Aangescherpte internationale regels Wereldtop vindt wen teruq naar Military van Boekelo Zestien-spannen stelen de show Deze pagina werd mogelijk gemaakt door onderstaande adverteerders Military Boekelo heeft de wereldprimeur Programma Military Boekelo Vriendenclub Military Boekelo TP 816 Henk Pen Caravans Haaksbergen. fl Hferboss B.V. styling in keukens Haaksbergen. Bar-dancing-discotheek Silver Shadow Haaksbergen. Pathoni Modestudio Haaksbergen. B Restaurant en partycentrum 't Hulsbeek Oldenzaal. B Brummelhuis Makelaardij o.g. Oldenzaal. B Haarcentrum Finkers Almelo. E9 Hans Pezie Mannenmode Almelo. B Tapijtvoordeel Henny Stokvis Almelo. B Texim Electronics Haaksbergen. B Bi'j de Watermölle Haaksbergen. B Koenderink de speciaalzaak in lederwaren Haaksbergen. B Smellink Classics exclusieve interieurs Oldenzaal. B SKO Kompleet in kantoren Oldenzaal. B Herman Cramer Meubelen Oldenzaal. B Autobedr. Frons en Ter Huurne/Mitsubishi Oldenzaal. B Hout- en tuinartikelen Herman Kühlkamp Oldenzaal. B Voskamp Tuinmachines Almelo. B Bruiningscentrum Freederiks Almelo. B Modezaak Split Level Almelo. B Rupert Tegelhandel B.V. Haaksbergen. S3 Spelt Ten Voorde Pensioenen Haaksbergen. B Uw schoenadviseur Ebben Haaksbergen. B Ruitersport Paardevoederspecialist Theo ter Huurne Haaksbergen. Winkelcentrum In den Vijfhoek Oldenzaal. B Autobedr. Johnny Peterman B.V. Oldenzaal. Multivlaai Hengelo en Enschede. B Binnenhuisadviseurs Smellink Meubelen Oldenzaal. H Leder Nijhof Ruitersportartikelen Hengelo. B Gordijnspecialist De Jong Hengelo. B Pronk's Dogshop Kleding voor ruiter-, jacht- en hondensport Enschede. B Autobedr. H. Ruinemans Mitsubishi dealer Enschede. B Autobedr. Rob Wegdam BV/Toyota Enschede. B Juwelier Bouman Enschede. B Speciaaloptiek Haasewinkel Tubbergen. B Mannenmode Wieling Enschede. B Hilderink „De Greune" Haaksbergen. B Bang Olufsen Center Van Merksteyn Hengelo. B Tuincentrum Roolvink Van Essen Hengelo. B Barth's Tapijt Gordijnen Oldenzaal. fl Aquarest USA Waterbedden Hengelo. B Autobedr. Lesscher B.V./Nissan Oldenzaal. B Autobedr. Ter Riet B.V./Daihatsu Enschede. B Makelaars Ten Hag Enschede. B Juwelier Kwekkeboom Enschede en Hengelo. B Autobedr. 't Stegfert/Nissan Enschede. fl Total Sign Belettering Enschede. B Herenmode Tiecke Mulder Enschede. B Autobedr. Munsterhuis Enschede EN almelo. 0 Haarhuis Enschede B.V. Enschede. BMW- en Alpina-dealer P. Oldenhof Enschede. B Autobedr. J. Ruinemans/Honda Enschede. B Landerijenburo Kromhof Putten Markelo. Bijkerk Zn. B.V. Haaksbergen. B Autobedrijf Aan de Stegge Enschede. B Autobedr. Intragan B.V. Goor. B Hotra Rijs paardetrailers Rijssen. Walter Ruitersport Enschede. B Van Benthem Beunders B.V. Automobielen/Citroën Enschede. Assurantiebedrijf W. Melching Zn. Enschede. B Autobedr. Christenhuis/Alfa Romeo Enschede. B Bijkerk B.V. Interieurbouw. Dunhill. B Twentsche Courant. B Grolsch. De 21ste Internationale Military van Boekelo beleeft een wereldprimeur. Vooruitlopend op de nieuwe regels van de internationale paardesportfederatie FEI, die per 1 januari 1992 ingaan, worden in Boekelo voor het eerst in een zogenaamde twee sterren-wedstrijd combinaties na twee valpartijen uit de strijd 1 gehaald. Het is opnieuw een belangrijke stap op weg naar nog meer veiligheid in een veel besproken tak van sport. Voor het eerst in de geschiedenis van de Internationale Military van Boekelo kan de Ground Jury bovendien met behulp van door de Vereniging Enschedese Circuit Televisie (VECT) geleverde tv- beelden nog tijdens de cross-country ingrijpen, wanneer een combinatie onderweg in moeilijkheden geraakt. Een gesloten televisiecircuit langs het parcours moet een extra dimensie toevoegen aan de strijd, die 'Boekelo' al jaren ook internationaal voert om veiligheid van paard en ruiter zo goed mogelijk te kunnen waarborgen en om het imago van de militarysport te verbeteren. Ook tussen de vier door elke camera 'gevangen' hindemissen door kan de combinatie gevolgd worden, wat voor de jury signalen kan opleveren of de paarden nog wel soepel draven en galopperen en of de ruiter nog fit genoeg oogt om alert te kunnen rijden. Blijkt dat niet het geval, dan kan de jury nu al tijdens de race besluiten deelnemers uit de strijd te halen. De VECT zal tijdens de vier dagen van het evenement (ook tijdens de dressuur en de afsluitende springproef worden camera's irigezet) nauw samenwerken met Philips, dat al jaren verantwoordelijk is voor het televisienet in het strodorp. Si 1 De wereldtoppers vinden hun weg te rug naar de Internationale Military van Boekelo. Nadat vorig jaar, uitge rekend in het jaar van het twintigjarig jubileum, slechts 42 deelnemers hun opwachting maakten op de terreinen aan en rond de Broekmaatweg, is dit jaar sprake van een overweldigende belangstelling by de ruiters. Daarmee herovert het CCI Boekelo de positie die het sinds jaar en dag heeft bekleed. 'Boekelo' staat bekend als een wed strijd, die uitstékend voldoet als toer nooi waarin paarden aan het eind van een seizoen kunnen worden getest voor het zware werk in het volgend jaar. Voor veel deelnemers zal Boekelo in het teken staan van de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona. Liefst 140 nominatieve inschrijvingen uit twintig landen kreeg het secretariaat de afgelopen weken te verwerken. Veel meer combinaties dan er van donder dag 10 tot en met zondag 13 oktober daadwerkelijk aan de start kunnen ko men. Na de gebruikelijke afmeldingen en ditmaal weer noodzakelijke selectie zullen er naar verwachtingen zeventig tot tachtig overblijven, die een gooi doen naar de zege in de 21ste editie van^ het evenement. Bodenmiiller Sinds vorig jaar mag Jörg Bodenmüller zich een onbetwiste topper in het veld noemen. De Zwitserse dierenarts triomfeerde min of meer verrassend in Boekelo met zijn paard Fancy Hill, maar bewees onder meer in Breda - waar hij zowel de eerste als de tweede plaats inpalmde - dat zijn zege bepaald niet op toeval heeft berust. Bodenmüller kan er echter op rekenen dat de concurrentie aanzienlijk heviger is dan twaalf maanden geleden. Wat te denken bijvoorbeeld van de Britse ploeg, die met Lucinda Green (in 1975 en 1986 tweevoudig winnares in Boekelo) en Virginia Leng twee dames in de gelederen heeft, die jarenlang domineerden in de veelzijdigste tak van de paardensport. Beiden waren al eens wereldkampioen en samen veroverden ze vijf Europese titels. Leng werd ook nog eens derde bij de Olympische Spelen van zowel Los Angeles als Seoul. In hun gezelschap verkeert ook Karen Straker, die bij het laatste Europees kampioenschap brons veroverde. Ook de winnaar van de topmilitary in Badminton, Rodney Po well, is van de partij. De Engelsen nemen verder kanjers als Jane Starkey en Nigel Taylor mee. Bij de inschrijvers bevindt zich in de persoon van Nieuwzeelander Andrew Nicholson de nummer vier van de we reld. Rij kanshebbers Frankrijk komt zelfs met een hele rij kanshebbers. Jean Teulère won in 1988 al eens in Boekelo, namen als Jean Lou Bigot, Miquel Bouquet, Didier Seguret (vorig jaar nog tweede na de cross) en Jean Yves Touzaint behoeven bij insi ders geen nadere introductie. Karen Reuter, zowel in 1986 als vorig jaar derde in Boekelo, voert een sterk contingent Amerikanen aan, met onder anderen Cindy Collier, Charles Plump, Anne Hardaway en Sandy Pflüger in de gelederen. Met veel interesse wordt voorts uitge- O Nadat vorig jaar, uitgerekend in het jaar van het twintigjarig jubileum, slechts 42 deelnemers hun opwachting maakten op de terreinen aan en rond de Broekmaatweg, is dit jaar sprake van een overweldigende belangstelling bij de ruiters. keken naar de prestaties van Nils Haag- ensen, die in 1980 alternatief Olympisch kampioen werd in Fontainebleau en na enkele jaren in de luwte weer aanslui ting bij de echte top hoopt te vinden. David Green, de echtgenoot van de Engelse Lucinda Green-Prior Palmer is de bekendste vertegenwoordiger van Australië. Canada heeft met Nicholas Holmes-Smith, Rachel Hunter en Jai- mie Smart bekende namen in de afvaar diging. Zweden komt met onder ande ren Lars Christensson en Erik Duvan- der. Friedrich Otto gaat namens Duits land dp zoek naar de winst. Verder komen de deelnemers uit Polen, Oos tenrijk, België, Spanje en Japan (die hun complete Olympische selectie in schreven), Finland, Ierland, Italië (dat ditmaal gelukkig wel z'n beste ruiters stuurt) en uiteraard Nederland, waar het echtpaar Stibbe het vaandel draagt. Eddy Stibbe heeft nog niet één keer in Boekelo ontbroken en is dus voor de 21ste keer van de partij. Diens vrouw Mandy Stibbe, de Twentse deelneem sters Anchela Rohof en Hillie Duiven- kate, Martin Lips, Alice Lozeman, de in de Verenigde Staten woonachtige Jules Nijssen en Adriaan Smeulders doen pogingen hem als kampioen van Nederland te onttronen. Donderdag 10 en vrijdag 11 oktober maken de deelnemers hun opwachting in de dressuur, waarna op zaterdag de even spectaculaire als selectieve uithou- dingsproef volgt. Na de steeple en twee wegparkoersen kunnen de combinaties zich uitleven in het terrein, waarin par- coursbouwer Eugène Gabriëls dertig hindemissen fraai in de lommerrijke omgeving heeft ingepast. Ruim de helft daarvan is geheel of grotendeels nieuw., Het parcours van de cross-country is zes kilometer, dat foutloos binnen tien mi nuten en dertig seconden zal moeten worden afgelegd, willen de deelnemers vrij blijven van strafpunten. Het klasse ment kan op de slotdag nog licht door elkaar worden geschud - zeker wanneer .de verschillen zoals te verwachten valt klein zijn - tijdens de afsluitende spring proef, waarin elke springfout vijf straf punten oplevert. Veel toeschouwers zullen ongetwijfeld reikhalzend uitzien naar de hippische shownummers, die zoals gebruikelijk op de afslui tende zondag van de In ternationale Military van Boekelo op het program ma staan. Twee zestien- -spannen, gereden door Nederlandse topmenners en een springles van ama zone en instructrice Janny Horsey, zullen het publiek stellig in hoge mate boei en. Uit het Friese Oenkerk, waar hij hoofdinstmeteur is aan de Praktijkschool voor de Veehouderij en het Weidebedrijf, komt koetsier Piet de Boer met een zestien-span Friezen. De Boer reed in 1987 21 op de school gefokte en alle maal door hem zelf aange leerde paarden voor de koets en veroverde daar mee een plaatsje in het Guinessbook of Records. Dezelfde eer viel onlangs Gerrit Klein Willink uit Gelselaar te beurt. Klein Willink slaagde erin tij dens de Europese kampi oenschappen voor pony- ruiters in Diepenheim liefst 28 koudbloedpaar- den voor een oogstwagen •te mennen en mag zich daarmee wereldrecord houder noemen. Zestien paarden uit dat span - alle maal dames - presenteren zich op zondag 13 oktober in Boekelo samen met het span van De Boer aan het publiek. Janny Horsey verzorgt met medewerking van een aan tal deelnemers aan de jongste Europese kampi oenschappen voor pony- ruiters een korte paardrij les, waarin wordt aange toond dat er in ons land veel wordt gedaan aan een gedegen opleiding. Zelf ziet Janny Horsey, die di verse basisbeginselen van het springen zal behande len, haar demonstratie meer als 'een stukje voor lichting over de rijderij'. WOENSDAG 9 OKTOBER 08.45 uur: Briefing van de deelne mers in het restaurant 09.30 uur: Bezichtiging van de bei de wegparcoursen en de steeple door officials en deelnemers 13.00 uur: Bezichtiging van de cross-country 15.45 uur: Keuring van de paarden 17.00 uur: Loting voor startvolgor de DONDERDAG 10 OKTO BER 09.00 uur: Dressuurproef, voorge reden door Ciska van Meggelen 09.30-12.00 uur: Dressuurproef, eerste gedeelte 12.00-13.00 uur: Pauze 13.00-16.20 uur: Dressuurproef, tweede gedeelte VRIJDAG 11 OKTOBER 09.00-12.00 uur: Dressuurproef, derde gedeelte 12.00-13.00 uur: Pauze 13.00-16.00 uur: Dressuurproef^ vierde gedeelte ZATERDAG 12 OKTOBER 09.00 uur: Start van de eerste deel nemer in de uithoudingsproef plm. 16.00 uur: Eipde van de uit houdingsproef ZONDAG 13 OKTOBER 09.45-10.45 uur: Keuring van de paarden 09.45-10.45 uur: Verkenning springparcours 11.00-12.15 uur: Afsluitende springproef military, eerste gedeel te 12.15-12.45 uur: Concert in het strodorp 13.00-13.15 uur: Muziekshow door het Fanfarekorps der Genie 13.15-13.30 uur: Parade van de deelnemers 13.30-13.55 uur: Springdemonstra- tie door deelnemers aan de Euro pese kampioenschappen voor po- nyruiters o.l.v. Janny Horsey 13.55-15.10 uur: Afsluitende springproef military, tweede ge deelte 15.10-15.25 uur: Demonstratie 16-span Friese paarden, gereden door Piet de Boer en 16-span koud- bloedpaarden, gereden door wereldrecordhou der Gerrit Klein Willink. 15.25-15.30 uur: Binnenkomen van het Fanfarekorps der Genie 15.30-15.45 uur: Prijsuitreiking Nederlands kampioenschap milita ry 1991 15.45-16.15 uur: Prijsuitreiking landenéquipes en individuele prijs winnaars van de Internationale Mi litary van Boekelo 1991 Kaartverkoop aan de kassa's: donderdag en vrijdag: volwasse nen en kinderen f 5,- zaterdag: volwassenen f 20,- kin deren t/m 12 jaar f 10,-. zondag: volwassenen f 15,-, kinde ren t/m 12 jaar f 5,-. Passe-partouts: Aan de kassa's f 30,-. De Military Boekelo kent een (eigen vriendenclub. Het lidmaat schap betekent een steun voor de Twentse Militarysport. Lid wor den kan door de contributie over te maken op bankrekeningnr. 42.47.78.890 t.n.v. Stichting Mili tarysport Enschede. Het nieuwe lid ontvangt alle bescheiden na enige tijd thuis. De Vriendenclub kent een parti culier en een bedrijfslidmaat- schap. De contributie is als volgt: - Particulier lidmaatschap f 125,-. Hierbij horen twee passe-par touts, twee tribunekaarten en een parkeerkaart. - Bedrijfslidmaatschap f 300,-. Hierbij horen vier passe-partouts, vier tribunekaarten en twee par- keerkaarten.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 7