Supporters zijn bindende factor binnen SV Holten Ora et Labora viert feest met middag voor Indiaas kindertehuis Zataieeen *p' Ér' De Rat van Kees Toppers verliezen '(T O.L.M.-afdeling Holten fl 'II Modevakschool College tevreden over hoorzittingen Jeugd staat voorop bij 25-jarige vereniging Ouderavond De Schakel Holten-jeugd speelt om F. Paule-cup Sv Holten verwacht 80e pupil HOLTENS NIEUWSBLAD ©BfflUki Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Openbare kennisgeving inzake verkeersmaatregel Bergmanstraat DONDERDAG 10 OKTOBER 1991 Het klinkt misschien een beetje wrang nu het vlaggeschip van de voetbalafdeling van de SV Holten tot in de kelders van de af deling Twente is afgedaald, maar 25 jaar geleden was toch heus de 'sterk opgaande lijn van de voetbalsport in Holten' aanleiding tot het oprichten van een supportersvereniging. Op 11 november 1966 verzamelde zich een grote groep rood-zwar- ten in het Stationskoffiehuis van Mans Kalfsterman alwaar eenstemmig de 'Supportersvereniging HVC Holten' in het leven werd geroepen. Vijfentwintig jaar en een slordige ander halve ton aan giften later is er veel veranderd. Het vertrouwde 'HVC' verdween en met de toetreding van een handbal-, atletiek- en schaakafdeling kreeg de SV Holten het predikaat omnivereniging. Wat niet veranderde was de belangeloze inzet waarmee in de loop der jaren vooral de sportende jeugd in Hol ten werd ondersteund. Het verhaal van een kwart eeuw saamhorigheid kweken. Vijf oud-voetballers van HVC wa ren het destijds die via een oproep in het Holtens Nieuwsblad de aan zet gaven tot de oprichting van de supportersvereniging. Derk Jan Wansink, Jan Paalman, Herman Schutte, Jan Kalfsterman en Wim Beijers kregen enthousiaste reac ties op hun idee en al tijdens de eer ste bijeenkomst gaf menigeen zich op als contribuant (f 3,00 per jaar voor mannelijke personen en in dien hun echtgenoten ook lid wen sen te worden minimaal f 2,00 per jaar). Zo'n 130 leden telde de ver eniging amper een halfjaar later al met in kas een bedrag van f 663. Naarmate meer jong bloed zich aandiende konden de mannen van het eerste uur zich gaandeweg te rugtrekken. Carnaval Aan nieuwe ideeën geen gebrek, bijvoorbeeld de opwekking in ok tober 1968 om in Holten tot een carnavalsfeest te komen. Dit resul teerde in maart 1969 inderdaad in het eerste carnavalsweekeinde in Keunedarp, waardoor CV De Fien- preuvers dit jaar hun 22-jarig jubi leum konden vieren. Ook nam de supportersvereniging zitting in de Stichting Sportbelangen Holten, uit welke koker o.a. het nieuwe sportpark Meermanskamp voort kwam. En dan waren er natuurlijk al die acties waarmee het nodige geld in het laatje kwam, want daar ging het uiteindelijk toch om. Van kop-en-schotel-actie tot kerststol len-actie, bierglazen, speculaas, ballpoints, verwerpingen, een tent op de braderie en verlotingen tij dens de thuiswedstrijden van het eerste (fiets als hoofdprijs!), alles werd in het werk gesteld om de kas te vullen. Hoewel dat altijd aardig lukte, was er halverwege de jaren zeventig toch even een inzinking in het en thousiasme bij de rood-zwart sup porters. Een nieuwe oproep in het Holtens Nieuwsblad was nodig want naarmate de SV Holten zelf steeds professioneler werd geleid, was de supportersvereniging ei genlijk alleen nog maar achter de schermen bezig als financier van de training voor junioren en pupil len. Supportersbus Inhakend op de goede prestaties van het eerste elftal in de vierde klasse werd de vereniging in no vember 1974 nieuw leven ingebla zen en reed er bijvoorbeeld weer regelmatig een supportersbus naar de uitwedstrijden van het eer ste. Ook de dug-outs op het hoofd- veld kwamen gedeeltelijk voor re kening van de supporters, er wer den EHBO-tassen aangeschaft en ook de afdelingen handbal, scha ken en atletiek doen regelmatig De vierde ronde in de interne een beroep op geldelijke steun, schaakcompetitie was er een met Want het mogen dan vrijwel alle maal echte 'voetbaldieren' zijn die in de loop der jaren de bestuursze tels van de supportersvereniging hebben bezet, oog voor de andere sporten is er wel degelijk. Onafhankelijk Dat laatste benadrukt ook de hui dige voorzitter Gerrit Jansen, die in 1987 de voorzittershamer over nam van wijlen Henk Arfinan. „We zijn er voor de hele vereniging en onafhankelijk van welke afdeling dan ook. Dat bleek o.a. nog bij de problemen die de SV Holten een tijd geleden op bestuurlijk vlak had. Als supportersvereniging hebben we toen een sturende taak vervuld. We vormen een bindende factor en willen de saamhorigheid tussen alle sporters zoveel moge lijk bevorderen. Met Ria Grave hebben we onlangs ook ons eerste niet-specifiek voetbalbestuurslid binnengehaald. Dat zal in de toe komst meer en meer gebeuren." Wat niet zal veranderen is dat de ondersteuning van de jeugd de al lereerste doelstelling van de sup portersverenging is. Daar gaat het grootste deel van de opbrengst van de jaarlijkse compost- en kerststol- lenactie, de oliebollencross en het 21-spel op Koninginnedag naar toe. Incidenteel kunnen afdelingen (met medeweten van het SV- hoofdbestuur) een verzoek om fi nanciële hulp of garantieverlening doen wanneer de eigen begroting daar geen ruimte meer toe biedt. Wat terugdoen Nieuw dit jaar is dat de jubilerende vereniging ook de plaatselijke EHBO en de Stichting Paardrijden Gehandicapten laat delen in de opbrengst van de onlangs gehou den sponsorloop. Een eenmalig ini tiatief, zo deelt Gerrit Jansen mee. „Normaal gesproken draagt de hele Holtense gemeenschap bij aan onze acties. In ons jubileum jaar wilden we daarvoor wat terug doen. Wij kunnen ons wel bedrui pen maar zo'n Stichting Paardrij den Gehandicapten en ook de EHBO zijn toch grotendeels afhan kelijk van giften. Vandaar dit initi atief." Wat de sponsorloop heeft opge bracht, wordt bekend gemaakt tij dens de jubileumreceptie van de Supportersvereniging SV Holten die maandagavond 11 november in de kantine op sportpark Meer manskamp wordt gehouden. Nog vormen echte 'voelbalmensen' het hart van de Supportersvereniging van deSV Holten, maar daarin komt verandering. V.l.n.r. voorzitter Gerrit Jansen en de bestuursleden Gerry den Heier en Freek ter Hoeven. De hervormde vrouwengroep Ora et Labora hoopt op 12 oktober, de stichtingsdatum van de groep, haar 40 jarig jubileum in besloten kring in zaal Vosman te vieren. Ora et Labora werd destijds opgericht onder leiding van de toenmalige predikantsvrouw mevrouw De Vries. Ook in de hervormde kerk zal aan dacht worden besteed aan dit jubi leum en wel in de morgendienst van 13 oktober. In deze dienst zul len voorgaan ds. A. J. Leerink en ds. J.H. Israël, terwijl muzikale me dewerking wordt verleend door Ruben Doomweerd, trompet en Anton Koopman, orgel. Op 17 oktober zal er een verkoop middag- en avond worden gehou den van 15.00 tot 21.00 uur in ge bouw Irene ten bate van het kin dertehuis Bal Anand te Bombay in India. Dit tehuis is een onder deel van de organisatie Wereld- kinderen. Veel nuttige en gezelli ge voorwerpen zijn door de dames vervaardigd en worden te koop aangeboden. Ook is er een verlo ting en verder zijn er diverse leu ke attracties voor jong en oud. De vrouwengroep schonk reeds bij haar 35 j arig bestaan aandacht aan het kinderthuis-door een gift te sturen. In 1990 werd de eerste ver koop gehouden. De opbrengst hiervan zal samen met die van 17 oktober aanstaande als jubileum gift aan het kindertehuis geschon ken worden. Op 24 oktober is er dan tenslotte een gezellige avond in gebouw Ire ne met leden en genodigden. Ook oud-leden zijn dan van harte wel kom. Deze avond zal, naast het officiële gedeelte, verzorgd worden door de voordrachtskunstenares Marga Kool. (Ingezonden) fOO^Jaar Ou*r-y**cLscht JlandboutpJ^axtLscIusppy a^d. dj^oLte Tl Hierbij hebben wij het genoegen u uit te nodigen voor de receptie ter gelegenheid van het lOO-jarig bestaan van Deze receptie zal worden gehouden op donderdag 17 oktober a.s. 's middags van 14.00 tot 16.30 uur in zaal „Vosman", Oranjestraat 38 te Holten. Uw aanwezigheid zal zeer op prijs worden gesteld. Het bestuur Holten, oktober 1991 zeer verrassende uitslagen. Dat Gerrit Stevens, die zweert bij de onorthodoxe Orang-Oetang-ope- ning, in tijdnood'van Gerrit Lug- genhorst verloor was nog normaal. Echter, de toppers, Ton van Oijen en Dick van der Knaap, gingen ten onder tegen respectievelijk Dinant van Beek en Cees Olij, hetgeen een complete aardverschuiving bete kende. Uitslagen: Stevens - Luggenhorst 0-1, Olij - Van der Knaap 1-0, Di nant van Beek - Van Oijen 1-0, Van Lindenberg - Van Zon 1-0, Schip per - Caleur remise, Mondeel - Henk van Beek 1-0, Moddejonge - Romp 1-0. Zeskamp Afgelopen zaterdag deed Holten mee aan de Sallandse schaakzes kamp in Raalte. Met een tweetal jeugdspelers werd daar een vierde plaats behaald. Winnaar werd Dalfsen. Holten won de eerste wed strijd van Ommen (4-2), tegen Raalte werd geremiseerd (3-3), ter wijl van ENO werd verloren (4-2). Topscorer was Dick van der Knaap met 3 uit 3. Uw verslag in het Holtens Nieuws blad van 3 oktober over de onthul ling van De Kat van Kees in het dorpshuis, bevat een aantal onjuis- heden die wij gaarne hierbij recht zouden willen zetten. Dat het voor uw verslaggever moeilijk is te ontrafelen in welke hoedanigheid de mensen op deze gezellige bijeenkomst aanwezig waren kunnen wij best begrijpen. Dat hij er zich toch aan waagt bepaalde conclusies te trekken die in het geheel niet juist zijn is be denkelijk. Het gemeentebestuur van Holten had niet alle bijna honderd vrijwil ligers van de Stichting voor soci aal- en Cultureel Werk persoonlijk uitgenodigd (zoveel vrijwilligers heeft zelfs SoCuWe niet eens). Uitgenodigd waren vertegenwoor digers van de vaste gebruikers van het dorpshuis en speciaal die men sen die zich bijna wekelijks belan geloos als vrijwilligers bij één van die gebruikers dienstbaar maken. Als blijkt dat op een dergelijke bijeenkomst ca 80-85% van de mensen die uitgenodigd waren ook daadwerkelijk aanwezig is kan men niet spreken van een onder onsje tussen plaatselijke bestuur- deren en leden van de gebruikers raad. Op de jaarlijkse ouderavond van PC basisschool De Schakel, die donderdag 3 oktober werd gehou den, werd afscheid genomen van vier ouderraadsleden, de dames Stam en Ymker cn dc heren Mark- voort en Van der Plank. Vier nieu we leden werden verwelkomd, de dames Vlogtman en Vorkink, en de heren Van Alst en Wolters. Na de pauze werd de avond ve- zorgd door het onderwijzend team met steun van de heer R. Berends van de OBD. Het thema was 'zorg verbreding'. Leden van het team vertelden hoe je in de klas alle kinderen de gewenste aandacht en begeleiding kunt geven. De rede lijk bezochte avond werd besloten met het zingen van een lied. Uw verslaggever heeft ze blijkbaar niet gezien. Wij als leden van de ge bruikersraad hebben die vrijwilli gers wel degelijk gezien uit diverse geledingen van de vaste gebrui kers. De sympatieke bedoeling welke het gemeentebestuur met deze op zet had is dan ook ten volle tot zijn recht gekomen. Namens alle aan wezigen wil ik dan ook niet nalaten het gemeentebestuur nogmaals hartelijk te bedanken voor deze feestelijke bijeenkomst. T. Jansen, voorzitter gebruikers raad. (In het begeleidend brieve aan de pers was sprake van een uitnodi ging aan 'de vrijwilligers van het dorpshuis' en niet aan een verte genwoordiging van de de vaste ge bruikers. Dat heeft ongetwijfeld voor de verwarring gezorgd, red.) In de herfstvakantie, op woendag 16 oktober, zullen de junioren en pupillen van alle afdeling van sv Holten in de leeftijd tot en met achttien jaar strijden om de Frits Paule-cup. De cup is vernoemd naar de onlangs overleden Frits Paule, die vlak voor zijn overlijden toestemming gaf zijn naam te ver binden aan het sportevenement, dat al jaren bestaat, maar de laat ste tijd enigzin ds in het slob was geraakt. Vanaf 11.00 uur zullen de jonge voetballers, handballers en atle- tental, zowel jogens als meisjes verschillende spelonderdelen af werken, waarvoor per leeftijds groep prijzen beschikbaar zijn ge steld. Wie uiteindelijk met de wisselbe ker, de Frits Paule-cup naar huis gaat, wordt na een ingewikkelde berekening bekend gemaakt door FC Twente-speler Fred Rutten. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan L. Taken voor bouw woning Hakkertsweg 13; - aan D. Willems voor bouw overkapping bij Keizers- weg 70; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afde ling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij op 10 juni 1991, hebben besloten door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor de westzijde van de Bergmanstraat een parkeerverbod in te stellen. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijke voorschrift in het be zit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle, worden inge diend. Holten, 10 oktober 1991. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wnd. secretaris, H. de Biaauw. de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Precies 25 jaar geleden, op 10 oktober 1966, trad mevrouw Gerda Tuitert in dienst bij de fa. Schuppert. Na de Nijverheids schol kwam ze als naaister te werken in de kleermakerij annex stofferderij. In die jaren bestond deze afdeling uit wel 12 personen. Onder werktijd werd door het gezamenlijke perso neel 'in koor' gezongen. Na de komst van de confectie-industrie is deze afdeling sterk afgeslankt. Mevrouw Tuitert heeft zichzelf geheel 'geplooid' naar de facetten van deze bedrijfstak en heeft zodoende kostuums en japonnen gemaakt en versteld, meubel bekledingen gemaakt en vele soorten gordijnstoffen onder handen gehad. Een kleine rekensom leert dat dit minstens 75.000 strekkende meters moeten zijn, meubel- en kledingstof fen buiten beschouwing gelaten. Doordat mevrouw Tuitert, met al haar ervaring, nu meewerkt in het stoffeerdersteam, is het mogelijk alle aandacht aan het eindprodukt en de klant te besteden en kan er gewerkt worden naar een volledig 'maatpro- dukt'. Mevrouw Huzen van de modevakschool Holten houdt op 10 oktober aanstaande een open huis. Tijdens dit open huis zullen showmodellen aanwezig zijn. U kunt er terecht om te zien hoe u zelf uw kleren kunt maken. Momenteel zijn er nog enkele plaat sen vrij voor de ochtend- en avond naailessen. Noteert u in uw agenda: Oen huis Modevakschool: 10 oktober 10.00 - 22.00 uur, Deventerweg 24, Holten, tel: 05483-62287, mevr. Huzen. Het college van burgemeester en wethouders is goed te spreken over de vorige week in beslotenheid ge houden hoorzittingen over het ver- keersstructuurplan. In totaal wer den in twee dagen tijd zo'n vijftig belanghebbenden gehoord, waar van sommigen straten en wijken met veertig tot vijftig man naar het gemeentehuis trokken om hun be zwaren kracht bij te zetten. Volgens burgemeester Van Rap pard zijn er weinig nieuwe elemen ten naar voren gekomen, die een nieuw licht werpen op de verkeer sproblematiek „Het viel ons op, dat de meesten al een stap verder waren dan wij en hun bezwaren richtten op de invulling van het verkeercirculatieplan, terwijl wij nog slechts bij de hoofdwegen- structuur zijn. Eerst dat plan moet worden vastgesteld, voordat we verder kunnen gaan". De burge meester vond, dat door de beslo tenheid van de hoorzittingen som mige nuances en aspecten in de persoonlijke sfeer beter tot zijn recht zijn gekomen, dan dat in de openbaarheid het geval geweest zou zijn. Alle verslagen werden op de band opgenomen en zullen in ver korte, geclusterde vorm, aan de insprekers worden toegezonden en vervolgens openbaar ter inzage ko men. Naar alle waarschijnlijkheid is die operatie eind van deze maand afgerond. Vervolgens zal het college zich beraden over zijn definitief standpunt, wat waar schijnlijk eind november verwacht kan worden. De afdeling voetbal van sv Holten verwacht binnenkort de tachtigste pupil te kunnen verwelkomen. Aan het einde van het vorige seizoen stonden 79 pupillen inge schreven als lid. Door de overgang van de oudste groep naar de junio ren en door nieuwe aanmeldingen is dit aantal iets gezakt, maar sinds kort komt de voetbalafdeling weer dicht bij dit streefgetal. Voor de 80e pupil stelt de jeugd commissie een complete outfit (voetbalschoenen, -kousen, -broek scheenbeschermers, sporttas en handdoek) beschikbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5