman oud uitzetter van de rit - en Gert Jan van 't Holt. Hoewel de meesten de wegen rond om Holten wel kunnen dromen, en de rit dus - voor een leek gezien - een fluitje van een cent zou moeten zijn, weten de uitzetters zoveel ge mene truukjes in de route en op drachten in te bouwen, dat vrijwel geen enkele rijder strafpuntloos rond komt. Jan Paalman is dat eenmaal overkomen en daar spreekt nu nog iedereen over. En dat maakt de nachtpuzzeltocht juist zo leuk en zo spannend, zowel voor de deelnemers als voor de uitzetters. Ep Klein Teeselink, Gerrit Agterkamp, Henk Paalman en Herman Bekkemens, gepokt en gemazeld in het uitzetten van puz- zelritten, zorgden er ook nu voor, dat de rit zo op het oog heel simpel leek, maar toch vol zat voetangels en klemmen,' waardoor de rijders, zeker de onervaren rijders, het idee kregen, dat ze het leuk deden, maar bij de fmisch tot de ontdek king komen flink in de fout te zijn gegaan. Blijven ze ergens steken, dat is er altijd wel iemand van de organisatie in de buurt om de do lende weer op de goedé weg te helpen. Ongelukken behoren dan ook tot de zeldzaamheden. Wel kunnen er hevige discussies los barsten, zowel in de auto als ach teraf. Echt goed voor het huwe lijksgeluk is zo'n rit niet, zo is de indruk. Zo rond een uur of twaalf waren, na een koffïestop en een pauze, de eerste, rijders weer terug. Vervol gens duurde het nog tot twee uur voordat de uitslag bekend ge maakt kon worden. Verveeld heeft men zich niet in die tussentijd. Naast de gehaktballen gaat ook een spelletje bingo er soepeitjes in. De uitslag was: 1. G. v. Putten. Bathmen, 57 strp.; 2. W. Pongers, Rijssen, 57 strp.; 3. J.H. Boode, Vorden, 64 strp.; G.J. Möring, Holten, 93 strp.; 5. G.J. Schooien, Epe, 100 strp.' 6. Vos, Enschede, 108 strp.; 7. J. Veneman, Nijverdal, 137 strp.; 8. J. Paalman, haarle, 138 strp.; 9. J. Schucherd, Holten, 145 strp.; 10. P.W. Roosen boom, Klarenbeek, 148 strp.; 11. H.J. Boers, Wierden, 186 strp.; 12. H. KI. Zandvoort, Markelo, 246 strp.; 13. J.J. Mackaay, Zutphen, 336 strp.; 14. D.H. Tempelman, Holten 455 strp.; poedelprijs: B. Aaftink, Holten 639 strp. De inschrijving voor de Diepe Hel- /Holterbergloop, die gehouden wordt op zaterdag 26 oktober zal als volgt plaats vinden: de recreatieve deelnemers/sters aan de 2, 5 en 10 Engelse mlijlen kunnen voorinschrijven bij foto zaak Henk Mulder, Oranjestraat 29, tegen contante betaling. De kosten bedragen dan resp. 4, 4,- en 6,-. De deelnemers/sters aan de KNAU-wedstrijd op de 10 Engelse mijlen kunnen alleen voorinschrij ven via het bekende A-formulier bij Egbert Veneklaas, Doorlopen- dedijk 7, 7451 MH Holten tegen overschrijving van 6,- op reke ning 328564095 van de Diepe Hel- /Holterbergloop. De sluitingsda tum voor deze KNAU-wedstrijd is 21 oktober. In al deze gevallen be hoeft men later op de wedstrijdag slechts het startnummer af te ha len in de kantine van sv Holten op sportpark Meermanskamp. Degenen, die geen gebruik maken van de voorinschrijving, kunnen altijd nog inschrijven op de wed strijddag in de kantine van sv Hol ten tot een half uur voor de start van de betreffende loop. De kosten van deze na-inschrijving blijven voor de 2 en 5 mijl-lopen 4,-, maar gaan voor de 10 mijl-lopen 7,50 bedragen. De organisatie ziet het liefst zo veel mogelijk gebruikmaking van de voorinschrijving in verband met vroegtijdige computerinvoering, toewijzing start nummers en ge ring oponthoud in de kantine van sv Holten. Zoals gezegd is de na-inschrijving en de uitereiking van de startnum mers op sportpark Meermans kamp. Iedere deelnemer/ster zal daar moeten verschijnen. Holten heeft afgelopen zondag zijn eerste punt behaald. Gezien het verloop van de wedstrijd had den de Holtenaren recht op meer, maar eens te meer bleek dat sco ren voor de rood-zwarten een groot probleem is. Direct na de aftrap kreeg Mander- j veen een mogelijkheid om de score te openen. De Holtense doelman jdeed zijn werk goed en voorkwam een achterstand. Na deze actie jduurde het even voordat de Holte- Inaren het spel onder controle kre- jgen. In de 20e minuut was het R. jJager die wat terug kon doen. Een goed opgezette aanval over rechts werd door hem hard ingeschoten, maar de doelman redde ten koste van een hoekschop. Holten wist nog een paar kansjes te creeëren maar miste scherpte in de afwer king. Na rust werd er door beide teams hard gewerkt. Dit leverde voor Holten de betere kansen op. Hen- nie Jalving had een doelpunt op de schoen, doch hij schoot net naast. Door het uitblijven van een doel punt werd het spel er niet beter op, eerder onrustig. H. Schoenmaker, die in het veld gekomen was voor de opgebrandde Klaassens, kon voor iets meer rust en dreiging van achteruit zorgen. De hieruit voort komende kansen werden echter niet benut. Holten kreeg in de laat ste minuut van de wedstrijd nog een kans. Een voorzet vanaf de linkerkant werd maar net naast gekopt door de ingevallen R. Wis- sink. Zo bleef het 0-0 en moesten beide teams tevreden zijn met een punt. Thuis tegen Borne Holten speelt zondag thuis tegen Bome. Deze oude bekende die bo venin meedoet, zal een moeilijke tegenstander zijn, maar met hard werken en een steun van het Hol tense publiek zal een overwinning tot de mogelijkheden behoren. De thuiswedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Markvo gels heeft Blauw Wit voor een tal rijk publiek in een royale 4-0 zegen weten om te zetten. Door dit resul taat blijven de Holtenaren de ranglijst aanvoeren en moeten de Markeloërs een stapje terugdoen. In het eerste half uur van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat Blauw Wit zo'n duidelijke zege zou gaan behalen. De gasten toon den in die fase meer initiatief. Blauw Wit kon niet in haar spel ko men en durfde, beducht voor de counters van de gasten, nauwelijks aanvallende risico's te nemen. Bo vendien was het in die beginfase voor de thuisclub wennen dat de vaste krachten op het middenveld, Gerwin de Velde Harsenhorst en Jan Vrugteveen, wegens blessures ontbraken. Geleidelijk aan kwa men hun vervangers, Gerald Jan sen en Jacco Schuppert echter be ter in de wedstrijd. Beiden kunnen terugzien op een goede wedstrijd Voor aanstaande zaterdag staat er voor Blauw Wit weer een thuiswed strijd op het programma. Het sa men met Achilles E. op de tweede plaats staande Sp. Daarle komt dan naar 't Vletgoor. Opnieuw een wedstrijd voor de Blauwwitters, waarin ze een ach tervolger van zich af kunnen schudden. Sp. Daarle begon de competitie met een niet verwachte 0-2 nederlaag op eigen terrein te gen MW '69, doch de volgende drie wedstrijden wist de ploeg in de volle winst om te zetten, waarbij een verrassende 0-1 zege in de uit wedstrijd tegen Achilles E. Een re sultaat dat een duidelijke waar schuwing inhoudt voor de Blauw witters. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Damkat uit Rijssen. Het betere spel in het eerste half uur leverde Markvogels wel een aantal hoekschoppen op, doch nauwelijks kansen. Na 30 minuten kwam voor Blauw Wit de gunstige ommekeer in de wedstrijd, toen rechtsbuiten Wim Barvelink vanaf links naar binnentrekkend met een afstandsschot fraai doel trof (1- 0). Toen Wim enkele minuten later door een Markvogels-verdediger in het strafschopgebied omver werd gelopen, kende de rustig leidende scheidsrechter Nollen uit Ootmar- sum, een stafschop toe, waarmee doelman Hans Bekkemens - on danks enkele Markelose stoorzen ders - wel raad wist (2-0). Door deze tegenslagen raakte Markvogels van slag. De Blauwwitters kwa men door deze twee treffers duide lijk beter in hun spel. Toch hadden de gasten op slag van rust nog bijna succes doch Hans Bekker- nens wist met een fraaie redding een kopbal van good old Nico La- bobar uit de hoek te tikken. De rust brak aan met een enigszins geflatteerde 2-0 voorsprong voor de thuisclub. Blauw Wit wilde na de rust direct het karwei afmaken en ging volop in de aanval. Na goed doorgaan op links van André Stam kreeg de meegekomen Gerald Jan sen een niet te missen kans, doch hij lepelde alleen voor de keeper de bal hoog over het doel. Een kwar tier na rust was het echter wel raak toen Hans Stam na een vlotte com binatie met Johan Bosschers van af de rand van het strafschopge bied met een lage schuiver de Markvogels-goalie kansloos liet (3- 0). Na deze treffer gaven de gasten zich gewonnen en kon Blauw Wit de wedstrijd rustig uitspelen. Trai ner van Noesel gaf het laatste half uur de van Hulzense Boys overge komen Henri Tijhuis de gelegen heid zijn debuut te maken in het eerste elftal op de rechtsbackposi tie van Peter Spekreijse. Blauw Wit bleef de aanval zoeken en hield vooral via de sterk spelende Leo Aanstoot het middenveld stevig in handen. In de 65e minuut liet Jo han Bosschers met een fraaie kop bal 4-0 noteren, uit een al even fraaie voorzet van Jacco Schup pert. Jacco kreeg zelf daarna na goed doorzetten nog een mogelijk heid, doch hij knalde net naast. Markvogels had even later de pech dat het met tien spelers verder moest, omdat een verdediger ge blesseerd moest uitvallen en de beide wissels al waren gebruikt. Blauw Wit drong in de slotfase ech ter niet meer zo sterk aan. Vlak voor tijd bood Johan Boschers nog een niet te missen kans aan Wim Barvelink, die de bal echter over het lege doel tikte. Even later raak te Jacco met een afgedwaalde voorzet nog de lat, doch in de score kwam geen verandering meer, zo dat Blauw Wit de vierde zege op rij boekte en nu met twee punten voorsprong lijstaanvoerder is. In een buitengewoon sterke partij hebben de heren-volleyballers het sterke HVC 3 met lege handen naar huis gestuurd. Al in de eerste set bleek, dat het trainingsschema on der leiding van interim trainer/spe ler Wim Hartkamp vruchten af wierp. Met 15-7 werd met HVC de vloer aangeveegd. In de tweede set wisselde coach Cees Brussée Pim Gruiters voor Aard Borghhuis. Ie dere aanval vanaf zijn hand bete kende een puntsetstand 15-6. In de derde set liep setupper Jan /voogt zijn middenaanvaller Jos Kamphuis zodanig voro de voeten, dat een dag later een gebroken middenboetsbeentjes geconste- teerd werd bij Jos. Maar tijdens de laatste set speelde hij gewoon door em mede dankzij harde klappen van Pim Gruiters en Rob van Zoe- len werd een 15-9 overwinning be haald. Dames 1 - Havoc 2; Voor het eerste damesteam, dat dit jaar uitkomtin de promotieklasse van district Twente, begon de competitie met een nederlaag tegen het jonge en getalenteerde team van Havoc uit Haaksbergen. De aanloop van het seizoen verliep voor Mintonette niet rooskleurig. Drie speelsters haakten om verschillende redenen af. Daar het ook nog de drie spel- verdeelsters betrof, moest een noodoplossing gezocht worden door de nieuwe trainer/coach Remi Verbunt. Twee aanvalsters nemen de spelverdelertaak nu over. Min tonette speelde desondanks een verdienstelijke wedstrijd. De da mes zagen ondanks hun inzet en vechtlust echter geen kans een set te pakken. Tot zo'n 10 punten ging de strijd gelijk op. Elke set weer werd daarna de set dan simpel uit handen gegeven. Ondanks het ver lies kijken de dames zeker niet ontevreden op het eerste optreden van het seizoen terug. De eerstvol gende thuiswedstrijd is op zater dag 26 oktober om 16.00 uur in de sporthal. Het eerste zaal team van Blauw Wit speelt komende vrijdag (11 okto ber) tegen Nijverdal 1. Een tegen stander met ups en downs, maar altijd hard werkend en makkelijk scorend. Blauw Wit zal het ook in deze wedstrijd erg moeilijk krijgen, maar met veel inzet van alle spe lers moet er ook nu een goed resul taat inzitten. De wedstrijd begint om 19.15 uur in sporthal 't Mos sink.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 9