dHÈÊÏl fl 'I 'De Kat van Kees' kroon op dorpshuis Tienersoos Musky buiten Holten T rainingspakken voor Okia-teams Uit m Texels Mannenkoor in concert met HMK 'Huizen in boeken' Weersvoorspelling houdt rijders weg bij Holterbergtoer Nacht om Holten Fietspad langs Vianenweg Jaaragenda PvdA- Holten steunt Wim Kok The Ice Gang in de Schure Gemeenten vragen om maatregelen parallelweg HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare commissievergaderingen Commissie voor woonruimtezaken Be weg wij zering VVV vernieuwd Exploitatie Boschkamp floreert goed Voorverkoop Dire Straits 5 De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 7 oktober 1991 om 15.30 uur in het gemeentehuis, kamer 1. De agenda vermeldt o.a.: - exploitatie voor een kinderdagverblijf; - verbeteren Langstraat (2e fase); - milieu-werkplan; - aanschaf c.v.-ketels, gordijnen e.d. t.b.v. osb Kolschool en osb Haarschool; - verkoop strookje grond aan NV Energiebedrijf IJsselmij t.b.v. bouw van een middenspanningsruimte aan de Beusebergerweg; - sanering wegbeheer; overname beheer en onderhoud van de Beekweg. De commissie financiën vergadert op dinsdag 8 oktober 1991 om 15.30 uur in het gemeentehuis, kamer 9. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot voeding van het fonds voor aanschaf alarmeringsapparatuur Stichting Welzijn Ouderen Holten; - krediet voor diverse aanschaffingen t.b.v. de openbare scholen voor basisonderwijs de Kol en de Haar; - voorstel tot verhuur van het pand Lageweg 2 aan de Stichting Catalpa te Hengelo voor kinderopvang. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 7 oktober 1991 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat) Uitgifte bouwterreinen in bestemmingsplannen „De Beuseberg" en „De Haar". Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 4 oktober 1991 gegadigden voor een bouwterrein in de bestemmingsplannen „De Beuseberg" of „De Haar? een Informatie-set met Inllchtlngenstaat kunnen afhalen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. De inlichtingenstaat dient ingevuld en ondertekend per omgaande, doch uiterlijk binnen 1 maand na de datum van deze publicatie bij burgemeester en wethouders van Holten te worden ingeleverd. Het betreft hier de verkoop van bouwterreinen voor: 3 vrijstaande woningen aan Erve Broekhuis in plan „De Beuseberg" 3 vrijstaande woningen aan de Koningin Wilhelminastraat in het plan „De Haar" 3 halfvrijstaande woningen aan Erve Joost in plan „De Beuseberg". Met betrekking tot de halfvrijstaande woningen moeten gegadigden per koppel (medebouwer) inschrijven. Beide gegadigden dienen daartoe een inlichtingenstaat in te vullen. Aan de hand van een puntenberekening zal in beginsel worden bepaald wie voor een bouwterrein in aanmerking komen. In de informatie-set wordt nadere toelichting gegeven op de werking van het zgn. puntensysteem. Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Holten worden aangemerkt zij, die sociaal of economisch aan de gemeente Holten zijn gebonden. Ook gegadigden van buiten Holten, die niet aan deze vereisten voldoen kunnen zich als gegadigde laten inschrijven. Holten, 3 oktober 1991 De herenteams 640 kg en 680 kg van de touwtrekvereniging Okia werden onlangs in nieuwe trainingspakken gestoken door de fa Boks Oolbek- kink assurantiën. Op de foto het 680 kg team met uiterst links staand trainer Henk Schorf- haar. Naast hem sponsor JA.G. Oolbekkink Het jeugdteam werd on langs in dezelfde kledij gestoken door Loonbedrijf Markvoort. Met de onthulling van 'de Kat van Kees', zoals Holtens nieuwste kunstwerk al in de volksmond ge noemd wordt, is het dorpshuis aau de Tuinstraat een kunstwerk rij ker geworden. Afgelopen vrijdag vierden vertegenwoordigers van de gemeente Holten, de gebrui kersraad van het dorpshuis, de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk Holten en enkele vrijwilli gers van die stichting het succes van de nieuwe behuizing van het sociaal-culturele werk in Holten. Jenny van Ulzen leverde met een fraai bloemstuk bij aan de feeste lijkheden. Hoewel het gemeentebestuur van Holten alle bijna honderd vrijwilli gers van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk Holten persoonlijk had uitgenodigd, was het afgelo pen vrijdag toch voornamelijk een gezellig onderonsje voor de plaat selijke bestuurders en de leden van de gebruikersraad. De ware vrijwil liger blijkt voor een dergelijk offi cieel vertoon toch weinig te voelen. Desondanks verzamelde zich te gen vijfen toch een achtenswaar dig gezelschap, dat uit de mond van burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard nog eens het succes van het ooit zo sceptisch begroete dorpshuis vernam. „Er zijn maar weinig gemeentes met een zo gun stige exploitatie van het dorps huis. Laten we echter niet vergeten dat dit alleen maar mogelijk is Op verzoek van de bewoners van de Vianenweg, zal het college van b W op korte termijn onderzoeken welke subsidiemogelijkheden er zijn om de verkeersproblemen op de Vianenweg aan te pakken. Zo wordt bekeken of er subsidie mo gelijk is voor de aanleg van een separaat fietpad. Verder studeert men over de mogelijkheden de weg door middel van afsluitbomen voor het doorgaande verkeer af te sluiten. Na een korte omloop stond voor alle 132 sportievelingen de eerste beklimming van de Holterberg op het programma. Vervolgens liep het parcours via de Ligtenberg en de Borkeld naar Markelo. De 80 en 150 km rijders gingen hier richtig Diepenheim, waar de 80 km rijders zich weer afsplitsten om via de Markelose berg en de Beuseberg de finish in Holten te bereiken. De 150 km rijders vervolgenden hun weg via Hengevelde en de Huizen in boeken, is het thema van de Kinderboekenweek die gehou den wordt tot en met 12 oktober en waarvoor ook ruime aandacht wordt besteed in de Holtense bi bliotheek. Ter gelegenheid van de Kinder boekenweek komt op uitnodiging van de Bibliotheek Holten de schrijfster Ida Vos dinsdag 8 okto ber een drietal lezingen houden voor de leerlingen van groep zeven en acht. De eerste is om 09.30 uur in buurtschap Oele bij Hengelo langs de watermolen richting Enter. Daar kwamen de 110 en 150 km rij ders weer samen en ging het verder naar Hellendoorn via Nijverdal en Hulsen en langs de Regge. Door nog een keer de Holterberg te be klimmen werd de finish b(j de sporthal weer bereikt. Er deden zich tijdens de goed geor ganiseerde tocht over de duidelijk van pijlen voorziene route geen problemen voor. In de nacht van 5/6 oktober organi seert MAC de Holterberg voor de 22e keer de nachtpuzzelrit voor auto's en motoren, de Nacht om Holten. Het is een puzzelrit, eenvoudig van opzet, zodat een ieder deze rit kan rijden. De totale lengte van de rit bedraagt ongeveer 80 km en de gemiddelde snelheid bedraagt 24 km per uur. De rit, welke volgens routebe schrijving (eigen reglement) zal De komende maanden is er welke week weer wat te beleven in tiener soos Musky in het dorpshuis. In ieder geval is er elke week disco met disc-jockey Marnix v.d. Molen, maar daarnaast wordt bijna elke week wel een bijzondere activitiet gehouden. Tienersoos Musky is vrijdagavond van 19.00-21.00 uur geopend; de entree bedraagt twee gulden. De Rijssens Museum Miniatuur stijlkamers en inte rieurs, in perspectief vervaardigd, zijn vanaf 16 oktober tot en met 8 november te bewonderen in het Rijssens Museum. Maker van deze ruimtelijke minia tuur interieurs is Loek Lensink uit Zaandijk. Zijn miniaturen, van onder andere stlijkamers, kerken, ouderwetse winkeltjes in de sfeer van de 18e en 19e eeuw zijn tot in alle details handgemaakt. De openingstijdens zijn: maandag tot en met vrijdag 10-12 en 14-17 uur. zaterdags en zondags geslo ten. Lochemse Schouwburg Cabaret Zak en As met het pro gramma Zak en As ontkent alles, opent vanavond, donderdag 3 ok tober het theaterseizoen. Zaterdag 5 oktober: En ik dan, blijspel van Annie M.G. Schmidt. Het concertseizoen wordt geopend op zondag 6 oktober met een kof- worden verreden, wordt dit jaar verzorgd door E. KI. Teeselink, G. Agterkamp, H. Bekkernens en H. Paalman. De start is vanaf 20.00 uur bij het clubhuis van de MAC 't Stuurhuus, Beusebergergweg 27a, waar tevens de pauze en het eind punt is. Inschrijving is vanaf 19,30 uur. Tij dens de rit wordt de deelnemers een kopje koffie aangeboden. Alle deelnemers ontvangen een rally bord en een jaarschildje. tienersoos is voor jongeren van twaalf tot en met vijftien jaar. Het programma voor de eerst vol gende twee keer is: iedereen die maar een beetje biljarten kan, kan zijn of haar kwaliteiten laten zien op 4 oktober tijdens de biljart- tcompetitie. Spannende, komi sche en mysterieuze goocheltrucs zijn te zien op 11 oktober. Adje Oolbekkink is de goochelaar. fieconcert door Jans Peter Maintz- violocello en Jana Ackun-piano. Aanvang 12.00 uur. Deventer Schouwburg Het Poolse gezelschap Warszavs- ke Opera Kamerlane brengt vana vond Nozze de Figaro van Mozart. Vrijdag 4 oktober is er een familie voorstelling door Frank Groothof en Erna Sassen ter gelegenheid van 30 jaar Amnesty International. De try out van Private lives met in de hoofdrollen Willem Nijholt en Trudy Labij is op zaterdag 5 okto ber. De Deventer amateurdag op zon dag 6 oktober wordt om 11.45 uur geopend met een balonnenwed- strijd voor kindren tot 12 jaar. Jenz Peter Maintz, cello en Jana Ackun, piano concerteren dinsdag 8 oktober in het kader van de Stichting Kamermuziek Deventer. Vrijdag 11 oktober: Orkater met het toneelstuk Een goed hoofd. Toneengroep Volksonderwijs De venter speelt zaterdag 12 oktober De getemde Feeks van Shakespea re. Het bekende Ierse folkensemble The Dubliners doet op him toernee op donderdag 19 oktober Deventer aan. Kasteel Het Nijenhuis Tot en met 20 oktober wordt door de Hannema-de Stuers Fundatie in Kasteel Het Nijenhuis te Heino een tentoonstelling georganiseerd van tekeningen en andere reisim pressies reis die de Nederlandse kunstenaar Marius Bauer in 1897- '98 maakte door India en de Oriënt. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. Museum De Waag In museum de Waag is tot en met 20 oktober de tentoonstelling 'Boe ken getekend', het boek in 75 jaar Nederlandse spotprent, te zien. De expositie maakt deel uit van de manifestatie Boek Kunst ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van de openbare Bibliotheek te Deventer. Ter gelegenheid van het jubileum zijn op negen plaatsen in Deventer exposities te zien rond het thema 'Het boek in de kunst'. OKTOBER: 5 oktober: Concert Holtens Man nenkoor; Ice Gang in De Schure. 5/6 oktober: Nacht om Holten. 17 oktober: receptie 100-jarig be staan OLM Holten. 17/18 oktober: Zaagmolentrofee. 18 oktober: Jubilemconcert HGK. 24/25 oktober: Zaagmolentrofee. 26 oktober: Holterbergloop. 28 oktober: gemeenteraadsverga dering. 31 oktober: Zaagmolentrofee. NOVEMBER: 1 november: Zaagmolentrofee. 2 november: Najaarsconcert HMV; Moonchild in De Schure. 4/5/6/ november: Commissoriale begrotingsvergaderingen. 8/9 november: COC met De avond van de 7e juli; revue DAT raakt wat. 11 november: Jubileumrecepte Supportersver sv Holten. 15 november: Najaarsconcert Hol tens Mannenkoor. 21 november: 40 jarig bestaan landbouw-bedrij fsvoorlichting. 25 november: gemeenteraadsver gadering (begroting). DECEMBER: 7 december: Faslane Frolics in De Schure. 16 december: gemeenteraadsver gadering. 17 december: kerstviering NBvP Holten. 18 december: Volkskerstzang 20 december: Kerstconcert Hol tens Mannenkoor. 23 december: Kerstviering NBvP Espelo 29 december Oliebollencross JANUARI: 6 januari: nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 10/11 januari: NachtvoetbalMos- sink. 18 januari: Holterbergcross. 28 januari: jaarvergadering NBvP Holten. MAART: 7 maart: Poastzegelruilbeurs. APRIL: 4 april: Voorjaarsconcert HMV. MEI: 5 mei: Bevrijdgingsloop 23 mei: Straatvoetbal. 24 mei: Allard van Bruggentoer- nooi JULI: 9/tm 16 juli: Internationaal Folklo ristisch Festival. Een ruime meerderheid van de PvdA Hoten heeft afgelopen don derdag tijdens een extra belegde afdelingsvergadering zijn steun betuigd aan partijleider Wim Kok. Zestien leden spraken zich uit voor steun aan Kok. drie partijleden konden zich niet vinden in de be zuinigingsplannen van de rege ring. „De partij is gered" riep voor zitter Cêes van de Weerdhof opge lucht uit, na het tellen van de stem men. Fraktievoorzittter Wim Dalhuisen heeft afgelopen zater dag - zonder in conflict te komen met zijn eigen overtuiging-- tijdens de landelijke vergadering in Nij megen de Holtense steun ten gun ste van Wim Kok overgebracht. Fel tegenstander op de Holtense vergadering van de bezuinigings voorstellen was oud-voorzitter Jan van der Harst, die zijn hart luchtte over het feit dat de sociale zeker heid door de bezuinigingsplannen voor WAO en Ziektewet worden verkwanseld. Hij kreeg bijval on dermeer van oud voorzitter van de Sportcommissie Johan Groene- veld. De VW krijgt in het dorp een nieu we bewegwijzering. De borcljes met het oude logo zullen worden ver vangen door verwijsbordjes met- het nieuwe VW Holten logo. De' 'operatie' wordt gefinancierd uit, het potje Holten promotie (niet te verwarren met Holten promotion) dat door de gemeente en VW ieder met 5000 gulden wordt gevoed. Verder zal uit het potje een gemar- - keerde route voor langlaufers wor- den opgezet en een gebouwenrou te, die voert langs markante ge bouwen in het dorp en het buiten gebied. DONDERDAG 3 OKTOBER 1991 W. De 'Kat van Kees' symboliseert de huiselijkheid van De Boschkamp. door al die mensen die belangeloos meewerken." Als blijk van waardering had de gemeente niet alleen een welrie kend Chinees-Indonesisch buffet laten aanrichten door Holtens nieuwste aanwinst op dit gebied, maar ook was voor de financiering van het bronzen kunstwerk van Kees Bos een greep gedaan in het gemeentelijk kunstpotje. Samen met een bedrag dat de gebruikers raad nog ter beschikking had en de schappelijke offerte die Kees Bos indiende, was het mogelijk de uit sparing in de buitenmuur van het dorpshuis verantwoord in te vul len. De spinnende bronzen kat moet symbool staan voor de huise lijkheid in De Boschkamp. Dat het beeldje met de rug naar de ingang staat opgesteld, is volgens Kees Bos om de kinderen op de speel plaats van het aanpalende kinder dagverblijf er zoveel mogelijk van te laten genieten. Eenmaal binnen na een natte ont hulling, ging voorzitter P. Bakker van de gebruikersraad en de Stich ting SoCuWe nog een in op de sym boliek van de kat, waarbij hij op een subtiele manier ook nog eens wees op de ventilatieproblemen in het dorpshuis. „Aanvankelijk ke ken de Holtenaren even de kat uit de boom, maar nu ze eenmaal mas saal naar het dorpshuis komen, spinnen ze van genoegen" aldus Bakker. In het kader van het vijftien jarig bestaan organiseert Holtens Man nenkoor (HMK) op zaterdag 5 ok tober een concert waaraan mede werkt het Texels Christelijk Man nenkoor. Dit koor, onder leiding van Martin de Visser heeft de nod- ge ervaring opgedaan met optre dens in binnen- en buitenland. Als Christelijk Mannenkoor wordt uiteraard veel aandacht besteed aan het religieuze lied. Dat het niet geestelijk lied ook veel waardering ondervindt, getuigen enkele LP's, die door het koor zijn uitgebracht. Het Texels Mannenkoor en het Holtens Mannenkoor zullen elk af zonderlijk optreden maar treden ook gezamenlijk op. Het concert wordt gehouden in de Kandelaar en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Voor Bert van Jaarsveld is dit één van zijn laatste optredens met het HMK. Het najaarsconcert in no vember is voor hem niet alleen jubileum-, maar ook een afscheids concert. Na het najaarsconcert gaan HMK verder met Willem Jan van Asselt als dirigent. In deze jonge dirigent, woonachtig in Nij verdal, verwacht HMK een waar dig opvolger voor Van Jaarsveld te hebben gevinden. Door de slechte weersvoorspellingen voor het weekend met regen, on weer en aanwakkerende storm, viel het aantal deelnemers aan de herfsttoertocht van Wielervereniging Holten dit jaar behoorlijk tegen. Vooral de deelnemers uit de andere delen van het land durfden met zo'n weersvoorspelling de reis niet aan en lieten het afweten. De fietsers uit de omgeving hadden kennelijk het weer afgewacht en kwamen, toen het 's ochtends meeviel, toch aan de start bij sporthal 't Mossink. de bibliotheek. Ida Vos schreef een drietal boeken over de oorlog. Woensdag 9 oktober wordt er 's middags om twee uur voorgelezen. Iedereen van vier tot en met zeven jaar is welkom. Die middag is er ook 'dorp' in de bibliotheek gemaakt om de kinde ren te laten zien hoe mensen in andere landen wonen. Zo staat er onder andere een bedoeinentent. Er worden die middag kleurplaten en bouwplaten uitgereikt, die in haken op het'thema van de Kin derboekenweek. Er zijn voldoende kleurpotloden en scharen aanwe zig om alvast een begin te maken met het knutselen. De kleurplaten en bouwplaten moeten voor 21 ok tober ingeleverd worden wil men in aanmerking komen voor een prijs. Verder is er een tentoonstelling van de bekroonde boeken en de boeken die genomineerd zijn door de kinderjury. Iedere jeugdlener ontvangt tijdens deze week een boekelegger, ballon of een sticker. Jongerencentrum De Schure opent zaterdag 5 oktober het con certseizoen 1991-'92 met een optre den van The Ice Gang. Het optre den begint om 21.30 uur; de zaal is geopend vanaf20.00 uur. De entree bedraagt vijf gulden. Voor de bezoekers van De Schu re is The Ice Gang een oude beken de. De Enschedese formatie rond zanger/bassist Wim Markerink trad reeds enkele malen in Holten op. De muziek van The Ice Gang laat zich het beste omschrijven als een mix van de Beastie Boys en The Rolling Stones. De bandleden zelf omschrijven hun muziek als rap 'n roll. Vorig jaar wist de band de halve fi nale te bereiken van de Grote Prijs van Nederland. Daanaast bereikte de band de jaarfinale van Paper clip Live (NCRV) en speelde in het voorprogramma van Claw Boys Claw. De gemeenten Rijssen en Holten zullen bij Rijkswaterstaat aan dringen op maatregelen om de Pa rallelweg langs de Rijssense weg veiliger te maken voor het langza me verkeer. In tegenstelling tot de parallel weg langs de Markeloseweg, waar zich vrijwel nooit problemen voor doen, gebruiken automobilisten de parallelweg langs de Rijssense- weg als racebaan om het verkeer op de hoofdweg voor te blijven. Dat levert gevaarlijke situaties op voor de scholieren die van en naar Rijs sen rijden. De beiden gemeenten zijn echter niet gerechtigd zelf maatregelen te nemen, daar de Rijssenseweg en naastgelegen parallelweg onder het beheer van Rijkswaterstaat valt. Wegens overweldigende belang stelling zal de voorverkoop van kaarten voor de concerten, die Dire Straits volgend jaar geeft in De Kuip in Rotterdam, niet via de VW Holten lopen. De voorver koop die - onder voorbehoud- op 12 oktober wordt gehouden, vindt plaats via het VW kantoor Raai te.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5