Pony Danny winnaar wisselbeker Kompas Dierenschilder Bruno Liljeforsin N atuurmuseum Gezellig 'noabern3 in De Boschkamp Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Najaars vergadering HHV Opbrengst collecte lIBïBSiHÏEEaa ERE Gevonden voorwerpen Afdelingsavond NBvP Dijkerhoek DONDERDAG 10 OKTOBER 1991 Met aandacht hekeken de leerlingen van Het Kompas de inzendingen van hun medeleerlingen. Traditiegetrouw werd door de Christelijke basisschool Het Kompas weer uitgebreid aan dacht besteed aan Dierendag. Zo werd er weer een uitgebreide die- rententoonstelling opgezet, waar op de leerlingen hun huisdieren mochten showen. Verdeeld in verschillende catego rieën, konijnen, vogels, vissen en diversen, werden de inzendingen boordeeld door een publieksjury, bestaande uit ouders en buurtbe woners, die elk jaar ook veel be langstelling tonen voor dit aardige j initiatief. Er werd niet gekeken naar het 'mooiste' dier, maar wel naar de algemene verzorging en niet te vergeten de verblijfsaccom- modatie van de dieren. In de school stonden hok aan hok ondermeer een wandelende tak, Arie de hamster, de konijnen Knabbel en Babbbel, cavia's (een tje deelde zelfs broederlijk een hok met een dwergkonijntje) een duif en twee kippen. Buiten stond een lange rij kinderen geduldig in het zonnetje op het speelplein te wach ten tot zij aan de beurt waren om een ritje te maken op Danny, een van de twee pony's van Willeke Aaltink. En omdat het zo leuk was sloten ze onmiddellijk weer aan voor nog een ritje, tot dat Danny te kennen gaf er genoeg van te heb- Rectificatie jVorige week stond in deze rubriek een overzicht van de aanvangstij den van het stijldansen. Ten on rechte werd daar gesteld, dat de beginnerscursus stijldansen om 13.30 zou beginnen. Dit is onjuist. Be juiste tijd voor de beginnerscur sus stijldansen voor ouderen is dinsdagmiddag van 15.00 - 16.30 uur in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. Verkeersregels Per 1 november gaan een aantal verkeersregels veranderen en ko men er enkele nieuwe bij. Op de te levisie wordt er uitgebreid op in jjegaan en op het postkantoor moeten er folders over te krijgen Zijn. Deze verkeersregels hebben petrekking op alle verkeersdeelne mers. Daar horen ook de voetgan gers en de fietsers bij. jsen aantal regels betreffen dan pok die voetgangers. De voetgan gers wordt gewezen op hun eigen Verantwoordelijkheid. Hun gedrag oet afhangen van het veilig deel- iemen aan het verkeer. Dan mag en schuin oversteken en aan de Rechterkant van de weg lopen. Er komen bij voetgangers - oversteek plaatsen gele knipperlichten, die tangeven dat men mag oversteken Wanneer men meent dat de situa tie veilig is. Fietsers zullen op een kruispunt pet verkeerslichten rechtsaf mo- jen slaan, wanneer het licht voor hen op rood staat. Wel moet er Worden gelet op de voetgangers, 3ie net om de hoek oversteken. Zij hebben natuurlijk nog steeds voor rang. De voorlichtingscampagne om die hieuwe regels heen is getiteld "geef |e verstand eens voorrang". Dat pljst op dat grotere beroep dat wordt gedaan op het eigen inzicht hn de eigen verantwoordelijkheid tan elke verkeersdeelnemer. Alarmering fhngst is een heel naar gevoelen, het beïnvloedt zelfs het kunnen Blapen en iemands trek. Mensen nebben die angst soms door hun li chamelijke en of sociale omstan digheden. Naast de hart- en vaat ziekten, de duizeligheid, het slecht kunnen lopen zijn er nog tal van oorzaken te noemen, die er de oor zaak van zijn, dat mensen zich ang stig voelen. Mensen voelen zich bang om alleen thuis te zijn. Ze zijn bang, dat hen iets zal overkomen, dat ze zullen vallen, kortom dat hen iets overkomt en zij niemand kunnen waarschuwen. Angst is echter ook een gevoelen, dat lang niet iedereen toegeeft. Men komt er niet zo gauw voor uit bang te zijn. Dat is jammer, want er zijn diverse mogelijkheden om te gemoet te komen aan die angst van het iets overkomen en nie mand kunnen waarschuwen. Be halve de bekende afspraakjes met de buren, is er de mogelijkheid een alarmeringsapparaatje aan te vra gen. Er bestaan hele kleine alarmappa raatjes, die men bij zich draagt. In geval van nood drukt men op een knopje en via de telefoon worden mensen gewaarschuwd. In en om het huis kan men zo, behalve wanneer er sprake is van bewusteloosheid, steeds iemand waarschuwen. De ervaring van velen in het oude renwerk is, dat mensen zo'n alarm apparaatje veel te laat aanvragen, als ze het al doen. Het komt regel matig voor, dat iemand een appa raatje aanvraagt en na een half jaar al weer terug geeft wegens opname in een verpleeghuis, of zelfs door overlijden. Het apparaatje, dat men bij zich draagt is klein en de nieuwe zijn zelfs heel klein, zodat men er echt niet pontificaal mee te koop loopt. Ze zijn niet zwaar en irriteren echt niet. Wat ze wel doen, is het wegne men van een stukje angst bij de ge bruikers. Kosten? Momenteel f 10,- per maand. Wilt u er meer van weten, dan kunt u inlichtingen vragen bij SWOHol- ten, of bij uw huisarts, wijkver pleegkundige of bejaardenhulp. Telefoon SWOH 64910 op maan dag- en donderdagmorgen en op dinsdagmiddag. ben. Het was dan ook eigenlijk niet verwonderlijk, dat Danny de mees te punten behaalde, waardoor Wil leke Aaltink de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. Tot slot van de dag werd nog een mooie dierenfilm vertoond. De uitslag was: Konijnen: 1. Marian, Jeroen en Ri- neke Assink; 2. Kim en Ellen Tee- selink; 3. Mirjam v.d. Meulen. Vo gels: 1. Erik Roelofs; 2.. Reinder Vruggink; 3. Pieter Withaar. Vis sen: 1. Maarten en Jochem Koop man; 2. Gayle Lot; 2. Maarten en Yvonne Paalman. Diversen: 1. Mo nique Stam; 2. Willeke Aaltink; 3. Merijn Offringa. Wisselbeker: Wil leke Aaltink met pony. De Holtense Handelsvereniging houdt op maandag 28 oktober in De Biester de najaarsledenverga dering. Uitgenodigd is drs. J. Bouwman, adviseur Ruimtelijke Ordening KNOV, die een toelichting zal ge ven op het voorlopige standpunt van het college van b en w omtrent de toekomstige verkeersstructuur. Daarnaast beslissen de onderne mers over de aanschaf van feest verlichting en komen de winkelbe- vorderende activiteiten aan de orde. De onlangs gehouden collecte voor het Prinses Beatrix Fonds had in de gemeente Holten een opbrengst van 6332,30. Dit prachtige resul taat werd berekt door de gulle ge vers en dankzij de inzet van de collectanten, waarvoor hartelijk dank. De opbrengst was 358 ho ger dan in 1990. Op 1-10 werd door een plaatselijke middenstander gemeld dat hij was opgelicht. Bij hem was een persoon aan de zaak verschenen met een z.g. toeristische kaart van Holten met daarop een advertentie van zijn bedrijf. Daar het op dergelijke wijze adverteren niet ongebruike lijk was werd de gepresenteerde rekening betaald. Achteraf consta teerde de melder dat hij echter nooit opdracht heeft gegeven voor het plaatsen van deze advertentie. Naar aanleiding van een onder zoek dat door collega's van Goor werd uitgevoerd werden ook een aantal inbraken te Holten opge lost. Het betreft inbraken gepleegd in de afgelopen zomer in panden aan de Markeloseweg, Holterberg- weg en Twenhaarsveld. De dader, afkomstig uit Goor, bezocht de adressen per fiets. Op 2-10 omstreeks 14.40 uur vond op de kruising Dorpsstraat, Sta tionsstraat een frontale aanrijding plaats. Een inwoner van Holten wilde, komende vanaf de Stations straat, linksaf de Dorpsstraat op rijden. De andere automobilist, af komstig uit de Meem, naderde uit tegengestelde richting en wilde rechtsaf de Dorpsstraat inrijden. Daar dit min of meer gelijktijdig gebeurde was de aanrijding een logisch gevolg. Het bleef bij plaat- schade. In de nacht van 3 op 4-10, om streeks 02.00 uur werd binnen de bebouwde kom een Holtens auto mobilist gecontroleerd die te veel aan Bacchus bleek te hebben geof ferd. Hoewel de man zelf verklaar de slechts alcoholvrij bier genut tigd te hebben was zijn promilage van dien aard dat hem dit een rijverbod en een boete van 750.- opleverde. In de avond van 4-10 werd gemeld dat een groep jongeren bij de Schu- re vernielingen pleegden aan daar staande fietsen en tevens een paar jassen hadden ontvreemd. Bij de komst van de politie was de groep, bestaande uit ongeveer 60 perso nen reeds het dorp ingetrokken. Bij het station de jongelui aange troffen maar hen daar weer achter gelaten in verband met de melding van een vechtpartij in de plaatse lijke discotheek. Na daar de zaak uit elkaar gehaalde te hebben was wel de rust weer gekeerd maar de gemelde feiten niet opgelost. De zelfde avond werd op de par keerplaats van het AC restaurant een personenauto opengebroken. Uit de auto werd een radio/casset terecorder ontvreemd. In de nacht van 5 op 10 oktober kon, na een achtervolging in sa menwerking met de collega's van Nijverdal, een persoon worden aangehouden. De mede inzittende wist te ontkomen. De auto, die was voorzien van valse kentekenpla ten, bleek te zijn gestolen. In de avond van 6-10 kon na een achtervolging een auto worden achterhaald waarvan de bestuur der een stopteken had genegeerd. Hij bleek ook te veel gedronken te hebben terwijl in de auto spullen werden aangetroffen die van dief stal afkomstig waren. Beide inzittenden hebben inmid dels een diefstal te Wierden be kend. 7-10 vond weer een ernstig eenzij dig ongeval plaats op de Al. De be treffende personenauto raakte met de linkerwielen in de middenberm, kwam aan het slingeren en sloeg vervolgens meerdere keren over de kop. Beide inzittenden werden uit het voertuig geslingerd en raakten ernstig gewond. Korhoenders, geschilderd door de Zweedse natuur schilder Bruno Lilje- fors. Natuurmuseum Bos Dierenwe reld exposeert van zondag 6 okto ber tot en met zondag 3 november schilderijen van de Zweedse die renschilder Bruno Liljefors. De expositie is tot stand gekomen met medewerking van het Rijks museum Twenthe. De werken van Liljefors werden verzameld door de Enschedese textielfabrikant Gerrit Jan van Heek en werden in 1930 aan het Rijksmuseum Twen- the geschonken. In navolging van de Twentse Och tenden, die SoCuWe in het vorige seizoen met veel succes organi seerde - denk maar aan de confe rence van Dika van de Wierdense Reveu en de modeshow van kle derdrachten - zijn dit seizoen op nieuw drie gezellige optredens op het programma gezet onder het thema Noabem in de Boschkamp. Op zondagmorgen 10 november zal het overbekende duo hanneke Hiddink en Ben Scheurs naar Hol ten komen. Het duo zingt liedjes in de streektaal en heeft inmiddels twee langspeelplaten en een CD volgezongen. Daarnaast zijn ze bij na vaste gasten in de programma's van Radio Oost en Omroep Gel derland. Aanvang 11.30 uur. Vrijdagavond 20 december zal de familie Karst uit Zuidwolde een uniek Drents- en Nederlandstalig kerst-concert uitvoeren. De familie schrijft haar eigen teksten. Het programma bestaat uit o.a. kerst liedjes, een eigentijds kerstverhaal en kerstgedichten. Aanvang 20.00 uur. Voro zondagmorgen 16 februari is het komische duo De Zwoagers uit Lichtenvoorde uitgenodigd. Dit duo, dat veel in Twente optreedt, heeft reeds platen gemaakr en werkte o.a. mee aan een tournee van Twente Plat en De Achterhoek Plat. Aanvang 11.30 uur. De toegangsprijs bedraagt per voorstelling 7,50. Een passe-par- tout, waarmee men alle optredens kunt bijwonen, kost 20,00. Kaar ten zijn verkrijgbaar op hety kan toor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2. Tijdens de afdelingsavond van de NBvP Dijkerhoek discussieerden de aanwezigen aan de hand van een inleiding van mevrouw Nel van Duffelen over het wonen op het platteland en de leefbaarheid daarvan. Mevrouw Van Duffelen sprak over het ontstaan van de bond en over de veranderingen in de samenleving. Besloten werd met een gedicht van Johanna van 't Land: 'Er is een land waar men sen wonen'. De volgende bijeen komst is op 23 oktober. Bruno Liljefors, geboren in 1860 in het Zweedse Uppsala, zwierf van kind an aan door de uitgestrekde bossen van zijn geboortestreek. Op zijn twaalfde begon hij met het tekenen van de dieren die hij regel matig tegenkwam. Van 1879 tot 1882 bezocht hij de kunstacademie van Stockholm, maar omdat hij de manier van lesgeven (het nateke nen van gipsmodellen) veraf schuwde, verliet hij de academie voortijdig. Liljefors maakte een studiereis door Europa en werkte in Duitsland, Frankrijk en Italië. Daarna vestigde hij zich in de om geving van Stockholm. Duitse en Zweedse universiteiten benoem den Liljefors tot eredokter. Hij overleed op 79 jarige leeftijd op zijn landgoed Uppland en was één van de grootste dierenschilders die het wild realistisch wist weer te geven. De expositie is te bezichtigen da gelijks van 09.30 tot 17.30 uur, zon dags van 11.00 tot 17.30 uur. Geboren: Adriana Kim, dv. P. J.M. Hoppen en J. S. Wolthek; Joost Joannes Hendrikus, zv G.A.M Kemper en J.T. M ten Have; Willemine Hendrike, dv W.J.J. Berends on M.G. Venek laas. Overleden: D.M. Aanstoot, oud 70 jaar; J. Bosschers, oud 69 jaar; J. Bekkemens, oud 63 jaar. Ondertrouwd: H.J. Stevens, oud 28 jaar en J.H. Ulfman, oud 25 jaar. Gehuwd: J.H.J. Bisschop, oud 28 jaar, Meppel en J.H. Slag, oud 23 jqar, Meppel; G.W. Hulsman, oud 24 jaar en C. Bosshcers, oud 22 jaar; B. Seppenwoolde, oud 25 jaar, Wierden en J.W. Poliste, oud 22 jaar. /X\ //2\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink (Jeugddienst); nevendiensten: niet ontvangen. Uitgangscollecte: Werelddiaco- naat. Oppasdienst: mw Tuitert-Ko- perberg en Rebecca Door- nweerd. 19.00 uur: ds mw J. Kolkman, Surhuisterveen (Open Deur- dienst m.m.v. Sound of Joy uit Haarle). Diessenplas: 16 oktober: Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. P. Schravendeel, Nijverdal m.m.v. kinderkoor Mozaïek. 19.00 uur: da J. Kolkman, Sur huisterveen (Open deurdienst in Hervormde Kerk). Kindemevendienst: groep 3 ebm 8 o.l.v. werkgroep wereldia- konaat. De eerste collecte is voor kerk de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst:0-3 jaar: José Klein Nagelvoort-Beldman, In- grid Stam-Jansen, Jenny Dijk- ink-Aanstoot. 4-6 jaar: Janny Landweerd-Dijkink, Joke Bel- dman-Nijkamp, Ina Lubber- dink-Assink. R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. B. Albada, Marke- lo; uitgangscollecte: Werelddia- conaat. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Heilig Avodmaal, lopend). NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 12 en 13 oktober: mw C.M. Pis- caer/J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 12 en 13 oktober: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8A, Markelo. Tel. 05476-2992. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05780-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 61436. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 14 oktober: 20.00 uur, Jaarver gadering Postzegelclub in de Boschkamp; 19.45 uur, Mode show NBvP Espelo.in Trefpunt. 15 oktober: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in Irene. 17 oktober: 14.00-16.30 uur, re ceptie 100 jarig bestaan OLM in Vosman; 15.00-21.00 uur, ver koop t.b.t. kindertehuis Bal Anand door HVG Ora et Labora in gebouw Irene. 18 oktober: Jubileumconcert Holtens Gemengd Koor in de Kandelaar. 21 oktober: Bloeddonoravond Rode Kruis, vergadering Nacht voetbal 22 oktober: 20.00 uur, HVG Dijkerhoek in Bethanië,(dr. Minnema). 24 oktober: Gezellige avond Hervormde Vrouwengroep in Irene, 25 oktober: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur uitzending kerktele foon; 20.00 uur, Klaveijassen sv Holten; 19.00-21.00 uur, inleve ren speelgoed speelgoedbeurs in Boschkamp. 26 Oktober: 10.00-14.00 uur, Speelgoedbeurs in de Bosc hkamp. 13.00 uur, Diepe Hel- /Holterbergloop. 28 oktober: 17.30 uur, Raadsver gadering; 20.00 uur, najaarsle denvergadering HHV in De Biester. 30 oktober: 20.00 uur, Lezing Jos van Manen-Pieters in de Boschkamp. 5 november: 20.00 uur, Jaarver gadering HVG Dijkerhoek. Gevonden: zwart poesje met witte bef en pootjes; biezen mandje met deksel; donker blauw katoenen jack. Verloren: bruine portefeuille; rode kat; kunstgebit; bruin ge vlekte hond; foto tas met Olym pus camera; gouden slavenarm- band; fïetssleutel; rugzak met broodtrommel.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3