i Veel lof voor Rabobank directeur Van Wingerden Literatuur en dans mooi en lastig voor Rudi van Dantzig Grote deelname verwacht voor Herfsttoertocht Hout en bouwbond huldigt jubilaris ©se ^HHaasEns Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Najaars- kledingbeurs Eerste avond NBvP Espelo Puin en ander afval Bezwaren niet gehonoreerd EES Gevonden voorwerpen DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1991- De familie Van Wingerden werd onder andere gelukgewenst door burgemeester Van Rappard. Onder grote belangstelling heeft directeur H J. van Wingerden van de Rabobank Holten afgelopen maandag het feit gevierd, dat hij 25 jaar in dienst was van de Rabo organisatie. Sinds dertien jaar geeft de heer Van Wingerden lei ding aan de Rabobank Holten. Een lange rij van sprekers bena drukten de grote betrokkenheid van directeur van Wingerden bij de plaatselijk Rabo-organisatie. Plaatselijk voorzitter Stegeman memoreerde dat onder leiding van de heer Van Wingerden in de afge lopen dertien jaar de bank voor spoedig groeide. Hij prees het gro te veranwoordelijkheidsgevoel van de bankdirecteur. Namens de plaatselijke Rabobank ontving de heer Van Wingerden een schilderij van de Holterberg van de hand van Kees Bos. Voor mevrouw Van Win gerden waren er bloemen. Burgemeester Vanb Rappard verklaarde dat het niet gebruike lijk is dat het gemeentebestuur bij een 25 jarig bedrijfjubileum het woord voert, maar dat de voor de heer Van Wingerden een uitzonde ring werd gemaakt. Niet allleen omdat de Rabobank een centrum functie vervult in Holten en de ge- meeenschap dient, door geldeüjk ondersteuning van tal van activi teiten, maar ook omdat de heer Van Wingerden in Holten zich in tal van maatschappelijke organi saties dienstbaar maakt voor de Holtense gemeenschap. Als dank daarvoor overhandigde de burge meester de jubilaris een boek over volksgebruiken in Overijssel. Voorts werd het woord gevoerd door vertegenwoordigers van de regiodirectie Zwolle van de Rabo bank, de vereniging van directeu ren van Rabobanken, het kringbe- stuur afdeling Salland en het per soneel Rabobank Holten. Namens het personeel werd symbolisch een zonnewijzer aangeboden. Tijdens de receptie speelde op speciaal ver zoek van de familie van Wingerden het Jonakwartet. De lezing, die choreograaf Rudi van Dantzig houdt op woensdag 1 oktober op uitnodiging van de Kunstkring Holten, zal niet om 20.00 uur beginnen, zoals in het programmaovericht staat ver meld, maar om 19.30 uur. MBvO Gymnastiek Vrijdagmiddag van 14.00 - 14.45 uur begint in het dorpshuis de gymnastiek in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen. Kunt u pas volgende week? Dat is geen enkel probleem. U kunt ge rust wat later beginnen, of eens een les missen. In de lessen wordt aandacht be steed aan bewegings- en spelvor men, die staand of zittend op een stoel kunnen worden uitgevoerd. Hoe het wordt gedaan, hangt af van de mogelijkheden van de deel nemers. Deze gymnastiek besteedt bij de verschillende oefeningen speciaal aandacht aan de activitei ten van het dagelijks leven. De oefeningen worden op muziek ge daan. Bovendien wordt na afloop samen een kopje koffie of thee ge dronken. Het sociale aspect van deze vorm van bewegen is zeker zo belangrijk als het bewegen zelf. Aan de groep kunnen dames en heren meedoen. Wilt u eerst eens een keertje komen kijken? Dat kan, doet u gerust eens een keertje mee. De groep staat onder leiding van Diny Breuker. De lessen gaan door tot eind april. In overleg met de deelnemers zal worden bezien, of dat nog langer zal zijn. De kosten bedragen f 1,50 per keer. De lessen vinden plaats in lokaal 7 van het dorpshuis. Stijldansen Even als vorig jaar, wordener weer cursussen stijldansen voor oude ren gegeven in het dorpshuis. Men hoeft geen vaste partner te hebben om aan deze cursussen te kunnen deelnemen. De lessen zijn bedoeld voor dames en heren vanaf 60 jaar. U kunt als alleenstaande gerust eens komen kijken en komen mee dansen. Het dansen in groepsver band biedt een stuk gezelligheid. Noteert u daarom vast de datum van 16 december waarop voor be ginners en gevorderden samen een Kerstbal wordt georganiseerd. Beginners Dinsdagmiddag 1 oktober van 13.30 - 15.00 uur start de cursus stijldansen voor beginners. Tij dens de cursus leert u verschillen de dansen. Aan het eind van de cursus wordt u de mogelijkheid geboden af te dansen voor brons of zilver. De lessen staan onder leiding van Ben Vollenbrock en vinden plaats in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. De cursus bestaat uit 12 lessen en kost f 48,-. Gevorderden Maandagmiddag 30 september van 13.30 - 15.00 uur start in het dorpshuis de cursus stijldansen voor gevorderden. Aan het eind van deze cursus kunt u afdansen voor de zilver - ster. De cursus bestaat uit 12 lessen, gegeven door Ben Vollenbrock en kost f 48,=. Opgeven Voor de gymnastiek in het kader van het Meer Bewegen voor Oude ren, voor het stijldansen, of de vori ge week genoemde cursus geheu gentraining geldt alle maal, dat u zich moet opgeven bij SoCuWe in het dorpshuis. Telefoonnummer is 62755. Daar kan men u ook nadere inlichtingen over de verschillende cursussen geven. Rudi van Dantzig, choreograaf en artistiek leider van het Nationale Ballet, werd geboren te Amster dam in 1933. Daarnaast is hij be kend als auteur. Zijn eerst leeshonger ontstond in de oorlogjaren. In de eerste naoor logse jaren schreef hij 'stukjes' voor en maakte deel uit van de redaktie van jeugdbladen het Lo pende Vuuurtje en Met Vlag en Wimpel. Na aanvankelijke schilder- en te kenstudie stapte hij over naar op het ballet. Zijn eerste choreografie werd geïnspireerd door een werk van Martha Graham Letter tot the World. Een aantal van zijn choreo- grafiën werden geïnspireerd doro de literatuur. Zijn bekendste lite raire werk is zijn boek Voor een verloren soldaat. Van Dantzig is verschillende malen onderschei den, onder andere als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De najaarskledingbeurs wordt ge houden op dinsdag 1 oktober in zaal Vosman. Dit keer kan men gedragen kle ding voor tieners en kinderen inle veren. De kleding moet heel en nog goed draagbaar zijn. In verband mét het grote aanbod, zijn de orga nisatrices genoodzaakt sterk te se lecteren en zich te houden aan een maximum van twaalf stuks per persoon. Men kan behulpzaam zijn door alvast thuis de kleding goed na te kijken en zelf al een slectie te maken. Men kan de kleding inleveren op maandag 30 september, na telefo nische afspraak. Telefoon 05483- 61199. De verkoop is op dinsdag 1 oktober van 09.00 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Afhalen en afrekenen is op dinsdagavond en woensdagmorgen tot 10.30 uur. Niet afgehaalde kleding gaat naar de Stichting Dorkas. De dames van de NBvP afdeling Espelo hielden maandagavond 23 september hun eerste afdelingsa vond van dit seizoen. Gewestelijk promoter Hoogeveen uit Lochem van het Kon. Wilhelminafonds was voor deze avond uitgenodigd om aan de hand van dia's iets te vertel len over de kankerbestrijding. Te vens werd een diaserie over borst- zelfonderzoek vertoond. De eerstvolgende bijeenkomst is op 14 oktober. 17-9 werden enkele diefstallen ge meld door personeel van het be jaardenhuis Diesenplas. Vermoe delijk wist de dader via de perso neelsingang binnen te komen. Ver volgens werd uit een personeelskaste een portemonnee en op andere plaatsen geld uit por temonnees weg genomen. Het be trof kleine bedragen. 18-9 werd melding gemaakt van een inbraak in een zomerhuisje aan de Winkelbergerweg. Men wist binnen te komen door het vernie len van een ruitje. Voorzover nu bekend werd alleen een buitenlan taarn weg genomen. 19-9 omstreeks 13.30 uur vond er een aanrijdinkje plaats op de Dorpsstraat waarbij een achteruit rijdende automobilist tegen een jongedame op een fiets botste. Daar in eerste instantie leek dat er geen schade was lieten partijen het daarbij. De volgende dag ver scheen de jongedame op krukken aan het politieburo. De gevolgen van de klap waren duidelijk met enige vertraging opgetreden. Zij verzocht alsnog om bemiddeling waarna via het door haar opgeno men kenteken de zaak tot een op lossing kon worden gebracht. Voorts werd 19-9 aangifte gedaan van diefstal uit een auto. De Duitse eigenaar had zijn voertuig op de vluchtstrook van de Al achterge laten. Bij terugkomst was een por tier opengebroken en waren uit de auto diverse goederen ontvreemd zoals reistassen met kleding, een modelvliegtuig etc. In de nacht van 20 op 21-9 werd een alcoholcontrole gehouden waarbij aan een persoon, die aanstalten maakte om te gaan rijden, een rij verbod werd opgelegd terwijl een automobilist van de weg werd ge haald die veel te diep in het glaasje had gekeken. Zijn score op de alco holtester was zo hoog dat hem geen transactie aangeboden kon worden. Hij dient zich nu in Almelo te verantwoorden. 21-9 werd aangifte gedaan van ver nieling van een personenauto. Van de auto, die geparkeerd stond na bij het NS station, werd een spiegel afgebroken en werd er een deuk in een spatbord getrapt. Ook werd 21-9 melding gemaakt van diefstal uit een personenauto. De auto, die stond geparkeerd op de parkeerplaats van de voetbal vereniging Blauw Wit, werd open gebroken waarna de radio/cassette werd ontvreemd. In de middag van 21-9 vond op de Holterbergweg een aanrijding plaats tussen twee personenau to's. De bestuurders, die elkaar te gen kwamen in een onoverzichte lijke bocht, raakten elkaar met de linkervoorzijden van de voertui gen. De gevolgen bleven beperkt tot plaatschade. 23-9 kwam er een melding binnen over een viertal mannen die zich op verdachte wijze ophielden in een maisveld. Ter plaatse werden de heren inderdaad aangetroffen, al len in het bezit van een tennisrac ket. Daar het maisveld niet de meest geschikte plaats leek voor een herendubbel, gevraagd wat er wel aan de hand was. Het bleek om maistaxateurs te gaan die de ra ckets gebruikte om hun gezicht te beschermen tegen het maisblad. De Wielervereniging Holten or ganiseert zaterdag 28 september de derde tocht van dit seizoen, de Herfsttoertocht. De laatste jaren blijkt er een grote belangstelling voor de tochten in Holten. Niet alleen uit de regio, maar uit het ge hele land komen de deelnemers. Ook voor deze tocht verwachten de organisatoren een grote deel name. De Herfsttoertocht is voor ieder een met een beetje conditie goed te volbrengen. Er zijn mooies route uitgezet, waarin uiteraard de Hol terberg is opgenomen. Voor de 100 en 150 km zelfs tweemaal, voor de 80 km eenmaal. Start en finish zijn bij de sporthal, waarna men richting Holterberg gaat. Nadat deze is bedwongen gaat men over glooiende landelijk wegen via de Ligtenberg en de Bor- keld richting Markelo. Voor de 80 en 150 km gaat het via de omge ving van Diepenheim verder. Hier zal de 80 km zich afsplitsen om via de Markeloseberg, Holten weer te bereiken. De 150 km gaat richting Hengevelde, langs de watermolen van de buurtschap Oele naar En ter. Via Nijverdal, Hulsen, Hellen- doorn en de Holterberg wordt de fi- nich bereikt. De 100 km zal zich bij Markelo afsplitsen om via het ge bied van de Herikerberg Enter te bereiken, om zich daar bij de 150 km aan te sluiten. Na afloop is er in de sporthal ge- legnheid tot dochen. Er kan ge start worden tussen 08.00 en 10.00 uur. Voor nadere inlichtignen kan men terecht bij J.E. Scheperman. tel 61809. De CNV Hout en bouwbond hul digde maandagavond 23 septem ber Gerrit Stam, wegens zijn veer tig jaarig lidmaatschap van de bond. Voorzitter Gerrit Kruimelaar speldde de jubilaris het gouden CNV -speldje met lauertak op. Ook ontving hij de bijbehorende oor konde. Van de plaatselijke afde ling kreeg de heer Stam een enve loppe met inhoud. Voor mevrouw Stam waren er bloemen. De heer Stam is werkzaam als tim merman bij aannemersbedrijf Paalman-Tempelman. Als leerling timmerman is hij begonnen in Rijssen en werkte hij jaren bij (Ingezonden) Wie schetst mijn verbazing. Bij ons in de Bergmanstraat is de straat opgebroken. De werklui die daar bezig zijn leggen hun puin en ander werkafvaï op de stoep op een hoop. En wat doet één van de buurtbewo ners? Die legt zijn afgedankte stof zuiger er ook maar bij. Natuurlijk zijn die werklui er niet om de rot zooi van buurtbewoners op te rui men - dus wordt die stofzuiger maar bij ons onder de heg gelegd, want toevallig is dat naast hun eigen afvalhoop. Die afvalhoop rui men zij op. Wat moet ik nou met een afgedankte stofzuiger? Diege ne die hem daar heeft neergelegd moet zich schamen. Als iedereen nu zijn eigen rommel opruimt, en niet op straat kwakt, zou ons dorp er misschien wat minder rommelig uitzien en zou ik met in ieder geval niet zo hoeven ergeren. Hanneke v.d Spek. Stam-Smeijers. Hij is nu al weer twaalf en een half j aar in dienst van Paalman-Tempelman. Gerrit Stam is actief lid van de Hout en bouwbond en vervult in de plaatse lijke afdeling een bestuursfunctie. De gemeenteraad stelt zich vier kant achter de commissie voor be roeps- en bezwaarschriften waar het gaat om de afwijzing van een verzoek om rietsubsidie van de maatschap Stevens en de weige ring op verzoek van W. ten Berge en W. Beijers de verordening subsi dieregeling landschapsonderhoud te wijzigen. Stevens had de pech dat het potje voor het herstel van rieten daken voor dit jaar al op was en dat de werkzaamheden aan zijn dak, in het kader van een vervou- wing tot dubbele woning, al gerea liseerd waren. Ook Ten Berge en Beijers stuitten op een puur forme le afwijzing bij hun verzoek de sub sidieregeling landschapsonder houd voortaan voor de hele ge meente Holten te laten gelden en niet alleen voor het buitengebied. Geboren: Overleden: Ondertrouwd: G.W. Hulsman, oud 24 jaar en C. Bosschers, oud 22 jaar. Gehuwd: G.H. Bosman, oud 52 jaar en W.H. Bronsvoort; J.A. Groot en I.N. Humme. /5fX //Zs. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H. W. Door- nweerd; nevendiensten: Annie Rensen, Ans en Johan Steunen berg. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: Jeannet van Bruggen en Brenda Bogaard. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink (Hei lig Avondmaal) Diessenplas: 2 oktober ds. Is raël. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. ds. M Berg, voorbe reiding HA. 19.15 uur: ds. A.B. Wolters, Staphorst. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. H. Paalman, groep 5 en 6 o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor de zen ding, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemie Kamphuis-Schuppert, Karin Bosschers, Loes Meijerink-Dijk- ink. 4-6 jaar: Jetty Tromop-Im- hof, Karin Tromop, Janny v.d. Meulen-Imhof. R.K KERK 10.00 uur H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink (Hei lig Avondmaal). OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen; uitgangscollecte: Plaatselijke diaconie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 28 en 29 september: mw. J.H.A. Bruins, keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 28 en 29 september: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel 05470- 71350. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 29-31, tel. 614 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diétiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: volgens afspraak. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29-31, tel 6 27 84. Spreekuur: maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10 SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). 27 september: Uitzending kerk telefoon: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur; 20.00 uur Klaverjas sen sv Holten; 20.00 uur, afde lingsconcert Kon Chr. Zangers- bond in de Kandelaar; 20.00 uur, Klaverjassen sv Holten. 28 september: Holterbergtoer- tocht WV Holten. 29 september: 13.00 uur, in schrijven fietspuzzeltocht CJV De Vriendenschaar bij gebouw Irene; motor-veteranenrit MAC de Holterberg, start 12.00 uur bij 't Stuurhuus. 30 september: HVG Dijker- hoek, ringavond in Colmschate. 1 oktober: 09.00 uur-11.00uuren 18.30 uur tot 19.30 uur Kinder en tienerkledingbeurs in Zaal Vosman; 19.30 uur, Lezing Rudi van Dantzig in De Boschkamp; 20.30 uur, Liberaal café in De Biester. 2 oktober: Hoorzitting ver keersplan; 14.30-17.00 uur, kin- derruil- en informatiebeurs in De Boschkamp. 3 oktober: Hoorzitting ver keersplan. 5 oktober: 20.00 uur, Concert HMK m.m.v. Texels Mannen koor in De Kandelaar; Nacht om Holten, MAC de Holterberg. 8 oktober: Jeugdschrijfster Ida Vos in bibliotheek. 9 oktober: 14.00 uur, voorlees- middag in bibliotheek. 14 oktober: 20.00 uur, Jaarver gadering Postzegelclub in de Boschkamp; 19.45 uur, Mode show NBvP Espelo in Trefpunt. 15 oktober: Bejaardensociëteit. 21 oktober: Vergadering Nacht voetbal 25 oktober: 10.30-11.30 en 16.00- 17.00 uur uitzending kerktele foon; 20.00 uur, Klaverjassen sv Holten. 30 oktober: 20.00 uur, Lezing Jos van Manen-Pieters in de Boschkamp. Gevonden: vier sleutels en zak mesje aan hanger; beige sjaal; 1 sleutel aan zwarte hange;; 1 assa fietssleutel; bankbiljet F1.25.- Verloren: Giromaatpas; tand heugel; bruine portemonnee met pasje en geldbedrag; Sam- sonite boek; sleutelbos met ong. 15 sleutels.

Holtens Nieuwsblad | 1991 | | pagina 3