Europese touwtrektitel Holtense J eanet Brinks Holten verwoest of verminkt? ■yMui Poolse landdagen Okia terug uit Zwitserland Metsemakers alsnog eens met B en W Zwemmen in Deventer Fietspuzzel Oudjes doen het nog rap HOLTENS NIEUWSBLAD NIEUW RECYPIPE® IHT/l iKUilIlglU Bel voor gratis catalogus VRIJWILLIGE BRANDWEER Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1991- „Eerst maar eens even heerlijk uitrusten." Vermoeid maart o zo voldaan keerde Jeanet Brinks maandagavond met een gouden plak terug in de ouderlijke wo ning aan de Langstraat. Afgelopen weekeinde was zij met het Neder landse vrouwenteam in de 520- kilo klasse succesvol in het Zwit serse Stans bij het Europees kam pioenschap touwtrekken. Waar de Nederlandse heren het deze keer lieten afweten, stonden de vrou wen wel degelijk hun mannetje. Ook in de 560-kilo klasse ging de gouden medaille immers naar Ne derland. Voor Jeanet Brinks vormde de Eu ropese titel de bekroning op een succesvol touwtrekseizoen, waarin ze als lid van de Halfweggirls uit Lonnker ook al de oostelijke titel van de NTB opeiste. Vorige week vrijdag al haalde ze met de Half weggirls in de door Nederlandse teams beheerste strijd om de Euro pese clubtitels een zilveren medail le. Zaterdag moest ze met het Ne derlandse team aantreden om de vorig jaar in Slagharen behaalde tweede plaats te verbeteren. Het altijd sterke Zweden zou daarbij de te kloppen tegenstander zijn, maar Jeanet vreesde ook Spanje dat als eerste moest worden geklopt. „Dat was een nare loting en ik heb die nacht ook maar vier uurtjes geslapen. Spanje is zo'n ploeg waar je of heel goed of heel slecht tegen trekt. Die hebben we echter met een overbluft." Nadat ook de ande re drie wedstrijden waren gewon nen, wachtte het ook ongeslagen Zweden voor een spannende ont knoping. „Zweden heeft altijd een tactiek waarbij ze eerst heel lauw trekken en je dan proberen te ver rassen" weet Jeanet maar al te goed. „In de tweede trekbeurt had den we nog maar een halve meter over voordat we ze tot staan kon den brengen. Toen ging het echter ook gesmeerd." Feest dus in het Nederlandse kamp. Voor Jeanet was er echter ook een teleurstelling omdat ze aanvankelijk nog een week vakan tie zou houden in Zwitserland, maar door ziekte van haar vriendin maandag al de terugreis aanvaard de met het gezelschap van Okia. De trekkers van Okia moesten zich in Zwitserland voornamelijk tot aanmoedigen beperken want al in de poulewedstrijden viel de Hol tense ploeg zowel in de 640- als in de 680 kilo af bij de open strijd om de Europese clubtitels. „Te licht" concludeert Erik Bosschers die met Wim Marsman, Jan Meilink, André Wansink, Gerben Sluit, Ed win Beldman, Herman Brinks en Egbert Jansen de Holtense eer ver dedigde. Door vervangingen op het laatste moment was de ploeg maar liefst 12 kilo te licht en aange zien ook de loting in Stans niet meewerkte en de ondergrond te zacht was voor de aanvallende tac tiek van Okia, resteerde slechts een vierde plaats in de poule. Des ondanks kan Okia terugkijken op een geslaagde trip, waarop men toevalligerwijs ook nog Holtena ren ontmoette die in Stans het hu welijk van oud-Holtenaar Ate Oos- tenbrug en de Zwitserse Iris Klahr bijwoonden. Ook voor Gerben Wansink, die deel uitmaakte van de nationale jeugdploeg, was er geen eremetaal. Hij kon weliswaar op kracht goed mee maar was met zijn 82 kilo te zwaar en moest in allerijl zes pond afvallen hetgeen zijn prestatie niet ten goede kwam. De Nederlandse jeugdploeg eindigde als zesde in een veld van zeven. Komend jaar hoopt Okia in Ierland wat beter voor de dag te komen bij de EK. Daarvoor zal de komende winter hard getraind worden om zomoge lijk tot de nationale vertegenwoor diging te worden geselecteerd. PvdA-fractievoorzitter J.M.E. Met semakers slikte tijdens de gemeen teraad alsnog zijn kritiek in op de door B en W voorgestelde wijziging van de verordening woonruimte. Metsemakers meende oorspronke lijk dat woningzoekenden van bui ten Holten, die wel economisch aan deze of andere gewestgemeen ten gebonden zijn, benadeeld zou den worden door de nieuwe pun tentoekenning. Hij stond daarin, ook binnen de eigen fractie, alleen en kon door wethouder W.J. Dal- huisen overtuigd worden dat de aanpassing wel degelijk het recht vaardigheidsgevoel bij de eigen in woners zal versterken. Dalhuisen deelde mee dat hierdoor 53 Holte naren die ofwel geen werk hebben, of büiten het gewest werken nu vijftien punten erbij krijgen op de lijst van woningzoekenden. In het overdekte zwembad in De venter bestaat de mogelijkheid voor mensen vanaf 45 jaar op spe ciale uren te zwemmen. Op maan dag, donderdag en vrijdag tussen 14.30 en 15.30 uur is het zwembad speciaal voor deze groep geopend. Om 14.30 uur wordt er watergym- nastiek gegeven onder deskundige leiding van het zwembadpersoneel in het instructiebad. Het gaat hier bij om meer en beter bewegen. Men hoeft hiervoor de zwemkunst niet meester te zijn. Na afloop kan er ge zellig worden nagepraat onder het genot van een (gratis) kopje thee. De watertemperatuur in het in structiebad is 30 graden, in het diepe bad 26 graden. Het overdekte zwembad aan de Smyrnadwarsstraat 2 is makkelijk bereikbaar en ligt vlak achter het station van Deventer.. Wie nadere inlichtingen wil, kan tijdens de zwemuren bellen met telefoon 05700-21864 of in Holten contact opnemen met tel. 05483- 63327. (ingezonden) In het jaar 1829 voltrok zich een ware ramp over Holten. Het dorp Holten kreeg in dit jaar landelijke bekendheid als gevolg van een gro te brand, waarbij het vrijwel volle dig werd verwoest. Nadien werd het dorp weer opgebouwd tot een bloeiende gemeente, ingeklemd tussen de Noorder- en Zuiderenk. Het jaar 1991 kan voor Holten ech ter opnieuw een rampjaar worden. Deze ramp zal zich voltrekken als de plaatselijke politiek akkoord zal gaan met het door College van B. en W. gepresenteerde verkeers plan. Aanvaarding van dit plan heeft de volgende ernstige consequenties: 1. De verkeersveiligheid in ver schillende woonstraten neemt in ernstige mate af door de sterk toe nemende verkeersdruk. 2. De fi nanciële lasten voor zowel de ge meentelijke begroting als iedere inwoner zijn aanzienlijk; 3. De landschappelijke, waarde van de Noorder- en Zuiderenk wordt aan getast. Aanleg van beide verbin dingswegen betekent dat de enk- gronden worden verminkt. 4. Het woon- en leefklimaat in verschil lende woonstraten wordt grondig bedorven. 1. Verkeersveiligheid Bij het opstellen van het huidige verkeersplan zijn de onderzoekers uitgegaan van de volgende door het College van B. en W. geformu leerde doelstelling: Het verblijfsklimaat in de Dorps straat dient drastisch te verbete ren zonder dat dit ten koste gaat van het verblijfsklimaat in de om liggende woonstraten. De onderzoekers geven in het rap port aan, dat deze doelstelling ge haald kan worden, indien zowel een Noordelijke als Zuidelijke ver bindingsweg aangelegd wordt. Na dere bestudering van het rapport levert echter het bewijs dat deze doelstelling in het geheel niet wordt gehaald met de aanleg van beide verbindingswegen. Uit het rapport blijkt dat de verkeersstro men grotendeels via de omliggen de woonstraten wordt geleid! Het rapport geeft zelf aan dat de gevol gen voor de verschillende woonge- PVC-AFVOERBUIZEN diam. mm uitw. x wondd. prijs par malar bruto korting natlo 32x1.8 2.30 60% 0,92 32 x 3.2 3,15 60% 1,26 40x1,8 2.75 60% 1,10 40 X 3.2 3.95 60% 1,58 50 x 1.8 3.75 60% 1,50 50x3.2 5.20 60% 2,06 75 x 1,8 5.80 60% 2,32 75 x 3.2 7.80 60% 3,12 90 x 1.8 6,55 60% 2,62 90x3.2 10.00 60% 4,00 110x2.2 8.55 60% 3,42 110x3.2 12.20 60% 4,68 125x2.5 10.70 60% 4.28 125x3.2 13.95 60% 5,58 160 x 3.2 18.00 60% 7,20 160x4.0 21.55 60% 6,62 200 x 3.1 20.50 60% 8,20 200 x 4.0 26.55 60% 10,62 250 x 3.8 31.25 60% 12,50 250 x 5.0 40.55 60% 16,22 315x4.8 49.15 60% 19,66 315x6.2 63.05 60% 25,22 400 x 7.8 117.05 60% 46,82 500 x 9.8 194,00 60% 77,60 FRANCO wanes* SOO,- PLASTIC CENTRALE I.V. KUNSTSTOFLEIDINGSYSTEMEN VRIEZENVEEN (Ov.) BATHMEN (Ov.) 05499-62053 05704-3102 bieden desastreus zijn: a. Woongebied De Kol: - Industriestraat. Uit het rapport blijkt, dat de verkeersdruk in deze straat wordt vervijfvoudigd! Ook de omliggende straten kunnen hiervan „profiteren". - Drostenstraat. Ook in deze straat treedt ongeveer een vervijf voudiging van de verkeersdruk op! b. Toekomstig woongebied Lu- kensveld: deze toekomstige wijk mag zich gelukkig prijzen met een geweldig verkeersaanbod. Dit woongebied „erft" ongeveer de helft van het huidige verkeersaan bod in de Dorpsstraat. c. Stationsstraat: het verkeer neemt in deze straat met ongeveer 50% toe. d. Keizersweg: in deze straat neemt het verkeer met ruim 50% toe. e. Oranjestraat: het verkeersaan bod in het jaar 2005 is gelijk aan de huidige belasting. f. Dorpsstraat-West: het verkeers aanbod in het jaar 2005 zal slechts met 30% afnemen vergeleken met de huidige verkeersintensiteit. g. Larenseweg: de verkeersdruk in deze straat zal in het geheel niet af nemen. In het jaar 2005 zal de ver keersdruk met ongeveer 30% toe nemen vergeleken met het huidige verkeersaanbod. h. Dorpsstraat-centrum: het toe komstige centrum dat de bestem ming winkelerf-functie verkrijgt zal ondanks alle maatregelen toch met een aanzienlijk verkeersaan bod worden geconfronteerd. Hier door kan niet gesproken worden van een plezierig winkel- en ver blijfsklimaat in het centrum van Holten. Het zal voor iedereen duidelijk zijn, dat de verkeersveiligheid in bovengenoemde woongebieden ernstig wordt aangetast, hetgeen volkomen in strijd is met de door het College van B. en W. geformu leerde doelstelling. De industrie- groepen De Haar en De Kol wek ken in een artikel in het Holtens Nieuwsblad van 19 september jongstleden de indruk dat het ver keersaanbod in het woongebied de Kol aanzienlijk beperkt kan wor den als de Noordelijke verbin dingsweg maar helemaal wordt doorgetrokken. Dit is geheel on juist. Het rapport geeft immers aan, dat elke mogelijke variant tot een vervijfvoudiging van het ver keersaanbod leidt in het woonge bied De Kol. 2. Financiële lasten Uitvoering van het nu gepresen teerde plan betekent een onaan vaardbare aanslag op de gemeen telijke begroting. De kostenramin gen zijn naar mijn mening optimis tisch ingeschat. Uitvoering van dergelijke grootschalige projecten levert in de praktijk meestal grote tegenvallers op in de kostenbegro- ting. Het betekent in ieder geval dat andere belangrijke projecten niet of slechts gedeeltelijk kunnen worden uitgevoerd. Bovendien zal iedere Holtenaar worden gecon fronteerd met deze financiële las tenverzwaring. De koopkracht van iedere Holtenaar zal worden aan getast door de drastische verho ging van de onroerend goed belas ting (zowel voor huur- als koopwo ningen). 3. Landschappelijke waarde Het aanleggen van rondwegen be tekent een ernstige aantasting van de historisch gegroeide enkgron- den. Toekomstige generaties zul len nooit begrijpen waarom dit be sluit ooit genomen is 4. Woon- en leefklimaat De geluidsoverlast, die het gevolg is van aanleg van beide rondwegen zal het woon- en leefklimaat in Hol ten grondig verstoren. Dit geldt met name voor het woongebied „De Kol" en de toekomstige wijk „Het Lukensveld" waar de zuidelij ke verbindingsweg is geprojec teerd. Conclusie: Het huidige verkeersplan is op grond van verkeersveiligheid, kos ten, aantasting landschappelijk karakter en verslechtering van woon- en leefklimaat onaanvaard baar. Bovendien geeft het rapport oplossingen die in strijd zijn met de door haaf zelf geformuleerde doel stelling. Andere oplossingen Men kan zich nu afvragen op welke wijze de verkeersproblematiek dan wel opgelost moet worden, zonder de schadelijke effecten van het huidige plan. Naar mijn me ning moet de gemeentelijke poli tiek de volgende principe-uit spraak doen: Holten beschikt over prima rond wegen, die gevormd worden door de Al - S14 - Deventerweg - S14 - Rijssenseweg/Markeloseweg. Aanvaarding van dit principe be tekent, dat de enorme kosten ver vallen, die het gevolg zijn van het huidige plan. Bovendien vervallen hiermee ook alle andere genoemde nadelige effecten. Aansluitend hierop dient een zodanig verkeers circulatieplan te worden ontwik keld waarbij zowel de verkeersvei ligheid als bereikbaarheid opti maal wordt gewaarborgd. Ver schillende werkgroepen en politieke groeperingen hebben reeds prima ideeën naar voren ge bracht. Toch wil ik zelf ook een aantal idee ën naar voren brengen, waardoor het doorgaande en externe verkeer in de dorpskom aanzienlijk be perkt kan worden. 1. Een algeheel verbod van vracht verkeer in de dorpskom met uit zondering van bestemmingsver keer. 2. Ontsluiting van industriegebied De Kol door middel van het Zilver zandtracé (verbindingsweg Dros- tenstraat-Rijssenseweg). Al het vrachtverkeer van De Kol kan dan via de Rijssenseweg over de be staande rondwegen worden geleid. Het industriegebied De Haar heeft reeds een prima ontsluiting door de verbindingsweg met de S14. De onderlinge bereikbaarheid van beide industriegebieden kan zo doende plaats vinden via de be staande rondwegen. 3. Een algeheel verbod van gemo toriseerd verkeer in de Dorps straat ter hoogte van het Klavier tot Café Jansen. Alleen volledige "afsluiting levert een plezierig win kel- en verblijfsgebied op. Binnen deze grenzen kan het winkelbe stand aanmerkelijk worden uitge breid, waardoor de aantrekkings kracht van Holten als koopcen trum groter wordt. 4. Het aanleggen van extra par keergelegenheid op de flanken van het koopcentrum. Met name moet hier gedacht worden aan extra par keergelegenheid op Kalfstermans- weide met ontsluiting naar het woongebied De Kol. 5. Links afslaan richting Deventer op kruispunt ter hoogte van het Klavier dient verboden te worden. - Links afslaan richting Deventer ter hoogte van Kwok Shing dient eveneens verboden te worden. Door deze maatregelen zal de ver keersdruk op de Larensweg afne men. 6. Het aanleggen van verkeers drempels in Dorpsstraat, Oranje straat en Pastoriestraat om het doorgaande verkeer te ontmoedi gen. 7. Het instellen van éénrichtings- wegen in verschillende woongebie den waardoor het verkeersaanbod evenwichtig verdeeld wordt. Afsluitend wil ik de hoop uitspre ken dat de gemeentelijke politiek rekening wil houden met het brede maatschappelijke verzet en open zal staan voor de ideeën die de ver schillende werkgroepen reeds heb ben aangedragen. Een overhaast besluit van de gemeentelijke poli tiek om het door het College gepre senteerde plan goed te keuren zal achteraf zeker betreurd worden, omdat dit plan geen oplossing biedt voor de Holtense verkeers problematiek. Beter geen besluit dan een slecht besluit! J. W. Dikkers, Kieftenbeld 24. (Ingezonden) De hoorzittingen voor het ver keersplan Holten blijven gesloten ondanks de vele verzoeken tot openbaarheid. Het enige argu ment dat ik gelezen heb voor deze beslissing van het college van b w is dat de heer Van Rappard, burgemeester van dit vriendelijk dorp, anders poolse landdagen vreest. Een poolse landdag is een ander woord voor een rumoerige, wanordelijke vergadering. Als er één kwaliteit is die een burgemees ter dient te bezitten, is dat wel het goed kunnen leiden van een verga dering. De conclusie lijkt dan ook voor de hand te liggen dat het college niet zozeer bevreesd is voor de insprekers, maar grote twijfels heeft over de vergadertechniek van haar voorzitter. De heer Van Rappard begeeft zich op glad ijs wanneer hij stelt dat niet de be langhebbenden de procedure be palen, maar het college van b W. Als de gemeenteraad opteert voor openbaarheid, heeft het college die keuze te volgen. Navraag bij de provincie leert, dat men besloten heid van dit type hoorzittingen 'zeer bijzonder' vindt. Het getuigt niet van zorgvuldig heid en goede smaak als geadvi seerd wordt aan de belanghebben den na afloop van de hoorzitter 'maar' een persconferentie te ge ven als zij behoefte hebben met hun standpunt naar buiten te tre den. De heer Van Rappard weet uit ervaring dat het houden van een personcferentie veel deskundig heid vereist en hij heeft meerdere keren verklaard geen voorstander te zijn van een discussie via de media. Deze lokt hij nu uit. Een dezer dagen kwam mij weer een krantenknipsel onder ogen uit januari van dit jaar. De heer Van Rappard onthulde toen een naam bord van de Dalton Dorpsschool. Hij stelde dat in de voorafgaande discussieperiode te weining naar elkaar was geluisterd en eindigde met: „Holten is te klein om elkaar niet te willen zien, te klein om niet samen te werken". Nu is de tijd om te bewijzen dat deze uitspraak hem ernst is. Met vriendelijke groet, drs. A.L.M. van Well. CJV De Vriendenschaar organi seert op zondag 29 september een fïetspuzzeltocht. Inschrijven kan tussen 13.00 uur en 13.30 uur bij gebouw Irene aan de Boschkampstraat. De inschrijf kosten bedragen 2,50 per per soon. Afgelopen zondag liepen een drie tal super oude sterren de Joppe- loop in Gorssel over 7,5 km. Ap Koetsier was in 33.02 min als eerste Holtense atleet weer bij de finish. Een minuutje later kwam Benny Ophof over de meet. Dine Ophof tenslotte finishte in 42.00 min. Programma: Zaterdag 28 september: Kastelen loop te Vorden, 2,5-5-10-15 km. Zondag 29 september: Daventria prestatielopen te Deventer 4,5-6- 10-15 km; prestatieloop Buurse te Haaksbergen, 2,5-4-7,5-12,15 km. Commissie Welzijn De eerstvolgende openbare vergadering van de Commis sie Welzijn vindt plaats op woensdag 2 oktober 1991 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m. voorstellen met betrekking tot: - de exploitatie van een kinderdagverblijf in Holten; - de financiering van een info-boekje van de SWO Holten; - het voeden van het fonds ter financiering van alarme- ringsapparatuur. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commis sie. Het gemeentebestuur van Holten zou graag in contact ko men met mannen èn vrouwen die willen toetreden tot de: Algemene funktie-informatie De brandweer heeft tot taak het voorkomen en bestrijden van brand, en het verlenen van hulp aan mens en dier die in nood verkeren. Deze taak wordt primair in de gemeente Holten uitgeoefend. Omdat de brandweer in Holten deel uitmaakt van de regionale brandweer Midden-IJssel, neemt de Holtense brandweer ook deel aan oefeningen in de regio. Via specia le brandweercursussen wordt de noodzakelijke kennis opgedaan om te kunnen funktioneren onder uiteenlopende omstandigheden. Wie zoeken wij? Wij zoeken praktisch ingestelde mannen èn vrouwen uit Holten: - die niet ouder zijn dan 35 jaar; - die over een goede lichamelijke conditie beschikken (een medische keuring vindt plaats voor de aanstelling en voorts om de 3 jaar); - die werken en/of wonen in het dorp, danwel werken in het dorp en wonen in het buitengebied (van belang i.v.m. snelle, eerste uitruk); - die bereid zijn de noodzakelijke brandweercursussen te volgen en regelmatig te oefenen. Wat staat daar tegenover? Omdat de Holtense brandweer geheel uit vrijwilligers bestaat krijgt u te maken met een zeer gemotiveerde groep mensen voor wie de hulpverlening en kameraadschap belangrijker zijn dan de financiële vergoeding. U wordt goed opgeleid en werkt met uitstekend materiaal, dat gehuisvest is in een nieuwe brandweerkazerne. Voor wie (ook beroepsmatig) verder wil bij de (Nederland se) brandweer bestaat de mogelijkheid door te groeien naar (onder-)officiersniveau. Hebt u interesse? Is uw belangstelling gewekt en/of wilt u nadere informatie ontvangen, dan kunt u kontakt opnemen met de comman dant van de brandweer, de heer J. H. Heller, tel. 6 16 66. U kunt ook schriftelijk uw belangstelling laten blijken door een brief te zenden met uw persoonlijke gegevens naar de commandant brandweer, Postbus 13, 7450 AA Holten. TVO Al - Blauw Wit Al; In de beginfase ging het gelijk op. Na 15 minuten nam Blauw Wit de lei ding, waarna het overwicht van het moment ook in 0-2 tot uitdruk king kwam. Via een dubieuze straf schop kwam TVO terug in de wed strijd. Hierdoor was Blauw Wit even van slag. De thuisploeg profi teerde en kwam gelijk. Rust 2-2. Via Eelco nam Blauw Wit na rust opnieuw de leiding en via keeper Ton bleef deze stand op het bord. Met. een prachtig doelpunt van o.a. Dirk - J an werd de partij met 2-5 be ëindigd. Blauw Wit Cl - Sp. Rijssen Cl; Ondanks een achterstand door een terechte strafschop bleef Blauw Wit aanvallen. Door dit aanvals- spel kwamen er kansen en voor rust werd nog gelijk gemaakt. Na rust liep het spel soepeler. De goe de patronen werd ook goed afge rond 6-1. De achterhoede bleef goed op de counters van de tegen partij letten, waardoor er geen Holten 2 - Hengelo 3; Na de neder laag van vorige week kwamen de reserves gemotiveerd uit de start blokken. Er ontspon zich een leuke wedstrijd met kansen aan beide zijden en de spanning was er van begin tot eind. Het was echter toch Holten dat aan het kortste eind trok, via een benutte kans wist Hengelo de overwinning naar zich toe te trekken. Eindstand 0-1. Tukkers 3 - Holten 3; Met een ge weldige inzet werd gestreden voor een goed resultaat en lange tijd zag het daar ook naar uit. Uiteindelijk moesten de punten in Albergen worden achtergelaten middels een nipte nederlaag. Eindstand 2-1. Holten At - Rood Zwart Al; Hol ten speelde tegen een verzwakt Rood Zwart. Na een kwartier scoorde Hans de openingsgoal, waarna het begon te lopen en er nog vijf doelpunten volgden tot de rust. In de tweede heif was het weer eenrichtingsverkeer, waarin Rem- co nog drie keer het net trof. eind stand 9-0. Holten Cl - Rietvogels Cl; Rietvo gels schudde Holten wakker met een eerste doelpunt vanaf de af- kansen ontstonden voor Rijssen. Toch kon deze ploeg nog een keer tot scoren komen, waardoor het uiteindelijk 6-2 werd. Blauw Wit 2 - Enter Vooruit 4; Blauw Wit 2 begon sterk aan deze wedstrijd, maar zakte na het eerste offensief terug. E.V. maakte hier van gebruik en kwam op 0-1. Via Henri Stam kwam Blauw Wit snel weer naast de ploeg uit Enter. Hier na had de ploeg nog enkele kansen maar bij rust was het nog steeds 1- 1. Ook na rust begon Blauw Wit sterk, maar E.V. nam het offensief weer over en kwam terecht op 1-2. Ook nu kwam Blauw Wit weer snel naast de ploeg uit Enter via Henri Stam. Het spelpeil zakte na dit doelpunt tot een zeer matig ni veau, maar Blauw Wit kreeg toch nog volop kans om de wedstrijd te beslissen. Vanaf elf meter werd echter niet raak geschoten en bleef het bij 2-2. trap. Holten scoorde gelijk. Het spel ging op en neer en beide ploe gen scoorden voor rust. na rust was Rietvogels de betere ploe en scoor de 2-3. Door een grote inzet wist Holten de eindstand op 3-3 te bren gen. Blauw Wit E2 - Holten E2; Tegen een fanatiek Blauw wit was Holten niet opgewassen. Met rust was het dan ook 3-0. Na rust ging Blauw wit goed door en Holten probeerde massaal te verdedigen, maar kon niet voorkomen, dat Blauw Wit de wedstrijd met 10-0 won. DES F1 - Holten Fl; Direct na aanvang werd het 0-1 voor Holten en na de 19 doelpunten van vorige week dachten de meeste spelers, dat het net zo zou gaan. Het liep anders. Met rust stond Holten met 4-1 achter. Gelijk na rust liet DES 5-1 aantekenen. Daama werd het een gelijk opgaande wedstrijd met doelpunten aan beide zijden. Eind uitslag 8-3. Overige uitslagen: Omhoog A2 - Holten A2, 2-7; Hol ten B2 - DES B2, 4-6; SWN C2 - Holten C2, 5-1; De Zweef D2 - Hol ten Dl, 3-8;

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 5