De oudjes deden het zondag nog opperbest k Zakendoes Gastouderproject brengt vraagt en aanbod bij elkaar Bloedafname nu ook voor ouderen Platen 10-daagse Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HQITENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Extra groep voor cursus *^n® Engels BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Expositie Gevonden voorwerpen Veel bekijks bij rit klassieke motoren Donoravond: 21 oktober DONDERDAG 3 OKTOBER 1991 min c BAhhms I us Naast de oude motoren viel ook een fraaie collecte Heinkel scooters te bewonderen. Het oudste exemplaar van het ron kende 'wonder op twee wielen' was een Dresch uit 1929, maar ook de Terrot en de Triumph uit 1934 en de NSU Pony met het bouwjaar 1939, trokken zondag in Holten en omgeving de nodige bekijks. En wat te denken van oude en al lang vergeten merken als Moto Guzzi, Matchless, DKW Sparta en Sim plex. Gekleed in de lange leren jassen, bijpassende motorcaps op het hoofd en de onvermijdelijke stofbril op de neus, trok een lint van zo'n zestig motorrijders door de regio op uitnodiging van MAC de Holterberg. In het verleden wa ren er wel eens meer deelnemers geweest, maar toen klopten de weersvoorspellingen nog eniger mate. MAC de Holterberg organiseert al enige jaren een rit voor klassieke motoren, en heeft nu zelfs in eigen vereniging een speciale afdeling opgericht om de grote belangstel ling die er ook bij de Holtenaren bestaat voor zo'n fraaie oude mo tor, in goede banen te leiden. Voor lopig resorteert de afdeling onder de paraplu van de toertochten commissie, die ook deze keer de rit had gezet. In een gezapig tempo ging het van af het clubhuis 't Stuurhuus rich ting Diepenheim om via Markelo en de Borkeld terug te keren naar Holten, waar op het parkeerterrein van Wansink/Albert Heijn halt ge- hoduen werd voor een kopje koffie. De rijders werden daar opgewacht door een flink aantal Holtenaren, die zich de kans niet lieten ontgaan om al dat fraais eens van dichtbij te bekijken. Soms was een van de trotse eigenaren bereid om zijn motortje voor een belangstellende stationair te laten lopen en dat klonk zo te merken beiden als mu ziek in de oren. De collega motoren uit de wat zwaarderde klasse, de oude tracto ren, allemaal in bezit van Holtena ren, stonden al puffend en af en toe wel een beetje erg stinkend, in een haag opgesteld om de gasten te begroeten. Vervolgens ging het voor een tochtje van nog zo' dertig kilometer naar de andere kant van Holten om via de Heihuizen uitein delijk weer terug te keren bij 't Stuurhuus. De oude tractoren de den het wat rustiger aan en reden via de van hobbels voorziene Beu- sebergerweg naar het MAC ge bouw, waar opnieuw een flinke be langstelling bestond voor. Op 24 september werd een man op de Borkeld aangehouden, die in een auto reed, die niet was verze kerd. Tevens bleek de man nog een boete te moeten betalen van f 1700,-. Hieraan kon hij niet vol doen, waarna de man is overge bracht naar de Justitie in Almelo. Bij een pompstation aan de AI werd weer eens getankt zonder te betalen. Na het tanken liep één van de inzittenden van de auto de shop binnen, terwijl de bestuurder de auto in beweging bracht. Eerstge noemde man rende vervolgens weer naar de auto, waarna het voertuig met grote snelheid weg reed. De politie heeft de dader nog niet kunnen achterhalen. Eveneens op dinsdag 24 september te omstreeks 23.00 uur vond een verkeersongeval plaats op dé De- venterweg, waarbij drie gewonden vielen. De bestuurder verklaarde te zijn geschrokken van een over stekend konijn, waarna hij de macht over het stuur verloor. De auto kwam in een weiland tot stil stand, waarbij één persoon uit de auto werd geslingerd. Twee perso nen werden in een shocktoestand opgenomen in een ziekenhuis te Deventer. De derde licht gewonde kon na behandeling in het zieken huis weer naar huis. De auto werd zwaar beschadigd. Een autoambulance die eind 1990 werd ontvreemd in Holten, dook op in Aalten. Het voertuig bevond zich reeds in de derde hand. Gelet op de prijs die er voor betaald is, is er een proces-verbaal opgemaakt terzake heling. De feitelijke daders van de diefstal zijn nog niet boven water. Een bewoonster van de Haar klaagde over het feit dat ook over dag sommige autobestuurders hun auto parkeren alwaar een par keerverbod van kracht is (Verzet- straat-Churchillstraat-Canada- straat). De politie zal hier extra toezicht ophouden, waarbij er niet meer gewaarschuwd wordt. Voor personen die het betreffen: U weet ervan, het gaat geld kosten. U kunt dit zelf voorkomen. Op donderdag 26 september werd een fietser aangereden op de mini- rotonde op de Larenseweg. Een au tomobilist verleende geen voor rang. Het bleef bij enige schade aan de fiets. In de nacht van woensdag op don derdag werd er ingebroken bij de Slaapgigant aan de Oranjestraat. Men kwam via de Kerkstraat bin nen door een ruitje te vernielen. Weggenomen werden een paar honderd dekbedovertrekken met een verkoopwaarde van ongeveer f 55.000,-.Eventuele getuigen die die nacht wat bijzonders menen te hebben waargenomen, worden verzocht contact op te nemen met de Holtense politie. Op vrijdag 27 september reed een jongeman met zijn auto tegen een boom op de parallelweg van de Markeloseweg. Oorzaak onbe kend. De auto was die dag juist APK gekeurd, doch afgekeurd. Er mocht dus niet mee gereden wor den. Of technische gebreken de oorzaak van het ongeval waren, wordt nog nader onderzocht. Langs de Sprokkelweg werd een (oude) bromfiets aangetroffen van het merk Vespa Piaggio, kleur groen. De eigenaar is nog niet ach terhaald. Op zaterdag 28 september sloeg een bromfiets over de kop, omdat het voorspatbord op het voorwiel terecht kwam. De jongeman is voor nader onderzoek overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. Hij had o.m. schaafwonden en klaagde over pijn in de schou der. Langs de Valkenweg-Veenweg werd door kinderen een granaat gevonden. De kinderen waren in het bezit van een metaaldetector. De EOD zal het projectiel verwij deren. In het verleden heeft de politie er al vaker opgewezen of het verstandig is kinderen met een metaaldetec tor op pad te sturen, daar het vin den van projectielen dan niet uit gesloten is, met alle consequenties van dien. Het Gast Ouder Project Holten maakt sinds kort onderdeel uit van het Sociaal Cultureel Werk. Het Gast Ouder Project (GOP) is een vorm van kinderopvang voor ou ders die kiezen voor opvang in huiselijke omstandigheden. Het GOP bemiddelt en adviseert bij de opvang van kinderen van 0 tot 12 jaar. Het GOP brengt gast- en vraagouder met elkaar in contact. Daarnaast biedt het deskundige ondersteuning en hulp bij het vast- - leggen van onderlinge afspraken. GOP heeft daarbij een begeleiden de rol. Het GOP biedt een flexibele vorm van kinderopvang, ook buiten kantooruren en eventueel onregel matige tijden, voor kinderen van zes weken tot plm 12 jaar (einde ba sisschool). De kinderen worden op gevangen door en bij gastouders of - in nader overleg- eventueel bij de vraagpouder. Per gastouder zijn er één tot vier kinderen. Het GOP is voortiedereen die op vang nodig heeft vboor één of meer kinderen in verband met studie, cursussen of werk en voor iedereen boven achttien jaar, al dan niet met eigen kinderen, die er plezier in heeft en over de kwalitiet be schikt om regelmatig en voor lan gere tijd de zorg van een kind van een ander op zich te nemen. Wie meer wil weten kan iedere dinsdagmorgen tussen 09.00 en 10.00 uur op het spreekuur in het dorpshuis terecht bij de coördina trice, mevrouw A. Beekman, Tuin straat 2, telefoon 62755. Elk half litertje bloed is welkom. Opgeven Gymnastiek in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen vindt plaats op vrijdagmiddag van 14.00 -14.45 uur in lokaal 7 in het dorps huis. U kunt zich nog aanmelden. Twijfelt u, komt u dan eens een keertje kijken en meedoen. Stijldansen voor beginners is weer gestart op 1 oktober. U kunt u echter nog aanmelden. Het vindt plaats op dinsdagmiddag van 13.30 -15.00 uur in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis. Stijldansen voor gevorderden is weer begonnen op 30 september. De lessen vinden plaats op maan dagmiddag van 13.30 - 15.00 uur in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. U kunt zich nog aan melden. Voor alle lessen geldt aanmelden bij SoCuWe, het dorpshuis, tele foon 62755. Koersbal Binnenkort zal worden gestart met het koersbal in het dorpshuis. De precieze dag en tijd staat nog niet vast. Maar u kunt zich opgeven. Het is een heel gezellig balspel voor dames en heren. De gezelligheid staat voorop, maar daarnaast is er een stukje competitie in het spel. Er wordt namelijk in groepjes te gen elkaar gespeeld. Koersbal wordt gespeeld op een mat van 8x2 meter. Er wordt een klein balletje als doel als eerste gerold. Daarna proberen de deel nemers hun bal daar het dichtst bij te krijgen. De bal, die zij moeten rollen is echter geen gewone. Het zwaartepunt ligt niet precies in het midden. Er komt heel wat techniek bij kijken om de bal die koers te la ten rollen, die men van plan was. Techniek die zich eenvoudig, al doende laat leren. Naast de tech niek van het rollen, komt er daar naast de tactiek van het spel. Kort om koersbal is een spel, dat niet gauw verveelt. Meer informatie, of opgeven? Komt u naar het dorpshuis, of bel naar 62755. De belangstelling voor de cursus van de Stichting voor Sociaal ,en Cultureel Werk is al zo groot, dat besloten is met een extra groep van start te gaan op vrijdagoch tend van 09.30 tot 11.15 uur. Er zijn nog een aantal plaatsen beschik baar. Het accent van deze cursus ligt op de spreekvaardigheid en niet zozeer op de grammatica. Spelenderwijs zal er elke week een ander thema worden behandeld, bijvoorbeeld de weg vragen in En geland of boodschappen doen. Aan de hand van spelletjes en paarsge wijze weken zal men langzamer hand vertrouwd raken met de En gelse taal. De kosten van deze cursus bedra gen 96,- voor twaalf lessen. Voor meer informatie en opgave kan men terecht bij het kantoor voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuin straat 2, tel 62755. In AC restaurant Holten wordt tot medio januari 1992 een expositie gehouden van werken van Austra lische, maar nu in Hengelo wonen de schilderes G.P. Alsemgeest. De tentoonstelling omvat diverse schilderijen waarbij tevens ge bruik is gemaakt van de collage techniek. De jaarlijkse bloedafname-avond van het Rode Kruis wordt dit keer gehouden op maandagavond 21 oktober. Dat bloed steeds vaker een onmisbare bron is voor tal van levensreddende geneesmiddelen, blijkt ook wel uit de plannen om voortaan ook in Holten twee keer per jaar een afname-avond te hou den. Bovendien heeft het Rode Kruis de maximum-leeftijd voor bloeddonors verhoogd van zestig naar zeventig jaar zodat nog meer mensen bloed kunnen geven. Uit cijfers van het Rode Kruis blijkt dat in 1989 al meer dan 780 duizend donaties bloed verbruikt werden, maar dat bleek niet ge noeg. Alleen door hulp van het Belgische Rode Kruis kon aan de behoefte in Nederland worden vol daan. De verwachting is dat het tekort dit jaar oploopt tot 100 dui zend donaties. Vandaar ook dat de afdeling Holten van het Rode Kruis iedere gezonde Holtenaar in de leeftijd tussen 18 en 70 jaar op roept maandag 21 oktober naar de sporthal te komen. Mensen die nog maar kort in Holten wonen, of tot op heden zich niet als donor heb ben aangemeld, kunnen zich als nieuwe donor opgeven bij Mevr. C.H. van Iperen-Esseboom, Schou tenstraat 50, 7451 AT Holten. Tel. 05483-62126. Van 2 tot en met 12 oktober staan circa 1.275 van de Nederland se platenzaken in het teken van alweer de tiende Platen 10- daagse. Ook bij Foto Ten Velde zal gedurende deze periode extra veel aandacht geschonken worden aan dit muziekspekta kel. Bij aanschaf van muziekdragers (voor een bepaald minimum bedrag) zal de klant het Nationale Muziek Kado ontvangen. De nieuwste ontwikkeling op 'platen-gebied' is de cassette single, een uitkomst voor de jeugd. Zo kan met walkman of cas setterecorder de favoriete tophit beluisterd worden voor de prijs die gelijk is aan de aloude single: 6,95. /Z\ NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink (Jeugddienst); nevendiensten: Tineke Oldenburg, Mieke Aan- geenbrug, Jaap Wiegers. Uitgangscollecte: Kerk en Is raël. Oppasdienst: Anke Oonk en Maureen Jansen. 19.00 uur: Jaap Wigers Diessenplas: 9 oktober ds. Leer ink. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg, (viering HA) 19.15 uur: ds. M. Berg (viering HA en nabetrachting). Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. Ciska van Enbrink. De eerste collecte is voor Kerk en Israël en landelijk Pastoraat. Avondmaalcollecte voor Diako- nie, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Gery de Bie-Bolink, Marga Harbers-Bel- dman, Evelien Hulsman-v.d. Meulen. 4-6 jaar: Dineke Ma- nenschijn-Roelofs, Ina Ooster- veld-Potman, Janneke Lubber- dink-Oldenhuis. R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: Kerk en Is raël. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt; üitgangscollecte: Kerk en Is raël. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 5 en 6 oktober: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 5 en 6 oktober: J.A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel: 05483-62884. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Diereriartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05780-21629. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/'m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t'm vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 5 oktober: 20.00 uur, Concert HMK m.m.v. Texels Mannen koor in De Kandelaar; 19.30 uur, inschrijven Nacht om Holten, MAC de Holterberg. 8 oktober: Jeugdschrijfster Ida Vos in bibliotheek; 20,00 uur, HVG Dijkerhoek in Bethanië (eigen avond). 9 oktober: 14.00 uur, voorlees- middag in bibliotheek; 20.00 uur, afdelingsvond NBvP Hol ten in zaal Vosman; 19.30 uur, concert leerlingen MOCH in de Boschkamp. 14 oktober: 20.00 uur. Jaarver gadering Postzegelclub in de Boschkamp; 19.45 uur. Mode show NBvP Espelo in Trefpunt. 15 oktober: Bejaardensociëteit. 21 oktober: Bloeddonoravond Rode Kruis, vergadering Nacht voetbal 22 oktober: 20.00 uur, HVG Dijkerhoek in Bethanië,(dr. Minnema). 25 oktober: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur uitzending kerktele foon; 20.00 uur, Klaverjassen sv Holten; 19.00-21.00 uur, inleve ren speelgoed speelgoedbeurs in Boschkamp. 26 oktober: 10.00-14.00 uur, Speelgoedbeurs in de Bosc hkamp. 13.00 uur, Diepe Hel- /Holterbergloop. 30 oktober: 20.00 uur, Lezing Jos van Manen-Pieters in de Boschkamp. 5 november: 20.00 uur. Jaarver gadering HVG Dijkerhoek. Gevonden: twee bankbiljetten; 32 zwarte kunststof latten; goudkleurige reverspeld. Verloren: bugel (soort trompet) in koffer; VW wieldop; Euroche- quepas; bruine honderiem; bro che met steentjes; boterham zakje met kleingeld; bruine por tefeuille met foto's; gouden ket ting met kruis; 4 sleutels aan bruin leertje.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3