Kinder-ruilbeu rs had beter lot verdiend Zorg voor het milieu krijgt hoogste prioriteit in Holten Holtens Nieuwsblad Nauwelijks kans op feest-garantiefonds WEEK Goed gebruik van groene container DEZE Verhoging lasten voor burger onontkoombaar Puzzel Supporters Bar-dancing „DE WAAG" Kerkgebouw wordt monument Jubileum concert van HGK TANDTECHNISCH LABORATORIUM U ontvangt een fraaie ohm I Mns: Voorstel Kevelam onderuit gehaald Bejaarden sociëteit Dansles voor ouderen valt in de smaak Twentespelers naar Holten Open Deur- dienst Holtens Nieuwsblad Donderdag 10 oktober 1991-43ste jaargang no.41 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1 Gedrukte oplage 3075 Voor de 22e keer werd afgelo pen zaterdag de nachtpuzzeirit van MAC de Holterberg verre den. Holtens Nieuwsblad ging eens een kijkje nemen om van de deelnemers te vernemen hoe ever verend en spannend zo'n nachtelijke rit wel is. Kan sv Holten (over)leven de supportersvereniging? De in gewijden, en dat zi jn er velen in Holten, menen van niet. De rood-zwartcn hebben de weke lijkse ondersteuning langs het veld en de andere activiteiten die deze actieve supporters ontwikkelen, hard nodig. Het idee is uitstekend, maar de uitwerking is voor verbetering vatbaar. Vooral publicitair was er het nodige mis aan de eerste van vier ruilbeurzen voor kinderen die op initiatief van de Holtense Postzegel Club (HPC) en Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in het leven zijn geroepen. Zo werd de Holtense jeugd slechts via een berichtje in één krant geatten deerd op de ruilbeurs die afgelo pen woensdag werd gehouden met als onderwerp Dierendag. Er werd driftig geknipt en geplakt, daar niet van, maar de jeugd waarom het begonnen was, die zo tussen het bekende servet en tafel laken in, werd niet bereikt. Wellicht ook, dat het verzamelen niet meer trendy is voor de jeugd. „We weten niet wat de oorzaak is, maarjammerishetwel. Zeker voor Nicole Leushuis, onze stagiaire, die de coördinatie heeft van de ruil- middagen. Nicole heeft daarvoor veel werk verzet" verklaart Inge Scharrenberg van SoCuWe, die on middellijk ruitelijk toegeeft, dat met meer publiciteit, bijvoorbeeld via de basisscholen en het Holtens Nieuwsblad, er wellicht toch wat meer jongens en meisjes gekomen waren met het doel om zaken als postzegels, posters en platen te rui len. Nu bleef het bij een veertigtal meest jonge kinderen, die aan een grote tafel zich bezig hielden met het tekenen en kleuren van dieren- platen. De Holtense Postzegelcub, die via deze middagen probeert de jeugd meer belangstelling bij te brengen voor het 'postzegelen' hoefde maar mondjesmaat in actie te komen. Uit een grote stapel overcomplete postzegels, allemaal met dieren als onderwerp, konden de kinderen een keuze maken. Ter gelegenheid was ook dierenarts dokter Coppoolse naar de Bosc- hkanip gekomen om de kinderen met raad en daad bij te staan bij de verzorging van hun dieren. Het De fraaie - dieren - postzegels trokken veel bekijks op de ruilbeurs. bleef bij af en toe een vraag, dieren werden niet meegenomen. De openbare bibliotheek had zich spontaan bereid verklaart hun spelmiddag ter gelegenheid van de Kinderboekenweer een week te verplaatsen naar 9 oktober en ex poseerde eeb verzameling dieren boeken. De eerstvolgende ruilbeurs is op woensdagmiddag 11 december, het thema is dan: muziek. IEDERE VRIJDAG GEOPEND De Kerkvoogdij van de hervormde kerk heeft het gemeentebestuur verzocht het kerkgebouw voor de dragen voor plaatsing op de natio nale monumentenlijst. De toren van de hervormde kerk, die eigen dom is van de gemeente Holten, staat reeds op deze lijst. Het college van burgemeester en wethouders hebben inmiddels toe gezegd, hun medewerking te willen verlenen. Het Holtens Gemengd Koor geeft ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan op 18 oktober een concert in de Kandelaar. De eigenlijke vie ring werd reeds op 2 juni van dit jaar in besloten kring gevierd. Onder leiding van dirigent Folgert Zwaving is een programma inge studeerd met nummers van ver schillende componisten. Ter gele genheid van het Mozartjaar zijn ook enkele stukken van deze com- I ponist in het programma opgeno- men. Aan het concert wordt medewer- king verleend door de Holtense so- praan Nettie Bos. Zij zingt enkele nummers met orgelbegeleiding j van de heer Zwaving en zingt sa men het met koor enkele solo's. Tevens verlenen de Twentezan- gers uit Rijssen medewerking aan dit concert. Het koor wordt bij en kele nummers op het orgel en op I piano begeleid door Henk Ooster- veen uit Enter. De zorg voor het milieu zal in de komende jaren in Holten een prioriteit van de eerste orde worden. In de komende gemeente begroting, die aanstaande vrijdag aangeboden zal worden aan raadsleden en pers, zullen de gemeentelijke plannen voor een leefbaar milieu een belangrijke plaats innemen. Dat die zorg te vens een financieel vertaald zal worden een een verhoging van de lasten voor de burger staat, zonder de inhoud van de aan biedingsbrief te kennen, nu al wel vast. Wil de gemeente de haar gestelde taken goed kunnen uitvoeren, zal er extra mankracht nodig zijn en dat zal financieel vertaald moeten worden, zo liet wethouder Henk Westerik de commissie ge meentewerken afgelopen maandag al weten. dat de achterstand In het beoorde len van de hinderwetvergunningen 'gigantisch is. „De stapel is nu al zo hoog" vertelde Westerik, daar bij zijn arm op ellebooghoogte hou dend. Daarom dient de gemeente lijke dienst volgens de wethouder op korte termijn te worden uitge breid met een juridisch medewer ker. Om de milieutaken te kunnen uit voeren, beschikt Holten sinds kort over een milieuwerkplan, waarin vrij gedetailleerd de gemeentelijke milieutaken worden omschreven. Hoewel de wethouder aan de com missieleden toezegde, niet op alle slakken zout te willen leggen, die nen de regels wel opgevolgd te wor den. Door een regelmatige contro le, waarbij samengewerkt wordt met de politie, wil men schade aan het milieu zoveel mogelijk tegen gaan. De milieuvluchten van de rijkspolitie zullen geïntensiveerd worden. Deze vluchten worden on dersteund door de plaatselijke po litie door middel van een auto die op aanwijzing van de helicopter direct ter plaatse bij een eventuele verdachte locatie polshoogte kan gaan nemen. Enkele ambtenaren van de gemeente zullen aangewe- Met name op het gebied van de hinderwetvergunningen voor landbouwbedrijven staat de ge meente voor een krachtproef. In de komende vier jaren zullen een groot aantal van de reeds verleen de vergunningen opnieuw in de vorm van een revisie vergunning moeten worden verleend, terwijl er na inventarisatie, die aan het eind van 1990 is gehouden, blijkt dat er nog steeds bedrijven geen hinder wetvergunning hebben, deels om- De gemeente Holten wil door een betere controle zorgen voor een leefbaar milieu. Met name de agrarische sector zal door middel van controles op zijn verantwoordelijkheid worden gewezen. EERSTE DRC3SUUR DAS De KAPPER KOMT M'N S7^ART WORDT OOK &EYJASSCH IX zen worden met toezicht en opspo ring op de naleving van de wetten. Enige niet met- name genoemde probleemgevallen zullen op korte termijn al worden aangepakt. Stappenplan Een stappenplan zal ten grond slag liggen aan het systematisch uitvoeren van de controles. Bij deze controle zullen voor zover van toepassing de volgende milieuwet ten aan de orde komen: hinderwet, afvalstoffenwet, wet chemische af- valstroffen en lozingsverordening. De eerste stap zal bestaan uit een bedrijfsbezoek door de toezicht houdend ambtenaar, waarbij de nadruk zal liggen op voorlichting, inventariseren en waar nodig corri gerend optreden. De bevindigen van de ambtenaar zullen schrifte lijk aan de betrokkene worden meegedee. In stap twee vind de verstre^en informatie voor al uw ïffijs gebitsprotheses ?Wu)J^ kroon- en brugwerk rep. kunstgebitten Dental Cornb. Rijssen Vennekesgaarden 67 7462 EA Rijssen Info 05480-2 00 30 Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. uUU9IIB6l* PPIJvvTC* Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: EjU'BW J Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. ohm mevr.. Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 1 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt abonnementsgeld I per jaar ad 44,70. ODC-Weekbladpers in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactie: Frederique-Rentenaar tel. 053-28 15 00 Ingrid Astrego tel.053-31 72 89 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 47 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 eerste hercontrole plaats. Afhan kelijk van de ernst van de situatie zal de ambtenaar desnoods verge zeld worden door een politieamb tenaar. In stap drie volgt dan straf rechtelijk optreden. Klachten over bedrijven die bij de gemeente bin nen komen, ook die van burgers, zullen worden vastgelegd in een klachtendossier. De Bejaardensociëteit komt op dinsdag 15 oktober weer bijeen, dit keer in gebouw Irene. De heer Koopman geeft dan een lezing over gebruiken van vroeger. Begonnen wordt om half drie. De belangstelling voor het dansen voor ouderen, dat op dinsdag 1 oktober in dorpshuis De Bosc hkamp van start is gegaan, blijkt zo groot te zijn dat de Stichting voro Sociaal en Cultureel werk overweeg een extra beginners- groep (brons) te laten starten op de dinsdagmiddag. Belangstellenden dienen zich eerst in te laten schrij ven op het kantoor van de Stich ting, Tuinstraat 2, tel. 62755. Aan de hand van het aantal inschrij ving wordt bekeken of deze extra groep doorgang kan vinden. Dansen voor ouderen is dansles voor mensen vanaf zo'n 60 jaar. Een van de leukste dingen van dansen is, dat het in groepsver band plaats vindt. Hierdoor kan men nieuwe kennissen en vaak Öok nieuwe ideeën opdoen. De dansles niet niet alleen voor paren, ook als dame of heer alleen is men welkom. Speciaal voor de junioren A t/m C komen de FC Twentespelers Fred Rutten, André Paus en Marcel Peeper woensdagmiddag 16 okto ber vanaf 14.00 uur naar Meer manskamp. Zij zullen daar voor de jongere rood-zwarten een stage training verzorgen. De jeugdcommissie van sv Holten verwacht daarbij een grote deelna me van haar eigen jeugdleden. Ook andere geïnteresseerden zijn daar bij als toeschouwer van harte wel kom. In de Hervormde Kerk wordt zon dag 13 oktober een Open Deur- dienst gehouden met als thema: Een vaste Burcht? Voorganger is oud plaatsgenote Da. Joke Kolk man uit Surhuisterveen en de gos pelgroep Soud of Joy uit Haarle verleent muzikale medewerking. De dienst begint om 19.00 uur; vanaf 18.50 uur is er samenzang. Of de liberaal Jan Kevelam het nu zo bedoelde, werd niet helemaal duidelijk, maar zijn in de commis sie financiën uit de losse pols geop perde voorstel om een garantie fonds te stichten ten bate van Hol tense evenementen, lokte onver wachte felle reacties uit van de diumelementen, dranghekken en stroomvoorziening. De PvdAer Metsemakers rea geerde ongemeen fel. „Het is poli tiek heel handig om dit nu zo te spelen, zonder man en paard te noemen, dan hou je je handen schoon als het onverwacht fout PvdAer Jan Metsemakers, terwijl loopt" beet hij zijn liberale oppo- de CDAer Harry Dul zich ook niet onbetuigd liet. Kevelam deed zijn voorstel naar aanleiding van een krantenartikel in een van de regionale dagbladen, naar aanleiding van een evaluatie vergadering van de carnavalsvere niging De Fienpreuvers over het zo geslaagde Keunefeest. De carna- nent toe. De CDAer Dul voegde er aan toe, dat het wel vreeemd is dat waar de landelijke liberalen de overheidsbemoeienis wil terug dringen, de plaatselijke WD de subsidies wil verhogen. „We gaan geen feestjes subsidiëren". Kevel ham legde uit dat het slechts ging om een bufferfonds, dat gevoed zou valisten willen zich er best voor moeten worden door gemeente, be- inzetten om volgend jaar opnieuw drijven en Handelsvereniging, een Keunefeest te organiseren, maar voor zijn medecommissiele- maar dan wel met steun van ande- den werd met deze uitleg het voor re verenigingen in Holten omdat stel er niet geloofwaardiger op en een dergelijk feest voor een kleine ook wethouder Dalhuisen hield de groep vrijwilligers een te zware op- boot af. gave is, terwijl de financiële risico's voor één vereniging eveneens te groot is. Daar het gemeentebestuur bij monde van burgemeester Van Rappard zich ook erg enthousiast had getoond over opzet en uitvoe ring van het evenement, leek het Kevelam een uitstekend idee, om dat enthousiasme vorm te geven in een garantiefonds, waaruit de or ganisatoren eventueel een bijdra ge zouden kunnen krijgen als de boel spaak zou lopen. Wethouder Dalhuisen legde Kevelam voor zichtig uit, dat dit voorstel hem wat onverwachts op het dak viel en dat een eventuele bijdrage beter van geval tot geval bekeken kon worden. De gemeente levert wel eens een geldelijke bijdrage, zoals bijvoorbeeld aan het Internatio naal Folkloristisch festival, maar verder beperkt de gemeente zich tot het beschikbaar stellen van po- De eerste resultaten van het ge scheiden ophalen van het groente- fruit- en tuinafval (GFT) in Holten zijn uitstekend. Dat blijkt uit het onderzoek van het Veluws Com- posteerbedrijf in Wilp, dat het GFT-afval van het Gewest Mid den IJssel composteert. Toch blijken er nog altijd mensen te zijn die rommel door hun GFT afval doen, zo meldt de gemeente reinigingsdienst. De beladers lich ten regelmatig deksel van groene containers op om de inhoud te con troleren. Een enkele keer constate ren zij dat mensen verkeerd afval in de groene container hebben ge daan. Het gaat vaak om plastic, dat niet kan vercomposteren. Maar ook lege melkpakken en an der afval komt regelmatig in de groene container terecht. Alleen afval dat kan'verrotten en schim melen' mag in de groene container. Alle afval van dierlijke en plant aardige oorsprong dat snel kan vergaan. Dus geen oude schoenen of dikke takken van struiken en bomen. Ook aardappelschillen en bijvoorbeeld wortels van kweek- gras mogen meegegeven worden. Een probleem voor de gebruikers is het schoonhouden van de con tainer. Er zijn speciale papieren zakken bij de supermarkten te koop die er voor zorgen dat de container schoon blijft. De ver koop van de zakken loopt goed.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 1